Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Celulit


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
234 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. maj 2002, 01:00

Nekaj nasvetov oz. receptov za odpravo celulita sem naštela tukaj in jih boste našli bolj proti dnu strani.

Posebej pa hočem opozoriti na sezono češenj sedaj. Za odpravo celulita je namreč izredno učinkovit čaj iz češnjevih pecljev.
Peclje dobro opranih češenj posušimo v senci.
Potem ščep vsakič dodajmo v čaj - npr. bezgov, lipov, presličin in/ali šipkov.

Zelo učinkovita pa je tudi obloga iz gline (postopek boste našli na LN pri poglavju Glina, v oblogo pa boste poleg jabolčnega kisa dodale pomarančno ali katerega od v spodnjem odstavku naštetih olj.

Pa še en nasvetek: v obstoječe mleko ali olje za telo dodajte 2-5 (*odvisno od količine bodymilka) kapljice čistega pomarančnega, bergamotkinega ali čajevčevega eteričnega olja in dobro zmešajte (npr. s kitajsko palčko, ki jo sicer uporabljamo pri jedi - v takšne namene imam vedno kakšen par novih).
Po izmeničnem tuširanju s toplo in nato z mrzlo vodo in po temeljitem frotiranju bo učinek takegale obogatenega mleka za telo prava osvežitev, pomaga pa tudi zunanje odpravljati celulit.
Seveda pa naredimo 50% že s samo masažo oz. z vtiranjem.

Največ pa vse skupaj zaleže, če se poleg tega dnevno vsaj malo gibljemo (zadostujejo Tibetanci ali Pozdrav Soncu) in smo dovolj na svežem zraku.


Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 robertd

robertd
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 11. junij 2002, 01:00

Za celulit je osnova energetsko neravnovesje, ki se ga da vzpostaviti. Obstajajo energetski treningi, ki vplivajo na odpravo vzrokov problemov celulita, od katerih v lJUBLJANI priporočam vsakodnevne treninge na Gradaški 10 - Satelit/Stik 603 (Trnovo- tel.040-850 381 ali 25 73710)in v CELJU v Centru Spirala v Dečkovem naselju.(031 781 090)

Obstaja pa tudi učinkovita kolekcija Cellucon s tremi različnimi izdelki ( med njimi tudi olje za masažo in gel za tuširanje) iz popolnoma naravnih sestavin, ki izjemno hitro odpravlja celulit in po reviji Cosmopolitan spada med najučinkovitejša sredstva proti celulitu. Tudi tukaj se lahko obrnete na Stik/Satelit 603. Robert

robi

#3 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 30. junij 2002, 01:00

hehe s pomaranco nad pomarancno kozo :), ops celulit, kaj pa delam tukaj? bye

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 1. julij 2002, 01:00

naj povem, da je celulit deden; torej ne sekirajte se t0o0liko.

pokowc

#5 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 1. julij 2002, 01:00

Hja, najbolj sem bil presenecen, ko sem zvedel, da majo tudi grozne sportnice celulit. Sicer pa lepe noge, koza so bile vedno rezervirane za ribe, dvojcice, device in strelke :)

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#6 Mimi

Mimi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 1. julij 2002, 01:00

;))

mimi


"Zvezde se ne sramujejo, da se zdijo kresnice". R. Tagore

#7 Orhideja

Orhideja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 185

Objavljeno: 5. maj 2003, 15:45

Tudi blato veliko pomaga, tako da se gremo vržt v sečoveljske soline! x:Dx

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. maj 2003, 15:53

Res je, zelo pameten in koristen nasvet! Tole je res mega... blato.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Orhideja

Orhideja
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 185

Objavljeno: 5. maj 2003, 17:21

Pa še zabavno bi bilo! x:)x

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. julij 2003, 09:26

Spomnila sem se na tale celulit.... pa da imamo se tukaj, ce se bomo odlocili, da ga bomo odpravljali z vsem dostopnimi sredstvi... :)

Vidim, da nisem omenila posebej preslicinega caja, niti caja iz koruznih laskov - ta dva caja sta tudi zelo ucinkovita - pa se caj iz jabolcnih olupkov in jabolcni kis.

