Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pomoč ljudem, ki umirajo in njihovim svojcem, smrt in evtanazija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
7 komentarjev na to temo

#1 Zari

Zari
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 16. junij 2016, 13:37

Pozdravljeni, 
 
v okviru diplomskega dela raziskujem mnenje ljudi o pomoči umirajočim, o smrti in o evtanaziji. Prosim pomagajte mi tako, da rešite ta vprašalnik. Anketa se nahaja na treh straneh in zanjo potrebujete približno 3 minute časa. Zelo pomembno je, da vprašalnik rešite v celoti. Zahvaljujem se za sodelovanje.   
 


#2 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 16. junij 2016, 18:59

izpolnila anketo

 

glede na to, da navajš diplomsko delo ... se pravi VI ali VII stopnja ... je za moje pojme anketa hudo pomanjkljiva, vprašalnik preskromen

 

kar pa me na trenutno stanje o paliativni oskrbi v našem zdravstvu sploh ne preseneča

 

škoda



#3 Zari

Zari
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 16. junij 2016, 20:36

Hvala za rešeno anketo. Zanima me vaše mnenje, kaj bi recimo izboljšali? Kakšna vprašanja predlagate? Mogoče mi pride prav pri naslednji raziskavi. Morala sem se tudi omejiti s vprašanji, ker ljudje neradi rešujejo dolge ankete. Že sedaj je polovica anket pomanjkljivo rešenih in žal teh odgovorov ne bom mogla upoštevati. 



#4 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. junij 2016, 08:56

pojdi raje mal obiskat ljudi na onkološkega, pa na kak pogreb na žale, ter jim zastavi kako vprašanje glede tvoje raziskovalne naloge

če hočeš v lajfu kaj naredit in ustvarit, je treba dvignit rit in it v akcijo

lenoba je vsem v pogubo yes.gif



#5 Zari

Zari
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 17. junij 2016, 11:56

Raziskava poteka tudi terensko. Želela sem vključiti čim večji krog ljudi, zato sem se lotila tudi preko interneta.
Ne bi prišlo do pretepa, ker menim, da ima agresija samo v zelo skrajnih primerih smisel, nikakor pa ne zaradi foruma. Vsak ima pravico do lastnega mnenja in vsako mnenje šteje. Gold ima do neke mere prav, vendar naslov diplomske je Stališče družbe do paliativne oskrbe, kar pomeni, da potrebujem heterogeno populacijo in ne zgolj populacijo, ki ima podobno izkušnjo.
Zahvaljujem se vsem, ki sodelujejo. laugh.png



#6 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 20. junij 2016, 17:35

lepo, da greš tudi na teren ... torej ... hospic ... golnik, ukc in ostale negovalne bolnišnice po slo

 s kom se pogovarjaš ... z osebjem, ki to zagotavlja ali uporabniki?

so ti znane razmere na negovalnih oddelkih po domovih ostarelih? ...za vse tiste, ki nimajo svojcev ali le ti niso sposobni skrbeti zanje v poslednjih dneh življenja

res je, da je za umirajočega najbolje in najlepše poskrbljeno v krogu družine ... pa pustimo duhovno oskrbo pri miru ... bolj pomembno je, da si umit in v čisti plenici, nisi cel dan osamlje in ti izpolnijo tudi kakšno drugačno željo

 

kolikor imam informacij ... je hospic in domača oskrba še najboljša ... nekaj slišano, nekaj lastni izkušenj

 

bolnišnice in domovi ... bolj žalostno, če se pri vsem skupaj ne potrudijo svojci

 

glede na to,da imamo program o paliativni oskrbi so še vedno prevelike razlike o kakovosti in financiranju le teh



#7 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 20. junij 2016, 17:50

še o pomoče svojcem

 

trenutno koristim tisto iz obveznega zz ... psihiater in psiholig

 

jedilnike o prehrani bolnika pa iščem po spletu in prilagajam potrebam, vse bolj željam in zmožnosti nekaj pojesti z veseljem

 

ker tisto, kar bi smel in moral jesti zaradi ene bolezni, zaradi druge ne sme



#8 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 20. junij 2016, 19:12

Zari, izpolnila anketo. Nekaj vprašanj se mi zdi slabo zastavljenih - na primer tisto, kjer je trditev, da je za umirajočega najbolje poskrbljeno v bolnici. Na takšna vprašanja je težko odgovoriti, ker se umirajoči zelo razlikujejo med seboj v svojih potrebah. Zelo bolni nujno potrebujejo stalno specializirano zdravniško oskrbo in za te je zagotovo najbolje v bolnici. Za koga drugega, ki ne potrebuje stalne strokovne pomoči in ima svojce, ki mu lahko stojijo ob strani, pa je najverjetneje bolje v domači oskrbi s pomočjo članov Hospica ali patronažne sestre in občasnih obiskov zdravnika na domu. 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0