Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Čarobna inspiracija


  • Please log in to reply
- - - - -
30 replies to this topic

#1 Pinka

Pinka
  • D član
  • posts 3,716

Posted 20. May 2019, 11:59

Pozdravček vsem, 

 

že nekaj časa me ni bilo tukaj z vami. Upam, da ste dobro in da je življenje vse bolj zanimivo (to mislim v dobrem smislu, da ne bo pomote wink.png). Spomnila sem se na vas, ker zadnjih par mesecev ustvarjam svoj blog in bi bila vesela povratnih informacij. Sploh o čem bi vam bilo zanimivo, da pišem. Ali vas zapisano inspirira? Pripravljena sem poslušati vsak dobronameren komentar. Ter koliko sploh kaj spremljate bloge, glede na to, da jih je že malo morje. 

 

Link do bloga https://carobnainspiracija.com/

 

lepo bodite smile.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#2 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,288

Posted 1. June 2019, 11:03

Živjo Pinka, sem pogledala tvoj blog in mi je všeč. Ponavadi ne berem blogov, ker se mi ne da.

Lahko kaj napišeš o ljubezni v večplastnem pomenu.



#3 Pinka

Pinka
  • D član
  • posts 3,716

Posted 13. June 2019, 08:59

Hvala Čebelica, ker si si vzela čas smile.png in za tvojo idejo o čemu naj še pišem smile.png.

Bi mi lahko malo več namignila kaj točno si mislila o večplastnem pomenu.


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#4 Pinka

Pinka
  • D član
  • posts 3,716

Posted 5. July 2019, 13:56

Vabim vas, da si ogledate moj nov zapis. Govori o izgubi našega ljubljenčka https://carobnainspi...07/05/nas-muri/

Lepo bodite 💕
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#5 Pinka

Pinka
  • D član
  • posts 3,716

Posted 20. August 2019, 11:59

Živjo, z vami delim svoj novi zapis na temo sebičnosti :) Bodite lepo in čimmanj sebični :P 

https://carobnainspi...01/sebicna-sem/


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#6 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,999

Posted 20. August 2019, 16:13

Zelo lep zapis Pinka, hvala da deliš z nami in si polna navdiha..., vendar pa se ne morem strinjat s tvojo definicijo sebičnosti oz. nasploh, da je to tvoj razlog in da naj bi bili čim manj sebični....Ne vem, danes je nekdo sebičen in jutri zato toliko bolj ne bo.. Res da nas vedno drži nazaj ljubezen, ki je ne uspemo izraziti, nikoli pa to, kar smo dali.... Skratka, ni sebično če ne bi želela svojega "daru" pokazati, deliti.... Zakaj bi bilo sebično to? Sigurno je razlog za to, da si bolj introvertiran kot ne in hvala bogu in znanje pravzaprav ni moč skomunicirati, zato oprosti, če se izrazim v sveti preproscini, da učitelj uči, ker ne ve ipd.... No, jaz izhajam morda iz drugega pola, ko sem na točki, da sem dovolj živela za druge in rabim t.i. sebičnost. Zato, prosim ne svetuj posplošeno ~ "bodite manj sebični..." Sebičnost je lahko lepa, ker si zase tukaj.. Končno. In, če želiš biti za druge, kaj je to drugega?
Sorry če sem malo strastno napisala tole, ampak če bi meni nekdo rekel, da sem sebična bi pač ne bil moj krojač, kajti predobro vem, da imam razloge, ko sem... Zelo mi je bilo prijetno brat o tistem, kako je vsak poseben....tako da sem se tud sama po dolgem času oglasila malo.... Lepo bi bilo res, ko bi LF malo zaživel spet in se bi lahko pomenili kje smo... Kako smo.... morda pa res💜
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#7 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • posts 8,159

Posted 20. August 2019, 22:02

Živjo, z vami delim svoj novi zapis na temo sebičnosti smile.png Bodite lepo in čimmanj sebični tongue.png

https://carobnainspi...01/sebicna-sem/

 

Vsak človek je do določenega nivoja več ali manj sebičen. Celo Gautama Buda je na tisti stopnji kjer je bil, še vedno imel "vzorec" sebičnosti. 

 

Take stvari je treba gledati tudi malo v globino. Zakaj deliti neke darove z nekom, ki jih ne ceni, se norčuje iz njih ali pa je potem lahko še bolj ljubosumen (ples, petje, igranje kakšnega inštrumenta,itd.). Zakaj deliti z nekom nekaj, če oseba tega ne razume ali pa celo to smatra v nasprotju s svojim verovanjem. Koliko zanimivih knjig, arhitekturnih dosežkov, umetnin je bilo uničenih, porušenih ali zažganih v imenu krščanstva, muslimanske ali kakšne druge vere. Recimo konkvistadorji so marsikaj zažgali in porušili v J Ameriki kar niso razumeli ali pa so stvari povezovali s "hudičem".

