Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Državni grb & energijski kamni


  • Please log in to reply
* * * - - 2 votes
22 replies to this topic

#1 Vixthra

Vixthra
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 7

Posted 18. October 2011, 21:08

'Čer!

Domnevam, da bo ta tema šla v ta sklop, če ne naj se pa prosim premakne.

Torej... Sem spremljal oddajo Preverjeno, ki je vsebovala prispevek glede določene skupine ljudi, ki je prepričana v škodljivost del Marka Pogačnika, torej državnega grba in njegovih energijskih kamnov, ki so dejansko postavljeni povsod.
No, v glavnem je bilo zatrjeno, da obojni oddajajo škodljivo energijo.
Se sam do neke mere ukvarjam z energetiko, ampak se pač ne spoznam na vse in ne morem prit do meni ljubega konkretnega zaključka. Pa glede na to, da so se z energetiko grba ukvarjal že ob nastanku naše ljube Slovenije pomen, da je bla tema v ognju že takrat.

No v glavnem... Se priporočam za komentarje na to temo, sploh če ste spremljal oddajo.

Vix
"Semper fidelis"

#2 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • posts 8,159

Posted 18. October 2011, 22:32

Kaj so pa sploh povedal...in kako so sploh preverili škodljivost...Objavljena slika Pa ne mi rečt da z bajalicami oz. nihali...Objavljena slika

A se je šlo kaj o temu...Objavljena slika Objavljena slika

http://www.misteriji...si_unicenje.pdf

Če se gre za tiste kamne na Primorskem...je pa fora v tem da jih ni postavljal Pogačnik, ampak njegova učenca, ki pa dvomim da imata toliko pojma kot Pogačnik in sta sigurno kaj zašuštrala...mogoče sta pa sprostila uspavane sile, ki jih potem nista znala uravnotežit...Objavljena slika

By the way že stari kitajčki so vedeli da je treba paziti kaj se postavlja na zmajeve črte, ker se na njih vse okrepi....Primer, če na zmajevi črti stoji cerkev ali tempelj potem se krepijo pozitivne energije ki se oddajajo v okolico...Če na njih stoji stanovanjska soseska ali trgovine potem se v večini primerov v okolje sproščajo okrepljene kaosne energije...No ja, razen če niso človečki na tistem prostoru zelo harmonizirani sami s seboj...Objavljena slika

Kakorkoli že na grb in prebivalve SLO vpliva še marsikaj drugega kot pa samo par kamenčkov in kao grb na zastavi...Kaj pa miselnost prebivalstva, kakšen odnos imajo oni do grba, zastave, države, kaj oni čutijo...itd...O tem pa ne duha ne sluha...Mogoče pa tisti ki ga kao obtožujejo še niso slišal za pojem "nacionalna karma oz. karma naroda"...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#3 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,234

Posted 19. October 2011, 00:18

Meni se zdi grb na simbolni ravni energetsko zelo dober... Triglav se vzpenja gor k nebu, čistost in Božansko se spušča dol, potem so spodaj še vode življenja... Pač moja ezoterična interpretacija.
Problem se mi zdi kvečjemu bolj v tem, da naš narod še ni dorasel čistosti tega simbola, ker energije, ki prevladujejo v našem prostoru, so vse kej drugega, sploh v zadnjem času.
In te obtožbe Pogačnika so po mojem bolj odraz upiranja nekemu bolj čistemu in pozitivnemu stanju bivanja, ki ga grb nakazuje.
Tud če intuitivno-energetsko pogledam sodelujoče v tej zgodbi, mi Pogačnik deluje bolj čist in svetel kot pa ti, ki ga napadajo (njihova energija je mal motna in kalna... njihova namera ni povsem čista - neki druzga je še zadaj).

Če pa damo ezoteriko na stran, se mi zdi, da so si s tem predvsem želel naredit propagando... baje kar precej služijo s prodajo "zaščite" pred Pogačnikovimi kamni, zdej so pa še tisto knjigo izdal, kjer ga skušajo diskreditirat.

#4 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,419

Posted 19. October 2011, 06:38

čistost in Božansko se spušča dol


da... x:Dx ...dol se spušča 6, 6, 6.

#5 Ale'

Ale'
  • D član
  • posts 4,444

Posted 19. October 2011, 08:15

Lov na čarovnike: poziv k linču umetnika Marka Pogačnika

Napadi na Marka Pogačnika se vrstijo že lep cajt...
Sama zelo cenim njegova dela. Sem tudi že obiskala njegovo domačijo, bila na mestu kjer so postavljeni kamni, in NIKOLI nisem začutila kakšnih negativnih filingov.


