Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Propolis


  • Prijavi se, če želiš komentirati
34 komentarjev na to temo

#1 Pesnik

Pesnik
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 13. maj 2003, 22:09

Propolis je zakon za vse rane in druge poskodbe.
Jaz sem si popolnoma zacelil tudi zelo globoke in grde ureznine. Pa sploh, cim se kej zgodi, takoj pomislm na propolis.

:palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:
Vas Pesnik

#2 Boštjan Grom

Boštjan Grom
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 14. maj 2003, 19:30

Pozdravljeni !

Propolis je zelo dobra stvar kot piše Pesnik, čebele ga naredijo z drevesnih smol in ga pomešajo še malo s cvetnim prahom in svojimi izločki, z tem zadelajo špranje, da pozimi nimajo prepiha. Zato ga imenujemo tudi zadelavina.
Propolis postrgamo iz panja, ga zmešamo z 70% alkoholom ali naravnim "cvetom" (to je močnejše žganje, ki se izloči na začetku destilacije x!x ). V alkoholu se propolis raztopi, ko ga namažemo na rano naredi zaščitni sloj, hrati pa deluje kot antibiotik.
Sam Propolisa ne bi priporočil za globlje rane, pač pa za površinske odrgnine, in manjše ranice.

Lahko ga naročite pri meni ali Danilu, ali pa pri najbližem čebelarju (če ga ima) xrolleyesx

bostjan.grom@siol.net
cebelarstvo.bedek@siol.com

Lepo pozdravljeni :vragec:
Lepo pozdravljeni in naj medi !!

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. oktober 2003, 18:49

Sem se glih spomnila... Pa bom kar tu na tem mestu povedala (sicer sem pa mnenje napisala tudi v [url="http://www.lunin.net/trgovina/default.php?cPath=50&osCsid=19ff0ce7bc32d9b35a74e7ce8243f2e8""]Lunci[/url]).

Moram pohvaliti :palec: [url="http://www.lunin.net/trgovina/predstavitev_izdelka.php?products_id=168""]Danilov propolis[/url] (ki nama ga je velikodusno poslal v paketu skupaj z drugimi medovimi izdelki v zahvalo za forum). x^x x:)x
Veckrat uporabila in je res zelo kvaliteten!
Dbest Danilo! x^x x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 11. oktober 2003, 19:39

Propolis je x8Dx , samo je treba vedet, da zaradi alkohola izsušuje kožo, zato ga ni za nanašat vsevprek - je treba pazit na zdravo kožo. Še posebno ni za nanašat na sluznice...

Se pa spomnim, da mi ga je mama dajala na cuker, da sem ga potem pojedla - ne vem več, za katere bolezni (mogoče ob kakih prehladih, obolelem grlu...). A ve kdo kaj o tem?

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. oktober 2003, 19:46

Tamara - ravno zato pa je tako kul Danilov - ker ni tako mocen, sem ga furala na tamalem in na sebi - in celo na sluznici (od usekovanja se mi je vnela sluznica V nosu, pa sem *samo s tem lahko mazala, oni drugi propolisi so vsi bili premocni -*pa se s Sentjanzevkinim oljem).

Tamara - sicer sem pa na LN kar veliko napisala o medu, pa tudi o drugih medovih izdelkih:
MED
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 11. oktober 2003, 19:54

Aha, kul! :palec: Hvala za link!
Ja ja, točno tako, kot piše tam! :palec:

Fajn je, če ni močen. Zgleda, da imam jaz izkušnje s takim, ki je imel ful alkohola - mamina proizvodnja... x;)x

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. oktober 2003, 20:01

Tamara - saj to je po defoltu tako - propolis ima kar ful % alkota, tudi sicer...
Samo tale je pa res kul... v bistvu manj mocen, a nekako prav tako ucinkovit.
Sicer sem vedno imela oba propolisa (medexova) v alkoholni IN v oljni raztopini. Ravno zaradi tega.

Tisto, ki sem pa napisala v oklepaju v zadnjem odstavku pri propolisu, pa mi je v bistvu povedala zobarca... ("... nehajte to delat, lahko dobite raka na sluznici..." - tudi enkrat si nisem vec grizla koze znotraj - in ne vec nikoli z alkoholnim propolisom sarila vec.....xDDx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 12. oktober 2003, 06:54

Propolis kot tudi vse ostalo mora biti pripravljeno tako, da je za uporabo čim blažje. BISTVENO je, da uporabimo 70% alkohol, ker ima večjo razkuževalno moč kot 96% alkohol to je ena od stvari. Drugo je pravilna priprava, da ni preveč voska zraven itd... x;)x

Uporabimo ga vsako jutru na tešče in zvečer preden gremo spat 3-4 kapljice ( lahko več to vsak sam presoja) na kocko sladkorja. Deluje zelo preventivno proti obolenjem grla, dihal pa kar je najbomembnejše zelo zdravilen je za želodec. Vsi, ki imajo težave ( neznane bolečine v želodcu) ali karkoli bi se ga naj posluževali. Tudi ljudi katere napenja se kažejo zelo dobri rezultati kot pravijo vsak sebi je največji dohtar! Odpravlja ''zadah'' iz ust ob redni uporabi zlasti za kadilce je idealno samo ti se ga glih ne poslužuejo :V:
In še za celjenje ran je nekaj nepogrešljivega. Ni priporočljivo za kake hude-globoke rane za lažje oblike pa rano zapre zelo hitro in brez infekcij.

