Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Smiselna obrazložitev astrologije ?


  • Please log in to reply
* * * * * 2 votes
368 replies to this topic

#1 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,419

Posted 21. September 2008, 18:36

Ahoj.

O.K. ... imam nekaj znanja o astrologiji in poznam lepo število ljudi, ki se z njo ukvarjajo,
a do sedaj še nisem zaznal ene same obrazložitve
v povezavi z vplivi planetov oz. njihovimi karakteristikami
oz. nisem še nikjer zapazil razlage, zakaj določena pozicija ozvezdij (npr. t.i. ascendent) vpliva na osebe
na nek določen način...

moja osebna razlaga (do sedaj) je ta,
da so si karakteristike izmislili raznorazni "čarodeji" in prebrisanci,
katerih besede ljudje še dandanes slepo ponavljajo.

Mogoče ima kdo od vas kakšno smiselno obrazložitev astrologije ?

#2 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,112

Posted 21. September 2008, 18:57

Tisti ki jo imajo.. ti je verjetno ne bojo pisali.. :fiju:
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#3 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • posts 1,933

Posted 21. September 2008, 19:14

Ahoj.

O.K. ... imam nekaj znanja o astrologiji in poznam lepo število ljudi, ki se z njo ukvarjajo,
a do sedaj še nisem zaznal ene same obrazložitve
v povezavi z vplivi planetov oz. njihovimi karakteristikami
oz. nisem še nikjer zapazil razlage, zakaj določena pozicija ozvezdij (npr. t.i. ascendent) vpliva na osebe
na nek določen način...

moja osebna razlaga (do sedaj) je ta,
da so si karakteristike izmislili raznorazni "čarodeji" in prebrisanci,
katerih besede ljudje še dandanes slepo ponavljajo.

Mogoče ima kdo od vas kakšno smiselno obrazložitev astrologije ?


Dobro vprašanje. Me prav zanima kakšne izjave bojo padale.

#4 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • posts 4,207

Posted 21. September 2008, 19:31

Jaz nimam nobene smiselne obrazložitve za ničesar...vse se lahko z radikalnim prevpraševanjem privede do absurdov - pa se nič ne sekiram. :vio:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#5 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • posts 1,729

Posted 21. September 2008, 19:58

Po moje so energije podobne, npr. ljudje z asc.v ribah bodo imeli nekaj skupnega kot v primerjavi z nekom, ki ma v asc.ovna.

zdej kakšne so te energije?
take kot si jih razlaga vsak po svoje.. xDDx
vsak čarodej in vsaka vedeževalka v okviru svojega pogleda..
in vsaka posplošena razlaga teh energij je posplošena zaradi določenih razlag..

#6 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,419

Posted 21. September 2008, 20:21

Tisti ki jo imajo.. ti je verjetno ne bojo pisali.. :fiju:


To je čisto možno... ponavadi svojo vero izpostavljajo tisti, kateri vanjo še niso dovolj prepričani...
tisti, ki so, pa se je oklepajo kot le kaj.

Ta žvižgajoči smajli je res fajn :fiju:

Jaz nimam nobene smiselne obrazložitve za ničesar...vse se lahko z radikalnim prevpraševanjem privede do absurdov - pa se nič ne sekiram. :vio:


Saj jaz v bistvu tudi ne x:Dx čeprav včasih pridem zelo blizu;
hecno pa je, da, bližje ko pridem, bolj absurdo se zdi, če pogledam na koncept celostno...

a prav zaradi tega bi težko svetoval ljudem na podlagi astrologije ali tarot kart ali itd itd...
moje mnenje je tako, da so omenjena "znanja" zgolj krinka za določene sklepe,
do katerih brihtnež pride.

Nekaterim so ljudje in njihovi vzorci bolj očitni, a jim vseeno ne bodo direktno rekli:
"Ej, ti si en agresivnež, ki popizdi za najmanjšo reč."
Bolj diplomatski pristop bi bil:
"Mhm, mars v tej in tej hiši, v kombinaciji s tem in tem znamenjem,
pa v kvadratu s tem in tem planetom... ja ja... tu je poudarjena karakteristika ognja,
ki se včasih kaže kot kreativen, včasih pa celo kot agresiven, v njegovem negativnem aspektu..."
:fiju:

Po moje so energije podobne, npr. ljudje z asc.v ribah bodo imeli nekaj skupnega kot v primerjavi z nekom, ki ma v asc.ovna.

zdej kakšne so te energije?
take kot si jih razlaga vsak po svoje.. xDDx
vsak čarodej in vsaka vedeževalka v okviru svojega pogleda..
in vsaka posplošena razlaga teh energij je posplošena zaradi določenih razlag..


