Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako se odvadim kajenja?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
668 komentarjev na to temo

#1 Čebela

Čebela
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 14. januar 2003, 01:00

A bi mi kdo, prosim, povedal, kako naj se odvadim kajenja? Mal mi gre že na živce, ker cel cajt o tem sam razmišljam, kako bi blo fino nehat, pol si ga pa s takim guštom pržgem.Objavljena slika....pol se pa spomnim, kako je en reku, da če poljubi kadilko, je tko kt da bi pepelnik polizu.Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika Pa kaj mi pol pomaga, k se fino stuširam pa spedenam , pa naparfumiram, pol si ga pa spet u usta zatlačm.Objavljena slika Mogoče ma kdo kakšn astrološki recept[?] Sonce mam v ovnu, asc v škorpijonu, lunco pa v tehtnci - sigurn me tale zafrkava k se ne morem odločtObjavljena slika Kaj vi mislte[?]

Čebela

#2 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 14. januar 2003, 01:00

Zanosi, pol pa ti bo tako slabo, da cigaret še gledat ne boš mogla, kaj šele vohat ali kadit! Objavljena slika

Tako sem jaz nehala.
(A kaj, ko sem čez 4 leta spet začela. Objavljena slikaObjavljena slika)

Tamara

*******************

#3 Čebela

Čebela
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 14. januar 2003, 01:00

Draga Tamara, hvala za takojšen odgovor. NE POMAGA!!!!!!
Sem spravla na svet že dva prekrasna fanta a jaz še vedno kadim.....

Čebela

#4 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 14. januar 2003, 01:00

ODLOCI SE. To je vse.



Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#5 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 14. januar 2003, 01:00

Uf, tole pa je zame.

Ravno sem brez cigaret dva mesecaObjavljena slika. Prej sem bil kadilec 12 let. ufff, sem smrdelObjavljena slika.

Nimam nobenega nasveta, samo odločiti se je treba.

Potem pa je TEŽKO, vsaj nekaj časa, prve tri tedne. Zdaj se mi zdi pa že tako fino, da ko me zagrabi se samo še nasmejim kako sem močen.

Pa saj si oven, trme ti ne manjka in ponosa verjetno tudi neObjavljena slika

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika
>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#6 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 14. januar 2003, 01:00

En prijatelj mi je povedal, kako se je on odvadil kaditi...in sicer si je rekel, da bo vsak dan zanj uspešen, če ne bo kadil, ne glede na to, kaj drugega bo/ne bo naredil. In če bo kadil, bo dan neuspešen. Ti to morda kaj pomaga? Meni ni pomagalo za cigarete, mi je pa za druge stvari. Sama sem se odvadila kaditi, ko sem se začela redno ukvarjati s športom.

¤ Anatha ¤

#7 Čebela

Čebela
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 14. januar 2003, 01:00

Evo, točno vem, kako to gre. Sem po naravi hitrih odločitev in reakcij, Tud to vem, da če se enkrat odločiš, to tud dosežeš. Glede kajenja je pa tkole, da imam sam pobožne želje, ker vem da ni zdravo itd.,itd. , ampak volje pa ni taprave, se počutm tko ŠIBKO. Vem, da je rešitev samo v moji glavi, pa tale EGO, k zmeri reče: Dej, sam še tega! V glavnem, me zanima, da vidm kako se drugi lotjo te zadeve. Aja, hvala vsem, ki se trudite napisati svojo misel!

Čebela

#8 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 14. januar 2003, 01:00

Ja, nekaj pa mi je pomagalo, to kar ti že počneš.

O tem problemu govoriti tako javno in se malo izpostaviti, potem se energije malo pretakajo in slej ko prej bo odločitev dovolj močna, da boš odnehala.

Ko sem imel res veliko krizo sem raje kakemu prijatelju napisal mejl, ali pa kakšen post v forum, pa je minilo.

Pa tudi tiso o uspešnem dnevu mi je všeč. Res se z vsakim dnem brez cigarete počutim močnejšega.

To spoh ni tak hec, ne samo fizično, tudi psihično take odvisnosti zelo vplivajo na nas.

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika
>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#9 Čebela

Čebela
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 14. januar 2003, 01:00

Točno tko, Andrej! Sej na drugih področjih v življenju mi kar gre, ampak tale odvisnost od čikov mi pa že rahlo najeda živce. Se zarad tega tko umazano počutm, tko nesposobno! Pa tole o energijah bo tud držal. Vi, k mi odgovarjate, mi tok sveže energije prneste, sam svoje umazane se moram očistit, pol bo pa šlo. TO VERJAMEM! Evo, ful se bolš počutm zdej, k sm se mal spovedala, HVALA vsem še enkrat!!!!!!!!!!

