Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

V debelem črevesu nastaja mnogo bolezni


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
130 komentarjev na to temo

#1 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 7. junij 2004, 10:16

Ali ste vedeli, da mnogo bolezni nastaja ravno v debelem črevesu? Več o tem sem vam napisala članek in ga lahko preberete v novicah x;)x

Hydro-colon je pa praznenje debelega črevesa....malo bolj konkretno, kot je navadni klistir :O: xsrcx

O debelem črevesu se bolj malo govori, saj je to nekaj smrdečega, vendar se sploh ne zavedamo, kakšno pomembno vlogo ima v našem življenju. :eek:

.....za začetek se okorajžite in preberite članek xDDx , nato pa me lahko tudi kaj vprašate xsrcx :2src:

CL
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. junij 2004, 10:32

Dbest, C.L.! x^x x8Dx :palec:
Se dobro, da sem videla tole (da sem sla lahko potrdit na Novice, ko tako suvereno pravis na Novicah - tam pa nic, ker je 'na cakanju', dokler ne potrdim). x;)x xDDx

Strinjam se - sem ze pritrdila Rachku (v temi Post ali v 10. Dnevniku), da je res, da stevilne tezave izvirajo iz crevesja oz. so posledica slabe prebave.

Pa se link na ta clanek. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. junij 2004, 10:40

Dober clanek, prej sploh nisem imela casa, sem se malo boldnila itd., da je lepse, se boljse bere...

Zelo koristno in thanx, da si prispevala! x:Xx :palec: :vio:
Saj po novem bodo novice ln magazin in bo 10x boljse vse povezano in pregledneje - clanki bodo ostali, ti ki so ze gor, bodo pa spremenjeni linki, tako si jih ne kopirajte, saj bo potem, kot pravim, pregledneje in cisto vse bo gor, kar je zdaj, in se 10x vec. x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 7. junij 2004, 10:41

Treba zdravo jest.

:palec:

ja, Bobnar...vendar na žalost imamo mnogo grehov :eek: iz preteklosti, ki so pospravljeni v našem črevesju in če začnemo z zdravo prehrano šele zdaj, se grehi ne odplaknejo :xx!:
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#5 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 7. junij 2004, 10:46

Dober clanek, prej sploh nisem imela casa, sem se malo boldnila itd., da je lepse, se boljse bere...

Zelo koristno in thanx, da si prispevala!  x:Xx  :palec:  :vio:

ni problema Marsa, sej sem ga obljubila, samo mi je šele zdaj ratalo, ko sem imela na morju malo več časa xsrcx

(moj tekst je v več barvah in povdarjen..., samo ko ga dam pa sem gor, je pa vse enako :sori: , hvala, ker si ga ti polepšala :2src: )
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. junij 2004, 10:48

:palec:
... saj ti pravim, da bo zdaj vse boljse, za avtorje prispevkov pa tudi lazje... x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 7. junij 2004, 11:42

Hvala za članek candlelight, se strinjam, da koristi ta hidroterapija.
Dobrodošla informacija.
Pri astromedicini smo tudi enkrat govorili o povezanosti slabega vida in črevesjem.

Ni neke posebne tekočine -gre tu samo za vodo, ne?
Stanka

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#8 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 7. junij 2004, 11:50

Ni neke posebne tekočine -gre tu samo za vodo, ne?
Stanka[/color]

Ja, Stanka, v črevo vbrizgajo vodo, ki je naravna sestavina črevesne vsebine, blato se zmehča in zdrkne iz telesa...vse je povsem naravno x;)x....kot je naravno, da si npr. čaplje in podobne ptice na rečnem bregu vbrizgavajo vodo s kljunom v zadek in se očistijo... xsrcx
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#9 Kasandra

Kasandra
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 7. junij 2004, 13:34

super tole :palec: , sama to počnem že nekaj let ampak tako dobro kot s to terapijo ne moreš tega narediti sam doma.
Zanima me, če veš mohgoče, koliko stane enkratna terapija in približno kolikokrat bi človek moral to opraviti, če se slabo počuti oz. ima katerega izmed naštetih znakov bolezni v tvojem članku

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. junij 2004, 13:54

Joj, kako dobro si napisala, C.L... Totalno ste me prepricali, groza me je, ko sem rpebrala 10 kg tamle!!! :O:
Kaj sele, ce ne bi bila fit in telovadila, jedla dokjaj zdravo...
Morda je vsake toliko smiselno tudi v teh primerih...
Vendar pa - priznam - blazno me je strah takega posega in mi je se bolj nerodno... Kot me prepica in vse, kar nekako dvomim, da bi se podvrgla... oz. potem bi najbrz pac se, ce bi bilo 'nujno',... ampak.....
Tam nekdo puca **** iz tebe v bistvu? Tam neke cevke so in tko... :sori: :8): :o|o:
Poleg tega pa - higiena... me malo skrbi... ne me narobe razumet...
Ampak se je recimo dogajalo, da so bile komore za lebdenje in niso redno cistili oz. filtrirali ali kako je ze bilo ali ne dovajali dovolj Epsomove soli in so se nekateri pritozevali nekoc, da ni kul, da je 'umazano'...

