Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Tezave s hrbtenico in hude bolecine


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Lunin net

Lunin net
  • ŽeČistoDomači
  • posts 272

Posted 24. February 2002, 01:00

Imam velike tezave s svojim zdravjem, veckrat sem v bolnici in nekako
postajam ze depresivna, ker se zadeve ne uredijo.

Stara sem 30 let, mati 6-letnega otroka, pocutim pa se tako sesuto, kot da jih imam 100.
Ze nekaj let me mucijo srhljive bolecine v ledvenem predelu hrbtenice,vsi ortopedi so me odpisali, da sem pac hrbtenicar (slo naj bi za obrabljene medvretencne ploscice, ki mi stiskajo zivce trebusnih oreganov).

Ker sem dala skozi ze vse mogoce rentgene, terapije in sem ze 3. leto na ketonalih forte, se mi zdi, da se mi bo kar zmesalo. Letos so se pojavile se neznosne bolecine v predelu ledvic, ter celotnem levem delu trebuha (bila sem na gastro kliniki 1 mesec, pa so menda vsi izvidi o.k.), mene pa bo od bolecin kar konec.

Sem popolnoma brez energije, izcrpana od boja z nenehnimi bolecinami. Prosim, ce mi lahko svetujete, ali je mozno, da so moje tezave povezane s cakrami (na te stvari se nic ne spoznam) in lepo Vas naprosam, ce mi svetujete koga naj obiscem, da bi mi te tezave poskuąsal odpraviti!

#2 Lunin net

Lunin net
  • ŽeČistoDomači
  • posts 272

Posted 24. February 2002, 01:00

Kar takoj naj poudarim, da bo vsak moj nasvet ali mnenje laicno in tako subjektivno, individualno in podano zgolj s strani lastnih, osebnih izkusenj; medicinske izobrazbe, s katero bi podkrepila svoje sklepanje in mu dodala znanje, nimam, tako da vam "resnejsega" oz. kompetentnega nasveta v zvezi s tem - zal - ne morem dati.

Lahko pa se malo poglobim v zadeve in vam bom skusala dati najprimernejsi nasvet (najprimernejsi - s tem mislim, kolikor je pac v moji moci in na podlagi znanja in vedenja, ki ga imam do zdaj).

Zelo podrobno ste opisali svoje tezave; strinjam se, da pri takihle tezavah zdravljenje MORA biti kompleksnejse in celostno in so tezave vsekakor tudi, morda pa celo predvsem psihicne narave.

Skoda, ker niste napisali datuma rojstva, ali vsaj astroloskega znamenja (in polozaja Lune, Asc..).

Sicer sem seveda prepricana, da pri teh tezavah mora biti moten tudi pretok caker, vendar vas moram v bistvu malo razocarati, saj menim, da pri tako konkretnih fizicnih tezavah nikakor tega ne moremo resevati samo na nivoju caker.

Res pa je seveda, da ze samo z boljsim pretokom CHI-ja po telesu dosezemo lahko izredne rezultate.

Na vasi stopnji bolezni bo po mojem mnenju resevati zadeve samo "na cakrah" premalo- Osebno vam NAJTOPLEJE priporocam kiropraktika - sodim, da bi to lahko bila najboljsa ali morda celo edina resitev za vase tezave.

Ker gre
za delikatno zadevo, se vam kateregakoli kiropraktika ne upam svetovati, ce pa poznate koga, ki ima s katerim od teh, ki delujejo v Sloveniji, dobre izkusnje, se pozanimajte o ucinkovitosti slednjega in zaupajte tudi svoji presoji - ce gre za cloveka, za katerega se vam zdi, da mu ne morete zaupati, je bolje, da mu svojih kosti ne prepuscate v otip in obdelavo.

Pravite namrec, da gre za priscipnjen zivec; v tem primeru ga zato
sprostitev pritiska "razresi" nepravilne lege in s tem motnje in s tem
bolecin...
Zdi se mi zelo smiselno.....
No, meni je pomagalo - rekla pa sem ze prej, da bo moj nasvet seveda subjektiven...

Se nekaj nudi pri teh tezavah zelo dobre rezultate in tudi to sem ze
preizkusila na lastni kozi; namrec glino.

Poglejte si na LN besedilo o glini - tam sem opisala vse, kar je treba
vedeti v zvezi z njeno uporabo.
V teh primerih je izjemno ucinkovita!

Omenjate Ketonal forte............
Grozno; skoda, ker si ne upam in ne smem sprejeti odgovornosti,
da bi vam dejala: nehajte s ketonalom..
Tega vam seveda ne morem svetovati, vendar pa me pravzaprav prav zalosti, ko tole preberem...

Svetujem vam sledece:
Resno se posvetujte s svojim zdravnikom/ico.
Povejte, da ste se odlocili, da boste poskusili z manj agresivnimi postopki, da Ketonala ne boste vec uzivali.

Morda ne boste mogli kar takoj prenehati in na zacetku nekako "zmanjsevati dozo" oz. vam, bodo predpisali blazja zdravila.

Vse to morate vsekakor seveda poceti pod zdravniskim nadzorstvom.

Ce s strani zdravnika/ice ne boste dobili pravega feedbacka, ga zamenjajte.

Ce nima razumevanja in posluha za manj otrodoksne nacine zdravljenja, potem to ni pravi zdravnik za vas (ki, ocitno, razmisljate ali vsaj hocete zaceti razmisljati -v tej zadevi- globalnejse).

Vzajemno delajte blazje vaje iz joge - za zacetek bo dovolj izvajanje
"Pozdrava soncu".

Nekajkrat si dajte na bolece predele glino s toplimi ovitki (volnen sal ipd).

Vsako jutro na tesce uzijte:
- 1 dcl vode z (dobrim domacim) jabolcnim kisom - 1:1 ALI
- 1-2 zlicke dobrega, domacega ali pac cimbolj kvalitetnega, deviskega
olivnega olja.

Osebno sodim, da imate tezave z ledvicami prav zaradi mocnih zdravil, ki jih daljse obdobje uzivate..

Ce bi pogledali se globalnejse, psiholosko - vase telo se je morda samo odlocilo in se uprlo vsem tem agresivnim tretmanom.

Poglejte si pri domaci lekarni caje za ledvice in za ciscenje - vsekakor vam melisin in preslicin caj ne bo nikakor skodil.

Seveda vam bodo zelo koristile tudi pozitivne afirmacije....
Oglejte si jih in si izberite nekaj svojih in jih ponavljajte takoj zjutraj, ko se zbudite, in zvecer, predno zaspite.

V primeru bolecin pa res poskusite z glino - res pomaga - prav cutis, ko ti "masira" predel, ki ga zdravis.

...

Vase zivljenje je namrec potrebno spremembe - to pa boste najhitreje
dosegli, ce boste "zdravili" vse nivoje hkrati.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users