 

Tako da deliti ja, ampak kraju, času, razmeram in miselnosti ljudi primerno. Ne pa za vsako ceno. Recimo v srednjem veku so na grmadah kurili ljudi, ki so vedeli veliko o zeliščih. In če je človek zaradi tega "čudežno" ozdravel, so jih lahko obtožili za čarovništvo. 

 

Tako da če nekdo ne deli svojih darov to še ne pomeni, da je sebičen...Lahko jih uporablja samo za sebe ali pa samo pred malo skupino ljudi. Lahko jih pa deli tudi s celim svetom, ampak na anonimen način....icon_smesko.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#8 Pinka

Pinka
  • D član
  • posts 3,716

Posted 21. August 2019, 09:51

Zelo lep zapis Pinka, hvala da deliš z nami in si polna navdiha..., vendar pa se ne morem strinjat s tvojo definicijo sebičnosti oz. nasploh, da je to tvoj razlog in da naj bi bili čim manj sebični....Ne vem, danes je nekdo sebičen in jutri zato toliko bolj ne bo.. Res da nas vedno drži nazaj ljubezen, ki je ne uspemo izraziti, nikoli pa to, kar smo dali.... Skratka, ni sebično če ne bi želela svojega "daru" pokazati, deliti.... Zakaj bi bilo sebično to? Sigurno je razlog za to, da si bolj introvertiran kot ne in hvala bogu in znanje pravzaprav ni moč skomunicirati, zato oprosti, če se izrazim v sveti preproscini, da učitelj uči, ker ne ve ipd.... No, jaz izhajam morda iz drugega pola, ko sem na točki, da sem dovolj živela za druge in rabim t.i. sebičnost. Zato, prosim ne svetuj posplošeno ~ "bodite manj sebični..." Sebičnost je lahko lepa, ker si zase tukaj.. Končno. In, če želiš biti za druge, kaj je to drugega?
Sorry če sem malo strastno napisala tole, ampak če bi meni nekdo rekel, da sem sebična bi pač ne bil moj krojač, kajti predobro vem, da imam razloge, ko sem... Zelo mi je bilo prijetno brat o tistem, kako je vsak poseben....tako da sem se tud sama po dolgem času oglasila malo.... Lepo bi bilo res, ko bi LF malo zaživel spet in se bi lahko pomenili kje smo... Kako smo.... morda pa res

Zelo sem vesela tvojega odziva mayan ;) 

Včasih se malo hecam in zaradi tega uporabljam smajlije, hkrati pa vidim, da takrat dobim odziv :D. Je pa razumljivo, da si tako razumela moj zapis. V tem zapisu Sebična sem, ni tok bistvo o tem kaj daš drugim, je pa res, da sem to v zapisu precej poudarjala (kar mi je všeč, da si me spomnila ;)). Če mogoče malo še enkrat prebereš boš videla, da je v bistvu poudarek na sebi. Ker če deliš svoj dar, daš največ sebi, ker to kar imaš v sebi, nekako želiš, da se izrazi. Tudi sama sem zelo zaprta oseba in ne maram veliko pozornosti ampak ali je to resnica, ali sem si to sama naredila v svoji glavi. Velika razlika je med umom in tistim notranjim glasom, ki smo dejansko res mi. Kjer je naše bistvo. 

Hvala ti res, da si mi dala za mislit kako bi lahko bolj v zapisu pokazala, da je osredotočenost na nas :) 

btw podpiram tvojo sebičnost, ker se mi zdi, da vsi nekako bolj živimo za druge, kot sebe. Ravno to je razlog zakaj sem se lotila pisanja tega bloga ;)


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#9 Pinka

Pinka
  • D član
  • posts 3,716

Posted 21. August 2019, 10:59

Vsak človek je do določenega nivoja več ali manj sebičen. Celo Gautama Buda je na tisti stopnji kjer je bil, še vedno imel "vzorec" sebičnosti. 

 

Take stvari je treba gledati tudi malo v globino. Zakaj deliti neke darove z nekom, ki jih ne ceni, se norčuje iz njih ali pa je potem lahko še bolj ljubosumen (ples, petje, igranje kakšnega inštrumenta,itd.). Zakaj deliti z nekom nekaj, če oseba tega ne razume ali pa celo to smatra v nasprotju s svojim verovanjem. Koliko zanimivih knjig, arhitekturnih dosežkov, umetnin je bilo uničenih, porušenih ali zažganih v imenu krščanstva, muslimanske ali kakšne druge vere. Recimo konkvistadorji so marsikaj zažgali in porušili v J Ameriki kar niso razumeli ali pa so stvari povezovali s "hudičem".

 

Tako da deliti ja, ampak kraju, času, razmeram in miselnosti ljudi primerno. Ne pa za vsako ceno. Recimo v srednjem veku so na grmadah kurili ljudi, ki so vedeli veliko o zeliščih. In če je človek zaradi tega "čudežno" ozdravel, so jih lahko obtožili za čarovništvo. 