Zle sile v glavah psihopatov, NE v grbu, Pogačnikovih kozmogramih

Moram rečt da se kar strinjam z avtorico tega prispevka. Meni so tej ljudje tudi izpadli kot šarlatani in psihično bolni ljudje. Sploh odlomek ko je Lado Mihael Florjančič nekaj začel strest z roko, z drugo roko pa kao čistil energijo Mariji Plazar. Sem že videla podobne scene, ko se je hotelo prepričat folk... na tak način je skoraj štirideset članov sekte Heaven"s Gate leta 1997 storilo množični samomor, ker so verjeli, da se bodo reciklirali in zaživeli po uničenju sveta.



Tako da... bolj so škodljivi taki psihopati, kot pa en Marko Pogačnik, ki mi btw oddaja zelo pozitivno energijo.
Objavljena slika

#6 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 19. October 2011, 08:36

Če bi se ljudje ukvarjali sami s sabo, bi bilo marsikaj drugače, ko pa se nonstop ukvarjajo samo z drugimi, pa je razlogov za kaos lahko že za vsakim vogalom.

#7 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • posts 8,159

Posted 19. October 2011, 08:46

Meni se zdi grb na simbolni ravni energetsko zelo dober... Triglav se vzpenja gor k nebu, čistost in Božansko se spušča dol, potem so spodaj še vode življenja... Pač moja ezoterična interpretacija.
Problem se mi zdi kvečjemu bolj v tem, da naš narod še ni dorasel čistosti tega simbola, ker energije, ki prevladujejo v našem prostoru, so vse kej drugega, sploh v zadnjem času.
In te obtožbe Pogačnika so po mojem bolj odraz upiranja nekemu bolj čistemu in pozitivnemu stanju bivanja, ki ga grb nakazuje.
Tud če intuitivno-energetsko pogledam sodelujoče v tej zgodbi, mi Pogačnik deluje bolj čist in svetel kot pa ti, ki ga napadajo (njihova energija je mal motna in kalna... njihova namera ni povsem čista - neki druzga je še zadaj).

Če pa damo ezoteriko na stran, se mi zdi, da so si s tem predvsem želel naredit propagando... baje kar precej služijo s prodajo "zaščite" pred Pogačnikovimi kamni, zdej so pa še tisto knjigo izdal, kjer ga skušajo diskreditirat.


E dayo a se ti je malo odprlo tretje oko-"njihova energija je mal motna in kalna"...Objavljena slika
A da so celo prodajal zaščito...zaščito proti čemu...kao škodljivim energijam...Objavljena slika Objavljena slika

Na kratko povedano...v bistvu si omenil nekatere stvari, ki se skladajo z mojimi zaključki...tista dva ali en človeček ki sta napisala knjigo nimata pojma o teh stvareh in za njih so kar vse kar se ne razume "demonske sile"...Igor Ziernfeld je pa v preteklosti imel prav malo čudnih izjav, nekako v nasprotju z bolj naprednimi bioterapevti...Zelo z rezervo bi vzel to, ko je govoril nekaj o odvajanju škodljivih energij in dovajanju pozitivnih...Upam da je že prerastel ta kiks...Zato se mi on ne zdi glih verodostojen za preverjanje teh zadevic...Objavljena slika

Gledal sem nek Tednik al kaj je že bilo pred pol leta ali več nazaj...ko so neki prebivalci nekje v Vipavski dolini al tam nekje in neki radiestezisti pričal neke stvari...Že od oka niso naredili vtisa name oz. so naredili kontra vtis...Dvomim da je bil tisti človeček z nihalom takrat v alfa stanju, kar je bistveni dejavnik za delo z nihalom+ še vse ostalo...sem dobil feeling da se je nihalo vrtel tako kot mu je tisti človeček miselno poslal ukaz...zavestno ali podzavestno to nema veze...za moje pojme ni bil v stanju "nevtralnosti uma"...

