Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Alfa stanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
13 komentarjev na to temo

#1 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 21. julij 2016, 13:58

Pri meditaciji - se meni dogaja to, da ne morem it v to alfa stanje,pa vem, da včasih to ni bil problem. Zgodi se mi, da se ne morem toliko sprostit ali pa da zraven zaspim. Potem ko zaspim in če se mi slučajno karkoli sanja, se v tistem trenutku tako kot da se prestrašim in se potem takoj zbudim.

 

Zakaj to? Res pa ne delam tega vsak dan, občasno.

 

Sem pa imela ponoči vklopljeno glasbo za meditacijo in sem jo pozabila izklopit pred spanjem. Zbudila sem se res spočita točno ob 5h zjutraj, kar hočem. Zdaj upam,d a je to OK, da ne bom slučajno če bom to počela, čez nekaj dni čist utrujena :)



#2 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. julij 2016, 14:28

A si prepričana da ne moreš iti v alfa stanje...icon1_question.gif A sploh poznaš približno razliko med alfa, beta, theta stanje, itd...tongue.png

 

Simpl odgovor...stres, hiter življenski tempo, utrujenost, vzorci ki pridejo na površje zlasti strahci in knock out določenih (malo višjih) energij...tongue.png

 

Vse je odvisno od tega kakšna glasba se rola...načeloma kakšna relax ali umirjena meditacijska glasba "ne škoduje"...pri mantrah pa zna marsikaj dogajat... biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#3 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 21. julij 2016, 15:01

Mogla bi bit sproščena, pa nisem. Mi misli kar nekam gredo, ali pa slišim čist vsak šum okolja.

 

Nič takega ne poslušam, kar bi škodilo. Neke pozitivne afirmacije, pa glasbo... Sploh ko mi nekdo nekaj govori, se ne morem skoncentrirat na tisto kar govori, ampak začnem o nečem drugem razmišljat.

 

Vem, da se mi je začelo sanjat, kar o eni osebi, ki jo sicer poznam. Ne vem kako in kar naenkrat sem se zbudila kot da bi te nekdo na silo in na hitro prebudil.



#4 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. julij 2016, 15:38

Mogla bi bit sproščena, pa nisem. Mi misli kar nekam gredo, ali pa slišim čist vsak šum okolja.

 

Nič takega ne poslušam, kar bi škodilo. Neke pozitivne afirmacije, pa glasbo... Sploh ko mi nekdo nekaj govori, se ne morem skoncentrirat na tisto kar govori, ampak začnem o nečem drugem razmišljat.

 

Vem, da se mi je začelo sanjat, kar o eni osebi, ki jo sicer poznam. Ne vem kako in kar naenkrat sem se zbudila kot da bi te nekdo na silo in na hitro prebudil.

 

Preberi si še enkrat o alfi...malo bolj...lahko tudi uradno razlago...A si kdaj razmišljala v smeri, da je lahko človeček v alfi tudi, če mu misli šibajo...tongue.png

Moj feeling- ti lahko doživljaš alfo, samo ne na tak način kot si ti predstavljaš, da kao mora biti...povečano zaznavanje šumov je pač tipični znak alfe...kaj bi potem šele bilo pri theti ko bi lahko recimo slišala mišjo hojo kot slonske korake...tongue.png

 

Odvisno kaj nekdo govori in ali to drugemu sploh sede...nekdo lahko govori o denarju, uspehu, drugemu pa lahko uidejo misli čisto drugam...mogoče tja kjer so kakšni vzorci v povezavi s tem kaj nekdo govori...recimo strah pred revščino, kakšni flashi iz preteklosti, itd...

 

Na kratko povedano...to kar opisuješ so čisto "tipični" simptomi, ko se človeček začne malo poglabljat vase, brskati po svoji podzavesti...povedano drugače ko začne delati kao na svoji osebni in duhovni rasti...kr navadi se, dokler ne presežeš tega, ti to postane nekaj "normalnega" ali pa se ne začne izražati na drugačen način...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#5 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 21. julij 2016, 16:11

OOOOKKK no tega nisem vedela :) Sem imela drugačne predstave o tem.

 

Ker včasih se mi pa sanja in "vidim" okorg sebe sobo, oziroma prostor kjer sem (res čuden občutek), lahko vmes nadziram misli, lahko se zbudim, če hočem, če pa "zaspim" nazaj, se pa nadaljuje isti občutek, kot da hkrati nekaj sanjam in se hkrati zavedam kaj je okrog mene.   Drugače je kot sanje in drugače je kot budnost in nekako kot da "lebdim". Kaj je to potem? Mislila sem, da je alfa stanje nekako podobno temu... Očitno ne. Vem, da je tak čuden občutek kdaj, ko se mi to zgodi, da si želim še mal it okol iz tega prostora, kjer sem, samo kot da me nekaj zadržuje :P Ne gre. Verjetno že mora bit tako :)))                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         



#6 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. julij 2016, 16:20

Lahko da imaš lucidne sanje. Ko sanjaš in se hkrati zavedaš, da sanjaš. Nekateri si lahko tudi sugerirajo, kaj bodo sanjali. 