 

Tako da če nekdo ne deli svojih darov to še ne pomeni, da je sebičen...Lahko jih uporablja samo za sebe ali pa samo pred malo skupino ljudi. Lahko jih pa deli tudi s celim svetom, ampak na anonimen način....icon_smesko.gif

 

Ali veš, da če se odločiš, da boš to delil na ta način, da ne boš tega nikomur vsiljeval (govorim na splošno, tudi iz svoje izkušnje) in da samo boš ti (brez dokazovanja sebe), bodo ljudje sami prišli k tebi. Ljudje, ki potrebujejo to kar imaš ti, pridejo. To bi bilo tok lepo, če bi se tega vsi zavedali <3 Tisti, ki se norčujejo, ne razumejo. Ravno zaradi takšnih izkušenj, sem se toliko časa skrivala (in tudi šele zdaj se luščim košček po košček). Najbolj pomembno zame pa je bilo to, da teh ljudi ne obsojam več, samo razumem, da oni pač tega ne razumejo. Smo si različni in to je ok. Hkrati pa sem tukaj začela razvijati sočutje. Ne morem se z njimi boriti, zato raje izberem boljšo plat zase. Vedno poglej kaj je zate najbolje. Obrni se stran od tega. 

Definitivno sej to je point, deliš na svoj način. Točno tako, lahko samo za tistih par. Samo, da to delaš, ker tako polniš sebe.

Hvala Brezo za tvoj komentar. Všeč mi je, da se malo odpre debata na to temo :) 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#10 Pinka

Pinka
  • D član
  • posts 3,716

Posted 11. October 2019, 11:03

Z vami bi delila zapis, kjer omenim ljudi, ki so mi bili v zadnjih letih največji navdih https://carobnainspi...je-inspiracije/. Ob njihovih vodstvih sem našla navdih tudi v ljudeh, ki mi niso bili blizu oziroma, ki so me na nek način jezili ali žalostili. Seveda pa oni niso edini, ki so me navdihnili. V prvi vrsti so to moji starši, moj brat, moj partner in seveda moja dva otroka. Te me navdihujejo vsak dan <3 Hvala, hvala in še enkrat hvala. Vesolje ve kako hvaležna sem, drugo pa tako ali tako ni pomembno. Le da hvaležnost resnično rada delim.

Za kaj ste pa vi hvaležni ta trenutek? smile.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#11 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,288

Posted 22. November 2019, 19:12

Pinka, malo sem pobrskala po tvojem blogu in sem prebrala, da si bila na regresiji. Slej ko prej bom šla tudi jaz na regresijo.

Fuuul me zanima, a lahko deliš tvojo izkušnjo z nami, prosim? A si kakšnega človeka prepoznala v hipnotičnem stanju, ki je sedaj del tvojega življenja? Vem, da nekateri doživljajo regresijo zlo močno in emotivno.



#12 Pinka

Pinka
  • D član
  • posts 3,716

Posted 23. November 2019, 22:34

Pinka, malo sem pobrskala po tvojem blogu in sem prebrala, da si bila na regresiji. Slej ko prej bom šla tudi jaz na regresijo.
Fuuul me zanima, a lahko deliš tvojo izkušnjo z nami, prosim? A si kakšnega človeka prepoznala v hipnotičnem stanju, ki je sedaj del tvojega življenja? Vem, da nekateri doživljajo regresijo zlo močno in emotivno.

Cebelica ravno tako kot si postavila vprašanje sem tudi sama menila, da poteka potovanje v prejšnja življenja, vendar ni tako. Vsaj v mojih izkušnjah.
Z veseljem delim mojo izkušnjo 😉. V bistvu je bolj preprosto, kot si predstavljamo. Skozi vodeno meditacijo te, recimo, da terapevt, vodi v globoko meditacijo, kjer se vsega zavedaš. Nisi v nobenemu transu. Potem pa skozi vodene besede vidiš določene slike, no pač čisto odvisno od posameznika. Jaz sem videla vsa moja prejšnja življenja, brez občutenja. Tudi, če vidiš kaj slabega je to tako kot, da bi gledal en film ampak brez, da bi se čustveno vpletal v to. Ko prideš ven iz meditacije, ne čutiš nobenih travm ali česarkoli negativnega. V bistvu ti je vse bolj jasno in več razumeš. Sploh zakaj določene prepreke v trenutnem življenju in še tok več. In vse kar skozi meditacijo nisi najbolje razumel, ker se lahko pokažejo slike tudi kot prispodobe, je meni "terapevtka" razložila. Lahko rečem, da je to eno najboljših daril, ki sem si jih dala v življenju. Če imaš še kakšno vprašanje pa kar vprašaj 🙂

Ja sem prepoznala vendar ni bila oseba istega videza, vendar sem enostavno vedela kdo to je.
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#13 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • posts 8,159

