Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Reiki


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
421 komentarjev na to temo

#1 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 3. julij 2002, 01:00

Na forumu nisem zasledila nič podrobnega o reikiju. Saj sem prebrala nekaj knjig na to temo a se nisem nikoli odločila za te stvari. Je kakšna razlika med tem in če se sam odločiš in prosiš vodnike za pomoč, da zdraviš druge, sebe. Kakšne so še prednosti reikija? Sigurno imate kakšne izkušnje z iniciacijami in temi stvarmi.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#2 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 3. julij 2002, 01:00

Že nekaj let se ukvarjam z reikijem in me res veseli da lahko podelim izkušnje z vami.

Na začetku moje poti v duhovni razvoj sem se nekako preko prijateljev srečal z reikijem in sem za to zelo hvaležen. Naj povem, da pred tem razen knjig nisem imel osebnih izkušenj s katerokoli tehniko.

Šel sem torej čisto brez znanja in pričakovanj na prvo iniciacijo. Moram razložiti da po ameriškem oz. japonskem sistemu obstajajo tri stopnje. Prva je iniciacija brez simbolov, druga je iniciacija treh simbolov in tretja še enega. Se pa tu stvar ne konča.

Jaz imam narejeno drugo stopnjo torej tri simbole. Moram pa poudariti da po malo drugačnem sistemu. Do druge stopnje sem prišel skozi tri iniciacije, na vsaki sem prejel en simbol. To se mi zdi zelo pomembno ker so sami simboli zelo močni. Če prejmeš vse tri hkrti se mi zdi da sta dve možnosti, ker je tako močno lahko vse skupaj blokiraš ker ne preneseš ali pa se ti zrola do konca. Nočem delati reklame, ampak ker se preverja kakovost teh storitev le po ustnem izročilu bom na tem mestu priporočal mojo učiteljico, ki ji res ne manjka tako znanja kot srčnosti. To je Mira Trlep Mirit in šola Veduna, najdete jo tudi na forumu. Njena šola ponuja res širok spekter duhovnega učenja. Toplo priporočam.

Sedaj pa k moji osebi izkušnji. Na prvi iniciaciji sem prejel prvi simbol, ki na kratko predstavlja kozmično energijo. In takoj, ampak res takoj, sem začutil to energijo. Moram poudariti da prej nisem nikoli imel take izkušnje. Res priporočam, to je avtocesta do kozmične energije. S katerokoli drugo meditacijo bi za to porabil monogo časa in truda, verjetno bi prej obupal.

Ker dela Mira tudi z vodniki smo hitro prišli do stika z osebnimi vodniki in tudi drugimi duhovnimi bitji. Te izkušnje so res enkratne. Potem je prišel drugi simbol ki na kratko predstavlja čustveno plat. Ta je zelo močan, in v življenu se mi je začelo dogajati sto na uro, na plano je prišlo še in še blokad. S pomočjo reikija in vodnikov jih lahko tudi uspešno odstraniš. Tretji simbol predstacvlja čas in prostor in zopet pridejo na plano nove blokade. Med vsakim simbolom sem si vzel tri mesece, da sem počistil blokade.

Sedaj se mi zdi da imam za nekaj časa dovolj iniciacij in simbolov. Naj povem da pozna Mira zelo širok spekter teh simbolo, ki predstavljajo kozmično abecedo.

Za konec še kako uporabljam reiki v vsakdanjem življenju. Osebno z njim ne zdravim drugih ljudi ampak samo sebe in moje otroke. Uspelo mi je pozdraviti alergijo in kronično astmo. Pri vsakem problemu ali odločitvi lahko prosim za pomoč vodnike skozi reiki. Neverjetno pa deluje pri otrocih. Z ženo ga redno uporabljava pri najinih otrocih in tu pa res dobro deluje, otroci so zelo odpri za te energije. Spekter je zelo širok omejuje nas le naša domišljija. Od pomoči pri odhodi v vrtec do vseh bolezni itd.

Imam še veliko izkušenj, ki jih lahko podelim z vami. So pa to zelo močne energije, toda iz mojih izkušenj vedno pozitivne in vedno tolik močne kot lahko prenesemo.

