Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Ljubezen


  • Please log in to reply
- - - - -
264 replies to this topic

#1 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • posts 473

Posted 23. March 2004, 22:07

'' Če dajemo iz ljubezni namesto iz pričakovanja, dobimo običajno več, kakor bi lahko pričakovali.'' x:px

Kako si to lahko razlagamo?

xsrcx xsrcx xsrcx
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#2 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • posts 2,762

Posted 23. March 2004, 22:17

Ko dajemo iz ljubezni, smo tudi sami Ljubezen, in to je največje povračilo. Ljubezen ničesar ne prosi, ničesar ne pričakuje, ničesar ne zahteva..., ampak je že sama po sebi VSE. xsrcx

#3 Amis

Amis
  • D član
  • posts 15,191

Posted 23. March 2004, 23:52

aha :palec:

skratka, ljubezen samo JE

x:)x x;)x x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#4 borism

borism
  • Lunatik
  • posts 14,562

Posted 24. March 2004, 06:32

Brez spoštovanja ni velike ljubezni. xlove2x xsrcbumx xloveyx

#5 Amis

Amis
  • D član
  • posts 15,191

Posted 24. March 2004, 07:23

spoštovanje pa je sprejemanje sebe in drugih take kakršni smo. xrosex xrosex xrosex
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#6 borism

borism
  • Lunatik
  • posts 14,562

Posted 24. March 2004, 07:33

Seveda, zaradi mene ni potrebno nobeni na lepotno operacijo, še posebej zna očarati notranja lepota....lep dan Amis x;)x x:)x :palec:

#7 Amis

Amis
  • D član
  • posts 15,191

Posted 24. March 2004, 07:38

ej, hvala ti x:)x
sicer pa moram priznati, da nisem mislila na lepoto. bolj na različne naše posebnosti, ko se v eni osebi skriva refren iz pesmi, ki jo poje bjelo dugme (bitanga i princeza par). taki smo. al pa tudi taki. al pa včasih taki. x:Dx
ja, sicer pa maš prav. tud zarad mene ni treba nobenmu na lepotno operacijo hodit :inocent:

x:)x x;)x x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#8 borism

borism
  • Lunatik
  • posts 14,562

Posted 24. March 2004, 07:45

Saj te razumem Amis :palec: " dugmiče " pa tudi poznam, saj sem tudi iz tiste generacije, ki smo jih v živo občudovali.....sicer pa saj sva midva zadovoljna sama z sabo x^x , a ti nisi x?x x:)x

#9 Amis

Amis
  • D član
  • posts 15,191

Posted 24. March 2004, 07:57

yesssssssss, sem, vedno bolj x:)x

xrosex xrainbowx xrosex
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#10 borism

borism
  • Lunatik
  • posts 14,562

Posted 24. March 2004, 08:02

No tole veselje me pa zelo veseli, ker ti si pa res bila v enem manj prijetnem obdobju...opažam, da že deluje bližina lune čez(konjukcija!) venero, ki bo danes xloveyx xlove2x :flower: :inlove: xwizardx

#11 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,156

Posted 24. March 2004, 08:46

Do ljubezni se ne pride vedno preko veselja. Včasih vidiš ljubezen , ko ti je najtežje. Vidiš, no ja lahko bi rekla čutiš. Spomnim se neke noči, ko me je zvijalo od bolečine, počutila sem se grozno in potem sem doživela čudež ljubezni, brez razloga se mi je odprlo srce imela sem občutek, kot bi me neka toplota odprla in to sigurno nisem bla jaz, ker nisem bila v stanju odpirati srce, to je zame ljubezen.
Zame je ljubezen tudi to, da kljub temu, da ti gre kdo na živce, sploh ne veš zakaj, vse na njem ti je antipatično in zoprno in ti najdeš v sebi ljubezen in moč in ne odkorakaš stran, ampak ga pogledaš in vidiš in ga vidiš kot to kar je, v vsej negovi bolečini in hkrati vse tisto, kar bi lahko bil in ga sprejmeš.
Zame je ljubezen tudi to, da ko veš da greš z neko osebno narazen, ki ti veliko pomeni, s katero si se imel lepo (ne govorim samo o romantični ljubezni, govorim tudi o ljubezni med prijatelji) in čutiš, da je čas, da gre od tebe, da poišče srečo brez tebe, ker je tako prav, potem jo spustiš in ji daš moč, to osebo imaš še vedno rad, vendar se ne vpletaš več v njegovo ali njeno življenje.
Zame je ljubezen tudi to, da ko čutiš ljubosumje, jezo, zamero v sebi, da se za to ne podcenjuješ, da se sprejmeš in poskušaš razumeti, zakaj čutiš kot čutiš in srce se ti odpre in vse negativno se umakne.
Zame je ljubezen tudi to, da ko imaš slab dan in nisi optimalen, da si dovoliš umik in slabost in se sprejmeš.
Zame je ljubezen vse,

in zame je ljubezen prvo, tisoč poljubčkov sebi,

in tisoč poljubčkov vsem iz katerih izviram,

in tisoč poljubčkov vsem iz katerih bom izvirala


in tisoč poljubčkov vsem, ki izvirajo iz mene

in tisoč poljubčkov vsem, ki bodo izvirali iz mene


torej tisoč poljubčkov vsem..


