Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj je resnica o Bogu?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
387 komentarjev na to temo

#1 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 17. januar 2013, 00:06

Ali ste kdaj opazili, kako otroci postavljajo vprašanja? Mnogi začnejo spraševati takoj, ko se naučijo govoriti. S široko razprtimi in željnimi očmi se zazrejo v vas in na primer vprašajo: Zakaj je nebo modro? Iz česa so narejene zvezde? Kdo je ptice naučil peti? Morda se zelo trudite, da bi jim odgovorili, vendar to ni vedno enostavno. Celo vaš najboljši odgovor bo otroka morda navedel na to, da vas bo znova vprašal: Zakaj?

2 Vprašanj pa ne postavljajo samo otroci. Tudi ko odrastemo, še naprej sprašujemo. To počnemo zato, da bi ubrali pravo pot, odkrili nevarnosti, ki se jim moramo ogniti, ali pa da bi potešili svojo radovednost. Toda videti je, da mnogi nehajo postavljati vprašanja, še zlasti najpomembnejša. Če ne drugega, nehajo iskati odgovore nanje.
Pomislite na vprašanje z naslovnice te knjige, na vprašanja v uvodu ali pa na tista, ki so na začetku tega poglavja. To so nekatera od najpomembnejših vprašanj, kar jih lahko postavite. Vendar so mnogi nanje nehali iskati odgovore. Zakaj? Ali v Bibliji najdemo odgovore na ta vprašanja? Nekateri mislijo, da so ti odgovori prezapleteni, da bi jih lahko razumeli. Drugi se bojijo, da se s postavljanjem vprašanj lahko osramotijo oziroma znajdejo v zadregi. Spet tretji pa se odločijo, da je takšna vprašanja najbolje prepustiti verskim voditeljem in učiteljem. Kaj pa mislite vi?

4 Po vsej verjetnosti si tudi vi želite dobiti odgovore na najpomembnejša življenjska vprašanja. Nedvomno se včasih sprašujete: 'Kakšen je smisel življenja? Ali se s tem življenjem res vse konča? Kakšen je Bog v resnici?‘ Dobro je, da postavljate takšna vprašanja, in pomembno je, da vztrajate, vse dokler ne boste našli odgovorov, ki vas bodo zadovoljili in jim boste lahko verjeli. Znani učitelj Jezus Kristus je rekel: »Prosite, in vam bo dano; iščite, in boste našli; trkajte, in se vam bo odprlo.« (Matej 7:7)

5 Če 'iščete‘ odgovore na pomembna vprašanja, boste ugotovili, da vam takšno iskanje lahko zelo koristi. (Pregovori 2:1-5) Ne glede na to, kaj so vam drugi morda povedali, odgovori obstajajo in jih lahko najdete - zapisani so v Bibliji. Odgovori niso tako zapleteni, da jih ne bi mogli razumeti. Poleg tega nam vlijejo upanje in nas razveselijo. Pomagajo nam lahko, da že danes zadovoljno živimo. Najprej pa si poglejmo vprašanje, ki vznemirja mnoge ljudi.
Mnogi mislijo, da je odgovor na to vprašanje pritrdilen. 'Ali ne bi bilo na svetu povsem drugače,‘ ugovarjajo, 'če bi bilo Bogu mar?‘ Ko se ozremo okoli sebe, vidimo, da je svet prežet z vojnami, sovraštvom in bedo. Tudi mi sami zbolimo, prenašamo trpljenje ali pa nam smrt vzame koga od naših ljubljenih. Zato mnogi pravijo: 'Ali ne bi Bog vsega tega preprečil, če bi mu bilo mar za nas in za naše težave?‘

7 Še hujše pa je, da včasih verski učitelji navajajo ljudi na razmišljanje, da je Bog trdosrčen. Kako? Ko se zgodi kaj zelo hudega, jim rečejo, da je bila to Božja volja. Takšni učitelji pravzaprav za slabe reči, ki se dogajajo, krivijo Boga. Ali je Bog res takšen? Kaj Biblija v resnici uči? V Jakobovem pismu 1:13 je zapisan odgovor: »Naj med preizkušnjo nihče ne reče: 'Bog me preizkuša.‘ Boga namreč z zlom ni mogoče preizkušati, pa tudi on sam ne preizkuša nikogar.« Torej za hudobijo, ki jo vidite okoli sebe, nikoli ni kriv Bog. (Job 34:10-12) Res sicer dopušča, da se dogajajo slabe reči. Vendar je velika razlika med tem, da nekdo nekaj dopušča, in med tem, da nekaj povzroča.

