Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Moje sanje


  • This topic is locked This topic is locked
* * * * * 2 votes
4361 replies to this topic

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 27. February 2003, 01:00

Tale tema je namenjena nizanju nasih sanj.
Predvsem gre za to, da si jih nekam zapisemo, pa tudi, da se jih naucimo ubesediti...
Morda jih bomo (scasoma) ravno sami znali najbolje interpretirati - saj gre za nase sanje.

Morda pa nam bo kdo s svojo asociacijo, komentarjem ali morebitno razlago tudi razsvetlil kaj nejasnega ali celo podal bistvo sporocila. ...

Prijetne sanje. x:)x

... Ni nakljucje, da sem temo odprla ravno zdaj... pripravite se! ;>))

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • posts 5,844

Posted 27. February 2003, 01:00

hja marsA, zakaj ne odpreš raje spovednica sanjObjavljena slika
P°k0w<


#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 27. February 2003, 01:00

Ja... saj je morda nerodno.. moje sanje... kot nekaksne "vizije" ali kaj podobnega...
Ampak ne... To je zato, ker se nima energije tema.
Ko bo imela (ce bo imela, seveda) - bo drugacna asociacija. Upam.
Ce ne, pa jo seveda lahko kadarkoli popravim. x8D

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • posts 861

Posted 27. February 2003, 01:00

Moje sanje lepo stanovanjeObjavljena slika

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 28. February 2003, 01:00

Ce bomo zaceli z asociacijami... sanja . kukuruz... Objavljena slika

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 teja

teja
  • Vseprisotni
  • posts 717

Posted 28. February 2003, 01:00

Moja družinica bo imala v petih letih svojo hišico.


Zdi se mi pomembno, da napišamo tudi kaj smo za to pripravljeni narediti oz. na kakšen način bomo te sanje izpolnili, ne da bojo ostale samo sanje.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 28. February 2003, 01:00

OK.
Bom morda vseeno odprla novo temo in jo naslovila primerneje... Ali pa ne...
Kakorkoli obracam, se mi se vedno zdi to najprimernejsi naslov, res pa ocitno zbuja druge asociacije.
Skoda.
V tem casu se veliko sanja, pa sem hotela dati svezo moznost za nase sanje...
In ceprav je odprtih ze kar nekaj tem, nobena ni postavljena prav takole - navadno avtor v njej postavlja vprasanje oz. hoce interpretacijo.

Sama si npr. sanj ne zapisujem, ker redke stvari sploh se pisem. Mislim na papir.
In ker sem skoz na racunalniku in online, sem pac to mislila storiti tule.

Ze v najzgodnejsih zacetkih Luninega Chata, ko je komaj dobro stal, so bili nasi prvi pogovori namenjeni sanjam - ambiciozno sem celo zastavila dnevni pogovor o sanjah pretekle noci in tudi dejansko potem dezurala v Chatu, a se tedaj to ni prijelo...

Vizije, zelje... ja, tudi to je primerno za posebno temo, pa smo mislim da to nizali oz. opisovali ze v parih drugih temah z malo drugacnimi naslovi...

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • posts 5,844

Posted 28. February 2003, 01:00

..MORDA NOČEM SANJAT

P°k0w<

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 28. February 2003, 01:00

Saj te nihce nic ne vprasa... x:o)x

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 28. February 2003, 01:00

Zadnje case ful sanjam (no, saj to itak, saj imam stelij v Ribah in do daske aspektiran Neptun v 12. hisi na ASC), a se potem spomnim samo dolocenih insertov...

Dvoje sanj pa se mi je se posebej vtisnilo v spomin v zadnjem krajsem obdobju, morda tudi zato, ker so bile najbolj zive... kot bi se res dogajalo.. tudi cutila sem vse, vohala.. in vse...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Bilo je nekaksno kristalno cisto, mocno modro (ultramarin) prostrano morje... ki se je razprostiralo pred mano in sem ga obcudovala in dihala ta zrak disec in osvezujoc...
V momentu pa se je pojavil nekaksen most... ampak kilometrski..
Kot bi se slika zoomirala, sem opazila, da so na drugi strani celo avtomobili... torej se da priti cez, pelje cez cesta...
Potem pa se je nekako odstekano izkazalo, da ni povezave z mojega brega direktno do ceste - mostu, ampak je do tja le nekaksna vrv ali zica, nekaj ozkega in majavega, tenkega in sibkega....
Kako bom prisla cez z avtom. ...
No, avto sem potem pustila na tej strani (ocitno) in se potem z tezkimi mukami povzpela na tisto.... na tisto tenko rec...
Kar roke so se mi potile v sanjah, ko sem gledala dol, pod mano pa gladina - morje....
Ko sem prisla-nekako priplezala do tja, sem se na to pot, tapravo cesto, (izmuceno) kar zvalila.. in pomislila... se dobro, da sem cez..

