Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Biblija kdo bral? ali kdo bere?

duhovnost

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
15 komentarjev na to temo

#1 Kmet že nekaj let

Kmet že nekaj let
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 14. marec 2016, 13:41

Kaj menite o Biblji? ali zavas je res sporočilo od Boga zanas?

 



#2 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 14. marec 2016, 14:10

Kaj menite o Biblji? ali zavas je res sporočilo od Boga zanas?

vse je sporočilo zanas, tud če dobimo kakšnoklofuto biggrin.png



#3 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 14. marec 2016, 14:44

Biblijo sem kot otrok brala vedno pri stricu na počitnicah. Sestrična je hotela it ven in se igrat, jz pa brala. Zdela se mi je kot velika pravljica, sploh ker so imeli taveliko knjigo, s slikami. Me prav zanima, če bi jo zdaj ponovno brala, kako drugače bi jo doživljala. Drugače pa, ne hodim v cerkev, čeprav verjamem v idejo boga. 



#4 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2016, 15:38

Kaj menite o Biblji? ali zavas je res sporočilo od Boga zanas?

 

Ja, do določenega nivoja, pol pa ti razodene še natančnejše in obširnejše svete spise, sporočila Boga za nas. 



#5 Damijan Ditner

Damijan Ditner
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 505

Objavljeno: 16. marec 2016, 08:16

Prvi sveti spis, je nastal cca 80-100 let po Kristusovi smrti, torej,ni ga napisal Kristus, niti nobeden od apostolov, zdaj pa, naj vsak sam presodi, koliko se je v teh letih po Kristusovi smrti ,pogled nanj spremenil.

Čigavo sporočilo je to,kdo so tisti ,ki so ga pisali,komu je bilo namenjeno ,in s kakšnim namenom?


Damijan D


#6 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 16. marec 2016, 10:44

Prvi sveti spis, je nastal cca 80-100 let po Kristusovi smrti, torej,ni ga napisal Kristus, niti nobeden od apostolov, zdaj pa, naj vsak sam presodi, koliko se je v teh letih po Kristusovi smrti ,pogled nanj spremenil.

Čigavo sporočilo je to,kdo so tisti ,ki so ga pisali,komu je bilo namenjeno ,in s kakšnim namenom?

 

icon1_thumbup.gificon1_thumbup.gificon1_thumbup.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#7 Damijan Ditner

Damijan Ditner
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 505

Objavljeno: 16. marec 2016, 21:32

Biblijo sem kot otrok brala vedno pri stricu na počitnicah. Sestrična je hotela it ven in se igrat, jz pa brala. Zdela se mi je kot velika pravljica, sploh ker so imeli taveliko knjigo, s slikami. Me prav zanima, če bi jo zdaj ponovno brala, kako drugače bi jo doživljala. Drugače pa, ne hodim v cerkev, čeprav verjamem v idejo boga. 

 

Tudi sam sem biblijo doživljal, na podoben način. Z dedkom ,in babico,imel sem kakšnih sedem-osem let, in že takrat, sta mi oba dala jasno vedeti, da ne bo nič narobe, če bom sveto pismo prebral, "celo večkrat" ,sta dejala, bo potrebno odpreti debelo knjigo,da bi človek ,vsaj približno lahko razbral, o čem neki teče tako pomembna debata.

In oba sta mi zagotavljala, da, če bom resnično hotel razumeti, se bom k tej knjigi vračal vse življenje, bodisi ,da bi v sebi potrdil,ali ovrgel kar nas biblija uči.

Na moja vprašanja, ali je vse res, kar piše, je babica ponavadi odgovorila: Verjamem, da so ljudje, ki so jo pisali, resnično verjeli, v to kar pišejo.

"Ampak, kako naj jaz vem, v kaj naj verjamem?"

"Poglej", je odgovorila," jaz sem že tako dolgo na tem svetu, pa še zmeraj nisem prepričana,kaj je res ,in kaj ne. V svetem pismu, se zmeraj najde nekaj,kar nam vliva upanje,prav tako, kot v življenju zmeraj najdemo nekaj, s čimer si dokazujemo nasprotno.

"Tako da, dragi moj, te čaka še dolga,dolga pot, preden boš vedel,v kaj naj verjameš"

Babica,in kaj verjameš ti?