Čebela

#10 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 15. januar 2003, 01:00

Kaj pa recimo aktivna vizualizacija? V povezavi z rahlo samohipnozo? Recimo, preden zaspiš, se sprostiš in se vizualiziraš, kako se počutiš kot nekadilka, kako deluješ, kako te cigareti sploh ne zanimajo, kako sveže in uspešno se počutiš, itd. Postaviš se v vsakdanje situacije, ko kadiš, pa vizualiziraš, kaj bi namesto tega počela, kako bi se počutila... važno pri teh vizualizacijah je, da ne vizualiziraš sebe kako se vidiš nekje sedeti ipd., ampak da si v vizualiziranem telesu notri, da ga čutiš - tako kot običajno, gledaš skozi svoje oči situacijo, ne pa sebe v situaciji. Poleg tega pa se vsako jutro recimo spomniš te vizualizacije ali občutkov, ki sij ih imela med njo - in vedno, ko te zamika, da bi kadila.

Možnosti je ogromno. Glavno je, da si kreativna in da najdeš tisto, kar ti ustreza.

Andrej, se strinjam, takšna javna izpostavitev je meni tudi že pomagala. Kar neko kljubovanje se pojavi, a ne?

¤ Anatha ¤

#11 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 15. januar 2003, 01:00

Zakaj je sploh treba kadit? Saj ne rabis....



Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#12 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 15. januar 2003, 01:00

ODVAJANJE OD KAJENJA BREZ TRPLJENJA

Antismoking center deluje že 10 let preko svojih Centrov. Njihova mreža sodelavcev ima operativne centre po različnih državah, vsi pa uporabljajo edino mednarodno patentirano metodo - to je metodo Elektromeridian. Po tej metodi se je dosedaj odvadilo kaditi že več kot 90.000 kadilcev.

Z raziskavami in poizkusi je Antismoking Center uspešno in točno ugotovil posamezne točke na človeškem telesu, na katere je treba delovati.
S posebno aparaturo se opravi stimulacija refleksnih živčnih centrov, ki so vezani na odvisnost od tobaka in s tem se pri kadilcu odpravi potreba po kajenju.
Enkratni postopek traja priblizno 20 minut; je neboleč in brez stranskih učinkov ter ga je možno dozirati prilagojeno posamezniku. Mikromasaža deluje analgezično in sproščujoče, kot v fizioterapiji.
Tanka prevleka nikotina in katrana, ki je nastala na vseh prizadetih organih se razkraja in postopno odstranjuje iz telesa ter tako razstruplja organizem. Po terapiji je potrebno uživati večje količine tekočine, da telo po naravni poti odplavi razgrajene strupe.
V primerjavi z drugimi metodami in sistemi se je postopek Elektromoridian izkazal kot zelo učinkovit, ker je pri delovanju udeležen celoten organizem in je razstrupljanje celovito in popolno. To so ugotovili tudi izvedenci medicinsko-fizikalne stroke.
Jasno je torej, da sama volja ali drugi sistemi, ki ne razstrupljajo organizma ne ponujajo trajne rešitve pri opuščanju kajenja. Prednost, ki jo je potrebno poudariti, da za aplikacijo Elektromoridian terapije ni neobhodno potrebna volja za opustitev kajenja. Zadostuje le želja, da bi prenehali kaditi. Potrebna je motivacija, da bi kajenje opustili, najsibo zaradi zdravja, ali zato, da bi se rešili suženjstva in odvisnosti od cigarete ali iz ekonomskih razlogov.

Po mikromasaži prejme vsaka stranka tudi paket naravnih zelišč za 14 dnevno terapiio, ki pospešuje razstrupljanje telesa. Istočasno je potrebno v tem obdobju piti večje količine tekočine in pravo kavo zamenjati z mlekom ali čajem. Zaradi kadilčevih mehanskih navad, ki ne izginejo takoj, je potrebno iz bivalnih in delovnih prostorov odstraniti vse cigarete. Po končanem postopku popolnoma izgine želja za kajenjem, celo le poizkus prižgati cigareto povzroči rahel občutek, gnusa, glavobola in sili na bruhanje, kot pri začetnikih kajenja.

Vidni rezultati antismoking centra, doseženi s to dolgo let preizkušeno metodo, vsako leto povečujejo število aplikacij in uspešno rešenih primerov. Statistični podatki kažejo, da je uspeh višji od 90%.

Za odvajanje od kajenja izdaja Antismoking Center garancijo "ZADOVOLJNI, ALI VRNJENO PLAČILO". Po opravljeni terapiji prejme stranka pisno garancijo, ki velja 6 mesecev. Če bi pričela v tem času ponovno kaditi, ji brezplačno opravijo še nekaj terapij, da bi dosegli uspeh. V redkih primerih, ko uspeh ni dosežen, pa ji je na podlagi te garancije denar povrnjen.

