Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Nov čebelar


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,203

Posted 27. October 2007, 10:26

Prebiram vse tole okrog čebelarjenja, veliko je informacij, vendar se kar težko znajdem iz vsega tega.

Odločila sem se za nakup enega ali dveh panjev s čebeljimi družinami. Za začetek seveda. Priznam, nimam pojma o čebelarjenju. Pripravljena pa sem se učiti. Imamo velik vrt in zraven tudi gozd, lahko rečem da je veliko področje, pa tudi zato ker je vodovarstveno območje, tukaj tisto malo kmetov ne škropi in ne zastruplja narave.

Vesela bi bila kakšnega nasveta za začetek. Do spomladi, ko bi kupila panje imam čas, da se kaj naučim iz literature, pa tudi od kakšnega čebelarja. xrolleyesx
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#2 klarus

klarus
  • Lunatik
  • posts 10,165

Posted 27. October 2007, 11:33

robida, tale forum zelo sameva, tak da je boš, da greš na kak drug forum :palec:

http://new.slovenski...arji.com/forum/

http://cebelarski.mojforum.si/

http://www.cebelarska-zveza-slo.si/
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#3 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,203

Posted 27. October 2007, 13:58

Hvala klarus. :palec:
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#4 Dancerka

Dancerka
  • D član
  • posts 561

Posted 5. March 2009, 20:42

U, js bi tud imela čebele...

Star ata jih je že imel, potem pa je vse skupaj zamrlo, ker se noben od otrok ni hotel s tem ukvarjat... Sosed jih ima, in bi mi celo bil pripravljen kaj pokazati, sam ata je pa ful proti.. :) Na kmetiji od strica je še star čebelnjak (od starga ata, ki je že pokojni), sam že rahlo vse skup v razsulu..
Ne vem, a ma smisel probavat in 'v red spravit' tist čebelnjak pa met vsaj kaka 2 panja not, al ne?

A sploh lahk ena ženska to rihta? (tuki so v glavnem vsi moški, ko to rihtajo..) Mislim, da se ata čebel boji oz. ima slabe spomine nanje...?

Čebel se pa sploh ne bojim, me je že kaka pičla in je mal oteklo, sam mislim, da 'taprave' alergije na čebele nimam... (pač pa na pike nekih drugih iks žuželk, enmal.. pač bolj zateče & sm rabla vzet tableto)

Nimam pa veselja se ful neki izobraževat, če pol ne bi mela čebel, ker si jih res ful želim, ha ha.. mi tako diši, ko greš mimo čebelnjaka..

Tuki pr nas sosed tud nima naslednika, ker so vsi potomci (sin in vnuki) alergični na čebele.. Res pa tud ni najbolj fajn, ker smo v naselju in se tud škropi pa to.. zato bi blo pr stricu ful boljš.. (tam je bolj na samem in se manj škropi, le na njivi krompir ipd, sadja pa ne..)




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users