Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Delavnica za regresoterapevte na ljubljanskem koncu


  • Prijavi se, če želiš komentirati
39 komentarjev na to temo

#26 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. junij 2016, 08:04

Sem tudi skeptična do regresoterapije. Prvič, ne vem, koliko bi se sploh lahko prepustila hipnozi, drugič pa, ali bi videla oz. doživela svoje flashe, ali tiste, ki so v meni vsajeni kot vsesorti podatki, nabrani v tem življenju. Dopuščam pa, da je za nekoga kvalitetetna terapija te vrste potrebna. Recimo tistemu, ki se mu vzbuja in pojavlja hudo težka fobija, pa izvira iz prejšnjih življenj.... 



#27 Sirius81

Sirius81
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 20. julij 2016, 22:23

Iknee, zelo dobro povedano. Predvsem od tistega dela, rabis mir in tisino ..., naprej. Sploh pa, ce regresoterapevti dajo tako velik pomen duhovnosti, ne razumem zakaj jo izrazajo z materializmom...450 evrov zato, da mi daje sugestije kako se bo pojavil na travniku moj vodic v obliki zenske, moskega, modreca...nato pa sledi vprasanje kako modrec izgleda? Modrec kot modrec, starec z dolgo belo brado in belimi lasmi...nato pa naj odprem vrata skozi katera naj si predstavljam druzino v casu kosila v nekem daljnjem preteklem casu...kaj pa drugega kot lesena miza, lesene zlice in sklecke, v skleckah zganci,nekaj otrok,oce za mizo, mati za stedilnikom na drva...ali koga prepoznam kot bliznjega iz trenutnega zivljenja...ja, mamo za stedilnikom, taksna kot je v resnici oziroma zdaj. In tu sem seveda prenehala. Nekateri, torej vecina, pa se spusti naprej in sami sebi razpredajo raznorazne zgodbice, ki nastajajo tudi na kavcu po kosilu med dremanjem.
Ja, imam mocan ego, ampak ne toliko, da ne bi verjela v nekaj visjega, globljega...sem pa prepricana, da regresoterapije, ne regresije, v pravem pomenu besede, ne more izvajati vsak. Predvsem pa pri stvareh, povezanih z duhovnostjo, ne more igrati glavne vloge tako velika vsota denarja, ki jo ljudje dejansko placajo! In to po informacijah regresoterapevtov, ki trdijo, da so imeli morda le en neuspel primer od mnogih, je ocitno velik delez ljudi, ki se zanimajo za regresijo, naivnih.

#28 Sirius81

Sirius81
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 20. julij 2016, 22:23

Iknee, zelo dobro povedano. Predvsem od tistega dela, rabis mir in tisino ..., naprej. Sploh pa, ce regresoterapevti dajo tako velik pomen duhovnosti, ne razumem zakaj jo izrazajo z materializmom...450 evrov zato, da mi daje sugestije kako se bo pojavil na travniku moj vodic v obliki zenske, moskega, modreca...nato pa sledi vprasanje kako modrec izgleda? Modrec kot modrec, starec z dolgo belo brado in belimi lasmi...nato pa naj odprem vrata skozi katera naj si predstavljam druzino v casu kosila v nekem daljnjem preteklem casu...kaj pa drugega kot lesena miza, lesene zlice in sklecke, v skleckah zganci,nekaj otrok,oce za mizo, mati za stedilnikom na drva...ali koga prepoznam kot bliznjega iz trenutnega zivljenja...ja, mamo za stedilnikom, taksna kot je v resnici oziroma zdaj. In tu sem seveda prenehala. Nekateri, torej vecina, pa se spusti naprej in sami sebi razpredajo raznorazne zgodbice, ki nastajajo tudi na kavcu po kosilu med dremanjem.
Ja, imam mocan ego, ampak ne toliko, da ne bi verjela v nekaj visjega, globljega...sem pa prepricana, da regresoterapije, ne regresije, v pravem pomenu besede, ne more izvajati vsak. Predvsem pa pri stvareh, povezanih z duhovnostjo, ne more igrati glavne vloge tako velika vsota denarja, ki jo ljudje dejansko placajo! In to po informacijah regresoterapevtov, ki trdijo, da so imeli morda le en neuspel primer od mnogih, je ocitno velik delez ljudi, ki se zanimajo za regresijo, naivnih.