8 Zamislite si na primer modrega in ljubečega očeta, ki ima odraslega sina. Ta sin še vedno živi doma pri starših. Ko postane uporen in se odloči oditi od doma, ga oče ne skuša ustaviti. Sin začne živeti neprimerno in zabrede v težave. Ali je vzrok sinovih težav oče? Ne. (Luka 15:11-13) Podobno tudi Bog ljudi ne ustavi, ko si izberejo napačno pot v življenju. Vendar pa ni on vzrok problemov, ki zaradi tega nastanejo. Torej bi bilo gotovo nepravično kriviti Boga za vse težave, ki pestijo človeštvo.

9 Bog ima dobre razloge, da človeštvu pusti hoditi po napačni poti. Kot moder in mogočen Stvarnik svojih razlogov ljudem ni dolžan pojasnjevati. Toda ker nas ima rad, to vseeno počne. Več o teh njegovih razlogih boste spoznali v 11. poglavju. Vendar bodite prepričani, da Bog ni odgovoren za probleme, ki nas pestijo. Ravno nasprotno, daje nam edino upanje za rešitev! (Izaija 33:2)

10 Poleg tega je Bog svet. (Izaija 6:3) To pomeni, da je brezmadežen in čist. V njem ni niti sledu hudobije. Zato mu lahko popolnoma zaupamo. Tega pa ne moremo trditi za ljudi, ki včasih postanejo pokvarjeni. Celo najbolj pošten človek na oblasti pogosto nima moči, da bi popravil škodo, ki jo povzročajo slabi ljudje. Bog pa je vsemogočen. Lahko in tudi bo odpravil vse posledice hudobije, ki jih čuti človeštvo. Ko bo Bog ukrepal, bo to storil tako, da bo zlo za vedno odstranil! (Psalm 37:9-11)
Kako pa Bog medtem gleda na to, kar se dogaja na svetu in v vašem življenju? Kot prvo, Biblija uči, da Bog »ljubi pravico«. (Psalm 37:28) Torej se zelo zanima za to, kaj je prav in kaj narobe. Sovraži vsakršno krivico. V Bibliji piše, da je Boga 'bolelo v srce‘, ko je bil svet v preteklosti poln hudobije. (1. Mojzesova 6:5, 6) Bog se ni spremenil. (Malahija 3:6) Še vedno mu ni všeč, ko mora gledati trpljenje, ki je razširjeno po vsem svetu. Prav tako mu ni všeč, ko vidi, da ljudje trpijo. 'Mar mu je za vas‘, pravi Biblija. (1. Petrovo 5:7)

12 Zakaj smo lahko prepričani, da Bogu ni všeč, ko mora gledati trpljenje? Tukaj je še en dokaz. Biblija uči, da je bil človek ustvarjen po Božji podobi. (1. Mojzesova 1:26) Potemtakem imamo dobre lastnosti zato, ker jih ima tudi Bog. Na primer, ali niste vznemirjeni, ko vidite, da trpijo nedolžni ljudje? Če je za takšne krivice mar vam, ste lahko prepričani, da je Bogu še toliko bolj.

13 Nekaj najboljšega pri ljudeh je sposobnost ljubiti. Tudi v tem smo podobni Bogu. Biblija namreč uči, da 'je Bog ljubezen‘. (1. Janezovo 4:8) Mi ljubimo, ker Bog ljubi. Ali bi vas ljubezen navedla na to, da bi odstranili trpljenje in krivico, ki ju vidite na svetu? Ali bi to storili, če bi bilo to v vaši moči? Seveda bi! In ravno tako ste lahko prepričani, da bo tudi Bog odstranil trpljenje in krivico. Obljube, ki so omenjene v uvodu te knjige, niso le sanje ali prazni upi. Božje obljube se bodo zagotovo izpolnile! Da pa bi takšnim obljubam lahko verjeli, morate izvedeti več o Bogu, ki jih je dal.
Kaj morda storite, če želite, da bi vas kdo spoznal? Ali mu ne poveste svojega imena? Ali ima Bog ime? Mnoge religije odgovarjajo, da mu je ime »Bog« ali »Gospod«, vendar to nista osebni imeni. Sta le naziva, kakor na primer »kralj« in »predsednik«. Biblija uči, da ima Bog veliko nazivov. Dva od njih sta tudi »Bog« in »Gospod«. Vendar Biblija prav tako uči, da ima Bog osebno ime: Jehova. V Psalmu 83:18 piše: »Ti, ki ti je ime Jehova, [si] sam Najvišji nad vesoljno zemljo.« Če v vašem biblijskem prevodu ni tega imena, lahko pogledate v dodatek v tej knjigi, da bi ugotovili, zakaj je tako. Dejstvo je, da se Božje ime v starodavnih biblijskih rokopisih pojavlja več tisočkrat. Torej Jehova želi, da njegovo ime poznate in ga uporabljate. Lahko bi dejali, da se vam po Bibliji želi predstaviti.
Bog si je nadel ime, ki ima globok pomen. Njegovo ime, Jehova, pomeni, da lahko izpolni vsako obljubo, ki jo izreče, in da lahko izvrši vse, kar se nameni.* Njegovo ime je edinstveno in samo On ga lahko nosi. Jehova je edinstven v številnih pogledih. Kako to?