Posted 24. November 2019, 01:25

Cebelica ravno tako kot si postavila vprašanje sem tudi sama menila, da poteka potovanje v prejšnja življenja, vendar ni tako. Vsaj v mojih izkušnjah.
Z veseljem delim mojo izkušnjo . V bistvu je bolj preprosto, kot si predstavljamo. Skozi vodeno meditacijo te, recimo, da terapevt, vodi v globoko meditacijo, kjer se vsega zavedaš. Nisi v nobenemu transu. Potem pa skozi vodene besede vidiš določene slike, no pač čisto odvisno od posameznika. Jaz sem videla vsa moja prejšnja življenja, brez občutenja. Tudi, če vidiš kaj slabega je to tako kot, da bi gledal en film ampak brez, da bi se čustveno vpletal v to. Ko prideš ven iz meditacije, ne čutiš nobenih travm ali česarkoli negativnega. V bistvu ti je vse bolj jasno in več razumeš. Sploh zakaj določene prepreke v trenutnem življenju in še tok več. In vse kar skozi meditacijo nisi najbolje razumel, ker se lahko pokažejo slike tudi kot prispodobe, je meni "terapevtka" razložila. Lahko rečem, da je to eno najboljših daril, ki sem si jih dala v življenju. Če imaš še kakšno vprašanje pa kar vprašaj

Ja sem prepoznala vendar ni bila oseba istega videza, vendar sem enostavno vedela kdo to je.

 

Iz napisanega predpostavljam, da je bila to nehipnotična regresoterapija. 

 

Bom pa omenil par stvari, ki jih ljudje ne vejo in kar je iz tega posta več kot očitno. Če je nekdo v regresiji al pa meditaciji pa ni važno kakšni, to še ne pomeni, da vidi pretekla življenja. Glavni problem pri temu je da je zelo težko preveriti ali se je šlo za pretekla življenja osebe same ali kakšne njej zelo blizu osebe, miselne vzorce posameznika, sugestije terapevta, vsiljene misli iz različnih izvorov ali kaj drugega. Čeprav se to da, se preverjanja na različne načine pač glih ne dela. Zakaj ne, to je že druga tematika. 

 

Zdaj pa bolj zanimiv del.

Če se pri regresiji ali pa na kakšen drug način vidi pretekla življenja sta ponavadi možni dve opciji. Če je oseba pri sebi predelala vse kar je vezano na inserte, slikce ali filmčke potem ne bo nobene večje reakcije telesa. Če pa stvari niso poštimane ali pa se nekaj na novo aktivira (speča karma) potem je pa možno marsikaj. Od tega da izbruhne na površje jeza, žalost, skratka negativna čustva do joka, bolečin v različnih delih telesa, stiskanja v prsih, tresenje telesa in še marsikaj drugega.

 

Vse je odvisno od tega koliko človek prenese, kako globoko se posega plus ostalo. Mogoče se mu razotkrije kako je recimo živel, umrl, bil ubit, razkosan, posiljen, ipd. ali pa ne. Mogoče vidi zelo kratek filmček, ki sproži zelo velik čustveni in miselni naboj ali pa "cenzura" delčka filmčka kjer ne vidi točno kako je umrl, ve pa da je umrl in se vseeno sprožijo vsi ostali občutki. Recimo da so ga živega zažgal, je umrl v kataklizmi, vojni, zaradi bolezni. Skratka možne so različne kombinacije. Vse je pa odvisno od tega zakaj nekdo sploh hoče delat regresijo. Ali hoče kaj samo malo informativno zvedet ali hoče kaj predelovat. 

 

Kako se ve ali pozna te osebe iz slikc, filmčkov v sedanjem življenju.

Lahko se preverja na podoben način kot se preverja ali se je šlo za pretekla življenja ali pa kar dobi uvid, informacija mu dobesedno pade z neba za koga se gre. To zadnje je pač najbolj zanesljiva in točna informacija, ki jo lahko oseba dobi. Kajti gre se za intuicijo. Ne tisto kar ljudje razumejo pod tem pojmom, ampak tisto kar to dejansko je. To se ponavadi zgodi posameznikom ki imajo kar dosti kilometrine dela na sebi in so dosegli določen duhovni nivo.

 

Če pa se gre zares za hude "travme" al pa je večji naboj kot ga oseba prenese na trenutni stopnji razvoja, se pa lahko pridruži tudi kakšno svetlo bitjece, ki pomaga pri procesih. Tako da je lahko občutek, kot da je zraven prisoten še nekdo. V takih primerih so možni pa še bolj otkačeni sci- fi scenariji. Recimo psihična kirurgija, da osebo kar odnese iz telesa gor nekam ( oseba procesa ne more zdržati z zavestjo v fizičnem telesu; gre se za premočan naboj) kjer se lahko dogaja marsikaj, vse v konceptu zdravljenja. Lahko tudi sedi na stolu ima feeling kot da bi se ji odprl pol glave, svetlobno bitje nekaj dela, njej pa se odvrti film ali več povezanih filmčkov preko več življenj na brzino+ vse kar je že omenjeno zgoraj.  Ta del se pri regresijah ponavadi ne dogaja, lahko pa se pri kakšni meditaciji ali predelovanju s točno določenim namenom.

