Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sound yoga


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
97 komentarjev na to temo

#51 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. maj 2013, 12:08

Men najbl odgovarja Hare Krišna Mahamantra.



#52 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. maj 2013, 13:28

noben spis ni dan ne od krisne, ne od koga drugega ...

napisali so jih ljudje na pobudo nekoga, in tudi interpretirali so jih takratni ljudje ...

dobro jih je jemat z rezervo, tudi, če so nam še tako všeč ...

 

Jz sm govoru o vedskih svetih spisih. Ti so dani od Vsevišnjega Gospoda Šri Krišne iz sočutja do nas. Moje izkušnje kažejo, da bolj ko jih jemljem z rezervo, bolj se prikrajšujem za izpolnitev srca. 

 

mi vsi smo del vira, zato je bistvo vsega v nas ... ni toliko pomembno kaj piše na nekem papiru ali podobnem ... papir prenese vse ... prav tako vsi spisi ...

 

Ja, tudi vedski spisi pravijo, da smo mi del vira in da je bistvo vsega v nas. 

 

noben krišna , noben jezus ali mohamed .... ni nič več od nas ...

če se je kdo kdaj manifestiral v naši okolici, pomeni ... se je prišel učit ... tudi od nas ... pa če se je delal še takega strašnega frajerja ...

 

Krišna v Bhagavad giti lepo razloži kako se On manifestira v tem svetu za razliko od nas ostalih in da določeni ljudje tega ne razumejo. Krišna se sem ne pride učit, ampak pride učit nas, kako lahko dosežemo izpolnitev svojega srca. To je Njegovo sočutje. Krišna je več od nas, ker je On celota, mi pa smo Njegov delček. On je Vsemogočen, mi nismo. On je Vseprisoten, mi nismo. On je Vseveden, mi nismo. On je vedno izpolnjen, mi nismo, razen ko smo povezani z Njim. 

 

Jezus in Mohamed sta tisti blagoslovljeni osebi, ki sta spoznali svoj večni odnos z Bogom in ga iz sočutja razodevala tudi ostalim, ki so na nanj pozabili, da lahko dosežejo izpolnitev svojega srca.    

 

tudi mi smo se manifestirali (inkarnirali) tukaj ... ni kvalitativne razlike med nami in nekom kvazi ...

če nekdo misli, da je kaj več ... potem ima pač bolj bolan (večji) ego ... ali drugače povedano : ni zrel ...

 

Mi smo se tu inkarnirali ker nismo želeli služiti Boga, ki je naš vir. Tu ostajamo neizpolnjeni vse dokler ne začnemo služiti Boga, Krišno. Med živimi bitji, delčki Boga, res ni kvalitativne razlike. Nihče od nas v resnici ni svoje materialno telo, ampak večno zavestno bitje, ki je večni služabnik Boga. Se pa vseeno razlikujemo med seboj glede na naše aktivnosti, ki pol določajo kdo je na boljšem/višjem ali slabšem/nižjem položaju glede izpolnjenosti. Če pa nekdo misli, da je kaj več, pa to v resnici ni, pa je pod vplivom lažnega ega ja.

 

Je pa večna razlika tudi med nami, živimi bitji in našim Izvorom, Bogom. On je večno naš ljubeči Gospodar.  

 

manifestirane bi lahko opredelili tudi kot tiste, ki so prispeli sem skozi medzvezdne portale ali so prifrčali z letečimi krožniki in podobnim ...

 

velik portal se nahaja ravno na zemeljskem področju srednjega vzhoda ...

 

večina vedskih spisov opisuje vojne za oblast tukaj na zemlji ... torej politiko ... spominjajo me na slo parlament ... in te naše krišneke in jezuščke tam, ki nas prepričujejo, da je trebo povišat davke, da bojo imeli zopet kaj pokrast ...

 

Vedski spisi iz različnih zornih kotov opisujejo le eno temo, zakaj smo nezadovoljni in kako lahko dosežemo izpolnitev svojega srca. Hvala jim. 



#53 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. maj 2013, 14:22

Vedski sveti spisi so dani od Krišne. 