Še enkrat bom povedal da je to avtocesta do kozmične energije in duhovnih bitij.

andrej

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. julij 2002, 01:00

Super, Teja, da si odprla Reiki.
In hvala Andreju za objavo.
Prepričana sem, da se bo ta tema prav dobro razvila...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. julij 2002, 01:00

'pogoji' za iniciacijo?
dodatna priporocila-ucitelji?
ali je reiki 'postavljen' v 'pravila'
okvirje? oz. ucenje reikija?
hvala :)

#5 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 4. julij 2002, 01:00

Andrej, jaz lahko zdravim svojo hčerko in sebe brez reikija, prosim pa vodnike in angela za pomoč. Sicer na svoj način, ker sem samouk na tem področju. To je v bistvu bljižnica. Hvala.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#6 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 4. julij 2002, 01:00

Teja, jaz sem na začetku delal pri reikiju vse po pravilih, ki sem se jih naučil, sedaj pa ko imam več izkušenj delam po svoje in včasih je zares dovolj samo prošnja kozmosu in vodnikom. Vsak najde svojo pot. Je pa reiki enkratna zadeva če nimaš takih izkušenj. S kakršno koli drugo tehniko bi porabil velik več časa in truda.

Po reikiju sem poskusil še nekatere druge stvari in povsot mi je bilo otročje lahko. Ko sem šel na tai-či, je učitelj razlagal o energiji, ki jo začutiš po dolgortraji redni vadbi in če ne bi imel reikija sploh ne bi vedel o čem govori, tako sem pa že pred začetkom začutil energijo in sploh nisem imel težav.

free: pogojev za iniciacijo ni, dobra lastnost reikija je, da ne more biti negativen. Če iz kakršnega razloga ni prav da teče reiki energija enostavno ne teče in obratno včasih teče kar samodejno.

Ameriška šola, ki izhaja iz japonske ima kar stroga pravila, ki pa iz mojih izkušenj niso pomembna, vsak lahko dela po svoje, je pa na začetku lažje delati in se učiti po nekem vzorcu. Sploh pa so jih različni učitelji že kar močno modificirali in prilagodili svojemu načinu dela.

Zelo zanimiva tema se mi zdi delo z vodniki in angeli, ne poznam dosti ljudi s temi izkušnjami zato sem vesel Tejine objave, mogoče lahko poveš kaj več o tvojih izkušnjah. Da pa ne bo pomote reiki ni edina pot do njih, poti je toliko kot je ljudi na tem svetu.

andrej

#7 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 4. julij 2002, 01:00

Jaz pa sem mislila, da je to razširjena stvar. Da to pozna in s tem dela več ljudi. Jaz osebno pokličem, kogar želim, prosim naj pride in mi pomaga oz. pomaga komur pač želim usmeriti energijo. Obvezno se zahvalim na koncu prošnje. Ne bom šla v podrobnosti, če pa ima kdo tako željo, mu lahko napišem točne besede, s katerimi prikličem in delam.Ampak se mi zdi da je bolje, če vsak posluša sebe in najde svoj način. Tako sem storila tudi sama.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#8 maye

maye
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 10. julij 2002, 01:00

Z reikijem sem se srečala že pred kar nekaj leti.
Najprej sem, verjetno kot velika večina ostalih, o tem prebirala iz knjig.
Potem sem se odločila, da bi tudi jaz šla na tečaj, čeprav bolj iz radovednosti.
Ampak kaj, ko ne veš kje in kako bi začel, kje je kak učitelj oziroma kaka skupina.
Verjetno je vsakomur izmed nas namenjen določen reiki učitelj.
V mojem kraju jih je kar nekaj, in sem se tako kar nekaj časa odločala h komu naj grem. Potem mi pa kar naenkrat kliknilo h komu naj grem ( saj veste : ko je učenec pripravljen učitelj pride).
IN sem šla.
Najprej na iniciacijo za reiki prve stopnje.
Čez leto pa še na reiki druge stopnje.
Življenje se kar nekam spremeni po vsem tem, ker reiki je tudi način življenja. In razmišljanja. In dojemanja sveta okoli sebe. Kar nekaj časa sem imela osebne probleme, in jih imam še vedno, mi je pa z reikijem gotovo lažje prebroditi take krize.
Menim, da je za ukvarjanje se z reikijem, le potebno iti na tečaj, kjer te poučijo kaj in kako.
Na začetku je prav da delaš kot te učijo, šele potem razviješ svojo pot. Najbolj važno je, da imaš odprto srce.
Jaz v glavnem delam v krogu moje družine, kjer so vsi nekako seznanjeni kaj reiki je. Otroci sami začutijo, kdaj si želijo reiki energije in me zanjo tudo povprašajo. Mislim tudi, da je reiki koristen za moje sobne rastline, saj jih vsi hvalijo kako so lepe, prav tako so do reikija zelo dovzetne tudi živali.
Občasno pošiljam tudi reiki na daljavo, vendar samo, če je tudi ta oseba seznanjena z reikijem, oziroma me vpraša za pomoč.

