Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Tek, jogging :)


  • Please log in to reply
* * * * * 1 votes
458 replies to this topic

#1 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,709

Posted 29. August 2004, 16:04

*
POPULAR

Pregledala sem vse naslove v tem podforumu in nikjer še nimamo nobene podobne, kot sem uspela ugotoviti.

Torej: TEK ali JOGGING
je sestavni del fizične vadbe veliko ljudi, nekateri tečejo vsak dan, nekateri po parkrat na teden.

Na netu sem našla naslednji sestavek, ki govori o joggingu, da vam ne bi bilo treba brati mojega pametnega razpredanja o tem x:Dx (tudi sama sem še zelo nova v tem), copy-paste:

Tek je najbolj razširjena oblika rekreacije. To pa predvsem iz razloga, ker je vsakemu dostopen.veliko je športov, ki so previlegij bolj situiranih ljudi. Tudi to bo ena izmed naslednjih tem. Osebno mi tek največ daje. Kako začeti z tekom ? Če ste začetnik, potem bodite potrpežljivi. Maratonci ne boste postali čez noč-ha,ha. Svoje mišice, sklepe, pljuča, srce privajajte na čedalje večje napore postopoma. Velika napaka začetnikov v vseh športih je pretiravanje. Zato torej tekači ne pretiravajmo z povečanjem števila kilometrov.Ne zgledujte se po drugih tekačih.Pomembno je da tečete redno in zmerno.Za začetek lahko izberete formulo: minuta teka-minuta hoje. Dolžina pretečene poti pa vam mora biti važnejža kot hitrost.Ko bomo zmogli preteči nekje cca. 30-45 minut v zmernem tempu se počasi iz rekreativnega tekača prelevljamo v športnega tekača. Pred začetkom teka je dobro ogreti z lahkotnim tekom in narediti vaje za raztezanje mišic in tetiv.Ogrete mišice bodo lažje inbolje opravljale svojo delo, nevarnost poškodb pa bo bistveno manjša. Tek spada sicer med najvarnejše športe.Ne priporočam, da jeste tik pred tekom ali neposredno po teku. Priporočam, da vadimo v dobrih tekaških copatih, ki bi naj imeli podplate z dobrim blaženjem. Podplat tekaške obutve naj bo dovolj debel in mehak, da amortizira udarce nog ob tla.Tecimo vsaj štirikrat tedensko.Tudi, če si že dobro pripravljen, začni vedno teči v počasnem tempu.Tekmuj sam s seboj. Ne pusti se sprovocirati,od morebiti bolje pripravljenega tekača..Uživaj v svojem tempu.Poglavitni cilji teka so:pospešiti izgorevanje odvečne maščobe,okrepiti mišičevje,srce, znižati krvni tlak zmanjševati strese in nazadnje tudi dober fizični izgled.


Sicer članek ni ravno najbolj strokoven, ampak v slovenskem jeziku nisem našla nič drugega (ali pa ne znam iskat x;)x ). Aja, link: Rekreacija - telesna aktivnost - tek

V angleškem jeziku najdemo dosti več, zato vam tule postrežem še z angleščino;

Jogging Away To Fitter Self

All you need to start jogging is a pair of sturdy shoes and you can be off. Jogging is easy to do, requires little equipment, is convenient and can be loads of fun. More importantly, it gives you all the benefits you get from aerobics without that much effort.
The benefits of jogging are immense. You can jog at any time of the day, morning, noon, or evening -- that suits your schedule. It also does not require company as in other sports, though you can ask your friends or partner to jog along. Nor do you need any special coaching or new skills. Jogging is absolutely non-competitive, relaxed and free from strain. It is ideal for those who feel the need to be just a little more energetic than merely walking. Jogging has no age limit - even kids can jog.
Jogging is easy to do, but has immense health benefits. It results in improving the physical condition of the heart, lungs, circulatory and digestive systems. Your heart muscles get strengthened and as a result they pump great volume of blood with a more powerful, slower beat and therefore last longer. Jogging also builds more efficient blood vessels and an increased capillary network as a whole. This, of course, lowers the blood pressure and reduces cardiac stress. It is an active way to avoid osteoarthritis, particularly of the hip joint and a practical, sure-fire way of delaying the ageing process.

