Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Med kot afrodizijak


  • Prijavi se, če želiš komentirati
102 komentarjev na to temo

#1 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 14. maj 2003, 21:36

kako pa ste na tem področju, med so uporabljali že stari grki in rimljani za jačanje spolne moči ( pa, da nebo kdo mislil, da mi je potreben za ta namen x:Dx x:Dx ) ampak na dan z besedo kdo kaj ve o tem x?x

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 14. maj 2003, 21:43

je med kt čokolada;kakav? v tem smislu_

#3 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 14. maj 2003, 21:45

A ne učinkovito deluje na jačanje spolne moči, si že probal oziroma kolko medu porabiš na mesec x?x x?x

#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 14. maj 2003, 22:00

ne porabim ga neč/mesc...pijem in dodajam ga le zimsko, al pa ful v vroč čaj ga devam........polet.....kr rabm to.

#5 zojko

zojko
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 14. maj 2003, 22:24

Za med kot afrodizijak- to mi ni poznano, je pa res, da kar nekaj doktorjev prihaja k meni po matični mleček kot afrodizijak, saj ga predpisujejo svojim pacientom.
Zorko

#6 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 14. maj 2003, 22:27

Če med poliješ po določenih delih ... in ga potem poližeš, se zna zgodit, da deluje kot afrodizijak!

Kaj bi brez domišljija! x;)x

#7 zojko

zojko
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 14. maj 2003, 22:36

:vragec: :vragec: Pa tudi polizati ga ne moreš glih hitro. To bi bi veljalo poskusiti, ampak kako nekoga prepričati, da ima med lahko zelo različen okus x:Ix x:Ix x:Ix x:Ix x:Ix

#8 Boštjan Grom

Boštjan Grom
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 15. maj 2003, 13:19

Pozdravljeni !

Jaz sem že premišljeval da bi med pakiral v posebo oblikovane "valčke" seveda bre nalepk, ki bi bili uporabni na dva načina, 1. Kot embalaža ze med, ki bi se ga dalo uporabiti kakor piše Tamara in Zojko, 2. pa kot se te zadeve uporabljajo (tiste ki tudi vibrirajo)....

Sam ne vem, najbrž bi šlo kar dobro v promet v kakšni "redči trgovini" (prevod)

Upam sam da je tole razumljivo pa da me moderator ne bo dol vrgu...hi

LP vsem :vragec:
Lepo pozdravljeni in naj medi !!

#9 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 15. maj 2003, 15:43

Oja moram nekje poiskati kje piše o tem, da so ga uporabiljali za te name grki in rimljani x!x
Med v vroč čaj ni dobro v toplega pa ja, če je vroč potem določene snovi uničujemo.
V medu je tolko encimov in vitaminov ( v eni žlički), da zadostuje enemu človeku za cel dan to je razlagal dr, Kapš, ko sem poslušal njegovo predavanje v GR x:px

#10 kodrlajsa

kodrlajsa
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 127

Objavljeno: 16. maj 2003, 15:03

afrodiziak, medek, hmmm, njam njam
katere vrste med to?
najraje imam kostanjevega
ker fino sladkopogreni

xokx Kodrlajsa

#11 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 16. maj 2003, 18:16

ja kostanjev je zelo dober za prebavila in verjetno tudi za jačanje splone moči x:Ix

#12 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 16. maj 2003, 18:48

Danilo, pri dr. Kapšu je nekaj zelo zanimivega. Toliko pove kako in kaj moraš delat, da boš zdrav (in mene je pred parimi leti čisto prepričal), pol sem pa zvedel, enkrat ga je enkrat okoli tistega časa, ko je izdal Med in zdravje ruknil infarkt :eek: xrolleyesx

#13 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 16. maj 2003, 18:55

Aja še to, dekleta pazite, če si med kakimi igrcami nanašate med okoli vaših dolinic užitka, da ne bo glivic :\:
Med ima sicer antimikrobne lastnosti, ampak v nožnici je lahko med hrana za kakšne nezaželene mikroorganizme

#14 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 16. maj 2003, 18:56

ja karkoli ga je ''ruknilo'' na sejmu v GR lani je bil čil in zdrav kot se šika in zelo dobro predava x!x Veš ni predevatelja, ki bi vse tako lepo ponazoril kt dr. Kapš :8):

#15 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 16. maj 2003, 19:13

Saj je mene na predavanjih pri nas s svojimi argumenti tudi prepričal, samo so poleg hrane še nekatere druge stvari, ki načenjajo zdravje. Stres v službi (ki mu ga kot zdravniku prav gotovo ne manjka) je že ena takšna zadeva. Mislim pa, da je imel težave že nekaj let nazaj. Lepo je slišati, da je z njim vse v redu.