In se zbudila.

Odstekane sanje... in ful simbolicne - namrec - most!
Ampak OK - ful dobro, ceprav sem se pa ful mucila...



Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 28. February 2003, 01:00

... Vozila sem po avtocesti po levem pasu okoli 140 km/h...
Normalno, dokaj izi za prehitevalni pas, a je bila taka nekako splosna hitrost vseh vozil tedaj v prometu, in mislim, da sem ravnokar nekoga prehitela - in zato bila na levem pasu...
V trenutku zaslisim zadaj strasanski hrup, in nekako v skarjice, cudno po desnem pasu me prehiti avto, sportni, ki je sel v primerjavi z mano morda kaksnih 180-190 km/h (sem zelo za stevilke in tudi v sanjah ocitno razmisljam o tem)...
Pomislim - kaksen kreten, kako me je besno prehitel...
A pojavili smo se vsi skupaj (vsa vozila, ki so bla v tem trenutku vkljucena v promet) v dolgem ovinku...
In onega je zacelo na ovinku zanasati, totalno grozno je zgledalo, gume so cvilile, in ni mogel kontrolirati vozila, in ga je odneslo, vrglo v nekaksen zid in ga potem v loku odneslo nazaj na avtocesto, vendar nekako na drug konec ovinka, izven mojega vidnega polja....
Trusc je bil strahoten in kdor je bil v tistem avtu, nikakor ni bilo variante, da bi ostal ziv.....
Zapeljala sem na odstavni pas, ustavila avto in s tresocimi rokami vzela v roke mobi in skusala poklicat 113...
Zbudila sem se, ko sem buljila -nic stekajoca- v mobi v svojih rokah, ko sem skusala poklicati 113...
Potem pa sem se spomnila, kaj je bilo in da so bile -hvalabogu- samo sanje.

Uhh.

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 1. March 2003, 01:00

Danes sem nekje lezala, kot prezala v nekaksni zasedi... ali nekaksni strazi, to je se bolj tocno...
Atmosfera npr. Kanada, Aljaska... Bilo je neko jezerce, zelenkasto... zelena drevesa...
Bile pa so neke odstekane "skale"...
Bile so mocno sinjemodre - malo bolj zive barve kot npr. kalcedon (nekje med kalcedonom in turkizom)..
In bile so take mehke oz. krhke, se je izkazalo... Kot kaksen pis iz slascicarne, piskot, ...
Lahko pa tudi vecja in debelejsa hostija...
Kar pojedla bi to...

No, to je vse, kar se spomnim. A te "skale" mi ne grejo iz glave, ker so bile take barve, pa se iz takega "materiala"... pa za pojest...

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • posts 8,988

Posted 7. November 2003, 08:31

Meni se določene zadeve v sanjah dostikrat ponavljajo. Najbolj pogoste zadeve, ki se mi pojavijo so ta, da letim po zraku - to tako nekako izgleda, kot da bi plavala žabco po zraku, Objavljena slika

Pa dostikrat so tudi kakšne kače v igri, pred katerimi imam strah.
Kakšne konkretne sanje bom pa opisala, ko jih izsanjam. x:)x

#14 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Posted 7. November 2003, 08:47

JanjaK pa ne moreš takih fotk limat sem gor...
Zagledam fotko pa butnem v smeh...


Če pride rešilec iz Ormoža in me naloži...potem boš ti kriva! Ne pozabi: potem TI skrbiš za dva mladoletna otroka, moža, hišo, travnik, okna, posteljnino, posodo, hrano....

#15 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • posts 8,988

Posted 7. November 2003, 08:52

Huh, težka naloga... Sama imam težave z vizualizacijo - so mi rekli, da sem preveč naspidirana in da se moram umirit, da bi mi to delovalo, zato za lažjo predstavo mene in meni podobnih pač po potrebi kakšno fotko prilepim x:)x

Drugače pa mislim,d a je tole tema, kamor bi morala ti s svojim nickom kakšen dooooooolg post napisat. x:)x x:)x :inocent: xsrcx

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 7. November 2003, 08:52

O, Janja, kere teme se vse izbrskajo zdaj, ko je obdobje mrka. x:)x

Jaz sem zadnjic sanjala veliko cebelo.
In se vedno v sanjah 'nekam hodim', se vedno potujem.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Posted 7. November 2003, 08:58

JanjaK problem je v tem, da LNF dnevnik in Moje sanje je pri meni eno ta isto... x;)x x;)x x;)x

Živim sanjajoče :vragec: in Sanjajoče živim :vragec: ...