Getting Started:
Well-begun is half done. This is especially true when you are beginning a fitness routine. If you plan your routine meticulously and prepare a detailed timetable, chances are that you will stick to your routine and reap the maximum benefit of your fitness plan. Before you get started, you need to keep in mind some basic points.

Don’t rush:
Never rush into a jog. In the beginning, it is best to limit yourself to fast walking interspersed with brief jogs. As the muscles, joints and ligaments become accustomed, they will be better able to handle longer or more frequent jogs. Make a progressive jogging plan and get used to the exercise gradually. Build up so that you can run 20 to 30 minutes a session, at least four times a week.

When to run:
You should choose a time that fits in most easily with your schedule. However, avoid running within 2 hours after eating. In summer, jog in the early mornings or evenings to avoid heat-related problems like dehydration, heat exhaustion and cramps.

Where to run:
You can begin and end at your own front door. But for most people running in circles takes away much of the fun and tends to become monotonous. It's more fun to run in parks, dirt tracks or even the highway. Try and invent your own routes and vary them to lend variety to your routine.

The surface:
Be careful of the surface on which you jog. The worst surface is concrete found on the pavements in almost all major cities. A smooth grassy field or a dirt road is probably the best to run on, but be careful of the hidden potholes. Or else stick to the side-paths along the road. Pick a course, which is fairly flat. A very hilly terrain may place too much strain on your legs and lungs unless you are a competitive runner.

Be careful:
Take care of hazards like traffic and movement of animals when jogging on the roads. Avoid accidents with automobiles at all costs. In fact, always try and run opposite the traffic.

Clothes:
Your jogging pants need to be comfortable, reasonably loose and suitable for the time of the year. In summer, shorts and a T-shirt or a vest will be enough. Tracksuits are not essential and their use in hot weather may even trigger heat exhaustion apart from the discomfort they may cause. They are ideal for winters. If it is very cold, several layers of clothing are better than one or two thick layers because they help trap the heat.

Shoes:
They are the most important item in the jogger's kit. Care must b taken before buying shoes for jogging.
Here’s what you should always remember:
Cushioning : The most important aspect of jogging shoes is the cushioning that they provide. The harder surface more cushioning you need in your shoe. The cushioning should be of good quality material and retain its resiliency for 1,000 km, which is roughly the lifespan of a good shoe. Avoid shoes with interior stitching as they can cause blistering.
Stable heel : The shoe must have a heel counter, which means that heel must be stable and wide.
Firm sole : The sole should not bend at the heel but should be flexible in the front and bend freely at the ball of the foot.
Good fit : They should not be tight. Try wearing them with socks before you start running. The shoes should be wide enough to take the whole foot without any overhang.


Link: Jogging away to fitter self

Pa še par linkov;
The benefits of running
Running or jogging @ Health Information Library
The Basics of Jogging by dr. George Sheenan
Jogging FAQ's


No, mislim, da bi bilo tole dovolj branja zaenkrat x:Dx x;)x

Joggerji, tekači, tisti, ki vas to zanima in bi radi to počeli... razpišite se. Nekaj izhodiščnih vprašanj morda, da pomagam začet;
xzobkox Kako pogosto tečem?
xzobkox Koliko časa tečem in na kakšen način (hitro/počasi, tek s hojo, samo tek)?
xzobkox Se pred tekom ogrejem in razgibam, po teku raztezam mišice?
xzobkox Zakaj tečem?
xzobkox Kakšne pozitivne učinke vidim na sebi zaradi teka? Imam s čim težave, kako se spoprijemam z njimi?
xzobkox ... pa še prosto po prešernu, kar vam pade na pamet... :palec:

Uživajte v temi in teku x:Xx


Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#2 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,709

Posted 29. August 2004, 16:19

Da kar krstim temo še s kakšnim izmed odgovorov x:)x

Tečem skoraj vsak dan, ker mi je to v veselje - tek mi daje občutek, da skrbim za svoje telo, pridobivam kondicijo, prediham se, tudi psihološki učinek sploh ni zanemarjiv (sposobna sem premagovati ovire, etc... x;)x ).

Tečem v naravi (Šišenski hrib), ne po asfaltu - res se čuti, da je naravna podlaga dosti boljša za sklepe, saj tako niso tako obremenjeni in zato tudi težje pride do poškodb, povezanih z večjo obremenjenostjo sklpeov s telesno težo pri teku (pri hoji npr. te nevarnosti ni, razen seveda pri zelo debelih ljudeh). Poleg tega pa mi tek v naravi odgovarja tudi zaradi atmosfere same - napolnim si baterije, pa tudi zrak je dosti boljši, imam prav "gušt" dihat x;)x .

Moj tempo jogganja je zelo počasen, ker se grem predvsem zabavat s športom, ne pa si dokazovat, koliko zmorem in tekmovat sama s sabo.

Pozitivni učinki... sem jih naštela že zgoraj, poleg tega pa imam tudi veliko več energije kot prej, da ne govorim o povečanju hormoskega pretoka v mojem telesu in posledicah tega xflirtx :onfire:

Težave, na katere sem naletela pri tem, so predvsem bolj trde, "zategle" mišice na nogah... Na začetku se namreč po teku nisem raztezala, sedaj pa sem to vključila v svojo vadbo in super pomaga, prav prijetno je tako zaključiti tek.
Na začetku najprej za ogrevanje nekaj minutk hitro hodim, potem začnem z zelo lahkim in ultra počasnim tekom, potem pa preidem na moj normalni počasni tempo. Na koncu jogganja si tudi vzamem par minutk hoje za predihanje in postopno umiritev organizma pred raztezanjem.

Aja, pa tečem zvečer x;)x Tam nekje okrog sedmih, osmih zvečer se mi zdi optimalna atmosfera... vročina se malce poleže, narava ponovno zadiha... In z njo jaz x;)x


Morda bom s to temo še koga "povabila" v klub joggerjev..? x;)x Razpišite se. :palec:


Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#3 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • posts 14,206

Posted 29. August 2004, 20:38

evo mene,
tole je moje sproščanje nekako od junija se mi zdi, vsak dan, no zadnje tri dni malo zanemarjam zaradi meni ljube osebice, vendar imava dolge ture sprehoda, ki traja tudi po nekaj uric...ampak mi ni žal... zakaj sem se odločila - zaradi zdravja, ker sem imela filing, da rabim nekaj kar bo kri pognalo tja kamor sodi.... čez teden je to v večernih urah, oziroma takrat, ko lahko - glede na ostale člane gospodinjstva x:Dx, sta se kar nekako sprijaznila s tem, všeč mi je ker si vzamem urico časa samo zase... mogoče je moje ogrevanje pot do mesta, kjer začnem, tečem zmerno oz. tko kot narekuje telo, naučila sem ga poslušati, podlaga je od gozdne površine do betona... med vikendom pa se večernem teku pridruži še jutranji, po tibetančkih, takrat najbolj uživam - samota, prebujajoča se narava, srne, rosa, prvi sončni žarki ali pršenje....
težave- ker sem začela zmerno in počasi, težav skoraj ni, ma itak, da so bile prve dneve mišice v šoku... mislim pa da je to prava pot ki sem jo ubrala, recimo da je bil en razlog tudi odločitev, da se znebim odvečnih kg... no občutek imam da je sprememba bolj vidna na meni kot na "vagi"...
Aja Trudi je bil prav presenečen ko sem mu pokazala mojo sprehajalno pot s tekom x:Dx
Uživajte v tistem kar počnete - tega se jaz držim... pa še to, se mi zdi da z vsakim korakom, ki ga storim, odvržem iz sebe del težavice, pa da takrat najbolj najdem povezanost s svojim notranjim jazom... je pa vprašanje, kam pozimi, ma tudi to bom rešila...
evo, čisto na kratko od mene x:Dx