Iz mojih izkušenj je to izredno pozitivna energija, in vsakdo jo prejme ravno toliko, kot jo tisti trenutek potrebuje.

M.

#9 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 10. julij 2002, 01:00

kaj a je potem dovolj met močne misli in usmeritev v določen del + polaganje rok preko teh misli?

pokowc

#10 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 11. julij 2002, 01:00

Pokowc, če sem prav razumela moraš za reiki imet iniciacije. Ja za polaganje rok oz. zdravljenje pa si dovolj ti sam. Ne rabiš niti polagati rok, so misli in vizualizacija dovolj.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. julij 2002, 01:00

Za astrologijo moraš imet pa diplomo (več imen pri referencah, bolje je)... :~))))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 11. julij 2002, 01:00

V končni fazi so potrebne res samo pozitivne misli, konec koncev je reiki univerzalna energija. Vendar s pomočjo iniciacij in simbolov delaš mnogo lažje, bolj in hitreje začutiš energijo, tu pa so še vodniki, ki skrbijo da je vse vredu.

Glede učiteljev se stinjam z Maye, ko je učenec pripravljen učitelj pride sam.

Glede otrok pa še ena anekdota (ne vem, mogoče sem že kje drugje napisal)

Z ženo sva se spraševala kako pa veš kdaj otrok rabi reiki energijo. Najina hčerka je bila takrat stara dobro leto, in en dan je bila nekaj prehlajen pa sva rekla, da ji bova naredila reiki zvečer ko bo spala. In sva prišla k njej odprta in pripravljena in še nisva dobro začela ko naju hči pogleda in reče ostro NE in zaspi naprej. Od takrat se ne sprašujeva več. Oni vejo dosti bolje od nas.

andrej

#13 barbarab

barbarab
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 12. julij 2002, 01:00

Andreej - zanima me v kaj reiki verjamete,koga priznavate in kaj je to inicijacija. Kaj je za vas ljubezen - kako jo opredeljujete.

Barbara Baruca

#14 barbarab

barbarab
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 12. julij 2002, 01:00

Andrej - kaj je za reiki temeljno vodilo, nacelo ali zapoved.

Barbara Baruca

#15 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 17. julij 2002, 01:00

Reiki ni religija. Ne vem za druge, meni pomeni reiki orodje za stik s kozmično energijo. ORODJE in nič drugega. Tudi nič drugega ni. To ni vera ali religija. To je orodje za zdravljenje drugih in sebe in za duhovni razvoj.

To ni kakšna sekta ni vodil in načel ali opredeljevanj.

Reiki pomeni dobesedno kozmična energija, to so simboli, ki so sestavni del kozmične abecede s pomočjo katere komuniciramo na višjem energetskem nivoju, z bitji, ki so na višjem energetskem nivoju.

Lahko si katerekoli vereoizpovedi, to sploh ni pogoj.

Iniciacija je trenutek, ko ti je podarjeno znanje teh simbolov. Vsak lahko dobi ta dar.

andrej

#16 barbarab

barbarab
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 17. julij 2002, 01:00

Od kod prihaja kozmicna energija - kdo jo posilja, kaj predstavljajo ti simboli,
kaksna so ta visja bitja in kdo jih posilja.
Zatorej se ne uposteva ljubezni - obracate se samo na simbole in kozmicno energijo.

Barbara Baruca

#17 ma

ma
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 17. julij 2002, 01:00

Na forumu nisem zasledila nič podrobnega o reikiju. Saj sem prebrala nekaj knjig na to temo a se nisem nikoli odločila za te stvari. Je kakšna razlika med tem in če se sam odločiš in prosiš vodnike za pomoč, da zdraviš druge, sebe. Kakšne so še prednosti reikija? Sigurno imate kakšne izkušnje z iniciacijami in temi stvarmi.

