Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Zdrav zajtrk


  • Please log in to reply
- - - - -
7 replies to this topic

#1 HipHop

HipHop
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 4

Posted 14. February 2012, 23:00

Pozdravljeni!

V prid si štejem lastnost, da si jutra ne predstavljam brez obilnega zajtrka. Zaenkrat je na mojem jedilniku margarina (navadna Rama) namazana na polbeli kruh in zraven skodelica čaja. Ker sem zasledil v večih virih, da margarina ni ravno nekaj najbolj zdravega, bi jo rad nadomestil s kakšnim bolj zdravim namazom. Pri tem naj še povem, da ne bi rad preveč kompliciral in bi rad kakšn namaz, ki se dobi v Mercatorju.

Ker me je zelo presenetilo dejstvo, da se margarina šteje pod nezdravo prehrano, me tudi zanima za naslednje namaze: Zdenka sir, namazi Mu in Philadelfija. Upam, da koga ne moti pisanje o znamkah, a mene zanima specifično za te.

LP

#2 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 15. February 2012, 08:53

Poleg margarine se izogibaj vsega, kar ima oznako Light, cedevite, vegete, trdih sirov, pozoren bodi na izdelke, kateri vsebujejo čim manj konzervansov, ali pa boljše, da so sploh brez njih.
Poslužuj se rib, razen tune, katera je zelo škodljiva za zdravje.
Tko en mal, k te ravno zanima .

#3 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 15. February 2012, 09:16

Tole rabi dodatno razlago. Tudi kis, sol in sladkor so konzervansi in to celo naravni.
Kateri konzervansi so sprejemljivi in kateri ne, Gold?


Mogoče ti pomaga spodnja povezava. V mislih sem imel umetne konzervanse .


http://www.altera.si...REHRANSKIH JEDI

#4 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • posts 9,884

Posted 15. February 2012, 09:59

Pozdravljeni!

V prid si štejem lastnost, da si jutra ne predstavljam brez obilnega zajtrka. Zaenkrat je na mojem jedilniku margarina (navadna Rama) namazana na polbeli kruh in zraven skodelica čaja. Ker sem zasledil v večih virih, da margarina ni ravno nekaj najbolj zdravega, bi jo rad nadomestil s kakšnim bolj zdravim namazom. Pri tem naj še povem, da ne bi rad preveč kompliciral in bi rad kakšn namaz, ki se dobi v Mercatorju.

Ker me je zelo presenetilo dejstvo, da se margarina šteje pod nezdravo prehrano, me tudi zanima za naslednje namaze: Zdenka sir, namazi Mu in Philadelfija. Upam, da koga ne moti pisanje o znamkah, a mene zanima specifično za te.

LP

polbeli kruh zamenjaj s polnozrnatim/pirinim/koruznim/rženim (boljše seveda je, če ga spečeš sam, ampak ne bomo tlele kompliciral), namaz izbereš med bio namazi (je več okusov), lahko pa maš namesto namaza rezino ali dve sira (nanoški, bohinjski ipd.), občasno lahko namesto Rame (k je strup) uporabiš maslo ali med ali skuto itd., čaj upam, da si ne sladkaš s cukrom ali saharinom/aspartamom/natreenom (boljša je npr.žitna kava, ampak tle je že kompliké).

Osebno zadnje čase zajtrkujem dve žlici albuminske skute, žličko tahinija in žličko medu - pomešano in speštano med sabo. B.o.ž.a.n.s.k.o. x:px

Občasno pokompliciram in si en večer prej namočim ržene kosmiče (tok, da so pokriti) in par narezanih orehev/lešnikov/sončničnih semen, brusnic/rozin. Zjutraj dodam samo še malo naseckanega jabolka in če me čaka naporen dan, še žličko medu. Zraven pa nesladkan čaj (sadni, oz. brusnice)

Za vikend si privoščim razuzdé z nahitro popraženimi ovsenimi kosmiči (da zadišijo), jih na hitro zalijem z vročo vodo (pikrič več, kot so pokriti), nakolutam zrelo banano in ko se zadeva zgosti in banana rahlo razpusti, je perajt za jest. Zraven pa nesladkan čaj (metin)

Kadar pa je gužva za popizdjot, pol pa zavitek neslanih krekerjev in golida nesladkanega ajurvedskega čaja - med tipkanjem, jasno xcivx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#5 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,062

Posted 15. February 2012, 10:39

Ker me je zelo presenetilo dejstvo, da se margarina šteje pod nezdravo prehrano, me tudi zanima za naslednje namaze: Zdenka sir, namazi Mu in Philadelfija. Upam, da koga ne moti pisanje o znamkah, a mene zanima specifično za te.


Če boš izbiral med mlečnimi namazi ti bolj priporočam namaze, kot topljene sire, ker ti so polni maščob in velikokrat tud nekih e-dodatkov. Pri mlečnih namazih preveri ali so iz pasteriziranega ali homogeniziranega mleka, predvsem teh se izogibaj, izbiraj samo izdelke iz pasteriziranega mleka. Pazi tud na razne e-je zgoščevalce..konzervanse. Kak namaz iz skute si lahko narediš tudi sam čist enostavno, skuto zmešaš lahko dodaš žlico hladno stiskaneg olja zelo dobro je laneno soliš in dodaš kako zelišče (dronjak, peteršilj, bazilika.....)

Klasične margarine so večinoma narejene iz rafiniranih, hidrogeniranih in transesterificiranih maščob zato so zdravju škodljive maš pa tud margarine znamke vitaquell, ki teh maščob ne vsebujejo. Jaz uporabljam največ ta dva okusa, http://www.zazdravje...?kat=27&prod=12 http://veskajjes.si/...namaz&Itemid=30 so pa še drugi okusi na razpolago. Dobijo se tudi v večjih mercatorjih ali spar trgovinah, so pa malo dražje od klasičnih margarin.

Še ena zelo zdrava maščoba in tud odlična kot namaz je je hladno stiskano kokosovo maslo , imaš ga iste firme http://www.40zelenih...3247101802.html lahko pa je tudi od kake druge firme samo pazi da je nepredelano in hladno stiskano. Dobiš pa ga tudi v večjih živilkih trovinah ponavadi na oddelku z zdravo prerano.

Dober tek x:)x

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#6 HipHop

HipHop
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 4

Posted 15. February 2012, 16:02

Vidim, da bom zdaj pozornost preusmeru na mlečne namaze (pasterizirane) in skuto. Pač iščem nekaj praktičnega za vsakdanji zajtrk, ker kakšne preveč komplicirane ceremonije se ponavadi ne odnesejo (vsaj pri meni ne).

Hvala za dobre odgovore.

#7 Pinka

Pinka
  • D član
  • posts 3,716

Posted 15. February 2012, 18:58

Rada uživam ob dobrih zajtrkih :)
Zdaj že nekaj časa uživam ob jutranjem vonju po cimetu, ki ga dodajam v riževo mleko z rižem ali proseno kašo. Za finiš pa še naribam jabolko. Objavljena slika
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 15. February 2012, 19:52

(zaenkrat) pustim temo, čeprav že obstaja:
Zajtrk - najpomembnejši obrok

pa še ena o zajtrku:
Zajtrk in večerja brez jajc in mlečnih izdelkov
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users