Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Aloe vera


  • Please log in to reply
* * * * * 1 votes
67 replies to this topic

#1 cosma

cosma
  • D član
  • posts 5,694

Posted 31. May 2003, 13:18

Zanima me, ce je kdo ze sprobal zdravilne ucinke aloe vere in ima s tem kaksne izkusnje.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 31. May 2003, 14:08

Sama imam ogromno izkusenj z aloo in tudi vedno na broju ze skoraj desetletje...
Me je pa presenetilo, ko si dala v prehrano...
Jaz je namrec v prehrani ne furam...
V kozmeticne namene oz. za zunanjo rabo pa mi je nepogresljiva.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 cosma

cosma
  • D član
  • posts 5,694

Posted 31. May 2003, 16:46

Lahko jo prestavis, kamor mislis, da bi bolj spadala. Saj sem bila zelo v dvomih glede tega kam tole napisat. Namrec, v mislih sem imela aloe vero, ki jo jemljemo kot dodatek k prehrani, se pravi da jo uzivamo oralno. Mazila in razlicni geli so odlicni iz aloe in jih tudi sama uporabljam.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 1. June 2003, 08:21

Cosma - kje pa, zakaj bi prestavljali, ce se tudi konzumira...
Samo omenila sem, da kljub vecletnim izkusnjam z njo ne poznam ucinka (niti nacina uzivanja) v prehrani...

Saj bomo dali pa se v Zdravje.. Tu kar pusti.
Samo morda podaj kaj vec; kaksne imas sama izkusnje, kaj si kje slisala ali zasledila ipd...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Klinar

Klinar
  • D član
  • posts 417

Posted 1. June 2003, 17:07

Hojla,

Marsa, a nikoli nimaš občutka, da MORAŠ NAJPREJ VERJETI, potem šele učinkuje, saj vse tako funkcionira.
Če greš k zdravniku, kateremu ne zaupaš, mu že na daljavo pošiljaš energijo za njegovo NEMOČ. Tako je, preberi prosim UČBENIK ŽIVLJENJA našega Martina Kojca.
ko razumeš to tanko knjigico, ki je v njej resnično vsa modrost, lahko vse ostalo odložiš in nehaš mozgati. Umirjen slediš znakom in navodilom notranjega glasu, vodnikom, sanjam.....vsemu, saj ti vse hoče nekaj povedati. Kar je zate dobro, enostavno veš; kar ti pripada po božanskem načrtu, enostavno veš. VSAKDO V SEBI NEKJE NA DNU točno ve vse, prepusti se, vprašaj, verjemi. Napačna prepričanja, ki te zavajajo delitaj, nalowdaj nova. To je vse.
Vsi imamo isti cilj !

Zdravilo-univerzalno zdravilo je ljubezen.

ena lepa misel za danes:
POPOLNA LJUBEZEN SE IZLIVA NA PREDMET SVOJE NAKLONJENOSTI, NE DA BI PRIČAKOVALA POVRAČILO.

clean
peace and love
Klinar

#6 cosma

cosma
  • D član
  • posts 5,694

Posted 2. June 2003, 00:02

Zelela sem vprasati, ce kdo ze ima izkusnje s tem, pa ocitno ni nikogar. Sama sem zacela z kuro pitja aloe in sicer z namenom dvigniti splosno pocutje in pa imunost. S tem sem zacela. ker mi je sorodnica, propovedovala o sosedi, ki je aloo uzivala ob kemoterapiji in je danes cisto ok ob tem pa prisega, da ji je to zelo zelo pomagalo, ce ne ze resilo.
Tole na sebi sem vzela za ''stih probo'', bolj je namenjeno moji mami ampak, ker bi se rada tudi sama prepricala o ucinkovitosti sem pricela jemati tudi sama, pa skodit mi tudi ne more.
Jemljem zjutraj in zvecer 0,3dcl cistega gela aloe.
O ucinkovitosti bom porocala. Danes sem obiskala grad Vurberk ampak o temu v drugem topicu.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 2. June 2003, 07:27

Cosma - ziher je kdo, ki ima izkusnje tudi z uzivanjem; pocakaj malo... x:)x
Sicer pa dbest - porocaj! x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 2. June 2003, 07:29

