Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kristali Swarovski


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
16 komentarjev na to temo

#1 Cressida

Cressida
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 2. julij 2004, 09:42

Jaz se sploh ne spoznam na te zadeve, ampak mi postajajo zanimive. Zanima me, če mi lahko poveste kaj o svarovskih kamnih (ali nekaj podobnega). x:)x

#2 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 2. julij 2004, 10:31

:vragec:

kokr je men znano, je SWAROVSKI brusilnica na dunaju. Ukvarjajo se predvsem z brushenjem optichnih lech in vzporedno s tem tudi kristala.
o kakih kamnih pa she nisem slishal..

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#3 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. julij 2004, 17:43

Gre za podjetje, ki se ukvarja z izdelovanjem imitacij dragih kamnov. Da brusijo tudi leče, nisem vedel. Hvala lepa aakhut.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#4 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 2. julij 2004, 19:02

širši publiki so najbolj poznani njihovi izdelki iz brušenega kristalnega stekla (prozorno). steklo je izjemne čistosti ( strokovnjaki naj se prosim ne spotikajo ob izrazoslovje ) in brušenje kvalitetno, da ne rečem vrhunsko. temu primerne so nekako cene izdelkov. izdelke držijo v lj v trgovini ob tromostovju, kjer prodajajo razno posodo pa take stvari (priznane blagovne znamke-ime pozabila- ah, filipov dvorec )

manjše kroglaste, ovalne, kapljaste... brušene "kristale" uporabljajo za lestence. lahko pa se tak košček uporabi kot nakit (obesek). ima izjemno lep lom in odboj svetlobe, zato si ga marsikdo obesi na okno, ki je izpostavljeno direktnemu soncu (severne orientacije niso zanimive)-na steno dela mavrico (uporablja se tudi v feng shuiju-kot zdravilo za nekatere neugodnosti). prav to pa je privlačno tudi v primerih, ko se uporablja kot nakit. x:)x x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#5 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. julij 2004, 22:06

Stvar okusa. Swarovski kamni, na katere sem naletel, so imeli v cilju barvnih učinkov naparjene različne kovine in so se mi zdeli vsi po vrsti totalka kičasti, :xx!:, barve pa nenaravne.

Nima veze, Amis. Sem pač tip, ki ima rad naravne stvari in slabe volje ne ratam samo ob pogledu na swarovski kamne, ampak tud npr. ob pogledu na ženske, ki nosijo plastične uhane, plastične prstane in podobno šaro. lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#6 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 5. julij 2004, 06:59

ja, nosko, saj maš prav. moram pa priznat, da sem prvi njihov "kristal" videla že pred 10 leti pri frendici v žalcu in tisti ni imel nikakršnih naparin na sebi. samo brušeno steklo. mogoče je to postalo moderno kasneje. res škoda. natur so lepši x:)x x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. julij 2004, 08:47

Strinjam se tule z Nosorogom...
Ravno nasprotno je tole od mojega filinga, ravno tako si jaz tega NE predstavljam.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 15. avgust 2004, 10:40

Men je pa to preprosto vsec.
Nakit? Ni sicer tak, ki ga lahko clovek nosi vsak dan...ampak recimo na maturantskem plesu sem imela tako obleko, da je swarovski verizica res zazigala :vio: Ne moras pa lih nosit to vsak dan. Ceprav jaz sem se enkrat nagradila za en izpit in sla kupit en prstan njihov, ki je pa edini tak nakit, ki ga skos nosim.
Cist odvisno kaksen stil imas...jaz se ne drzim samo enega. Se pac uredim, kokr se pocutm... xnckrivx
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#9 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. avgust 2004, 20:32

Men je pa to preprosto vsec.
Nakit? Ni sicer tak, ki ga lahko clovek nosi vsak dan...ampak recimo na maturantskem plesu sem imela tako obleko, da je swarovski verizica res zazigala :vio: Ne moras pa lih nosit to vsak dan. Ceprav jaz sem se enkrat nagradila za en izpit in sla kupit en prstan njihov, ki je pa edini tak nakit, ki ga skos nosim.
Cist odvisno kaksen stil imas...jaz se ne drzim samo enega. Se pac uredim, kokr se pocutm... xnckrivx

Maš vso pravico do svojga mnenja. Konc koncev žvimo v svobodni diktaturi. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#10 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 15. avgust 2004, 21:01

...svobodna diktatura...ta je pa dobra x:Dx x:Dx x:Dx :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#11 bg_boy

bg_boy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 25. september 2005, 11:26