Takih radiestezistov se je dobro izogibat...Ma ne v bistvu bi jim najprej dal test...škatlico zapakiranih kart...položil na mizo...zdaj naj mi pa poiščejo izmed vseh kart vse štiri ase...in ko jih najdejo naj mi še povejo katere barve so...potem bodo pa lahko šli preverjati ali so energije škodljive ali ne...Test bi bil za moje pojme zadovoljiv, če bi bil rezultat vsaj 60% pravilen...No ja, lahko bi se ob kakšnem kozarčku vina zmenili tudi za kakšen bolj simpl testek...Objavljena slika

Skratka moj zaključek...dayo si zasluži en zeleni križec...zelena oz. roza je kao barva srčne čakre...tralala...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#8 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • posts 1,610

Posted 19. October 2011, 10:29

Objavljena slika

Spet se je našla skupinica ljudi, ki zna nabijat neumnosti, da bi še bolj slovenčki pokakakali v hlačke.


#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 19. October 2011, 10:32

Haj Vixthra in dobrodošel! x:)x

Fajn tema. :palec:


(nisem pa spremljala oddaje, samo slišala sem o tem, pa se zaenkrat vzdržim komentarja)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,020

Posted 19. October 2011, 10:43

Vse skupaj doživljam kot komedijo in žaloigro hkrati. Vsaj Ale' mi bo zamerila to pisanje, pa kaj hočemo.

Pogačnik sicer je en kos umetnika in ustvarjalca in vse lepo in prav, problem je, ker si je pridobil monopol nad občinskimi sredstvi za širjenje svojih umetnin po celotni slovenski krajini in tudi širše. Nemogoče je pričakovati, da bodo vsi to sprejeli z odprtimi rokami. Jaz sem že na toliko različnih koncih Slovenije naletela na te kamne, da mi počasi že postaja vsiljiv in neokusen. Kot če bi v vsaki občinski zgradbi visela Groharjeva slika. Ali pa na vsakem mestnem trgu peli eno in isto pesem. Nekomu je lahko to blizu, večini pa po moje ne. Na eni strani gre to lahko v nos določenemu številu umetnikov, na drugi strani lahko prebivalci sami to zaznavajo kot vsiljivo poseganje v prostore, ki so skupna last.

Kar se pa tiče omenjenih obtožb. Gre za poskus primakniti svoj lonček - če že Pogačnik vleče sredstva od naivnežev, zakaj ne bi nekaj pridobili še tisti, ki se istotako sklicujejo na neka ezoterična znanja. Meni so eni in drugi isti šmorn, samo da Pogačnik deluje bolj prebrisano in prefinjeno, no čeprav tudi ti drugi dovolj dobro zaznavajo odpor prebivalstva do nezadržnega širjenja Pogačnikovih umetnin v skupni prostor in ga dokaj spretno izkoriščajo v svoj prid.

Z neke distance pa se je mogoče ob tem neizmerno zabavati.

#11 Ale'

Ale'
  • D član
  • posts 4,444

Posted 19. October 2011, 11:18

Vsaj Ale' mi bo zamerila to pisanje, pa kaj hočemo.


Ma nimam ti kaj zamerit. xDDx



Se celo strinjam s tabo da že malo pretirava s postavitvijo teh kamnov vsepočez. Ne strinjam pa se s tem, da so eni in drugi isti šmorn.
Objavljena slika

#12 gold

gold
  • Lunatik
  • posts 6,960

Posted 19. October 2011, 11:32

Če hočeš uspet, te morajo reklamirati drugi, ali pa se reklamiraš sam. Biznis je biznis, v teh časih, pa se je še posebno potrebno potruditi za kak cekinček.
Kmalu bomo opazovali na jumbo plakatih razne buče, ki bi si rade izboljšale SVOJ finančni položaj.
Kamen tu, plakat tam, reklame 25 ur na dan.............., jebiga, če ti ne paše, se preprosto obrni vstran, in ignoriraj vse to posiljevanje.

#13 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • posts 8,159

Posted 19. October 2011, 12:49

.........Pogačnik sicer je en kos umetnika in ustvarjalca in vse lepo in prav, problem je, ker si je pridobil monopol nad občinskimi sredstvi za širjenje svojih umetnin po celotni slovenski krajini in tudi širše. Nemogoče je pričakovati, da bodo vsi to sprejeli z odprtimi rokami. Jaz sem že na toliko različnih koncih Slovenije naletela na te kamne, da mi počasi že postaja vsiljiv in neokusen. Kot če bi v vsaki občinski zgradbi visela Groharjeva slika. Ali pa na vsakem mestnem trgu peli eno in isto pesem..........


