Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Šamanizem


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
330 komentarjev na to temo

#1 HollowSelf

HollowSelf
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 21. avgust 2012, 10:36

Lep pozdrav. Že dolgo časa iščem nekaj, kar bi mi lahko pomagalo pri moji situaciji.

Naletel sem na temo "Soul-Retrieval" in je nenavadno pritegnila mojo pozornost. Sam se res počutim, kot da je velik del mene nekje drugje.. meni nedostopen.

Zanima me, ali v Sloveniji obstajajo takšni rituali - ceremonije?

In, ali je že kdo od vas bil deležen postopka Soul Retrieval ?

Prosim razpišite se, rad bi slišal tudi kakšno osebno izkušnjo.

Aja... A mogoče kdo ve, kdo opravlja takšne rituale pri nas v Sloveniji ? sicer se pogovarjam z enim šamanom iz Amerike in je rekel da moraš biti fizično prisoten, kadar se ta ritual izvaja. Denarja za potovanje v Ameriko nimam, zato me res zanima če obstajajo "šamani" pri nas, in kje ?


pa hvala.

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. avgust 2012, 09:43

Haj, Hollowself in dobrodošel. :palec:

Sama pojma nimam o tem (sploh prvič slišim za tole), je pa nekaj forumovcev, ki vedo dosti o tem (ali vsaj veliko teorije)... čudno da še niso komentirali... (morda niso opazili ali niso imeli časa, pa še bodo).

Ampak zakaj zunaj sebe iščeš 'velik del sebe'?
Zakaj si rpeprosto sam ne izmisliš kakšne *meditacije* (oz. druge 'tehnike'), ki bi ti pomagala oz. bi najbolj sedla točno na tvojo zadevo?
Recimo da se osrediščiš in nekako 'zbereš' vase ponovno te svoje manjkajoče dele...

Kajti sklepam, da si svojo energijo nekako *razpršil*, zato morda nove in nove te tehnike (oz. iskanje zunanjih pomagal in pomočnikov) morda pozročijo še dodatno zmedo in razpršenost (poleg tega pa zraven velikega dela sebe lahko izgubiš še velik del osebnih dohodkov x:o)x)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. avgust 2012, 09:51

*
tukajle pa še nekaj sorodnih tem (ki že obstajajo na forumu, sem pa tvojo pustila posebej, ker si bil specifičen) - pa si malo poglej, morda se je kje že kaj omenjalo (ali pa najdeš pač kak drug koristen info)

Šamanizem - (knjige o tem)
Šamanska terapija
Šamani in duhovnost
Šamanizem in vedeževanje
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 HollowSelf

HollowSelf
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 22. avgust 2012, 12:17

Haj, Hollowself in dobrodošel. :palec:

Sama pojma nimam o tem (sploh prvič slišim za tole), je pa nekaj forumovcev, ki vedo dosti o tem (ali vsaj veliko teorije)... čudno da še niso komentirali... (morda niso opazili ali niso imeli časa, pa še bodo).

Ampak zakaj zunaj sebe iščeš 'velik del sebe'?
Zakaj si rpeprosto sam ne izmisliš kakšne *meditacije* (oz. druge 'tehnike'), ki bi ti pomagala oz. bi najbolj sedla točno na tvojo zadevo?
Recimo da se osrediščiš in nekako 'zbereš' vase ponovno te svoje manjkajoče dele...

Kajti sklepam, da si svojo energijo nekako *razpršil*, zato morda nove in nove te tehnike (oz. iskanje zunanjih pomagal in pomočnikov) morda pozročijo še dodatno zmedo in razpršenost (poleg tega pa zraven velikega dela sebe lahko izgubiš še velik del osebnih dohodkov x:o)x)


Hvala za dobrodoščico :)

Drugi del sebe iščem zunaj, ker ne morem zaznati ničesar znotraj sebe. Vse kar imam že 2 leti je velika praznina. Ne morem čutiti čustev, intuicije in notranjega Jaza. Imam občutek, kot da sploh ne obstajam.

Meditacija naj bi bila potovanje v samega sebe, jaz pa se počutim, kot da me ni tukaj.

Res je, svojo energije sem nekako razpršil, in je nemorem pridobiti nazaj.. tu pa se začne moje povpraševanje po šamanistih. Oni lahko povrnejo "razpršeno" energijo, ker je sam žal ne morem. Sem poskušal več kot leto dni in imam občutek, kot da le stojim in se nikamor ne premaknem.

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. avgust 2012, 12:37

Aja. Razumem....
In sočustvujem.

Mogoče je potem res smiselno da iščeš tovrstno pomoč (upam le, da če ga boš našel, da bo res *Pravi* oz. dober, saj ti lahko v nasprotnem primeru naredi več škode kot prinese koristi).
Slišala sem za enega Hrvata, da je dober (to sem se zdajle spomnila), samo že zdavnaj, ne spomnim se niti imena, niti nimam pojma, kje bi ga lahko iskal.
Upam res, da se oglasi kdo, ki ve kaj več.

Srečno! xwizardx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. avgust 2012, 13:26

Pri nas se pod pojmom šamanizem razume zelo veliko takih in drugačnih :eek: dejavnosti, ki so poljubno daleč od tega, kar izvajajo šamani pri ljudstvih, kjer je to neprekinjena tisočletna tradicija in del življenja skupnosti, ki vključuje tudi precej kompleksen postopek, kako nekdo postane šaman. Ta prvotni šamanizem ni to, kar se izvaja v Evropi pod tem imenom (pa ne sodim tega novodobnega "evropskega šamanizma" kot vsesplošno slabega, da ne bo nesporazuma!), ker je zelo tesno povezan s tisto čisto konkretno skupnostjo in naravnim okoljem tega ljudstva - to je NELOČLJIVO! Iz tega čisto preprosto izhaja, da kdor pri nas govori, da izvaja indijanske, sibirske (pravzaprav je samo tu šamanizem v ožjem in izvirnem pomenu te besede) ali afriške šamanske obrede pravzaprav bistva teh obredov sploh ne pozna - se pa seveda sliši in najbrž tudi prodaja bolje pod temi imeni. Posameznih šamanskih tehnik (šamanizem kot celota je pa nekaj drugega, kot že rečeno) se pa seveda da naučit, so pa (lahko) ful močne, v obe smeri, in gredo v hude globine. Te reči res niso hec! Tud pri najbolj talentiranih zdravilcih obvladovanje takega zdravljenja zahteva velik DELA NA SEBI in ČASA, mogoče še več kot pri drugih zdravilskih tehnikah. PREVIDNOST, ko si izbiraš te vrste zdravilca, je ful na mestu. Sicer pa, tut pri šamanskih ljudstvih je folk ful previden kar se šamanov tiče - daleč od tega, da bi bilo vse belo in šamani brez skušnjav in napak, velik ljudi v Evropi je tle ful naivnih, idealizirajo eksotične stvari in kujejo šamane v nebesa, v resnic ga pa tut dobri šamani včas serjejo tko k dobri dohtarji x;)x . Da bi ga njihovi šamani čimmanj srali, se v šamanskih ljudstvih ne izberejo sami, ampak se jim morajo zgodit določene duhovne preizkušnje, videnja, iniciacija, izkušen šaman in tud skupnost jih morajo izbrat. Pri nas teh "varovalk" za uporabo šamanskih tehnik ni (ker pač ni šamanizma kot celote), zato je previdnost res ful pomembna.