 

Zakaj se pa ne more reči, da so bili dani od Jezusa, Bude, Rame...In kako je lahko neko bitjece podalo spise še preden se je rodilo (utelesilo)...To je podobno, kot če bi bral evangelije o Jezusu še preden bi se ta rodil. Pa kako naj bi ljudje vedeli kdo je on...Kako je lahko v spisih omenjeno ime Krišne še pred njegovim rojstvom...a lahko to malo razložiš...whistling.gif

 

Rama, Krišna, Jezus, itd. Izražajo različne vibracije, osebna nota ni ista, žarek duše imajo različen...izražajo pa iste Božanske kvalitete...torej se gre za različna bitjeca...Če tega ne znaš prečekirat, ne znaš občutiti razlike, kako potem lahko nekaj trdiš...Če pa misliš Krišno kot eno izmed imen očeta in tisto najvišje bitjece (nadduša), ki je deloval skozi nižje bitjece (osebna duša) potem pa nimam komentarjev...Ampak v tem primeru pa potem ne vem, zakaj govoriš, da je Krišna nekaj več kot Jezus...

 

A si kdaj razmišljal v smeri kaj pa če si padel pod kolektivna slepila, zato ker imaš iste vzorce v sebi in potem pričaš take bajke kot  določen kolektiv misli, da so resnične...

 

 

...Mi smo se tu inkarnirali ker nismo želeli služiti Boga, ki je naš vir. Tu ostajamo neizpolnjeni vse dokler ne začnemo služiti Boga, Krišno....

 

Tukaj nismo zato ker ne bi hoteli služiti...ampak ker je to naravni cikel evolucije...recimo da se jih je večina sama odločila, da bodo šli v materijo...ostali so pa bili pahnjeni (kao brca v rit zaradi zakona karme in evolucijskih ciklusov)...zakaj, to je pa že drugo vprašanje...nima pa to nič veze s služenjem, vsaj ne v takem pomenu kot ljudje razumejo ta pojem...

 

Ne bi bilo slabo, če bi začel zgodbice, ki jih slišiš malo "kritično" (razločevanje) presojati in drugače tolmačiti...s pridihom svojih osebnih izkušenj in potrditev...Dvomim, da imaš znanje o Vedskih spisih. Po moje verjameš samo to kar so ti povedali in za kar misliš da je resnica...Pa da ne boš mislil, da se meni kaj bolj sanja...Ko je človek pripravljen že dobi kakšen namig, ki razloži kakšen del, ki je omenjen tudi v Vedah. Ponavadi se namige in razlage dobiva na notranjih ravneh...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#54 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. maj 2013, 15:54

Zakaj se pa ne more reči, da so bili dani od Jezusa, Bude, Rame...In kako je lahko neko bitjece podalo spise še preden se je rodilo (utelesilo)...To je podobno, kot če bi bral evangelije o Jezusu še preden bi se ta rodil. Pa kako naj bi ljudje vedeli kdo je on...Kako je lahko v spisih omenjeno ime Krišne še pred njegovim rojstvom...a lahko to malo razložiš...whistling.gif

 

Jezus ni osta oseba kot Krišna. Jezus je Krišnov bhakta (Božji sin). Bud je več kategorij. Eno je Buda, ki je Krišna v svoji drugi obliki. Eno je Siddharta Gautam, ki je s prakso dosegel eno stopnjo razsvetljenja in so ga imenovali Buda (pametni). Eno so tisti, ki so dosegli to kot Siddharta. Rama je ena izmed oblik Krišne.  

 

Krišna se ne rodi ali utelesi, On vedno obstaja v svoji večni obliki, onkraj tega materialnega sveta, zato ga z materialnimi očmi ne morš vidt. Se pa včasih iz sočutja pojavi v tem svetu v svoji večni obliki in po Njegovi volji ga takrat lahko vidijo vsi, a prepoznajo ga kdo On v resnic je lahko le tisti, ki so mu predani.

 

Ni da so najprej obstajale Vede in pol Krišna. Tako Vede kot Krišna so večni, vedno obstajajo. V Vedah je omenjeno Krišnovo ime, oblika, lastnosti, aktivnosti. Vede se pojavijo v tem materialnem svetu po volji Krišne, za večno dobrobit vseh pogojenih živih bitij. 

