Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Plutonov prehod v Kozoroga


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
254 komentarjev na to temo

#226 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 19. december 2011, 21:30

Prej sem govorila Hekati, ker verjamem, da so vse barve življenja enako pomembne. Od ta svetlih do ta temnih in da je vse v našem pogledu. Sigurno bodo spremembe, in sigurno bodo trde, ker je Uran zraven s kvadratom, na silo, brezkompromisno, vendar to ni nič novega za človeštvo.

Men šari Plutko po sedmi in juri vse moje junake in junakinje v peti. Kaj čmo, tud to mora bit.


Ah, ne! Jaz poznam samo belo pa črno. Sta veliko bolj 'jasni'. Objavljena slika (moram provocirat!).

#227 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. december 2011, 06:58

Jaz mislim, da so astronomske kvalifikacijie še kako pomembne in je to da je Pluton zgubil moč očitno, in verejtno tudi dobro. Vendar nažalost je Eris ( prepir) dobila na moči, kar pomeni, da da je sedaj vsa ta dokaj destruktivna energija sam mal bolj razpršena na več nebesnih teles. Pa več ima s spletkarskimi ženskami, saj vemo da je v mitologiji ravno Eris vrgla jabolko spora med tri boginije (Afrodita, Atena in Hera). Torej nimamo samo boga podzemlja, ki v nas budi divjo uničevalno energijo, imamo še razdiralni, ljubosumni in manipulativni ženski del, ki želi harat in vplivat s svojo pretkanostjo. Tko da vzameš enmu moč in jo daš drugmu, kateri je boljši, jaz sem se že navadla na Plutona, je moj frend, z Eris pa bom težje vzpostavila dober odnos, bomo vidli. Te spletkarske energije, podmukle, so zame najbolj zoprne, ker sem preprosto tolk pripravljena vidit dobro v drugih, da jih dolgo ne vidim, ko se mi pa pokažejo pa globoko razočaranje.


sam moje malo mnenje, m

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#228 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 20. december 2011, 19:07

Jaz mislim, da so astronomske kvalifikacijie še kako pomembne in je to da je Pluton zgubil moč očitno, in verejtno tudi dobro. Vendar nažalost je Eris ( prepir) dobila na moči, kar pomeni, da da je sedaj vsa ta dokaj destruktivna energija sam mal bolj razpršena na več nebesnih teles. Pa več ima s spletkarskimi ženskami, saj vemo da je v mitologiji ravno Eris vrgla jabolko spora med tri boginije (Afrodita, Atena in Hera). Torej nimamo samo boga podzemlja, ki v nas budi divjo uničevalno energijo, imamo še razdiralni, ljubosumni in manipulativni ženski del, ki želi harat in vplivat s svojo pretkanostjo. Tko da vzameš enmu moč in jo daš drugmu, kateri je boljši, jaz sem se že navadla na Plutona, je moj frend, z Eris pa bom težje vzpostavila dober odnos, bomo vidli. Te spletkarske energije, podmukle, so zame najbolj zoprne, ker sem preprosto tolk pripravljena vidit dobro v drugih, da jih dolgo ne vidim, ko se mi pa pokažejo pa globoko razočaranje.


sam moje malo mnenje, m


Sem prebrala z zanimanjem to kar si napisala.

V bistvu jaz ne verjamem v astrološki vpliv Erisa in Sedne, ki so za nekatere nova astrološko pomembna planeta.
Sem opazila, da tisti astrologi, ki dvigujejo v višave dejstvo o tema dvema planetoma (čeprav vem, da eden od njiju sploh še ni dorečen kot telo, ampak je samo predvidevanje. Mogoče se motim), so (to so moje resnične izkušnje) izjemno negativne osebnosti, sumljivih prepričanj, razdiralni do vsega kar je žensko. Sovražijo ženske ker jih ne marajo. Propagandirajo novo sestavo zodiaka in ponekod že krepko načenjajo kredibilnost in pravi pomen astrologije, kot vede (ezoterične), ki naj bi delovala za Dobro in ne za Zlo.

