Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Spolnost in duhovnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
94 komentarjev na to temo

#1 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. julij 2015, 08:04

Ali spolnost in duhovnost gresta z roko v roki naprej, ali ena izključuje drugo..

kako je vaše mnenje?

Vabljeni k razpravi.


prenos.jpg


#2 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 3. julij 2015, 08:25

Moje mnenje je, da eno ne izključuje drugega. Smo v fizičnem telesu, dana nam je ta izkušnja, torej moramo imeti nekaj materialnih stvari, moramo jesti, piti, moramo se tudi razmnoževati, če že ne kaj drugega. Spolnost med dvema, ki se res ljubita, po mojem ni samo namenjena potomstvu, temveč je nekaj neizmerno lepega in morda celo svetega. Ko se dve telesi združita v eno, ko se doseže tista spojitev... 

 

Seveda pa smo žal priča nasprotnemu polu, in to je, da po eni strani nekatere duhovnosti (religije) propagirajo vzdržnost, nato se pa tam dogajajo grozne stvari na tem področju. Duhovnosti, vere nikakor ni za izkoriščati za spolnost, kot se to rado dogaja v najslabšem pomeni. A to ne pomeni, da si ne gresta z roko v roki. 

 

Verjamem, da so tudi možni določeni napredki s pravilnim usmerjanjem spolne energije v drugo smer, ampak od odvisnosti od človeka, ali je tega sposoben ali se s tem zgolj zavira. Seveda je njegova osebna odločitev, a če gre za prvo, OK, če pa za drugo, se bodo pa slej ko prej pojavili problemi na drugih področjih. 

 

Torej - spolnost in duhovnost DA. Saj se vidi, kako zelo poduhovljena sem, kljub temu, da se spolnosti ne izogibamflirt.gif.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#3 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 3. julij 2015, 08:54

Najlepši primer kako spolnost in duhovnost naravnost pašeta skupi je Tantra. Spoj spolnosti in duhovnosti v magično sobivanje jina in janga pomaga partnerjema da se popolnoma odpreta drug drugemu, da sta lahko iskrena en do druzga, da lahko doživita skupaj vse svoje želje in danosti, da ne rabita drugje iskat dodatne potešitve. Da lahko verjameta v ljubezen, da lahko gradita njun odnos brez ovir, sramu, razcepljenosti, samoobtoževanja in samoodklanjanja. Da lahko dosežeta zrelost, sposobnost izražanja svojih čustev in jih izživet.

 

Zahod je tisoč let za vzhodom kar se tega tiče. Stoletja je bila tu spolnost zaničevana, zatirana, sredstvo podjarmljenja, s strani cerkev omejevana, posedovana. Zbanalizirana in skomercializirana.

 

Lep antični Grški mit obstaja o Erosu in Psihi. Psiha se zaljubi v Erosa, a Erosova mati ne odobrava njune zveze. Zato mora Psiha opraviti ogromno težkih preizkušenj da si lahko pridobi zvezo z Erosom. Na koncu postaneta neločljiv par za vedno. Mit pove, da je erotična ljubezen ljubezen človeške duše, ki gre po poti iskanja prave ljubezni dokler jo ne najde. In s tem najde moč za opravljanje vseh zemeljskih preizkušenj in lekcij. 



#4 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 3. julij 2015, 08:56

Jst mislm da ne glih /razen če ma človk tak fetiš/.

Si ne želim sploh, da mi duhne kakšnga Kasprčka, ko ji dam francoza na žnablčke.

 

inno.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#5 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. julij 2015, 09:01

huh.png icon1_eek.gif

 

 

neverjetno dva resna odgovora

 

 ..

 

V kolikšni meri smo potem dejansko spolnost zbanalizirali na zahodu, z uvajanjem različnih spolnih praks, ki kej dost skupnega z duhovnim nimajo?

Namreč zanimiv je paradoks zahoda, da je ravno tu spolnost bila zatirana, zasramovana, tlačena in da je ravno tu potem nastal izbruh pretirane erotizacije človeškega vsakdana.. komercializiranega erotičnega nagovarjanja potrošnika

 

 skratka a je analni seks res duhoven?


prenos.jpg


#6 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 3. julij 2015, 09:06

itak te špegajo kaki duhci iz napol sosednje dimenzije in se bašejo s kokicami ... biggrin.png

 

To me ne mot. Motil bi me, če bi se basal s fržolom. Ker fest smrdi pol

 

inno.gif


huh.png icon1_eek.gif

 

 


 

 skratka a je analni seks res duhoven?

 

 

najblj


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#7 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 3. julij 2015, 09:17

V kolikšni meri smo potem dejansko spolnost zbanalizirali na zahodu, z uvajanjem različnih spolnih praks, ki kej dost skupnega z duhovnim nimajo?

