Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Hišni ljubljenčki


  • Please log in to reply
- - - - -
4058 replies to this topic

#1 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • posts 2,762

Posted 8. December 2002, 01:00

*
POPULAR

Katere živali - hišne ljubljenčke (tiste zaželene, ne pajke, ščurke, mravlje in podobno x:Dx x;)x imate doma, če jih seveda imate? In kaj vam pomenijo? x^x
Baje, da si hišne ljubljenčke ne izberemo slučajno...

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 8. December 2002, 01:00

Tamara - pa to ni res!
KONCNO!
Cestitke za temo! x^x
Kar pozabili smo na tole...
Fino, res fajn.. :8):

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 8. December 2002, 01:00

Aja - imam seveda kacjega pastirja...
kaj porecete name (glede na to, da "si hisnih ljubljenckov ne izberemo nakljucno")? x;)x

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • posts 2,762

Posted 8. December 2002, 01:00

Hmm... kačjega pastirja? A živega? A ga kej crtaš? x:Dx x;)x

Mi imamo zajčka - Gricko mu je ime, ker kar naprej nekaj grize. Ko nas ni doma, je v kletki, drugače pa skače po dnevni sobi, vendar samo po tepihu in brisači, ker se mu na parketu drsiiiiiiiii...

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 8. December 2002, 01:00

Tamara - to je bil jasno hec (kacjega pastirja seveda ne bi imela kot ljubljenca, ce mi placas!;))) - imam nenavaden, da ne recem vcasih trapast smisel za humor... Pa se mi je zazdelo fajn napisat nekaj.. bedastega, sem mislila potem zbrisat, pa ne bom... Pac - ena kozlarija malo... ;>)))

Sicer pa imam macko - vedno smo imeli macke - mislim, odkar ne zivim vec doma, pri mami - kajti ni mi pustila imeti nic, ceprav sem pretakala grenke solze izsiljevanja, da bi lahko imela.
Aja! Saj res - imela pa sem hrcka in nam je unicil vse zivo :>)))))))))))), mami ful hude usnjene skornje razgrickal ... :>))
Vrtel tisto svojo lajtngo do nezavesti, skripalo in vse.. Pozresen, hecen patron... kaj smo se mu narezali.. Potem pa je umrl. :C:

Pravzaprav je bila mama se bolj zalostna kot jaz, sama tedaj nisem imela kaksnega posebnega odnosa, morda celo nekoliko... objestne radovednosti (kot recimo opazamo pri otrocih Dvojckih)... a mamo pa je prizadelo, v temi je bila, ko sem prisla domov in hrcek je bil negiben, tezek, hladen in trd. :C:

Mack ni potem pustila - "Ni govora!" - s taksnim posebnim glasom in pogledom, pa je nisi premaknil (Bik).

Cim na svoje, takoj ubodli macko.
Ehhh. dolga zgodba... sem ze nekje nalozila do konca v zvezi s tem in zdaj ne bom... samo - koliko sem prejokala, pa tudi se prezivcirala zaradi teh mack - a vseeno jo hocem imeti in imam.

Ravno je tamle na radiatorju in se greje. x:)x

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • posts 2,762

Posted 8. December 2002, 01:00

Marsa, tudi moja mama ni dovolila mačk doma. Potem pa se je ena priklatila k nam, in ker jo je začela sestra hranit, se je nismo več mogli rešit... Tako se je morala tudi naša mama sprijaznit s tem, da imamo mačka, in od tedaj smo skoz imeli kakega mačkona. Ta zadnjega smo ga (oziroma sta ga starša sama, ker smo se v tem času vsi trije otroci že odselili na svoje) imeli kar 14 let! Je pa bil tale zadnji edini naš maček, ki je umrl naravne smrti - vse ostale je povozil avto, ker smo živeli ob prometni cesti.
Zajčka pa imamo, ker ga je hčerka dobila januarja letos za rojstni dan od svojega očeta. Je zelo lušna živalca (zajček mislim x;)x, se rad crklja, nam liže in gricka prste (nežno, neboleče) in lušno ga je opazovat, ko grizlja korenje, zeleno, peteršilj... Kar razneži nas... x^x x^x

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 8. December 2002, 01:00

Ko smo ravno pri zajcih... :~)
Ena od nasih mladick je sla k nasim frendom, ki so ze prej imeli angora zajca - Ota. :>)
Hecno sta se gledala... mala je skoz nagajala zajcu in ga kloftala, on pa je vse pustil in debelo gledal. :~))))))))
Enkrat pa je imel dosti in je se on malo poklofutal. :>))))