Zdaj pa vem kdo je kriv za tiste kamne v Stonehenge-u...mogoče jih je delal Pogačnik, ko je bil še bebica al pa kdaj v preteklem lifeu...Objavljena slika

Mislim da je za en kamen obdelat potrebno kar nekaj časa...predpostavljam da vsaj kakšen mesec, tri ali več....In krivit Pogačnika za vsaki kamen ki leži na nekem koncu SLO...Objavljena slika Mogoče se je pa moderniziral in ima na svojem dvorišču mini tovarno v kateri delajo non stop kitajčki in to za japonskimi robotiziranimi stroji- made in Japan...Jap, tako bi pa lahko pokril ponudbo in povpraševanje...Objavljena slika

A je kdo pomislil na to da ima ali je imel neko šolo kjer je predaval in poučeval te stvari...In da je mogoče toliko kamnov zato ker so jih začeli delati tudi nekateri njegovi učenci...lahko bi tudi rekli da so primaknili piskerček tam kjer se vrtijo malo večje vsote denarja...Objavljena slika

In zakaj v mojem crnogorskem selu ni nobenega kamna s kakšnimi čudnimi hieroglifi...tako da moram digniti guzico i polako odšetati do sosednjega sela...pa da tamo legnem malo pod onaj čudni kamen...mogoče se mi bodo začeli pojavljati kakšni znaki in številke in se bom mogoče celo naučil matematike...

In zakaj Pogačnik al pa drugi ne uporabljajo marmorja po možnosti iz hotavlj...tako bi tudi cigani imeli kaj pametnega za delat...bi ponoči prišli s kombijem, naložili marmorni kamen in odrešili ljudi peklenskih muk...in to gratis....Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#14 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,020

Posted 19. October 2011, 13:10

Mislim da je za en kamen obdelat potrebno kar nekaj časa...predpostavljam da vsaj kakšen mesec, tri ali več....In krivit Pogačnika za vsaki kamen ki leži na nekem koncu SLO...Objavljena slika


A bi meni rad pripisal, da obtožujem Pogačnika zaradi kamnov, ki ležijo ob cesti x:Dx xDDx ? Na tiste kamne, ki stojijo po lepih zelenicah mestnih parkov, je čisto lepo podpisan - sicer so pa nezgrešljivi, ker je koncept vedno en in isti - se popravljam, mi je kot da bi gledala Groharjevega Sejalca v vsaki občinski stavbi.

Ne, da ne cenim truda. Samo za novo izvirno umetniško delo rabiš precej več časa in energije kot za reprodukcijo enakih izdelkov. Kar se tiče istega šmorna - mu priznavam, da je v primerjavi s tistimi izganjalci hudiča xDDx x:Dx umetnik in ustvarjalec, ampak pobijajo ga pa z njegovim orožjem.

#15 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • posts 8,159

Posted 19. October 2011, 17:46

A bi meni rad pripisal, da obtožujem Pogačnika zaradi kamnov, ki ležijo ob cesti Objavljena slika Objavljena slika ? Na tiste kamne, ki stojijo po lepih zelenicah mestnih parkov, je čisto lepo podpisan - sicer so pa nezgrešljivi, ker je koncept vedno en in isti - se popravljam, mi je kot da bi gledala Groharjevega Sejalca v vsaki občinski stavbi..........


Ne me delat živčnega...zaradi tebe sem šel gledat kaj je to Groharjev sejalec...crnogorac i kultura...jao majko kamo ide ovaj svijet...Objavljena slika

http://sl.wikipedia....r_-_Sejalec.jpg

Ma ne nič nimam proti tebi, samo res ne vem koliko časa se kao porabi za en tak izdelek...Sem jih enkrat gledal malo od blizu v LJ, ker sem imel preveč časa in sem glih šel peš v center...Meni se je zdel da ima vsak kamen drugačne črte, vijuge, drugačne simbole...če so pa že isti so pa kao v drugačni razporeditvi...Objavljena slika

A da so celo podpisani...vau to moram pa enkrat preverit...več sam počeo da učim slova...da bom znal prečitat podpis...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#16 Vixthra

Vixthra
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 7

Posted 19. October 2011, 17:51

Haj Vixthra in dobrodošel! x:)x

Fajn tema. :palec:


(nisem pa spremljala oddaje, samo slišala sem o tem, pa se zaenkrat vzdržim komentarja)


Hvala!