Glede Plutona, on ima v resnici razdiralno moč, je bistvo uničenja in samouničenja. Prevečkrat opažam, tudi na tem forumu, da se ta Planet zelo propagandira, tako kot Škorpijona. Resnica je pa čisto drugačna. Nekje sem že napisala, da je Pluton-Škorpijon, povečini navadna kača ki se plazi. Ponazarja hinavščino, zlobo, destruktivnost in avtodestruktivnost, hladnost, zavist, hudobijo, odvisnot od seksa mišljeno kot odvisnost od materialnih vrednot, skorumpiranost duše, izdajstvo. In to je tudi realnost večine predstavnikov tega elementa (v kolikor je močan v horoskopu). Le redki (se lahko preštejejo na prste) so zmožni leteti visoko nad Zemljo. Le tej so orli (v prenešenem pomenu besede), močne, inteligentne in dobre osebnosti. Sem pa tudi opazila, da v horoskopu močna kombinacija Jupiter- Pluton (ali Strelec-Škorpijon) v biti res naredi osebo več vredno, čeprav ne moram dati glede tega roko v ogenj.
Problem Plutona je v tem, da je kot Feniks. Neuničljiv, ker zlo je povsod prisotno, če ne drugega v naših mislih in dejanjih. Torej, sprva v nas ljudeh. Pluton sploh ni še izgubil moči, celo veča se mu in v Kozorogu je njegova negativna stran še toliko bolj povdarjena, ker je močna sla po Moči.

#229 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. december 2011, 19:21

Sem prebrala z zanimanjem to kar si napisala.

V bistvu jaz ne verjamem v astrološki vpliv Erisa in Sedne, ki so za nekatere nova astrološko pomembna planeta.
Sem opazila, da tisti astrologi, ki dvigujejo v višave dejstvo o tema dvema planetoma (čeprav vem, da eden od njiju sploh še ni dorečen kot telo, ampak je samo predvidevanje. Mogoče se motim), so (to so moje resnične izkušnje) izjemno negativne osebnosti, sumljivih prepričanj, razdiralni do vsega kar je žensko. Sovražijo ženske ker jih ne marajo. Propagandirajo novo sestavo zodiaka in ponekod že krepko načenjajo kredibilnost in pravi pomen astrologije, kot vede (ezoterične), ki naj bi delovala za Dobro in ne za Zlo.

Glede Plutona, on ima v resnici razdiralno moč, je bistvo uničenja in samouničenja. Prevečkrat opažam, tudi na tem forumu, da se ta Planet zelo propagandira, tako kot Škorpijona. Resnica je pa čisto drugačna. Nekje sem že napisala, da je Pluton-Škorpijon, povečini navadna kača ki se plazi. Ponazarja hinavščino, zlobo, destruktivnost in avtodestruktivnost, hladnost, zavist, hudobijo, odvisnot od seksa mišljeno kot odvisnost od materialnih vrednot, skorumpiranost duše, izdajstvo. In to je tudi realnost večine predstavnikov tega elementa (v kolikor je močan v horoskopu). Le redki (se lahko preštejejo na prste) so zmožni leteti visoko nad Zemljo. Le tej so orli (v prenešenem pomenu besede), močne, inteligentne in dobre osebnosti. Sem pa tudi opazila, da v horoskopu močna kombinacija Jupiter- Pluton (ali Strelec-Škorpijon) v biti res naredi osebo več vredno, čeprav ne moram dati glede tega roko v ogenj.
Problem Plutona je v tem, da je kot Feniks. Neuničljiv, ker zlo je povsod prisotno, če ne drugega v naših mislih in dejanjih. Torej, sprva v nas ljudeh. Pluton sploh ni še izgubil moči, celo veča se mu in v Kozorogu je njegova negativna stran še toliko bolj povdarjena, ker je močna sla po Moči.



joj midve sva pa res drugačne.

Cenim tvojo drugačnost, vendar jaz Plutona živim. Res je divji, ko te prime jeza bi lahko pojedu cel svet, vendar če znaš z njim delati je prekrasen, je vir energije, je vir ljubezni in je vir preobrazbe. Vse je v človeku in načinu kako se zna soočati sam s sabo in svojim nezavednim. Meni je ljub, res ljub, čeprav sem skozi njega šla res globoko, se zavezala veliko težkim dogodkom, vendar ni problem v Plutonu, problem je v nas, ker Plutona nočemo, ker ga tlačimo in mu ne dovolimo dihati, ker ga označujemo z zlom in ga ločujemo od svetlobe, ker preprosto ne razumemo, da je tmno in globoko del svetlega in visokega.
Vse je v človeku, v njegovemu pogledu.

In delujejo, vsi delujejo delujeo asteroidi, delujejo ti pritlikavi planeti, jaz delam z vsemi, no veliko bolje povedano se učim delati z vsemi in je fantastično, kolk povedo in če greš dalje , dodaš še zvezde stalnice, potem se zdi, da ti karta kar govori.

Vsaj zame, vse to je tudi meni novo, vendar deluje, res deluje.

Kar se Plutona tiče pa, kakšna Hekata pa si, kdo pa misliš da je Hekata če ne boginija iz podzemlja, tako kot je pluton iz podzemlja, iste narave sta, le da je Hekata že grda in stara in nima v sebi več istega seksualnega pogona ima pa druge čarovniške moči. Spoštujem Hekato , ker imajo tudi stare čarovnice svoje vedenje, ampak spoštujem tudi Plutona, ker če je le tvoje srce lepo, ti ne more nič vzet, da ti pa ogromno.