Za moje pojme zelo dober post, ki pove bistvo (tema- šamanska terapija)...xokx...tako da ne vem v čem točno se ta tema razlikuje od tiste razen v imenu tehnike...:fiju:

Pri nas tapravih šamanov ni, ker to ni del naše kulture...kakor je meni znano, pri nas ni nobenih pravih indijanskih šamanov. Lahko pa pridejo občasno v SLO. Obstaja pa kao par ljudi iz Rusije, ki se ukvarjajo s sibirskim šamanizmom...

Šamanizem se od drugih duhovnih tehnik loči samo po določenih pristopih in načinu dela...na globjih nivojih pa deluje po istih zakonitostih kot druga energijska zdravljenja, ki jih izvajajo ta boljši zdravilci pri nas...ovakav ili onakav šamanizem je samo kao markentiško ime, da bolje zvuči...Čeprav se včasih lahko uporabi določen naziv, da se ve iz kje izvira (sibirski šamanizem)...

Drugi del sebe iščem zunaj, ker ne morem zaznati ničesar znotraj sebe. Vse kar imam že 2 leti je velika praznina. Ne morem čutiti čustev, intuicije in notranjega Jaza. Imam občutek, kot da sploh ne obstajam.

Meditacija naj bi bila potovanje v samega sebe, jaz pa se počutim, kot da me ni tukaj.

Res je, svojo energije sem nekako razpršil, in je nemorem pridobiti nazaj.. tu pa se začne moje povpraševanje po šamanistih. Oni lahko povrnejo "razpršeno" energijo, ker je sam žal ne morem. Sem poskušal več kot leto dni in imam občutek, kot da le stojim in se nikamor ne premaknem.


Jap, meditacija naj bi bila kao potovanje vase, čeprav se lahko tudi to zelo različno tolmači...v bistvu se gre za stik z dušo...tehnično gledano- koščki duše ne morejo biti razpršeni...To se tako le reče, ker večina ljudi ne pozna podrobnosti. Razpršeni so lahko samo delčki energije, ki se nahajajo pod nivojem duše. V praksi je treba najprej te malo skupaj sestaviti, da se lahko pride v stik z dušo. Brez energije pač ni velikega zaleta. Seveda obstajajo določene izjeme, obvozi ampak pustmo to na miru...

Intuicije in Višjega Jaza pa večina ljudi ne čuti, kaj šele da bi bili v stiku s tem...to je še daleč od tega kar nekateri opisujejo, da so kao doživeli v meditaciji al pa na kakšni duhovni delavnici...Te zadeve se malo bolj aktivirajo šele ko človek doseže določeno duhovno stopnjo...

Da se vrnem na bistvo..."delčke duše" se lahko na globinskih nivojih zelo hitro povrne oz. bolj natančno rečeno sproži se procese...seveda je treba najprej priti v globino in tega biti sposoben...potem je pa treba še določen čas, da se to manifestira+ dejavniki karme...to pa ponavadi ni v par dnevih al pa tednih, včasih so potrebni tudi meseci ali leta...odvisno koliko človek dela na sebi+ drugi dejavniki, ki se bolj tičejo okolice oz. drugih ljudi...Razpršene delčke energij se da sestaviti na različne načine ne samo s tehnikami, ki spadajo pod pojem "šamanizem"...recimo theta healing, reconnection, zahodni hermetizem, kabala, ipd...

Imam feeling, da v tem primeru razpršenost energij ni glavni vzrok, to je samo vzporedni proces...Pri bilo kakvih procseih al pa tehnikah je najprej treba razrešiti karmične vezi, ki so povzročile določene travme (dogodke) in zaradi katerih so energije razpršene. Šele potem se lahko energija sprosti, vrne oz. sestavlja skupaj...To je pa tisti del, ki marsikateremu zahodnjaku ni glih všeč, ker pričakujejo instant in easy metodo. Temu tudi tapravi šamani posvečajo dosti časa tako pred terapijo kot po njej...To pomeni, da je treba biti tudi po terapiji še nekaj časa v kontaktu, če se začne kaj "čudnega" dogajat. Ne da grejo ljudje na delavnico, tam se sprožijo procesi, pride recimo do driske, bruhanja...ljudje se prestrašijo, šaman ta čas odide domov, potem pa sprašujejo po forumih, ostale zdravilce, zdravnike, itd...Če naletijo na nekoga, ki je seznanjen s tem pridejo dobro skozi, če pa naletijo na kakšnega zdravnika, ki o tem ne ve nič pa lahko stvari samo še bolj zakomplicirajo...x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#7 HollowSelf

HollowSelf
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 24. avgust 2012, 12:11

Aja. Razumem....
In sočustvujem.

Mogoče je potem res smiselno da iščeš tovrstno pomoč (upam le, da če ga boš našel, da bo res *Pravi* oz. dober, saj ti lahko v nasprotnem primeru naredi več škode kot prinese koristi).
Slišala sem za enega Hrvata, da je dober (to sem se zdajle spomnila), samo že zdavnaj, ne spomnim se niti imena, niti nimam pojma, kje bi ga lahko iskal.
Upam res, da se oglasi kdo, ki ve kaj več.

Srečno! xwizardx


Tudi jaz sem upal, da se bo oglasil kdo ki je imel kaksne izkusnje s temi stvarmi..

Sicer sem slišal, da naj bi Robert Lavtar izvajal takšne ceremonije. Upam na to, da se oglasi nekdo, ki ima bilokakšne izkušnje.

Lep pozdrav

#8 HollowSelf

HollowSelf
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 24. avgust 2012, 12:34

Za moje pojme zelo dober post, ki pove bistvo (tema- šamanska terapija)...xokx...tako da ne vem v čem točno se ta tema razlikuje od tiste razen v imenu tehnike...:fiju:

Pri nas tapravih šamanov ni, ker to ni del naše kulture...kakor je meni znano, pri nas ni nobenih pravih indijanskih šamanov. Lahko pa pridejo občasno v SLO. Obstaja pa kao par ljudi iz Rusije, ki se ukvarjajo s sibirskim šamanizmom...

Šamanizem se od drugih duhovnih tehnik loči samo po določenih pristopih in načinu dela...na globjih nivojih pa deluje po istih zakonitostih kot druga energijska zdravljenja, ki jih izvajajo ta boljši zdravilci pri nas...ovakav ili onakav šamanizem je samo kao markentiško ime, da bolje zvuči...Čeprav se včasih lahko uporabi določen naziv, da se ve iz kje izvira (sibirski šamanizem)...