#18 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 18. julij 2002, 01:00

Vidim da iščete čisto napačne stavri v reikiju. Še enkrat to je orodje. Kot škarjice ki režejo papir, kaj bomo izrezali pa je odvisno od nas.

Kozmična energija, tako jo imenujem jaz lahko je tudi Bog, božja energija ne vem kakšna vsa imena obstajajo.

Ljubezen je pa tako ali tako povsod bistvo.

Višja bitja so pa zares zelo raznolika. Ne bom vseh našteval, ker jih tudi ne poznam. Ampak jaz imam včasih stik naprimer z Marijo in Jezusom, ta bitja so (tudi npr. Buda) bitja ki izhajajo iz človeške evolucije in so v evolucijskem razvoju pred nami in bivajo na višjih energetskih nivojih. Vsi pa v bistvu napredujemo v tej smeri, človeška evolucija gre v tej smeri. (marijino vnebozetje je v bistvu to, ko je prešla na višji energetski nivo). Obstajajo pa bitja iz drugih planetov, kjer so se cele civilizacije dvignile na višji nivo in so prišli k nam, da nam pomagajo na tej poti.

Potem so tu angeli in vodniki, njihova izključna naloga je da nam pomagaja. Ne morejo pa nam pomagati proti naši volji. To je naš križev pot, svobodna volja.

To je bolj na kratko, predlagam naprimer eno knjigo Angeli, spet pa sem pozabil avtorja, najdete jo na spletni knjigarni Om ezoterika.

Simboli pa so abeceda, ki nam pomaga komunicirati z vesoljem in temi bitji. Lahko pa komuniciramo tudi po svoje, načinov je kot je ljudi na svetu. Kot se že povedal, pa je reiki avtocesta do te komunikacije.

Je pa težko razlagati vse to nekomu ki nima lastne izkušnje saj ne moreš delati primerjav z ničemer kar obstaja v fizičnem svetu.

andrej

#19 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 18. julij 2002, 01:00

Lepo si povedal to s škarjicami ki režejo papir, bi pa jaz dodala samo še nekaj.
Glede samoukov. Res je, da so v nas vse te razne kozmične energije, pa zdravilne energije in angeli oz. višja bitja, ki nas obdajajo, ampak samouki smo lahko samo do ene meje, pol dalje pa se moramo tudi kaj naučiti od nekoga, ki se je že naučil - torej od našega (osebnega)učitelja. Ker so to stvari in znanja, ki se razvijajo že stoletja in ne moremo kar misliti, da smo tako vsemogočni, da že kar vse vemo sami. Saj ne rečem, ene stvari se lahko naučimo sami in to je super, pol pa...

#20 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 18. julij 2002, 01:00

Res se znajdemo dostikrat na svoji poti ko potrebujemo pomoč. Zato pa smo na svetu, da si pomagamo. Vsak ima svoje talente, ki jih lahko deli z drugimi.

andrej

#21 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 18. julij 2002, 01:00

........ mogoče se bomo tako oblikovali

pokowc

#22 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 23. julij 2002, 01:00

Teja: ...Sigurno imate kakšne izkušnje z iniciacijami in temi stvarmi?

Moja izkušnja z reikijem je dvoplastna najprej zelo pozitivna, po iniciaciji sem bila polna energije, elana - v zraku.
Potem pa se je to pozitivno spreobrnilo v največjo muko in trpljenje, ki sem ga doživela v svojem življenju. Pomagati sem hotela drugim in to tudi sem, tako da sem se na koncu čisto "izčrpala" in pristala na psihiatriji na zaprtem oddelku. Čez noč sem iz veselega človeka postala čustvena razvalina, "nafilana" z zdravili in brez volje do življenja.

Vsakomur, ki se želi ukvarjati s tem, toplo priporočam, naj bo pri "delu z energijami" previden in naj si za iniciacije, če jih želi imeti, izbere dobrega in pravega učitelja in ne "mazača". Predvsem pa naj si najprej prebere več o tej stvari iz razpoložljive literature, ki se dobi tudi pri nas.

Kako sem takrat obžalovala, da sem šla na 1. stopnjo reikija, da sem povzročila gorje sebi in svojim staršem, ki so ob meni trpeli.

Danes, ko gledam nazaj, pa ugotavljam, da je bila ta strašna, grozna in boleča izkušnja zame in tudi za mojo družino, ki je z mano pravtako trpela, nujna, da sem prišla do spoznanj o sebi in drugih.