#4 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • posts 10,745

Posted 29. August 2004, 20:44

hehe sem prebral tek pa joking :D hehe no oboje ful rad... jogging sam pa mi ni lih... čeravno ne vem kakšna je razlika med tem pa tekom... sicer pa joking around :D to je najboljš rekreacija...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#5 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • posts 298

Posted 30. August 2004, 21:00

Približno enako kot Sončna in Selene......tečem zvečer po gozdni poti, prej in potem raztezam mišice.....sem poskusila teči zjutraj pa sem bila potem totalno utrujena vse dan?? Tečem počasi in enakomerno, samo 2x na teden, kombiniram še z drugo rekreacijo.

Koliko tečeta? Jaz 4-5 km, je čisto dovolj za mojo kondicijo, ravno velikega učinka na strukturo telesa pa ni ;) xnckrivx Nočem imeti ful mišična stegna (dobila na kolesu :xx!: )

Sem pa brala v Poletu, da je najbolj učinkovit jutranji tek, vendar mi res ne ustreza. Pri večernem teku pa naj bi prej morala narediti vaje za moč :eek: , da je tek učinkovit, oziroma najbolj optimalen x?x
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 30. August 2004, 21:04

O, madonca, prima tema, pridna Soncna! x^x :palec:
Posteno! x8Dx

sem ravno razmisljala zadnjic, kaksne dobre postave imajo v glavnem tekacice, tek je res dbest.
Jaz sicer ne maram teka (rada pa hodim), vendar na fitnesu vedno najprej tecem, ponavadi 12 minut.
Nisem za kaksne maratone, ker nimam marsa v kozorogu, pac pa v ribah. :vio: xcivx
Mi pravi kaksna - jaz pa ne maram teka, in jaz, med tekom, odgovorim - jaz tudi ne, ampak se malo prisilim- ker voljo pa kar imam, kljub temu marsu.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Michelle

Michelle
  • D član
  • posts 10,200

Posted 30. August 2004, 21:12

Koliko tečeta? Jaz 4-5 km, je čisto dovolj za mojo kondicijo, ravno velikega učinka na strukturo telesa pa ni ;)  xnckrivx  Nočem imeti ful mišična stegna (dobila na kolesu  :xx!: )

Kako to!?
No jaz sem v fitnesu ( kokr sm pac hodila) tekla na traku ene 30 minut....
doma sem bila tudi nekaj cajta ful pridna, pa me je minil...
morm spet zacet...JOJ KOK NIMAM VOLJE! :xx!:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#8 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • posts 298

Posted 30. August 2004, 21:23

Kaj jaz vem, ni nobene bistvene spremembe....drugače pa meni znese tole tudi približno 30 min.

Pomanjkanje volje ukaniš pa z vsaj dvema različnima športoma, če se ti ne da eno, se ti da vsaj drugo x;)x x:Dx
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#9 Aira

Aira
  • Lunatik
  • posts 2,771

Posted 30. August 2004, 21:23

morm spet zacet...JOJ KOK NIMAM VOLJE! :xx!:

x:Dx
saj bo... x:Xx

ko se enkrat zalaufaš v to- fitnes, telovadbo, tek karkoli in se začnejo kazati rezutati!!! WaW. Ni lepšega! mogoče če poskusiš najprej z mišično maso- vadba z utežmi (bolj lahkimi), potem telo avtomatično začne kuriti več kalorij zaradi večje mišične mase. potem boš verjetno lažje začela (in nadaljevala) z aerobno vadbo. najboljše je oboje skupaj- uteži + aerobika ali tek ali vadba na kakšni napravi alla Orbitrek.