Jap, meditacija naj bi bila kao potovanje vase, čeprav se lahko tudi to zelo različno tolmači...v bistvu se gre za stik z dušo...tehnično gledano- koščki duše ne morejo biti razpršeni...To se tako le reče, ker večina ljudi ne pozna podrobnosti. Razpršeni so lahko samo delčki energije, ki se nahajajo pod nivojem duše. V praksi je treba najprej te malo skupaj sestaviti, da se lahko pride v stik z dušo. Brez energije pač ni velikega zaleta. Seveda obstajajo določene izjeme, obvozi ampak pustmo to na miru...

Intuicije in Višjega Jaza pa večina ljudi ne čuti, kaj šele da bi bili v stiku s tem...to je še daleč od tega kar nekateri opisujejo, da so kao doživeli v meditaciji al pa na kakšni duhovni delavnici...Te zadeve se malo bolj aktivirajo šele ko človek doseže določeno duhovno stopnjo...

Da se vrnem na bistvo..."delčke duše" se lahko na globinskih nivojih zelo hitro povrne oz. bolj natančno rečeno sproži se procese...seveda je treba najprej priti v globino in tega biti sposoben...potem je pa treba še določen čas, da se to manifestira+ dejavniki karme...to pa ponavadi ni v par dnevih al pa tednih, včasih so potrebni tudi meseci ali leta...odvisno koliko človek dela na sebi+ drugi dejavniki, ki se bolj tičejo okolice oz. drugih ljudi...Razpršene delčke energij se da sestaviti na različne načine ne samo s tehnikami, ki spadajo pod pojem "šamanizem"...recimo theta healing, reconnection, zahodni hermetizem, kabala, ipd...

Imam feeling, da v tem primeru razpršenost energij ni glavni vzrok, to je samo vzporedni proces...Pri bilo kakvih procseih al pa tehnikah je najprej treba razrešiti karmične vezi, ki so povzročile določene travme (dogodke) in zaradi katerih so energije razpršene. Šele potem se lahko energija sprosti, vrne oz. sestavlja skupaj...To je pa tisti del, ki marsikateremu zahodnjaku ni glih všeč, ker pričakujejo instant in easy metodo. Temu tudi tapravi šamani posvečajo dosti časa tako pred terapijo kot po njej...To pomeni, da je treba biti tudi po terapiji še nekaj časa v kontaktu, če se začne kaj "čudnega" dogajat. Ne da grejo ljudje na delavnico, tam se sprožijo procesi, pride recimo do driske, bruhanja...ljudje se prestrašijo, šaman ta čas odide domov, potem pa sprašujejo po forumih, ostale zdravilce, zdravnike, itd...Če naletijo na nekoga, ki je seznanjen s tem pridejo dobro skozi, če pa naletijo na kakšnega zdravnika, ki o tem ne ve nič pa lahko stvari samo še bolj zakomplicirajo...x:)x


Se strinjam, da duša ne more biti razpršena. Prav tako se strinjam, da so lahko razpršeni samo delčki energije. V mojem primeru je pa tako, da ne čutim energije ( čustev, intuicije, notranjega glasa). Lahko bi tudi rekel, da se počutim, kot da imam vse čakre zaprte. Emotion = Energy in Motion. Se pravi, čustva so energije v gibanju. Jaz pa se počutim, kot da stojim na miru in se ne morem premakniti.

Glede Višjega Jaza pa je tako.. Za stik z mojim Višjim Jazom je le malo prispevala meditacija. Glavni vzrok je bila brezpogojna ljubezen, ki sem jo čutil do sebe in vsega okoli mene. S svojim Višjim Jazom sem imel nekako čustveno / miselno vez. Vedel sem, da je nekdo zmeraj poleg mene, saj sem to lahko začutil.

Verjamem, da se to ne more povrniti čez noč. Ampak to pri meni traja že več kot dve leti..

Zavedam se, da ni 100% garancije, da ne more iti kaj narobe. Ampak v takšnem stanju kot sem, nimam ničesar več za izgubiti..

Cenim to, da si skeptičen glede takšnih stvari. Vsako mnenje mi lahko pomaga in se ti zahvaljujem za tvoj komentar.

Lep pozdrav




#9 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 24. avgust 2012, 12:38

Tudi jaz sem upal, da se bo oglasil kdo ki je imel kaksne izkusnje s temi stvarmi..

Sicer sem slišal, da naj bi Robert Lavtar izvajal takšne ceremonije. Upam na to, da se oglasi nekdo, ki ima bilokakšne izkušnje.

Lep pozdrav



Jst jih mam...in dobim ošpice, če mi kdo omeni šamanizem in šamane.


Sem mu hvaležen, ker me je nauču, da se moram njega in njemu podobnih...izogibat.

xsrcx


Ajd, še to. Glede na to, da si /al pa da še/ čutu brezpogojno ljubezen do sebe in vseh okol sebe, ni čudn, da ne čutiš nč.
Ker, da verjameš, da čutiš to kar si napisal, morš zatret sebe u nulo.

Nč ni razpršenga pr teb, potlačen pa.

velik sreče pr iskanju
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#10 HollowSelf

HollowSelf
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 24. avgust 2012, 13:04

Jst jih mam...in dobim ošpice, če mi kdo omeni šamanizem in šamane.


Sem mu hvaležen, ker me je nauču, da se moram njega in njemu podobnih...izogibat.

xsrcx


Ajd, še to. Glede na to, da si /al pa da še/ čutu brezpogojno ljubezen do sebe in vseh okol sebe, ni čudn, da ne čutiš nč.
Ker, da verjameš, da čutiš to kar si napisal, morš zatret sebe u nulo.

Nč ni razpršenga pr teb, potlačen pa.

velik sreče pr iskanju


Kaj pa je bilo narobe, če smem vprašat ?

Zakaj bi brezpogojna ljubezen bila nekaj slabega ali celo nevarnega, kot praviš ? Ne razumem..

Nerazumem, zakaj bi za brezpogojno ljubezen moral zatreti sebe.. mi lahko razložiš tvoj pogled na to ?

Lp

#11 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 24. avgust 2012, 13:33

Kaj pa je bilo narobe, če smem vprašat ?

Zakaj bi brezpogojna ljubezen bila nekaj slabega ali celo nevarnega, kot praviš ? Ne razumem..

Nerazumem, zakaj bi za brezpogojno ljubezen moral zatreti sebe.. mi lahko razložiš tvoj pogled na to ?

Lp


Ker me je vezal na nekej, kar ni blo dobr zame.

Brezpogojna ljubezen ni nekej slabga al clo nevarnega.

