Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Šri Krišna


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
393 komentarjev na to temo

#1 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. februar 2014, 22:01

krishna.jpg

 

Šri Krišna :) 



#2 lily rose

lily rose
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 1. marec 2014, 18:59

ylflower.gif " Niti list u vetru se ne premakne, če to ni volja Vsevišje Božanske Osebe, Šri Krišne. " ylflower.gif

               ylflower.gif Vse je pod upravo Vsevišje Božanske Osebe, Šri Krišne. " ylflower.gif

 

    ...ko prebiraš "Bhagavadgito" greš res v nek drugi svet. wink.png

Pravijo, Bog je eden, ima pa mnogo imen, oblik, manifestacij,...itd      Tako kot sadje, cvetlice, živali, ljudje...itd

 

 

huh.png Na koncu, ko se vrneš nazaj k Bogu ( če ti rata ).....kaj delaš pol? Se dogočasiš do konca vekov, ali....( hecam se )biggrin.png



#3 lily rose

lily rose
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 1. marec 2014, 19:38

Gita " naj bi bila " narekovana od Boga samega, dobesedno pomeni Gospodova pesnitev in ob prebiranju se očiščuješ nečistoč materialnega sveta. Dviga se ti stanje zavesti, dokler se ob pomoči drugih tehnik ( mantre, pravilna prehrana, itd...) ne osvobodiš iz kroga rojstev in smrti.

To je ena od poti nazaj k Bogu.........Sicer pa vsak hodi po svoji poti. ( Vsaj to nam je še ostalo.....Naša pot! Moja pot!!!!biggrin.png )



#4 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. marec 2014, 20:54

ylflower.gif " Niti list u vetru se ne premakne, če to ni volja Vsevišje Božanske Osebe, Šri Krišne. " ylflower.gif

               ylflower.gif Vse je pod upravo Vsevišje Božanske Osebe, Šri Krišne. " ylflower.gif

 

    ...ko prebiraš "Bhagavadgito" greš res v nek drugi svet. wink.png

Pravijo, Bog je eden, ima pa mnogo imen, oblik, manifestacij,...itd      Tako kot sadje, cvetlice, živali, ljudje...itd

 

 

huh.png Na koncu, ko se vrneš nazaj k Bogu ( če ti rata ).....kaj delaš pol? Se dogočasiš do konca vekov, ali....( hecam se )biggrin.png

 

Rad ga maš. Velik stvari delaš za njega.



#5 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 2. marec 2014, 20:41

Rad ga maš. Velik stvari delaš za njega.

Vse stvari delaš za sebe, da si ti zadovoljen. Nihče ne dela namesto tebe. 

Ti si srečen, ker si ti srečen, ti si žalosten, ker si ti žalosten. 

 

 

Delaš za sebe. Sam sebi pomagaš in se vlečeš naprej. 



#6 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. marec 2014, 22:13

Vse stvari delaš za sebe, da si ti zadovoljen. Nihče ne dela namesto tebe. 

Ti si srečen, ker si ti srečen, ti si žalosten, ker si ti žalosten. 

 

 

Delaš za sebe. Sam sebi pomagaš in se vlečeš naprej. 

 

Ja, če delaš za Boga, s tem delaš najboljše zase in s tem si najbolj zadovoljen. Ja, nihče tega ne dela namesto mene. Ja, jaz sem srečen, ker sem jaz srečen, če je Bog srečen. Če ne delujem za Boga, padem v žalost. Ja, najboljše nardiš zase, najbolj si pomagaš, če deluješ za Boga. 



#7 lily rose

lily rose
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 3. marec 2014, 11:05

ylflower.gif I created all AT MY PLEASURE, He said. ( Vse sem ustvaril Sebi v zadovoljstvo )

 

moja mala pripomba...naj naredi potem tako, da Mu bo lepo. Upoštevajoč svobodno voljo, ki jo je dal ( saj jo je, ali pač...) in Zakone ( Božji Zakoni ), ki jih je postavil!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Glede na to, da je Vsemogočen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

NAJ SE ZGODI BOŽJA VOLJA ( Bog je En sam, ima pa mnogo prelepih imen in podob.....)! Tako bodi. Amen.

