Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Hujšanje z Luno


  • Please log in to reply
- - - - -
696 replies to this topic

#1 nImFa

nImFa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 2

Posted 6. July 2002, 01:00

Dober večer. Zanima me, če je že kdo poskusil s hujšanjem ob polni ali prazni luni in če je to uspešno ali ne?? Slišati je zanimivo in bi rada poskusila, pa me zanima, če je že kdo dal skozi to in je bilo uspešno. Ker baje naj bi shujšal 1-2 kg.

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 6. July 2002, 01:00

Ja.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 irma

irma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 54

Posted 25. July 2002, 01:00

Tudi jaz sem probala, pa mi ne znese, kajti takrat ko je luna sem namreč zelo, zelo, zelo lačna. Postane mi slabo in mi tudi pitje pijač ne odpravi to slabost. Enostavno moram kaj pojesti.

Meni pri hujšanju edino pomaga nasvet: MANJ ŽRI!

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 25. July 2002, 01:00

Seveda... :~))
Samo post pa celo pravi: NIČ ŽRI... :>))
Verjemi - je še bolj učinkovito - kajti - koliko je "manj"? Kdo to pove? Nič je veliko lažje določljiv. ;~)))

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 irma

irma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 54

Posted 25. July 2002, 01:00

Manj je najmanj 1/2 od običajnega.

1 žemlja prej - potem 1/2 žemlje!

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 25. July 2002, 01:00

Ponazorila bom s primerom (ki se bo komu zdel neprimeren, kajti kaj se pa grem, saj to je vendar zdravo in celo nujno - jesti, medtem ko..):
Kajenje (če vzamemo zgolj z vidika ODVISNOSTI): če bo človek hotel nehati kaditi, si bo izbral SVOJ način, kako bo to dosegel.
Eni izberejo postopen način - namesto 1, 1/2 žemlje = namesto 10 cigaret, 5 cigaret.
OK - lahko pa bi kar takoj - 0 cigaret.
In tudi v tem primeru bi: mu bilo slabo, bi ga bolela glava, preprosto bi MORAL si enega prižgati...
Saj razumeš.
Point je pač volja.
Ko ti prvič uspe, da zdržiš brez hrane tisti EN DAN (!!!!!?? (OO)), vidiš, da je to MOGOČE - in dobiš zagon in ti seveda uspeva vse bolj.
Ker moraš svoj organizem še navaditi na manjše količine hrane.
In tisti dan "nič žreti" je - "manj žreti" - in ne - nič.
Če pa se nikakor ne da brez hrane (če se posta le lotiš), pa si dovoli: korenček (najboljše), ananas, mandeljne, orehe, lubenico, dinjo... ... ...

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 strelka

strelka
  • D član
  • posts 360

Posted 25. July 2002, 01:00

Meni je veliko lažje NIČ jesti, kot MALO jesti. Mislim, da je vsa umetnost zdravega prehranjevanja malo jesti. Vsaj meni je to težko. Ko se spravim manj jesti, pojem 3x po pol:))).

En dan posta, to že gre, za hujšanje je pa omejevanje hrane potrebno. Najbrž je Irma hotela povedati to.
strelka

#8 irma

irma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 54

Posted 25. July 2002, 01:00

Strelka točno to.

Marsa, volja pa mora biti povsod. Za cigarete, če rečeš, da se jih boš odvadil, pomeni to nič cigaret, kar pri hrani pač ne more bit. Ne moreš reči, da boš nehal jest?

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 25. July 2002, 01:00

x:o)x
...
Pravim samo, da je meni pomagalo... in da ima vsak SVOJ način (prav tako kot povsod).
Tisto pa je bil primer.
Ni pa tako mimo, sem pomislila zdajle, da sem izbrala ravno cigarete - če odmislimo "zasvojenost" - dejansko se jih precej zredi, ko npr. nehajo kaditi. ;~))

Morda se je lažje pregovarjati in utemeljevati naše količine kot pa preprosto dejansko jih tudi zmanjšati.
Seveda nikjer ne trdim, da bi bilo treba stradati. Kakšen danček pa se mi zdi, da ne bo nikogar konec. Ker itak PREVEČ jemo. Mene vsakič zadeva kap, če jemo zunaj, ko mi prinesejo tiste porcije - kar pomeni - folk pač (več kot očitno) toliko poje. Mislim - količine!!! Ko že meni poka želodec, še nosijo palačinke!!!! In sadne kupe (saj je sadje, zdravo etc.!!!) :-)))))))))

Malo pa sem tudi stroga tu, priznam.
Razmišljam recimo tako: "Hočeš reči, da ne moreš biti en dan brez hrane? Pa to je klofuta vsem, ki morajo nenehno stradati! Kaj bi bilo, če res ne bi bilo in ne samo, če mi ne moremo zdržati ali če nam "ne paše"?? Saj ravno to pa tudi treniraš z vsem tem -voljo- če se že odločiš za hujšanje...