16 Videli smo, da v Psalmu 83:18 o Jehovu piše: 'Ti sam si Najvišji.‘ (Poudarili mi.) Prav tako je samo On opisan kot »Vsemogočni«. V Razodetju 15:3 piše: »Velika in čudovita so tvoja dela, Bog Jehova, Vsemogočni. Pravične in zanesljive so tvoje poti, Kralj večnosti.« Naziv »Vsemogočni« nam pove, da je Jehova najmogočnejše bitje, kar jih je. Njegove moči se ne da z ničimer primerjati; je neprekosljiva. Naziv »Kralj večnosti« pa nas spomni na to, da je Jehova edinstven še drugače. Samo on obstaja že od nekdaj. V Psalmu 90:2 piše: »Od vekomaj do vekomaj si ti Bog mogočni.« Ta misel vzbuja strahospoštovanje, ali ne?

17 Jehova je edinstven tudi v tem, da je samo on Stvarnik. V Razodetju 4:11 beremo: »Vreden si, Jehova, naš Bog, prejemati slavo, čast in moč, ker si vse ustvaril; po tvoji volji vse to obstaja in je bilo ustvarjeno.« Vse, česar se lahko spomnite - od nevidnih duhovnih bitij v nebesih do zvezd, ki krasijo nočno nebo, sadežev, ki rastejo na drevju, pa do rib, ki plavajo v oceanih in rekah - vse to obstaja zato, ker je Jehova Stvarnik!
Nekateri ljudje se ob tem, ko berejo o Jehovovih lastnostih, ki vzbujajo strahospoštovanje, počutijo nekoliko neprijetno. Bojijo se, da je Bog zanje preveč imeniten ter da se z njim ne bi mogli nikoli zbližati oziroma da je nemogoče, da bi takšnemu vzvišenemu Bogu sploh kaj pomenili. Toda ali je ta zamisel pravilna? Biblija uči ravno nasprotno. O Jehovu pravi takole: »V resnici ni daleč nikomur izmed nas.« (Apostolska dela 17:27) Biblija nas celo spodbuja: »Približajte se Bogu in se vam bo približal.« (Jakob 4:8)
Kako se lahko z Bogom zbližate? Kot prvo, še naprej delajte to, kar pravkar počnete - učite se o Bogu. Jezus je rekel: 'Da bi dobili večno življenje, morajo spoznavati tebe, edinega pravega Boga, in tistega, ki si ga poslal, Jezusa Kristusa.‘ (Janez 17:3) Da, Biblija uči, da spoznavanje Jehova in Jezusa vodi do 'večnega življenja‘! Kot smo že omenili, 'je Bog ljubezen‘. (1. Janezovo 4:16) Jehova pa ima še veliko drugih lepih in privlačnih lastnosti. V Bibliji na primer piše, da je Jehova »usmiljen in milostljiv Bog, počasen v jezi in bogat v dobroti in zvestobi«. (2. Mojzesova 34:6, SSP) 'Dober je in pripravljen odpuščati.‘ (Psalm 86:5, NW) Je potrpežljiv. (2. Petrovo 3:9) Zvestovdan. (Razodetje 15:4) Ko boste Biblijo še podrobneje brali, boste videli, kako Jehova kaže, da ima te in še mnoge druge privlačne lastnosti.

20 Res je, da Boga ne morete videti, saj je neviden duh. (Janez 1:18; 4:24; 1. Timoteju 1:17) Vendar lahko s tem, da se iz Biblije učite o njem, spoznate, kakšna oseba je. Kot je rekel psalmist, imate možnost 'gledati GOSPODOVO lepoto‘. (Psalm 27:4; Rimljanom 1:20) Več ko se boste o Jehovu naučili, resničnejši vam bo postal in več razlogov boste imeli, da ga boste vzljubili in občutili, da ste mu blizu.
Sčasoma boste razumeli, zakaj nas Biblija uči, naj na Jehova gledamo kot na našega Očeta. (Matej 6:9) Ne samo, da nam je dal življenje, ampak tudi želi, da bi živeli najbolje, kar se le da - enako kakor vsak ljubeč oče želi svojim otrokom. (Psalm 36:9) Poleg tega Biblija uči, da ljudje lahko postanejo Jehovovi prijatelji. (Jakob 2:23) Predstavljajte si - spletete lahko prijateljstvo s Stvarnikom vesolja!