 

P.S. Jaz mu v molitvi rečem......" Naredi tako, da boš Ti zadovoljen! Naredi tako, da je vse po Tvoje! Amen"ylflower.gif



#8 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. marec 2014, 11:20

ylflower.gif I created all AT MY PLEASURE, He said. ( Vse sem ustvaril Sebi v zadovoljstvo )

 

moja mala pripomba...naj naredi potem tako, da Mu bo lepo. Upoštevajoč svobodno voljo, ki jo je dal ( saj jo je, ali pač...) in Zakone ( Božji Zakoni ), ki jih je postavil!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Glede na to, da je Vsemogočen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

NAJ SE ZGODI BOŽJA VOLJA ( Bog je En sam, ima pa mnogo prelepih imen in podob.....)! Tako bodi. Amen.

 

P.S. Jaz mu v molitvi rečem......" Naredi tako, da boš Ti zadovoljen! Naredi tako, da je vse po Tvoje! Amen"ylflower.gif

 

Sej je naredu tko da mu je lepo, upoštevajoč svobodno voljo, ki jo je dal. Ne razumem zakaj naj bi se ti pritoževala čez njega, če ga pa ti prosiš naj bo vse po njegove? :) Pritožuješ se da naj bi upošteval svobodno voljo, ki jo je dal, a hkrati naj bo vse po njegovem :)  



#9 lily rose

lily rose
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 3. marec 2014, 11:38

hypnodisk.gif Ja maš prou. Ti povem tako kot neko zgodbico.

" Gre prijazna dobra deklica na sprehod skozi gozd. In tam vidi kako ris lovi malega lepega puhastega zajčka, da ga bo pojedel za popoldansko malico. In pazi, HE CREATED all at His pleasure. Torej ta naš Bog uživa tudi v teh "Gladiatorskih igrah", ki jih je NEIZPODBITNO DOKAZANO NUJNO ON USTVARIL!!!!! Torej On je ustvaril zver in zver sploh ni nič kriva. Saj ni nič takega, ampak ON je to ustvaril. Saj je vse ok, samo pravim, da uživa v igrah....." No in potem Ta deklica pač ker je zelo vljudna in "NEČU DA SE MJEŠAM U BOŽJA POSLA." pa to.......

Ampak, potem ta nežna deklica zagleda eno lepo rožico, ki pa ji je zelo zelo pri srcu in prosi moli roti Boga, naj jo zaščiti, naj ji pomaga.....ker je nemočna in si ne more pomagati..........Tle je pol ta moment!!!!, ko dobiš ta občutek, da potrebuješ Boga.( ko ne zmoreš sam vse.....)wink.png  In potem moliš, zase in pa za druge. ylflower.gifylflower.gifylflower.gif IN POVEM IZ SVOJE OSEBNE IZKUŠNJE!!!!!!BOG RES DELA ČUDEŽE!!!!!

 

Tako da kljub temu da sem velikokrat jezna nanj in se z njim kregam......na koncu vedno rečem Hvala Bog! Na koncu mi vedno dokaže, da je Vsemogočen in neskončno milosten in dober!ylflower.gifylflower.gifylflower.gif



#10 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. marec 2014, 13:05

hypnodisk.gif Ja maš prou. Ti povem tako kot neko zgodbico.

" Gre prijazna dobra deklica na sprehod skozi gozd. In tam vidi kako ris lovi malega lepega puhastega zajčka, da ga bo pojedel za popoldansko malico. In pazi, HE CREATED all at His pleasure. Torej ta naš Bog uživa tudi v teh "Gladiatorskih igrah", ki jih je NEIZPODBITNO DOKAZANO NUJNO ON USTVARIL!!!!! Torej On je ustvaril zver in zver sploh ni nič kriva. Saj ni nič takega, ampak ON je to ustvaril. Saj je vse ok, samo pravim, da uživa v igrah....." No in potem Ta deklica pač ker je zelo vljudna in "NEČU DA SE MJEŠAM U BOŽJA POSLA." pa to.......