Saj... že letni časi sami zase imajo neke lastnosti... a v afriki drugačne kot na irskem...
pa po mojih opažanjih si ljudje istih znamenj vendarle niso tako podobni...
se pa marsikaj da najti, če se hoče.

Ja, vsak si naj videnja po svoje razlaga, se strinjam...
ampak, a ni tendenca astrologije ta, da se ta videnja prevedejo na skorajda identičen način ?

#7 Phaeton

Phaeton
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • posts 108

Posted 21. September 2008, 20:42

To je brezveze. Tist k išče razloge pa opravičila jih bo najdu povsod ne samo v astrologiji, je pač tak osebek. Jz verjamem v te stvari. Sicer pa, ni nič narobe če se ljudje ukvarjajo s samimi sabo, pa delajo na seb... Zakaj pa kako, a je važn? A rabš vedt, kaj se dogaja na soncu, da te lahko greje. Važn da ti prija. Isto je pa s tem. Samo če je človek sposoben s številkami opisat, da neki pade na tla, in se razbije, zakaj ne bi mogu opisat osebe s pomočjo planetov?
Če je v New Yorku ura 3.00 in za nekoga v Lisboni 21.00 je tisti trenutek oboje samo čas, ostalo pa personalna percepcija časa. Enako je z resnico.

#8 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • posts 951

Posted 21. September 2008, 20:57

Ahoj.

O.K. ... imam nekaj znanja o astrologiji in poznam lepo število ljudi, ki se z njo ukvarjajo,
a do sedaj še nisem zaznal ene same obrazložitve
v povezavi z vplivi planetov oz. njihovimi karakteristikami
oz. nisem še nikjer zapazil razlage, zakaj določena pozicija ozvezdij (npr. t.i. ascendent) vpliva na osebe
na nek določen način...

moja osebna razlaga (do sedaj) je ta,
da so si karakteristike izmislili raznorazni "čarodeji" in prebrisanci,
katerih besede ljudje še dandanes slepo ponavljajo.

Mogoče ima kdo od vas kakšno smiselno obrazložitev astrologije ?


a ni to (astrologija) samo način na katerega "prebereš " stanje energije takrat in takrat
na tej in tej točki?
Kakšna smiselna obrazložitev? xnckrivx
Norost je vcasih najvecja modrost…

#9 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,419

Posted 21. September 2008, 21:26

To je brezveze. Tist k išče razloge pa opravičila jih bo najdu povsod ne samo v astrologiji, je pač tak osebek.


Res, a ko teče pogovor o npr. osebni veri, ki se nanaša na neko religijo,
se pride prej ali slej do zidu, na katerem piše "jaz v to verjamem, ker tako hočem",
pri astrologiji pa, vsaj kot sem slišal, gre očitno za nekakšno znanost ?
Ali pa gre tudi to za stvar osebne vere nanašujoče se na "religijo astrologije" x?x

Jz verjamem v te stvari. Sicer pa, ni nič narobe če se ljudje ukvarjajo s samimi sabo, pa delajo na seb... Zakaj pa kako, a je važn? A rabš vedt, kaj se dogaja na soncu, da te lahko greje. Važn da ti prija. Isto je pa s tem. Samo če je človek sposoben s številkami opisat, da neki pade na tla, in se razbije, zakaj ne bi mogu opisat osebe s pomočjo planetov?


Saj ne pravim, da je s tem kaj narobe... nasprotno, seveda je lahko uporabno...
zanima me le (sploh bi me tu zanimalo mnenje kakšnega astrologa oz. še bolje -večih),
če je vsa ta simbolika zgolj medij za prenos osebnih zaznav ali videnj...

Je dejansko astrološka karta ta, ki govori (v prenesenem pomenu) o življenju posameznika,
ali je le-ta zgolj maska, ki olajša besede nekega vidca ?