Namreč zanimiv je paradoks zahoda, da je ravno tu spolnost bila zatirana, zasramovana, tlačena in da je ravno tu potem nastal izbruh pretirane erotizacije človeškega vsakdana.. komercializiranega erotičnega nagovarjanja potrošnika

 

 skratka a je analni seks res duhoven?

V bistvu je vs keč v tem, da smo na zahodu v veliki meri kopirali vzhodne spolne prakse (Tantra, Kamasutra, Anga ranga...). A problem je v tem, da smo iz njih naredili učno uro telovadbe in jim pobrali človečnost. Filinge, občutja. Oropali smo jih bistva, zavedanja zakaj to sploh počnemo in jim dali prizvok nagona, poveličevanja ega in izživetja najnižjih strasti. V bistvu smo jih razvrednotili in v tem smislu nazadovali v kameno dobo. Iz spoja dveh duš smo naredili atrakcijo.

 

Seveda je vsak seks duhoven, če je posledica ljubezni in spoja dveh duš v eno. Če je cilj duševno razodetje, ne pa praznjenje in posedovanje.  



#8 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. julij 2015, 09:48

lej Omar k si že vse povedal in ker na to skor ni moč več nič replicirat,in nč dodat. si mi nevede zaprl temo..

 

 vseeno pa me zanima, a vi ko spolno občujete, a vi doživljate to kot neko mistično doživetje ali zgolj izpraznitev živalskega gona ki se je prebudil v vas..

 

 namreč od kod potem spolne prakse ala šeškanje, mazohizem, dvojna penetracija, seks v troje itd itd

 

 kakšna mistična razodetja lahko tu dobimo....


prenos.jpg


#9 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 3. julij 2015, 09:50

Tele vzhodne spolne prakse...a jih sploh kdo na vzhodu kokrtolk masovno uporablja, a so tud za njih blj kt ne al pa še blj čista eksotika?

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#10 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:02

Tele vzhodne spolne prakse...a jih sploh kdo na vzhodu kokrtolk masovno uporablja, a so tud za njih blj kt ne al pa še blj čista eksotika?

 

icon25.gif

Vsakič ko seksaš z bejbo zato k ti je tko neizmerno lepa, k ti tko zapeljivo lepo diši, k ti je ful sladkega okusa, k ti je tko nežna kot vrtnica ki je pravkar vzcvetela, k je tko čudovito strastna da se v njenem objemu zgubiš, ...... pomeni, da jo doživljaš z vsemi svojimi čutili, da si želiš spoja z njo zato ker v njem doživita vrhunec vajine sreče,............. uporabljaš hočeš nočeš vzhodne spolne prakse, erotično ljubezen. Ni vzhodna spolna praksa neko navodilo k se ga držiš ku pijanec plota, k ga sproti bereš medtem ko seksaš, nje bistvo je spoj dveh enako želečih duš v enost. Seks zato, da vama je skupi še lepše, ne da vama je vsaj včasih skupi sploh lepo.  



#11 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:09

 pomeni da je duhovnost omejena na prvo leto zakona ozriroma predzakonsko spolnost oziroma na poligamistične tendence...


prenos.jpg


#12 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:12

lej Omar k si že vse povedal in ker na to skor ni moč več nič replicirat,in nč dodat. si mi nevede zaprl temo..

 

 vseeno pa me zanima, a vi ko spolno občujete, a vi doživljate to kot neko mistično doživetje ali zgolj izpraznitev živalskega gona ki se je prebudil v vas..

 

 namreč od kod potem spolne prakse ala šeškanje, mazohizem, dvojna penetracija, seks v troje itd itd

 

 kakšna mistična razodetja lahko tu dobimo....

Pa lej kolega, jst srčno upam da v seksu še zdaleč nism vsega povedu, da je tu še pa još stvari za odkrit, predelat, doživet.

 

Vprašanje deviantnih spolnih praks je pa vprašanje deviantnih vzgoj v otroštvu, ko nekdo skozi različna martretiranja začne istovetit bolečino, ki mu jo je denimo prizadejala mama s tepenjem, z užitkom v zrelejši dobi. Zato dominacija, mazohizem, pač namesto miline, nežnosti iščeš tut v seksu tisto edino kar si v mladosti poznal, dominacijo in bolečino.

 

Seks v troje, swinganje..... je pa lih zaradi tega, ker s partnerjem ne moreš doseči tiste prave duševne erotičnosti, zaradi katere ne rabiš več iskat sreče drugje.

 

Povsod, kamor seže pogled,

lepota zasanjana, kje najti še lepši je svet,

kje lepše je kot doma?

Se s hribov v daljavo zazrem prek gričev, dolin, gora,

v daljavi še modro morje uzrem,

kje lepše je kot doma?



#13 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:13

Tole si pa tko romantično napisal, da nisem glih ziher, če ti ni kakšna Sneguljčica sunla pc in piše pod tvojim nikom.