Ko se ODLOČIŠ, ne razpravljaš, se ne oklepaš starih vzorcev, ne utemeljuješ, zakaj še to počneš, ampak preprosto začneš delati prve korake.
In ne - ni ti treba reči - nehal bom jesti.
Dovolj bo - začel bom manj jesti, ali še preprosteje - resnično sem se odločil, da bom shujšal. To je to.

Lahko pa zgolj rečeš - odločil sem se, da se bom prečistil, pa boš - neverjetno- dobil podoben rezultat, pa še pisnil nisi o kakšnem hujšanju in ga tako niti ne silil..
To so procesi.
Debelost je tudi varnost... Toliko in toliko obročev smo si ovili okoli sebe, samo da nam ne bo treba biti mi sami...
Še nekaj je - nekakšno splošno "prepričanje" žensk (in v bistvu vseh) po porodu je, da so se nekako razlezle in da je zdaj nekako tako. Jasno, da ne bodo nikoli več suhe, vendar - saj so rodile in vse, zdaj jim ni treba več skrbeti za to - konec koncev pa tudi ne morejo, kajne?
To so vse butasta pravila, ki niso resnična.
Imam boljšo postavo kot pri 17-ih ali 20-ih, s tem da me je nekoč bilo že za tretjino več!!!

Torej - vse se da, če se HOČE. :vragec:


Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • posts 2,633

Posted 26. July 2002, 01:00

Jaz pa sem se odločila izkoristiti sredino polno luno za lunin post (Marsa, hvala za namig) in uspelo se mi je olajšati za dobri 2 kili x8Dx
Je pa res - samo z razmišljanjem, to bi bilo pa dobro probat..., kaj pa, če bi... se ne pride daleč; odločiti se je treba, potem pa gre.

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 26. July 2002, 01:00

Bravo, Coccinelle!! Tako se dela in govori! :~))
Pa lepo, ko kdo tudi kaj vidi (in ne samo gleda). :~)
Zdaj moraš to še obdržati. Da se ne boš preveč ufurala, recimo, da boš 1 kg manjka zagotovo uspela ohraniti... Boš pa zato nasledno luno toliko bolj z veseljem se lotila, ker zdaj VEŠ, da dela, in tako spet izgubila dve kili, od katerih bo npr. ena "za stalno" - pa bosta tako že dve... In tako dalje.
TO je začetek..
In ko boš lahko oblekla že skoraj vse cunje iz suhega obdobja, boš morda stopila na vago, pa presenečeno ugotovila, da na kilaži se pa ne pozna toliko. Samo NADALJUJ! To so procesi - ko boš sredi tega, ti še jasno ne bo, kako grejo kile "kar same dol".
Nasvet: čimmanj tehtanja (in takega "preverjanja").
Telo mora "poštekati" ritem, ki mu ga od zdaj daješ in se zelo hitro prilagodi - samo včasih pa ne čisto takoj. ;~
Pa še nekaj - ne se začet obremenjevat: Ja, okej, zdaj mi je pač ratalo ta en dan, samo KAKO bom pa potem, ko mi ne bo nihče povedal, kdaj naj ne jem in podobno....
Telo bo začelo samo zahtevati vse manjše količine....

Že če odmislimo vidik hujšanja - kako hvaležno nam bo telo, če ga bomo VSAJ 1x prečistili, kajti ne morete verjeti, koliko tega se vse nalaga...
Primer (ki je tudi fajn, ker kaže na to, da se nam ni bati, če smo npr. že suhi, da bomo nezdravo shujšali): večkrat (skoraj vsakič) se je z mano postil tudi Mitja (ki pa je itak bil že suh, celo preveč) - no, on ni izgubil niti ene kile!!!
Se pravi (iz tega sem sklepala) - toliko "odložimo", kolikor je potrebno in prav.