Kakšna smiselna obrazložitev? xnckrivx


xnckrivx

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 21. September 2008, 23:43

Dobro vprašanje. Me prav zanima kakšne izjave bojo padale.

x:o)x
najbrz se pricakuje ful vneme za dokazovat nekaj xyz-ju in objemcku... x:px

Tisti ki jo imajo.. ti je verjetno ne bojo pisali.. :fiju:

Prisajsli. :palec:

xyz, morda ti kateri usluznez najde seznamcic taskepticnih tem, pa se bos lohk pozabaval z nasimi odgovori. ne rabmo se ene. ampak nej kr bo.
Pravzaprav sem rped leti na taksna vprasanja kar ponudla link na seznam 'takih' tem. x:Dx

Sicer ste pa na Luninem netu. :vragec:

Men je pa dost vseen v kaj verjamete.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,419

Posted 21. September 2008, 23:58

x:o)x
najbrz se pricakuje ful vneme za dokazovat nekaj xyz-ju in objemcku... x:px


Ja, prosim x:Dx x:o)x

xyz, morda ti kateri usluznez najde seznamcic taskepticnih tem, pa se bos lohk pozabaval z nasimi odgovori. ne rabmo se ene. ampak nej kr bo.
Pravzaprav sem rped leti na taksna vprasanja kar ponudla link na seznam 'takih' tem. x:Dx


Saj zato... ko vidim, koliko pozornosti se vlaga v podforum "astrologija",
pa nekako ne skapiram, v čem je fora...
prvo, kar mi pade na pamet so tiste kratke modrosti na zadnjih straneh cenenih časopisov...
"dvojčki, danes vas čaka uspešen dan....", samo, da malo bolj zakomplicirane.

Sicer pa bi lahko sedaj res iskal po n-številu tém in bi po enemu letu dejansko nekaj (mogoče) tudi našel,
a se mi zdi, da bi nekdo, če bi res vedel, o čem se pri astrologiji gre,
to zlahka "iz rokava" stresel
in odgovoril na to moje preprosto vprašanje...

no, hvala vseeno

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 22. September 2008, 00:34

ja, tud forum astrologija je postal prevec cvekaski, zal, in tud zelo nepregleden (morm mal uredit, a ne najdem cajta za to oz. ne bo slo za par pospravljanj samo).
Jaz sem tud pravzaprav *nehala* not sodelovat.

je pa astrologija seveda osnovni temelj Luninega neta. Lunin net je namrec nastal kot podaljsek knjigice Lunin koledarcek, ki sva ga od leta 92' izdajala 13 let, potem pa to spravila na net.

Veckrat vidim skepticne pa tud mal zaljive opazke na racun astrologije, kar me sicer moti in se mi zdi tudi nevljudno, ker pravzaprav ste tu, ne....
ampak vsakdo naj pac verjame, kar verjame, in menim da sm s svojim 20-letnim delom na tem podrocju *prepricala* ze dost folka - s svojim delom torej, izkusnjami.

In ne z dvema odgovoroma na par malce provokativnih vprasanj.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,419

Posted 22. September 2008, 08:15

ja, tud forum astrologija je postal prevec cvekaski, zal, in tud zelo nepregleden (morm mal uredit, a ne najdem cajta za to oz. ne bo slo za par pospravljanj samo).
Jaz sem tud pravzaprav *nehala* not sodelovat.


To da je čvekaški, mene osebno ne moti, niti me moti kaj drugega...
kot rečeno, o tem se pač veliko govori,
pa sem mislil, da bo nekdo iz množice mogoče imel par odgovorov.

Najprej pa sem hotel vprašanje postaviti v astro-forumu,
pa se ni izkazalo za primerno,
niti sem hotel motiti skupnega duha.

je pa astrologija seveda osnovni temelj Luninega neta. Lunin net je namrec nastal kot podaljsek knjigice Lunin koledarcek, ki sva ga od leta 92' izdajala 13 let, potem pa to spravila na net.


Lunin koledarček je luštna reč,
tudi pri meni en tak visi...
a vpliv lune na vodo, rastlinstvo in živalstvo
pozna vsak dober lovec
in izkušena gospodinja...
ne vem, no, če ima to res kaj preveč z astrologijo za opravit'.