#10 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,709

Posted 30. August 2004, 22:24

Pismu, Selenca, veš, da sem se tudi jaz že vprašala, kaj zaboga naj počnem pozimi...? Bomo že staknili glave skup pa kaj pogruntali, ni hudič x:Dx

Pesha... kaj pa vem, koliko tečem x:Ix grem od Rožne (študent) do Belvija, se tam kakšnih pet minutk raztezam, potem pa spet nazaj... vse skupaj mi vzame kakšnih 45 minut...? Pa ne tečem hitro. Strukturo telesa pa imam itak totalno športno, tako da ne vem... opažam malce bolj napet tonus mišic na nogah, drugo pa je pa vse tko kot prej x;)x Pa tole z dvema športoma - :palec: - pismu, prav razmišljam, kolk se je fajn samega sebe poznat, da se potem lahk okrog prineseš x:Dx

Je pa ful smešno, se mi zdi, da mi bo tale tek prav manjkal, ko pridejo zimski meseci; sicer bom tekla doker se bo dalo, ampak vseeno bo pavzica kakšen mesec, dva...? Bomo videli. Prejšnja leta sem se tut nekaj spravljala laufat, pa sem začela recimo tri dni, potem pa spet upad volje, in ni šlo naprej niti pod razno... Sedaj pa kar gre, prav komaj čakam na tole večerno rekreacijo! Tako da, Michelle, saj enkrat te bo zagrabilo, pa boš začela v tem uživat... predvsem bi ti dala ta nasvet, da se ne forsiraj, vse delaj tako, kot ti paše in čisto nič drugače :palec: Mene prav briga, če vsi okrog mene na pisti šibnejo naprej kot strele, jaz tečem zaradi sebe in to mi je super! x;)x

Marsa x:Xx


Sončna


SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#11 LeilaniA

LeilaniA
  • ŽeČistoDomači
  • posts 353

Posted 31. August 2004, 10:46

Evo še mene...
Čez poletje sem u glavnem kolesarila, ker mi v hudi vročini bolj paše malo sapice v glavo. Zdej pa začenjam spet s tekom...do prvega snega x;)x
Tečem....zaradi kondicije in boljšega počutja, pa zato da se za ene pol urce čisto izklopim. Ful paše x:)x Pa še čisto blizu stanovanja imam take lepe terenčke...po gozdu, ob Sori...
Za zimo sem razmišljala o orbitreku, samo mi bolj paše gibanje na prostem. Med vikendi smučanje, če bo kaj dinarčkov. Še vedno pa mi ostane laufanje za mojimi malčki, kar utegne biti zelo stresno, se pa fejst razmigam :8):
Love Doesn't Have To Hurt To Feel Good

#12 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • posts 14,206

Posted 31. August 2004, 17:41

danes pa odpade :xx!:

#13 Michelle

Michelle
  • D član
  • posts 10,200

Posted 31. August 2004, 18:09

Tako da, Michelle, saj enkrat te bo zagrabilo, pa boš začela v tem uživat... predvsem bi ti dala ta nasvet, da se ne forsiraj, vse delaj tako, kot ti paše in čisto nič drugače :palec: Mene prav briga, če vsi okrog mene na pisti šibnejo naprej kot strele, jaz tečem zaradi sebe in to mi je super! x;)x

