Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

kopeli


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
27 komentarjev na to temo

#1 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 16. september 2007, 19:47

ni nujno da so sam eterična olja... js dam ponavadi cimet pa sivko pol pa tko diši za mano.....

#2 zali_

zali_
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 247

Objavljeno: 17. september 2007, 08:18

Hej!

Tudi tale kopel je, kar uredu, jaz dam ponavadi zraven navedenih sestavin še, par kapljic et. olja (rožmarin, vrtnica...), odvisno od razpoloženja:

Kleopatrina kopel z medom in mlekom
Sestavine:
-1/2 skodelice mleka v prahu
-1/2 skodelice medu
-2 čajni žlički jojoba olja (izbirno)
Zmešaj sestavine v veliki posodi in jih dodaj topli vodi v kadi. Namoči se v kad za 20 minut, da se bistvene sestavine lahko vpijejo v tvojo kožo. Recept zadostuje za eno kopel.

Tole je bilo iz tukaj nekje :http://kofetek.com/content/blogcategory/17/295/

#3 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 17. september 2007, 17:25

ja no mislim, da bom poskusil... In zdii se mi da spočije kože ne? x?x





iztok x:px

#4 zali_

zali_
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 247

Objavljeno: 19. september 2007, 09:37

Si poskusil? Kako se je obneslo?

Še kakšen nasvet najdeš tukaj: http://kofetek.com/c.../view/1418/295/

npr.: tole:

Kopel s hrastovim lubjem je primerna za bolno in občutljivo kožo. Potrebujete 1/2 do 1 kg hrastove skorje, ki jo kuhate v 6 litrih vode, nato jo precedite in vlijete v kad. Primerna je tudi za otroke, ki imajo težave s kožo.

Kopel z lipovim cvetjem pomirja ves organizem, zato si jo pripravimo, kadar smo utrujeni. S kropom prelijete 4 pesti lipovega cvetja in nekaj časa počakate. Nato zlijete preliv v vodo za kopanje.

Kopel z rožmarinom ugodno vpliva na krvni obtok in čisti pore. Štiri pesti rožmarina prelijete s kropom, preliv dodate vodi za kopanje.Rožmarinova kopel je primerna zlasti za šibke otroke in utrujene starejše ljudi.

in druge ...

Lp

#5 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 19. september 2007, 09:39

une trde kroglice od Lusha, vse pisane, dišeče, s cvetki in nevemkerimi dodatki bleščicami zgledajo lepo, ko jih vržeš v vodo, si pa razočaran, ker se nič ne spenijo. :sad: x:Dx

#6 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 21. september 2007, 09:17

une trde kroglice od Lusha, vse pisane, dišeče, s cvetki in nevemkerimi dodatki bleščicami zgledajo lepo, ko jih vržeš v vodo, si pa razočaran, ker se nič ne spenijo. :sad: x:Dx


sem si jih ravno spet nabavla, ko bla v londonu. treba bit pozoren, katere si kupiš, ker niso vse take, da se pol spenijo :vio:
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. september 2007, 09:30

v bistvu mors dat eno vezivo, ce bos kar nakapljal etericno olje v kopel se bo porazgubilo - ucinkovine.
tako uporabis sol, kis ali mleko. ali seveda katero od olj.

uporabis lohk cist kera hoces. xDDx
rozmarinovo spodbuja, pozivlja (zato si ga ne privoscis zvecer oz. pred spanjem).
pomaranca in vsi citrusi tudi osvezujejo in pomagajo k boljsemu pocutju, vendar pa ne gre pretiravati z doziranjem (zlasti pri pomaranci, ki lahko v malo vecjih dozah povzroci alergijo).
za preciscenje itd. pa tudi za toploto je zlo fajn sandalovina (deluje tud erotticno), kot tudi cimet, oba pa tud dezinficirata.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 21. september 2007, 09:32

sem si jih ravno spet nabavla, ko bla v londonu. treba bit pozoren, katere si kupiš, ker niso vse take, da se pol spenijo :vio:

ja ker ene naredijo sam Fizzzzzz mehurčke, ki te tko luštn masirajo. sam morš takoj v vodo.
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#9 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 21. september 2007, 18:40

Si poskusil? Kako se je obneslo?



sem!" zelo dobro...

#10 mia4aerobics

mia4aerobics
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 928

Objavljeno: 21. september 2007, 21:36

mleko mleko mleko
pa kr homogenizirano,
mia
TAKO BLIZU, KOT SI ŽELIŠ BITI, SI TAKRAT, KO SI NESKONČNO DALEČ.

Nothing is so intolerable to man as being fully at rest, without a passion, without business, without entertainment, without care. Blaise Pascal



Objavljena slika

#11 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. september 2007, 01:45

Kopaj se v slani vodi

#12 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 22. september 2007, 08:35

Zakaj?

iztok :wOOt:

#13 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 2. oktober 2007, 11:46

Eterično olje "pomaranča" zeeelo poživi. xDDx :hepko:

Mene je po 10 minutah kar nagnalo ven iz banje, me je začelo pikat po celem telesu.