 

Drgač pa ja...je kr dobra definicija, če vse tko čutiš tud po seksu. Ker, pred seksom jih tko čut tud večina tistih, ki hočjo po njem prazno postlo

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#14 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:18

Tole si pa tko romantično napisal, da nisem glih ziher, če ti ni kakšna Sneguljčica sunla pc in piše pod tvojim nikom.

 

Drgač pa ja...je kr dobra definicija, če vse tko čutiš tud po seksu. Ker, pred seksom jih tko čut tud večina tistih, ki hočjo po njem prazno postlo

 

icon25.gif

biggrin.png

 

Ja tut jst pravkar zej to berem in se čudim. icon_smile_tongue.gif

In ne bom nikoli več povedu mojga gesla nobeni, pa če me bo iz kože vn dajala. Viš kaj se pol zgodi. tongue.png



#15 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:19

Tole si pa tko romantično napisal, da nisem glih ziher, če ti ni kakšna Sneguljčica sunla pc in piše pod tvojim nikom.

em119.gif

 

Ane, kar naenkrat Omar romantik?! huh.png w00t.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#16 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:38

Kovter, ane! To NI skupno premoženje ali celo sredstvo delitve, še najmanj med spanjem, naj zakon reče kar če. icon_smile_wink.gif

 

MOJ Kovter MOJ kovter MOJ kovter!!!!!! icon_smile_tongue.gif

 

Ena kradljivka kovtrovinno.gif.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#17 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:38

Ali spolnost in duhovnost gresta z roko v roki naprej, ali ena izključuje drugo..

kako je vaše mnenje?

Vabljeni k razpravi.

 

ne gresta, ena izključuje drugo. če hočeš začasno srečo, ki jo je eventuelno vedno manj, izber spolnost. če hočeš trajno, ki jo je vedno več, izber duhovnost. 



#18 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:40

Kovter, ane! To NI skupno premoženje ali celo sredstvo delitve, še najmanj med spanjem, naj zakon reče kar če. icon_smile_wink.gif

 

MOJ Kovter MOJ kovter MOJ kovter!!!!!! icon_smile_tongue.gif

 

Ena kradljivka kovtrovinno.gif.

duhovni kovter je samo tisti skupni.. vse ostalo je pa materialistični egotrip


prenos.jpg


#19 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:42

biggrin.png Vem, a kovtra vseeno ne dampartyy.gif

 

(Točka manj?) 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#20 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:43

glavno da mi ni od zunaj skozlat, da mi ne smrdi, da ma ok okus, da lahko žuram, da ma soude in da ne teži.  

 

 

Samo ne poznam nobenga takega :P 



#21 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:46

glavno da mi ni od zunaj skozlat, da mi ne smrdi, da ma ok okus, da lahko žuram, da ma soude in da ne teži.  

 

 

Samo ne poznam nobenga takega tongue.png

 

sam en je tak



#22 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:48

sam en je tak

 ni, soudov nima

 

kr če ne bi bil to moj opis


prenos.jpg


#23 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:51

Komaj čakam da ga bom dobila, lekcija bo v smislu, da bo tako glup jaz pa ne znam small talk- in pol bog pomagaj. Upam, da bom lahko seksala, z dovoljenjem vseh mojih duhov. Upam, da se jim ne bo obračalo od ljubosumja ali česa grdega. Ker pismo a je lahko en tip, prosim, da bo vsesplošno sprejet od strani mojih glasov. In da mi ne reče mimogrede, da sem res kosmata ali da mi je en pikič videti na pasu, da sem bila debela... in da če si pulim brke... kot b npr.

 

Se je pa izprsil kolikor sem upala.


:) ja, moram se še malo utrdit, da bom tudi jaz lahko rekla tipu: DA MA DEBELO RIT :D


sredi vse romantike in duševne seksenergije.


icon1_blush.gif no upam, da bo pršu



#24 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:52

Komaj čakam da ga bom dobila, lekcija bo v smislu, da bo tako glup jaz pa ne znam small talk- in pol bog pomagaj. Upam, da bom lahko seksala, z dovoljenjem vseh mojih duhov. Upam, da se jim ne bo obračalo od ljubosumja ali česa grdega. Ker pismo a je lahko en tip, prosim, da bo vsesplošno sprejet od strani mojih glasov. In da mi ne reče mimogrede, da sem res kosmata ali da mi je en pikič videti na pasu, da sem bila debela... in da če si pulim brke... kot b npr.

 

Se je pa izprsil kolikor sem upala.


smile.png ja, moram se še malo utrdit, da bom tudi jaz lahko rekla tipu: DA MA DEBELO RIT biggrin.png


sredi vse romantike in duševne seksenergije.

 

lekcija bo ta ja, da boš lahko na konc iz srca rekla bog pomagaj 



#25 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 3. julij 2015, 10:53

 ni, soudov nima

 

kr če ne bi bil to moj opis

icon17.gif ,,,, bodo že prišli!






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0