Dihat s Plutonom je kot, da si ves čas v objemu svojega ljubimca, poln si energije, pridejo ti uvidi, in vse je celo in vse se premika. Seveda je moje izkustveno vedenje o tem majhno, vendar kolikor sem ga lahko čutila čez sebe, vem, da on sam je, tak kot je, to kar pa mi naredimo iz njega, skozi naš um in skozi naše srce, to je bistveno.

Joj zopet vsa ta moja strast, ampak v mojih odgovorih lahko zavohaš Plutona, sej so divji in strastni, taki kot je on.

Neptun lahko ustvari krasnega umetnika, ali svetnika, lahko pa alkoholika, od koga je to odvisno, od Neptuna?
Uran lahko ustvari živčne kretene, ali pa zananstvenike, od koga je to odvisno?

Primimo vajeti v svoje roke in naše planete izkoriščajmo na svoj način, tko kot rabimo, da delujejo, ne moremo se ujeti v njih, lahko so naš pogon.

Ni vse črno, česar ne razumeš.

Tudi Hekato imajo za grozni stvor, ki ponoči krade otroke, pa to ni res, je modra in globoka čarovnica, ki zmore marsikomu pomagati, tudi pri prihajanu otrok na svet. Vse je odvisno od pogleda, in naših strahov, če vse, kar ne razumemo označimo za zlo, kaj bo z nami. Gremo kar nazaj v srednji vek.


Ne vzami proti sebi, to je smao moje mnenje, m

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#230 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. december 2011, 19:31

In še to, čeprav sem ženska, mislim, da je v ženski naravi, ki tlači svojo sekusalnost in vse tisto kar označi kot zlo, nekaj kar nezavedno sili moški svet v grdobije. Ne da so oni nedolžni, vendar so vedno dve plati iste medalje in tudi ženska energija ni vedno čista in vedno dobra. Sem zlo senzitiven človek in sem za lepimi obrazi vidla že veliko lakomne teme.
Toda to je vse del nas. In zla ni zunej nas, deluje lahko samo skozi naš pogled.


Zdej sem pa še sebi zoprna, kolk morem biti še vem. Eto končujem slavospeve Plutonu.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#231 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 20. december 2011, 19:41

Ja, res sva si drugačni, saj jaz do konca preberem tvoje poste, ti pa moje zgleda da ne! Objavljena slika

Jaz sem govorila o dveh plateh Plutona, pozitiven in negativen. Vsak planet ima dvoje lastnosti; Plazeča in spolzka kača, ali leteči in vzvišen orel.

Sicer pa jaz Plutona še preveč čutim in to je moj ''problem''. Saj je kar močan v mojem horoskopu. V I hiši in v aspektu z Soncem, Merkurjem, Marsom (in Neptunom). Nisem pa obsedena z njim ker njegovo moč preveč podoživljam. Sicer pa ne bom več kot tolko govorila o sebi, saj moj Pluton tega ne dovoli.

Grede Hekate se izjemno motiš. Hekata je grška Boginja in ni boginja podzemlja, ampak je vezana na planet Luna, na njeno senčno stran. Zgodbe o stari, grdi čarovnici so maskilistične šege (kot tiste o židovski Lilith). Hekata je bila v grški mitologiji predstavljena, kot mlada in lepa...zaradi zavisti so jo obarvali kot čarovnico in zlobno. Seveda je imela moč, saj je bila pametna, imela je vedeževalske sposobnosti, bila je občutljiva in imela je dobro intuicijo (Luna). Ponazarja 'Črne Marije' v mediteranu (to so kipci Marij, ki so jih našli pobarvane v črno).
Hekata je, v resnici, izdala materi od Persefone, da je Hades (Pluton rimljansko) ugrabil ubogo devico Persefone. Persefona je nato nato postala žena Hadesa, kraljica podzemlja, ne pa Hekata. Preberi si bolje (pa ne New agerskih pravljic, ampak grško mitologijo). Objavljena slika

#232 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. december 2011, 19:49

Ja, res sva si drugačni, saj jaz do konca preberem tvoje poste, ti pa moje zgleda da ne! Objavljena slika

Jaz sem govorila v dveh plateh Plutona, pozitiven in negativen. Vsak planet ima dvoje lastnosti; Plazeča in spolzka kača, ali leteči in vzvišen orel.

Sicer pa jaz Plutona še preveč čutim in to je moj ''problem''. Saj je kar močan v mojem horoskopu. V I hiši in v aspektu z Soncem, Merkurjem, Marsom (in Neptunom). Nisem pa obsedena z njim ker njegovo moč preveč podoživljam. Sicer pa ne bom več kot tolko govorila o sebi, saj moj Pluton tega ne dovoli.