Veckrat vidim skepticne pa tud mal zaljive opazke na racun astrologije, kar me sicer moti in se mi zdi tudi nevljudno, ker pravzaprav ste tu, ne....
ampak vsakdo naj pac verjame, kar verjame, in menim da sm s svojim 20-letnim delom na tem podrocju *prepricala* ze dost folka - s svojim delom torej, izkusnjami.

In ne z dvema odgovoroma na par malce provokativnih vprasanj.


Če vidiš žaljivost v mojem pisanju (če s tem to misliš), to gotovo ni zaradi mojega pisanja.
Moja vprašanja so resno zastavljena
in trudim se spoštljivo sprejeti vse "odgovore".

Tudi NISO mišljena kot provokacija, niti nimajo z moje strani nikakršne direktne povezave s forumom,
kot s forumom ne povezujem napovedi jehovih prič, ki se tu pojavljajo x;)x

V primeru, da pa gre tu za neomajno avtoriteto, katere se ne sme izpraševati, je stvar seveda drugačna...
kot bi rekli v katoliški cerkvi: "vaš dvom je izraz napuha"... a s takšnimi izjavami še bolj potrjujejo svojo nestabilnost.

Lep dan x:)x

#14 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Posted 22. September 2008, 10:51

XYZ, tole si pa tako mimo kresnil ... xrolleyesx no, ni pene ... pač se nisi (še nikoli) poglobil. astrology is journey! takole celo življenje kapiraš in čutiš. hja, samo moraš se še v glavi narediti dovzetnega, drugače ti tudi na energijski ravni ne pomaga nobena dovzetnost. pismo, moški skeptični um. xrolleyesx :xx!:
hja, mislim, da mi je jasno, zakaj en določen fenomen opažam samo med moškimi, med ženskami pa ga sploh ne zaznam.

***
se mi zdi, ali imamo še enega bukavega Kozoroga med nami ... al pač nekje kozorogovskega. ja, tako je! XYZ. kaj moraš brskat, če pol itak spet po svoje obračaš z vprašanji in to celo v nedogled. nič nisi uvideven do drugih, ki bi radi še kaj zase izbrskali ali dodali. ne moreš enkrat nekaj sprejeti, kar pravi modra, izkušena ženska, Riba, ki šteka do temeljev in se lahko zaneseš na njene besede? pusti te zadeve, če jih samo blatiš. ista raja kot Alan new. :xx!:

sori, danes sem off. :vragec:

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 22. September 2008, 11:06

Glej - prepricevati prepricanega (v nasprotno) je v prazno metanje energije.
Stvari te prepricajo ali ne.
Ce bi se poglobil, se posvetil, bi morda te.
a s tako zastavljeno radovednostjo je ze vnparej jasno, kako bo potekala debata in se mi zdi konstruktivneje, da pocnem kaj drugega.
Ti imas itak svoje mnenje.

Seveda se bodo vedno nasli sogovorniki, ki te bodo bodisi prepricevali, ti razjasnjevali, bodisi se s tebo 'prepirali' ali ti dajali palce.
No a jaz sem se okol tega ze dost zgovarjala, kot receno, in ugotovila, da se ponavadi nikamor ne pride.
Zdaj lahko to razlagas tako, da ker ti ne mormo smiselno obrazlozit astrologije, ali, da ce nekdo v necem ne vidi smisla, ga ne bo mogel nihce prpericat, da je to smiselno. x:)x

Morda pa najdem kako temo in postnem link, vseeno (ceprav vem, da bi ti rad osebni odgovor in pogovor - in ne brskal po zaprasenih spisih - vendar jaz kot sem menila pred 6 leti, kar se tice astrologije, menim tudi zdaj).
le da ce se mora clovek ze skoz ponavljat, se vseen rajs v konstruktivno smer potrudi.
se pravi se posvetit onemu, ki vidi v tem (ali cem drugem) smisel.

namest da tle filozofiram in s teorijo prepricujem nekoga v nekaj, rajs v praksi delujem in letim komu pisat recept z glino al kaj podobnega.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • posts 1,729

Posted 22. September 2008, 11:15

pa po mojih opažanjih si ljudje istih znamenj vendarle niso tako podobni...
se pa marsikaj da najti, če se hoče.


mogoče ne istih znamenj.. ampak glede na aspekte, planete itd. so energije po mojem mnenju podobne.
kaj definirajo te energije, kako si to razlagati je pa težko, ker pač ne vem. Mogoče imajo te duše podobno nalogo, .. podobno dojemanje načina življenja.. mogoče podobno zgodovino, mogoče enake dušne blokade.. mogoče.. hm.. mogoče pa je to namenjeno temu, da se v tem življenju zopet srečajo.