Nevarno je verjetje, da brezpogojno ljubiš, ker ne. Noben človk ne ljubi brezpogojno in tud ne more. Ta lastnost al pa sposobnost al pa karkol že je, je rezervirana sam za Boga /če je/. Vsi ostali smo pa sam ljudje s celo paleto čutenj in občutkov, ki jih pogojujejo naši pridobljeni vzorci, prinešene lastnosti, ozaveščenost in socialno okolje in se skoz podzavest in zavest izražajo v našem vsakodnevnem vedenju.

Če se češ vest kt brezpogojno ljubeč, morš s tistim, kar ni v kontekstu brezpogojne ljubezni, nekej nardit. Al vse predelat in preobrazit, kar enostavno ni mogoče, ker je življenje prekratko, tega pa preveč al pa potlačit.

In če rečeš, da brezpogojno ljubiš, potem tlačiš. In če tlačiš, je posledica ta, da najprej nč ne čutiš, pol pa zboliš /ker tlačiš itak vase/.

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#12 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 24. avgust 2012, 15:05

Brezpogojno ljubezen se da zelo nekomplicirano opisati tako:
Če lahko nekaj (ali nekoga) sprejmeš tako (takega) kot je to (tega) ljubiš brezpogojno. Tako da verjetno vsi dostidostidosti stvari ljubimo popolnoma brezpogojno.

Glede šamanov imam pa sledeče mnenje: zame je šaman nekdo ki je sposoben (na kakršenkoli način) spreminjati realnost. Ker je vsak od nas sposoben spremeniti svojo lastno realnost v vsakem trenutku, je vsak zase svoj šaman. Zame šaman ni vezan na kako narodno, kulturno, kakršnokoli...tradicijo, ni vezan na kakršnekoli rituale, inciacije.... ampak je dober šaman, če ti zna pokazati kako lahko spremeniš sebe v tej meri, da dosežeš kar želiš. včasih je res potrebna tudi kaka navidezno mistična izkušnja, včasih pa je zadosti kaka virtualna "brca v rit", ali kaka dobra misel ali karkoli drugega, da te prepriča v to da si sam gospodar svojega življenja, da se tudi dolga potovanja začnejo s prvim korakom....

Za nameček pa še en mali članek, ki ga je napisal nek šaman (logično) in ki po moje kar dosti razloži - če se potrudiš razumeti:

Zakaj nekateri ljudje dosežejo določene stvari z lahkoto, medtem ko se morajo drugi za isto stvar hudo potruditi. To vprašanje me je vedno spomnilo na revijo, ki sem jo nekoč videl, na kateri sta bila na sliki dva dojenčka v plenicah, ki sta sedela na odeji. Dojenček na levi je gledal nežno in mirno in imel srebrno žlico v ustih, medtem ko je dojenček na desni kazal pogled, ki ga lahko opišem samo kot lakomnega in se stegoval po srebrni žlici. Sporočilo je bilo, da so nekateri ljudje rojeni z bogastvom, medtem ko se morajo drugi za bogastvo tuditi. To še ni odgovor na vprašanje, in vprašanje seveda ni omejeno na bogastvo. Nekatere stvari so lažje za enega in težje za drugega. Zakaj?



Možnih odgovorov na to vprašanje je mnogo, odvisno od življenjskih nazorov ki jih imaš in kulture iz katere izhajaš.



Na primer je predestinacija lahko odgovor. V tej filozofiji je vse določeno v naprej, bodisi od Boga ali kake neosebne usode. Dobra stran tega je, da nisi za nič sam kriv. Slaba stran, da si nemočen.



Drug odgovor je lahko „karma“. Splošna razlaga te ideje je, da tvoje vedenje v kakem prejšnjem življenju določa tvoje doživljanje v življenju ki ga živiš zdaj. Dobra stran je, da boš imeli tokrat lepo življenje, če si bil v prejšnjem priden fant ali punca. Slaba stran – če v prejšnjem življenju nisi bil priden, boš moral v tem življenju odplačati „karmični dolg“ s slabimi izkušnjami, ki so odvisne od tega, kaj si v prejšnjem življenju slabega storil. Dodatno sta tu še dve slabi strani: tudi tu si nemočen in - sam si kriv.



Tretji odgovor bi lahko bil, da je vse božja volja. Po tej teoriji ima Bog določen načrt in ti moraš v tem načrtu odigrati določeno vlogo, čeprav ti Bog ne pove kakšna ta vloga je. Dobra stran: za vse je kriv Bog. Slaba stran: ni važno kaj narediš ali ne narediš – Bog bo vedno odločal o izidu.



Seveda je še mnogo drugih odgovorov, vključno s precej popularnim da se vse dobre stvari dogajajo zaradi Boga, za vse slabe pa da je kriv hudič (satan, zlodej...), ampak večina njih so zgolj variante na temo človeške nemoči. Zato jih bomo preskočili in si kar ogledali filozofijo, ki izhaja iz tega , da ima vsak in vse v vesolju svojo moč .



Ta filozofija pravi, da je svet to kar misliš da je, da meja ni, da energija sledi pozornosti, da je trenutek moči zdaj in da je učinkovitost merilo za resničnost.



V tem kontekstu je odgovor na vprašanje iz začetka tega članka povezan s tem kar misliš o sebi in o življenju. Prav zdaj manifestiraš vse, kar je v tvojem življenju, samodejno in brez vidnega napora.

Če za kako določeno zadevo v tebi ni nobenih ovir, jo že najmanjša misel pripelje v tvoje doživljanje. Ljudje, ki so neobičajno srečni ali uspešni na določenem področju, enostavno na tem področju nimajo nobenih strahov ali dvomov o tem, kako se stvarem streže, zato se lahko na tem področju za karkoli odločijo in dosežejo kar želijo z lahkoto



Takrat, ko želiš spreminiti stanje, ki je že dolgo časa zavestno uveljavljeno v tvojem življenju , se pogosto dogaja da potrebuješ dosti časa in moraš vložiti dosti energije, preden bodo spremembe vidne. To je tako zato, ker moraš spremeniti tudi svoja stališča in mnenja, ki so te pripeljala do trenutnega stanja. Če se zdi, da se spremembe zgodijo kar same od sebe, je to zato, ker nisi zaznal bolj postopne spremembe svojih stališč in mnenj, ki se je zgodila na „podzavestni“ ravni.



Ti kažeš tvojo realnost. Vendar to dela tvoj celotni „Ti“, ne samo tvoj zavestni um. Da povemo natančno: Sam ustvarjaš (ali če tako hočeš tvoj višji jaz ustvarja) svojo realnost v po svojih mnenjih in stališčih, ki si jih osnoval in vkoreninil v svoji „podzavesti“. In ta mnenja in stališča si osnoval in vkoreninil v „podzavesti“ z zbrano pozornostjo in ponavljanjem v svoji „zavesti“.



