Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sound yoga


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
97 komentarjev na to temo

#26 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. maj 2013, 08:25

Prav si me razumela. Z "le" sem mislil, da nas vsa živa bitja lahko izpolnjeno osreči le služenje Šri Krišne.



#27 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. maj 2013, 10:44

(v poševnem citati domoljubke)

 

Ne mi zamerit mgd...sej verjamem, da je to zate tako....ampak za ta -le , ki si ga omenil...pa ne bi bila tako prepričana....

 

Nič ti ne zamerim. Tudi jaz ti verjamem, da v to še nisi prepričana, ker po mojem mnenju pač še nimaš toliko življenjskih izkušenj, ampak tudi to bo še prišlo.

 

Veš , veliko je poti , ki te lahko privedejo do željenega cilja....toliko kot je različnih živih bitij...

 

Ja, veliko možnosti imamo kaj lahko počnemo, ampak do končnega cilja, trajne in popolne izpolnjenosti, je za vse nas le ena učinkovita pot. To je služenje našemu Izvoru, Šri Krišni.  

 

Kljub temu, da smo v svoji biti eno....ista atma...ki si želi eno....pa menim, da ni tako enostavno

 

V svoji biti nismo vsi eno, ista atma, ki si želi eno. Vsak izmed nas je večno unikatno živo bitje. Noben ni drugemu nikoli enak. Vedno si ti ti in jaz sem vedno jaz in drugi je vedno drugi, med seboj vedno različni, vsak s svojim mišljenjem, željenjem in občutenjem. Vsi smo večne osebe, vsak s svojo voljo. Atma je izraz, ki ima v sanskritu več pomenov. Mi, navadna individualna živa bitja smo vsak svoja atma ali večna duša (ne naše materialno telo in um), vsi pa izhajamo iz Paramatme ali Nadduše ali Izvora vsega kar je, Bhagavana Šri Krišne. Vsa živa bitja smo eno v tem, da v resnic nismo svoje materialno telo in um, ampak večna zavestna bitja, ampak vsak s svojo voljo, vsi pa smo podrejeni svojemu Izvoru Šri Krišni. Na voljo imamo veliko aktivnosti, ampak ne dajo vse aktivnosti enak rezultat, zato nas tudi vsaka aktivnost ne more izpolnjeno osrečit. Le služenje Šri Krišne nas lahko.  

 

Mislim, da ni vsakomur dana samo takšna pot kot tebi....sicer ne bi imeli toliko raznolikosti po svetu....

 

Vsakemu izmed nas je dana možnost služenja našemu Izvoru, Šri Krišni, je pa res, da je nekateri ne želijo. Niti to ne izključuje raznolikosti. Velik drugih stvari lahko počnemo, sam rezultat ne bo isti.

 

Vsak ti bo iz svojega gledišča in življenja lahko povedal kakšno takšno izkušnjo kot jo imaš ti sam....

 

Ni nujno. Če izkušnje služenja Šri Krišne ni imel, mi je ne more povedat, niti se ne more zavedat kakšen rezultat da glede na ostale aktivnosti. 

 

Če deliš ljudi na tiste, ki po tvojem nimajo pravi prijem , pravega boga, pravo pot....potem ni združenja v enem...ker deliš ...

 

Je deljenje in je združenje v enem. Vsak izmed nas je svoja oseba in vsak se lahko prosto odloča kaj bo počel, a hkrati vsak dobiva rezultate glede na voljo enega in istega Boga, ki je enak do vseh. Za določeno aktivnost je tak rezultat za vse, za določeno pa je rezultat drugačen, za vse. 

 

Bistvo je, da dojameš to raznolikost v enem...in poiščeš zase v tej raznolikosti svojo enost...in mir z drugimi.

 

Dojemam raznolikost v enosti, pa tudi mir imam z drugimi. 

 

Moj učitelj spoštuje vse religije vse vere...Pa veš zakaj?

Ker ga ne obremenjuje strah pred tem , da mora poveličevati svojo ....ker Bog je eden za vse enak....

Uči tisto kar je njemu dano, kar je njemu blizu....in če je tebi tudi...si tam...in se v to poglabljaš...

Ampak istočasno se na istih, podobnih ali različnih nivojih odvijajo resnice tudi drugje...

Ti iščeš in slediš svojo ...in spoštuješ vse kar ti pride v učenje naproti...

 

Tudi jaz spoštujem vse religije in vere in nimam strahu pred nobeno niti ne poveličujem svoje. Se strinjam, da je Bog eden in za vse enak in ravno zato ker je On tisti, ki določa kaj nas navadna živa bitja lahko izpolnjeno osreči in kaj ne, čeprav nam daje več različnih možnosti delovanja, pravim, da je edina pot do naše izpolnjene sreče le služenje tega enega in istega Boga, iz katerega smo vsi izšli, Šri Krišna. To so Njegove besede, ne moje. Jih pa potrdim in naprej z drugimi delim, ker sem jih po Njegovi milosti izkusil. Zavedam pa se, da se nekateri s tem ne bojo strinjali ali bojo dvomili, ampak en dan bojo dojel, tako kot sem tudi jaz. Tako kot si nekateri trenutno zame mislijo, da bom že en dan dojel, da se motim smile.png . Naj, če želijo. Tudi to je del raznolikosti v enosti smile.png

 

Meni je najlepša njegova primerjava s tem , ko pravi...da lahko nastaviš  različne skodelice z vodo pod luno...in v vseh se bo zrcalila ista luna....