En drug moj frend pa je imel zajca z imenom Karel Destovnik - Kajuh.

x:Dx

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • posts 5,844

Posted 8. December 2002, 01:00

KAJUHHHHHHHHHHH x:Dx x:Dx x:Dx
Pokowc

#9 Aliana

Aliana
  • D član
  • posts 9,772

Posted 8. December 2002, 01:00

Ta tema je pa zame!! x:px x:px x:px
Jaz sem pa imela ze vse mogoce doma - paglavce sem gojila, da so v zabice zrasli, mocerada enkrat, murencke, ne spomnim se trenutno kaj se...
OK, od 'normalnih' zivali pa zelvice, papige, ribe, polze, paličnjake, in seveda macke. Psa pa nikol... sem ze nekje napisala, da sem si ful zelela skotskega ovcarja, pa ni uspelo.. ampak zdaj me je pa minilo mal. Macke so face, v bistvu ni velik dela z njimi, samostojne so, zabavne, pa dajo ti vedet kdo je shef (one, seveda!) Trenutno imam tri doma - Gipsy je nekaj cez 10 let stara, crna, pol sta pa se dva bela, mami in sin. Archi je sin, moj najljubsi (ma take leeeeepe modre ucke :8):. Pa se Nayah, je pa mamica. Najraje imata crne obleke od mojga brata, da je pol ves besen, ker je vse kosmato. Gipsy gre pa najrajsi na svetle stvari.. Kot da bi vedli, kje se bolj pozna, da dlako puscajo x:Dx x:Dx x:Dx Ma sej se vid, da sem mal zaljubljena vanje, a ne? x;)x x;)x
Aja, pa se 5 ribic mam - sama vzgojila x:)x. So tropske sicer, sam so se morale navadit na sobno temperaturo x;)x ..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#10 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • posts 2,762

Posted 8. December 2002, 01:00

O, aliana, zdej si me pa spomnila na našega Čurija - unga ta zadnjega, ki smo ga imeli pri mojih starših! Čisto črn je bil, in enkrat ga ni bilo nikjer: mama ga je povsod iskala, v spalnici, dnevni sobi, kopalnici, kuhinji... skratka po vseh sobah, njega pa nikjer. Nazadnje je odprl svoje zelene očke in - evo ga! Spal je na maminem črnem krilu na postelji, in nihče ga ni opazil, ker je bil tako črn (z zaprtimi očmi) kot mamino krilo! x:Dx x:Dx :88:

#11 andrej

andrej
  • D član
  • posts 696

Posted 9. December 2002, 01:00

Objavljena slikaEno fino zgodbico imam o tem.Objavljena slika

Z Manco sva imela kot študenta v garsonjeri zajčka, tistega ta mejhnega eno kilo maximum. Potem pa sva nabavla še dogodlakega morskega prašička, enostavno ga nisva mogla poustit v trgovini.


In ta morski prašiček je veselo rastel. Potem pa sva šla na počitnice in živali pustila pri moji mami. Ko sva prišla nazaj je bil morski praščiek ornk rejen. In sva sklenila da mora na shujševalno. Seveda sva mislila, da moja mami pretirava oz. da ji manjkajo vnuki. Ampak ta prašiček je bil vedno bolj okrogel ne glede na to kaj je pojedel.


Potem pa eno jutro v kopalnici, prašiček je bil v kletki v kopalnici, zajček pa suščen, le čez noč je bil v kopalnici. Jest sem zjutraj vedno Objavljena slika in ko sedim na školjki kar naenkrat zagledam v kletki še dva majhna praščika.Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika Skoraj me je kap.Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika Očitno sva kupila brejo samico, čeprav nama je prodajalka sveto(beriObjavljena slika) zagotovila da je samec. Tega jutra ne bom nikoli pozabil.


___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#12 bigm

bigm
  • D član
  • posts 907

Posted 9. December 2002, 01:00

Andrej in kakšna je bila usoda teh sirot?

