Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Kozmetika, ki ni testirana na živalih


  • Please log in to reply
- - - - -
20 replies to this topic

#1 gala

gala
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • posts 117

Posted 2. January 2005, 23:22

Ali katera ve za kakšen kozmetični salon, ki uporablja kozmetiko, ki ni bila testirana na živalih?
Bodi dobro!

#2 Irina

Irina
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • posts 30

Posted 3. January 2005, 15:50

Pri nakupu kakršnekoli kozmetike pridno obračam lončke in glaške, pa če imam izredno srečo je tam kakšen (pretečeni x:Dx ) datum.
Vse ostalo je iluzija.
Mislim, da bo še veliko vode in časa preteklo, da bo človek sprejel živali kot sebi enake - torej vredne življenja. Do takrat pa bo žal, krojil njihovo dolžino življenja in trpljenja.

TO JE CIVILIZACIJA!

#3 principesa

principesa
  • Lunatik
  • posts 3,055

Posted 3. January 2005, 18:22

:2src: kozmetika ki temelji na holistični negi in NI TESTIRANA NA ŽIVALIH JE: DR.Hauscha,Anne Marie Boerling, Dr. Scheler.... so pa se druge....ampak holisti so sam tile... lp x;)x :palec: xDDx

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 3. January 2005, 18:39

<{POST_SNAPBACK}>A šteješ tudi posredno testiranje na živalih (tako, ko podjetje kupi rezultate raziskave)?

Ni take kozmetike, kot jo želiš...

Hm, upam da tole ni res - da je prav ni...
je pa resnicna Luciferjeva prva trditev... Smo imeli v eni temi...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Maja01

Maja01
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 2

Posted 4. February 2005, 12:59

<{POST_SNAPBACK}>Ali katera ve za kakšen kozmetični salon, ki uporablja kozmetiko, ki ni bila testirana na živalih?



Ciao Gala,

Za kozmetični salon ne vem, vem pa za izdelke, ki so prišli v Slovenijo pred 4 meseci in so vrhunski, iz naravnih sestain in noben izdelek ni bil testirani na živalih. V koliko te kaj več zanima, mi lahko napišeš in se lahko enkrat dogovorive.

Podjetje je iz Amerike in jaz sodelujemo z njimi. Izdelke je tudi možno probati, tako da se lahko vsak prepriča, da so izdelki res kvalitetni. Tudi narejeni so tako, da je rezultat že po prvi uporabi in ni tako kot pri večini, da moraš nekaj tednov oz. mesecev te uporabljati, da se pojavijo pri rezultati.

Lepo se imej in napiši, če te se več zanima o tem.

Maja

#6 black_magy

black_magy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 59

Posted 4. February 2005, 14:48

Osebno ti priporočam kozmetiko Oriflame. Izdelki so testirani na ljudeh prostovoljcih in ne na živalih. Drugače pa poznam eno kozmetičarko, ki je sicer iz Nm, ampak prisega 100% na naravno, zato je mogoče tud malo dražja;Darja Šuster.

#7 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • posts 5,293

Posted 4. February 2005, 17:00

Na prostovoljcih? Kaj pa če ti ksiht sfuka?
Oprodti ampka se imam preveč rad, in dvomim da kateri misli drugače. Če pa bi s tem kako preprečil mučenje živali...ok.
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#8 neko-kao-ja

neko-kao-ja
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • posts 26

Posted 4. February 2005, 17:03

[quote name='Behemoth666' date='4. Feb 2005 ob 17:01']
<{POST_SNAPBACK}>Na prostovoljcih? Kaj pa če ti ksiht sfuka?

Good one!!! :palec:

Vsi se gremo kao ene "friendly people", ampak poglejmo resnici v oci... Najprej za sebe poskrbimo, mar ne?! x;)x
Ne ostavljati tragove za sobom... Isto kao ne postojati...

#9 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • posts 5,293

Posted 4. February 2005, 19:05

Sami mislim sej pa ti bedaki znajo kaj skup zmiksajo za ličila, sej pa so neki kemiki, sej pa znajo kaj je škodlivo za kožo in kaj ne, potem pa zmiksajo neki preoksid pa h2so4 pa dajo enemu zajcu xrolleyesx
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#10 black_magy

black_magy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 59

Posted 5. February 2005, 13:31

Kolikor vem, je Oriflame naravna kozmetika-ne vsebuje kemikalij.
Sicer so pa na tržišču tudi L´Oreal, Avon, Artistry (ne vem ako se točn napiše) in polno takih.

Sicer si pa itak ne smejo privoščit napak, ker potem bi itak imeli težave.

#11 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • posts 5,293

Posted 5. February 2005, 20:05

jah pol pa če si ne morejo privoščit napak pa naj na sebi probajo če so tako pametni.
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#12 lia

lia
  • D član
  • posts 8,590

Posted 5. February 2005, 20:10

:palec:

<{POST_SNAPBACK}>Razen tistih naravnih, ki jih sam doma narediš iz različnih rožic, ni.



:palec: :palec: xyesx xyesx

:eek: Pa samega Luciferja moram pohvalit!
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#13 pač ena

pač ena
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • posts 189

Posted 5. February 2005, 23:18

<{POST_SNAPBACK}>Amway? Network 21? Imate pa vsi iste finte.

Je pa res treba priznati temu podjetju, da zna dobro prati moĹľgane.