Grede Hekate se izjemno motiš. Hekata je grška Boginja in ni boginja podzemlja, ampak je vezana na planet Luna, na njeno senčno stran. Zgodbe o stari, grdi čarovnici so maskilistične šege (kot tiste o židovski Lilith). Hekata je bila v grški mitologiji predstavljena, kot mlada in lepa...zaradi zavisti so jo obarvali kot čarovnico in zlobno. Seveda je imela moč, saj je bila pametna, imela je vedeževalske sposobnosti, bila je občutljiva in imela je dobro intuicijo (Luna). Ponazarja 'Črne Marije' v mediteranu (to so kipci Marij, ki so jih našli pobarvane v črno).
Hekata je, v resnici, izdala materi od Persefone, da je Hades (Pluton rimljansko) ugrabil ubogo devico Persefone. Persefona je nato nato postala žena Hadesa, kraljica podzemlja, ne pa Hekata. Preberi si bolje (pa ne New agerskih pravljic, ampak grško mitologijo). Objavljena slika


Bom.

Tudi ti.

preberi še enkrat kar sem rekla o Hekati.
Vse.
Boš razumela.
S krščanstvom pa ne more imeti veliko. Ker so le ti vse hekate zažgali takoj ko so jih zavohali ( babice, medicinske setre, vse žesnke, ki so tako ali drugače hotele pomagati s starim znanjem)

Znam pa biti prehitra, to pa je en krat ena. Moja šibkost. Toda to kar si ti govorila o zlu, je zame res nepojemljivo in tvoje nesprejemanje razvoja astrologije tudi. Si predstavljaš, da bi v preteklosti rekli, tiste planete, ki se jih ne vidi s prostim očesom, ne bomo upoštevali, to bo uničilo trdnost več tistočletij stare vede. Provi razumet še mojo stran. Sedaj sem bolj mirna, mogoče bom bolj jasno govorila berljiva.
Tako, da sva vsaka na svoji strani.

S spoštovanjem,
m

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#233 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 20. december 2011, 20:05

Ja, dej se umiri! Objavljena slika

Glede Hekate, sem brala o njej veliko, zato sem tudi nick name izbrala. Če bi ona ponazarjala grdo čarovnico, je nebi. ahahhhahaah

S krščanstvom ima ogromno, ne samo veliko. Današnja Marija je svetla stran Lune, torej tista osvetljena s strani moškega principa, Sonca (oplojena, torej, ki raste kot raste trebuh ženske med nosečnostjo). Hekata je temna, brez trebuha, po domače povedano.
Ne glede na to ali si veren ali nisi, sta obe Mariji ista plat medalje, samo da črna Marija ponazarja žensko brez otrok, torej ne mater. Sta pa obe pozitivni, ampak v preteklosti moška inteligenca, ki jo ti tako zagovarjaš, ni prenesla misli na emancipirano žensko. Sprejela je samo svetlo plat Lune, ki je osvetljevala noči, medtem ko je prazna Luna vzbujala strah, saj je bila čista tema. Je pa eno in isto, saj je Luna eno samo telo ki je lahko belo ali črno.
Zahodni Svet je pod vplivom Lune in to se kaže v tem, da ima tukaj ženska pravico do izbire ali se bo poročila in postala mati. Klasičen primer je Kip Svobode v ZDA ali Lady Lyberty, kot jo američani imenujejo. Kip ponazarja Hekato, saj kot jo najdemo v kipih v Grčiji, ima v eni roki knjigo, kot znak vsevednosti (vidi v preteklost, sedanjost in prihodnost) in v drugi roki pa drži baklo (luč), ki ponazarja osvetlevanje temne noči, kot takrat ko je Luna črna. ZDA pa so, kot vemo, rojene pod znakom Raka, kjer je Luna v Domicilu.

#234 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 20. december 2011, 20:14

Bejžmo. Dež bo. Že grmi in treska.


:eek:
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#235 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. december 2011, 20:34

Tako bom naredila Hekata, umirila se bom.

Si vzela čas, ponovno preštudirala Hekato in ti jo potem pokazala tako kot jo poznam skozi knjige in preko Matjaža?

Potem pa ti bom tu navedla jasne vire od kje jaz vem za Hekato, da me ne boš javno žalila in se dvigovala.


In ko sem že govorila kako sva si različni ti bom povedala še to kako sva si sorodni.

Obe sva strastni v svoji misli, obe na neka način ne spustiva in vzameva stvari zares.