#29 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 21. julij 2016, 13:33

Jaz, ker imam visok ego, bi si sigurno predstavljala kraljevo družino :D Haha.

 

Enkrat sem brala en vprašalnik, ki je bil namenjen psihoanalizi samega sebe. Si tudi šel po neki poti, preskočil oz. preplaval nek potoček, jezerce... Potem so bila vprašanja - kako velik je ta potoček? In npr. če je bil velik, je to pomenilo, da imaš velik libido, če mali imaš majhnega itd... Ali pa težave, bolečine. Na koncu si cel kup stvari izvedel o sebi, ki jih mogoče niti nisi vedel.

 

To kar si potem pri teh terapiah predstavljaš, je bolj to zaradi tega, kaj si v tem življenju do zdaj doživel. Se pravi kakršna oseba si in kaj ti je v osnovi všeč. Ne vem, če ima veze s preteklimi življenji, ne verjamem v to. Verjamem v pretekla življenja, samo ne da se lahko tako pogobiš vase,da bi se v njih videl.

 

Res mi pa kdaj ni jasno, zakaj se mi kake sanje pojavijo kot nek film. In od kod mi to. In vse te osebe. Sanjalo se mi je npr. da sem bila v neki stari hiši na obisku, ker sem hodila v neko šolo za balerine. Bila sem zelo nadarjena prima balerina. Tu sem bila še otrok. Ne vem od kje mi to, ker namreč nikoli me ni balet posebej zanimal, da bi si to želela počet. Rada grem pa pogledat opero ali balet, sem zelo umetniški tip npr. in obožujem klasično glasbo. Od vsega tega sem npr. igrala v simfoničnem orkestru, violino, ampak ker rada ustvarjam zvoke, pa uživam v tem občutku, samo plešem ne tako rada in od vseh nešteto želj ki jih imam, kaj bi lahko bila, sigurno to ni balet :))))



#30 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. julij 2016, 14:18

Polno nekega kritiziranja in frustracij...v bistvu pa noben ne pove detajlov ali je govora o hipnotični ali nehipnotični regresoterapiji...ali se uporablja psihoterapevtski pristop ali new agerski...in še in še...Kdo je pa rekel, da se regresoterapija uporablja samo za pretekle life...tongue.png

 

Vodenje in imaginacija je šele začetek tudi pri uradno sprejetih psiholoških prijemih...stvari z vodniki so pa new agerski pristop...približno 1/3 naj bi zajemala kao vodena meditacija in stvari povezane s tem...kar pa res bolj šteje in kar je bolj pomembno je pa ostale 2/3...in tukaj se lahko hitro lahko loči kdo obvlada in kdo ne...

 

Recimo nehipnotična avtoregresoterapija je podobna kot avtorefleksija oz. meditacija z ozaveščanjem...s pomočjo je pa pač s pomočjo...ali človeček do tega pride sam ali s pomočjo sploh ni pomembno, na koncu itak šteje samo rezultat...o pristopih, cakah, pasteh pa ne bom namigoval, itak ste kao bolj pametni od mene...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#31 Sirius81

Sirius81
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 22. julij 2016, 06:56