22 Ko boste iz Biblije več izvedeli, bodo morda nekateri dobronamerni ljudje pričeli pritiskati na vas, da bi nehali preučevati. Morda jih je strah, da boste spremenili svoje verovanje. Toda ne dovolite, da vas kdor koli odvrne od tega, da bi dobili najboljšega prijatelja, kar jih sploh lahko imate.

23 Seveda boste naleteli tudi na reči, ki jih ne boste takoj razumeli. Morda boste morali pokazati malo ponižnosti in prositi za pomoč, vendar ne odnehajte samo zato, ker bi vas bilo sram. Jezus je rekel, da je dobro biti ponižen, prav kakor majhen otrok. (Matej 18:2-4) In otroci, kakor vemo, postavljajo veliko vprašanj. Bog želi, da dobite odgovore. Biblija pohvalno govori o nekaterih, ki so si želeli spoznati Boga. Skrbno so preiskovali Pisma, da bi se prepričali, ali je to, kar se učijo, resnica. (Apostolska dela 17:11)

24 Jehova najlaže spoznate tako, da preiskujete Biblijo. Ta knjiga se razlikuje od vseh drugih knjig. V čem?


»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#2 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 17. januar 2013, 06:50

Lepo razloženo, čeprav nekoliko pomanjkljivo in napačno .

 

Hvala .

 

Namreč, Treba je še dodati Najpomembneje : Da se je Gospod Stvarnik Jehova Sveti Nebeški Oče od Večnosti pred več kot 2000 leti Inkarniral v Jezusu .

 

In od tedaj je "Beseda meso Postala" .

 

In tako je tudi :  "Svetloba hodila med nami " , .... in naprej ... " a tema je ni spoznala" , ...

 

Kot jo še dandanes ne spozna .

 

Od tedaj ima Bog ki je Stvarnik Troime : Jezus-Ieoua-Sabaoth .

 

In za konec : Jehovo (Ieoua) še lažje kot pa v Bibliji Spoznamo v Novem razodetju ki nam ga je dal prek bratov J.L. in G.M.

 

Se mi ful mudi na šiht zdj.

 

Mir vam bodi.



#3 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 17. januar 2013, 09:03

Torej ti sprašuješ kaj je resnica o bogu...Vuh to pa je vprašanje...

Resnica je dvojnost, saj nekaj je resnica drugo pa ni, torej je konstrukt misli in

zato je omejeno.

Resnica o bogu je zato po moje slepa ulica, ker "bog" je in ga ni, je vse in nič,

oz. mi smo vse in nič. 

Bog ne rabi resnice, naš jaz ga, da se lahko razlikuje od nekaj, kar ni več bog ampak

morda neka resnica.


dReAM

 

 

 


#4 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 17. januar 2013, 12:26

Torej ti sprašuješ kaj je resnica o bogu...Vuh to pa je vprašanje...

Resnica je dvojnost, saj nekaj je resnica drugo pa ni, torej je konstrukt misli in

zato je omejeno.

Resnica o bogu je zato po moje slepa ulica, ker "bog" je in ga ni, je vse in nič,

oz. mi smo vse in nič. 

Bog ne rabi resnice, naš jaz ga, da se lahko razlikuje od nekaj, kar ni več bog ampak

morda neka resnica.

Glej, nepoučeni  , ti žal (še) ne ločiš nas , ki smo ustvarjene energije-Duše, od Stvarnika-Boga in med Bogom, ki je Stvarnik Vsega .

 

On Je Edina Resnica ker je Večen, kot Resnica Sama .

 

Kajti, če Resnica ni večna, potem žal ni Resnica .

 

On Je Edini Ki Je , kajti Je Neskončnost sama od večnosti do večnosti .

 

Nič pa je le v nekaterih praznih glavah ljudi ki še niso dovolj poučeni.

 

Tudi meni še precej manjka , žal.

 

Ampak, se trudim .

 

lp + #

 

 

 

 

resnica ni le dvojnost ... je neskončna množica variant ... potencial vsega

ni slepa ulica ... je pa ulica brez začetka in brez konca ...

če nekaj imenuješ "bog" .... ti si del tega ... in potem iščeš vse resnice o sebi ... spoznavaš ves svoj neskončni potencial ...