 

Rama, Krišna, Jezus, itd. Izražajo različne vibracije, osebna nota ni ista, žarek duše imajo različen...izražajo pa iste Božanske kvalitete...torej se gre za različna bitjeca...Če tega ne znaš prečekirat, ne znaš občutiti razlike, kako potem lahko nekaj trdiš...Če pa misliš Krišno kot eno izmed imen očeta in tisto najvišje bitjece (nadduša), ki je deloval skozi nižje bitjece (osebna duša) potem pa nimam komentarjev...Ampak v tem primeru pa potem ne vem, zakaj govoriš, da je Krišna nekaj več kot Jezus...

 

Ja, Krišna je Najvišje bitje (Nadduša), Izvor/Oče vseh ostalih živih bitij. Krišna ne deluje skozi nižja bitja ("osebne duše"). Krišna je vedno svoja večna oseba in vsa ostala živa bitja smo večno svoje osebe, tj. mamo svobodo izbire glede takega ali drugačnega delovanja. Krišna se ne vtikuje v našo svobodno voljo, lahko delujemo kakor hočemo. On le daje rezultate naših aktivnosti.

 

Krišna je več kot Jezus, ker Krišna je Bog, Jezus pa Njegov sin. 

 

A si kdaj razmišljal v smeri kaj pa če si padel pod kolektivna slepila, zato ker imaš iste vzorce v sebi in potem pričaš take bajke kot  določen kolektiv misli, da so resnične...

 

Ne, ker govorim na podlagi svojih spoznanj. 

 

Tukaj nismo zato ker ne bi hoteli služiti...ampak ker je to naravni cikel evolucije...recimo da se jih je večina sama odločila, da bodo šli v materijo...ostali so pa bili pahnjeni (kao brca v rit zaradi zakona karme in evolucijskih ciklusov)...zakaj, to je pa že drugo vprašanje...nima pa to nič veze s služenjem, vsaj ne v takem pomenu kot ljudje razumejo ta pojem...

 

Tukaj smo zato, ker nismo hotel služit Krišne. Takrat nas je prekrila Njegova zavajajoča energija Maya in takrat smo začel delat karmo (aktivnost iz lažne identitete, da sem materija). Noben od nas v Mayo ni bil pahnjen, ampak je to posledica naše izbire. Če ne želimo služit Krišne, moramo služit Mayo. Prvo služenje nas izpolnjeno osrečuje, drugo pa vznemirja. 

 

Ne bi bilo slabo, če bi začel zgodbice, ki jih slišiš malo "kritično" (razločevanje) presojati in drugače tolmačiti...s pridihom svojih osebnih izkušenj in potrditev...Dvomim, da imaš znanje o Vedskih spisih. Po moje verjameš samo to kar so ti povedali in za kar misliš da je resnica...Pa da ne boš mislil, da se meni kaj bolj sanja...Ko je človek pripravljen že dobi kakšen namig, ki razloži kakšen del, ki je omenjen tudi v Vedah. Ponavadi se namige in razlage dobiva na notranjih ravneh...

 

Mam svoje notranje izkušnje zgoraj opisanega vedskega znanja. 

 

Je pa res, da mi stopnja moje zavesti še niha, glede na moje razpoloženje in posebno sočutno ali klasično milost Krišne, ker še nisem trajno osvobojen. Ampak ko si nad vodo, točno veš kaj je tam in se tega spomneš tudi ko si nazaj pod vodo. Zato ne mislit, da ne morem vedt, samo zato ker včasih opaziš še kakšno kapljico na men. Sem na poti ven za skos. 



#55 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. maj 2013, 17:04

Zdajle v živo na www.justin.tv/tirthagovardhan

 

 Vabljeni smile.png

 

 

Govinda Govinda Gopala

Murali Manohara Nanda Lala

Girivaradhari Nanda Lala
Yashoda ke pyare Nanda Lala


#56 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. maj 2013, 17:43

Krišnovci, ki so po mojem mnenju prehodili več "zemeljske poti", ki so bili manj pod takimi slepili kot ti, so mi govorili, da ni bistvene razlike ali se izgovarja ime Jezusa, Bude, Krišne ali katerega drugega svetega imena...biggrin.png

 

Če se ti sanja kaj pomeni Brahmin dan in noč...in pralaya...potem moraš vedeti, da v nekem trenutku maya ne obstaja...ker pa vse dušice niso dokončale svojega evolucijskega ciklusa, to začnejo pri naslednjem...To kar piše v bukvicah, ko Krišna potegne vse vase in spet vse nastane iz njega oz. nekaj v tem smislu...delčki tvojega tolmačenja se pač ne ujemajo z razlagami pravih gurudžijev...