Poleg tega pa... hmmm - ali se ne pucas dovolj s sadjem, z Donati in vsem? Ali se ne more zgoditi, da se to potem recimo nenadzorivano, neartikulirano samo cisti - recimo kot nekaksen stranski ucinek?
Malo mi je agresivno... xscratchx

In da klistiranje ni dovolj oz. je to pac boljse?
saj v bistvu verjamem, samo lahko bi bila pac marketinska fora... ces, to je pac toliko boljse...
Kaj pa se bo potem zgodilo s 'starim dobrim klistiranjem'? x:o)x x;)x

p.s. In, ja, zanima me kot Kasandro - koliko in kolikokrat?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 7. junij 2004, 14:40

Joj, kako dobro si napisala, C.L... Totalno ste me prepricali, groza me je, ko sem rpebrala 10 kg tamle!!!  :O:
Kaj sele, ce ne bi bila fit in telovadila, jedla dokjaj zdravo...
Morda je vsake toliko smiselno tudi v teh primerih...
Vendar pa - priznam - blazno me je strah takega posega in mi je se bolj nerodno... Kot me prepica in vse, kar nekako dvomim, da bi se podvrgla... oz. potem bi najbrz pac se, ce bi bilo 'nujno',... ampak.....
Tam nekdo puca **** iz tebe v bistvu? Tam neke cevke so in tko...  :sori:  :8):  :o|o:
Poleg tega pa - higiena... me malo skrbi... ne me narobe razumet...
Ampak se je recimo dogajalo, da so bile komore za lebdenje in niso redno cistili oz. filtrirali ali kako je ze bilo ali ne dovajali dovolj Epsomove soli in so se nekateri pritozevali nekoc, da ni kul, da je 'umazano'...

Poleg tega pa... hmmm - ali se ne pucas dovolj s sadjem, z Donati in vsem? Ali se ne more zgoditi, da se to potem recimo nenadzorivano, neartikulirano samo cisti - recimo kot nekaksen stranski ucinek?
Malo mi je agresivno... xscratchx

In da klistiranje ni dovolj oz. je to pac boljse?
saj v bistvu verjamem, samo lahko bi bila pac marketinska fora... ces, to je pac toliko boljse...
Kaj pa se bo potem zgodilo s 'starim dobrim klistiranjem'?  x:o)x  x;)x

p.s. In, ja, zanima me kot Kasandro - koliko in kolikokrat?

uf, Marsika se je zbudila x:Dx bom šla kar po vrsti:
- kot sem že povedala, s telovadbo in s prehrano nikoli ne moreš spucati starih grehov, ki pridbno čičajo v črevesu
- nerodno pa ti je pri takem posegu lahko toliko, kot da bi šla h ginekologu, žal se pri nas o črevesu premalo govori, ker je to kao neka tabu tema, ker smrdi in se ni olikano o tem pogovarjat :xx!:
- kar se pa tiče higiene, naj te ne skrbi, saj gre vse direktno po cevki v odtok, tako da niti ne vidiš, kaj vse prihaja iz tebe. Saj si prebrala, da sta dve cevki, ena za dotok vode, druga za odtok blata x:Dx. Vsekakor pa mora biti higiena na višku, vsak dobi čisto svojo cevko, s katero pa se potem lahko igrajo edino smetarji x:Dx
- stranskih učinkov naj ne bi bilo, saj s tem spodbudiš peristaltiko, da bolje dela in se kmalu vse normalizira.
- klistiranje pa je samo nekaj centimetrov in ne gre v globino in v žepke (divertikle), je pa vseeno bolje, da si naredimo klistir, kot pa da jemljemo odvajala. S tem si bomo odpravili trenutno zaprtost, ne pa starih oblog.
- en poseg stane 10.000 sit in je dobro, da se ga naredi približno 2x v enem letu na začetku, potem pa 1x na leto ali na dve leti:vio:
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. junij 2004, 14:53

:palec: Thanx, zelo razumljivo podajas - to zelo cenim... :palec: da ne tratis casa (ne svojega ne mojega ne nikogar)... x^x :palec: (in to je zame znak visoke inteligence, kaj me briga, ce ful ves, ce jaz nic ne stekam - varianta xDDx x;)x)