Torej lahko je Krishna...lahko je Alah, lahko Jezus....

 

Ja, Izvor je en in edini, sam niso ga še vsi dokončno spoznali in kakšen je njihov večni odnos z Njim.  

 

Dobro se je zavedati tega spoštovanja in se znat prilagajati in raziskovati svojo pot, ki si jo je izbralo tvoje bitje in bivanje ...

Vedno si izbereš zase tisto kar čutiš in tisto kar moraš še dojeti, se naučiti, razumeti...

 

Mojo pot si ni izbralo moje bitje in bivanje smile.png, ampak si jo jaz izbiram sam. Na podlagi svojih izkušenj, svetih spisov in izkušenj drugih, pravim, da je edina pot do izpolnjene sreče za vsa živa bitja služenje svojemu enemu in istemu Izvoru, Šri Krišni.

 

Ja in lepo je čutiti Krishno...se strinjava v tem ....

Zato sem sproščena kamorkoli grem in stopim...povsod je hram , kjer lahko začutiš božanskost ...če le nisi v strahu, da vse ostalo ni pravo...

Včasih stopim v cerkev in poslušam mašo, lahko grem neizmerno vesela meditirat na Hare Krishna mantre ali pa k nam na bađane na satsang....

To ne pomeni , da sem izdala svojo pot...pomeni le, da sem združila vedenje...

Povsod je lahko sreča in veselje...ker človek se premika v različnih okoliščinah in ta -le , ki si ga postaviš lahko tudi omejuje..in postavlja zid nerazumevanja  med ostala bitja...

 

Občutenje Krišne ima več nivojev, glede na odnos, ki ga ima posameznik do Njega. In seveda je Krišna vsepovsod, tudi v nas, ampak mi nismo On. Smo večno Njegovi. Ta "le" nisem postavil jaz, ampak Vsevedni Šri Krišna, jaz ga le potrjujem in z drugimi delim. Niti ne omejuje, ampak osvobaja navidezne nesektaškosti in s tem neizpolnjenosti. 

 

Ne vem...morda imaš pa ti s tem, ko si omenil -le...kaj drugega v mislih...pa te nisem prav razumela....

 

Upam, da sem ti ga zdaj vsaj malo bolj približal smile.png



#28 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 6. maj 2013, 13:05

(v poševnem citati domoljubke)

 

Ne mi zamerit mgd...sej verjamem, da je to zate tako....ampak za ta -le , ki si ga omenil...pa ne bi bila tako prepričana....

 

Nič ti ne zamerim. Tudi jaz ti verjamem, da v to še nisi prepričana, ker po mojem mnenju pač še nimaš toliko življenjskih izkušenj, ampak tudi to bo še prišlo.

 

Veš , veliko je poti , ki te lahko privedejo do željenega cilja....toliko kot je različnih živih bitij...

 

Ja, veliko možnosti imamo kaj lahko počnemo, ampak do končnega cilja, trajne in popolne izpolnjenosti, je za vse nas le ena učinkovita pot. To je služenje našemu Izvoru, Šri Krišni.  

 

Kljub temu, da smo v svoji biti eno....ista atma...ki si želi eno....pa menim, da ni tako enostavno

 

V svoji biti nismo vsi eno, ista atma, ki si želi eno. Vsak izmed nas je večno unikatno živo bitje. Noben ni drugemu nikoli enak. Vedno si ti ti in jaz sem vedno jaz in drugi je vedno drugi, med seboj vedno različni, vsak s svojim mišljenjem, željenjem in občutenjem. Vsi smo večne osebe, vsak s svojo voljo. Atma je izraz, ki ima v sanskritu več pomenov. Mi, navadna individualna živa bitja smo vsak svoja atma ali večna duša (ne naše materialno telo in um), vsi pa izhajamo iz Paramatme ali Nadduše ali Izvora vsega kar je, Bhagavana Šri Krišne. Vsa živa bitja smo eno v tem, da v resnic nismo svoje materialno telo in um, ampak večna zavestna bitja, ampak vsak s svojo voljo, vsi pa smo podrejeni svojemu Izvoru Šri Krišni. Na voljo imamo veliko aktivnosti, ampak ne dajo vse aktivnosti enak rezultat, zato nas tudi vsaka aktivnost ne more izpolnjeno osrečit. Le služenje Šri Krišne nas lahko.  

 

Mislim, da ni vsakomur dana samo takšna pot kot tebi....sicer ne bi imeli toliko raznolikosti po svetu....

