Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Celostna kristaloterapija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2 komentarjev na to temo

#1 Skag

Skag
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 16. november 2015, 10:31

Pozdravljeni,

Zanima me par stvari v zvezi s kristaloterapijo.

Naj prvo opisem kako sem se celotne zadeve lotil: Začel sem s prvo čakro, s polaganjem ustreznih kristalov (jaspis, snežinkasti obsidian, hematit) pod trtico. Čez dva tedna sem nato prikljucil drugo čakro, s polaganjem ustreznih kristalov (karneol, oceanski jaspis, oranzni kalcit) na sprednji in zadnji del telesa, ki ustreza drugi čakri. Čez dva tedna sem se nato pomaknil navzgor s priključevanjem tretje čakre s kristali citrin, tigrovo železo in rodonit, pravtako na sprednji in zadnji del telesa, ki ustreza tej čakri.

Za polaganje uporabljam ploščate kristale s premerom približno 4 cm, naredim pa 20-30 minutne terapije 2x do 3x dnevno.

Zadeve sem se lotil intuitivno, vendar sistematično. Glavni cilj mi je, da spravim v pogon 6. čakro (tretje oko), ker imam probleme s koncentracijo in mentalno aktivnostjo, sem pa bral da morajo pred odprtjem tretjega očesa biti delujoče vse predhodne čakre (od prve do vključno pete), zato delam postopno.

Zanima me, če obstajajo kakšna posebna pravila/omejitve glede polaganja kristalov?

Na spletu sem zasledil, da naložijo na telo kar precej kristalov na enkrat:

crystal-healing.jpg

Zanima me še kako je s polaganjem kristalov pod hrbtenico? Ali lahko sočasno polagam kristale pod hrbtenico in na sprednjo stran telesa? Ali obstaja kakšna nevarnost, da se mi odpre kundalini? (Tega si namreč ne želim.)

Prosim delite z mano še kakšen uporaben link, video ali pa naslov in avtorja kakšne knjige na to temo.

Lepo vas pozdravljam



#2 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. november 2015, 11:41

Kar se kristalov tiče ni nobenih večjih omejitev, razen da je zelo priporočljivo, da so pred uporabo "energijsko očiščeni"...

 

Vse kar je v knjigah je večinoma samo "površinsko" znanje o energijskem vplivu kristalov na človeka...kar je lahko zelo koristno kot "štartna" pozicija za nadgrajevanja znanja in kombinacijo z drugimi stvarmi...

 

Če bi se najprej malo bolj poučil o osnovah energijskih centrov in vsega kar gre zraven, bi lahko ugotovil marsikaj...recimo da polaganje kristalov zgoraj in spodaj sploh ni toliko pomembno, dovolj je samo ena točka in to je najlažje na zgornji strani, če človek leži na hrbtenici...In še to v primeru, če vzamemo v obzir samo taglavne čakre in ne manjših stranskih...

 

Po drugi strani je pa vprašanje po kakšnih kriterijih si izbiral kristale...ali samo po opisu bolezni ali tudi po "elementih"..."ognjeni" tip človeka namreč ne potrebuje še dodatnega "ognja", ampak bolj "vodo"...

 

6. čakra je lahko aktivna tudi če ostale niso...A si se kdaj vprašal kaj pa če imaš mogoče preveč aktivno 6. čakro in bi moral aktivnost malo zmanjšati ne pa povečati...tudi preveč aktivne čakre namreč lahko povzročajo probleme...

 

Na kratko povedano...v ezoteriki se zmeraj štarta iz tega, da se ugotovi katere čakre so preveč ali premalo "stimulirane" (aktivne), katere čakre so dejavne in katere so še "uspavane" oz. imajo omejen obseg delovanja glede na razvojno stopnjo posameznika...Razvita oz. odprta čakra namreč ni isto kot aktivna...potem pa sledi uravnavanje na različne načine (v tem primeru kristaloterapija)...In to je edini pravilen pristop...vse ostalo lahko stvari izboljša ali celo poslabša...

 

Kristaloterapija je ena izmed metod, ki spada med ti. prve korake, ki na nek način blažijo oz. lajšajo določena psihofiična stanja (simptomatsko zdravljenje), ne odpravljajo pa vzrokov...Šele "nadgradnje" lahko vplivajo na vzroke...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#3 Skag

Skag
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 17. november 2015, 16:31

6. čakra je lahko aktivna tudi če ostale niso...A si se kdaj vprašal kaj
pa če imaš mogoče preveč aktivno 6. čakro in bi moral aktivnost malo
zmanjšati ne pa povečati...tudi preveč aktivne čakre namreč lahko
povzročajo probleme...

 

Odlicna iztocnica! Sedaj mi je pa vse jasno - tretje oko imam prevec aktivno. Sem malo pobrskal po spletu in prisel do ugotovitve da se simptomi, ki jih navajajo ujemajo z mojimi, in sicer zivcnost, napetost, anksioznost, miselna poplava, hitra prevzetost, zmeda v glavi.. Sedaj mi je tudi jasno zakaj je slikanje avre pokazalo, da imam, iz profila gledano, na celu ven taksno spico - prevec aktivno tretje oko. In po moznosti se nekoliko zablokirano, ugibam. Sem pa imel tudi ze probleme s psihozo, kar je spet povezano s preaktivnim tretjim ocesom (izguba stika z realnostjo). Poleg tega sem kemicno obremenjen, jemati moram antipsihoticna zdravila in mozno da tudi to nekoliko doprinese k celotni situaciji. Kot zanimivost naj omenim se, da sem imel izkusnjo ko se mi je tretje oko povsem odprlo, in sicer pri terapiji reikija. Izkusnja je bila fantasticna, dozivel sem transcendentalne obcutke dvignjene zavesti in mocne, povdarjene intuicije. Da se vrnem nazaj k problematiki: Sklepam, da se mi zastaja energija v glavi, v povezavi s tretjim ocesom, kar se kaze kot nezmoznost vsakrsne mentalne aktivnosti, na primer televizije prakticno ne morem gledati, problemi so tudi z branjem in poslusanjem glasbe, tudi s komunikacijo z ljudmi. Vse me dela zivcnega in napetega, cutim pritisk na celu, napetost v glavi, tudi telo ni sprosceno. Problemi so tudi s fizicno aktivnostjo. Utrudi me ze krajsi sprehod.. potrebujem ogromno casa za mentalno in fizicno regeneracijo (zlasti mentalno). Pomoc sem iskal ze marsikje, povsod brez pravega uspeha, sedaj mi preostane samo da se zadeve lotim sam. Kar precej delam s kristali, in sem tudi nekoliko uspesen - uspelo mi je aktivirati solarni pleksus, kar je sicer super - sem bolj odlocen in pogumen, vendar glavni problemi so drugje, in to kar precejsni. Ocitno mi tole tretje oko zelo kuri energijo, neprestano nekaj jem pa potrebujem tudi ogromno spanja. Za konec naj omenim se to, da sumim, da je nekaj narobe tudi s grleno cakro, kot otrok sem imel veliko angin, slikanje avre je tudi pokazalo, da je avra v tem predelu oslabljena. Morda tudi to vpliva na celotno probematiko, da se energija ne pretaka v smislu glava-telo in da sem prevec "v glavi" in premalo "v telesu", da morda energija zastaja v glavi, ugibam.

Hvala Brezo za tvoj odgovor, vabljeni pa ste tudi drugi, da se vkljucite v debato, vsaka pomoc/koristna informacija je dobrodosla.

Hvala in lep pozdrav
 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0