PONAVLJAM, TO JE MOJA IZKUŠNJA, in ne nujno tudi vaša.

Vse lepo želim vsem skupaj!

Helena


#23 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 23. julij 2002, 01:00

Elena tole je pa res zanimiva izkušnja. Prvič od nekoga slišim tako zgodbo. Je pa res, da so to zelo močne energije in da te premaknejo. Tudi jaz sem imel kar eno leto težavno obdobje, ko sem razčiščeval svoje vzorce in blokade, ampak na koncu si bnogo boljši človek.

Verjetno vsak dobi tisto kar rabi in kar lahko prenese. Upam, da nisi izgubila vero v dobro. Na žalost pa s tabo vse skupaj doživlja tudi tvoja okolica, kljub temu menim da vse skupaj deluje v dobro vseh le poti so lahko težavne.

Ravno sedaj berem knjigo Peta gora od Coelhota kjer govori ravno o tej težki poti in preizkušnjah, ki jin pred nas postavlja bog, mogoče ti bo kaj pomagala.

andrej

#24 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 24. julij 2002, 01:00

Andrej: ... Verjetno vsak dobi tisto kar rabi in kar lahko prenese. Upam, da nisi izgubila vero v dobro. Na žalost pa s tabo vse skupaj doživlja tudi tvoja okolica, kljub temu menim da vse skupaj deluje v dobro vseh le poti so lahko težavne...


Andrej!
Hvala za tvoj odgovor.
Očitno sem res to grenko izkušnjo "rabila", jo preživela in ostala živa kljub temu, da ni veliko manjkalo do... In za vse to sem krivila ravno REIKI, saj se mi je nekaj dni po iniciaciji to zgodilo.

Okolica JE TO DOŽIVLJALA skupaj z mano, res.

Starši, sorodniki, prijatelji in sodelavci niso mogli verjeti, kako se je lahko to zgodilo, ko pa sem bila vedno nasmejan in optimističen človek, ki je vedno našel posluh za njih in se za njih "potegnil", še posebno v gimnaziji, ko nihče ni znal sem se javila jaz in s tem "rešila" razred in kakšnega sošolca pred morebitnim "kolom". Pa ne da se hvalim, ne!!!

Samo takrat - 7 let nazaj - sem se spraševala, zakaj ravno jaz, ko nisem naredila nikomur slabega, vsaj ne namenoma. Zakaj takšna trnjava pot??? Ampak sedaj se tega ne sprašujem več. Hvala bogu, da je minilo, rabila pa sem dobri 6 let, da sem se rešila zdravil in spet zaživela, čeprav sem pred sedmimi leti mislila, da ne bo več veselja zame...

Kot vidiš, nisem izgubila vere v dobro, ravno obratno, mislim, da nisem več tako zaletavi oven, ki gre z glavo skozi zid, ampak sem postala bolj odgovorna do sebe in do drugih, zrelejša in znam bolj ceniti zdravje in vse lepo, kar mi prinese vsak nov dan sproti.

Marsikatera stvar mi je postala bolj jasna, in sem zadovoljna ženska, ki se veseli novih dogodivščin v življenju.

Zanimivo, ravno v 3. letniku študija ekonomije sem razmišlala, da bi vzporedno študirala še psihologijo, vendar, ko sem videla program, me je minilo.
Želja po tem pa je ostala. Vedno sem si želela spoznati delo psihiatrov in psihologov. Želja se mi je uresničila, samo nisem vedela, da bom "jaz" predmet njihovega dela. Boleče je bilo. Sedaj vsaj vem, kako je tam notri in nikomur ne želim, česa podobnega. Pa tudi svoje mnenje sem si ustvarila o dotičnih psihiatrih, ki so to na papirju, da pa ne govorim o tem, kaj je v njihovem srcu.

Tega ne bom posploševala na vse, ki to so, saj verjamem, da jih je tudi nekaj, ki to so z dušo in telesom, za nameček imajo pa še pred imenom svoj naziv, še boljši pa so tisti, ki nimajo naziva, niti šole, ampak znajo prisluhniti človeku, ga čutijo in so praviloma samouki, kot je to moja draga mama, pa še nekaj poznam takšnih... x;)x

Pozdravček zate in za vse, ki tole berejo!

Elena

Helena


#25 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 24. julij 2002, 01:00

Sreča je na strani pogumnih!

andrej




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0