Potem niti ni nek cash strahoten, si komot omislis to... Enkrat si morda bom... najbrz, saj sem rada preciscena in osvezena - takorekoc resetirana x;)x x:o)x xDDx
Nerodno.. kot pri gin.? Ja, saj tam mi je bilo tudi, prvic sem hotla kar 'pobegnit', ko me je sosolka zvlekla in ce ne bi notri imeli ze moje knjizice, me ne bi tistega dne videli v ordinaciji... xDDx
Ne samo to, zadrega, ja, seveda, pa se... hm... ampak tudi - instrumenti razni v telo! :sori: :O: :o|o: :sori:
Ceprav po drugi strani na porodu oz. pred pa nisem nic komplicirala, ampak sem bila super 'pacient' in se prepustila... ker - kaj pa cem, ce se ze grem, grem pa se, ker sem recimo ze notri... x:o)x xDDx

Zanimivo je, da zadnje case ful razmisljam o tem... iskala za znanko o Crohnovi bolezni (ugotavljam, da v tem primeru ni priporocljiva - hydroterapija), potem je prisla na forum Sija s tem vprasanjem... ... danes pa sedim na wc-ju in razmisljam, kok je pomembna dobra prebava - in pridem na forum in na vrhu tale - na novo postavljena - tema. x!x

Zame prebava se kako JE pomembna seveda.
saj prebava je vse... kaksni smo - kako PREBAVLJAMO - vse... doziveto, videno, slisano, pojedeno, ............. xhypnox xyiyax

To vidimo tudi v astrologij recimo lepo... od stresa - devic rakov, koliko ima na prebavilih, tem traktu, tezave... ker stiska vase (probleme), vpija vase, ma... o tem bi se dalo ful nalozit...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 7. junij 2004, 17:13

:palec: Marsa

....za Crohnovo bolezen tole ni ravno priporočljivo :sori: ....mogoče pa je poskusiti z akupunkturno masažo (siljenje telesa v lastno zdravljenje) x;)x
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. junij 2004, 17:24

Ce se ti da, pliz, ali lahko predlagas to se v ono temo, da bom po moznosti sprintala znanki ali jo napotila, ce in ko bo imela moznost neta (so zelo ne-netovski, sestra ji vcasih kaj posreduje)..
Pa tudi Sijo (in druge, ki morebiti samo berejo) bo morda to zanimalo oz. ce je metoda ucinkovita, je koristna informacija. :palec: x:Xx :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 7. junij 2004, 17:33

Ce se ti da, pliz, ali lahko predlagas to se v ono temo, da bom po moznosti sprintala znanki ali jo napotila, ce in ko bo imela moznost neta (so zelo ne-netovski, sestra ji vcasih kaj posreduje)..
Pa tudi Sijo (in druge, ki morebiti samo berejo) bo morda to zanimalo oz. ce je metoda ucinkovita, je koristna informacija.  :palec:  x:Xx  :vio:

ja, bom naredila izjemo x;)x , drugače pa, če mogoče nisi opazila, bolj malo dajem napotke, kaj vse se da narediti z akupunktno masažo, da ne bi bila preveč vsiljiva in predvsem, ker mora človek nekako sam priti do tega, da si želi pomagati ravno s to mojo metodo x;)x xsrcx
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#16 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 7. junij 2004, 18:56

kot je naravno, da si npr. čaplje in podobne ptice na rečnem bregu vbrizgavajo vodo s kljunom v zadek in se očistijo...

slišm, berem :eek: ,prvič
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#17 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 7. junij 2004, 20:55

Candlelight :palec: ... prvič sem tole slišala novembra l. 2000 od Irme Bembič in najprej malo debelo gledala, ko je omenila, da je črevesje ključ do ozdravitve.... vsa ta leta sem preverjala (pomeni, 'tipala' z rednim klistiranjem, kakšne so spremembe), kako je ta trditev uglašena z mojim razumevanjem... in moram reči, da vedno bolj vem, da je ključ do 'ozdravitve' (jaz bi rekla do naravnega ravnovesja) razrešitev notranjih konfliktov, hidroterapija pa veliko pripomore k temeljitemu opuščanju starega, torej pri očiščenju. Zaupam v modrost telesa, da je ves čas usmerjeno k zdravju, mi je pa jasno, da s preteklostjo obremenjeno telo to težje izvede. Zato čisto sprejemam, da je hidroterapija črevesja koristna za vse, posebno pa najbrž učinkovita pri tistih, ki so izbrali opustitev starega na vseh nivojih, ki seveda vključuje tudi fizično telo, v katerem se manifestirajo misli in čustva. Pri nasvetu, da je koristna najprej 2x na leto, potem pa 1x letno, pa sem previdna... teh izjav ne vzamem za 'svete', saj malo bolj zaupam, da je tudi debelo črevo ustvarjeno tako, da zmore uravnoteženo delovati v moje najvišje dobro in ni 'defektno' in nesposobno (se pravi, da mu moram ves čas z nečim pomagati, ker samo ne zmore) že a priori, pač pa ravno obratno. To sem rekla že tudi Freeju, ko sva se menila o sicer krasni zadevi FHES-u. Namreč - ne meni govorit, da zdaj tole potrebujem do konca življenja (tako se reče), ker potem s tem zanikam modrost telesa in duha, da poskrbi za ravnovesje. Izhajam pač iz tega, da nismo postavljeni sem zmaličeni in pohabljeni, pač pa opremljeni z vsem, kar potrebujemo zase. Vmes pa si pomagamo, če začutimo, da potrebujemo dodatna orodja in 'porive', da gremo skozi.