Zelo ucinkovito pa je tudi plavanje.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 23. julij 2003, 09:29

Kaj posebnega počneš z jabolčnim kisom? Je to ta opcija, ko daš žličko kisa v kozarec vode?
Kako pa izgleda priprava čaja iz jabolčnih olupkov?
x:)x
Objavljena slika

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. julij 2003, 09:34

Ja - to je to - zlicka ali dve, nekateri pa imajo vecje doze (sploh, ce uporabis blagi, domaci jabolcni kis, ki ni tako gajsten) - 1/3, 1/2 ali celo 1/1 v razmerju z vodo.
Ucinkovit je tudi v primerih kopeli - das v kopel (se bolje je dodati pomarancno olje) cimvec kisa - v starih buklah, tudi pri asicu, se mi zdi, bos prebrala, da je tega kisa treba dati 2, 3 litre...
Ni nujno, tudi manj je ze ucinkovito - med 3 deci in pol litra je ze kul.

Jabolcni olupki?
Od neskropljenih jabolk, posuseni.
Potem ravnas kot v primeru vsakega caja - ko zavre, vrzes notri, pocakas 10 minut, precedis, popijes. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 23. julij 2003, 09:41

kaj pa kaksne kremice? naravne?
ali pa.. npr. tista od Vichyja.. a to kaj deluje? ima kdo kake izkusnje?




Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#14 mojcapu

mojcapu
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 49

Objavljeno: 23. julij 2003, 09:58

kaj misliš na jabolčnik???

:vio: x:Dx

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. julij 2003, 09:59

Aliana - pravijo, da so te kreme (veliko teh krem razlicnih proizvajalcev) kar ucinkovite...
Sama nisem potrebovala takih ornk ukrepov, sem si pa enkrat vseeno ubodla eno kremo - bilo pa je pred kakimi 10 leti ali kaj takega, pa pojma nimam, ce sploh se obstaja.
Bila pa je od Akro-ta krema proti celulitisu...
To je kar zarelo ti vse notri (ne koza sama, ni bilo kaksnih alergij in tega), si kar cutil, kako 'dela'.

Pravi pa frendica, da je Afrodita gud - samo ne gel, ampak krema - ce sem si prav zapomnila.

Tina - ja, seveda, veze nase vodo, kar pa je zelo koristno v primeru celulita.
Itak pa je koristen za vse zivo...
nekateri pa ne prenesejo njegove kisline, pa ga dobis tudi v kapsulah... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 mojcapu

mojcapu
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 49

Objavljeno: 23. julij 2003, 10:02

Marsha nekje sem zasledila, da si ti zreducirala svojo težo za 1/3 (s postom?...) kaj si imela tudi celulit in si ga čisto odpravila??

na nekem drugem forumu je neka pisala o svojih izkušnjah (presna hrana etc.) in baje je cisto odpravila težavo?

tvoj komentar?

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. julij 2003, 10:15

Mojca - ja, shujsala sem (v glavnem) s postom... hocem reci, ko se zacne tole, ko se je zacelo, sem dejansko samo kakih 8 ali koliko kil izgubila prav s postom, potem so sle kile 'kar same dol'. :)
Imela sem 73 kg - po porodu (prej je moja teza bila med 54-58 kg).
Shujsala sem na 52 kg - zdaj jih imam med 53-55.

Presna hrana? Jaz furam to bolj tako... nenamensko... vsake toliko mi zapase, pa se tako prehranjujem, tako ali pa tako pa recimo kuhanega ali vlozenega sadja sploh ne jem, zelenjave pa ne zmrznjene in tudi ne konzervirane - kuhano pa vseeno nekatero. Dolocenih zelenjav pa ne kuham, ampak uzivam samo surove - pa ne zaradi 'presne hrane', pac pa zato, ker mi je vsec - imam rada 'grickanje' - pa glodam korencek, notranjost brokolija, storcke od zelja ipd., ko je vcasih mama rekla - nehaj, ti bo slabo - jaz pa shizila najbolj na to, surovo. x:)x

K celulitu nikoli nisem bila nagnjena, se mi je pa seveda pojavil kdaj pa kdaj (tudi zdaj ga npr. imam, pa sem mislila, da ga nimam :)) - ker sem shujsala zelo pocasi, se mi je sproti tole pedenalo - ta elasticnost nazaj...
Ponavadi sem ga spedenala ze s pitjem tekocine, najbolj ucinkovito pa s plavanjem.

Sicer pa trdim, da je najvec v nanasanju kreme - tudi ce bi si vtiral navadno nivea mleko. :)
Aja - in v frotiranju - to je blazno ucinkovito.

Se bolje pa je seveda olivno olje - svetujem, da na morju (ce bos se sla) cimvec plavas, mazes pa se z olivcem - to je dbest za kozo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 mojcapu

mojcapu
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 49

Objavljeno: 23. julij 2003, 10:26

Marsha full si hitra, super.

mazanje z olivnim oljem, kaj pazaščitni faktor?

no še nekaj (upam, da nisem preveč tečna s tem), ko si izvajala post, ob vsaki lunini meni-vsak teden ali samo 2x na mesec.
je bil to post ob vodi, sokovih, čaju, sadju
v kolikem času pa si spravla dol 8 kg (8 tednov?)
kaj bi sadni dnevi v kombinaciji z luno tudi bili tako udarni?
ti tudi jemlješ fhes?

hvala in lep, ne vroč dan želim.