 

na tej neskončni ulici kreacije prej ali slej srečaš tudi jehovce, marsovce, bigfute ... krišnovce, budiste ... tudi brezota in mene ...

vsakemu pripada del neskončne ulice ...

vsak bluzi po svoje ...

in je del našega učnega procesa ...

 

 

 

Ja, kot si namignil , ... Bog - Kreator , Je "Brezzačetni in Hkrati  "Brezkončni"  .

 

Thanx . lp + #



#5 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 17. januar 2013, 12:38

 Ta knjiga se razlikuje od vseh drugih knjig. V čem?[/media]

 

Za začetek v tem, da si jo ljudje razlagajo vsak po svoje .

 

Še posebej pa tisti, ki so žal zapadli pod vpliv sekte tipa "jehovove priče"  .

 

Zato , draga sestra Andreja, če ste bili zavedeni pod ta njihov vpliv zavajanja, potem je že čas, da se ga rešite, preden boste padli v hujše trpljenje .

 

Bog je Dober .

 

Zato vas želi rešiti izpod jarma teh napačnih razlaganj-prepričanj .

 

Na vas samih je, če boste sledili temu Klicu .

 

Mi smo Sveto Pismo - Biblijo Že preučili v prejšnjem Tisočletju , tako, da vam lahko tudi kaj razložimo kar si žal napačno razlagate ker so vas napačno poučili .

 

Kmalu se Bo Bog-Stvarnik Vrnil nazaj na ta Njegov Planet , da podeli dobro dobrim, in slabo slabim .

 

Vaša Sreča Bo, če boste priprisani prvim .

 

Ostali bodo žal morali biti odstranjemi dol z obličja Zemlje .

 

Mir naj vam bo .

 

Brat B. + #



#6 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 20. januar 2013, 09:28

Moram pa vam še razkriti , da Vsa današnja duhovščina, : Vključno z vsemi sektami ala tipa  : "adventistična cerkev" ,  "baptistična cerkev" , potem "binkoštna cerkev" , " jehovske priče" , " mormoni" , "luteranci" , ... itd , ...in še in še teh enih raznoraznih sektoriziranih sekt predstavljajo starojudovsko farizejsko duhovščino .

 

In Da : Tako kot se je zgodilo z onimi zavajalci Judov, Prav Tako se Bo zdaj Ponovilo , Vendar v Širšem Obsegu - Z Celotnim Človeštvom .

 

Zgodovina se Je ponavljala, Ampak Zdaj Se Bo Ponovila le še Zadnjič , pred Drugim Prihodom Stvarnika na ta Njegov Planet z napačnim imenom "zemlja" .

 

Lp do tedaj, z veliko Božje Sreče .

 

B.b.

 


 


p.s.; ... le kam je mrknila sestra Andreja ?? ;-)

 

 

 

Mir vam bodi :-)



#7 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 20. januar 2013, 09:49

Se strinjam glede tega, da se zgodovina ponavlja.

To se dogaja že tisočletja verjetno...Enostavno ne moremo presekati miselnega vzorca...

Malo bolj se moramo potruditi drugo nič, vsak pri sebi...

Ne iskati rešitev zunaj sebe, v kakšni od sekt ali podobno...

Vse kar rabimo smo mi...

Kot je povedal Bill Hicks, obstaja samo odločitev med ljubeznijo in strahom,

ljujbezen želi, da ste z vsem povezani v eno, medtem, ko strah želi, varnost,

ki jo vedno znova iščemo zunaj nas, med politiki, med sektami, med hrano, med...................

Torej razmislimo!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Moram pa vam še razkriti , da Vsa današnja duhovščina, : Vključno z vsemi sektami ala tipa  : "adventistična cerkev" ,  "baptistična cerkev" , potem "binkoštna cerkev" , " jehovske priče" , " mormoni" , "luteranci" , ... itd , ...in še in še teh enih raznoraznih sektoriziranih sekt predstavljajo starojudovsko farizejsko duhovščino .

 

In Da : Tako kot se je zgodilo z onimi zavajalci Judov, Prav Tako se Bo zdaj Ponovilo , Vendar v Širšem Obsegu - Z Celotnim Človeštvom .

 

Zgodovina se Je ponavljala, Ampak Zdaj Se Bo Ponovila le še Zadnjič , pred Drugim Prihodom Stvarnika na ta Njegov Planet z napačnim imenom "zemlja" .

 

Lp do tedaj, z veliko Božje Sreče .

 

B.b.

 

 

 

 

p.s.; ... le kam je mrknila sestra Andreja ?? ;-)

 

 

 

Mir vam bodi :-)


dReAM

 

 

 


#8 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. januar 2013, 09:52

Čista ljubezen pomen delovat v dobro vseh.