Hojla,

Marsa, a nikoli nimaš občutka, da MORAŠ NAJPREJ VERJETI, potem šele učinkuje, saj vse tako funkcionira.
Če greš k zdravniku, kateremu ne zaupaš, mu že na daljavo pošiljaš energijo za njegovo NEMOČ. Tako je, preberi prosim UČBENIK ŽIVLJENJA našega Martina Kojca.
ko razumeš to tanko knjigico, ki je v njej resnično vsa modrost, lahko vse ostalo odložiš in nehaš mozgati. Umirjen slediš znakom in navodilom notranjega glasu, vodnikom, sanjam.....vsemu, saj ti vse hoče nekaj povedati. Kar je zate dobro, enostavno veš; kar ti pripada po božanskem načrtu, enostavno veš. VSAKDO V SEBI NEKJE NA DNU  točno ve vse, prepusti se, vprašaj, verjemi. Napačna prepričanja, ki te zavajajo delitaj, nalowdaj nova. To je vse.
Vsi imamo isti cilj !

Zdravilo-univerzalno zdravilo je ljubezen.

ena lepa misel za danes:
POPOLNA LJUBEZEN SE IZLIVA NA PREDMET SVOJE NAKLONJENOSTI, NE DA BI PRIČAKOVALA POVRAČILO.

clean

Clean - ful mi ni bil jasen vceraj tale tvoj post...Potem pa sem postekala, v cem je najbrz finta...
Verjetno si imela odprto tudi temo 'Hipnoza', pa si mi v bistvu odgovarjala na tisto. x:)x
Hvala za priporocilo; sem pa Kojca prebrala ze pred kaksnim desetletjem - res je fina knjiga. In preprosta. In resnicna.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,045

Posted 3. June 2003, 19:27

Cosma, jaz sem nekaj časa pila pijačo iz Aloe (product of Golden);
1. je zelo okusna (tako, da sem se kar nacejala s tako drago pijačo)
2. premalo sem jo pila, da bi ti povedala o zdravilnih učinkih, brala sem pa da je zelo zdravilna...

Samo toliko iz mojih revnih izkušenj z aloe vero. Drugače pa jo porajtam tudi v kozmetiki....
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#10 cosma

cosma
  • D član
  • posts 5,694

Posted 4. June 2003, 18:01

Evo Naky zdej se pa jest ''nacejam'' z Aloo mineva 1 teden in moram rect, da se pocutim malo bolje, kot sem se prej, nisem toliko grozno utrujena.
O sledecih super ucinkih, se porocam, za katere ne dvomim, da se bodo pokazali kmalu. x:)x
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#11 cosma

cosma
  • D član
  • posts 5,694

Posted 5. June 2003, 07:46

A lahko vprasam, kako jo uporabljate v kozmetiki? Jaz poznam samo kreme za soncenje in pa po soncenju.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • posts 60,730

Posted 5. June 2003, 07:52

Jaz jo obvezno uporabljam po britju; se ne obrijem, ce nimam na broju gela iz aloe.
Dobi se v lekarni - modra tubica, ki stane nekaj cez 400 sit ali vecja, ki stane nekaj manj kot jurja.
Sicer se namazes z njo po pikih, po ranicah, po odrgninah ipd.
Tudi hladi in jo lahko uporabimo pri blazjih opeklinah.
Za vse zivo, no.
Zakon je tale gel iz aloe.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 cosma

cosma
  • D član
  • posts 5,694

Posted 5. June 2003, 08:10

Se eno vprasanje...a mogoce kdo ve kje se lahko kupijo zeliscni pripravki ampak taki res dobri, pa narejeni tko kt je treba, ne industrijska predelava. Konkretno se zanimam za Cesnove kapljice.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#14 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,045

Posted 5. June 2003, 17:34

Cosma, dej probaj v domačih lekarnah...
Poleg tega pa obstajajo zeliščarji, k se s tem ukvarjajo doma. Sigurno kdo koga pozna. Jaz sicer poznam eno pocarco, pa ti jo ne priporočam, ha, ha!
Se bom probala mal pozanimat!
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#15 cosma

cosma
  • D član
  • posts 5,694

Posted 6. June 2003, 22:20

Zdej se bom kar sama lotila izdelovanja teh kapljic...po moje bodo u iber zdravilne, k jih bom jest spestala pa namixala...ker bom delala z ful pozitivno mislijo pa se kaksen vilinski simbol bom zraven narisala...da bo res drzal.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#16 Marelca