No, če koga še kaj zanima sem na voljo... x^x

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. oktober 2003, 12:52

... Drugo je pravilna priprava, da ni preveč voska zraven itd... x;)x

x:)x x;)x
Res, to je tudi... zdaj, ko si rekel, sem postekala, da je v tem (tudi) catch. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 12. oktober 2003, 13:03

Ja x;)x x;)x ''Male skrivnosti VELIKIH kuharskih mojstrov'''

#11 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. oktober 2003, 14:30

..ej ful je grenk veš. brrrrr, kr usta mi skp potegne :eek:
kak bi to olajšau,
Kadaj je najbel pametn tole zaužit, poleg tega k navajaš zgori nekje... vsaj enkrat al 2x na dan, s hrano+tekočino al na tešče?

#12 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 12. oktober 2003, 15:35

..ej ful je grenk veš. brrrrr, kr usta mi skp potegne :eek:

A si probal na cukru?

#13 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. oktober 2003, 17:30

..ne še. berem tukle zdele, sam glej, a dam kr na velko žlico sladkorja in pole pokapljam dve kaplji Propolisa, je to dovolj...menim,da je po opisu x^x grem kr zdele..

#14 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 12. oktober 2003, 18:20

Najboljše je kocka sladkor lahko pa daš na malo žličko navaden sladkor ne na veliko in daš gor 3-4 kapljice. Niti ne vem ( sem pač idiot) če se pr nas kocka cukr dobi jaz ga kupim na Madžarskem.....

Poki ti si bil edina na naši stojnici v času Apimondie ( mogoče je bil še kdo sam se ni upo predstavit) pa tam smo mel degustacijo tud za propolis sam premalo si bil firbčen....

#15 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. oktober 2003, 18:46

ups, pa še res je jaa, sam smo pa se vseen zagovoril o vsemu temu in onemu x:Dx :palec: bom pač šelem zdele prakticiral kt je treba. x^x

#16 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 12. oktober 2003, 18:48

Upss ja vse ostalo smo debatiral rabili bi ure in ure hee x:Dx :palec:

#17 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 28. november 2003, 08:43

Morda kdo ve, kje bi se dalo kupiti samo razpršilo za propolis (brez vsebine)?

#18 Naty

Naty
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 28. november 2003, 10:39

Danilo,
pr nas smo veliki potrošniki medu, ki ga kar dobrega dobimo od enga gospoda. Ampak propolisa pa nima dobrega in glede na vse hvale tukaj, bi bla zelo vesela tvojega. Kje se ga lahko kupi? A ga pošlješ po povzetju? (Sem z Gorenjske.)

Pa še eno vprašanje. A je propoliš priporočljiv za na afte v ustni sluznici? Kadar jo fašem, se jo zelo težko znebim. Včasih sem jo namazala s propolisom, potem pa mi je nekdo rekel, da je to premočno in se mi zato še bolj vname. Samo, če nič ne namažem, pa ravno tako traja 14 dni, preden se zadeva umiri. A ma kdo kaj izkušenj s tem?

Lep dan! xDDx xDDx

#19 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 28. november 2003, 12:03

MIRO , STEKLENIČKE KATERE POTREBUJEŠ DOBIŠ V TRGOVINI Z MEDICINSKIMI PRIPOMOČKI ALI PA TUDI V LEKARNI :palec:
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#20 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 28. november 2003, 16:09

Naty propolis ti lahko pošljem steklenička je 500SIT, če pa hočeš stekleničko z pršilko pa je ta 250 SIT dražja kajti steklenička je zoprno draga.
jaz uporabim propolis za vse eden ga jemlje pri meni za herpes uh kaj vem je razlika tudi od človeka kajti eni so elergični na penicilin drugim pa je zakon, poskusi pa se bo videlo kako bo!?

te stekleničke ni problem dobit edino drage so z razpršilko navadne z kapalko so ok glede cene....

#21 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 28. november 2003, 17:54

Na kocko sladkorja je stara metoda, pomaga krepit obrambni mehanizem in pomaga pri želodčnih težavah. Damo ga lahko na rane ( ne preveč globoke) herpes, kaka vnetja v ustih skratka je vsestransko uporaben....

#22 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 30. november 2003, 18:44

Naty ( lepo ime sem predvideval iz čega je izpeljanka) propolis gre na pot jutri sam ti ne bom zaračunal bi stalo odkupno poslovanje tolko kot propolis ampak, če se kdaj srečava plačaš kavo velja???

#23 Naty

Naty
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 1. december 2003, 09:57

Danilo,
z veseljem te častim kavo!
Kar ne morem verjet, da si pomislil, koliko bo to mene stalo - saj sem jaz gorenjka, ne ti! x;)x

Pozdravček!

#24 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 1. december 2003, 12:40

MIRO ,  STEKLENIČKE KATERE POTREBUJEŠ DOBIŠ V TRGOVINI Z MEDICINSKIMI PRIPOMOČKI ALI PA TUDI V LEKARNI :palec:

Hvala za napotek. Že kupljeno.

#25 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 1. december 2003, 16:37

Ja sem pač tak človek odkupno poslovanje bi prišlo še več kot stane propolis ja pravjo, da sem ''nor'' in čisto obraten kot Gorenc x;)x x;)x x:Dx
pa nič ne de dvomim pa, da se bova kdaj srečala :V:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0