 

PRALAYA (sanskrt)
Razkroj, razdružitev, nasprotje od Manvatare; stanje v času mirovanja, medtem ko je manvatara čas popolne dejavnosti za nek planet ali celo vesolje.

 

Mogoče ne bi bilo slabo, če bi se malo zgledoval po bolj odprtih krišnovcih in takih, ki imajo več kilometrine...trenutno si šele na 1/3 zemeljske poti, na taki stopnji se pa še ne dobiva konkretnih informacij, na tej stopnji je največ slepil, je treba najprej malo priti čez njih...Moja magična kugla pravi "vsa Božja imena so enakovredna" in če tako pravi kugla potem tako je in basta...biggrin.png 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#57 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. maj 2013, 19:52

kompliciraš ... in ker razstavljaš principe, ki so ENO ... se oddaljuješ od bistva ... megliš svoj pogled ...

čez 20 let bo tvoj pogled povsem drugačen ... bolj odprt in toleraten ...

 

Iz daljine se zdi gozd kot ena zelena gmota. A ko prideš bližje lahko opaziš raznolikosti znotraj enosti gozda.

 

Hvala za lepe želje :) Radhe Šjam



#58 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. maj 2013, 20:10

Krišnovci, ki so po mojem mnenju prehodili več "zemeljske poti", ki so bili manj pod takimi slepili kot ti, so mi govorili, da ni bistvene razlike ali se izgovarja ime Jezusa, Bude, Krišne ali katerega drugega svetega imena...biggrin.png

 

Iz enga nivoja se lahko tko občuti ja, sam kasnej lahko opaziš tud razlike. So pa vsi dobri. 

 

Če se ti sanja kaj pomeni Brahmin dan in noč...in pralaya...potem moraš vedeti, da v nekem trenutku maya ne obstaja...ker pa vse dušice niso dokončale svojega evolucijskega ciklusa, to začnejo pri naslednjem...To kar piše v bukvicah, ko Krišna potegne vse vase in spet vse nastane iz njega oz. nekaj v tem smislu...delčki tvojega tolmačenja se pač ne ujemajo z razlagami pravih gurudžijev...

 

Maya vedno obstaja. Prehod iz dneva v noč Brahme je delna pralaya, ne mahapralaya oz. popolna pralaya, ko je tudi Brahma uničen in vsa pogojena živa bitja vstopijo v Krišno (v Njegovi obliki kot Mahavišnu). Ampak pri katerikoli pralayi že, je karma pogojenih duš le začasno ustavljena, ne uničena, ker pol nadaljujejo od tam kjer so končal. Tako kot iz drevesa v seme, v drevo, v seme, v drevo, v seme itd. V času pralaye je karma v obliki semena, ki se pol za časa kreacije razvije v drevo, ki gre v seme itd. Maya skoz obstaja. Le tiste duše, ki se popolnoma predajo Krišni se lahko odrešijo njenega vpliva. 

 

Kar sem zgori hotu povedat je, da je naš prvi vstop v Mayo posledica naše izbire, ker nismo hotl služit Krišne. Ko si enkrat v Mayi si skos notr, v vseh fazah cikla kreacije in uničenja materialnega sveta, sam da med pralayo začasno ne morš karmično delovat.  

 

Mogoče ne bi bilo slabo, če bi se malo zgledoval po bolj odprtih krišnovcih in takih, ki imajo več kilometrine...trenutno si šele na 1/3 zemeljske poti, na taki stopnji se pa še ne dobiva konkretnih informacij, na tej stopnji je največ slepil, je treba najprej malo priti čez njih...Moja magična kugla pravi "vsa Božja imena so enakovredna" in če tako pravi kugla potem tako je in basta...biggrin.png 

 

Ne ni slabo in to tud počnem. Naprednejši pravjo, tako kot tudi Vede, da niso vsa imena imena Boga in da tudi vsa imena Boga niso enakovredna, glede določenih aspektov in okusov. Ampak hvala za dobre želje smile.png Šri Radhe Šjam 



#59 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. maj 2013, 19:38

Zdajle v živo... www.justin.tv/tirthagovardhan

 

tasmai šri gurave namah



#60 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. maj 2013, 21:40

Služenje Krišne me lahko izpolni.