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • posts 2,633

Posted 26. July 2002, 01:00

Ja, Marsa, kaj naj rečem... hvala za spodbudne besede...x^x kar dobro si me poštekala...
Res je, da imam cca 15 kil viška, ki jih sicer kar dobro skrivam s svojimi tudi po cm bolj XL dimenzijami, ampak mi nikakor ne more škoditi, če se znebim vsaj del tega "kvihta". Jasno, da bo za trajnejši rezultat potrebno vajo pridno ponavljati, kar tudi ni vedno čisto enostavno, ampak z voljo se da doseči marsikaj... x;)x ...sem rabila kar dolgo, da sem to pokapirala, ampak saj pravijo, bolje pozno kot nikoli... x:)x

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 26. July 2002, 01:00

Še nekaj - pusti tiste cca 15 kil in podobno... Kar prepusti se....
Jaz sem hotela samo spraviti pod 70 (ko sem imela 73)....
Povem ti, to potem šiba (dobro, če potem poješ dnevno kilo kruha in ješ cvrtje ipd., je jasno, koliko bo vse skupaj učinkovito) - če se greš zares, gre zares. Tako je to.
Tako spodbudna pa sem zato, ker sama vem in sem že preizkusila in navdušeno prepričujem... Morda sem včasih v tem malo preagresivna, samo po drugi strani pa me ravno to morda, najbrž... dela bolj prepričljivo...

Poleg tega pa.... Ali boš verjel debelemu človeku ali zasoplemu ali -konec koncev- vsemu "plastičnemu" na TV ali iz "rekla-kazala" ali na razmazani fotki v časopisu, ali temu, ki ti navdušeno govori, da je shujšal z luno 20 kg in ga boš poznal od prej in VIDEL, da je to res?? ;~))

Mislim, da če človek "prodaja" nekaj takega, je najboljša reklama za to prav on sam. ;~)))

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 anda

anda
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 4

Posted 24. November 2003, 08:55

Tudi jaz že dva meseca prakticiram lunin post in se mi zdi super, tudi prvi rezultati že vidni, samo en problem se pojavlja. Kadar se post začne sredi dneva, potem je vse ok, problem pa je, kadar se začne in konča ponoči, tako da sem en cel dan brez hrane. Lakoto v bistvu brez problema premagam, samo naslednji dan zjutraj (po postu), ko vstanem, me boli glava in mi je grozno slabo, včasih tudi zbruham vsako malenkost, ki jo potem pojem (ponavadi kakšno sadje v zelo majhnih količinah).
Če ima kdo podobne izkušnje ali kakšen nasvet glede tega, se priporočam. Hvala.

#15 doc_zenith

doc_zenith
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 51

Posted 28. November 2003, 21:31

Ponazorila bom s primerom (ki se bo komu zdel neprimeren, kajti kaj se pa grem, saj to je vendar zdravo in celo nujno - jesti, medtem ko..):
Kajenje (če vzamemo zgolj z vidika ODVISNOSTI): če bo človek hotel nehati kaditi, si bo izbral SVOJ način, kako bo to dosegel.
Eni izberejo postopen način - namesto 1, 1/2 žemlje = namesto 10 cigaret, 5 cigaret.
OK - lahko pa bi kar takoj - 0 cigaret.
In tudi v tem primeru bi: mu bilo slabo, bi ga bolela glava, preprosto bi MORAL si enega prižgati...
Saj razumeš.
Point je pač volja.
Ko ti prvič uspe, da zdržiš brez hrane tisti EN DAN (!!!!!?? (OO)), vidiš, da je to MOGOČE - in dobiš zagon in ti seveda uspeva vse bolj.
Ker moraš svoj organizem še navaditi na manjše količine hrane.
In tisti dan "nič žreti" je - "manj žreti" - in ne - nič.
Če pa se nikakor ne da brez hrane (če se posta le lotiš), pa si dovoli: korenček (najboljše), ananas, mandeljne, orehe, lubenico, dinjo... ... ...

Marsa
<font color=blue>
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem".    Picasso</font id=blue>

Js ne razumem!!!

To kar pišeš s cigaretami mi je jasno. Kajenje je škodljivo zdravju, js pa si hočem dobr in zato neham kadit.

Razloži mi prosim, kaj je tu dobrega da nehaš jest (pa četudi samo za par dni)?? S tem delaš telesu nepopravljivo škodo. Zakaj je zdej to vse tk fajn ??
Če bi se odloču da bom prenehal hodit na WC. In ker mam močn voljo bom pač srau v hlače. Prvi dan vidim da gre in potem dobim zagon!! In kaj mam zdej od tega??? Nč pametnega... Dobr ampak vsaj škodim si ne tako kot pri stradanju.
[FONT=Geneva]Pes brez glave nima face !

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 28. November 2003, 21:43

... Razloži mi prosim, kaj je tu dobrega da nehaš jest (pa četudi samo za par dni)?? S tem delaš telesu nepopravljivo škodo. Zakaj je zdej to vse tk fajn ?? ...

O, kaj si nasel - ali bolje, katerega od hujsanj- Doc Zenith...

"Razlozi mi prosim..."