Če želiš spremeniti svoje doživljanje moraš spremeniti sebe. Pravilo življenja je, da dobiš to na kar se koncentriraš (na kar si pozoren). Mnogi mislijo da so pozorni na to, da bi si pridobili zdravje, blagostanje, ljubezen, uspeh ali spiritualnost, medtem ko so v resnici bolj osredotočeni na pomanjkanje vseh teh stvari. Manifestacija kake velike spremembe v tvojem živjenju bo odvisna od jakosti tvoje motivacije, vztrajnosti tvoje pozornosti na stvari, ki jih želiš namesto na stvari, ki jih ne želiš in mere tvojega zaupanja v dejstvo, da ti bo vesolje pomagalo doseči najboljši možni, tem faktorjem ustrezni izid.



#13 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. avgust 2012, 15:27

Se strinjam, da duša ne more biti razpršena. Prav tako se strinjam, da so lahko razpršeni samo delčki energije. V mojem primeru je pa tako, da ne čutim energije ( čustev, intuicije, notranjega glasa). Lahko bi tudi rekel, da se počutim, kot da imam vse čakre zaprte. Emotion = Energy in Motion. Se pravi, čustva so energije v gibanju. Jaz pa se počutim, kot da stojim na miru in se ne morem premakniti.

Glede Višjega Jaza pa je tako.. Za stik z mojim Višjim Jazom je le malo prispevala meditacija. Glavni vzrok je bila brezpogojna ljubezen, ki sem jo čutil do sebe in vsega okoli mene. S svojim Višjim Jazom sem imel nekako čustveno / miselno vez. Vedel sem, da je nekdo zmeraj poleg mene, saj sem to lahko začutil.

Verjamem, da se to ne more povrniti čez noč. Ampak to pri meni traja že več kot dve leti..

Zavedam se, da ni 100% garancije, da ne more iti kaj narobe. Ampak v takšnem stanju kot sem, nimam ničesar več za izgubiti..

Cenim to, da si skeptičen glede takšnih stvari. Vsako mnenje mi lahko pomaga in se ti zahvaljujem za tvoj komentar.

Lep pozdrav


Bodi brez skrbi, da nimaš vseh čaker zaprtih, ker če bi jih imel, ne bi bil več med živimi...Nimam feelinga, da se je šlo za brezpogojno ljubezen, vsaj ne v tem smislu kakor jo ti opisuješ...mogoče je bila kakšna taka izkušnja al pa kakšno ljubeznivo nefizično bitjece v bližini, ki te je malo objemalo...Če se 1x vzpostavi tak stik kakor opisuješ s svojo dušo, tega ni mogoče kar tako izgubiti...

Nisem glih skeptičen, ampak imam drugačen pogled, ker so mi te zadeve malo bolj znane kot večini običnim ljudem. Sem slišal že par takih izjav od tako imenovanih šamanov pri nas, da raje ne bi komentiral. Kot da ne bi poznali običnih osnov dela z energijami in stvari, ki se nanašajo na astral. Večina šamanov po svetu ne samo pri nas deluje samo po nižjem astralu, ker višje ni sposobna pridet. Ne rečem, da niso učinkoviti, seveda so, ampak samo do tistega nivoja...

Mogoče ne veš, ampak med nivojem čustev in tapravo intuicijo je velik razkorak...tako da ne mešat čustev z intuicijo al pa mentalnim mišljenjem, ker to ni isto...Res malo dvomim, da si bil v stiku s pravo intuicijo, ker to je za naše razmere visok nivo...

Malo za razmislek...x:)x

I. Definition of the Intuition
The intuition is not a welling forth of love to people and,
therefore, an understanding of them. Much that is called the
intuition is recognition of similarities and the possession of a
clear analytical mind. Intelligent people who have lived in the
world for some time and who have experienced much and who
have contacted many other people can usually sum up with
facility the problems and dispositions of others, provided they
are interested. This they must not, however, confound with the
intuition.

The intuition has no relation to psychism, either higher or lower;
the seeing of a vision, the hearing of the Voice of the Silence, a
pleased reaction to teaching of any kind does not infer the
functioning of the intuition. It is not only the seeing of symbols,
for that is a special sort of perception and the capacity to tune in
on the Universal Mind upon that layer of Its activity which
produces the pattern-forms on which all etheric bodies are
based. It is not intelligent psychology, and a loving desire to
help. That emanates from the interplay of a personality,
governed by a strong soul orientation, and the group-conscious
soul.

Intuition is the synthetic understanding which is the prerogative
of the soul and it only becomes possible when the soul, on its
own level, is reaching in two directions: towards [3] the Monad,
and towards the integrated and, perhaps (even if only
temporarily) coordinated and at-oned personality. It is the first
indication of a deeply subjective unification which will find its
consummation at the third initiation.

Intuition is a comprehensive grip of the principle of universality,
and when it is functioning there is, momentarily at least, a
complete loss of the sense of separateness. At its highest point,
it is known as that Universal Love which has no relation to
sentiment or to the affectional reaction but is, predominantly, in
the nature of an identification with all beings. Then is true
compassion known; then does criticism become impossible;
then, only, is the divine germ seen as latent in all forms.

Intuition is light itself, and when it is functioning, the world is
seen as light and the light bodies of all forms become gradually
apparent. This brings with it the ability to contact the light center
in all forms, and thus again an essential relationship is
established and the sense of superiority and separateness
recedes into the background.

Intuition, therefore, brings with its appearance three qualities:
?? Illumination. By illumination I do not mean the light in the
head. That is incidental and phenomenal, and many truly
intuitive people are entirely unaware of this light. The light
to which I refer is that which irradiates the Way. It is "the
light of the intellect," which really means that which
illumines the mind and which can reflect itself in that
mental apparatus which is held "steady in the light." This is
the "Light of the World," a Reality which is eternally
existent, but which can be discovered only when the
individual interior light is recognized as such. This is the
"Light of the Ages," which shineth ever more until the Day
be with us. The intuition is therefore the recognition in [4]
oneself, not theoretically but as a fact in one's experience,
of one's complete identification with the Universal Mind, of
one's constituting a part of the great World Life, and of
one's participation in the eternal persisting Existence.

?? Understanding. This must be appreciated in its literal sense
as that which "stands under" the totality of forms. It
connotes the power of recession or the capacity to
withdraw from one's agelong identification with form life. I
would like to point out that this withdrawal is
comparatively easy for those who have much of the first
ray quality in them. The problem is to withdraw in the
esoteric sense, but to avoid at the same time the sense of
separateness, of isolation and of superiority. It is easy for
first ray people to resist the tendency to identify
themselves with others. To have true understanding
involves an increased ability to love all beings and yet, at
the same time, to preserve personality detachment. This
detachment can be so easily founded on an inability to
love, in a selfish concern for one's own comfort - physical,
mental or spiritual, and above all, emotional. First ray
people dread emotion and despise it, but sometimes they
have to swing into an emotional condition before they can
use emotional sensitivity in the right manner.