No sedaj se grem ohlajati xDDx , da ne bom sam roge kazala :vragec:


Ko bom mirna pridem z argumenti.

občutek mam, da si ti vzela od Hekate sam en del, tisti, ki ti je pač mal bl pašu. Drugi občutek je, da ne glede na moje argumente, mnenja ne boš spremenila. Tako da ne vem, če se mi sploh splača truditi.


No, ampak grem po argumente in pod hladen tuš x:Dx

Če ženske ne bomo modre, bomo v novem času, v času Regulusa v devici naredile isto, kar so naredili moški v času Regulusa v levu, potlačile nasprotni spol. Ne vem pa kaj bomo potem počele s kastriranci.

No pustmo času čas.

Mej se fajn.

Bejžmo. Dež bo. Že grmi in treska.


:eek:



Butl ti si tko brihtna buča, da me vedno v smeh spraviš.

x:Dx

Se umikam, ker bi tudi jaz rada jutri sonček.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#236 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 20. december 2011, 20:39

Mihela /a veš da je to ime mojga vodnika...mislm...angela vodnika/ živjo.


Sicer čist neprimerna tema, ampak sem zasledu, da si omenila, kako s postavljanjem zase raniš druzga. Mislm...ne da ga, ampak, da ga lahko.
A lahko mal razložiš, kva si mislila s tem? Ne tle. To je astrologija, o njej se mi pa ne sanja sploh. Kje drugje.

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#237 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 20. december 2011, 20:43

Ja, kje pa naj bi te zdej žalila, Mihela? Objavljena slika

Jemlješ vse preveč osebno. Vsak ima svoja mnenja. Pač.

Sej spoštujem tvoja mnenja, samo nemi govort, da so ženske pokvarjene. Jaz, recimo, imam čisto nasprotne izkušnje. Povečini sem imela ženske za prijateljice, ker se lažje pogovarjam z njimi o vsem. Moški so tudi ok, ampak so le drugačni. V bistvu, je pa vsaka oseba zase in posploševanja so le redko tendenca.

Pa povej mi samo še to!! A si ti kakšen Lev po horoskopu? Mi deluješ, da težje prenašaš da nekdo misli drugače. Sej jaz sem enaka!!!!! Objavljena slika

#238 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. december 2011, 21:20

Ja, kje pa naj bi te zdej žalila, Mihela? Objavljena slika

Jemlješ vse preveč osebno. Vsak ima svoja mnenja. Pač.

Sej spoštujem tvoja mnenja, samo nemi govort, da so ženske pokvarjene. Jaz, recimo, imam čisto nasprotne izkušnje. Povečini sem imela ženske za prijateljice, ker se lažje pogovarjam z njimi o vsem. Moški so tudi ok, ampak so le drugačni. V bistvu, je pa vsaka oseba zase in posploševanja so le redko tendenca.

Pa povej mi samo še to!! A si ti kakšen Lev po horoskopu? Mi deluješ, da težje prenašaš da nekdo misli drugače. Sej jaz sem enaka!!!!! Objavljena slika



Ne govorim da so ženske pokvarjene, govorim samo, da je ženska v podrejeni vlogi razvila določene mehanizme, kako jemati moškemu energijo. Ne vse ženske, vendar so ženske, ki to počenjo, počenjo pa zato, ker so določeni njihovi deli tako globoko potlačeni, da jih morajo proicirati nekam ven.
Lej zame moško - žensko, gori doli, enkrat moški drugič ženska, nisem navezana na žensko realnost, mislim jo imam rada, rada sem bla noseča, in rada sem mati, in rada sem čustvena in muhasta in rada sem nežna, čuteča in še marsikaj, imam Venero in Luno v eksaktnem trigonu, potem veš, da je to med zame. Vendar, kljub močno blokiranim moškim planetom, se vedno bolj zavedam tudi njihove energije in njihove vloge in njihovih kvalitet, ki so nujno potrebne za neko uravnoteženo delovanje. In zavedam se tudi, ko opazujem šolski sistem in sploh to družbo, da se fantom ne dovoli biti fanti. Da smo postale ta glavne in da smo rezale tisto, kar pa je tudi pomembno, moško poslanstvo. In prehod Regulusa iz leva v devico, prinaša vedno večji vpliv žensk, to je žensko znamenje z ženskim simbolom. In če bomo me delale tako z njimi kot so oni delali z nami, kam pridemo. Enkrat se ta krog mora ustaviti. Nekdo mora iti en korak dalje, zakaj ne bi bla to ženska. Oni so v strahu pred nami zadušili vso našo seksualno moč in kaj so dobili tečne in zoprne babe, kaj bomo me naredile, in kaj bomo potem dobile, copate.