"Ooo, to pa ne velja",mi je odgovorila, "potem boš pa ti verjel, to ,kar verjamem jaz".

Pa saj, jaz bi rad verjel enako kot ti.

"Lepo, ampak, kaj pa, ko odrasteš,in boš ugotovil da se je babica motila?"

Babica, ti se zagotovo ne motiš, zakaj mi preprosto ne odgovoriš?

"No prav, ti pa bom. Vse je izmišljeno, kakor pravljica".

Babi????

"Ja, kaj?A zdaj pa ni prav?"

Dedi, kaj pa ti misliš?

"Čisto vse kar piše ,je gola resnica"

A, bi se vidva nehala norčevat iz mene? Je v svetem pismu sploh kaj, v kar sta prepričana?

"O, seveda je", sta se strinjala oba.

"Če se boš v življenju držal desetih božjih zapovedi, potem, vse ostalo niti ni tako pomembno,sploh ni pomembno, če greš v cerkev, k spovedi, k maši......

" Če se boš držal desetih zapovedi, bo bog, sam našel pot do tebe".

Ne razumem...

"Saj še boš, ti bodi samo dober, do vseh ljudi, pomagaj ,če lahko pomagaš, zmeraj govori resnico,spoštuj starejše,in zmeraj bodi dobre volje"

.

In, imela sta prav, ni pomembno,kaj natanko piše v svetem pismu, ni pomembno ,kdo,in zakaj, ga je napisal,kaj pravi župnik,tudi ni pomembno.

Pomembno je, kaj čutimo v srcu, kaj čutimo do drugih ljudi,pomembno je, ali ljudje, ko nas zagledajo ,občutijo radost,veselje,ali žalost in nejevoljo.

 

Drugače pa ja, ko nimamo znanstveno podprtega dokaza,še zmeraj ostane ideja,ali upanje o obstoju vsemogočnega stvarnika.

Ko se zavemo, svoje nepomembnosti,in majhnosti, (tako majhne, da ni omembe vredna),se ideja spremeni v upanje.


Damijan D


#8 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 16. marec 2016, 21:43

Kako lepo, da si se takole pogovarjal z babico in dedkom... Upam, da bom tudi jaz imela tak stik v vnučkom(i). ylflower.gif  



#9 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. marec 2016, 23:48

Drugače pa ja, ko nimamo znanstveno podprtega dokaza,še zmeraj ostane ideja,ali upanje o obstoju vsemogočnega stvarnika.

Ko se zavemo, svoje nepomembnosti,in majhnosti, (tako majhne, da ni omembe vredna),se ideja spremeni v upanje.

 

Saj obstaja znanstveno podprt dokaz. Če kdorkoli opravi ustrezen eksperiment, lahko izkusi obstoj vsemogočnega stvarnika.



#10 Damijan Ditner

Damijan Ditner
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 505

Objavljeno: 17. marec 2016, 09:40

Pa povej malo več, na to temo.

Znanstveno podprto,mislim.


Damijan D


#11 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. marec 2016, 11:17

Pa povej malo več, na to temo.

Znanstveno podprto,mislim.

 

Znanstveno podprto dejstvo je, da če večkrat in če različni ljudje in v različnih okoliščinah opravijo nek eksperiment in vedno dobijo isti rezultat, je to znanstveno potrjeno dejstvo. Če želiš znanstveno podprto dejstvo glede obstoja vsemogočnega stvarnika moraš pač opravit eksperiment, ki ti to omogoča. Če ga ne opraviš, je slepoverno reči, da znanstveno podprtega dejstva za to ni.

 

Če določen eksperiment opraviš in prikaza obstoja vsemogočnega stvarnika nisi dobil, to ni bil pravi eksperiment, ki bi ti to omogočil. Kater eksperiment ti bo to omogočil ve in ti ga lahko da le vsemogočni stvarnik in/ali tisti, ki vsemogočnega stvarnika pozna.  



#12 Damijan Ditner

Damijan Ditner
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 505

Objavljeno: 17. marec 2016, 12:28

Zame, ,je recimo znanstveno podprto dejstvo, da kozmične niti obstajajo.Čeravno jih ne vidim,ali otipam,to še ne pomeni,da jih moram zanikati.