 

Ponavadi določeni procesi potekajo ali pa se šele začnejo, ko je že konec regresije ali meditacije. Tako da je treba delati na sebi dalje tudi po temu. Seveda če oseba hoče, da se stvari dokončajo oz. procesi zaključijo.

 

Včasih se sploh ni treba namensko poglabljati v pretekla življenja, ker se stvari znajo odvijati avtomatsko. 

 

To je samo delček mojih izkušenj glede regresije in ostalih stvari...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#14 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,288

Posted 24. November 2019, 18:40

Cebelica ravno tako kot si postavila vprašanje sem tudi sama menila, da poteka potovanje v prejšnja življenja, vendar ni tako. Vsaj v mojih izkušnjah.
Z veseljem delim mojo izkušnjo 😉. V bistvu je bolj preprosto, kot si predstavljamo. Skozi vodeno meditacijo te, recimo, da terapevt, vodi v globoko meditacijo, kjer se vsega zavedaš. Nisi v nobenemu transu. Potem pa skozi vodene besede vidiš določene slike, no pač čisto odvisno od posameznika. Jaz sem videla vsa moja prejšnja življenja, brez občutenja. Tudi, če vidiš kaj slabega je to tako kot, da bi gledal en film ampak brez, da bi se čustveno vpletal v to. Ko prideš ven iz meditacije, ne čutiš nobenih travm ali česarkoli negativnega. V bistvu ti je vse bolj jasno in več razumeš. Sploh zakaj določene prepreke v trenutnem življenju in še tok več. In vse kar skozi meditacijo nisi najbolje razumel, ker se lahko pokažejo slike tudi kot prispodobe, je meni "terapevtka" razložila. Lahko rečem, da je to eno najboljših daril, ki sem si jih dala v življenju. Če imaš še kakšno vprašanje pa kar vprašaj 🙂

Ja sem prepoznala vendar ni bila oseba istega videza, vendar sem enostavno vedela kdo to je.

 

Pinka, hvala za odg. Če je tako kot praviš, pol si doživljala regresijo v tretji osebi. Pa čeprav si bila tista oseba ti.

Koliko se pa tvoj lajf zrcali od prejšnjih življenj? Se kakšni dogodki ponavljajo?

A si prišla v stik z vodnikom? Si bila ženska ali moški?

 

Pri meni je problem, ker imam zlo močno samokontrolo, zlo težko se sprostim in je vprašanje, če bi pri meni uspela regresija. Da regresija uspe moraš bit zlo sproščen.  

 



#15 Pinka

Pinka
  • D član
  • posts 3,716

Posted 25. November 2019, 12:44

Cebelca nekako tako.
Zelo. To prejšnje življenje, ki je sem ga videla celo dvakrat, potem še v eni drugi meditaciji, je zelo močno povezano z trenutnim. V bistvu sem to prišla preseči v tem življenju. Se ponavlja sam na drugi ravni. Ker pa je to zame ostalo v celicnem spominu je meni to trenutno najtežje preseči. Vendar sedaj razumem. To pa je res velik plus.
V večih prejšnjih življenjih sem prišla v stik z zivalskimi vodniki. Večinoma sem bila ženska.

Tudi sama sem to mislila, da bo pri meni problem ampak se gre tukaj bolj za zaupanje v tisto kar vidiš. Zaupanje v življenje. Sicer pa ti postane vse jasno, ker duša ti pokaže točno to kar moraš videti. In ti veš, da je to resnica, ker je del tebe.

Brezo a veš, da veš, ker ko prideš v stik s svojo dušo, ni nobenih dvomom. Seveda se sugestije dogajajo, samo če zaupas vase in stik s seboj, po domače povedano, intucijo, pol veš, če ti kdo kaj sugerira ipd. Sej tako je pri vseh stvareh v življenju. Če poslušaš sebe enostavno veš kaj je tvoja resnica.
Verjemi videla sem tudi kaj so mi naredili in ni bilo lepo ampak ko prideš ven iz tega, je vse samo bolj jasno. Nobenih travm, samo širše razumevanje.
Po tej izkušnji dejansko verjamem, da ti je pokazano le toliko kolikor lahko hendlas. Zaupanje v življenje je bistvo.
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#16 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • posts 8,159

Posted 25. November 2019, 16:27

Pinka...vse lepo in prav...teorija je nekaj, praksa pa drugo.

 

Ti povem par stvari iz mojega zornega kota, ki prav izstopajo iz tvojih postov kar se regresije tiče...

 

Pri regresijah se ponavadi vidi marsikaj, ampak nikoli prav nikoli ni vse vezano na pretekla življenja. Kar si ti videla je bilo samo polovička iz preteklih življenj (sem zaokrožil navzgor)...

 

Je pa bil večji del tega kar si videla (zaokroženo na 3/4) kar si videla vezan na tvoje probleme...

 

Na vse kar se je nanašal tisto kar si videla (regresija), si že predelala...Torej se pojavi vprašanje kaj ne zmoreš preseči oz. na kaj se to (tvoji trenutni problemi) dejansko nanaša...Mogoče si tisto kar si videla, bil samo delček vzroka teh problemov...