Jaz ne dvomim, da je nekaj na tem.. planeti itd.nam nekaj kažejo.. samo razlaga se mi zdi zgrešena.. verjetno je astrologija le orodje tistih, ki so bolj intuitivni da lahko potem ozaveščajo določene stvari pri ljudeh.

#17 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • posts 3,814

Posted 22. September 2008, 11:16

Zej, če vrineš človeku skozi podzavest sistem in nanj prilepiš identiteto katere kronično pomanjkanje je vseprisotno., človek takšen sistem avtomatsko sprejme, ker ga naredi varnega in stabilnega. Mu podaš smernice in smerokaze, ki jih prej ni opazil. Lastnost vsakega sistema pa je, da vsebuje pravilnost in pot po kateri se, da hoditi, dokler ne prideš do nove drugotne globine, ki prej sprejeti sistem zavrne in odvrže. Zgodba o planetih in smislu pa ni nujno povezana z astrologijo čeprav bi nato lahko asociirala, ker je v dosegu roke, da na to spominja. Je le preprosto orodje za človeški um, ki se mu kanček posveti, da živi na Zemlji, ki je le planet. Se ob tem mogoče celo vpraša kaj tu počne ? zakaj je tu in od kje je prišel. Je bil že prej tu je domač ali novinec. Ali si vse to samo domišlja ?

a kdo pozna stavek '' what if people of Earth are made from stars of Orion '' ?
Brez podpisa

#18 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,419

Posted 22. September 2008, 11:45

XYZ, tole si pa tako mimo kresnil ... xrolleyesx no, ni pene ... pač se nisi (še nikoli) poglobil. astrology is journey! takole celo življenje kapiraš in čutiš. hja, samo moraš se še v glavi narediti dovzetnega, drugače ti tudi na energijski ravni ne pomaga nobena dovzetnost. pismo, moški skeptični um. xrolleyesx :xx!:
hja, mislim, da mi je jasno, zakaj en določen fenomen opažam samo med moškimi, med ženskami pa ga sploh ne zaznam.


Kot sem že napisal (če bi pozorno brala, bi videla x;)x ), sem se že ukvarjal z astrologijo, dovolj, da med drugim vem,
da obstaja tudi jyotish, ki ima glede na astrologijo zahoda zamik, kar je že samo po sebi zanimivo in eno od dveh vej avtomatično
naredi vprašljivo.
Tudi s simboli sem se dovolj dolgo ukvarjal,
a (!), ker imam na prvem mestu zvestobo do samega sebe in pod tem se podrazumeva tudi iskrenost,
moram vsake toliko preizkusiti svoja lastna verovanja.

Tole z dovzetnostjo in energetskimi nivoji je pa bolj bosa; izjava dostojna inkvizicije, če veš kaj mislim,
ampak verjetno ne, če ne tega ne bi pisala.
Ja, če se naredim energetsko dovzetnega za satanizem, bom tudi v tem našel gromozanski smisel,
a bom vseeno uporabljal raje "skeptični um".

Pa brez zamere, prosim.


se mi zdi, ali imamo še enega bukavega Kozoroga med nami ... al pač nekje kozorogovskega. ja, tako je! XYZ. kaj moraš brskat, če pol itak spet po svoje obračaš z vprašanji in to celo v nedogled. nič nisi uvideven do drugih, ki bi radi še kaj zase izbrskali ali dodali. ne moreš enkrat nekaj sprejeti, kar pravi modra, izkušena ženska, Riba, ki šteka do temeljev in se lahko zaneseš na njene besede? pusti te zadeve, če jih samo blatiš.


Kaj in kje blatim ? Lahko citiraš eno izjavo, kjer astrologijo direktno blatim ?
Ti in še par takih je tistih, ki moje besede preobračajo in skušajo označiti kot "provokativne",
ne da bi se dejansko ukvarjali z vprašanjem, katerega sem postavil.

