Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Eterična olja


  • Please log in to reply
- - - - -
258 replies to this topic

#1 teja

teja
  • Vseprisotni
  • posts 717

Posted 11. July 2002, 01:00

Kakšno olje uporabljate za katere priložnosti? Za masažo, Za odišavo prostora? Je odvisno od tipa človeka kakšen vonj ti je všeč? Je odvisno od znamenja?

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#2 teja

teja
  • Vseprisotni
  • posts 717

Posted 11. July 2002, 01:00

Aja, sem pozabila odgovorit. Meni izredno lepo diši olje cimeta. Ga dam kar v omaro z oblekami. Za prostor pa mi je všeč pomaranča ali limona.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 11. July 2002, 01:00

Strogo ločim tista, ki jih uporabljam za masažo ali celo v kozmetiki in tista, ki so namenjena samo odišavljanju prostora.
Tudi sama imam v prostoru rada vonj agrumov, prav tako mi je všeč cimet ali sandalovina ali nageljnove žbice, vednar je ta olja potrebno dozirati zelo varčno.
Sicer pa - po počutju.

V kreme pa si dajem samo najkvalitetnejša olja - čajevec, pomarančo in morda rožni les.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 teja

teja
  • Vseprisotni
  • posts 717

Posted 11. July 2002, 01:00

Kakšne kreme delaš Marsa?

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 11. July 2002, 01:00

Prav delam si tiste za obraz, za telo pa navadno uporabim že obstoječe, ki pa si jih malo prilagodim. ;)

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 teja

teja
  • Vseprisotni
  • posts 717

Posted 23. July 2002, 01:00

a bi ti tukaj nam zaupala kakšen recept za kakšno kremico? ali pa vsaj povej kje najdem kakšnega. Sem hodila na srednjo kemijsko in smo tam na vajah eno kremico za roke enkrat delali. Tako da znanje in izkušnje iz kemijske stroke imam.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 23. July 2002, 01:00

Teja - hvala za vprašanje.
Vendar to nekako "hranim" za LN - ker imam kar precej tega za povedat.
Sama nisem hodila na kemijsko, so me pa tja nekaj pošiljali (ker imela rada kemijo in jo imela 5 - s sošolko sva se naučili: ona zgodovino in jaz kemijo in potem pol pol reševali - ona še meni zgodovino, jaz še njej kemijo). :)

Spravljam se to že dolgo časa, sploh bova spremenila strani in še marsiokaj dodala (texti so arhiv koledarčkov, pa še tega nisva uspela vsega dati na net).

Sicer pa ti namignem, da uporabljam čebelji vosek povsod in prav tako olje čajevca. Nikoli ne uporabljam lanolina ali glicerina, pač pa vedno eucerin oz. eucerol.
Ko v lekarnah zaslišujem, kaj je v kremah, mislijo, da se nekaj delam pametno.
A dejansko sem ob svojih alergijah že ob pogledu (kaj šele ob vonjanju) na kremo videla, da je zanič zame in sem jo pustila kar v lekarni.
Lahko upporabiš kakšno čimbolj nevtralno lekarniško kremo, ki pa ji sama dodaš olivno, mandljevo... olje.
Finta dobre kreme je, da ima dobro osnovo.
TO: pomarančna, avokadova etc... to je najbolj mimo fora.
Prijateljica je hodila k meni, da sem ji "avokadovo kremo" tudi res naredila avokadovo. Medtem ko sem ji namreč v "avokadovo kremo" vlila pol žličke avokadovega olja, je bila krema vidno temnejše zelene barve - torej je bilo prej tega olja ena kapljica. Čeprav pa moraš (še posebej pri avokadovem) zelo paziti na količine (vendar seveda ne tako varčno, kot to počnejo).
Če imaš možnost dobiti pravo dobro mast, za katero pa zagotovo veš, da ni soljena, uporabi slednjo in dodaj čebelji vosek in npr. kamilično olje... itd... Kot sem opisala pri netresku.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • posts 5,844

Posted 23. July 2002, 01:00

Kako dat eterično olje v omaro z oblekami?

pokowc

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 23. July 2002, 01:00

To je težje, ker olje prej izhlapi - zato so bolj primerne vrečice, ki jih sešiješ iz blaga, in daš kar cvetje notri.

Sicer pa na vato, robček ipd.
Spomnila pa sem se dobre fore: staro otroško (ali moško) bombažno nogavičko zvijem, v notranjosti pa pokapljam z oljem, npr. cedrinim, in dam v kot omare.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Aliana

Aliana
  • D član
  • posts 9,772

Posted 13. October 2002, 01:00

A mogoce kdo ve kje bi se dalo dobit etericno olje muskatne kadulje? Nekaj sem brala o njej, pa me firbec matraObjavljena slika Aja, nimajo je v BTC-ju, Maxiju...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#11 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • posts 5,844

Posted 13. October 2002, 01:00

kaj pa v tistih inter .... neke indijske trgovine, tam zravn rtv-ja

Pokowc

#12 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • posts 1,056

Posted 11. May 2003, 21:17

Me zanima, kasne izkusnje imate z YlangYlang etericnim oljem. Sem ga zadnjic prvic dala v en oljcek za masazo in... se mi zdi da je bila masaza se boljsa. (sem kr sebe - refleskna masaza, cist enostavn...) Samo ima zelo mocan vonj. Imate kake izkusnje?