 

 

Kot zanimivost.

Oseba lahko vidi v različnih obdobjih iste ali podobne slikce, filmčke, scenarije pa ni važno ali je to regresija ali kako drugače in ni nujno da je vezano na isti problem. Lahko se gre za več različnih stvari.

 

Včasih tudi terapevt oz. tisti ki vodi osebo čez neki proces lahko vidi iste filmčke, slikce kot druga oseba (terapiranec). Govorim o stvareh, ki se dejansko nanašajo na problem, ne slepila. Včasih lahko vidi celo več kot oseba sama, vidi manj ampak bolj pomembne dele, vidi določene puzzle, ki jih ona ne....Po domače povedano kot da bi dve osebi gledale isti film. Ta lastnost se lahko začne prebujat ko oseba prihaja malo bolj v stik s samim s seboj.

Pa ni pomembno ali je oseba terapevt ali ne. Lahko se nekomu odvrti filmček tudi ob kavici, recimo če kolegica razlaga kolegici o svojih problemih in ima druga kolegica vsaj malo razvito to sposobnost...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#17 Pinka

Pinka
  • D član
  • posts 3,716

Posted 25. November 2019, 17:04

Dejansko obstaja več načinov vpogleda v pretekla življenja. Sama vem kaj sem videla in kakšno povezavo ima to z menoj.Videla sem tiste dele, ki so bili ključni zame, vse ostalo mi pa življenje tako ali tako pokaže, kje dejansko sem.

Ta delček je zame dovolj velik, da.mi pojasni marsikaj kar prej nisem razumela. Čist odvisno je kaj pričakuješ ali pa dovolis, da te življenje vodi.

Ja, ker če imaš intuicijo tako močno razvito, dejansko vidiš, čutiš, slišiš kako se bo nek dogodek za nekoga razvil. Ali pa enostavno veš kaj ti bo nekdo povedal. Vem kako je to, ker živim tako že vse življenje.
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#18 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • posts 8,159

Posted 26. November 2019, 15:01

...vse ostalo mi pa življenje tako ali tako pokaže, kje dejansko sem...

 

Tale del mi je dal malo za misliti...Ali življenje res pokaže kje se dejansko nahaja nekdo...? Pa ne mislim na tebe ampak na splošno...

 

Ker prvi flash je bil da v mojem lifeu temu ni bilo tako. Ko sem se pa malo poglobil, sem pa ugotovil da je to malo "tricky question". Odvisno kaj človek razume pod življenje. Ali je to samo dogajanje v budnem, zavestnem stanju, interakcija z ostalimi ljudmi ali to vključuje tudi nezavedni del, ki je aktiven (aktivna karma), tisto kar se dogaja v spanju, polsnu, stanju sproščenosti, njegova miselnost, čustva, itd. V prvem primeru je bolj tako tako, recimo pola pola. V drugem pa JA, lahko se reče da življenje pokaže. S tem da se je včasih treba v drugem primeru kar dosti poglabljat sam vase ali kot je govoril Krišnamurti treba je opazovati svoje misli. Kar pa seveda ni lahko, ljudem se ne da ukvarjati s tem ali pa o temu ne vejo nič...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#19 Pinka

Pinka
  • D član
  • posts 3,716

Posted 26. November 2019, 18:15

Tale del mi je dal malo za misliti...Ali življenje res pokaže kje se dejansko nahaja nekdo...? Pa ne mislim na tebe ampak na splošno...

 

Ker prvi flash je bil da v mojem lifeu temu ni bilo tako. Ko sem se pa malo poglobil, sem pa ugotovil da je to malo "tricky question". Odvisno kaj človek razume pod življenje. Ali je to samo dogajanje v budnem, zavestnem stanju, interakcija z ostalimi ljudmi ali to vključuje tudi nezavedni del, ki je aktiven (aktivna karma), tisto kar se dogaja v spanju, polsnu, stanju sproščenosti, njegova miselnost, čustva, itd. V prvem primeru je bolj tako tako, recimo pola pola. V drugem pa JA, lahko se reče da življenje pokaže. S tem da se je včasih treba v drugem primeru kar dosti poglabljat sam vase ali kot je govoril Krišnamurti treba je opazovati svoje misli. Kar pa seveda ni lahko, ljudem se ne da ukvarjati s tem ali pa o temu ne vejo nič...

 

Si me spomnil, da ko sem sama prvič slišala besede: Malo več zaupanja v življenje potrebuješ? Sem si mislila, kaj sploh to je, zaupanje v življenje. Potem pa sem začela življenje opazovat in vse kar mi je pripeljalo nasproti sem začela razumeti, zakaj se to dogaja. Bolj sem brainstormala manj sem razumela, ko pa sem se prepustila je odgovor prišel in s tem jasnost. Vse je odvisno od tega koliko si pripravljen videti, slišati itd. Vsak posameznik je na svoji določeni točki pripravljen toliko kot pač je. Vse ob svojem času. Tudi tega ne moreš izsiliti, ker ponovno dobiš bumerang nazaj v neki obliki kot pač je potrebno zate, da se boš prebudil. 