#9 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 20. januar 2013, 10:27

LJUBEZEN JE LJUBEZEN, JE NIČ, TO JE LJUBEZEN

Čista ljubezen pomen delovat v dobro vseh.

dReAM

 

 

 


#10 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 20. januar 2013, 20:13

To, čemur človek pravi Bog, je povsem drugačno od človekove predstave o Bogu, 

ker je Bog ustvaril človeka, toda človek zdaj Boga ponovno ustvarja po svoji podobi...

z drugimi besedami, človek oblikuje pogled na nekaj in potem skuša vse temu prilagoditi

in tekom tega procesa stvari strašansko popači...Kombinacija vas in vseh nas je tisto, 

kar je Bog...ker Bog je zavest, ki se širi...Ljudje so bili srečnejši, ko so si Boga predstavljali 

kot pretirano verzijo človeka.Kot nekoga, ki je zelo podoben človeku, le da je večji in po 

možnosti pametnejši..in ki ima vse odgovore..Tako je tekom ustvarjanje te podobe Boga

človek sprevrgel svojo lastno podobo, samega sebe je ponižal, ko je naredol razliko

med Bogom in seboj..na osnovi tega je sebe ločil od Boga..(Abraham)


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#11 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 20. januar 2013, 20:23

Viyola, zanimivo, hvala...

To, čemur človek pravi Bog, je povsem drugačno od človekove predstave o Bogu, 

ker je Bog ustvaril človeka, toda človek zdaj Boga ponovno ustvarja po svoji podobi...

z drugimi besedami, človek oblikuje pogled na nekaj in potem skuša vse temu prilagoditi

in tekom tega procesa stvari strašansko popači...Kombinacija vas in vseh nas je tisto, 

kar je Bog...ker Bog je zavest, ki se širi...Ljudje so bili srečnejši, ko so si Boga predstavljali 

kot pretirano verzijo človeka.Kot nekoga, ki je zelo podoben človeku, le da je večji in po 

možnosti pametnejši..in ki ima vse odgovore..Tako je tekom ustvarjanje te podobe Boga

človek sprevrgel svojo lastno podobo, samega sebe je ponižal, ko je naredol razliko

med Bogom in seboj..na osnovi tega je sebe ločil od Boga..(Abraham)


dReAM

 

 

 


#12 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. januar 2013, 21:08

LJUBEZEN JE LJUBEZEN, JE NIČ, TO JE LJUBEZEN

 

Iz nič ni nič :)

 

Ljubezen pomen osrečevat ljubljenega. Čista ljubezen pomen, osrečevat vse. 



#13 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. januar 2013, 21:15

To, čemur človek pravi Bog, je povsem drugačno od človekove predstave o Bogu, 

ker je Bog ustvaril človeka, toda človek zdaj Boga ponovno ustvarja po svoji podobi...

z drugimi besedami, človek oblikuje pogled na nekaj in potem skuša vse temu prilagoditi

in tekom tega procesa stvari strašansko popači...Kombinacija vas in vseh nas je tisto, 

kar je Bog...ker Bog je zavest, ki se širi...Ljudje so bili srečnejši, ko so si Boga predstavljali 

kot pretirano verzijo človeka.Kot nekoga, ki je zelo podoben človeku, le da je večji in po 

možnosti pametnejši..in ki ima vse odgovore..Tako je tekom ustvarjanje te podobe Boga

človek sprevrgel svojo lastno podobo, samega sebe je ponižal, ko je naredol razliko

med Bogom in seboj..na osnovi tega je sebe ločil od Boga..(Abraham)

 

Bog je onkraj človeških predstav ja. Kombinacija vseh nas je le ena izmed njegovih neomejenih energij, ne On osebno. Prepozna ga lahko le tisti, ki mu je predan. Tak je srečen. 



#14 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 20. januar 2013, 22:20

Bog je onkraj človeških predstav ja. Kombinacija vseh nas je le ena izmed njegovih neomejenih energij, ne On osebno. Prepozna ga lahko le tisti, ki mu je predan. Tak je srečen. 

 

Vedno me je zanimalo..po čem se kapljica morja razlikuje od oceana? Popolnoma nič..

je njen del..Bog osebno? Ja..v tebi, meni..v vseh....

To je izvirni greh..ločiti sebe od Boga...ne se zavedati svoje božanskosti


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#15 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 20. januar 2013, 22:34

To je to.....Lepo povedano Viyola.

Vedno me je zanimalo..po čem se kapljica morja razlikuje od oceana? Popolnoma nič..

je njen del..Bog osebno? Ja..v tebi, meni..v vseh....