Ne, v moji natalni karti ni prav nič kozorogovskega x;)x ,
čeprav dejstva govorijo drugače, resda.

P.S.

Izgleda, da se je tu oglasila tvoja "Ahilova peta"... le kaj bi don Juan tukaj rekel, c c c x:Dx

Ti imas itak svoje mnenje.


Ni čisto res,
imam par mnenj na to temo
in zaenkrat ni še nobeno pretirano dominantno.

Sem pač fasciniran, da se toliko inteligentnih ljudi, katere med drugim tudi cenim,
ukvarjajo z astrologijo... in mi zaenkrat niso dali nikakršnih KONKRETNIH odgovorov.

Ja, no, sorry, če se sprašujem
in nisem le eden od neštetih "vernikov"...
če je to res tako hudo x?x

Zej, če vrineš človeku skozi podzavest sistem in nanj prilepiš identiteto katere kronično pomanjkanje je vseprisotno., človek takšen sistem avtomatsko sprejme, ker ga naredi varnega in stabilnega. Mu podaš smernice in smerokaze, ki jih prej ni opazil. Lastnost vsakega sistema pa je, da vsebuje pravilnost in pot po kateri se, da hoditi, dokler ne prideš do nove drugotne globine, ki prej sprejeti sistem zavrne in odvrže. Zgodba o planetih in smislu pa ni nujno povezana z astrologijo čeprav bi nato lahko asociirala, ker je v dosegu roke, da na to spominja. Je le preprosto orodje za človeški um, ki se mu kanček posveti, da živi na Zemlji, ki je le planet. Se ob tem mogoče celo vpraša kaj tu počne ? zakaj je tu in od kje je prišel. Je bil že prej tu je domač ali novinec. Ali si vse to samo domišlja ?

a kdo pozna stavek '' what if people of Earth are made from stars of Orion '' ?


To je eno od mnenj na to temo, katero lahko razumem in katero precej smiselno osvetli zadevo.
Res: kontepliranje simbolov in lastnosti lahko prinese marsikakšen odgovor ali idejo o svetu in samemu sebi.
Se strinjam in to je tudi tisto, kjer v astrologiji vidim smisel,
ni pa povezano z direktnim naukom astrologije...

je bolj tako, kot če se v šoli učiš npr. o obnašanju učiteljev in njihovih strategijah, ne pa učiš to, kar bi te oni radi učili
(kot grob primer, če veš, kaj mislim).

mogoče ne istih znamenj.. ampak glede na aspekte, planete itd. so energije po mojem mnenju podobne.
kaj definirajo te energije, kako si to razlagati je pa težko, ker pač ne vem. Mogoče imajo te duše podobno nalogo, .. podobno dojemanje načina življenja.. mogoče podobno zgodovino, mogoče enake dušne blokade.. mogoče.. hm.. mogoče pa je to namenjeno temu, da se v tem življenju zopet srečajo.

Jaz ne dvomim, da je nekaj na tem.. planeti itd.nam nekaj kažejo.. samo razlaga se mi zdi zgrešena.. verjetno je astrologija le orodje tistih, ki so bolj intuitivni da lahko potem ozaveščajo določene stvari pri ljudeh.



Lepo, da to omenjaš, namreč,
tudi to je eden od pomembnih aspektov te tematike.

Sam sem namreč mnenja, da npr. planeti IMAJO (medsebojne in direktne) vplive,
kot vsako telo v temu vesolju ima svoj vpliv na neko drugo telo... nekatera telesa posredno, nekatera neposredno.

Magnetizem med dvema telesoma je npr. zanimiva tematika, tako s stališča fizike, kot ezoterike.

Le (!) da mi ni jasno, po čem se te vplive da tako generalizirati, kot se to zna zaslediti v npr. interpretacijah natalnih kart...
sila je namreč sila, lastnosti ima predvsem osebek sam glede na svojo pogojenost na temu planetu,
sile te lastnosti pač potencirajo... so pa same zase nevtralne... ali pač ?