#61 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. maj 2013, 09:24

zanimiv preobrat : Služenje Krišne me lahko izpolni ... in tako je bolj smiselno povedano ...

 

Kaj si ti mislil s tem krepkim lahko?



#62 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. maj 2013, 09:37

lahko te izpolni ali pa tudi ne

 

Aha, pol sem te prav razumel. Drgač pa kar sem jaz hotel povedat je blo, da me edino služenje Krišne lahko izpolni, nič drugega me ne more. V tem smislu uporabljena beseda lahko. Zato prosim tud tebe in vse ostale, če lahko vsaj enkrat probate, da še sami izkuste.  



#63 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. maj 2013, 21:20

Nitai Gouranga 

Nitai Gouranga



#64 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. maj 2013, 20:14

Hari



#65 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 18. maj 2013, 20:45

Iz enga nivoja se lahko tko občuti ja, sam kasnej lahko opaziš tud razlike. So pa vsi dobri. 

 

 

Maya vedno obstaja. Prehod iz dneva v noč Brahme je delna pralaya, ne mahapralaya oz. popolna pralaya, ko je tudi Brahma uničen in vsa pogojena živa bitja vstopijo v Krišno (v Njegovi obliki kot Mahavišnu). Ampak pri katerikoli pralayi že, je karma pogojenih duš le začasno ustavljena, ne uničena, ker pol nadaljujejo od tam kjer so končal. Tako kot iz drevesa v seme, v drevo, v seme, v drevo, v seme itd. V času pralaye je karma v obliki semena, ki se pol za časa kreacije razvije v drevo, ki gre v seme itd. Maya skoz obstaja. Le tiste duše, ki se popolnoma predajo Krišni se lahko odrešijo njenega vpliva. 

 

Kar sem zgori hotu povedat je, da je naš prvi vstop v Mayo posledica naše izbire, ker nismo hotl služit Krišne. Ko si enkrat v Mayi si skos notr, v vseh fazah cikla kreacije in uničenja materialnega sveta, sam da med pralayo začasno ne morš karmično delovat.  

 

 

Ne ni slabo in to tud počnem. Naprednejši pravjo, tako kot tudi Vede, da niso vsa imena imena Boga in da tudi vsa imena Boga niso enakovredna, glede določenih aspektov in okusov. Ampak hvala za dobre želje smile.png Šri Radhe Šjam 

a pa veš kajsploh maya pomeni ker če veš pol ne moreš trditi da ne moremo ven. prvi vstop v mayo nam dajo ljudje že kmalu po rojstvu tko da ni res da se sami odločimo.

maya je iluzija ki se predstavlja kot resnica. in vse religije so maya....denar je maya mi pa delalmo vsakodnevno žrtvovanje zanj, vsaj večina. vbistvu če slediš sistemu slediš mayi in ker ti slediš krišni živiš v mayi.ker če hodiš po poti nekoga drugega nisi to ti---



#66 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. maj 2013, 21:29

a pa veš kajsploh maya pomeni ker če veš pol ne moreš trditi da ne moremo ven. prvi vstop v mayo nam dajo ljudje že kmalu po rojstvu tko da ni res da se sami odločimo.

maya je iluzija ki se predstavlja kot resnica. in vse religije so maya....denar je maya mi pa delalmo vsakodnevno žrtvovanje zanj, vsaj večina. vbistvu če slediš sistemu slediš mayi in ker ti slediš krišni živiš v mayi.ker če hodiš po poti nekoga drugega nisi to ti---

 