#16 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 16. maj 2003, 19:15

Ja, če bi bil le kmet in nebi hodil v službo bi živel vsaj 20 let dlje, sicer jaz hodim delat ne v službi x:Dx x:Dx

#17 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 16. maj 2003, 20:32

Aja še to, dekleta pazite, če si med kakimi igrcami nanašate med okoli vaših dolinic užitka, da ne bo glivic  :\:
Med ima sicer antimikrobne lastnosti, ampak v nožnici je lahko med hrana za kakšne nezaželene mikroorganizme

Joj, Marko, dobro da si to povedal! x:)x x8Dx

Ne bom preverjala...

#18 zojko

zojko
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 17. maj 2003, 06:49

x:o)x Le zakaj je ta tema najzanimiveša? Mogoče pa je razlog med :xx!:

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. maj 2003, 09:31

...
V medu je tolko encimov in vitaminov ( v eni žlički), da zadostuje enemu človeku za cel dan  to je razlagal dr, Kapš, ko sem poslušal njegovo predavanje v GR x:px

Sem iskala tale odgovor Danilov, pa sem sele nazadnje pogledala v 'Med in afrodiziak'... Kdo bi si bil mislil, da bom tole nasla tukaj.. x:)x

Ja - tole... Vcasih so skoraj izkljucno z medom krepili podhranjene otroke ali rekonvalescente, oslabljene, presuhe...
Tako da je tole zelo koristen podatek, ki si ga kaze zapomniti.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 17. maj 2003, 14:33

Ja tule se najde vse tale forum je res v redu zadeva znanje z vseh strani x:Dx

#21 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 22. maj 2003, 14:05

Menda medu ne bi smeli uživati otroci vsaj do prvega leta starosti, če ne še več. Če se bom spomnila, bom preverila. Pojma nimam več, zakaj je tako, je pa res, da naš mali danes poje kar veliko medu - v čaju.

Milena

#22 vila vetra

vila vetra
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 192

Objavljeno: 22. maj 2003, 14:13

ej, bolj konkretno to- en recept prosim,
kako med afrodiziak postane?
katere vrste med, a medenjak? ???????
pa recimo medeni tedni...

mhmmmmmmm jjjjjjjjaaaaaaaaaaa
njami!

Življenje je medeno lectovo srce

xsrcx xsrcx xsrcx Vila Vetra
Nikoli ne podcenjuj moč vetra
in moč strasti...!

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. maj 2003, 14:25

Menda medu ne bi smeli uživati otroci vsaj do prvega leta starosti, če ne še več. Če se bom spomnila, bom preverila. Pojma nimam več, zakaj je tako, je pa res, da naš mali danes poje kar veliko medu - v čaju.

Milena

Milena - vcasih so mislili, da med ni primeren za otroke, ker je tako krepilen... so mislili, da je premocen.
Vendar so potem 'dokazali', da ni tako, ravno v teh primerih, ki sem zgoraj napisala, ko so v obdobjih pomanjkanja z njim krepili dojencke, otroke, slabotne, in tudi rekonvalescente.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 22. maj 2003, 18:32

Med za otroke ni primeren celo strupen v naslednjem primeru:
ČE se toči med z satov kjer je odprta zalega, ta zalega vsebuje neke snovi, ki baje dojenčkom izredno škodijo. Pri nas se tega ni bat, ker vsi čebelarijo z matično rešetko pri uvoženih medovih pa velja pozornost! Ne vem sem pozabil kaj izloča mlada zalega, da je tak strupeno, mogoče kdo drug ve x?x

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. maj 2003, 19:46

Dbest! Hvala za tole pojasnilo...
Je pa res skrb odvec - kajti kdor bi kupoval uvozen med... bi bil, miloreceno, nespameten...
Slovenska tradicija je namrec med prvimi (dobesedno) na tem prostoru (sirse, ne samo Slovenija)...
Tako da tule je med zakon.
V Sloveniji je med najboljsimi v svetu, bi rekla. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0