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Naj vam bo vsak dan najlepši dan!


bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 9. December 2002, 01:00

Andrej - prav to se je zgodilo tudi mojemu frendu (ki mi je kasneje za rojstni dan podaril hrcka): prisel je domov s hrckom, naslednjega dne ali v parih dneh - ful hrckov! :~))))))))))))))))
Bigm - moj frend se je znasel - enega hrcka sem dobila jaz. ;~)))

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 andrej

andrej
  • D član
  • posts 696

Posted 9. December 2002, 01:00

Objavljena slikaJa, sej, usoda teh je tudi zanimiva.Objavljena slika

PrešvercalaObjavljena slika sva jih v Avstrijo k moji teti ki ima zelo rada živali.Objavljena slika

Imela pa jih je preveč radaObjavljena slika in jih je preveč futralaObjavljena slika. Dejansko sta kmalu poginila, dosti pred mamo, zaradi debelosti. Imela sta najman dvojno težo mame. No, vidiš - USODA


___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#15 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • posts 19,138

Posted 9. December 2002, 01:00

:vragec:

hihi...
jst sm meu pa labradorko...Flora x:)x
je zhivcirala ldi okol sebe celih 17 let x:px


:vragec: ma vas rad (she zmeri)

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#16 sm

sm
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 10

Posted 10. December 2002, 01:00

Jest pa mam trenutno oz. so pr hiš:

x:Dx 1x zlati raznašalec Nil, s katerim sva zmenjena, da sam jest grizem moje copate ( on loh une od brata)

x:Dx 4x mački:muca Cunca, ker je tok mehka, je mama od Črička, ki špara na rasti; pa še Ta tigrasta, sitna k driska, ter njen sin Bunkelj, trapast, pa skos bi jedu k un bratranc od Harrya Potterja, sam bolj prjazn je oz. čist prjazn.

x:Dx da ne pozabm na ribji zaklad "stelamaris" 1x penzionističen čistilček pa 4 neonke (ena se gre skos skrivalnice - glavn, da ji ni dolgčas)

Mislm, da je to vse, no ja, pa še kakšna bolha se najde...

#17 mushi

mushi
  • Lunatik
  • posts 3,376

Posted 10. December 2002, 01:00

Joj, je pa res fina tema!
No, zame bolj za spomine obujat. Vedno sem imela mačke za ljubljenčke. Pa nobenega nismo imeli več kot leto, razen zadnjega Edija, 3 leta. Ker nam je vse vlak al pa avto povozil al pa sosedi stran spravili. Ma dejansko je vse razumel, pa mrmral, godel, pa tak vprašujoč mr.. včasih izustil, kao kaj bi rada? x:Dx Če si ga poklical. Pa rigal je in smrčal če je spal na hrbtu. Nuoro. Čist take človeške fore je imel, al pa se je sam men zdelo. x:Dx Enkrat se spomnim, ko sem mu hotla dat pašteto za jest, on pa je jedel sam mačjo hrano iz konzerve, ki je pač takrat ni blo, se je pol ko je povohal konzervo kr zvrnil na hrbet. Bljak pašteta. x:Dx Pa enkrat se je full mulil name, ker sem sosedovga mačka pobožala, ko je bil še tak mejčken, pa sta se prej skupi družila, pol ga je hotel pa kr natepst, mene pa ni šljivil za 5%, sem se mu mogla pol slint.x:Dx x:Dx x:Dx Pol je pa umrl in jst sem jokala kak teden kr naprej, pr moji 22 takrat. Pol mi je pa bivši reku sej boš še mela kakga mačka. Grrrr.. kok sem se zdrla takrat. Sej tist k ma kako žival full rad, verjetno razume da je ne moreš nadomestit, tko ko človeka ne, dokler ga full pogrešaš. No, od takrat pol nč nimam, ko sem se zmeri tolk sekirala, če ga kak dan ni blo, pa iskala...
Ma pa B. psa pr starših doma. Sam ni to isto. Pes pa maček. Tok različna. Pa psi so za moje pojme tko ne vem. Taki buteljni. Ko te skor podre ko te vidi, pa kr polizal bi te po obrazu, ko je vesel. Jst sem mačjeljubka. Mi je všeč prste v mačjo dlako porinit, pa ko tak fajn prede.. Me je pomirjalo. Zdej mam pa B.-ja ko ma tud čohanje po glavi rad pa sva srečna oba! x:)x
mushi
Mushi

#18 mushi

mushi
  • Lunatik
  • posts 3,376

Posted 10. December 2002, 01:00

Pa še to, sem se zdle spomnila. :-) Jst sem bla vedno pol kr hiter zdrava, če sem bla bolna pa so mačka pustil k meni. Je veselje pomagalo al kaj. x:)x
mushi
Mushi

#19 skydiver

skydiver
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 18

Posted 10. December 2002, 01:00

Hi!