Ampak, potem ta nežna deklica zagleda eno lepo rožico, ki pa ji je zelo zelo pri srcu in prosi moli roti Boga, naj jo zaščiti, naj ji pomaga.....ker je nemočna in si ne more pomagati..........Tle je pol ta moment!!!!, ko dobiš ta občutek, da potrebuješ Boga.( ko ne zmoreš sam vse.....)wink.png  In potem moliš, zase in pa za druge. ylflower.gifylflower.gifylflower.gif IN POVEM IZ SVOJE OSEBNE IZKUŠNJE!!!!!!BOG RES DELA ČUDEŽE!!!!!

 

Tako da kljub temu da sem velikokrat jezna nanj in se z njim kregam......na koncu vedno rečem Hvala Bog! Na koncu mi vedno dokaže, da je Vsemogočen in neskončno milosten in dober!ylflower.gifylflower.gifylflower.gif

 

Ja :) Hvala ti za napisano.



#11 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 3. marec 2014, 16:07

No.. tile mrtvi kipci res niso meni čist nič simpatični..

 

Pa ideja, da je bog ON, nas ločuje od njega, ker tudi ni simpatično...

 

Zakaj se vsi tko trudijo, da bi to čudno zadevo (boga) vrgli stran od sebe?? MI kdo lahko razloži to logiko? :)


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#12 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 3. marec 2014, 17:20

Ja, če delaš za Boga, s tem delaš najboljše zase in s tem si najbolj zadovoljen. Ja, nihče tega ne dela namesto mene. Ja, jaz sem srečen, ker sem jaz srečen, če je Bog srečen. Če ne delujem za Boga, padem v žalost. Ja, najboljše nardiš zase, najbolj si pomagaš, če deluješ za Boga. 

To kar ti praviš delaš zase, samo, da ti temu imenuješ Bog. Ne veš pa sploh kakšen Bog je. Mogoče je pa Bog krut

pa ne tak kot je napisano po knjigah. 



hypnodisk.gif Ja maš prou. Ti povem tako kot neko zgodbico.

" Gre prijazna dobra deklica na sprehod skozi gozd. In tam vidi kako ris lovi malega lepega puhastega zajčka, da ga bo pojedel za popoldansko malico. In pazi, HE CREATED all at His pleasure. Torej ta naš Bog uživa tudi v teh "Gladiatorskih igrah", ki jih je NEIZPODBITNO DOKAZANO NUJNO ON USTVARIL!!!!! Torej On je ustvaril zver in zver sploh ni nič kriva. Saj ni nič takega, ampak ON je to ustvaril. Saj je vse ok, samo pravim, da uživa v igrah....." No in potem Ta deklica pač ker je zelo vljudna in "NEČU DA SE MJEŠAM U BOŽJA POSLA." pa to.......

Ampak, potem ta nežna deklica zagleda eno lepo rožico, ki pa ji je zelo zelo pri srcu in prosi moli roti Boga, naj jo zaščiti, naj ji pomaga.....ker je nemočna in si ne more pomagati..........Tle je pol ta moment!!!!, ko dobiš ta občutek, da potrebuješ Boga.( ko ne zmoreš sam vse.....)wink.png  In potem moliš, zase in pa za druge. ylflower.gifylflower.gifylflower.gif IN POVEM IZ SVOJE OSEBNE IZKUŠNJE!!!!!!BOG RES DELA ČUDEŽE!!!!!

 

Tako da kljub temu da sem velikokrat jezna nanj in se z njim kregam......na koncu vedno rečem Hvala Bog! Na koncu mi vedno dokaže, da je Vsemogočen in neskončno milosten in dober!ylflower.gifylflower.gifylflower.gif

Kako pa veš, da je to Bog ustvaril?