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#13 vila vetra

vila vetra
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • posts 192

Posted 12. May 2003, 14:49

Eteričn olje Iris je tudi za kreme- za kožo baje?
Vila Vetra
Nikoli ne podcenjuj moč vetra
in moč strasti...!

#14 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • posts 19,138

Posted 12. May 2003, 14:51

:vragec:

buchno pa olivno za solato...


:vragec: gre kot namazano
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#15 vila vetra

vila vetra
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • posts 192

Posted 12. May 2003, 15:55

Brez bučnega pr Štajercih pa res ne gre, ja to bi pa že lahko vedel
Obvezno Bučno, al pa ni solata kot se šika
Vila Vetra

ups Aa to ni eterično, kaj ti je pa blo...
Nikoli ne podcenjuj moč vetra
in moč strasti...!

#16 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • posts 19,138

Posted 12. May 2003, 15:57

:vragec:

pr men je vse eterichno,
sej vesh, de sm LUFTAR (VODNAR)



:vragec: se tut spoznan na prepih
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#17 vila vetra

vila vetra
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • posts 192

Posted 12. May 2003, 16:08

ooh ti nepotešeni Vodnar eterični...
xrolleyesx x:Dx x;)x Vila Vetra
Nikoli ne podcenjuj moč vetra
in moč strasti...!

#18 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • posts 19,138

Posted 12. May 2003, 16:12

:vragec:

pa se potrud



:vragec: bi te (tokrat) namest astre pelu na pjacho
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#19 vila vetra

vila vetra
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • posts 192

Posted 12. May 2003, 16:18

Deal!
saj drugač ne bo šlo več naprej...

ampak prvo kot prvo...

ampak izven etra...
:inocent: :vio: x:Xx
Nikoli ne podcenjuj moč vetra
in moč strasti...!

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 12. May 2003, 18:18

Me zanima, kasne izkusnje imate z YlangYlang etericnim oljem. Sem ga zadnjic prvic dala v en oljcek za masazo in... se mi zdi da je bila masaza se boljsa. (sem kr sebe - refleskna masaza, cist enostavn...) Samo ima zelo mocan vonj. Imate kake izkusnje?


xsrcx  xsrcx  xsrcx MucaMaca

MucaMaca - kar fino si pogruntala - Ylang-Ylang je zelo primeren za masazo... v bistvu aktivira spolno chakro, zato ga stejemo k vonjem za spodbujenje spolne sle...
Je res zelo mocno in ima zelo specificen vonj.
Baje ga na veliko uporabljajo tudi v kozmetiki, veckrat pa sem tudi ze slisala, da ga razni terapevti uporabljajo pri masazi in da je zanjo zelo primerno olje. Vendar sama z njim se nimam izkusenj na tem podrocju - poznam ga samo v disavni lucki.
:vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Aliana

Aliana
  • D član
  • posts 9,772

Posted 12. May 2003, 23:31

jaz si ga vcasih zmesam z vodo, pa v spray... kot kak home-made parfum... so dnevi, ko mi ful pase ta vonj...

al pa kapljico olja v balzam vmesat, al pa v vodo za izpiranje las... mislim, da so ga vcasih ravno za to uporabljali... za spodbujanje rasti las...

Ej, kako tocno se ylang ylang pravilno prebere? ''ilang-ilang'' ali kako drugace???




Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#22 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • posts 5,844

Posted 9. July 2003, 18:25

Povej mi, rok uporabe, trajnost eteričnih olj; kje je najboljša varianta shrambe, pa še to, po čem se spozna motnost in starost olja-videz?

#23 Tina

Tina
  • D član
  • posts 2,142

Posted 9. July 2003, 19:07

Rok uporabe je navadno napisan na steklenički. Najbolje pa jih je hraniti v temnih in bolj hladnih prostorih.
Objavljena slika

#24 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • posts 5,844

Posted 9. July 2003, 19:21

ja, ta rok se ve, da je napisan na steklenički, sam je vedno napisan, ker mora bit; koliko to lahko podaljšamo_ hladnih; lahko v hladilniku, ker zlo paša poleti mrzlo, ane x:Dx

#25 Aliana

Aliana
  • D član
  • posts 9,772

Posted 9. July 2003, 19:30

odvisno od vrste etericnega olja.. eni do 5 let zdrzijo... tle pise, da majo skoraj najkrajsi rok trajanja pomarancno, limonino in grenivkino e.o., ki so samo 6 mesecev dobri...

shranjevat pa v temnih steklenickah, na hladnem, pa zaprto, da ne uide ven...





Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users