To je izvirni greh..ločiti sebe od Boga...ne se zavedati svoje božanskosti


dReAM

 

 

 


#16 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 20. januar 2013, 22:42

Vedno me je zanimalo..po čem se kapljica morja razlikuje od oceana? Popolnoma nič..

 

Po kvantiteti...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#17 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 20. januar 2013, 22:55

Po kvantiteti...biggrin.png

 

jap..ampak samo po kvantiteti..yes.gif 


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#18 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. januar 2013, 23:00

Vedno me je zanimalo..po čem se kapljica morja razlikuje od oceana? Popolnoma nič..

je njen del..Bog osebno? Ja..v tebi, meni..v vseh....

To je izvirni greh..ločiti sebe od Boga...ne se zavedati svoje božanskosti

 

Kapljica morja se od morja razlikuje v kvantiteti. Mi, navadna živa bitja smo res del Boga, ampak del Njegove energije, ne Njega osebno. Bog je kot sonce, mi pa smo kot delčki Njegovih žarkov. Bog je energetik, mi smo energija. Bog je ogenj, mi smo toplota. Tud če nas vse skupi zbereš, še zmeri ne bomo Bog, ker smo od Njega kategorično različne narave, čeprav hkrati od Njega nerazdružljivi, tko kot ognja ne morš ločit od njegove toplote. Bog je večno Gospodar, mi smo večno Njegovi sluge. Problem mamo, če ga zarad zlorabe svoje svobodne volje (brez katere ljubeč odnos ni mogoč) ne služmo, ljubimo. Tko kot sta sonce in njegovi žarki hkrati eno in tud različno, tko smo mi z Bogom eno, a hkrati različno. Bog, naš pravi-jaz in naš odnos z Njim je onkraj človeških predstav. Razodet je tistim, ki se mu predajo. 

 

Tud če se zaveš "svoje božanskosti" ne boš nikol Bog, niti srečen v tem tolk kokr bi rad bil. Res, da mi nismo materija, ampak večno, zavestno in srečno bitje, ampak to zavedanje hitro zgubimo, če se ne priklonimo svojemu Izvoru, Bogu. Če pa se (za začetek), pa dobimo več kot že imamo in le to te res osrečuje. Da navadno živo bitje misli, da je Bog, je greh, ki ga onesreči. Osreči te le ljubezen do Boga.



#19 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 21. januar 2013, 06:16

Iz nič ni nič smile.png

 

Ljubezen pomen osrečevat ljubljenega. Čista ljubezen pomen, osrečevat vse. 

 

Nooo, vidiš, "none" , ... MGD že Ve . In ti je tudi Dobro razložil .

 

Nič je samo v nekaterih praznih bučah .

 

Še v Medplanetarnem Prostorju ga Ni .

 

Lp + #



#20 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 21. januar 2013, 06:25

Kapljica morja se od morja razlikuje v kvantiteti. Mi, navadna živa bitja smo res del Boga, ampak del Njegove energije, ne Njega osebno. Bog je kot sonce, mi pa smo kot delčki Njegovih žarkov. Bog je energetik, mi smo energija. Bog je ogenj, mi smo toplota. Tud če nas vse skupi zbereš, še zmeri ne bomo Bog, ker smo od Njega kategorično različne narave, čeprav hkrati od Njega nerazdružljivi, tko kot ognja ne morš ločit od njegove toplote. Bog je večno Gospodar, mi smo večno Njegovi sluge. Problem mamo, če ga zarad zlorabe svoje svobodne volje (brez katere ljubeč odnos ni mogoč) ne služmo, ljubimo. Tko kot sta sonce in njegovi žarki hkrati eno in tud različno, tko smo mi z Bogom eno, a hkrati različno. Bog, naš pravi-jaz in naš odnos z Njim je onkraj človeških predstav. Razodet je tistim, ki se mu predajo. 

 

Tud če se zaveš "svoje božanskosti" ne boš nikol Bog, niti srečen v tem tolk kokr bi rad bil. Res, da mi nismo materija, ampak večno, zavestno in srečno bitje, ampak to zavedanje hitro zgubimo, če se ne priklonimo svojemu Izvoru, Bogu. Če pa se (za začetek), pa dobimo več kot že imamo in le to te res osrečuje. Da navadno živo bitje misli, da je Bog, je greh, ki ga onesreči. Osreči te le ljubezen do Boga.

 

EEEVO !!! :-))

 

Čudovito Razloženo !!! :-)

 

Za Vse Nevedneže tu gor, ki si nekaj domišljajo, razmišjajo, blodijo , ko da nekaj vedo o Najvišjem-Največjem Duhu-Energiji ki Vse Ustvarja-Vodi-Uravnava-Regulira z svojo Inteligenco-Modrostjo od Večnosti do Večnosti skozi Neskončnost !