Marelca
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 5

Posted 3. July 2003, 11:38

Cosma, jaz uporabljam aloo že kar nekaj časa. Pomaga pri umirjanju prebavnega trakta , notranjih vnetjih, čirih,čiščenju organizma, kožne bolezni, mozoljavost, lišaji... Primerna je za ljudi z visokim krvnim tlakom. Uporaba je priporočliva po kematerapijah. Sama jo uporabljam zaradi stalnega problema s kožo. Jo pa uživam z vodo. Nekaj kapljic nekajkrat na dan... Če te zanima, kje to dobiš, se mi javi. Lahko ti pomagam.

x:)x Pozdravček x:)x

#17 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • posts 1,045

Posted 11. July 2003, 03:22

Zdej se bom kar sama lotila izdelovanja teh kapljic...po moje bodo u iber zdravilne, k jih bom jest spestala pa namixala...ker bom delala z ful pozitivno mislijo pa se kaksen vilinski simbol bom zraven narisala...da bo res drzal.

:palec: :palec:

Sigurn bodo tanartabolše! x;)x
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#18 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 23. December 2005, 02:05

100 % cisti sok aloe-vera

99,9 % cisti gel za nego telesa iz aloe vera

info: @ ali OS



#19 997711

997711
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 1

Posted 22. January 2006, 18:13

a mogoče kdo ve kako se naredi doma kremo iz aloe jaz jih mam doma fullll pa če
kdo ve di ga nujno prosila za rečept.
hvala pa*pa

#20 devica

devica
  • Lunatik
  • posts 2,719

Posted 22. January 2006, 20:05

Dvakrat na dan popijem šumečo tableto aloe...To prakticiram še premal cajta, da bi opazla kake spremembe...Je pa fajn okusa, vitamin c...

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#21 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 17. February 2006, 00:42

ja... fajn... odvisno tudi koliksna je kvaliteta tiste tablete ane. in seveda se marsicesa...

#22 free

free
  • Srebrni član
  • posts 16,801

Posted 18. February 2006, 11:33

ja, rastlina je. na netu jetega opisano za ceu mesec branja...
jst jo lih spet pijem x:px tako k je na sliki gor... sam jo je treba hitr spit in v hladilniku imet, ker se hitro pokvari, saj je 99% ali 100% naravna... sicer postane malo grenka... in ze ni ve to cist cist to. tko, da jst vsake tolk casa ubodem krajso turo aloe, pa nonija, pa drugega... x:px

#23 polona n

polona n
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • posts 94

Posted 5. March 2006, 20:45

Aloa vera je nek kaktus je res?




sama uporabljam in zaprisegam na tole aloe vero, zatrjujejo, da gre za naravni proizvod.......


Ljudje že vrsto stoletij uporabljajo aloe vera za zdravje in lepoto. Čeprav s strogo kemičnega vidika ni priznana za zdravilo, je aloe vera še vedno zelo popularna in dejansko učinkovita. Odkrili smo, da aloe vera v bistvu vsebuje dva zelo močna antioksidanta, vitamina C in E, ter še en pomemben element, in sicer cink.
Aloe Vera Plus družbe GNLD je osvežilna pijača iz čistega soka aloe vera in posebne mešanice zelišč (črni čaj, ginseng, kamilica in limona). Z Aloe Vera Plus na prijeten način telesu zagotovimo energijo, ki jo potrebuje vsak dan.

sama imam še zapisane tele stvari:

Notranji del listov Aloe Vera -znan tudi,kot želatinasti file....sestoji iz 95% vode in vsebuje 200 različnih snovi, vključno z mukopolisaharidi, encimisteroli, beljakovinami, vitaminoma E in C, kalijem, magnezijem, kalcijem in številnim drugim snovmi.

Ta AV deluje , ker je izdelana iz najčiščejšega dela "želatinastega fileja", ki jamči kakovost ter prijeten okus.Vsebuje tudi kamilico in Ginseng, slajena je sfruktozo ter odišavljena z aromo sveže naravne limone...Vsebuje tudi vitamin E, ki štiti celice pred poškodbami,ki so posledica vnetij, vitamin C, ki spodbuja sintezo kolagena.............ter poleg ostalih snovi vsebuje tudi cink, ki je bistvenega pomena za obnovo tkiv. AV ne deluje blagodejno samo na naše telo ampak tudi na našo psihično počutje ;)

lp xflirtx



:V: hotela sem priložit še priponko-slikco pa mi ni uspelo :sori:

lp xflirtx
verjemi vase in življenje bo lepše

#24 klarus

klarus
  • Lunatik
  • posts 10,165

Posted 5. March 2006, 20:56

Aloja
RASTLINA: aloja (Aloe barbadensis Miller / aloe vulgaris)
DRUŽINA: lilijevke
Barbardska aloja je ena izmed mnogih aloj (več kot 240) in so jo dobili s križanjem različnih vrst aloj. Visoka je okrog 60 cm. V zemlji ima močne svetlorjave in vlaknaste korenine, iz katerih poganja rozeta dolgih, zelo mesnatih listov. Posamezni listi so voščeni, bledozeleni in pikčasti. Listni rob je trnasto nazobčan. Iz sredine rozete poganja cvetno steblo z rumenkastimi ali rdečkastimi cevastimi cvetovi.