Metoda je bila objavljena v Glasilu zdravniške zbornice :

http://med.over.net/..._od_kajenja.htm

CENTRI: Ljubljana, Maribor, Celje,
Izola, Nova Gorica

Informacije in naročila: 01 433 94 08/ 040 238 442

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#13 Čebela

Čebela
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 15. januar 2003, 01:00

Hvala vsem za vzpodbudne misli, še posebno tebi, Kljuka, za izčrpno priporočilo. Bom poizkusila. Lep pozdrav vsem!

Čebela

#14 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 15. januar 2003, 01:00

quote:
... Bom poizkusila. Lep pozdrav vsem!

Čebela


Objavljena slika Čebelica draga! Objavljena slika

Objavljena slika Verjamem vate, saj vem, da ste čebelice vztrajne in marljive! Objavljena slika


Objavljena slika Elena Objavljena slika

Helena


#15 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 15. januar 2003, 01:00

Draga moja Čebelica!

Preden vsi "skočite" name, naj povem, da je to, kar bom napisala samo moje mnenje, ki ga nikomur ne vsiljujem.

Če malo premislim, sem kadila pol svojega življenja. Ko sem zanosila, sem nehala in sedaj ne kadim že tri leta in tri mesece. Rekla sem si, da med dojenjem ne bom kadila, zato se mi zdi kar "luštno", da se mali pri dveh letih in pol še vedno doji. Vedno, ampak res vedno, pa v pogovoru in tudi sama pri sebi rečem, da bom po končanem dojenju pričela kaditi. Zakaj? Ker s tem, da si nisem popolnoma "zaprla" vrat v svet kadilcev, lažje zdržim.

Čebela, povedala ti bom nekaj. Ko boš res nehala kaditi, boš to tudi naredila. Do takrat pa lepo uživaj. Misliš, da ti nenehno razmišljanje in "sekiranje" o tem, da boš sedaj pa res nehala kaditi itd., itd. ... ne škodi? BV (brez veze). Še en primer iz mojega lastnega življenja - pri višini 182 cm imam okoli 68 kg, kar je pri mojih 37.letih full malo. Pa sem se vseeno obremenjevala z različnimi dietami, ker se je na bokih, na trebuščku ... nabiralo salo. Bolj sem se sekirala, slabše je bilo in bolj ko sem kušala zgubiti kakšen kilogram, bolj so mi dišale sladkarije, sendviči ..., vsaka pregreha se mi je takoj maščevala ... Potem pa sem pred kakšnega pol leta rekla: "Dovolj! Jedla bom takrat, ko bom hotela in tisto, kar mi bo dišalo." In kaj se je zgodilo? Pri vseh kilogramih sladkarij na mesec, obilnih malicah, kosilu, večerjah in povečerjah tudi ob 23. uri ali pa še kasneje, se mi teža sploh ne povečuje. Torej - sama si že ugotovila, da je vse v glavi, jaz pa ti pritrjujem, vendar v malo drugačnem smislu. Zato si ne očitaj vsakega dima, ki ga narediš. Pravijo, da tisto, kar delaš z užitkom, manj škoduje, kot v primeru, da se nenehno očitaš. Jaz jim verjamem, ker sem se prepričala v to.

Milena

#16 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 15. januar 2003, 01:00

Objavljena slikaTo pa je zelo pametno mišljenje!Objavljena slika

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#17 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 15. januar 2003, 01:00

Še nekaj sem dobil po e-mailu: http://ssl.smokeaway...1&subaffid=none

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. januar 2003, 01:00

Bravo, Milena!! Objavljena slika
Tako tudi sama razmisljam..
Andrej je povedal, da je nehal kaditi... jaz pa sem v "LN Dnevniku" omenila, da manj kadim... Nisem rekla, da ne bom vec kadila... preprosto skorajda ne kadim...
Ampak povprecno zdaj pokadim en cigaret dnevno, cisto nobenega skoraj ves mesec nisem...

Sem zelo fit. Imam lepo kozho. Dobro se pocutim. Ko kadim, pa uzivam - tako kot v vsem, kar pocnem.
Res je - vse je v glavi.

Se zgodbica, ki sem jo navedla tudi drugje, a tudi semle pashe:

"Dva ucenca nekega mojstra se pogovarjata.
Pa pravi prvi: ko sem Mojstra vprasal, ali lahko kadim, medtem ko meditiram, je bil kar jezen name.
Drugi pa pravi: A res? Nad mano pa je bil navdusen, ko sem ga vprasal, ce lahko meditiram, medtem ko kadim"...




...ko je babica pri meni videla po porodu cigarete na mizi (ceprav nisem kadila po porodu, cigarete niso bile moja last), me je vprasala, ce kadim, in mislila, da sem se ji zlagala, ko sem rekla, da ne. Pa me je presenetila, ko je rekla, da naj kar pokadim oni svoj chik do pet dnevno - da bo moje zivcarjenje otroku veliko bolj skodovalo kot tisti chik...