Kot otrok zaljubljen v nemške ovčarje, po trije zmeraj pri hiši, seveda obvezno zraven kakšna muca, ribice (one prave), nočni obiskovalci ježki...

Sedaj je število zmanjšano, saj sem v stanovanju. Družbo mi dela razvajen, razcartan in zažuljen doberman, ljubimec soseske, zraven ostalih kosmatincev običajno prisoten na dromu. Prav luštni so...

Skydiver

#20 bigm

bigm
  • D član
  • posts 907

Posted 10. December 2002, 01:00

Pri nas pa so vedno psi. Ko eden gre, pride drugi. Vedno mešančki, nikoli rodovniški psi. Rodovniški psi so konfekcija, mešančki pa so unikati. Bolj zdravi so in bolj inteligentni. Mi damo tem kosmatincem hrano, ljubezen in varnost, oni pa nam ljubezen vračajo in poleg ljubezni črpamo od njih tudi neizmerno količino pozitivne energije. Zato tudi povsem verjamem, da si se v mačji družbi hitreje pozdravila. Kar ne morem si predstavljati življenja brez kakšne kosmate mrcine. Če bi imel možnost, bi imel tudi konja, pa oslička. Zlasti oslička. Mislim, da bi se odlično razumela.Objavljena slika

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Naj vam bo vsak dan najlepši dan!


bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 10. December 2002, 01:00

x:Dx
Se dobro, da je ta tema!

Jaz imam tudi rada mesancke... Jaz cudno delujem na pse, so me ze napadli (pitbul, doberman)... A ti kaksni hecni mesanci pa cisto shizijo name in smo ful frendi..
Ali kaksen tecnez pasji, pa se z mano pa ful steka... Sicer pa smo z mackami bolj v navezi..
Ampaj jaz se stekam z vsemi zivalmi, na splosno - celo z osami - prav zares... Se znam pogovarjati, pa stekam zivali.
Enkrat pa mi je krokar v zivalskem vrtu uprizoril predstavo dvorjenja.
Okoli se je sopiril, jaz sem ga klicala, kao, se vazila malo, komunicirala z njim, pa daj pokazi se malo, ko se je skrival.... a on bukvalno shvatio, zacel tam spancirat, se klanjat no in tako! Modelsko! Folk je zraven pristopil in so rekli nevrjetno!
Meni pa je bilo fino, a odstekano, se zlasti pa je bilo odstekano, ker me je hotel impresionairati z neko krvavo crkovino, ki jo je privlekel tja potem... potem pa sem se poslovila - malo manj navdusena... :~)))))))))))

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 skydiver

skydiver
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 18

Posted 10. December 2002, 01:00

Dobronameren popravek:

Popolnoma nič nimam proti mešančkom, daleč od tega. Izšolal (oz. vodil šolanje) sem jih gotovo preko 50, nekatere bolj, nekatere manj uspešno. Niti niso bolj zdravi, niti bolj inteligentmi, kot "konfekcijski"psi. Vse je odvisno zgolj od tega kakšen človek in s kakšnimi nameni si nabavi psa. Nekateri jih imajo enostavno zgolj radi, nekateri (in teh primerov je dosti) pa si v podaljšku pasje lajne zdravijo svoje komplekse in frustracije.

LP, Skydiver

#23 daisy

daisy
  • D član
  • posts 889

Posted 10. December 2002, 01:00

Hej, kva je dobra tema! V dveh dneh ste (smo) naklofali dve strani!
Imela sem mačko 16 let (!!!), super muco- tako, čist navadno sivo progasto z belim ovratničkom... Z mano je dala čez puberteto in takratne štose (tolažba.. veselje...), dokler se nisem odselila...

Potem sem dobila otroke (hm..tudi to so hišni ljubljenčki).. tri!