Zdej me spet misel vodi in ne govorim sam tebi Hekata, ker vem da si bistra in da veš da so dve strani, govorim sebi in upam, da je še kdo,ki vsaj mal šteka kaj govorim, vendar je vse na nas. Zakaj ne bi uravnotežili to? otrok je dobro vzgojen, če ima mamino brezpogojno ljubezen in očetove omejitve, to rabi, tudi družba rabi celoto dvojnosti in ne samo prevlado enega ali drugega.

Ja sem opazla, da sva si v enih zadevah tu. Bi se najraje poimenovala kar v Perzefono, pa bova tam spodi kdaj skupaj kavico spili. :vragec:

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#239 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. december 2011, 21:24

Mihela /a veš da je to ime mojga vodnika...mislm...angela vodnika/ živjo.


Sicer čist neprimerna tema, ampak sem zasledu, da si omenila, kako s postavljanjem zase raniš druzga. Mislm...ne da ga, ampak, da ga lahko.
A lahko mal razložiš, kva si mislila s tem? Ne tle. To je astrologija, o njej se mi pa ne sanja sploh. Kje drugje.

xsrcx

Živjo Brihtna buča xsrcx tudi zate, ker me tolkrat nasmeješ in skrbiš za moje zdravje.

Seveda, sej vidiš, da se me ne da ustavit. Sam ti povej kje, ker jaz se na Luninem netu ne znajdem, sem bl v astrologiji doma.

mej se fajn, m

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#240 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 20. december 2011, 21:33

Vem, da sva zašli malce iz prvotne teme (ali pa tudi ne).

Našla sem članek (v angleščini) o Hekate. Pripoveduje tudi o Hadesu (Plutonu)...torej nisva tako off topic! Objavljena slika

Hekate

In later Greek mythology, Hecate (or Hekate; Greek Ἑκάτη , Εκάτη , Hekátē) was scarcely more than the goddess of witchcraft and sorcery. She was not usually portrayed at all, though she was described as having three heads: one dog, one serpent and one horse. She had a special role at three-way crossroads, where the Greeks set poles with masks of each of her heads facing different directions: Roman mythology also saw her as the goddess of the Trivia "the three ways", a folk belief, whether Celtic or Roman, that survived into the 7th century AD among the pagans of Flanders. There Eligius was wont to remind his recently converted flock "No Christian should make or render any devotion to the gods of the trivium, where three roads meet, to the fanes or the rocks, or springs or groves or corners" (for details, see Druidry).

Objavljena slika

Hecate, Pergamon Zeus Altar

Mythology


Hekate was never incorporated among the Olympian gods. She remained a goddess of women's religion, a help in childbirth. In late imagery she also has two ghostly dogs as servants by her side. In the magical papyri of Ptolemaic Egypt, she is called the Bitch and the She-Wolf, and her presence is signified by the barking of dogs.


A version of Hecate has been appropriated by Wicca and other modern magic-practising religions.


In the earliest records of her, Hecate bears little resemblance to the night-walking crone. Hesiod records that she was among the offspring of Gaia and Uranus, the Earth and Sky. In Theogony he ascribed to Hecate such wide-ranging and fundamental powers, that it is hard to resist seeing such a deity as a figuration of the Great Goddess, though as a good Olympian Hesiod ascribes her powers as the "gift" of Zeus:


"Hecate whom Zeus the son of Cronos honoured above all. He gave her splendid gifts, to have a share of the earth and the unfruitful sea. She received honour also in starry heaven, and is honoured exceedingly by the deathless gods.... The son of Cronos did her no wrong nor took anything away of all that was her portion among the former Titan gods: but she holds, as the division was at the first from the beginning, privilege both in earth, and in heaven, and in sea".


Her gifts towards mankind are all-encompassing, Hesiod tells:


"Whom she will she greatly aids and advances: she sits by worshipful kings in judgement, and in the assembly whom she will is distinguished among the people. And when men arm themselves for the battle that destroys men, then the goddess is at hand to give victory and grant glory readily to whom she will. Good is she also when men contend at the games, for there too the goddess is with them and profits them: and he who by might and strength gets the victory wins the rich prize easily with joy, and brings glory to his parents. And she is good to stand by horsemen, whom she will: and to those whose business is in the grey discomfortable sea, and who pray to Hecate and the loud-crashing Earth-Shaker, easily the glorious goddess gives great catch, and easily she takes it away as soon as seen, if so she will. She is good in the byre with Hermes to increase the stock. The droves of kine and wide herds of goats and flocks of fleecy sheep, if she will, she increases from a few, or makes many to be less".


Hecate was carefully attended:


"For to this day, whenever any one of men on earth offers rich sacrifices and prays for favour according to custom, he calls upon Hecate. Great honour comes full easily to him whose prayers the goddess receives favourably, and she bestows wealth upon him; for the power surely is with her".