 

Si ga videla?

 

 

Kako veš, da je Bog dober? Ker bereš po knjigah še ne pomeni, da je to res. 

 

 

Včasih so živeli ljudje drugače. Niso bili tako pametni. Marsikaj niso vedeli. Ker so nekoga videli, da je ranjen 

pa se je pozdravil in so si lahko izmislili zgodbice kot je to Bog. Marsikatero razlago niso razumeli in vedeli. 



#13 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 3. marec 2014, 17:33

Marsikaj ni bilo raziskano, niso bili tako v napredku kot pa smo danes. Lahko so videli neko stvar k je lahko čisto logično pojasnilo in so rekli, da je bil to Bog. Ker se niso znali drugače razlagati stvari. Niso znali si pojasniti. Rekli so, da je BOG popoln poln ljubezni in dober  itd. Kaj pa če je Bog krut. Čisto nasprotje. Potem mu nihče ne bi hotel biti podoben.  

 

Ljudje so lahko rekli tem nejasnim razlagam, ki si jih niso znali razlagati drugače, da je to Bog. 

 

Mogoče pa , da Bog obstaja pa je krut. 



#14 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 3. marec 2014, 17:45

No.. tile mrtvi kipci res niso meni čist nič simpatični..

 

Pa ideja, da je bog ON, nas ločuje od njega, ker tudi ni simpatično...

 

Zakaj se vsi tko trudijo, da bi to čudno zadevo (boga) vrgli stran od sebe?? MI kdo lahko razloži to logiko? smile.png

Mogoče zato, ker je njihov Bog edini izhod, ki ga imajo namesto, da bi pogledali v sebe. 



#15 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. marec 2014, 18:26

No.. tile mrtvi kipci res niso meni čist nič simpatični..

 

Ta na sliki ni mrtev :) Je Krišna sam v tej obliki, izvor vsega življenja, privlačnosti in prijetnosti. Sam se ga morš naučit videt najprej :)

 

Pa ideja, da je bog ON, nas ločuje od njega, ker tudi ni simpatično...

 

Bog je on ja, ma svojo voljo, obliko, lastnosti itd. . Ne razumem zakaj bi nas naj to ločilo od njega?

 

Zakaj se vsi tko trudijo, da bi to čudno zadevo (boga) vrgli stran od sebe?? MI kdo lahko razloži to logiko? smile.png

 

Jaz ti ne morem, ker jaz se ne trudim tega. Želim ga sprejeti k sebi.  



#16 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. marec 2014, 18:30

To kar ti praviš delaš zase, samo, da ti temu imenuješ Bog. Ne veš pa sploh kakšen Bog je. Mogoče je pa Bog krut

pa ne tak kot je napisano po knjigah. 

 

Ne, res delujem zanj, tako da bi bil on zadovoljen in to avtomatsko tudi mene najbolj izpolnjuje. Po mojih izkušnjah je Bog milosten. 



#17 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 3. marec 2014, 20:33

Ne, res delujem zanj, tako da bi bil on zadovoljen in to avtomatsko tudi mene najbolj izpolnjuje. Po mojih izkušnjah je Bog milosten. 

 

Milosten, ker si ga ti tako predstavljaš, ker smo tako naučeni. Ker tako piše v knjigi. Ker je mogoče to nekdo napisal. Kot sem rekla. 

Včasih so bili ljudje neizobraženi. Nekateri so verjeli v čarovnice. Neko žensko so lahko označili za čarovnico zato, ker si stvari 

niso znali razložiti. Rekli so , da čara. Da ima sposobnosti neke višje sile. Rekli so, da jih bo začarala. Pa so jo sežgali na grmadi. Danes ljudje dosti stvari poznamo in je raziskano. Vse pa še res ni. Tako, da je tudi lahko Bog čisto na enak način. Človek je včasih je imel razne probleme in ,ko je videl nekoga, ki mu je pomagal, ga odrešil je imenoval neko višjo silo. To je pa BOG. 