Nikjer nisem napisu, da ne moremo ven iz maye :) . V tem istem sestavku, ki si ga citirala sem napisu kako se da ven. Vstop v mayo nam ne da nihče drug, ampak je posledica naše lastne izbire, pred rojstvi. Niso vse religije maya :) . Denar je maya samo takrat ko ni uporabljen za služenje Krišne. :) Ja, če slediš kateremukoli drugemu sistemu, razen sledenju navodil Krišne, živiš v mayi :) . Po milosti Krišne sem lahko parkrat pokukal onkraj maye, za vzpodbudo, da se je zdej trudim osvobajat. :) Če prostovoljno hodiš po poti Krišne, si taprav ti :) Hvala :)



#67 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 19. maj 2013, 10:40

ok vse lepo in prav samo zame da sledim krišni ni itit ven iz maye. poglej tudi meni so všeč spisi, itd  ampak to so njegova navodila da ti postaneš ti in ne da slediš njegovi poti. in če je on mantral cel dan čeprav vem da ni, recimo zakaj misliš da moraš tudi ti to delat'



#68 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 19. maj 2013, 11:01

ok vse lepo in prav samo zame da sledim krišni ni itit ven iz maye. poglej tudi meni so všeč spisi, itd  ampak to so njegova navodila da ti postaneš ti in ne da slediš njegovi poti. in če je on mantral cel dan čeprav vem da ni, recimo zakaj misliš da moraš tudi ti to delat'

 

Krišna v Bhagavad giti pravi, da le tisti, ki se mu preda lahko preide mayo. Ne da jaz sledim njegovi poti, v smislu, da delam tisto kar on in tako kot on. S sledenjem njega ali predajo njemu sem mislu, da slediš/delaš tisto kar ti on svetuje. Krišna ni mantral cel dan, ker on tega ne potrebuje. Svetuje pa mantranje Hare Krišna Mahamantre men, da lahko preidem mayo in dosežem izpolnitev svojga srca. Jaz ne mislim, da moram to delat, niti mi on ni reku, da moram to delat. Če želim lahko. On mi to iz svoje ljubezni le svetuje. Do zdej mam le pozitivne izkušnje. 



#69 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 19. maj 2013, 11:29

če imaš samo pozitivne izjušnje se vprašaj če je res vse tako kot mora biti ker vsaka pot ki jo hodimo ni samo pozitivna sploh pa ko se učimo, da nisi ti v fazi zavedenosti, pol te bo pa udarilo za vse nazaj,premisli, pretvarjanje tudi ni dobro. glej jaz uživam ko kaj delam pa ne bor rekla da imam samo pozitivne izkušnje a razumeš, kaj ti hočem povedat, res je da lahko pol vse skupaj na pozitivo obrneš ampak če si iskret verjetno lahko rečeš da je za vse nekaj dobro in ne da je vse pozitivno



#70 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 564

Objavljeno: 19. maj 2013, 11:45

a pa veš kajsploh maya pomeni ker če veš pol ne moreš trditi da ne moremo ven. prvi vstop v mayo nam dajo ljudje že kmalu po rojstvu tko da ni res da se sami odločimo.

maya je iluzija ki se predstavlja kot resnica. in vse religije so maya....denar je maya mi pa delalmo vsakodnevno žrtvovanje zanj, vsaj večina. vbistvu če slediš sistemu slediš mayi in ker ti slediš krišni živiš v mayi.ker če hodiš po poti nekoga drugega nisi to ti---

 

S prvim delom razlage glede maye Mayita...bi se lahko strinjala icon1_thumbup.gif  ...z drugim delom, ko pa Krišno mešaš z ostalimi lažnimi religijami pa ravno ne .....

Eno je pretvarjanje resnice skozi sistem religij ...eno je sama resnica zapisana v Starih spisih, vedah...

In sam Krišna ni del sistema...je resnica...in nekatere skupnosti znajo brati resnico ....nekatere pa ne...Zato ne moreš vse zmešati v isti šmoren....

Tudi jaz poznam to Oshotovo misel glede religij icon1_thumbup.gif....sam Osho ni mislil tako vsepovprek ...ni izničeval Krisno, Shivo, Budho...itd....razlagal je , da je religija kot institucija skozi čas manipulirala z absolutnim vedenjem...To ni isto....


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#71 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 19. maj 2013, 12:04

sej tako sem mislila, domoljubka...