Understanding involves contact with life as an integrated
personality, plus egoic reaction to the group purposes and
plans. It connotes personality-soul unification, wide
experience, and a rapid activity of the indwelling Christ
principle. Intuitional understanding is always spontaneous.
Where the reasoning to an understanding enters, it is not
the activity of the intuition.

?? Love. As earlier said, this is not affectionate sentiment, or
the possession of a loving disposition; these two later
aspects are incidental and sequential. When the intuition is
developed, both affection and the possession of a spirit [5]
of loving outgo will, necessarily, in their pure form, be
demonstrated, but that which produces these is something
much more deep and comprehensive. It is that synthetic,
inclusive grasp of the life and needs of all beings (I have
chosen these two words with intent!) which it is the high
prerogative of a divine Son of God to operate. It negates
all that builds barriers, makes criticism, and produces
separation. It sees no distinction, even when it appreciates
need, and it produces in one who loves as a soul
immediate identification with that which is loved...

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#14 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 24. avgust 2012, 15:44

manašizem ...

#15 HollowSelf

HollowSelf
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 24. avgust 2012, 15:50

Nevem zakaj toliko dvomljivosti v stvari ki sem jih izrazil. Brezpogojna ljubezen ali ne, bilo je nekaj zares božanskega. Ne mislim zdaj da sem vedel vse stvari ali bilo kaj, ampak prvič sem se počutil JAZ, ko sem občutil to ljubezen. In nesmiselno je sedaj analizirat ali je šlo za brezpogojno ljubezen ali ne, vse kar želim je, da bi spet bil JAZ in da bi lahko ČUTIL.

Upal sem, da bi mi lahko Šamani ali katerikoli drugi zdravilci lahko pomagali. To je razlog, da sem odprl to temo. Upal sem, da bom slišal kakšne izkušnje, da je šel kdo čez to pot, ki jo hočem prehoditi.

"Butl" rekel si, da te je vezal na nekaj kar ni blo dobro zate.. Zakaj si v prvi vrsti sploh šel k Robertu, če smem vprašat ? Če je občutljive narave pa piši na ZS, če hočeš.

Lp

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. avgust 2012, 16:37

Hm, kaj si pa tedaj 'počel', ko si tako čutil?
je blo kaj posebnega?

ker sicer se meni -čisto takole po kmečko- zdi zelo smiselno, da če ti je nekaj nekoč delalo, da potem skušaš se temu nekako približat?
Npr.: telovadba ti nudi dobro počutje. potem nehaš telovadit in ti nekaj manjka. ali ni naravno, da skušaš nazaj dobit prejšnje stanje na tak način, na katerega si slednjega že dosegal?

hočem rečt, da če ti je nekaj enkrat delalo (s temi in temi postopki/načini), da se zna zgodit, da ti bo še kdaj. :)
Torej veš da je to možno, še več, to si že čutil, obvladal, se pravi to že (po)znaš...
Potem moraš samo težit pač k temu.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. avgust 2012, 16:48

Nevem zakaj toliko dvomljivosti v stvari ki sem jih izrazil. Brezpogojna ljubezen ali ne, bilo je nekaj zares božanskega. Ne mislim zdaj da sem vedel vse stvari ali bilo kaj, ampak prvič sem se počutil JAZ, ko sem občutil to ljubezen. In nesmiselno je sedaj analizirat ali je šlo za brezpogojno ljubezen ali ne, vse kar želim je, da bi spet bil JAZ in da bi lahko ČUTIL.

Upal sem, da bi mi lahko Šamani ali katerikoli drugi zdravilci lahko pomagali. To je razlog, da sem odprl to temo. Upal sem, da bom slišal kakšne izkušnje, da je šel kdo čez to pot, ki jo hočem prehoditi.


Dobro bi bilo, če bi najprej malo bolj natančno definiral kaj ne čutiš- kao nobenih čustev ali samo kao "brezpogojne ljubezni"...to je namreč velika razlika...od tega je tudi odvisen pristop...

V prvem primeru se gre ponavadi za kakšne travme ali dogodke, ki človeka malo pretresejo in se ta zapre pred čutenjem...v drugem primeru gre pa lahko za določene duhovne izkušnje, nepravilno rabo energije duše, ipd...V drugem primeru je tudi iluzorno kaj preveč pričakovat od šamanov al pa zdravilcev razen določenih napotkov, učenja in usmeritev...x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#18 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 26. avgust 2012, 11:19

Lep pozdrav. Že dolgo časa iščem nekaj, kar bi mi lahko pomagalo pri moji situaciji.

Naletel sem na temo "Soul-Retrieval" in je nenavadno pritegnila mojo pozornost. Sam se res počutim, kot da je velik del mene nekje drugje.. meni nedostopen.

Zanima me, ali v Sloveniji obstajajo takšni rituali - ceremonije?

In, ali je že kdo od vas bil deležen postopka Soul Retrieval ?

Prosim razpišite se, rad bi slišal tudi kakšno osebno izkušnjo.

Aja... A mogoče kdo ve, kdo opravlja takšne rituale pri nas v Sloveniji ? sicer se pogovarjam z enim šamanom iz Amerike in je rekel da moraš biti fizično prisoten, kadar se ta ritual izvaja. Denarja za potovanje v Ameriko nimam, zato me res zanima če obstajajo "šamani" pri nas, in kje ?


pa hvala.


Tole sicer ne bo čisto nič takega, česar večina na tem forumu ne ve, ampak naj bo za uvod: Po nekaterih predstavah človekovega bitja (ne samo šamanističnih), je človek sestavljen iz več ravni: prva ima najnižjo frekvenco in jo zaznavamo kot telesno, poleg tega pa imamo še višje-frekvenčne ravni, ki jih s skupnim imenom v šamanističnih praksah imenujemo duša (različni šamanizmi pojmujejo te ravni nekoliko različno in jih imajo še bolj podrobno razdelane, ampak tega je preveč za tale post.)
Travmatična doživetja (lahko enkratna huda travma kot je huda nesreča ali pa daljše ponavljajoče se - npr. telesno ali čustveno zlorabljanje) pogosto povzročijo, da se del duše "umakne", da bi se izognil prehudi travmi. Šamani imajo dostop v to področje (šamanska potovanja v zgornji in spodnji svet, povezovanje s pomočniki v duhovnem svetu) in lahko v posebnem obredu človekovo bitje spet povežejo. Vendar je treba vedeti, da so te povezave zelo nežne (čeprav je doživetje ob vrnitvi duše lahko izjemno močno in zelo ganljivo - ja, res se čuti kot brezpogojna ljubezen). Že ob najmanjši ponovni travmi, občutju strahu, flashbacku v obdobje, ko se travma zgodila, se bo duša zelo verjetno spet umaknila, vendar ne več tako daleč. Dobro je vedeti, da to ni samo enkraten obred, to je proces, ki mora vključevati ustvarjanje varnega prostora za vrnjeni delček duše, utrjevanje povezave; vse skupaj bi lahko primerjali s skrbjo za nežno mlado rastlinico. Jaz žal ne poznam nikogar, ki bi pri nas te stvari delal na tak način in za katerega bi vedela, da to res obvlada. Vsekakor bodi previden, ker ti postopki, če niso narejeni prav, lahko naredijo tudi veliko škode (ne samo v denarnici). Tujina ni nujno rešitev, v primeru šamanskih praks moraš biti še posebno previden. Amerika je polna samozvanih šamanov, ki le vlečejo ogromne vsote denarja iz ljudi, znajo pa stvar predstaviti zelo privlačno, še posebej bodi previden pri tistih, ki se sklicujejo na Indijanske obrede. Resnični Indijanci obredov na belcih skoraj nikoli ne delajo in tudi ne posvečujejo belcev v njihove obrede (o razlogih v citiranem postu mal nazaj). Pri nas dela na takih težavah psihoterapevt Pavlo Kirn po nekoliko drugačnem pristopu, a v končni fazi z enakim rezultatom. Metoda se imenuje CoreEvolution, v tej obliki jo je razvil psihoterapevt dr. Siegmar Gerken, ki občasno kot Pavlov učitelj in supervizor prihaja tudi v Slovenijo. Kirn ve, kaj dela in to dela dobro, odgovorno in predano, ni pa seveda nujno, da bo vsakemu pisan na kožo. Če želiš kontakt, mi piši na OS. Pa srečno!