 

 

Če bi res obstajal bog? 

 

 

Ni nujno, da je dober, pošten. Ni nujno, da kaj zahteva. Vse te stvari, ki niso razložene. Ki si lahko 

samo predstavljaš pa si misliš svoje. 

 

 

Če ti verjameš v nekaj kar sploh ne veš kaj to je , potem edino narediš , da sebe tako spodbujaš. Edino lahko

narediš nekaj zase, kar je po svoje dobro. Da sebe tako vlečeš dalje. 



#18 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. marec 2014, 21:41

Milosten, ker si ga ti tako predstavljaš, ker smo tako naučeni. Ker tako piše v knjigi. Ker je mogoče to nekdo napisal. Kot sem rekla. 

 

Ne zato, ampak ker sem ga kot takega začutil ko me je rešil iz problemov.

 

Včasih so bili ljudje neizobraženi. Nekateri so verjeli v čarovnice. Neko žensko so lahko označili za čarovnico zato, ker si stvari 

niso znali razložiti. Rekli so , da čara. Da ima sposobnosti neke višje sile. Rekli so, da jih bo začarala. Pa so jo sežgali na grmadi. Danes ljudje dosti stvari poznamo in je raziskano. Vse pa še res ni. Tako, da je tudi lahko Bog čisto na enak način. Človek je včasih je imel razne probleme in ,ko je videl nekoga, ki mu je pomagal, ga odrešil je imenoval neko višjo silo. To je pa BOG. 

 

To zame ni Bog. Boga ne morš poimenovat, ker je onkraj vseh besed. Ti pa razodene svoje ime.

 

Če bi res obstajal bog? 

 

 

Ni nujno, da je dober, pošten. Ni nujno, da kaj zahteva. Vse te stvari, ki niso razložene. Ki si lahko 

samo predstavljaš pa si misliš svoje. 

 

 

Če ti verjameš v nekaj kar sploh ne veš kaj to je , potem edino narediš , da sebe tako spodbujaš. Edino lahko

narediš nekaj zase, kar je po svoje dobro. Da sebe tako vlečeš dalje. 

 

S takim "po svoje dobro" vlečenjem dalje ne prideš tja kamor bi rad in vedno bolj in bolj si razočaran. Ko prosiš Boga za pomoč, ti razodene kaj je zate najboljš.  



v roki ima protioklepno orožje ... na prsih pa medalje za vsakega, ki ga je raztural ...

oni mali spodaj levo , pa ni nič boljši ...

 

To je palica za past transcendentalne krave :)



#19 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. marec 2014, 22:14

laugh.png ... a rabiš kak bolj neposredni transcendentalni link ... ??? ... ko dobi transcendentalna krava v čelo transcendentalni projektil ... yes.gif  

 

Krišna jih pase z ljubeznijo.



#20 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 3. marec 2014, 23:51

Krišna je z ljubeznijo pobijal sovražnike...Kaj pa je tistih milijardo in še nekaj človečkov kakor je omenjeno v Mahabharati...mogoče so pa vmes bili še kakšni vesoljčki kajti po uradni zgodovinski doktrini v tistem času ni moglo biti toliko ljudi na Zemlji...tongue.png

 

Pa prosim prihranite mi zgodbice, da so tisti ki jih je pobil šli z njim u raj za vedno, zato ker so se spet reinkarniral (karmični dolgovi)...al je bilo to na Zemlji al pa kakšnem drugem planetku nema veze...in to v fizični obliki...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#21 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. marec 2014, 13:22