Hesiod emphasizes that Hecate was an only child, the daughter of Asteria, a star-goddess who was the sister of Leto, (the mother of Artemis and Apollo). Grandmother of the three cousins was Phoebe the ancient Titaness who personified the moon. Hecate was a reappearance of Phoebe, a moon goddess herself, who appeared in the dark of the moon.



Her power resembles that of sorcery, for Medea, who was a priestess of Hecate, used witchcraft, apparently under the guidance of the goddess, in order to handle magic herbs and poisons with skill, and to be able to stay the course of rivers, or check the paths of the stars and the moon.



Yet Hecate has been called tender-hearted, probably because she was concerned with the disappearance of Persephone, and addressed Demeter with sweet words when the goddess was distressed.




Objavljena slika

Hekate BM G17

Objavljena slika

Sacrifice to Hecate, Delos

Objavljena slika

Silver tetradrachm of Pantaleon. [Source]
Obv: Bust of king Pantaleon with diadem.
Rev: Zeus seated on a throne, with scepter in left hand and, on extended right hand, a statue of Hecate holding two torches.


Symbols


In modern days, Wiccan followers of Hecate associate several symbols and objects with her.


Objects


Wicca represents Hecate as carrying torches, very often has a knife, and may appear holding a rope, a key, a phial, flowers or a pomegranate. The Greek cross is also a symbol of Hecate at the crossroads.



The torch is obviously a symbol of the light that illuminates the darkness. Her knife represents her role as midwife in cutting the umbilical cord (possibly symbolized by the rope), as well as severing the link between the body and spirit at death, and may be the origin of the athame of Wicca. The Key is significant to the Mysteries, as is the pomegranate, the fruit of the Underworld eaten by Persephone, which bound her to Hades.




Objavljena slika

Hecate with horseface

Objavljena slika

Hecate, Capitol Rome

Objavljena slika

William Blake: Hecate, 1795




Animals




In wicca, all wild animals are sacred to Hecate. Creatures of darkness, such as ravens, owls, snakes and dragons, are most sacred to her. Several images of Hecate show her holding a snake. Snakes have long been connected with chthonic powers and the uncommon wisdom of the Other world. The dog is the animal most commonly associated with Hecate. She was sometimes called the 'Black she dog' and black dogs were once sacrificed to her in purification rituals. At Colophon in Thrace, Hecate might be manifest as a dog. The sound of barking dogs was the first sign of her approach in Greek and Roman literature. The frog, significantly a creature that can cross between two elements, is also sacred to Hecate and the Egyptian goddess Hekat. A triple goddess, she sometimes appears three headed as dog, horse and bear or dog, snake and lion.


Plants and herbs


The yew, cypress, hazel, black poplar and willow are all sacred to Hecate. The leaves of the black poplar are dark on one side and light on the other, symbolizing the boundary between the worlds. The yew has long been associated with the Underworld.



The yew has strong associations with death as well as rebirth. A poison prepared from the seeds was used on arrows, and yew wood was commonly used to make bows and dagger hilts. The potion in Hecate's cauldron contains 'slips of yew'. Yew berries carry Hecate's power, and can bring wisdom or death. The seeds are highly poisonous, but the fleshy, coral-colored 'berry' surrounding it is not. If prepared correctly, the berry can cause visual hallucinations.



Many other herbs and plants are associated with Hecate, including garlic, almonds, lavender, myrrh, mugwort, cardamon, mint, dandelion, hellebore, and lesser celandine. Several poisons and hallucinogens are linked to Hecate, including belladonna, hemlock, mandrake, aconite (known as hecateis), and opium poppy.


Festivals


Hecate was worshipped by both the Greeks and the Romans who had their own festivals dedicated to her. According to Ruickbie (2004:19) the Greeks observed two sacred days, one on the 13th of August and one on the 30th of November, whilst the Romans observed the 29th of every month as her sacred day.


Links

Further reading


  • Leo Ruickbie, Witchcraft Out of the Shadows. Robert Hale, 2004.
  • Karl Kerenyi, The Gods of the Greeks 1951.
Vir: http://www.mlahanas....ogy/Hecate.html



#241 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. december 2011, 21:53

Super. :palec:

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#242 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. december 2011, 22:13

Prebrala, vendar tu govori samo o prvotni slavi, ne govori pa o tem kako je pozneje izgubila svojo slavo in postala pošastno božanstvo, ki naj bi ponoči strašilo na razpotjih. Al sem bla premalo pozorna.
Sem vesela, da sem to prebrala in razširila vedenje. Je pa fajn, da vlečemo te ženske moči zopet na plano. In sej vedno rečem, da prihaja vsa modrost k mei od drugih.