Zbrkana babnca sem... xDDx


#18 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • posts 19,138

Posted 7. November 2003, 13:05

:vragec:


hehe...
pa glih dons najdem tole kle gor...

nocojshnje sanje:
najdem novo jamo v martuljku, pravzaprav ZA AKOM, to je nad martuljkom,...je brezno z lepo vhodno dvorano, ki se nadaljuje v novo brezno...ampak....na dnu vhodne dvorane je 6 skeletou, ki so lepo poravnani v vrsto, tako da, vsak drzhi svojega predhodnika v narochju....kokr en vlakec hehe....vsak naslednji pa je tudi mlajshega izvora...koncha se s sinom, ki drzhi svojega ocheta...CHISTA LUDNICA...

mega sanje....ma kdo kako analizo?


666 :vragec: -ou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#19 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • posts 8,988

Posted 7. November 2003, 13:15

Mhm.... tale 6ka nekako tebi pristoji. 666 :vragec: x;)x xDDx

#20 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • posts 19,138

Posted 7. November 2003, 13:17

:vragec:


hihi

ma ja...sam sanje so vble zlo cool....


666 x:Xx na rilchek x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#21 rachek

rachek
  • D član
  • posts 1,681

Posted 7. November 2003, 13:56

Jaz sem včasih imel full nočne more .... ali pa kake druge, čudne sanje, kjer se nisem dobro počutil, težave še iz otroštva in mladosti. Ko sem sčasoma to rešil, so se tudi nočne more končale. Sedaj se povečini sploh ne spomnim več sanj, zadnjič enkrat sem sanjal, da sem bil eden izmed preživelih na potopljeni ladji, vendar, ne na površju, ampak 200m pod njo. In potem so nas prišli reševat v stilu Kurska. Mene pa je grozno strah globoke vode in smrti z utopitvijo (zadušitvijo). Pa sploh ne vem prav, od kod imam to fobijo.

Najboljše so one sanje, kot sta že oba z full hudo bejbo slečena in končala z predigro - samo pol pa se zbudiš - pa si ves dan full horny. x:Ix x:px

#22 mushi

mushi
  • Lunatik
  • posts 3,376

Posted 7. November 2003, 14:13

Full huda bejba rachek? Kaj te krega kaj? x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
Mushi

#23 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • posts 153

Posted 7. November 2003, 17:45

Marsa, zelo dobra tema..

oh, jaz in moje sanje...

Sama zelo doživeto sanjam, velikokrat se prebudim iz sanj, ugotovim, da sem v sanjah jokala in potem se v joku prebudim ter potrebujem nekaj časa, da pridem k sebi...mož pravi, da se pogovarjam, kregam.... :V:

Kar nekaj sanj se mi je močno vtisnilo v spomin. Eno zadnjih, ki sem si jiih zelo zapomnila so me zelo pretresle. Sanjala sem, kako sem bila na pogrebu svoje (še živeče) mame. Bili smo ravno v cerkvi pri maši. Bila sem v hudi stiski, zelo me je dušilo, prvič sem imela občutek zelo močne tesnobe in da mi je lastna koža premala.... nenehno sem premišljevala, saj vendar mora obstajati še kakšna rešitev.....

potem sem pri vhodu (med samim obredom) zagledala mamo. Odletela sem k njej in dejala:"Mami, saj ti ni treba umreti če nočeš! Nič hudega!" Med smehom me je vprašala: "Res ne?"

..in tako moja mama ni umrla. Bila sem zelo srečna, da sem rešila mamo.

Prebudim se vsa potna...in kar nekaj minut je trajalo, da ugotovim, da sem imela le sanje.
Skoraj vseh sanj se spominjam ter se zavedam, da so sanje odraz našega tempa, načina življenja, a vseeno nikoli ne najdem dovolj časa, da bi jih tudi zapisala.

Ko premišljujem te sanje o mami občutim tesnobo v sebi..kajti kar nekajkrat sem en dogodek sanjala in se je potem čez nekaj časa/ let uresničil. In ravno tega se bojim...

A se komu dogajajo podobne stvari??

Mirno morje in lepe sanje



:detelca: AYA
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#24 rachek

rachek
  • D član
  • posts 1,681

Posted 7. November 2003, 18:47

Full huda bejba rachek? Kaj te krega kaj?  x:Dx  x:Dx  x:Dx  x:Dx  x:Dx

Ne Mushi x:Dx , ne krega me, Z MANO SE HOČE DOL DAT PA FULL VREDU IZGLEDA! x:Dx x:px

#25 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Posted 7. November 2003, 18:54

Rachon, zakaj pa se zbudis???

Potem...dosanjaj svoje sanje...
Ker me je strah, da bo najin biljard_meč po takih sanjah...in boš full horny x;)x x^x
x:Dx xDDx x:Dx





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users