#19 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • posts 3,814

Posted 22. September 2008, 11:47

Ma astrologija je med drugim bila vključena tudi v sistem Drevesa Zviljenja, ki je pa lahko tha shit močna zadeva. In tha shit močne zadeve večino ljudi prepričajo - kar se močno čuti mora pa že bit res , ke nede ? pa se IMO vseeno giblje po preživetveni poti in ne srčni ...
Brez podpisa

#20 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,419

Posted 22. September 2008, 12:04

Ma astrologija je med drugim bila vključena tudi v sistem Drevesa Zviljenja, ki je pa lahko tha shit močna zadeva. In tha shit močne zadeve večino ljudi prepričajo - kar se močno čuti mora pa že bit res , ke nede ? pa se IMO vseeno giblje po preživetveni poti in ne srčni ...


Zanimivo, da to omeniš...
sem se ravno zaradi tega začel ubadati z astrologijo...

in ker sem mnenja, da je balast nekaj, kar se odvrže,
sem z drevesa življenja marsikaj črtal, v bistvu skoraj vse, razen števil x:Dx x:Dx
vsaj do trenutka,
ko se mi bo nekaj od odvrženega razodelo kot vendarle smiselno (in ne le uporabno).

Ja, kar se močno čuti, mora biti res, to si lepo povedal...
aleluja in amen, I feel the Mohammed in my heart :palec:
Let the holy war go on
x:Dx

(zadnja dva stavka mišljena ironično)

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 22. September 2008, 12:20

ma saj razumem, xyz, sory ce sm bila morda mal napadalna al kaksna. x:)x
ampak kot si morda ze opazil, se men tud okol drugih stvari, ki jih jemljem zdravo za gotovo (v osebnem smislu) ne da kej dost filozofirat. Prav tako se ne pregovarjam v temah sanje itd. oz. vseh temah, ki obravnavajo nekaj, kar je meni samoumevno. Bodisi kot nekaksna danost (recimo sanje, intuicija), bodisi v smislu prakse in izkusenj (astrologija, naravno zdravljenje ipd.).

Ukvarjam se z mnogimi recmi na cist razlicnih podrocjih, se nikol nisem pocela nc, v kar ne bi tud verjela, tud jaz sem namrec cist zadost tud na umu x;)x - vendar ti tega ne morem podati kot argument, argumentov 'v prazno' (zgolj v smislu debat) pa se mi ne da podajat.

Vcasih, ko se mi je se bolj dalo, bi ti na tvoj post preprosto rekla - daj mi podatke pa ti par stvari navrgla - in ti zaprla usta. x;)x :vragec:

Zdaj pa mi ni vec do dokazovanja in prepricevanja in se rajs posvetim tistemu, ki ceni, bo tudi na plodnejsa tla padlo.

In saj vidis - nenazadnje je nevljudno ne odgovoriti, ce si se ze sel debato (jaz), se prav se mors se mal poukvarjat, si vzet cas, energijo, da bos SMISELNO ubesedil to - pa rajs svoje miselne procese usmerjam drugac.

meni to ZE dela - mi ni smiselnih tok debat okol tega.

sicer je pa ze vprasanje malo hecno postavljeno.
Smiselna obrazlozitev?
Smiselno je zame nekaj. kar ma pac smisel (a ZAME).
ce ti razlozim, se ne opmeni, da bo tudi tebi smiselno.
To pa lahko pomeni dvoje - da jaz ne znam razlozit.
drugo moznost pa postekaj sam. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • posts 4,207

Posted 22. September 2008, 12:21

Pri astrologiji ne bomo odkrili nobene kavzalnosti, pa če še tako proučujemo gravitacijo in magnetizem. Ugotavljalo bi se najbrž lahko le statistično. Rišiji pravijo, da se vpliv planetov nanaša na astralni magnetizem in sile, tako da dokler ne prodreš v meditaciji do astrala lahko samo veruješ xDDx Blagor tistim, ki verujejo, ne da bi videli...al kako je Jezus dejal. Tudi sam sem vernik, predvsem vedske astrologije :inocent: Vsi tisti, ki pa se ob tem ne počutijo dobro, naj se tolažijo z izjavo Schopenhauerja, ki je nimam za resnično, je pa posrečena: Višek egoizma je misliti, da imajo vrteče se skale v vesolju kaj opraviti z našo miniaturno eksistenco. :vio:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#23 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,419