Najprej je treba spoznat da nisi svoje telo in um, ampak večna duhovna duša. Pol maš pogled na smrt telesa čiz drugačen. Krišna je ljubeč do vseh, ampak če nekdo rata zavisten nanj in se začne borit proti njemu se Krišna milostno odzove in ga v borbi v njegovo dobro ubije (uniči telo in um) in ker to ne naredi iz sovraštva ampak iz ljubezni, ta duša to začuti in vidi, da Krišna sploh ni tak kot si ga je on pod vplivom zavisti predstavljal ampak je njegov največji dobronamernik in takrat ga naravno vzljubi in dobi tisto po čemer je vedno hrepenel. Tud na tem forumu opažam, da nekateri projecirajo svoja nasilna, kruta in škodoželjna nagnjenja na Krišno, sam to je seveda zmota. Krišna je vsedober. In zdej eni to spoznajo na prijeten način, eni pa šele po tem ko morjo zarad svoje zavisti mal trpet, ampak tud oni pol začutjo prijetnost. Tako kot npr. doktor da injekcijo pacientu za njegovo dobro, popolnoma vedoč, da ga bo vmes mal zabolel, ampak končen rezultat bo dober. Krišna se ne bori proti nobenmu, on je do vseh vedno ljubeč, ampak če se nekdo začne borit proti njemu, ga milostno pouči za njegovo dobro in tudi taki ga pol vzljubijo. Hare Krišna  



#22 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. marec 2014, 14:02

Najprej je treba spoznat da nisi svoje telo in um, ampak večna duhovna duša. Pol maš pogled na smrt telesa čiz drugačen. Krišna je ljubeč do vseh, ampak če nekdo rata zavisten nanj in se začne borit proti njemu se Krišna milostno odzove in ga v borbi v njegovo dobro ubije (uniči telo in um) in ker to ne naredi iz sovraštva ampak iz ljubezni, ta duša to začuti in vidi, da Krišna sploh ni tak kot si ga je on pod vplivom zavisti predstavljal ampak je njegov največji dobronamernik in takrat ga naravno vzljubi in dobi tisto po čemer je vedno hrepenel. Tud na tem forumu opažam, da nekateri projecirajo svoja nasilna, kruta in škodoželjna nagnjenja na Krišno, sam to je seveda zmota. Krišna je vsedober. In zdej eni to spoznajo na prijeten način, eni pa šele po tem ko morjo zarad svoje zavisti mal trpet, ampak tud oni pol začutjo prijetnost. Tako kot npr. doktor da injekcijo pacientu za njegovo dobro, popolnoma vedoč, da ga bo vmes mal zabolel, ampak končen rezultat bo dober. Krišna se ne bori proti nobenmu, on je do vseh vedno ljubeč, ampak če se nekdo začne borit proti njemu, ga milostno pouči za njegovo dobro in tudi taki ga pol vzljubijo. Hare Krišna  

 

Zgleda da slabo opažaš...tongue.png 

 

Tehnično gledano so bili sovražniki pandavci in ne Krišna...Krišna je kao stopil na njihovo stran...Torej je bil kao neke vrste bodyguard...In če je nekdo hotel ubii pndavce, je moral priti tudi mimo njega. To se pravi, da so bila primarna tarča pandavci in ne Krišna...To še ne pomeni, da se je vsak, ki ga je Krišna ubil, tudi boril proti njemu. Kaj pa če jih je skinuo, zato da je zaščitil nekoga drugega... icon1_question.gif tongue.png

 

Če je Krišna ubil x človečka obstaja zelo velika verjetnost, da je to za njega bila travma in da je bil v naslednjih lifeih zelo alergičen na ime Krišna...A si mogoče pozabil bajke, ki jih pričajo krišnovci, da če nekdo ne prenaša imena Krišna zaradi takih ali drugačnih vzrokov naj si izbere drugo ime recimo Rama...in če še tega ne prenaša...tralala...tongue.png

 

A si prepričan, da če da doktor nekomu injekcijo, da bo vse dobro...Kaj pa stranski učinki, bolnišnične okužbe, zapleti...A ne ode največ človečkov na oni svet ravno zaradi takih stvari...in potem morajo v naslednjem lifeu predelovati travme in agresijo do doktorjev...tongue.png