Pa enako velja tudi za vas ostale, da ste malo razčistili glede te teme :)
Saj bi jaz tudi pokomentiral zadevo z mojega stališča, ampak pač nisem dovolj poučen in s premalo iskušenj glede česa praktičnega, sem še v izobraževanju. Zato pa sem odprl to temo :)
"Semper fidelis"

#17 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • posts 8,159

Posted 19. October 2011, 18:20

Saj bi jaz tudi pokomentiral zadevo z mojega stališča, ampak pač nisem dovolj poučen in s premalo iskušenj glede česa praktičnega, sem še v izobraževanju. Zato pa sem odprl to temo Objavljena slika


A lahko to malo pojasniš...Objavljena slika

Zgoraj si omenil, da si kao energetik...karkoli je že bilo mišljeno s tem...zdaj pa praviš da nimaš dovolj izkušenj...ja kako jih boš pa pridobil če ne s prakso...kako že gre tisto s podzavestnimi vzorci...odpiram se vsem svojim potencialom...tralala...Objavljena slika

Ma v bistvu me bolj zanima s čim konkretno se kao ukvarjaš in kaj so te kao naučili o zaznavanju oz. občutenju prostora...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#18 Vixthra

Vixthra
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 7

Posted 19. October 2011, 18:45

Ja no, v bistvu ne kej precej, od obojega. Sicer sem pa rekel no, um, da se ukvarjam z energetiko. Ne da bi bil energetik. Nekolik sem potegnil zadeve iz Pretnerjevih knjig, da približno razumem funkcioniranje zadev :) Drugače mi pa precej manjka časa pa še kašne druge literature, da bi lahko poglobil zadeve...

Nabiram delce vkup.
"Semper fidelis"

#19 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • posts 8,159

Posted 19. October 2011, 19:01

Ja no, v bistvu ne kej precej, od obojega. Sicer sem pa rekel no, um, da se ukvarjam z energetiko. Ne da bi bil energetik. Nekolik sem potegnil zadeve iz Pretnerjevih knjig, da približno razumem funkcioniranje zadev Objavljena slika Drugače mi pa precej manjka časa pa še kašne druge literature, da bi lahko poglobil zadeve...

Nabiram delce vkup.



A so...Takole ti bom rekel, Pretner je čisto "zemeljski človeček"...od njega se lahko dosti naučiš kar se tiče radiestezije in mineralov...za bolj subtilne nivoje in dojemanja recimo preko astrala pa ni najbolj modra izbira...Za njega so raznorazne entitete, elementali, implantanti samo miselni konstrukt posameznika...Ne vem pa če omenja da je treba biti pri delu z nihalom v alfa stanju...

O tem je pa Matjaž tukaj na LNF bolj napisal detajle...kaj je treba paziti pri delu z nihalom...samo kot info...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#20 Vixthra

Vixthra
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 7

Posted 19. October 2011, 20:32

Aha. A lahko kaj priporočiš ali linkaš temo (zelo utrujajoče je takole brskat prej telefona)?
"Semper fidelis"

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 19. October 2011, 20:42

nekaj tem:
Nihala, biotenzorji...
Nihalo

Radiestezija
Holistična radiestezija
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Vixthra

Vixthra
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 7

Posted 20. October 2011, 17:07

Hvala :)
"Semper fidelis"

#23 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • posts 2,004

Posted 5. February 2016, 09:18

Glede na prejšnje komentarje lahko hudumošno rečem: pred zveličanjem je skoraj vedno križanje..   Pa tudi vsak velikan je najmanj vreden ravno doma..  Sploh če si doma v državi, kjer “odpuščajo vse, le uspeha ne”-(bob leta 2015)..   smile.png 

 

http://www.rtvslo.si/kultura/drugo/marko-pogacnik-se-pridruzuje-unescovim-umetnikom-za-mir/385108

 

 

"S svojo telepatsko/energijsko občutljivostjo zaznavam kraje, pomembne za zdravje in življenje Zemlje. Razvil sem ustrezni jezik dojemanja, s katerim se da te zaznave prevesti v takšno, največkrat slikovno obliko, da jo moj razum lahko prebere. Takšno branje nevidnih razsežnosti prostora imenujemo geomantija. Teoretično ga utemeljujem v svojih knjigah. Pri tem pa, ko tako interpretiram bistvo nekega kraja, se pogosto pokažejo travme in blokade, ki ne dovolijo, da bi kraj lahko polno zadihal. Za take primere sem razvil oblike zdravljenja prostora s pomočjo litopunkture, govorice kozmogramov ali z zvokom," je še povedal leta 2013 ob odprtju razstave v Umetnostni galeriji Maribor.


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users