Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Razlika med duhovnostjo in "duhovnostjo"?


  • Please log in to reply
- - - - -
3 replies to this topic

#1 exorcist

exorcist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • posts 17

Posted 16. November 2005, 20:37

Živijo

Mi lahko kdo razloži bistveno razliko med duhovnostjo in "duhovnostjo", ker se mi zdi, da to mnogo ljudi ne razločuje. Namreč kako ob poplavi vse te literature ločiti seme od plevela, tako da lahko z zagotovostjo trdimo, da smo na pravi poti? Vse se mi zdi nekako prelahko, ker pač ljudje v skladu z današnjo dobo razmišljamo potrošniško (zadovoljiti svoje potrebe takoj pri priči), tako da se tudi duhovnost konzumira, torej se jo plača (meditacijski krožki, joga...), kar verjetno s pridom izkoriščajo razni tuji in domači guruji, mazači, ki zavohajo dober zaslužek v zahodnem človeku, ki je plačal davek za svojo materialno blaginjo s tem, da je razprodal svojo dušo po kosih, kar pa rezultira ravno v tem, da je izpraznjen, brez pravih ciljev, otopel in rigiden. Torej takšno iskanje, ki se pogosto skriva pot pojmom "duhovna rast", se mi zdi prelahko, nekako umetelno in kičasto, saj duhovnost tržimo (kopujemo, prodajamo, preprodajamo, barantamo) tako kot vsako drugo tržno blago...


Lep pozdrav

#2 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,203

Posted 17. November 2005, 08:53

Če nočeš plačat za tečaji začni z delom na samemu sebi. Vzelo ti bo nekaj časa, je pa navsezdanje zastojn.

Ne jemljejo vse denarnice keša.
Poslušaj notranji glas in vse se bo dobr izteklo. x:)x

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 17. November 2005, 11:16

Zivjo! :palec:

Glej, o tem ali o zelo podobnem smo ze veckrat govorili.

Tule mas linke na par podobnih tem, pa se lahko prikljucis kar tja. :palec:

Duhovnost - modna muha ali nacin zivljenja
Materializem & duhovnost
Duhovnost in denar

.... (pa se kaksna je najbrz kje okol)... :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,279

Posted 21. November 2005, 18:18

Preberi si moj članek "Duhovitnost". A naj bo enostavno. Danes je duhovnost tržna katerogira, kot vse drugo in množica ljudekov s tem služi denar. Delavnice tega ali onega so na vsakem koraku. Koliko so te delavnice koristne in koliko so izraz frustracij avtorjev, ti žal ne morem pomagati.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users