#72 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 19. maj 2013, 12:12

Tisti ki sledijo krišni domoljubka niso vsi dobri, tudi ne, videla sem mnogo zlorab tudi pri njih in glih ta eforija vse je dobro in so ko neki zombiji ki se skoz smehlajo se počasi premikajo nobene energije v njih zraven gorvorijo  ljubezen pozitiva, zavedanost telo jim pa hkrati umirata.

glej jaz sem proti vsaki inštituciji zato ker čisto vsaka inštitucija postavi ena pravila k se jih mora vsak držati ali hoče ali noče in pol se sledi bolj pravilom kot guši človeka in potrebi človeka. postavijo jih v neko stanje kjer se z njimi počutijo dobro v tistem trenutku ko pa gredo domov je pa druga pesem.to velja za vse inštitucije. poglej tudi kristjani so dobri ljudje vsi smo dobri ljudje dokler nam niso predstavljene neke meje in pravila in to je ravno ta iluzija.



#73 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 19. maj 2013, 12:19

971887_581641378524711_1935917127_n.jpg



albert einstein



#74 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 19. maj 2013, 12:22

če imaš samo pozitivne izjušnje se vprašaj če je res vse tako kot mora biti ker vsaka pot ki jo hodimo ni samo pozitivna sploh pa ko se učimo, da nisi ti v fazi zavedenosti, pol te bo pa udarilo za vse nazaj,premisli, pretvarjanje tudi ni dobro. glej jaz uživam ko kaj delam pa ne bor rekla da imam samo pozitivne izkušnje a razumeš, kaj ti hočem povedat, res je da lahko pol vse skupaj na pozitivo obrneš ampak če si iskret verjetno lahko rečeš da je za vse nekaj dobro in ne da je vse pozitivno

 

S pozitivnimi izkušnjami sem mislu, da sem vsakič znova in znova pozitivno presenečen nad kvalitetami Krišne.



#75 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 564

Objavljeno: 19. maj 2013, 12:50

Tisti ki sledijo krišni domoljubka niso vsi dobri, tudi ne, videla sem mnogo zlorab tudi pri njih in glih ta eforija vse je dobro in so ko neki zombiji ki se skoz smehlajo se počasi premikajo nobene energije v njih zraven gorvorijo  ljubezen pozitiva, zavedanost telo jim pa hkrati umirata.

glej jaz sem proti vsaki inštituciji zato ker čisto vsaka inštitucija postavi ena pravila k se jih mora vsak držati ali hoče ali noče in pol se sledi bolj pravilom kot guši človeka in potrebi človeka. postavijo jih v neko stanje kjer se z njimi počutijo dobro v tistem trenutku ko pa gredo domov je pa druga pesem.to velja za vse inštitucije. poglej tudi kristjani so dobri ljudje vsi smo dobri ljudje dokler nam niso predstavljene neke meje in pravila in to je ravno ta iluzija.

 

Zakva pa si zdej to prečrtala? laugh.png

Ja Mayita ...vem kaj te moti....čist štekam in tudi sama mislim isto....in Osho je to res perfektno razložil...

Je pa ena razlika ...mene nobena institucija in sistem ne more zasvojiti, potegniti, mi zabetonirat pravila...ker vedno sama znotraj nje iščem odgovore....in ostanem v svoji biti takšna kot sem....(Če se mi gre na rock, pop koncert  grem...če se mi poje in meditira... pa tudi  grem.)..

In tako kot verjetno mgd....znotraj nečesa kar ti odgovarja iščem absolutno resnico in ne boš verjela ... jo najdem , ker jo čutim tudi znotraj kateregakoli sistema in institucije...in ni mi tudi problem komerkoli znotraj povedati kaj je zame larifari.....in kje je meja....

V vsaki instituciji pa so takšni in drugačni...ja.... tudi kot praviš... kdaj skrajni fanatiki...Sam teh je vsepovsod zadosti in tako kot sem ti povedala pri veganstvu....jaz nimam nobenih slabih izkušenj s celotno Hare Krishno skupnostjo ....

V bistvu zelo obratno...Izredno prijetni, odprti ljudje, predani svoji poti ...ampak prijazni......tukaj pri nam na dolenjskem je to tako....rainbow.gifhypnodisk.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0