 

Jap, vzljubijo ga že...samo vprašanje v katerem lifeu...mogoče pa v tistem preden človeček postane "Buda"...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#23 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. marec 2014, 20:24

Zgleda da slabo opažaš...tongue.png

 

Tehnično gledano so bili sovražniki pandavci in ne Krišna...Krišna je kao stopil na njihovo stran...Torej je bil kao neke vrste bodyguard...In če je nekdo hotel ubii pndavce, je moral priti tudi mimo njega. To se pravi, da so bila primarna tarča pandavci in ne Krišna...To še ne pomeni, da se je vsak, ki ga je Krišna ubil, tudi boril proti njemu. Kaj pa če jih je skinuo, zato da je zaščitil nekoga drugega... icon1_question.gif tongue.png

 

Govoril sem o tistih, ki se iz zavisti borijo proti Krišni in kako jim on izkaže svojo milost. Res je tud to, da tudi zaščiti svoje bhakte pred tistimi, ki jim hočejo škodovat in jim na podoben način izkaže svojo milost. 

 

Če je Krišna ubil x človečka obstaja zelo velika verjetnost, da je to za njega bila travma in da je bil v naslednjih lifeih zelo alergičen na ime Krišna...A si mogoče pozabil bajke, ki jih pričajo krišnovci, da če nekdo ne prenaša imena Krišna zaradi takih ali drugačnih vzrokov naj si izbere drugo ime recimo Rama...in če še tega ne prenaša...tralala...tongue.png

 

Ta tvoja zelo verjetnost ne drži, ker tisti, ki ga Krišna ubije, mu je hvaležen za izkazano milost in ga vzljubi. Če nekdo ne prenaša imena Krišna, tudi preko več lajfov, je to zaradi njegove zavisti ali kakšne druge materialne asociacije, ne zarad tega ker bi ga Krišna ubil, ampak tud ta se razblini takoj ko začuti njegovo milost. Lahko pa začne tudi s kakšnim drugim njegovim imenom ja.

 

A si prepričan, da če da doktor nekomu injekcijo, da bo vse dobro...Kaj pa stranski učinki, bolnišnične okužbe, zapleti...A ne ode največ človečkov na oni svet ravno zaradi takih stvari...in potem morajo v naslednjem lifeu predelovati travme in agresijo do doktorjev...tongue.png

 

S tem primerom sem hotu samo ilustrirat point kako je lahko specifično ubijanje koristno za ubitega. 

 

Jap, vzljubijo ga že...samo vprašanje v katerem lifeu...mogoče pa v tistem preden človeček postane "Buda"...biggrin.png

 

Ko začutijo njegovo milost.



#24 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. marec 2014, 20:29

vsi so isti ...

če podvomiš vanj ... te ubije ... v tvoje dobro aa nee ???

na čuden način si predstavljaš ljubezen ...

 

Ne če podvomiš, ampak če se boriš proti njemu in on se le odzove na tvoj odnos in te v tvoje dobro ubije ja (uniči grobo in subtilno materialno telo) in takrat v svoji duši začutiš njegovo ljubezen, vse tvoje napačne predstave o njemu se razblinijo in ga vzljubiš. Tolk je milosten. Tud če mu ti hočeš škodovat, te on vseeno nagradi z najvišjo dobrobitjo. Ker je vsedober. Jaz si ljubezni ne predstavljam, ampak doživljam.  



#25 lily rose

lily rose
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 4. marec 2014, 21:11

krsna4.jpg

 

 

No, Krišna igra na piščal. " To na simbolni ravni pomeni, da se je dobro toliko očistiti od materjalnega sveta, da lahko igra nate..." oziroma toliko da si Innocent kot otrok, da si lahko pristno srečen spontan in zadovoljen. Ker pa dejansko nisi več otrok, si poleg tega da si innocent, še moder.wink.png






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0