RASTIŠČE IN RAZŠIRJENOST: Domovina aloj je vzhodna in južna Afrika, odkoder se je razširila po Sredozemlju, pa tudi drugod po svetu. Pri nas raste kot okrasna lončnica.

DROGA: Domačini odrežejo liste, iz katerih se pocedi vodenkast sok neprijetnega, grenkega okusa. Izloča se iz celic, ki polkrožno obdajajo rešetasti del svežnja žil. Sok prestrezajo v posodo in ga potem v vodni kopeli zgostijo. Med postopkom odstranjujejo peno in očiščen sok natočijo v posode, kjer se strdi. To poznamo kot lopatka.

RASTLINSKE UČINKOVINE: Strjen sok vsebuje antracensko spojino aloin, emodin, smole, grenčine, aminokisline, snovi, ki spodbujajo delovanje imunskega sistema, rudninske soli itd.

UČINKOVANJE IN UPORABA:
Zaradi aloina je posušen alojin sok močno odvajalo, ki deluje že v majhnih količinah. Pomaga pri lenivosti črevesja, kar je značilno za stare ljudi. Odvajalni učinek se pojavi v 10 urah po zaužitju. Pri tem pa je potrebna previdnost, saj dolgotrajno jemanje škodi zdravju. Iz alojinega soka pripravljajo tinkturo, ki že v majhnih količinah zaradi prisotnih grenčin spodbuja delovanje želodca in jeter. Poveča se izločanje prebavnih sokov in žolča, s tem pa se ublažijo težave, ki spremljajo slabo prebavo.
Drugi način predelave alojinih listov pa poteka tako, da sveže liste za 14 dni shranijo v hladnem in temnem prostoru. Nato jih razrežejo na koščke ali jih zdrobijo in iz njih pripravljajo vodne izvlečke. Te zgostijo v gel, ki vsebuje vitamine, biogene snovi, folno kislino, rudninske soli, mukopolisaharide, encime itd. Vse te snovi organizem spodbujajo k boljšemu delovanju, da lažje premaguje kronične in akutne bolezni ter kronično utrujenost, obenem pa krepijo onemogle ljudi. Gel zavira delovanje bacilov, tako virusov kot bakterij in glivic. Spodbuja presnovo in delovanje vseh organov, jeter, ledvic, srca, živčnega sistema, zmanjšuje količino sladkorja v krvi itd. Blaži bolečine, poleg tega pa ga ljudsko zdravilstvo priporoča vem tistim, ki bi se radi odvadili kajenja, pretiranega uživanja alkohola in opojnih drog.
Alojin gel odlično deluje na kožo, jo hladi, zmanjšuje alergijo ter pospešuje celjenje ran in opeklin. Odličen je za suho in poškodovano kožo, odstranjuje pa tudi starostne pege na rokah. Če ga uporabljamo za nego ustne votline, dobrodejno deluje zoper vnetje dlesni, paradentozo, celi afte itd.

PRIPRAVKI: Ljudsko zdravilstvo priporoča, da vzamemo 100 g drobno sesekljanih alojinih listov in jih prelijemo z litrom dobrega črnega vina. Dobro premešamo in dodamo dve jedilni žlici kostanjevega medu. Vse hranimo v temni steklenici in pustimo namakati 14 dni. Nato precedimo in shranimo. Vsak dan pred večerjo spijemo po eno žlico tega vina. Spodbuja prebavo in tek. Čajno mešanico pripravimo iz enakih delov sesekljanega alojinega lista, janeža, koromača in kumine. Žličko mešanice poparimo s skodelico vrele vode, pokrijemo in pustimo stati toliko časa, da se čaj ohladi. Pijemo ga po požirkih proti slabi prebavi.



še malo iz knjige mojaga fotra :vio:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 5. March 2006, 22:01

[font=Comic Sans Ms]še malo iz knjige mojaga fotra :vio:


Eden je včeraj nastopal na tv, da ni bil on :8):




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users