Brezo, ja, dejansko je tako kot pravis. Nehipnoticno ozavescanje. Vsak pri sebi ve kaj dela narobe in kaj je v resnici prav. Ce si to pripravljen predelati, lahko enako storis tudi brez pomoci ali v pogovorom s prijateljem. Prav to me je regresoterapevtka sprasevala. Kaj pravi vas vodic, kaj delate narobe, kaksni bi morali biti, da bi bili srecni? Manj trmasta, bolj kompromisna, odpuscati, biti nekriticna, razumeti druge, umirjati svoj ego, kot je ena ba forumu ze omenila...itd. Torej gre za nehipnoticno vodenje in seveda new agerski pristop. Sama sem opisala svoj delcek izkusnje, ki pa ga nisem zelela nadaljevati, saj sem bila prepricana, da to, torej imaginacijo kot pravis, zmorem popolnoma sama, in mi pomoc sarlatana/-ke, ki se ima za starodavnega meniha, pri tem ni potrebna, predvsem pa ne za vsoto, ki so si jo postavili. Nekateri dejavnosti sploh nimajo prijavljene, pa racunajo tudi do 100 evrov. In to tudi v primeru, da ne uspe. Ko pa vprasam po referencah in kompetencah, pa so strogo "profesionalno" vzdrzani. Ob tem pa zelo suvereni in prepricani v svoj uspeh. Saj res, koliksen delez ljudi pa ne zna vizualizirati stvari? Ja, 1 od mnogih. Pri teh ta zadeva res ne more uspeti. Ali pa pri taksnih, ki sarlatane prepoznajo, in recejo, to pa ne bo slo.
Preden sem obiskala eno teh, sem na njeni spletni strani poslusala kratke posnetke, in zacuda, sta dve govorili cisto podobno zgodbo, tisto o kosilu v nekem drugem casu, kar se mi je zdelo sprva cudno. Vendar sem sele potem pri njej ugotovila, da jih je prav sama, torej s sugestijami, privedla do teh zgodbic. Tudi pri vpr kaj imam obuto. Videla sem le bose noge, ki sem jih v resnici tudi imela. Nekateri imajo starodavne posvedrane prasne cevlje. Ker ni slo z modrecem, je preskocila na angele, pri cemer pa sem videla le figurice, ki jih prineses nekomu za spomin in nabiranje prahu. Odlozila sta me seveda pri gradu, kakrnega sem videla ob prebiranju knjige potovanje dus in to je to. Tisto odstevanje ob "prebujanju" mi je bilo pa kar nekaj. Lahko bi se le vstala in sla. Zahvalila sem se z nasmehom in rekla, da se mi v glavi vrti le zgodbica iz slisanih posnetkov in da ne vidim drugega. Sem si predstavljala kako bi to slo naprej. Prav to delam doma sama, ko tonem v spanec. Gospa je upravicila "neuspeh" z mojim mocnim egom in mi povedala, da sem bila v predhodnem zivljenju zloben moski, ki je svojo moc uporabljal za izkoriscanje in manipuliranje...hm, ni bilo fajn slisat, ampak kdo ve, mogoce pa res.
Glede sanj, tudi sama imam zelo zive sanje, ki so v vecini pomenljive. Veckrat se mi kaj tudi uresnici. Ali pa gre za neke druge indice. Nazadnje sem sanjala, da je bilo z mojo psicko, ki jo imam pri babici, in je nisem videla nekaj mesecev zaradi oddaljenosti, nekaj hudo narobe. Notranja krvavitev, kar sem povedala tudi svojim, ki kasneje niso mogli verjeti slisanemu. Poklicala sem bratranca naj preveri kako je in ta mi je nekaj ur kasneje sporocil, da so jo pred dvema dnevoma zastrupili in je poginila.
Po tem mi je sestra poslala clanek, ki opisuje indijansko verovanje o treh delih dus. Ena teh je tista, ki potuje v sanjah in komunicira z dusami drugih ljudi, pa tudi zivali!
Zagotovo obstaja nekaj vec in ljudje z nekim upravicenim razlogom uporabljamo le 12 % mozganov. Koliko tega torej ne vemo? Oziroma koliko bi bili zmozni videti, dojemati, ce bi jih lahko uporabljali v celoti? Prav zato nas ni mogoce brez visjega razloga voditi v neznano, predvsem pa ne z nekimi samooklicanimi regresoterapevti. Morda je kaksen mojster v Indiji, med budisti, vsekakor pa ne v modernih mondenih pisarnah ali stanovanjih z vrtoglavimi tarifami za omenjeno storitev. Se pac znajdejo, ampak stvar o kateri govorimo zagotovo ne more biti trzna dejavnost! V dusnem svetu denarja in materializma verjetno ne poznajo, zato s tem nikakor ne more biti povezano. Pa saj, roko na srce, to res ne gre skupaj :-)