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. julij 2003, 10:45

Mojca - najbolje, da si kar vse preberes - tam omenjam tudi sadje zraven, jogurt, prepecenec... in pravim tudi, da samo na mene.. hocem reci, na polno in prazno, na krajce nisem furala posta.
V kolikem casu? kaj pa vem... dva meseca... tri..

http://www.lunin.net...i/luninpost.asp - Lunin post na LN (ki sem podala tole)
http://www.lunin.net...d=103&zoneid=14 - Hujšanje z Luno - nekoliko obseznejsi clanek

Ali si vedela, Mojca, da vsebuje olivno olje naravni zascitni faktor ze?
Sicer ni f 25 etc in ni, da bi samo s tem se zascitil, ampak dejansko vsebuje naravni zascitni faktor...

p.s. ne, ne jemljem nikakrsnih dodatkov...
Na nekaj let naredim glineno kuro in/ali z algami.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 mojcapu

mojcapu
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 49

Objavljeno: 23. julij 2003, 11:20

Marsha ti si super

sedaj že komaj čakam da sprobam to zadevo (29.julij), potem pa sporočim kakšni bodo rezultati

x:Dx


sem se spomnila, da je moja teta pred leti tudi furala to reč, sicer ne vem kako dolgo in mislim, da ni bila preveč uspešna s tem....

bomo videli kako bo delovalo na meni (malo me črviči, ker je moja teža 60kg pri višini 170, po regelcih normalna, toda jaz hočem dat dol kakih 5 kg-kaj mislis Marsha bo šlo?)

:inocent:

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. julij 2003, 11:33

Vem. :xx!:
To mi gre ravno najbolj na zivce!
Da zaradi lastne ne dovolj trdne volje pripises metodam ali kuram neucinkovitost... (in potem tudi drugi v tvoji okolici - ker - 'ni delalo' :xx!: )

170 - 60 - stekam - tudi jaz imam tocno taksno visino, pa sem tudi preobilna s 60.
Mislim, da bo slo.
Jaz nisem mogla verjeti, ko sem dejansko izgubila PRVIC, ko sem se postila, 1.5 kg - ki pa se je obdrzala - takoj nato so bili eni tezki prazniki... pa precej jedla in si privoscila - a vseeno tiste kile ne pridobila nazaj...
Treba se je odlocit.
Ker gledas iz tocke, kjer si sedaj, marsikdo vrze pusko v koruzo... usedejo se v svojo debelost in si mislijo, da jim nic, razen kaksnih cudeznih zadev, ne bo pomagalo.

Post pa je ze zaradi svojega osnovnega pointa (manj oz. nic zri x:Dx) najbolj logicna stvar. Zame.
Jaz, ce hocem nekaj OD-vajat, ne bom potem necesa drugega DO-vajala... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 mojcapu

mojcapu
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 49

Objavljeno: 23. julij 2003, 11:43

Marsha bi te najrajš objela
x:Xx x:Xx x:Xx


super, zdaj pa res komaj čakam tisti dan (puško pa lahko vržem v koruzo tudi jutri.V.Godina)


x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

#23 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 23. julij 2003, 11:43

Vam povem zdaj jaz zelo strokovni nasvet glede hujšanja, tako kot pravi marša Jej manj! to pravi moj tata vsem pacientom, in je edina učinkovita metoda, človek shujša ko poje manj kot porabi, zelo preprosto, nobena druga reč ne deluje... čudež okrog tega je da redko kdo to zakapira, (vsaj tisti ki imajo ta problem in ga hočejo rešit, imajo voljo delajo na tem, zagotovo ne vedo tega recepta ker sicer nebi več spadali v to skupino...)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2004, 20:08

Ohoho, zenskice, bo treba pocasi tegale se lotit... saj ne, da bi ga bilo kaj... x;)x
Samo ce je taka svetloba... in ce takole malo pod kotom pogledas... ali pa ce seveda malo stisnes in tko... :o|o:
x:o)x x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. marec 2004, 20:10

:vragec:

ja...
dejte se zhe zdej zrihtat
de nauste polet use pomarnchkaste okol letale
ni ravno blagodejno na pogled


666 neznansko zlobnih zlobijeu
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0