In potem smo dobili vodne želve.... tri!
Seveda so blazno rastle in nič jim ni falilo.. Dokler jih nismo po sedmih letih, ko se je meni sfuzlalo od neprestanega čiščenja akvarija, spustili v svobodo (pa čeprav se ne sme..).
Malo kasneje kot želve, več ali manj istočasno smo dobili morskega prašička.. Imel je 16 dkg.. Naš Dujsi je doživel 1,2 kg in več kot 7 let.. Bil je scrkljanec..
No, potem smo pa podedovali po mami višavsko terierko (nekako si nisem nikoli predstavljala, da bomo imeli psa, veliko raje imam mačke..), že 5 let staro. Bila je čisti terierski gazda, vodja tropa. Saj veste, kaj je terier. Pa sva šli na stara leta v šolo, fino sva se zrihtrale in obe veliko naučile (malo s pomočjo koščkov sira in priboljškov...). Sedaj je prikupna, nežna in še vedno scrkljana, le da se mora držati nekih pravil. In GAZDA sem jaz...
Pa ima še vedno terierčka v sebi- še posebno, če vidi poštarja na biciklu... Otroci pravijo, da čeprav je majhna, je že "čisto pravi pes" in na tak na baterije..
No, lahko bi se našlo še kakega pajka matijata, ki ga ne pustim omesti, pa vrabce, ki se pobalinsko kregajo in ruvajo na balkonu ter vse posvinjajo, ko jim dam zrnje.. Ali pa kosa, ki vsako leto gnezdi pri hiši in se vsi potem sekiramo za tamale in jih skorajda dobesedno učimo letat, da jih ne bi dobili mački...
Kam pol spadam, če si živali ne izbiramo slučajno, pa sem imela že skoraj pol živalskega vrta?

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#24 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • posts 2,762

Posted 10. December 2002, 01:00

No, no, skydiver, ravno to sem čakala: da bo kdo omenil, zakaj imamo hišne ljubljenčke!

Sama razmišljam nekako tako:
Najpogostejši hišni ljubljenčki so mačke in psi.
Menim, da imajo mačke tisti, ki znajo ali želijo biti tolerantni do drugega osebka (človeka ali živali). Kajti mačka je taka žival, ki zahteva toleranco od okolice - je nekako bolj samosvoja, si ne pusti ukazovat... Se ne naveže na človeka kot pes, ne skače okrog lastnika - razen, kadar zahteva hrano.
Pse pa imajo tisti, ki želijo nekomu ukazovat, ga vodit... Psi so pač take živali, ki rabijo "nadrejenega", so ubogljivi, vdani lastniku... Sicer pa pri psih ne bi tako posploševala, saj se različne pasme in tudi mešančki med seboj zelo razlikujejo.

To je moje mnenje - zanima pa me tudi vaše! Oziroma še bolje: IZ VAŠIH IZKUŠENJ!

Uživajte in lepo pozdravite vaše živalce doma! x:Xx x:Xx x:Xx

#25 Aliana

Aliana
  • D član
  • posts 9,772

Posted 11. December 2002, 01:00

Samo en dodatek... (Daisy, ne jemlji prevec osebno, samo ob tvoji objavi sem se spomnila...)
Ne spuscat zivali, ki ne zivijo pri nas, v naravo!! Ful rusimo biolosko ravnovesje s tem... Zelvice na primer sprejmejo v zivalskem vrtu, ce malo zatezis... OK, to se bo zdajle mal grdo slisalo, ampak mislim, da je se zmer bolje, da das zival uspavat, ce se jo ze moras znebit, kot pa da jo spustis v naravo..
Bom dala en primer: mam doma polze, ahatnike.. tam do 15 cm zrastejo in ful so zanimivi.. Ampak se strasno hitro mnozijo.. Vsake toliko casa poberem jajca iz vivarija in jih posusim, pol pa zavezem v polivinil vrecko in v smeti. Drugace bi jih imela ze cez 1000.. dobesedno. Ja, vem.. lahko bi rekli, da jih ubijem.. OK, druga moznost bi bila, da jih spustim ven.. Zdaj si pa predstavljajte: polzi so obojespolniki, tko da se jim ni treba posebno trudit, da bi se parili.. poleg tega jim ponavadi eno parjenje za cel zivljenje zadosca.. In potem valijo po 50-150 kom jajc na vsake 3 tedne (priblizno...). In vsak tak polz poje glavo solate na, recimo, tri dni.. in imas kar naenkrat na tisoce ogromnih polzev, ki pozrejo kar vidijo, v okolju, kjer nimajo naravnih sovraznikov.. Uf, raje ne pomislim...
Mislim, da so nekaj takega v Californiji naredili s temi polzi (originalno so iz Afrike). In imajo zdaj ful probleme.. sem slisala celo, da spodkopavajo temelje his, ker rabijo ful apnenca za hisice gradit.. No, to se mi mal pretirano slisi, ampak...
Bistvo: ne spuscat zivali v naravo, ce ne pasejo tja!!
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users