Veš zakaj jo jaz povezujem s starostjo, ker je na koncu cikla. Moja logika je, da preko luninih faz ocenjujem starost duš, na koncu cikla kjer je vladavina Hekate, je po moji domnevi duša najstarejša. S starimi dušami je to, prinesejo s seboj ogromno enga znanja, vendar pa včasih tudi enih zastarelih omejitev. V eni od Sutr, ki so mi ljube, je primerjava stare duše s človekom, ki obleče staro oblačilo, in kljub temu da ga umije, še vedno ne more biti lepo. To je seveda samo prispodoba, ampak meni je zanimiva.

Vse to so domneve, moja intuicija, in zaenkrat imam še premalo znanja da bi to potrdila, sam da razložim zakaj jo povezujem s starostjo. In zdej tudi jaz puščam Hekato na stran, si zasluži svojo temo in ne da jamljemo Plutonu plac.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#243 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 21. december 2011, 18:44

Ja, sicer je ona Mlada Luna (Mlaj), torej začetek cikla. Ona je začetek vsega, Velika Boginja, ki bi se lahko postavila ob bok moškemu Bogu iz Krščanstva iz katerega se vse začne. V grški mitologiji je bila opisana kot mlada in lepa.

Glede slabe slave je pa odraz spleta zgodovinskih okoliščin. Moški nekako zmeraj želijo nadvladati ženskam, ker oni niso matere, nimajo teh globokih čustev vezanih na prezervacijo rodov. A o tem nebi...Objavljena slika

#244 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 21. december 2011, 19:00

Ja, sicer je ona Mlada Luna (Mlaj), torej začetek cikla. Ona je začetek vsega, Velika Boginja, ki bi se lahko postavila ob bok moškemu Bogu iz Krščanstva iz katerega se vse začne. V grški mitologiji je bila opisana kot mlada in lepa.

Glede slabe slave je pa odraz spleta zgodovinskih okoliščin. Moški nekako zmeraj želijo nadvladati ženskam, ker oni niso matere, nimajo teh globokih čustev vezanih na prezervacijo rodov. A o tem nebi...Objavljena slika



mi verjameš, da to ni zraslo na mojemu zelniku :8):


to me je naučil priznani slovenski astrolog, eden najboljših iz področja mitologije, arhetipov in podobnega pri nas :inocent:

tako, da se bom kar Sokrata x8Dx šla in bom vedla, da nič ne vem

Čau

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#245 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 8. februar 2012, 23:34

A veste, da bodo ti kvadrati povezani s karto Slovenije?

Uran je na dvanajst kozoroga, Neptun na petnajst.

Veste da gre Slovenija v obdobje sade satija?


Ma kdo kako idejo.

Sej nič ne strašim, ampak minimalno se nam obetajo nemiri in štrajki?

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#246 LastMinute

LastMinute
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 28. februar 2012, 14:37

Veste da gre Slovenija v obdobje sade satija?

Super, da gremo v Sade sati! Končno se bomo nekaj naučili! x:o)x




#247 gregor777

gregor777
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 12. julij 2012, 22:08

Super, da gremo v Sade sati! Končno se bomo nekaj naučili! x:o)x


bo to trajalo kakih 7 let?

#248 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 13. julij 2012, 01:18

bo to trajalo kakih 7 let?

sedem let in pol, od trenutka ko T Saturn vstopi v znamenje pred znamenjem v katerem je N Luna, pa dokler ne zapusti znamenja, ki je za tem znamenjem, v našem primeru letos oktobra ko gre Saturn v škorpijo pa vse dokler ne zapusti kozoroga... torej do marca 2020.

tko no... vendar ne vem koliko to vpliva na države... poznam samo kako vpliva na ljudi... naša država je imela kar težka leta, med drugim Plutona na ascendentu...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#249 gregor777

gregor777
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 29. avgust 2012, 09:55

Pluto, pluto, pluto ...Pluto is the strongest mothe****** around.

Ne resno.. kdor preživi to, svaka mu čast. Temu ne moreš uit tako kot Saturnu, pa tut ne preobrazi te to po delčkih ampak ti brutalno sleče kožo in te zreže na koščke in zmiksa v prah. Ko se pa pobereš pa ponovno sestaviš si pa kot izbrušen diamant, kot atom, kot zvezda.


Nikoli, ampak nikoli ga pogledat v oči. Ker te izpraša o vsem , čeprav že čist vse o tebi ve..


in plutonovc je bit najtežje.




In kaj bi bila naša edina pot , oz. kako živeti v tem obdobju?

#250 gregor777

gregor777
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 24. september 2012, 07:43

Zanima, me ali bi lahko kdo komentiral, kaksni bodo pa ljudje
Rojeni v tem casu? A bodo se posebej tezaski za vse okrog sebe?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0