#32 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. julij 2016, 08:06

Brezo, ja, dejansko je tako kot pravis. Nehipnoticno ozavescanje. Vsak pri sebi ve kaj dela narobe in kaj je v resnici prav. Ce si to pripravljen predelati, lahko enako storis tudi brez pomoci ali v pogovorom s prijateljem. Prav to me je regresoterapevtka sprasevala. Kaj pravi vas vodic, kaj delate narobe, kaksni bi morali biti, da bi bili srecni? Manj trmasta, bolj kompromisna, odpuscati, biti nekriticna, razumeti druge, umirjati svoj ego, kot je ena ba forumu ze omenila...itd. Torej gre za nehipnoticno vodenje in seveda new agerski pristop. Sama sem opisala svoj delcek izkusnje, ki pa ga nisem zelela nadaljevati, saj sem bila prepricana, da to, torej imaginacijo kot pravis, zmorem popolnoma sama, in mi pomoc sarlatana/-ke, ki se ima za starodavnega meniha, pri tem ni potrebna, predvsem pa ne za vsoto, ki so si jo postavili. Nekateri dejavnosti sploh nimajo prijavljene, pa racunajo tudi do 100 evrov. In to tudi v primeru, da ne uspe. Ko pa vprasam po referencah in kompetencah, pa so strogo "profesionalno" vzdrzani. Ob tem pa zelo suvereni in prepricani v svoj uspeh. Saj res, koliksen delez ljudi pa ne zna vizualizirati stvari? Ja, 1 od mnogih. Pri teh ta zadeva res ne more uspeti. Ali pa pri taksnih, ki sarlatane prepoznajo, in recejo, to pa ne bo slo...

 

Najprej se vprašaj zakaj si sploh šla na regresoterapijo, kaj si hotela doseči, razčistiti in kaj si se iz vsega tega naučila...

 

To s črno je za moje pojme samo neka splošna štartna pozicija...če bi kaj v vizijah bilo resnično ali bi se zadevalo travm ali vzorcev se to ponavadi tudi fizično občuti...in to je ponavadi tudi najboljše merilo...

 

Pri tebi mi najbolj izstopata dve stvari, pojem "šarlatan" in zakaj misliš da mora biti kao "duhovnost" zastonj...prvi se navezuje na vzorec podzavestne agresije do xxx, drugo pa neko prepričanje povezano z denarjem...drugače pa tudi privat in javno uradno priznani psihoterapevti računajo tudi do 100€/h in potrebno je vsaj kakšnih 10-20 obiskov kar se lahko naredi pri eni regresoterapiji...če se zna seveda...

 

Včasih nekdo drug prej opazi napake ali vzorce pri drugemu, tudi ne ve vsak kaj dela prav in narpbe, če nima ustreznega znanja ali pa mu nekdo ne pokaže, namigne ali vodi čez določene stvari...tudi niso vsi ljudje sposobni vizualizacije ali pa imajo slabo...zakaj bi moral terapevt spraševati kaj pravijo angeli, vodniki, ipd. zakaj jih sam ne vpraša in telepatsko sporoči osebi...To so samo nekatere smernice v katere je dobro razmišljati...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#33 Sirius81

Sirius81
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 22. julij 2016, 11:02