Ali moram?
Namrec - v cem je pa finta?
Ker - zakaj ti utemeljevati zdaj nekaj?
kot razumem, si zastavil, kot da se bova zdaj morda nekaj kregala oz. pregovarjala, pa tako - daj, povej, kje te cevelj zuli - v cem je finta, kaj je nejasno tule?

Ja. :o|o: :o|o: xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx
Ce kaksen dan ne jes nic, si tvoj organizem malo oddahne.

Pliz, ce si morda tu preberes, kaj imam o tem za povedat in ne tule iz konteksta.
http://www.lunin.net...e/luninpost.php in
http://www.lunin.net..._post_marsa.php

... bila sem zelo nazorna...

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 afna

afna
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 75

Posted 1. December 2003, 21:22

Montingnac morda ne bi bil najbolj vesel tistega korenčka...

Zanimiva je knjiga "Jem, torej hujšam", ki daje klofuto vsem dosedanjim dietam (ne pa tudi naši lunici x:Dx ) ... no, korenček ni najbolj priljubljena hrana, kakor tudi ne koruza in rdeča pesa... vsa ta živila namreč po tej teoriji zvišujejo glikemični indeks v krvi oz. po domače povedano - redijo!

Noro se sliši, ampak poznam ljudi, ki so redno in normalno jedli, a se izogibali tovrstnih živil in so shujšali tudi po 20 kg. Bolj kot korenček, je prepovedano vse "belo": bela moka, prečiščen riž, beli sladkor...

Namesto korenčka bi Montignac pravgotovo predlagal kakšno vlaknino, ki se zelo hitro prebavi, npr. stročji fižol.

Info: Montignacova metoda, JEM, TOREJ HUJŠAM - Michel Montignac, založba Vale Novak 1998
:palec:
@

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 2. December 2003, 11:30

Oj, Afna! :)
Vem, ja, da ne (korencek)...
Montignac je sicer strokovnjak ... tudi jaz ne 'kupim' vsega, kar mi proda takole...

Ko sem to slisala od frendice, ki fura tole metodo (in ji zelo sede), mi je bilo zanimivo, ker sama v tem casu ze kako leto sploh nisem kupovala korenja - ker mi ni pasalo, nekako mi ni potegnil korencek.

A zdaj pa mi je spet dbest in ga ful pojem. Surovega, kuhanega in pecenega. :)
Hildegarda pa pravi, da je leca zanic...
Eni pa prisegajo nanjo in na snovi, ki jih bogato nudi...
Avokado v bistvu lahko tudi redi - in vendar ga uporabljajo tudi pri shujsevalnih kurah...

Saj ves, kako je s tem... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 afna

afna
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 75

Posted 12. December 2003, 23:18

Ja, Marsa, jaz bi najraje imela kakšno dieto s krompirjem. xDDx x:o)x x:Dx
Krompir mi je zakon - v vseh oblikah in agregatnih stanjih! x:Dx x:Dx

Tako dieto takoj podpišem! x;)x

#20 borism

borism
  • Lunatik
  • posts 14,562

Posted 8. March 2004, 06:47

No pa sem jaz tole spet po dveh letih sprobal in vidi :eek: , da sem od včeraj zjutraj do danes zjutraj imam kar 3 kg manj, pa še super se počutim x^x . Res je bila kriza okoli kosila :sori: , pa smo prebrodili, super občutek, tole bo pa potrebno še ponoviti....lep dan in ženskam 8. marec x:Xx x;)x :palec:

#21 Mateja

Mateja
  • D član
  • posts 5,354

Posted 8. March 2004, 08:17

Bravo, Boris, čestitam za voljo in vztrajnost in uspeh :palec:

#22 borism

borism
  • Lunatik
  • posts 14,562

Posted 8. March 2004, 08:29

Hvala Mateja, saj bi še lahko sedaj vztrajal naprej se mi zdi, ampak ni smisel tega(dost je bilo 24 ur!), po mojem so mi zelo pomagali vilinski, da sem prebrodil obdobja krize....lep dan tebi in tvojim x;)x :palec:

#23 cosma

cosma
  • D član
  • posts 5,694

Posted 8. March 2004, 09:41

:palec: Boris, za voljo x:)x
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#24 borism

borism
  • Lunatik
  • posts 14,562

Posted 8. March 2004, 09:50

Hvala Cosma, sicer sem sebi naredil največjo uslugo in korist, spodbudne besede pa niso nikoli odveč, bom vrnil, ko boste potrebovale...lep dan x;)x :palec:

#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 8. March 2004, 10:03

Boris, ne vem o kakšni uslugi sebi govoriš, pivovarni pa je sigurno nisi naredil, ko si tri litre vode iz sebe spustil in je nisi s pirom nadomestil x:Dx x:Dx x:Dx




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users