Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali obstajajo stranski ucinki melise?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
1 komentarjev na to temo

#1 Lunin net

Lunin net
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 272

Objavljeno: 25. februar 2002, 01:00

Ravno prebiram vaso stran na internetu in bi rad zastavil eno vprasanje, ki je povezano z ucinkom zdravilnih zelisc.
Ze nekaj casa (mesec, dva) pijem nekaj skodelic domacega melisinega caja na dan (posusena melisa iz nasega vrta), ker mi zelo prija in blagodejno vpliva na moje grlo, ki se to zimo rado vname in mislim, da mi je pomagal.
Sedaj pa so nastopile tezave s prebavo in sicer napenjanje in jutranja driska, ki traja ze vec kot teden dni. Bil sem tudi pri zdravniku, vendar mi je svetoval le strogo dieto in veliko tekocine. Sicer se ne pocutim slabo in nimam vrocine.
Ali bi morda lahko bil kriv caj iz melise?
Neke vrste predoziranje tega caja. Ali so sploh znani taksni stranski ucinki?
Star bom 30 let in sem sicer dobrega zdravja.

#2 Lunin net

Lunin net
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 272

Objavljeno: 25. februar 2002, 01:00

Melisa.
Kolikor mi je znano in kakor menim, stanje, ki ga opisujete, ne more biti povezano z uzivanjem melise (dva meseca 3 skodelice dnevno ni pretirano uzivanje).

Sicer je res, da ravno pri melisi na straneh omenjam nekaksne stranske ucinke, a sem v tem primeru imela v mislih bolj meto (poprova meta), ki jo navadno uzivamo skupaj z meliso oz. je v mesanicah pogosta ta kombinacija...

Vendar gre v teh primerih za indikacije, kot je prehitro razbijanje srca, aritmija, zivcne motnje...
In ne vpliva negativno na prebavo...
Meliso pravzaprav uzivamo ravno pri prebavnih in podobnih tezavah,
pa tudi za pomirjanje, ker ima zelo blagodejen ucinek na ves organizem.

Sama bi v vasem primeru razmisljala takole; ste morda pod nekaksnim stresom (ravno zato vam je nekako "zadisala" melisa - organizem vam je sam "povedal", kaj mu godi) - odtod rahle prebavne tezave.

Seveda je mozno, da ste staknili tudi kaksen virus...

Morda gre res za predoziranje, vendar v taksnem smislu, da si preprosto dajete prvec melise v caj ali pa ga puscate predolgo stati...
Melisa naj stoji 5-10 minut. Ce imate za merico zlicko, je dajte samo "slabo" zlicko.
Mogoce si je pripravljate po liter naenkrat ali celo vec - raje si jo sproti pripravljajte.

A za boljsi obcutek morda res prenehajte za kaksne dva tedna ali mesec...

Meliso lahko preprosto zamenjate s kamilico - ki je bolj jang kot melisa, zato pri bolezenskih stanjih priporocljiva in tudi izredno ucinkovita.

Seveda pa vam moram povedati, da nimam medicinske izobrazbe in ce gre za vecje tezave oz. hujse, bolj motece simptome, se morate obrniti na nekoga se s tega podrocja.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0