Poimenovanje sarlatan ne zaradi agresije, ampak bolj s pridihom sarkazka zaradi njihovega prepricanja o zmoznosti popeljati vsakega v preteklo ali celo med zivljenji. Pri tem pa zavajanje in zanikanje, da ne gre za sugestijo. Lepo te prosim no. Absolutno visok znesek poudarjam zato, ker me nihce ne bo preprical o tem, da je duhovno ciscenje povezano z denarjem. Psihoterapija ali psihiatricno zdravljenje je cisto nekaj drugega, uradna in priznana medicina na podlagi ekzaktnih studij. Ne gre za zavajanje o tem kako te bodo psihologi ali psihiatri popeljali v neke izvenzemeljske prostore, ker imajo nadnaravne moci. Vecina psihiatrov pa ne verjame v nikakrsno hipnozo.
Pri tem poudarjam, da zagotovo obstaja nekaj, vendar kot je povedala, mislim da Iknee, ne mores resevati iz nizjega visji nivo, ampak ravno obratno. Zato se mi zdi logicno, da vecina nima sposobnosti dospeti v "astral", se manj pa to lahko dosezejo samooklicani regresoterapevti, celo v trenutku ko se nam pac zazdi, da bi radi malo potovali med zivljenji. Kdo pa to zares zmore, pa tega ne bo naredil kar vsakemu, ki mu je pripravljen placati. Ce pa ze, pa bo to za simbolicno ceno.

#34 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 22. julij 2016, 11:15

Jz pa razumem, da nekdo, ki dela na področju alternativnega zdravljenja, tudi zaračuna. Ok, tudi to verjamem, da tisti, ki sam doseže neko določeno stopnjo osebne rasti, v tem primeru terapevt, glede denarja ne skrbi in verjame, da bo zanj poskrbljeno. Ergo, stranki prepusti, da mu plača po svojih zmožnostih. Drugače pa, delitev med: klasična medicina in psihoterapija - izmenjava storitev - plačilo, napram: neka ezoterična storitev - podaritev - zastonj, ne vzdrži. Če gremo na alternativno terapijo, ali torej ne verjamemo v to? Če verjamemo, ali ni ta terapija torej tudi neka enakovredna storitev in ti koristi? Prepuščam pa lastni vesti zdravilcev in "zdravilcev", da presojajo sami sebe, koliko znajo, koliko iskreno dajo. Ampak, tudi odjemalci, ki plačujejo tega in onega, očitno rabijo tako izkušnjo. 

 

Če danes nekdo ful kvalitetno dela na področju alternativne pomoči, če to dela z vestjo in srcem, pa mu recimo drugo delo sploh ne leži in bi bil pri njem nesrečen, zakaj ne bi delal tega in se od tega tudi preživljal? 



#35 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 22. julij 2016, 11:36

Poimenovanje sarlatan ne zaradi agresije, ampak bolj s pridihom sarkazka zaradi njihovega prepricanja o zmoznosti popeljati vsakega v preteklo ali celo med zivljenji. Pri tem pa zavajanje in zanikanje, da ne gre za sugestijo. Lepo te prosim no. Absolutno visok znesek poudarjam zato, ker me nihce ne bo preprical o tem, da je duhovno ciscenje povezano z denarjem. Psihoterapija ali psihiatricno zdravljenje je cisto nekaj drugega, uradna in priznana medicina na podlagi ekzaktnih studij. Ne gre za zavajanje o tem kako te bodo psihologi ali psihiatri popeljali v neke izvenzemeljske prostore, ker imajo nadnaravne moci. Vecina psihiatrov pa ne verjame v nikakrsno hipnozo.
Pri tem poudarjam, da zagotovo obstaja nekaj, vendar kot je povedala, mislim da Iknee, ne mores resevati iz nizjega visji nivo, ampak ravno obratno. Zato se mi zdi logicno, da vecina nima sposobnosti dospeti v "astral", se manj pa to lahko dosezejo samooklicani regresoterapevti, celo v trenutku ko se nam pac zazdi, da bi radi malo potovali med zivljenji. Kdo pa to zares zmore, pa tega ne bo naredil kar vsakemu, ki mu je pripravljen placati. Ce pa ze, pa bo to za simbolicno ceno.