Končni učinek pa je bil tak, da sem bila kot prerojena... crknjena sem šla v banjo, ven pa nabita z energijo. Je pa dobro eterično olje (7-10 kaplic) zmešati z medom, da se razbijejo koncentrirane kapljice, ki se lahko prilepijo kam na kožo in zna bit zelo neprijeten občutek, še posebno od pomaranče, ker zelo razdraži kožo. Z medom pa kapljice razbiješ na prafaktorje in se lepo razporedi po celi banji.
Objavljena slika

#14 Gost_Mačona_*

Gost_Mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 2. oktober 2007, 12:29

e.o. ne smeš dajati direktno na kožo. razen sivke in še kakšnega od nežnejših olj mensezdi. sicer pa vedno razredčene. v direktnem kontaktu s kožo pa povzročijo neprijetnosti.

#15 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 2. oktober 2007, 12:32

Iztok vzemi himalajsko sol.....pa v banjo...

Zakaj ..ker bo potem tvoja koža..zeeeeelo hvaležna ...

Solna kopel

x:)x


jst si tud dam samo sol.. se mi zdi dovolj.. se ful fajn počutim

#16 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 2. oktober 2007, 15:01

e.o. ne smeš dajati direktno na kožo. razen sivke in še kakšnega od nežnejših olj mensezdi. sicer pa vedno razredčene. v direktnem kontaktu s kožo pa povzročijo neprijetnosti.


Ja vem mačona... saj nisem mislila direkt na kožo, ampak v vodo, ko napolniš banjo, se pa zna zgodit da se kapljice ne raztopijo dovolj in se kakšna lahko prilepi na kožo. Zato jih je bolje zmešat z medom, potem ni nevarnosti.
Objavljena slika

#17 Gost_Mačona_*

Gost_Mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 2. oktober 2007, 15:03

ja, tole pa zna bit ... mogoče še najbolje, če ga zmešaš z nekim osnovnim oljem (recimo mandljevim) in potem čiraš čaraš naprej ...

#18 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 2. oktober 2007, 15:19

Tudi dobra ideja, moram probat.


Mi je pa všeč tudi da si dam v vodo cvetne lističe vrtnice, pa si zraven prižgem svečke in dam kakšno umirjeno glasbo za podlago...


mmmmmmmm... me kar odnese xsrcx
Objavljena slika

#19 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 2. oktober 2007, 15:56

Ene 2x mesečno si v kopel zlijem liter mleka.... je koža pol zelo mehka in nežna... mmm x:Ix
Scio mi nihil scire

#20 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 2. oktober 2007, 17:33

Glede pomaranče....je močno eterično olje pa povzroči lahko močno alergijo...koža lahko zelo peče.....tako da ....



SE strinjam... Z pomarančo mam tud slabe izkušnje cfffwwqqyyxx


lp



iztok :wOOt:

#21 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 2. oktober 2007, 19:15

ni nujno da so sam eterična olja... js dam ponavadi cimet pa sivko pol pa tko diši za mano.....

zadnje čase evkaliptus ... me daje prehlad

v bistvu mors dat eno vezivo, ce bos kar nakapljal etericno olje v kopel se bo porazgubilo - ucinkovine.
tako uporabis sol, kis ali mleko. ali seveda katero od olj.

a to kar zmiksaš vezivo in eterično olje?
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#22 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 4. oktober 2007, 17:04

a to kar zmiksaš vezivo in eterično olje?



JA Marsa kako je s tem... morm priznat, da me zelo zanima?





Iztok :wOOt:

#23 Audente

Audente
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 575

Objavljeno: 6. oktober 2007, 18:37

JAz obožujem kopeli.

In vedno si dodam kako olje in sol. Trenutno sem si na Pagu kupila na zalogo...tramontano in burin...ena je siva in eno diši po spomladanskem cvetju :)
VEDNO dodam par kapljic just...anti stres in pa sandolovinovo olje...diši prostor in jaz. Po kopeli je zelo mehka koža in predvsem dišeča , jaz pa krasno umirjena... :2src:

#24 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 7. oktober 2007, 08:26

dobra kopel ;) ;)




morm rečt

Iztok :wOOt:

#25 Mura

Mura
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 379

Objavljeno: 12. oktober 2007, 15:30

Zgoraj sem opisal kopel kot jo jaz delam.
Uporabljajo se po eni strani oljni izvlečki- rastline so se namakale v olivnem olju.
In po drugi strani največ 10% mešanice eteričnega olja (različna se dobi) z olivnim oljem.
Aparat, ki se rabi za to kopel popolnoma razprši, na fizikalen način, olje v vodi. Tako, da ni nikakršnih kapljic. Brez kakršnihkoli emulgatorjev.
Katero olje se uporabi v konkretnem primeru je odvisno od situacije posameznika, ki naj bi se ga kopalo. Seveda si lahko tako kopel z aparatom pripravi tudi vsak sam. Samo potem je prikrajšan za najlepše. Za podvodno masažo s krtačami iz palminih listov.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0