Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

POZITIVNE IN NEGATIVNE LASTNOSTI


  • Please log in to reply
- - - - -
4 replies to this topic

#1 Mirjam

Mirjam
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 24

Posted 24. April 2002, 01:00

Spoštovana gospa Marsa in spoštovana gospa Elizabeta!
Tule in sedaj bom poskušala nekaj pojasniti glede klasifikacije lastnosti na pozitivne in negativne.
Astrologija je veda, ki se ukvarja z delovanjem planetov na človeka in njegovo usodo. Vsak človek je skupek vseh planetarnih kvalitet in energij. Se pravi, da ima prav vsak v sebi zasnove vseh planetov in zodiakalnih znamenj. Seveda je človeško življenje prekratko, da bi lahko vse izživel. Po dalješem razmišljanju (nekajletnem!) sem prišla do ugotovitve,da ni slabih in dobrih lastnosti, ni slabih in dobrih dejanj. Če gledam človeštvo v globalu - kot eno - ugotovim, da kar je za enega človeka dobro, je nujno za nekoga drugega slabo; prav tako tudi nobena slaba stvar ni tako slaba, da ne bi bila za nekaj dobra.
V današnjem času ugotavljam, da se prav povsod: na TV, na radiu, časopisih poudarjajo prav slabe strani in slabi dogodki. Mislim, da ni prav tako. Ljudje na ta način zapadajo v depresije, življenje sem jim zdi brez smisla, nimajo ciljev, vdajajo se raznim drogam in pomirilom, itd. Če bi zmogli, da bi v vsaki stvari videli le dobro in tako tudi delovali, bi bilo morda drugače. Tako pa drvimo v lasten prepad.
Zaradi načina razmišljanja, kot ga imam, me je dejansko razbesnela delitev po znakih po negativnih lastnostih. Zakaj ne po pozitivnih, zakaj ne merimo dobrih dejanj, zakaj najbolj uživamo v tuji žalosti?


vodnar/strelec

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 24. April 2002, 01:00

Ah, Mirjam - seveda imaš prav.
Vendar - zakaj naslavljaš objavo (tudi in predvsem) name?
Saj nisem jaz postavila takega vprašanja.

Nasprotno - sama sem v Forumu Duhovnost postavila temo: NAŠE pozitivne in negativne lastnosti.
In tudi odgovorila na to.
Kot boš ugotovila (če boš šla prebrat), sem res bila še najbolj natančna v opisih (svojih!) negativnih lastnosti - vendar to nikakor ne pomeni, da sem negativec!
Samo vidim in prepoznam svoje negativne lastnosti.
Prav tako pa tudi pozitivne.
Prednosti IN pomanjkljivosti.

Nima smisla - me prepričevati, da slabe lastnosti ne obstajajo, čeprav imaš popolnoma prav, da ni potrebno, da bi jih venomer poudarjali.

Vendar mene zanima tudi noč.

In s tem, ko nekaj negiram, ne pomeni, da ne obstaja (čeprav vem, da nisi mislila tega, da ne bi česa narobe razumela).
In mislim tudi, da je dobro biti tudi samokritičen.

Res pa je tudi, da so negativne lastnosti tu zato, da jih presežemo oz. transformiramo.

Jaz osebno rada poznam stvari, ki naj bi jih zdravila.
Tako pač razmišljam.
Tudi v bolezen se poglobim (če in kadar je), seveda pa to ne pomeni, da s tem dajem težo oz. pretirano posvetitev in s tem energijo.
Gre samo za to, da hočem poznati "sovražnika".

Kot se je že nekajkrat poudarilo tule, različni smo in različno dojemamo in prav je tako.

Ni mi pa jasen tisti del, kjer naj bi zato nekdo užival v tuji žalosti.

Mislim, da prehitro sklepaš in zaključuješ, Mirjam.

p.s.
Ker si omenila tudi Elizabeto, sem šla za štos pogledat, če je Elizabeta sploh kaj čivknila tam.
Ni.
Niti pisnila ni - nobene objave ni prispevala v dotični temi.

Torej, Mirjam, tvoja kritika leti le name (ker si pravilno ugotovila, da napišem kakšno objavo tudi s svojim nick-om, da morda komu s še večjim številom izjav ne bi šla še bolj na živce, kot zdaj... ;))

Ker me boš v tem Forumu najbrž še srečevala, te prosim, da se sprijazniš z mojo prisotnostjo in z mojim mnenjem, tudi če te bo še tako razbesnelo.

Opise pa sem dala ravno zato, da bi se o temi začelo debatirati.
Seveda sem si predstavljala drugačen potek komunikacije - a nič ne de - ni važno, kakšna je pot, da le pridemo na cilj.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Mirjam

Mirjam
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 24

Posted 24. April 2002, 01:00

Vidim, da si nisi vzela časa in prebrala.

vodnar/strelec

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 24. April 2002, 01:00

**
Kot kaže, si odgovorila preden sem dodala p.s.
Dodala sem še p.s. (vmes pa si že odgovorila).

Ja - vse sem prebrala.
In tudi razumela, kaj hočeš povedati.

In v prvem stavku sem se strinjala s tabo.

Pač pa - ali si ti zares prebrala?
kajti - kot pravim v p.s.-ju - Elizabeta v negativnih lastnostih ni podala niti ene objave.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • posts 5,844

Posted 25. May 2002, 01:00

zame je astrologija veda, ki ti nakaže iz kakšnega testa˝ si, kaj vsebuje to testo in kaj se da še izboljšati .

Veste kaj vlada svetu; DA IN NE ~
kajne:)
to je vse, a kaj da povod za spor, preprosto NEVEM! ker še vedno pušča odprto rešitev; ko pa se nekatera stran˝neučakano prebudi začne prvo Trenje!
lahko bi imenovali privlačno ali nagnusno.
morda smešno ali resno!
tudi ljubeče ali sramotno.
Vedno sta dva pola za spor, jezo, trenje, upor ali izdajo ..
Da se spoznamo moramo požirati življenjske teste v rešitvah pozitivnosti ali negativnosti .
Poiščimo nekaj vmesnega; kaj je med Da in Ne?
zlata srednja pot, Zmirnost vladanja, prava meja napuha,..
nadaljujte ..



pokowc




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users