 

Tudi določene smeri iz kao alternative imajo dokazane študije...Hipnoza je postala splošno sprejeto dejstvo med psihiatri. Fora je samo ker je potrebno več znanja, truda in še marsičesa več kot pa pri nekem standardnem nakladanju in predpisovanju zdravil...tongue.png

 

Vsi imajo sposobnost dospeti na astral...fora je samo koliko se tega zavedajo...tongue.png

 

Tehnično gledano človeček sam ne more reševati iz nižjega višje...če pa ima vsaj nekaj znanja ali pa se drži določenih religijskih namigov in če xxx vzroki to dovoljujejo se pa tudi to da...na tak način si vzroke tako lajša približno 1/3 človeštva...tongue.png

 

Ne bi bilo slabo, če bi si še enkrat prebrala nekatere stvari, malo razmislila, probala sprocesirat...Silvija ti je dala kar v redu namig...to kar govoriš so tipična slepila...in taki ponavadi naletavajo glih na šarlatane (ne samo v duhovnosti), ki jih preplačajo...določeno miselnost je treba spremeniti, preseči, se naučiti lekcijo...Preko stvari z duhovnostjo je samo ena izmed možnosti...lahko se recimo ponovi pri avtomobilskih storitvah, šopingu, potovanju, itd...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#36 Sirius81

Sirius81
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 22. julij 2016, 12:45

Se strinjam, predvsem pri tem, da je treba preseci miselnost. Cisto brez nakladanja, sam lahko dosezes marsikaj z visjo stopnjo zavedanja, ki pa je zal ne zmore vecina. Odkrito, sem stejem tudi sebe. Pa ceprav veliko razmisljam o teh stvareh in bi zelela vec samozavedanja. Ampak ocitno to ne gre z razlogom ali pa ni pravi trenutek.
Silvija, lepo povedano. S srcem in vestjo. Za prezivljanje, seveda, zakaj ne, ce to rad dela. Ne pa za bogatenje.
Sem upala, da je to mogoce, pa ne verjamem. Ce pa ze, pa se bo taksna oseba, ki te pripelje do visje stopnje zavedanja, slej ko prej nasla v pravem trenutku. Morda to sploh ne bo regresoterapevt.

#37 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 22. julij 2016, 13:49

Bogatenje...  izkoriščevalec bo že dobil nazaj svoje... Nekomu pa dnar prileti in pri njem ostane, ker je razpucal pač lekcije okoli tega, kaj lahko dobi. Pa lahko odjemalcem tudi reče: plačaj, kolikor zmoreš. In mu denar uletava še z drugih virov. Kupci pa tudi najdemo to, kar rabimo. Tako v materialnem kot smislu lekcij. Jz se sploh ne obremenjujem. Če sem šla k nekomu, da sem kasneje ugotovila, da sem brezveze plačala, ok, mu v mislih podarim in pustim na miru, pa sebi rečem, no, kaj sem se zdaj iz tega naučila. 



#38 Sirius81

Sirius81
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 22. julij 2016, 15:54

Prav to sem naredila in prisla do teh zakljuckov. In kdorkoli me bo vprasal, mu bom tudi povedala kako je pri meni v resnici bilo. Glede denarja pa, kdor lahko in to zeli, naj kar placuje za taksne stvari :-)

#39 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 25. julij 2016, 07:42

 enkrat bi tut jst šel na to hipnozo da vidm, če to pali tut na take z razvitimi možgani


prenos.jpg


#40 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 27. julij 2016, 18:15

Da ti prišparam pare (k sm glih Gorenjka): Ne pali. wink.png  






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0