Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Osteoporoza


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
15 komentarjev na to temo

#1 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. oktober 2004, 21:54

Pravkar sem dobil na forum vprašanje, če je osteoporoza res neozdravljiva.

#2 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 20. oktober 2004, 22:00

a je?

jaz sem imela lokalno postraumatsko...še vedno se malce vleče.....
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#3 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. oktober 2004, 22:06

Klikni na forum, morda se ti kaj posveti x;)x

#4 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 20. oktober 2004, 22:08

meni se že kar bliska :vragec:
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#5 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. oktober 2004, 22:09

Od česa :eek:

#6 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 21. oktober 2004, 10:09

saj tvoj odgovor, stane, ze vem, ampak, a moram cel forum prebrskat, da bom nasla debato o tem? a lahko das direkten link na temo?
lea

#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. oktober 2004, 10:52

Ravno mi programer preoblikuje celo spletno stran, ker mislim odpreti podforume za razne bolezni. A ni vrag, da je ravno to debato o osteoporozi izgubil iz datoteke, tako, da bomo morali začeti z novo, žal.
Drugače pa tako veš, če je plazma, ki obliva sklepe kisla namesto alkalna, se pač kalcij v kosti ne nanaša, ampak se iz kosti celo izlužuje in to je osteoporoza.
Za zdravljenje pa ne pomagajo nobene kalcijeve tablete in drugi preparati, če pH ni pravi, ta pa ni pravi ravno zaradi pomanjkanja elektrolitov, ki so v zdravi soli. In, če tega ne popraviš, je seveda bolezen neozdravljiva.
Imam pa že kar nekaj primerov, ko se je po biodieti kalcij začel ponovno nalagati iz normalne hrane in kostna masa rasti.
Tako, kot pravim, osnova vsake terapije bi morala biti več ali manj stroga biodieta, potem bodo pa tudi druge metode zdravljenja prijemale praviloma, ne pa slučajno v odvisnosti od tega, kako se posameznik prehranjuje.
Je pa res, da je tako enostavno, da je za marsikoga neverjetno :sori: x^x x:Dx

#8 Docko

Docko
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 3. november 2004, 05:52

:C: Osteoporoza :C:
Kolikokrat se srečujem s tem? Žal vsak dan, saj je moja spremljevalka. Mislil sem da je bolezen bolj ženske narave, pa sem se zmotil. Zadnje čase zadene tudi moške in ne vpraša po starosti.
Ozdravljivost x?x
Da bi se popolnoma odpravila bolezen tega ta trenutek še ni. Da pa se izboljšati in vsaj normalno živeti. Seveda, če redno jemlješ zdravila in dodatke za obnovo kostne mase. Pri meni je bila slučajno odkrita, ko sem se pripravljal na operacijo.
Torej je ozdravljivo in ni ozdravljivo. Da pa se s tem živeti in se prilagoditi. Samo telebniti xDDx ne smeš na tla, da se ne razsuješ kot sestavljanka iz kock x:)x
Za vsakim dežejem posije sonce

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. november 2004, 23:48

<{POST_SNAPBACK}>:
Torej je ozdravljivo in ni ozdravljivo

Ne sebe, ozdraviti moraš svojo hrano, ki jo uživaš in organizem se bo pozdravil sam. x^x
Tudi kosti x;)x

#10 Docko

Docko
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 15. november 2004, 13:33

Hrano imam poštimano že od nekdaj. Je bolj bolezensko stanje. Če je verjeti zdravnikom je pri meni bolezen stara, le da se ni nikoli ugotovila. Saj pa ni nihče pomislil. Razen kot sem napisal. Pred operacijo kolka je osebnemu zdravniku padlo na misel, da bi opravil še meritev kostne mase. In tako se je ugotovilo. Sem pa imel srečo, da se še nikoli nisem nič polomil xDDx
Za vsakim dežejem posije sonce

#11 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. november 2004, 14:20

<{POST_SNAPBACK}>Hrano imam poštimano že od nekdaj xDDx

Verjamem, ampak narobe. x;)x
Moja je bila tako poštimana 52 let x:Dx

#12 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. januar 2010, 19:57

10 zmot o osteoporozi x:)x :palec:
zelo fajn! :palec:

#13 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. januar 2010, 22:25

10 zmot o osteoporozi x:)x :palec:
zelo fajn! :palec:

Sama biokemija x:Dx
Res je, Sanja ima mozak na pravem mestu.
Mimogrede, kot da je predavalo mojo knjigo, će sem malo neskromen.
Seveda je ni, ampak različni ljudje prihajajo do enakih zaključkov ob približno istem času.
To pa takrat, ko postane neka situacija absurdna in ta s prehrano, farmacijo in medicino postaja vse bolj zrela za kulminacijo.
Oslarij je preprosto preveč.

#14 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. januar 2010, 23:08

S tem se vsekakor strinjam! :palec:

Res je, Sanja ima mozak na pravem mestu.
Oslarij je preprosto preveč.



#15 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. januar 2010, 12:50

NEPRAVILNA PREHRANA-vzrok za večino bolezni današnjega časa in osteoporoza ni nobena izjema. Skratka bela moka, bel sladkor, rafinirana olja in izdelki iz teh stvari, pa še kaj bi se našlo. Te stvari pač ropajo kalcij in druge minerale iz kosti. Seveda svojo vlogo igrajo tudi čustva in misli. Skratka o tem se govori že vsaj 10. let, za toliko vsaj jaz vem. Skratka za nekatere nič novega za nekatere pa čist nov svet dojemanja. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#16 tinah

tinah
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 5. oktober 2020, 14:41

Pozdravljeni!

 

Z osteoporozo imam veliko izkušenj oziroma poznam veliko bolnic ( nekaj malega bolnikov ), ki jo ima in poslušam njihova mnenja in doživljanje osteoporoze.
enim, da je lahko bolezen tudi gensko pogojena, saj tudi ti ljudje, ki jih jaz srečujem:

- zdravo jejo

- se gibljejo

- jemljejo dodatke za kosti...

 

In osteoporoza se ni pozdravila. Kosti so še vedno porozne. Se pa dokazano lahko napredovanje osteoporoze zaustavi z magnetno terapijo ( 1 ).
Več o tem si lahko preberete tukaj: https://www.magus.si/osteoporoza/

 

Lp

 

Tina






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0