Ma dost imam sama sebe in svoje lenobe. Jutri zacnem in pika. Bi ze danes, ampak lije cel dan ze.
Kako bom tekla? Na isti nacin kot sem takrat, ko sem bila ponosna nase. Torej zjutri se pred zajtrkom. Upam, da toliko kondicije se imam, da mi ne bo treba minuto teka, minuto hoje...takrat sem sicer zacela s tem. Pa tudi ko sem zjutraj tekla, sem kar precej pretekla, tako da jutri nacrtujem ene 30 minut. Bomo videli.
Sicer sem pa premisljevala, cesa se naj v letosnjem studijskem letu sploh udelezim. Lani sem hodila na jogo, taebo...pa nekaj casa celo na fitnes. Jogo ful raje delam doma...to je vse kar zadnje cajte delam, tako da placevala ne bom vec. Fitnes se mi zdi pa brezveze. Ce se bom nekak "vzivela" v tak tek na prostem ( pa se zivim na lokaciji, kjer ni prometa in lahko mirno tecem), pa ce bom delala tiste vaje z utezmi, zogo in telovadbo bo ze nekaj. V Fitnesu sem vec ali manj tekla. Zdej ne vem...sicer ni za v to temo, ampak ali ima kaksna izkusnje z pilatesem?
Joj, sam cez jesen se moram prebit, pozimi bo itak smucarija :onfire: :onfire:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#14 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,709

Posted 31. August 2004, 19:56

Ja, Selene, danes definitivno odpade, oziroma je že x:Dx Pismu, pa bi kar šla spet mal ven, se zlaufat, pa mal pognat svojo kri po telesu x;)x

Michelle :palec: Če ne boš mogla tečt, sem pa ziher, da lahko ultrapočasno tečeš x:Dx Tako da nič skrbet, ti kar začni, pa se boš že takoj boljše počutila samo zaradi tega x:)x sicer boš verjetno prve nekaj dni imela fizično malce krize, ampak tudi to bo ful hitro minilo :palec:


Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#15 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • posts 298

Posted 31. August 2004, 20:07

Strukturo telesa pa imam itak totalno športno...

xokx sem videla na eni fotki tvoje trebušne mišice.....saj jaz imam zelo vitko postavo pa nič preveč.....nooo, mogoče kg ali pa največ dva....ampak hočem vse skupaj učvrstiti pa mi kljub športanju nekako ne uspe xrolleyesx .....

.....mi je pa gibanje že zlezlo pod kožo, ker mi danes prav nekaj manjka..........ah, Sončna, bom šla narest 100 trebušnjakov x:Dx
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#16 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • posts 3,845

Posted 1. September 2004, 17:36

letos sem spoznau,da mam vrhunsko˝voljo, če tečem ob obali, nevem, skor tak kot v filmu je počutje potem x^x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#17 contesa

contesa
  • Lunatik
  • posts 3,659

Posted 1. September 2004, 18:05

Imam raje hitro hojo, še raje pa kolo ali rolerje! x8Dx Če bi probala letos tečt ob obali do mesta, bi si zvila nogo(saj si moral biti podoben gamsu, da si se privlekel čez vse ovire) x:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#18 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,709

Posted 1. September 2004, 19:51

Pesha, upam, da tisti trebušnjaki od včeraj niso preveč boleči danes x;)x

Contess, vidiš, jaz pa ravno hitre hoje in kolesarjenja nekak ne uspem vzljubit x:)x Rolanje je pa pri meni tako, da si jih nataknem gor, ko moram nekam hitro šibnit, nepričakovano, pa nimam časa za čakat bus in hojo x;)x Nekak so mi sam mal bolj hitri čevlji, drugač pa nič posebnega.

1B, tudi jaz sem letos na morju tekla prav ob obali... je res čarobno xsrcx

Jaz pa ravnokar s teka, sem ugotovila, da že dosti lažje diham (ne lovim več toliko sape kot prej, imam dosti bolj stabilno in kontinuirano dihanje :palec: ), pa po teku sem naredila še Khatu Pranam po eno ponovitev za vsako stran. In šele sedaj sem uspela ugotoviti, kako dobro ta položaj razteza vse mišice, samo če se potrudiš! Priporočam! :palec: x:)x


Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#19 Lady M.