#18 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. junij 2004, 21:09

Človeški organizem sam, za razliko od večine živalskih, ki C-vitamin proizvajajo v jetrih, razen rib in nekaterih ptičev, ki ga tudi ne proizvajajo, C-vitamina ne proizvaja. Zanj ga proizvaja 13. organ, bakterije v črevesju, pa tudi bolezenske klice, kadar nastane za to potreba.
Tako približno in na kratko se v svoji knjigi dotikam pomena črevesa, ki je tovarna, v kateri bakterije proizvajajo C- vitamin na zelo preprost način. C- vitamin in sol, biokoda, sta izloček vseh organizmov, tudi najmanjših.
Pomembno pa je, da je ta tovarna tem organizmon prijazna, da imajo dovolj vode, hrane in zdrave soli, ki vzdržuje tej vodi ustrezen pH.
Zelo se lahko strinjam, da je take hale potrebno tudi kdaj pa kdaj očistiti, delavcem pa dati dopust s postom x:Dx :palec:

#19 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 8. junij 2004, 12:00

Cool članek, C.L., jaz že tako ali tako nekaj časa razmišljam o čem takšnem(hidroterapija), verjetno se bom letos poleti odločil zanjo.

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. junij 2004, 12:26

C.L. - :palec: - saj vem, lepo od tebe, tudi sama sem podobno naprogramirana, vendar ce je se prav posebej smiselno in ucinkovito, papacpredlagas- saj odloca se vsak sam.. x:)x :vio:

Mateja- :palec: :palec:

Bobnar, Rachek bi se ocitno rad najtemeljiteje precistil, jaz ga pa stekam, se je vrgel v tale projekt, ociscevanje organizma, in zdaj vidi se eno varianto, se temeljitejso...
Je pa res, da toliko enega izplahovanja, Rachek, pa najbrz ni pootrebnega, spet ne...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 8. junij 2004, 12:54

ti?
ko itak nič ne ješ xrolleyesx

Huh, od kod pa ti to ? Požrem 3-4 kg hrane na dan, sploh, odkar sem končal z postom.

#22 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 8. junij 2004, 12:56

Je pa res, da toliko enega izplahovanja, Rachek, pa najbrz ni pootrebnega, spet ne...

Verjetno res ne. Po mojem bo potrebno manj jest tudi, ne pa 0.5 kg lešnikov v enem šusu, pa takšne .... :xx!:

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. junij 2004, 12:59

Je pa res, da toliko enega izplahovanja, Rachek, pa najbrz ni pootrebnega, spet ne...

Verjetno res ne. Po mojem bo potrebno manj jest tudi, ne pa 0.5 kg lešnikov v enem šusu, pa takšne .... :xx!:

Ja, to itak... Me pa cudi, da ob takem zdravem odnosu, ki ga imas oz. si ga imel med postom zdaj ravnas tako 'nespametno'... Res da so lesniki dbest, cista energija in vse tole, samo to je mocno, vseeno, iz tega delajo olje! A ves...
Jaz sem tudi startala z orescki in takimi zadevami po postih ali po dolgotrajsnejsi bolezni, ko me je enkrat zachopatila, samo to je bilo, kaj jaz vem, 5 do 10, 15 lesnikov, kakih 5, 6 oliv in podobno... Par redkvic...
ne pa pol kile lesnikov! :eek: xrolleyesx x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 8. junij 2004, 13:01

ti?
ko itak nič ne ješ xrolleyesx

Huh, od kod pa ti to ? Požrem 3-4 kg hrane na dan, sploh, odkar sem končal z postom.

Si kaj računal, koliko kalorij je to dnevno.
Mislim, da imajo semena kar veliko energetsko vrednost.
Pa da tak koncentrat razredčiš, moraš spiti kar precej vode :8):

#25 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 8. junij 2004, 21:18

Tako pa še noben post tule ni smrdel. x:Dx

Andres




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0