Ja opazovanje svojih misli je kar proces, dokler ga ne osvojiš ;) Tudi o temu nameravam še kaj več zapisati v svojemu blogu. Se mi zdi res zanimiva tema. 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#20 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,288

Posted 26. November 2019, 20:06

Cebelca nekako tako.
Zelo. To prejšnje življenje, ki je sem ga videla celo dvakrat, potem še v eni drugi meditaciji, je zelo močno povezano z trenutnim. V bistvu sem to prišla preseči v tem življenju. Se ponavlja sam na drugi ravni. Ker pa je to zame ostalo v celicnem spominu je meni to trenutno najtežje preseči. Vendar sedaj razumem. To pa je res velik plus.
V večih prejšnjih življenjih sem prišla v stik z zivalskimi vodniki. Večinoma sem bila ženska.

Tudi sama sem to mislila, da bo pri meni problem ampak se gre tukaj bolj za zaupanje v tisto kar vidiš. Zaupanje v življenje. Sicer pa ti postane vse jasno, ker duša ti pokaže točno to kar moraš videti. In ti veš, da je to resnica, ker je del tebe.

 

Kolikokrat si pa šla in koliko časa traja?

Meni se zdi zanimivo, da si videla prejšnja življenja, brez občutenja. Jaz sem gledala raznorazne videoposnetke, kako poteka regresija in moram reč, da večina terapirancov je doživljalo regresijo zlo močno.

Recimo meni so odsvetovali regresijo, ker se govori, da je regresija sugestija, predvsem pa samosugestija in da to je blef. In pol se mi pojavijo dileme al bi šla, al ne bi šla. In pol si rečem, da če se določenih stvari ne spomnim, pač tako mora bit. In pol si še rečem, da imam zlo močan self control, kar je res in morda pri meni regresija ne bo uspela. Pa, če ne bo uspelo, pol bom zagonla dnar brezveze, pa raje naj si kupim nekaj, kar potrebujem itn. Seveda tukaj je prisoten tudi določen strah pred regresijo, da morda bom vidla nekaj, kar me bo zlo bolelo. In evo iz teh razlogov končni rezultat je, da še nisem šla na regresijo.



#21 Pinka

Pinka
  • D član
  • posts 3,716

Posted 28. November 2019, 12:41

Kolikokrat si pa šla in koliko časa traja?

Meni se zdi zanimivo, da si videla prejšnja življenja, brez občutenja. Jaz sem gledala raznorazne videoposnetke, kako poteka regresija in moram reč, da večina terapirancov je doživljalo regresijo zlo močno.

Recimo meni so odsvetovali regresijo, ker se govori, da je regresija sugestija, predvsem pa samosugestija in da to je blef. In pol se mi pojavijo dileme al bi šla, al ne bi šla. In pol si rečem, da če se določenih stvari ne spomnim, pač tako mora bit. In pol si še rečem, da imam zlo močan self control, kar je res in morda pri meni regresija ne bo uspela. Pa, če ne bo uspelo, pol bom zagonla dnar brezveze, pa raje naj si kupim nekaj, kar potrebujem itn. Seveda tukaj je prisoten tudi določen strah pred regresijo, da morda bom vidla nekaj, kar me bo zlo bolelo. In evo iz teh razlogov končni rezultat je, da še nisem šla na regresijo.

Vsega skupaj 5x. Od tega je bil en pogled v akaške zapise. Drugo je bilo pa kar na temo tistega, kar želim razrešit in eno življenje, ki je najbližje mojemu oziroma katerega sem prišla preseči v tem življenju. 

A veš, da je mene bilo tudi strah in sem čutila točno tako kot ti, sem zato zelo dolgo odlašala. Zdaj vem, da sem bolj poslušala druge, ki so govorili to kar si ti gledala. In pol je strahec postajal vse večji. Potem pa sem v nekem trenutku prišla do odločitve, da si tega res želim in tudi zaupala sem kam grem. Zato verjetno tudi dobra izkušnja. Veš kok sem vesela, da sem zaupala, ker to pr meni ni kar tako. Zelo težko zaupam, se pa učim in se vse bolj odpiram. 

V teh meditacijah, ki sem jih jaz doživljala sploh nisem čutila nobene sugestije. Samo vodenje v ta svet in potem tvoje vizije.

 

Trajalo pa je kr nekaj časa. Hm mogoče 2 uri, ker sva se potem še pogovarjali. 

 

Poslušaj sebe, to je edini nasvet, ki ti ga lahko dam <3


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#22 Pinka

Pinka
  • D član
  • posts 3,716

Posted 10. December 2019, 18:41

Po novem me lahko spremljate tudi na fb https://www.facebook...admin_todo_tour


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#23 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,288

Posted 20. December 2019, 16:57

Vsega skupaj 5x. Od tega je bil en pogled v akaške zapise. Drugo je bilo pa kar na temo tistega, kar želim razrešit in eno življenje, ki je najbližje mojemu oziroma katerega sem prišla preseči v tem življenju. 