#7 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 21. julij 2016, 16:32

Aha. Hehe zanimivo :) A je to lahko pri čem koristno? Oziroma če se da naučit to nadzirat in hm... it mal raziskovat :) Ali je nevarno? To si pol iz telesa al kako? Če bi se od tega oddaljil - ali lahko hm... uideš kam gor in ne znaš nazaj... saj veš kaj mislim :)

 

Vedno se mi je na isti dan (sobota) in v istem prostoru (moja soba v enem stanovanju, kjer smo s starši živeli) sanjalo, da vidim to sobo okrog mene in mačka, ki smo ga pa podarili nekomu in ga je menda že ne vem kdaj povozil avto. Se pravi ni bil živ. Pol se mi je sanjala ta soba in ta maček. Ko smo se odselili (takrat sem bila stara 18 let), se mi to ni več sanjalo in tud ta maček ne.



#8 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. julij 2016, 17:20

Aha. Hehe zanimivo smile.png A je to lahko pri čem koristno? Oziroma če se da naučit to nadzirat in hm... it mal raziskovat smile.png Ali je nevarno? To si pol iz telesa al kako? Če bi se od tega oddaljil - ali lahko hm... uideš kam gor in ne znaš nazaj... saj veš kaj mislim smile.png

 

Vedno se mi je na isti dan (sobota) in v istem prostoru (moja soba v enem stanovanju, kjer smo s starši živeli) sanjalo, da vidim to sobo okrog mene in mačka, ki smo ga pa podarili nekomu in ga je menda že ne vem kdaj povozil avto. Se pravi ni bil živ. Pol se mi je sanjala ta soba in ta maček. Ko smo se odselili (takrat sem bila stara 18 let), se mi to ni več sanjalo in tud ta maček ne.

Po moje najbolje, da malo prešnofaš na netu, saj kar veliko piše o tem, pa si sama ustvariš mnenje. 



#9 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. julij 2016, 19:00

OOOOKKK no tega nisem vedela smile.png Sem imela drugačne predstave o tem.

 

Ker včasih se mi pa sanja in "vidim" okorg sebe sobo, oziroma prostor kjer sem (res čuden občutek), lahko vmes nadziram misli, lahko se zbudim, če hočem, če pa "zaspim" nazaj, se pa nadaljuje isti občutek, kot da hkrati nekaj sanjam in se hkrati zavedam kaj je okrog mene.   Drugače je kot sanje in drugače je kot budnost in nekako kot da "lebdim". Kaj je to potem? Mislila sem, da je alfa stanje nekako podobno temu... Očitno ne. Vem, da je tak čuden občutek kdaj, ko se mi to zgodi, da si želim še mal it okol iz tega prostora, kjer sem, samo kot da me nekaj zadržuje tongue.png Ne gre. Verjetno že mora bit tako smile.png))                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

 

Bolj se gre za astralni svet v katerega na nek način "padeš" kot pa lucidne sanje...alfa stanje je bolj malo podoben temu...tongue.png

 

Na kratko povedano...ko se človek čustveno bolj ojača oz. stabilizira take stvari same od sebe izginejo ali pa se še naprej dogajajo, če človeček dela kaj na temu (astralne zadevce) zlasti na zadevah povezane z močjo in pleksusom...tongue.png

 

Zadržuje te ena ali več od glavnih energijskih niti (obstajajo 3 niti) s katero je človeček povezan s fizičnim telesom, tvoja lastna duša in Višja sila...kot neke vrste zaščita, ker še daleč nisi sposobna prenest stvari, ki ležijo onkraj te "meje"...Zaenkrat se raje drži znotraj teh omejitev, razen če hočeš malo več akcije, samo potem pričakuj stvari tudi 10.000x bolj jeba kot si jih do sedaj doživela...seveda je temu primerna tudi "nagrada"...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#10 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 21. julij 2016, 19:31

No jaz sem pa mislila, da bom z meditacijo lahko šla v to stanje, ki je podobno sanjam, ker mi je bil občutek tak poseben... Mislila sem da je alfa nekaj temu podobnega. In ker ni bilo isto, sem mislila da ne morem.

 

 

Če ti praviš, da prestopit mejo ni varno, potem se tega raje ne bi šla :)Ne rabim tega. Mislim, da res enih stvari ne bi prenesla. Ne bi si rada povzročala težav, že tako je te dokaj vsakdanje težko premagovat :P

 

Kaj pa je "nagrada"? :) Se da opisat sploh? Ali je to samo občutek.