Posted 22. September 2008, 12:36

Pri astrologiji ne bomo odkrili nobene kavzalnosti, pa če še tako proučujemo gravitacijo in magnetizem. Ugotavljalo bi se najbrž lahko le statistično. Rišiji pravijo, da se vpliv planetov nanaša na astralni magnetizem in sile, tako da dokler ne prodreš v meditaciji do astrala lahko samo veruješ xDDx Blagor tistim, ki verujejo, ne da bi videli...al kako je Jezus dejal. Tudi sam sem vernik, predvsem vedske astrologije :inocent: Vsi tisti, ki pa se ob tem ne počutijo dobro, naj se tolažijo z izjavo Schopenhauerja, ki je nimam za resnično, je pa posrečena: Višek egoizma je misliti, da imajo vrteče se skale v vesolju kaj opraviti z našo miniaturno eksistenco. :vio:


ehehe... kot tisto o utripu metuljevih kril na kitajskem.

No, "v meditaciji prodrl do astrala" sem že, čeprav besede "astral" nimam za najbolj posrečeno, ampak, nima veze.
Tudi "tam" si enako dovzeten za samoprevare, če ne še bolj...
torej se vprašanju verovanja niti na ta način ne da izogniti... konec koncev lahko trdno veruješ, da veš,
a sam ne bi tega nikoli tako formuliral... rekel bi enostavno "vem in pika"... pasti iluzije se rade skrivajo v interpretacijah.

#24 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,419

Posted 22. September 2008, 12:43

ma saj razumem, xyz, sory ce sm bila morda mal napadalna al kaksna. x:)x


Ni panike, ni bilo prvič in verjetno tudi ne zadnjič...
saj sam tudi ne kandidiram za svetnika x;)x :vragec:


ampak kot si morda ze opazil, se men tud okol drugih stvari, ki jih jemljem zdravo za gotovo (v osebnem smislu) ne da kej dost filozofirat.


Saj te nihče ne sili :fiju:




Zdaj pa mi ni vec do dokazovanja in prepricevanja in se rajs posvetim tistemu, ki ceni, bo tudi na plodnejsa tla padlo.


Ta izjava je morda vselej premalo samoreflektivna ?
Od kod ti znanje oz. vednost, da jaz dokazov ne bi cenil ?
Ravno zato sem namreč sploh odprl to temo, mejdunaj še enkrat, in ne zavoljo provokacije.
Morebitna rahla pikrost v mojih stavkih je zgolj pesniška deformacija in nikakor ne prvotni namen.

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 22. September 2008, 12:55

mah... x:o)x
ne gre za to, da menim da dokazov ne bi cenil, ampak gre za tvoj odnos do tega. Temu najbrz reces zdrava skepsa. x:)x
To je cist OK.
Le da jaz drugac vidm.
No pa ti bom drugace napisala - slutim da jih ne bi (ker se mi zdi, da nimava prevec dobre *umske oz. pogovorne kemije* - se mi zdi kar nekako... razseckavanje necesa in nikoli ni nihce od naju zadovoljen in zadovoljEn x:)x - pa mi taka debata pac ni tok vsecna, tebi pa ne moj nacin, ki pravis da je pogosto napadalen) oz. da ne da ne cenis dokazov samih, kot to, da premal verjames v to (ali imas do tega skepticnejsi pogled), kar naj bi dokazovali. Astrologija namrec ne more nicesar natancno dokazati - ravno zato pa ni eksaktna znanost.

jaz te lahko prepricam kvecjemu s povzetki ali opazanji kot so: nimas razcisceno z mamo, mocna zenska itd. ipd., pac odvisno v kero podrocje se posvetiva, pa se to lahko potrdis ali zanikas. Dokazuje se ti sproti, v lajfu - ko deluje ali pac ne.
Pa se to ni nujno da resnicno ni res. lohk je sam nekaj, cesar noces priznati. morda ze clo sebi. (ne govorim nujno o tebi).

Primer - ce napisem, kar sem zgoraj, mocna mama itd., se lahko doticni ne strinja in se celo pritozi nazaj, njegova mama je ravno nasprotna. mila skormna ponizna oseba.
a ravno v tem je pa lohk caka (in je clo doticni ne vidi).
namrec, da te nekdo priklepa nase, ni treba da te z valjarjem caka za vrati. x:)x

evo in se pogovarjam in te prepricujem.
sama sem si kriva.
kaj sem se pa oglasala. xcivx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users