 

Hvala ti MGD, Madan Gopal Das :-) In Hvala Stvarniku-Bogu da ti je dal možnost tako dobro poučiti se o Njemu :-)

 

Res, duhovna zmeda je čedalje večja na tem Planetu ! :-(

 

To se vidi Takoj , ko pogledam semkaj na kake brihtnolaičnodomišljave komentarje večini duhovno osiromašenih bratov + sester .

 

No, so pa Svetle Izjeme, ... ampak , tudi teh je Čedalje, Čedalje manj po Svetu , ... :-(

 

Bodo nam "odvzeti" , ... kajti ljudje si jih preprosto "ne zaslužijo" . Žal .

 

Zato Bo sedaj na tej Zemlji le še hudooo , še Hujše, ... vse dokler ne pride Odrešitev z Odrešenikom ki je sam Stvarnik .

 

Lp do tedaj, ajd' , čaw .

 

B. + #



#21 Darja Coer

Darja Coer
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 1. februar 2013, 12:59

Nič je samo v nekaterih praznih bučah .

 

Še v Medplanetarnem Prostorju ga Ni .

 

Hmmmm ?!?ohmy.png Hydrogen.gif icon22.gif

 

Moje mnenje je drugačno.

Nič je tisto, kar je vsepovsod - in je zelo pomembno.

 

Vzemi kristalno vazo, jo vrži ob steno - dobiš drobce kristala - A o vazi ne duha ne sluha. (Material je še ves - le nič manjka - prazen prostor)

Vzemi sobo, razbij opeko, jo zmeči na kup - o sobi ni ne duha ne sluha. (Material je še ves - le nič manjka - prazen prostor)

vzemi note - brez praznega prostora  (nič-a) med notami ni glasbe.

 In lahko bi naštevali v nedogled - nič - tišina - oboje je zelo pomembna stvar.

 

Brez nič-a pravzaprav tudi nas nebi moglo biti. Se še spomniš kako izgleda atom? Kar veliko nič-a alu praznega prostora je v vsakem - vsaj kot so mene učili.

  Kaj pa je v medplanetarnem prostoru?


Največji egoist je tisti, ki vsem želi vse najlepše in najboljše   yinyang.gif


#22 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 1. februar 2013, 13:59

mgd-bojante:

Dokler se ne zavedata, dejstva, da je vse eno, da smo vsi eno in

iščeta-vidita boga zunaj nekje v nebesih, tako dolgo bosta trpela in ponavljala vzorce 1000x generacij pred vama...

Iz vajinih komentarjev je razvidno, da sta precej ne-tolerantna, agresivna, ne-kulturna, hitra, zabita v svoje...itd... Vse lastnosti današnje

družbe odražata, ki se ni v stanju spremeniti, ker pač ne razmišlja moralno, pasivno, neagresivno, sproščeno, povezovalno...

Ampak je najbolj obremenjena z svojo podobo in je pripravljena ponavljati ta vzorec bivanja do onemoglosti.

Verjetno imata precej osebnih

težav in odprtih ran, ki rabijo energijo za obstoj.

Kot sem že pisal, nihče nima prav ampak istočasno tudi ima vse prav,

ker vse kar je konstrukt uma, je omejeno, temelji na izključevanju in konfliktu,

zato je načeloma čisto vseeno kaj pišeta in o čem, saj tako ali tako imata ali nimata prav,

kot mi vsi...

Kaj je prav in kaj ni je iz nekega vzornega kota, čisto odvisno, saj je to konstrukt uma in

se ga da spreminjati, manipulirati... UM je omejen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poskušajta misliti z srcem, pa bosta razsvetlejenca morda...biggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.png


dReAM

 

 

 


#23 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 2. februar 2013, 13:42

jaz sem samo happy ker imam te tri tablete in se mi ni treba pogovarjati z kim kardashian ali kom, moj bog je predvsem nabasan in sem happy ,da imam zaščito pred njim.



#24 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 2. februar 2013, 14:49

TRI TABLETE????

 

jaz sem samo happy ker imam te tri tablete in se mi ni treba pogovarjati z kim kardashian ali kom, moj bog je predvsem nabasan in sem happy ,da imam zaščito pred njim.

dReAM

 

 

 


#25 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 2. februar 2013, 16:23

dve in pol, polovička je proti stranskim učinkomyuma.gif

20 mg znižala na 5

7,5 mg znižala na 2,5

2 mg proti stranskim učinkom znižala na 1 mg

TRI TABLETE????

 

ne veste kaj zamujate... ...

 

...se hecam






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0