A veš, da je mene bilo tudi strah in sem čutila točno tako kot ti, sem zato zelo dolgo odlašala. Zdaj vem, da sem bolj poslušala druge, ki so govorili to kar si ti gledala. In pol je strahec postajal vse večji. Potem pa sem v nekem trenutku prišla do odločitve, da si tega res želim in tudi zaupala sem kam grem. Zato verjetno tudi dobra izkušnja. Veš kok sem vesela, da sem zaupala, ker to pr meni ni kar tako. Zelo težko zaupam, se pa učim in se vse bolj odpiram. 

V teh meditacijah, ki sem jih jaz doživljala sploh nisem čutila nobene sugestije. Samo vodenje v ta svet in potem tvoje vizije.

 

Trajalo pa je kr nekaj časa. Hm mogoče 2 uri, ker sva se potem še pogovarjali. 

 

Poslušaj sebe, to je edini nasvet, ki ti ga lahko dam <3

 

Ja, sebe moram poslušat, ne drugih ….

Sicer pa, jaz želim it na regresijo, ker me ful zanima kdo je bil moj oče v prejšnjem življenju. Mislim, da bi mi regresija lahko pomagala, da bolj razumem in skristaliziram odnos, ki ga imam z njim. Glede nato, da imam jaz v natalni karti Sonce v konjukciji s Saturnom in s Plutonom (ta aspekt opisuje kakšen je moj oče in da imam z njim karmični dolg ) …. pa lahko po temu že sklepam, da najbrž je bil on en moški z močno avtoriteto, pa na kakšnem močnem položaju. Morda je bil v prejšnjem življenju moj mož. Jaz sem si probala to tudi predstavljat, kako bi to lahko zgledalo …. in, če bom res to vidla v regresiji, ko bom šla, pol se bom vprašala al je to le moje prepričanje (samosugestija) al je bilo to res?! Mislim pa, da je večja verjetnost, da sem čist pihnila mimo, ker o karmični astrologiji nimam pojma. Najbrž bi znali kaj na to res povedati kakšni, ki obvladajo djotish.

 



#24 Pinka

Pinka
  • D član
  • posts 3,716

Posted 8. January 2020, 11:51

Ja, sebe moram poslušat, ne drugih ….

Sicer pa, jaz želim it na regresijo, ker me ful zanima kdo je bil moj oče v prejšnjem življenju. Mislim, da bi mi regresija lahko pomagala, da bolj razumem in skristaliziram odnos, ki ga imam z njim. Glede nato, da imam jaz v natalni karti Sonce v konjukciji s Saturnom in s Plutonom (ta aspekt opisuje kakšen je moj oče in da imam z njim karmični dolg ) …. pa lahko po temu že sklepam, da najbrž je bil on en moški z močno avtoriteto, pa na kakšnem močnem položaju. Morda je bil v prejšnjem življenju moj mož. Jaz sem si probala to tudi predstavljat, kako bi to lahko zgledalo …. in, če bom res to vidla v regresiji, ko bom šla, pol se bom vprašala al je to le moje prepričanje (samosugestija) al je bilo to res?! Mislim pa, da je večja verjetnost, da sem čist pihnila mimo, ker o karmični astrologiji nimam pojma. Najbrž bi znali kaj na to res povedati kakšni, ki obvladajo djotish.

 

biggrin.png tako sem jaz mislila, da imam več za razrešiti z mamo, imam pa z očetom še več biggrin.png Tako, da te predstave so lahko res popolnoma zgrešene, ampak samo takrat k je na delu glava biggrin.png Sej veš, ker glava vedno komplicira. Tisti občutek, ko pa enostavno veš, tisto je pravo. Ko ne dvomiš, ko samo veš, da tako je ipd. 

Meni osebno je pogled v pretekla življenja pomagal razumeti, zakaj taki občutki do nekoga in zakaj take situacije. Sem tudi vedno želela razumet, tako, da sem vedela, da sem bom nekega dne odločila in to naredila wink.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#25 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,288

Posted 14. January 2020, 12:37

biggrin.png tako sem jaz mislila, da imam več za razrešiti z mamo, imam pa z očetom še več biggrin.png Tako, da te predstave so lahko res popolnoma zgrešene, ampak samo takrat k je na delu glava biggrin.png Sej veš, ker glava vedno komplicira. Tisti občutek, ko pa enostavno veš, tisto je pravo. Ko ne dvomiš, ko samo veš, da tako je ipd. 

Meni osebno je pogled v pretekla življenja pomagal razumeti, zakaj taki občutki do nekoga in zakaj take situacije. Sem tudi vedno želela razumet, tako, da sem vedela, da sem bom nekega dne odločila in to naredila wink.png

 

Jaz imam lepo, harmonično aspektirano Luno. Sonce pa tvori zelo težke aspekte. Po temu sklepam, da moram največ razrešiti z očetom. No, morda se pa motim.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users