#19 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 26. avgust 2012, 16:38

Ja, pa mogoče bi še tole dodala: vrnitev izgubljenega delčka duše je zelo ganljivo, nepopisno lepo doživetje, je pa neposredno povezano s ponovnim doživetjem občutij ob travmi, to pa je ponavadi boleče. To se največkrat zgodi v obdobju pred vrnitvijo ali tik pred vrnitvijo, lahko pa tudi še kasneje, ob ohranjanju stika. Ta proces simbolično opisujejo miti, legende in tradicionalne pravljice o potovanju junaka/bojevnika mnogih različnih ljudstev po svetu. (zanimiv dokaz, da imamo ljudje, ne glede na raso in narodnost, enako psihično strukturo in arhetipe).

#20 HollowSelf

HollowSelf
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 28. avgust 2012, 12:29

Hm, kaj si pa tedaj 'počel', ko si tako čutil?
je blo kaj posebnega?

ker sicer se meni -čisto takole po kmečko- zdi zelo smiselno, da če ti je nekaj nekoč delalo, da potem skušaš se temu nekako približat?
Npr.: telovadba ti nudi dobro počutje. potem nehaš telovadit in ti nekaj manjka. ali ni naravno, da skušaš nazaj dobit prejšnje stanje na tak način, na katerega si slednjega že dosegal?

hočem rečt, da če ti je nekaj enkrat delalo (s temi in temi postopki/načini), da se zna zgodit, da ti bo še kdaj. :)
Torej veš da je to možno, še več, to si že čutil, obvladal, se pravi to že (po)znaš...
Potem moraš samo težit pač k temu.


Hm.. tedaj, ko sem tako čutil sem spoznaval sebe.. vedno bolj sem se bližal svojemu bitju, a tega neznam opisati.
Ob tem sem ČUTIL vsako sleherno stvar okoli mene, sedaj pa ne čutim več ničesar. Kar hočem povedati je, da ne more čutiti čustev, enostavno jih ni tu. Vse kar je tu je praznina, katerih občutkov pa neznam opisati.

#21 HollowSelf

HollowSelf
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 28. avgust 2012, 12:37

Dobro bi bilo, če bi najprej malo bolj natančno definiral kaj ne čutiš- kao nobenih čustev ali samo kao "brezpogojne ljubezni"...to je namreč velika razlika...od tega je tudi odvisen pristop...

V prvem primeru se gre ponavadi za kakšne travme ali dogodke, ki človeka malo pretresejo in se ta zapre pred čutenjem...v drugem primeru gre pa lahko za določene duhovne izkušnje, nepravilno rabo energije duše, ipd...V drugem primeru je tudi iluzorno kaj preveč pričakovat od šamanov al pa zdravilcev razen določenih napotkov, učenja in usmeritev...x:)x


Se opravičujem, če sem nejasno opisal moje stanje. Ne čutim nobenih čustev. Ne ljubezni in ne žalosti. Včasih imam občutek, kot da nekaj blokira moje emocije..kakor da nebi mogle priti na plano.

V mojem primeru gre za oboje. Travmo in duhovno izkušnjo, ki se prepletata. V moji travmi sem se nekako "odrezal" od sebe, s tem pa sem posledično izgubil vse vezi do zunanjega in notranjega sveta.

Vse kar si v življenju že 2 leti želim je to, da postanem jaz spet Jaz. Nevem kako bi opisal te zadeve.. Zdi se, kot da sem na dan travme izgubil tisti del sebe, ki je sposoben čutiti, miselni del mene pa je ostal. To je razlog, da iščem pomoč pri šamanih. Ko sem bral o "Soul-Retrieval" me je nekaj neizmerno pritegnilo k temu, zato sem bral in bral, prebral sem tudi nekaj osebnih izkušenj na to temo in prvič dobil iskrico upanja..

#22 HollowSelf

HollowSelf
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 28. avgust 2012, 12:46

Tole sicer ne bo čisto nič takega, česar večina na tem forumu ne ve, ampak naj bo za uvod: Po nekaterih predstavah človekovega bitja (ne samo šamanističnih), je človek sestavljen iz več ravni: prva ima najnižjo frekvenco in jo zaznavamo kot telesno, poleg tega pa imamo še višje-frekvenčne ravni, ki jih s skupnim imenom v šamanističnih praksah imenujemo duša (različni šamanizmi pojmujejo te ravni nekoliko različno in jih imajo še bolj podrobno razdelane, ampak tega je preveč za tale post.)
Travmatična doživetja (lahko enkratna huda travma kot je huda nesreča ali pa daljše ponavljajoče se - npr. telesno ali čustveno zlorabljanje) pogosto povzročijo, da se del duše "umakne", da bi se izognil prehudi travmi. Šamani imajo dostop v to področje (šamanska potovanja v zgornji in spodnji svet, povezovanje s pomočniki v duhovnem svetu) in lahko v posebnem obredu človekovo bitje spet povežejo. Vendar je treba vedeti, da so te povezave zelo nežne (čeprav je doživetje ob vrnitvi duše lahko izjemno močno in zelo ganljivo - ja, res se čuti kot brezpogojna ljubezen). Že ob najmanjši ponovni travmi, občutju strahu, flashbacku v obdobje, ko se travma zgodila, se bo duša zelo verjetno spet umaknila, vendar ne več tako daleč. Dobro je vedeti, da to ni samo enkraten obred, to je proces, ki mora vključevati ustvarjanje varnega prostora za vrnjeni delček duše, utrjevanje povezave; vse skupaj bi lahko primerjali s skrbjo za nežno mlado rastlinico. Jaz žal ne poznam nikogar, ki bi pri nas te stvari delal na tak način in za katerega bi vedela, da to res obvlada. Vsekakor bodi previden, ker ti postopki, če niso narejeni prav, lahko naredijo tudi veliko škode (ne samo v denarnici). Tujina ni nujno rešitev, v primeru šamanskih praks moraš biti še posebno previden. Amerika je polna samozvanih šamanov, ki le vlečejo ogromne vsote denarja iz ljudi, znajo pa stvar predstaviti zelo privlačno, še posebej bodi previden pri tistih, ki se sklicujejo na Indijanske obrede. Resnični Indijanci obredov na belcih skoraj nikoli ne delajo in tudi ne posvečujejo belcev v njihove obrede (o razlogih v citiranem postu mal nazaj). Pri nas dela na takih težavah psihoterapevt Pavlo Kirn po nekoliko drugačnem pristopu, a v končni fazi z enakim rezultatom. Metoda se imenuje CoreEvolution, v tej obliki jo je razvil psihoterapevt dr. Siegmar Gerken, ki občasno kot Pavlov učitelj in supervizor prihaja tudi v Slovenijo. Kirn ve, kaj dela in to dela dobro, odgovorno in predano, ni pa seveda nujno, da bo vsakemu pisan na kožo. Če želiš kontakt, mi piši na OS. Pa srečno!