Lady M.
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 13

Posted 17. September 2004, 15:34

Jaz ponavadi tečem vsak dan po pet kilometrov zelo hitrega teka zdaj že par let. Reči moram da mi je zelo pomagal. Moja stegna so se vidno zoožala in tudi počutje po teku je izvrstno.

Dekletom bi sporočila: ni boljšega načina za shujšanja v stegnih kot tek. Ni vam treba plačevati dragih fitnesov in tudi stradat vam ni treba saj je lažje teči, od začetka na male razdalje in počasi potem pa vedno hitreje in dlje in če boste vztrajale boste dobile prečudovita stegna o katerih sanja verjetno vsaka punca x!x x!x

Za fante pa je tek verjetno bolj priporočljiv (ker predvidevam da ne gledajo toliko na linijo kot dekleta) zato ker s tem krepijo mišice in kondicijo x!x x!x

Pridno tecite in telovadite, ker saj veste kaj pravijo : kdor se ukvarja s športom lažje razmišlja x!x x!x
:hepko: :hepko: :hepko: :hepko: :hepko: :hepko: :hepko: :hepko: :hepko: :hepko: :hepko:

#20 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • posts 298

Posted 22. September 2004, 20:30

ni boljšega načina za shujšanja v stegnih kot tek

xokx je tudi mene pobralo v zadnjih tednih....


Khatu Pranam


Kakšne vaje so to, Sončna?
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#21 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,709

Posted 23. September 2004, 19:27

Pozdrav Khatuju iz joge... jaz sem se ga naučila iz knjige "Sistem joga v vsakdanjem življenju" in moram rečt, da mi ga je užitek izvajat... zjutraj, po tibetančkih, tako fajn pretegne mišice, ti razširi pljučka... pa zvečer po teku x;)x Če hočeš, mi po OS-u pošlji tvoj naslov, pa ti pošljem par listov iz te knjige, kjer je opisan tale pozdrav :palec:

Danes sem tudi šla tečt, zadnja dva tedna nisem bila ravno najbolj pridna, ker nisem nič tekla, predvčerajšnjim in danes sem pa spet šla :palec: Ko sem se danes zbudila, sem imela tako razbolela meča, da je bilo kar veselo... Trda ko jeklo x:Dx x:Dx x:o)x Pa saj bo jutri že boljše x;)x Mi je musklfibr na nek način celo všeč, ker te opominja... da si živ in da nekaj delaš zase x;)x Kul filing :palec:


Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#22 Aira

Aira
  • Lunatik
  • posts 2,771

Posted 23. September 2004, 19:34

probala letos tečt ob obali do mesta, bi si zvila nogo(saj si moral biti podoben gamsu, da si se privlekel čez vse ovire) x:Dx

misliš preskakovat naoljena zagorela telesca? x:px

začenjam s pravim ta hudim x:px treningom x!x

ne gre drugače, ker če ne je počutje zanič.

uvedla telovadbo na tešče. vsak dan pa vsaj pol ure miganja, da bo teklo z mene x!x

#23 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,709

Posted 23. September 2004, 19:39

Ja, imaš res, Aira x:Dx :palec: Ne gre drugače, ker je brez tega počutje zanič. Da kar smrdi.

Ravno zato pa sem spet začela tečt. x;)x


Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#24 Aira

Aira
  • Lunatik
  • posts 2,771

Posted 23. September 2004, 19:41

Da kar smrdi.

x:Dx :palec:
po gnilem.

#25 krokodil

krokodil
  • D član
  • posts 2,868

Posted 23. September 2004, 19:41

uvedla telovadbo na tešče. vsak dan pa vsaj pol ure miganja, da bo teklo z mene x!x

V pol ure ne porabis niti glikogenske rezerve, ki jo imas v jetrih...

Bo treba vsaj dvakrat vec.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users