Lahko pa sem tudi skeptičen, recimo.

 

Vemo recimo, za veliko primerov, ozdravljenih ljudi v Medžugorju, vendar noben ni znanstveno podprt.

 

Tudi v znanosti, se pojavljajo ideje, o večdimenzionalnosti,ukrivljenosti časa in prostora........vendar še niso znanstveno potrjene.

Lahko verjamem ,ali pa ne, odločitev je izključno moja.

 

Zato, upam da me razumeš, ker nekdo, kot ti, na primer, se lahko z veliko večjo lahkoto spustiš na moj nivo, kakor jaz na tvojega.

 

Kar se pa tiče, samega obiska pri vsemogočnem stvarniku, pa moram priznati ,da sem skeptičen. Pa ne zato, ker sam tega ne zmorem,in pač iz tega razloga ne verjamem.

Preprosto zato,ker ,če izhajamo iz dejstva,kako majhni ,nepomembni,nerazviti........so naši možgančki,in da bi lahko sprejeli,vse informacije, vse resnice,vse možne razlage, vse možne odgovore, vsa razsvetljenja..........ki bi po vsej verjetnosti,sledila takšnemu obisku, močno dvomim, da bi od možganov,tako kot od vsega ostalega telesa ,še sploh kaj ostalo.

 

Če bi se pa to morda res zgodilo, bi pa po mojem, tisti ,ki bi stvarnika res poznal, vse naše tegobe, naša prepričanja, naše zablode...... razblinil kot nič, ter nas popeljal v popolnoma novo ero, tako rekoč ,čez noč.

 

Še zmeraj ,pa dopuščam možnost.


Damijan D


#13 Damijan Ditner

Damijan Ditner
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 505

Objavljeno: 17. marec 2016, 15:07

Če si malo spremljal.........

Pogled v nebo ponoči,.....na miljone zvezd, in tja ,kjer je bila tema,kjer se je predvidevalo ,da ni ničesar, so usmerili Hublov teleskop

Posnetek je prikazal na miljarde svetlih pikic.Ki pa niso bile zvezde, ampak galaksije.

 

Če se kdo, ob tem počuti velikega, in pomembnega,potem je čas da se zazre tudi vase,ter se vpraša o svoji pomembnosti.


Damijan D


#14 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. marec 2016, 15:09

Kar se pa tiče, samega obiska pri vsemogočnem stvarniku, pa moram priznati ,da sem skeptičen. Pa ne zato, ker sam tega ne zmorem,in pač iz tega razloga ne verjamem.

Preprosto zato,ker ,če izhajamo iz dejstva,kako majhni ,nepomembni,nerazviti........so naši možgančki,in da bi lahko sprejeli,vse informacije, vse resnice,vse možne razlage, vse možne odgovore, vsa razsvetljenja..........ki bi po vsej verjetnosti,sledila takšnemu obisku, močno dvomim, da bi od možganov,tako kot od vsega ostalega telesa ,še sploh kaj ostalo.

 

Možgani nimajo pri tem nobene veze.

 

Če bi se pa to morda res zgodilo, bi pa po mojem, tisti ,ki bi stvarnika res poznal, vse naše tegobe, naša prepričanja, naše zablode...... razblinil kot nič, ter nas popeljal v popolnoma novo ero, tako rekoč ,čez noč.

 

Zakaj čez noč, v trenutku lahko, če si pripravljen opravit eksperiment.

 

Še zmeraj ,pa dopuščam možnost.

 

Si tudi pripravljen opravit eksperiment?



#15 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. marec 2016, 15:50

Damijan, samo dokler je duša prisotna v telesu lahko možgani kaj delajo (le kot inštrument). Ko gre duša ven, sami po seb ne morjo nič, zato ne se tolk ozirat na omejitev možganov. V duši boš začutil vsemogočnega stvarnika in naj te ne bo strah, ker je tudi vsedober, nič slabega se ti ne bo zgodil, vse dobro. 



#16 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. marec 2016, 19:11

Tud možgani ti bojo prvič (končno) pomirjeni in zadovoljni smile.png







Prav tako označeno z eno ali več teh ključnih besed: duhovnost

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0