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 barbarass

barbarass
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 15. januar 2003, 01:00

Pozdravljena čebelica!

Preberi si knjigo Kako brez truda prenehati kaditi . Meni in še mnogim drugim ( tudi verižnim kadilcem ) je pomagala, da smo sedaj ponosni nekadilci in priporočamo to knjigo vsem, ki jim gre njihova razvada na živce in ne vedo, kako bi se te razvade znebili. je uspešnica avtorja, ki je na enak način, ki ga opisuje v knjigi prenehal kaditi. Notri so opisana gola dejstva, zakaj začnemo kaditi in v čem je kadilska poanta in sicer ni nobenih posebnih nalog, samo golo seznanjanje z resnicami, ki ti nekako pridejo v glavo in ti željo po cigaretu ugasnejo. Vem, da se sliši prelahko, toda poizkusi in boš videla sama, kako jo boš

#20 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 15. januar 2003, 01:00

In šs nekaj po emailu

http://www2.pulsetv....asp?number=1520

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. januar 2003, 01:00

Sem se pa se necesa spomnila...
Pred leti je krozila okoli kaseta za odvajanje od kajenja, ob kateri smo se pa se precrkavali od smeha...
Ampak nekaj dobrega pa je bilo - njen slogan, afirmacija, ki se mi zdi se zdaj zelo mocna: "NE KADIM VEČ."
Zdi se mi, da ima ta trditev ful power. Pof. Just like that - ne kadim vec. Tdm.

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 15. januar 2003, 01:00

Še nekaj sem se spomnil!Objavljena slika

Učinkovit začetek odvajanja je tudi, da se nažreš s šnopsom, kadiš F 57.Objavljena slika Prvih pet najbolj kritičnih dni se zdrži kot šus!

Objavljena slikaProblem pa je čez dva meseca. Pa nič alkota!

Objavljena slikaSvetujem pa veliko seksa!

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#23 Čebela

Čebela
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 15. januar 2003, 01:00

Ej, ti si mi en Kljukec! Ker sm na frišn ločena, je najbrž krivo pomanjkanje seksa....to bo,ja...ha,ha,ha...

Super ste! Moram priznat, da ste se ful potrudl, ga ni enga mnenja tlele, da se ne bi z njim strinjala. Vse to vem, najbrž sm hotla dobit sam potrdilo, da nism en embecil, k tko z guštom pržigam. Bi vas kr vse na eno pijačo povabla k ste se tok angažiral!

Hvala vsem in lep pozdrav!

Čebela

#24 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 15. januar 2003, 01:00

Čebela, morala boš najti svojo lastno pot, mi ti lahko posredujemo le svoje lastne izkušnje. Odsvetoval pa bi ti vsako kemijo.

No, jaz sem kadil 3 do 4 škatle cigaret na dan in večkrat sem skušal porabo zmanjšati, vendar je to trajalo le po par dni. Končno sem se "zagravžal" samemu sebi in se prepričano odločil, da mi tobak ni potreben in 6. aprila letos bo 23 let, kar ne kadim več. Sploh ni bilo tako težko. Spočetka malo več, potem pa postaneš sam nase ponosen za vsak dan, ko zdržiš brez cigarete in počasi sploh ne pomisliš več na tobak.

Marsina praksa, da pokadi tu in tam kakšno cigareto, pa je lahko nevarna. Moja znanka 12 let ni kadila, potem pa je na nekem dolgočasnem sestanku prižgala eno samo cigareto (tako je mislila) in 12 let abstinence je šlo k vragu. Od tistega trenutka dalje je kadila tako, kot je kadila, preden je nehala. Če boš nehala s kajenjem, je najbolj priporočljivo, da ne delaš kakšnih nevarnih poskusov.

Sicer pa drži, kar so napisali že drugi: "Vse je med uhlji".

Veliko uspeha ti želim pri tvoji odločitvi. Že sama odločitev je prvi korak do uspeha.

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Naj vam bo vsak dan najlepši dan!


bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#25 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 16. januar 2003, 01:00

Spet bom samo še malo dopolnil BIGm.

Tukaj pa res ni polovičarstva. Kajenje in vsaka druga odvisnost je beg pred prevzemom popolne odgovornosti nad svojim življenjem.

Zato, tudi če že več let ne kadiš in si pustiš odprta vrata, ko bo pa to in to bom pa spet, si pustiš odprta vrata begu. To pomeni, ko bo tako težko bom pa enega prižgal, namesto, da bi zaupal svojim močem in se s problemom spopadel.

To je pa moje stališče, abstinenta in prej strastnega kadilca.

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika
>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0