Me veseli, da veš toliko o teh zadevah. Sam se zelo najdem v temi " Odmakjenost Duše ", zato ker sem nekako ujet v preteklosti. Ujet v času, ko sem spoznaval sebe in tudi bil Jaz, kakšen sem pač bil.

Bom te kontaktiral, hvala za tvoj čas.

#23 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 29. avgust 2012, 09:24

Hvala za dobrodoščico :)

Drugi del sebe iščem zunaj, ker ne morem zaznati ničesar znotraj sebe. Vse kar imam že 2 leti je velika praznina. Ne morem čutiti čustev, intuicije in notranjega Jaza. Imam občutek, kot da sploh ne obstajam.

Meditacija naj bi bila potovanje v samega sebe, jaz pa se počutim, kot da me ni tukaj.

Res je, svojo energije sem nekako razpršil, in je nemorem pridobiti nazaj.. tu pa se začne moje povpraševanje po šamanistih. Oni lahko povrnejo "razpršeno" energijo, ker je sam žal ne morem. Sem poskušal več kot leto dni in imam občutek, kot da le stojim in se nikamor ne premaknem.



Jaz te nekako razumem. Imela podoben problem, nisem čutila ne veselja, ne žalosti, ne ljubezni, ne sočutja. Kar je bilo popolnoma v nasprotju s tem, kakršna sem bila drugače. Se mi zdi, da sem delovala samo za druge, in itak samo z mislimi. Izgubila še tisto nekaj intuicije, poleg vsega drugega. Težki časi. Ampak čeprav ni bilo teh čustev, je bilo pa mnogo drugih občutenj - strah, zmedenost, razočaranje, nezadovoljstvo, jeza. Kot da bi se znašla v nekem vrtincu depresije, iz katerega se kar nisem mogla spraviti sama. Pa vendar počasi uspe. Mogoče si se preveč osredotočil na ravno na šamane, mislim, da ti lahko tudi kdo drug pomaga, da se spraviš v red. Že v tej temi je bilo nekaj ponudb, na samem forumu pa je očitno veliko ljudi, ki se s tem ukvarjajo in imajo pojma. Mogoče najdi koga tukaj/v Slo, ne nujno šamana, ki bi ti lahko pomagal vsaj z nasveti, kako naprej.       @Brezo: Bodi brez skrbi, da nimaš vseh čaker zaprtih, ker če bi jih imel, ne bi bil več med živimi. Tega pa ne razumem najbolj. Ali ni tako, da lahko imaš zaprte/se ti ne vrtijo v pravo smer, ko je kaj narobe (bolezen, psihične težave ipd ipd)?     PS: Spet ne dela enter.

Life begins at the end of your comfort zone. 


#24 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. avgust 2012, 10:55

@Brezo: Bodi brez skrbi, da nimaš vseh čaker zaprtih, ker če bi jih imel, ne bi bil več med živimi. Tega pa ne razumem najbolj. Ali ni tako, da lahko imaš zaprte/se ti ne vrtijo v pravo smer, ko je kaj narobe (bolezen, psihične težave ipd ipd)? PS: Spet ne dela enter.



Predpostavljam, da ste se pri reikiju učili kako se preverja čakre...bom vzel za primer samo nihalo in pustil druge načine na miru...Pri zaprti čakri se nihalo ne vrti nikamor, lahko so čisto majčkeni gibi, v bistvu stoji na miru. Pravilno se čakre vrtijo v desno. Pri težavah al pa problemih pa naj bi se levo. Seveda obstajajo izjeme in to ni glih 100% pravilo. Recimo pri nekaterih meditacijah ali delu z energijami se človeku lahko čakre vrtijo tudi levo, čeprav je čisto zdrav...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#25 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. avgust 2012, 11:18

Se opravičujem, če sem nejasno opisal moje stanje. Ne čutim nobenih čustev. Ne ljubezni in ne žalosti. Včasih imam občutek, kot da nekaj blokira moje emocije..kakor da nebi mogle priti na plano.

V mojem primeru gre za oboje. Travmo in duhovno izkušnjo, ki se prepletata. V moji travmi sem se nekako "odrezal" od sebe, s tem pa sem posledično izgubil vse vezi do zunanjega in notranjega sveta.

Vse kar si v življenju že 2 leti želim je to, da postanem jaz spet Jaz. Nevem kako bi opisal te zadeve.. Zdi se, kot da sem na dan travme izgubil tisti del sebe, ki je sposoben čutiti, miselni del mene pa je ostal. To je razlog, da iščem pomoč pri šamanih. Ko sem bral o "Soul-Retrieval" me je nekaj neizmerno pritegnilo k temu, zato sem bral in bral, prebral sem tudi nekaj osebnih izkušenj na to temo in prvič dobil iskrico upanja..


Če veš kakšna je bila travma, potem bi teoretično lahko sam izvedel določene čira čara in poštimal zadevce...Če pa ne veš točno kaj je bilo, je treba pa naresti malo obvoza...Meni to izgleda čista klasika, ko človek doživi neko travmo in si v podzavesti naredi programček, da od sedaj naprej ne bo nič več čutil. "Sestavljanje duše" ima bolj veze z travmami iz otroštva ali iz preteklih lifeov, zlasti če je kakšen delček ostal na čisto drugem planetku oz. koščku vesolja...lahko je tudi iz sedanjega, če se je človek igral s kakšnimi "čudnimi" silami in doživel kao "magijske" travme al pa bluzio po astralu...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0