Hehe... jaz tud poznam par takih ... pa imam glede tega isto mnenje kot ti, Lucifer...
Sem imela priložnost malo pobliže spoznat vso zadevo, pa sem si že takoj mislila "Pa kaj je temu folku, da tolk nasede na takšne finte? A so res vsi tak naivni?"... Malo "off topic"...

#14 black_magy

black_magy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 59

Posted 6. February 2005, 00:37

Kolega ves navdušen nad amwayaem ko je začel. Sem pridno čakala, ko mi je prišel pojamrat...

Jaz ti predlagam, Gala, da se pozanimaš res raj pr kaki kozmetičarki. Vsaj strah te ne bo, da te bo spremenila v poskusnega zajčka. Vsak zase ve kaj mu paše. x;)x

#15 daphnis

daphnis
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 18

Posted 7. February 2005, 12:42

Mislim, da je Nivea tudi ena izmed do živali prijaznejših, medtem ko so Loreal, Garnier, Vichy, Johnson and Johnson, Oil of Olaz, Palmolive, Pantene, Old Spice, Pampers, Always, Alldays, Colgate, Aquafresh, Veet, Schwarzkopf, Rexona... ene, ki to sigurno niso.

#16 tinka

tinka
  • Lunatik
  • posts 5,486

Posted 7. February 2005, 19:58

<{POST_SNAPBACK}>Mislim, da je Nivea tudi ena izmed do živali prijaznejših, medtem ko so Loreal, Garnier, Vichy, Johnson and Johnson, Oil of Olaz, Palmolive, Pantene, Old Spice, Pampers, Always, Alldays, Colgate, Aquafresh, Veet, Schwarzkopf, Rexona... ene, ki to sigurno niso.



ma ne bit tako naivna...nivea, multinacionalka, pa prijazna do zivali?
sploh pa: vsi izdelki, ki so za otroke, so VEDNO testirani na zivalih, razen kak body shop, pa se za njih ne bi dala roke v ogenj...je bila cela drama par let nazaj, ko je ena znana firma na NL (zwitsal, kao naprijaznejsi kozi, vse za otroke itd...) javno morala priznat, da je vse testirano na zivalih.
tako, da...naj te ne zavede nezna svetlomodra barva in arijski otroci.... x;)x


glede tega, kar pravi lucifer se strinjam, vprasanje je seveda, ce je manjse zlo zadosti dober razlog za to, da se njim gleda skozi prste...tamalim podjetjem, mislim...
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 8. February 2005, 11:43

Jaz si sama delam kreme, vam tud to svetujem, pa ne bo dvomov in dilem.
No, v glavnem, se tam se lahko pojavijo, nekatere sestavine pac rabis.

Jaz se tud strinjam v tistemle z Lucijem - imamo pa nekje mensezdi eno tako temo - o teh amwayjih pa taksnem.

aja, seveda - ne delam pa si smink in spiral in tega. :)
Te pa mine, ko ti nekdo 'pove', da je tvoja maskara v bistvu sestavljena iz kakih zivalskih sestavin, recimo dezevnikov al cesa ze. :OO!:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Maja01

Maja01
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 2

Posted 9. February 2005, 16:27

<{POST_SNAPBACK}>Amway? Network 21? Imate pa vsi iste finte.

Je pa res treba priznati temu podjetju, da zna dobro prati moĹľgane.



Veš kako ti bom rekla, kar se tiče Amwaya ti niti ne vem kaj dost povedat, ker me niti ne zanima. Tudi prat možga ne mislim nobenemu, ker se mi ne da in imam bolj pomembne stvari v žiljenju za počet kokr to.
Sem pa hotla punci sam ponudit možnost za kar je spraševala, ker so ljudje res navdušeni in zadovoljni nad izdelki. Tko da se mi niti ne da prepričevati oz. karkoli, rada pa povem folku za kar vem da zna pomagat.

Tko, da Lucifer žal si tokrat zgrešil.

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 9. February 2005, 20:38

no jaz sem nekaj imela, nekaj za fleke al kaj ze, pa je cist delalo, a nic zelo ful posebnega... no a cist ok, kot rpavim...
sam bolj me motijo tile sistemi, nacini pa tko... pa kenjarjenje... vclanjanje... tezenje... na finto metanje, kot da ne vem kaksen biznis da se bomo sli. :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 špelca72

špelca72
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 2

Posted 25. October 2011, 12:36

Ena takoh kozmetik je Everyday Minerals, ki se jo sedaj dobi tudi v Sloveniji na mineralnalicila.si. Ne preizkušajo jo na živalih niti ne sodelujejo z dobavitelji, ki so privrženci preizkusiv na živalih.Primerna tudi za vegane. Preizkušeno....

#21 sin

sin
  • Lunatik
  • posts 2,584

Posted 5. June 2012, 20:09

Posredujem:

Odlična naravna in ekološka krema za sončenje Soleo Organics zdaj na voljo tudi v OrCa, organska in cruelty free kozmetika! Krema se hitro vpije, ne pušča madežev, ne vsebuje kemičnih filtrov zato odbija in ne absorbira sončnih žarkov in je primerna tudi za otročke. :)

Krema je pobrala že številne mednarodne nagrade in se je na testu med 1.572 kremami uvrstila na 1 mesto! :)

Več na: http://www.or-ca.si/...nje_spf_30.html

Objavljena slika


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users