#11 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. julij 2016, 20:31

Alfa stanje je samo stanje globoke sproščenosti, možganski valovi takrat delujejo z upočasnjeno frekvenco. Je približno takšno stanje, kot zjutraj, ko se zbudiš in te še ne zmotijo kakšne misli, samo prijetno sproščena si. Ko želimo meditirat, se umirimo in res lahko začno vret različne misli. Lahko pa se "prelisičimo", tako, da te misli samo opazujemo, ne pa se v njih poglobimo. Pač naj gredo mimo nas, kot da jih opazujemo na filmskem platnu. Nismo v njih in da se dogaja nam (asociirani), ampak jih samo opazujemo (disociirani), kot da gledamo film. Sploh ne pustiš vsebini naprej, samo gledaš in naj misli gredo naprej, brez da se ustavljaš.  To stanje še nima po moje kakšne posebne nevarnosti. Vseeno pa se je dobro zaščititi, da se ne nalima kakšen "bauhec". 

 

Ti pa bi najbrž bila rada v stanju, v kakršnem si tik pred tem, da zdrsneš v spanec? To je še globje stanje - theta. Oziroma, če bi se rada spuščala v kakšne zavestne sanje ipd., se ti lahko zgodi, da jo odpičiš v astral. Tu pa so res vse sorte bitja. 

 

Čez dan, ko smo aktivni, v službi, ko pišemo tu, se pogovarjamo ipd., smo pa v beta stanju. 



#12 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 21. julij 2016, 20:42

Aha, hvala  vama obema za razlago. Saj prebrala sem si nekaj o tem, samo predstave nisem imela. In je fajn če ti kdo iz svojih izkušenj pove.

 

 

Sem pa šla gledat kaj sem jaz ponoči poslušala... ko sem pozabila ugasnit. Z youtue sem si prenesla dol. Pa je neka meditacija za theta stanje. To sem pozabila ugasnit in se je rolalo celo noč... Jaz imam drugač težave s spanjem in potem se hočem ob 5h vstat in ne morem zbudila sem se kot rožica. To se mi je 2x zgodilo. Pa sem mislila, da ker ima pozitiven vpliv name, da bi si to večkrat predvajala :)

 

Ne bi pa rada srečala kakih hm... bitjec :))) Ko sem prvič poslušala, pa nisem bila sama doma, po pravici povedano, mi ni bil prijten občutek, ampak prav grozljiv, zdaj si a dam čisto po tiho, ravno da se še sliši in je bilo OK.



#13 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. julij 2016, 21:06

No jaz sem pa mislila, da bom z meditacijo lahko šla v to stanje, ki je podobno sanjam, ker mi je bil občutek tak poseben... Mislila sem da je alfa nekaj temu podobnega. In ker ni bilo isto, sem mislila da ne morem.

 

 

Če ti praviš, da prestopit mejo ni varno, potem se tega raje ne bi šla :)Ne rabim tega. Mislim, da res enih stvari ne bi prenesla. Ne bi si rada povzročala težav, že tako je te dokaj vsakdanje težko premagovat tongue.png

 

Kaj pa je "nagrada"? smile.png Se da opisat sploh? Ali je to samo občutek.

 

Z meditacijo se to lahko doseže...vse je odvisno od vrste meditacije, namena, discipline in sposobnosti...tongue.png

 

Predstavljaj si najboljše pozitivne občutke, ki si jih doživela v tem lifeu in jih pomnoži...prav tako si predstavljaj najhujše strahove, stres, koliko so te drugi spravili ob živce in jih pomnoži v smeri "pomanjšanja"...in na koncu boš lahko tako vesela kot da bi vsak dan kadila joint (taprava notranja sreča), se ti bo fučkalo za običajne skrbi (flegmatičnost, nenavezanost), istočasno boš pa full pomirjena in imela "svetniški" žar okoli obraza, lesk v očeh, naraven nasmešek na obrazu (drugi občudujejo neko osebo, jih privlači, se radi zadržujejo v njeni bližini pa še sami ne vejo zakaj)...to je samo par stvari, ki se takoj opazijo na fizičnem telesu...obstaja še mnogo mnogo več...malo si preberi življenjepise različnih modrecev, Bud pa se ti bo mogoče začelo sanjat...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#14 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 21. julij 2016, 21:25

Haha Brezo :) Hvala ti za to razlago, je zanimivo :))) Bom vsekakor probala.

 

Sem pa napredovala pri sebi v tej smeri, da ne rabim več družbe, da se počutim srečno. In ne rabim npr. partnerja. To mi prav pride, ker si želim pri sebi nekaj drugega dosečt. Prej me je to, da rabim nekoga, zadrževalo. To je isto kot da si želiš it po svetu, pa ne greš, samo zato ker imaš nekoga rad in ne moreš brez njega. Pol si pa nesrečen, ker se ti ne uresniči največja želja. Pri meni gre sicer za nekaj drugega. Pomagalo pa je, da sem se osvobodila. Ne vem če sem se že popolnoma, sem se pa res veliko. Verjetno eni to ugotovijo pri 15. jaz sem pa pri 35...

 

Kar se tiče karizme in to, da so drugi radi okrog mene, ma tu nimam neke potrebe po tem, če pa že, pa hočem da vedo, da jim želim dobro in da se iz tega kaj naučijo.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0