Pa naj se jaz pokomentiram na temo Swarovski:) Moj oce je strasten zbiratelj figuric Swarovski zato vam lahko povem iz prve roke vse o Swarovskem. Torej Kristal Swarovski je zelo cenjen v svetu. Nekateri strokovnjaki ga uvrscajo med najboljsi, najcistejsi in najkvalitetnejsi kristal na svetu. Zacetnik "industrije" Swarovski je bil Daniel Swarovski. Zacel pa je jo z eno samcato figurico - labodom. Zaradi tega je labod se danes simbol Swarovskega kristala. Prav tako so leta 1995 ob 100-ti obletnici izdelali za zbiratelje ekskluzivno zbirko v omejenih kolicinah - kristalnega laboda. Moj oce ga prav tako ima doma. Tisto leto je prisel (v evrih preracunano) okrog 1100€, danes je vreden 3400€. To je ena posebnost Swarovskega kristala. Cena vedno raste. Verjetno mislite, da pretiravam glede cene figurice, ki znasa danes 3400€, vendar vsako leto dobijo vsi zbiratelji na dom cenik z vrednosjo figuric. No, to je cena iz leta 2004, decembra bo izsel novi. Cene figuric lahko zelo variirajo. Od 40 pa vse do 3000€. Tiste ki presegajo ceno od 1000€ so res zajeten kos kristala. Naprimer oce je lani kupil figurico, ki meri 18cm v visino in 9cm v sirino. Cena je seveda bila tudi temu primerna. Klub Swarovski v Sloveniji se vedno ne obstaja zato je oce prijavljen v avstrijskem klubu. Swarovski pa izdeluje razne modne dodatke in nakit. Nakit je res nekaj posebnega. Na internetni strani Swarovskega boste zasledili od opisu izdelka Platinum paved ali kaj podobnega. No ta kovina je celo drazja od zlata. Ima dozivljensko garanijo za lesk. Nakit pa prav tako variira od 50€ pa vse do 100€. Je pa zelo kvalitetno izdelan. Strokovnjaki so sli tako dalec da so naredili enak lom svetlobe v kristalih kot ga imajo dijamanti ali briljanti! Swarovske kristale pa uporabljajo prav tako pestizne svetovne blagovne hise, kot so Escada, Gucci, Prada,... Prada naprimer uporablja kristale na vecernjih cevljih, medtem, ko Escada na vecernjih oblekah. Idelujejo prav tako damske torbice, ki pa se na Swarovski internetni strani dajo dobiti ze od 590€.

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. september 2005, 14:15

Dobrodosel in thanx za tele izcprne informacije! :palec: x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 25. september 2005, 15:50

ja, v City parku ima zastopstvo za Swarovski Karmen Stavec. Sem pa kupil pred tremi leti za 20 obletnico poroke staršev Swarovski laboda, mer okrog 7x5 cm (dolžina-višina) in zanj odštel 17k SIT. Tako, da je res cenjen...imata ga pa spravljenega v omari še v originalni škatli :vragec: x:o)x
Takrat sem ga kupil na Čopovi, mislim, da je bilo v stavbi Millerja ali zraven v Bigbangu...
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. september 2005, 16:21

ja nasa tamala tud shizi in je dobila za 25. r.d. 2 figurici, labodka, po mojem se je tud sestra krepko ven vrgla. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Mammm

Mammm
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 16. april 2013, 18:08

Živjo!

Doma imam lepo rožico iz kristalov Swarovski, ki vsebuje magnet s katerim se pritrdi na stebelce. Zanima me, če je kdo zainteresiran za nakup le-te. Te rožice ni več v prodaji, stara je okoli 8 let. Uporabljena ni bila nikoli, je še v originalni škatlici. Cena je 200€.

Če je kdo zainteresiran, naj mi sporoči mail, jaz pa mu pošljem slike te rožice. :)

 

Lp!



#16 m4ryhu4n4

m4ryhu4n4
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 1. junij 2013, 06:53

Vsi tako grozno navdušeni nad steklom kdo bi razumel laugh.png


Pričakovanja ustvarjajo nasprotja.

#17 Borci

Borci
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 29. januar 2018, 16:19

Rabim pomoč.... sam gledam za svojo nakit swarovski nad katerim je kar navdušena. Gledam pa uhane in vidim, da imajo tu kar precejšnjo izbiro le teh od katerih drugih prodajaln -  http://zlatarnamursi...nakit-swarovski A ma kdo izkušnje ali pa če je slučajno že kdo naročal iz tujine?






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0