Vse dobro,

xrolleyesx Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#12 borism

borism
  • Lunatik
  • posts 14,562

Posted 24. March 2004, 08:51

MIHELA, ampak nas je tukaj čez 2000 lunatkov, no saj nisem nehvaležen, hvala ti in vračam...pa lep dan x:Xx x;)x

#13 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • posts 473

Posted 24. March 2004, 09:17

xrolleyesx Svet potrebuje veliko ljubezni in malo besed (mati Teresa)


xsrcx xsrcx xsrcx
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#14 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • posts 8,988

Posted 24. March 2004, 11:00

Če si sposoben dajati, ne da bi za to pričakoval povračilo, potem brezpogojno ljubiš in dobiš ogromno, kajti podariš takrat in tisto kar čutiš, imaš dober občutek, ker s tem izraziš ljubezen do nekoga - se pravi ljubiš, poleg tega pa nisi odvisen od reakcije, kajti kakršnakoli že je, ti ne more vzeti občutka ljubezni.

:wub: xloveyx xrosex xsrcbumx xrainbowx xsrcbumx xrosex xloveyx :wub:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#15 aquarius

aquarius
  • D član
  • posts 1,035

Posted 24. March 2004, 11:03

Če damo iz pričakovanja, smo pogojeni s pričakovanjem,...če damo iz ljubezni ne pričakujemo nič.
Glej naprej, če se le da,...

#16 Amis

Amis
  • D član
  • posts 15,191

Posted 24. March 2004, 11:15

janjak&aquarius :palec: lepše se skor ne da povedat xloveyx

x:)x x;)x x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#17 borism

borism
  • Lunatik
  • posts 14,562

Posted 24. March 2004, 11:28

Dokler ljubiš, odpuščaj.
x:Xx :2src: :wub: xsrcbumx xloveyx

#18 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • posts 8,988

Posted 24. March 2004, 11:31

Če resnično ljubiš, nimaš česa odpuščati, ker sprejemaš in daješ

:wub: xloveyx xlove2x :2src: :inlove: xrosex xsrcbumx
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#19 borism

borism
  • Lunatik
  • posts 14,562

Posted 24. March 2004, 11:50

Ljubezen vse premaga.

xsrcbumx xsrcbumx xsrcbumx

#20 Mick

Mick
  • D član
  • posts 18,126

Posted 24. March 2004, 11:59

Sam v ljubezen med moškim in žensko v kateri oba ne dajeta in pa tudi oba ne pričakujeta ne verjamem. Slej ko prej umre......ker ljubezen je treba negovati........z dajanjem.....negovati pa jo morata oba x^x . Verjamem pa v obliko ljubezni, ko imam nekoga enostavno rad....in zaradi tega od njega ne pričakujem nič......sem pa vesel njegove pozornosti. x:)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#21 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • posts 8,988

Posted 24. March 2004, 12:20

Sam v ljubezen med moškim in žensko v kateri oba ne dajeta in pa tudi oba ne pričakujeta ne verjamem. Slej ko prej umre......ker ljubezen je treba negovati........z dajanjem.....negovati pa jo morata oba x^x .

Mickeni, saj tako nekako kot opisuješ ti funkcionira ljubezen velike večine ljudi. Nekako dajemo in za to nekaj pričakujemo - se pravi da sploh ne dajemo ampak, prodajamo, to pa potem ni več ljubezen. Ljubiš kadar ti tako čutiš, ne ko določene zadeve od nekoga dobivaš.

Je pa zagotovo prijeten občutek, če se obadva trudita izražati ljubezen x;)x x:Xx xsrcx :inocent:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#22 Mick

Mick
  • D član
  • posts 18,126

Posted 24. March 2004, 12:25

Hih...Pujsa.....ko daje le en.....gre za ljubezen kratkega veka........vsaj po mojih izkušnjah. x^x Da živiš z nekom, imaš otroke itd. itd......pa daje samo eden........stvar garantirano propade. Dva, ki se ljubita, si nič ne prodajata.....dajeta si pozornost, naklonjenost, nežnost, zavetje, prijateljstvo........ker to čutita drug do drugega.......Če to čuti le eden........slej ko prej ta "ljubezen" umre.
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#23 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • posts 8,988

Posted 24. March 2004, 12:31

Saj tole dajanje v tvojih postih me ne moti, bolj mi je v oči padlo, da pričakujeta, kajti če resnično ljubiš in če imaš namen nekomu nekaj dati, daš to in si zadovoljen,da lahko daš in te ne zanima, kaj za to dobiš ali za katerokoli stvar - ne pričakuješ.

Mogoče pa kdo v določenem obdobju ni sposoben navzven pokazati kaj čuti do partnerja, pa to še ne pomeni, da lahko ljubezen probpade, kajti če ga partner resnično ljubi in to tudi izžareva, bo verjetno slej ko prej začutil energijo in ljubezen, zbral pogum in poskusil odložiti ščitek, pa smo pri tvoji varianti - brez pričakovanj, da ne bo pomote.

Pujsa ima širok srček, no limit, dovoloj ljubezni za vse x:)x x:Xx x:Xx x:Xx
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#24 Mick

Mick
  • D član
  • posts 18,126

Posted 24. March 2004, 12:35

Pričakujem......ne vem, če pričakujem.......ŽELIM si, da bi me tudi ona ljubila x:Ix x:)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#25 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • posts 8,988

Posted 24. March 2004, 12:41

Ha, pa sem te smrkastično svinjsko ukrotila x;)x x:Xx x:Xx x:Xx . Se hecam, mi je všeč izmenjevati mnenja - da prideš s svojim in greš z mojim....

Pujsa dons spet razigrana
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users