 

Vsakemu izmed nas je dana možnost služenja našemu Izvoru, Šri Krišni, je pa res, da je nekateri ne želijo. Niti to ne izključuje raznolikosti. Velik drugih stvari lahko počnemo, sam rezultat ne bo isti.

 

Vsak ti bo iz svojega gledišča in življenja lahko povedal kakšno takšno izkušnjo kot jo imaš ti sam....

 

Ni nujno. Če izkušnje služenja Šri Krišne ni imel, mi je ne more povedat, niti se ne more zavedat kakšen rezultat da glede na ostale aktivnosti. 

 

Če deliš ljudi na tiste, ki po tvojem nimajo pravi prijem , pravega boga, pravo pot....potem ni združenja v enem...ker deliš ...

 

Je deljenje in je združenje v enem. Vsak izmed nas je svoja oseba in vsak se lahko prosto odloča kaj bo počel, a hkrati vsak dobiva rezultate glede na voljo enega in istega Boga, ki je enak do vseh. Za določeno aktivnost je tak rezultat za vse, za določeno pa je rezultat drugačen, za vse. 

 

Bistvo je, da dojameš to raznolikost v enem...in poiščeš zase v tej raznolikosti svojo enost...in mir z drugimi.

 

Dojemam raznolikost v enosti, pa tudi mir imam z drugimi. 

 

Moj učitelj spoštuje vse religije vse vere...Pa veš zakaj?

Ker ga ne obremenjuje strah pred tem , da mora poveličevati svojo ....ker Bog je eden za vse enak....

Uči tisto kar je njemu dano, kar je njemu blizu....in če je tebi tudi...si tam...in se v to poglabljaš...

Ampak istočasno se na istih, podobnih ali različnih nivojih odvijajo resnice tudi drugje...

Ti iščeš in slediš svojo ...in spoštuješ vse kar ti pride v učenje naproti...

 

Tudi jaz spoštujem vse religije in vere in nimam strahu pred nobeno niti ne poveličujem svoje. Se strinjam, da je Bog eden in za vse enak in ravno zato ker je On tisti, ki določa kaj nas navadna živa bitja lahko izpolnjeno osreči in kaj ne, čeprav nam daje več različnih možnosti delovanja, pravim, da je edina pot do naše izpolnjene sreče le služenje tega enega in istega Boga, iz katerega smo vsi izšli, Šri Krišna. To so Njegove besede, ne moje. Jih pa potrdim in naprej z drugimi delim, ker sem jih po Njegovi milosti izkusil. Zavedam pa se, da se nekateri s tem ne bojo strinjali ali bojo dvomili, ampak en dan bojo dojel, tako kot sem tudi jaz. Tako kot si nekateri trenutno zame mislijo, da bom že en dan dojel, da se motim smile.png . Naj, če želijo. Tudi to je del raznolikosti v enosti smile.png

 

Meni je najlepša njegova primerjava s tem , ko pravi...da lahko nastaviš  različne skodelice z vodo pod luno...in v vseh se bo zrcalila ista luna....

Torej lahko je Krishna...lahko je Alah, lahko Jezus....

 

Ja, Izvor je en in edini, sam niso ga še vsi dokončno spoznali in kakšen je njihov večni odnos z Njim.  

 

Dobro se je zavedati tega spoštovanja in se znat prilagajati in raziskovati svojo pot, ki si jo je izbralo tvoje bitje in bivanje ...

Vedno si izbereš zase tisto kar čutiš in tisto kar moraš še dojeti, se naučiti, razumeti...

 

Mojo pot si ni izbralo moje bitje in bivanje smile.png, ampak si jo jaz izbiram sam. Na podlagi svojih izkušenj, svetih spisov in izkušenj drugih, pravim, da je edina pot do izpolnjene sreče za vsa živa bitja služenje svojemu enemu in istemu Izvoru, Šri Krišni.

 

Ja in lepo je čutiti Krishno...se strinjava v tem ....

Zato sem sproščena kamorkoli grem in stopim...povsod je hram , kjer lahko začutiš božanskost ...če le nisi v strahu, da vse ostalo ni pravo...

Včasih stopim v cerkev in poslušam mašo, lahko grem neizmerno vesela meditirat na Hare Krishna mantre ali pa k nam na bađane na satsang....

To ne pomeni , da sem izdala svojo pot...pomeni le, da sem združila vedenje...

Povsod je lahko sreča in veselje...ker človek se premika v različnih okoliščinah in ta -le , ki si ga postaviš lahko tudi omejuje..in postavlja zid nerazumevanja  med ostala bitja...

 

Občutenje Krišne ima več nivojev, glede na odnos, ki ga ima posameznik do Njega. In seveda je Krišna vsepovsod, tudi v nas, ampak mi nismo On. Smo večno Njegovi. Ta "le" nisem postavil jaz, ampak Vsevedni Šri Krišna, jaz ga le potrjujem in z drugimi delim. Niti ne omejuje, ampak osvobaja navidezne nesektaškosti in s tem neizpolnjenosti. 

 

Ne vem...morda imaš pa ti s tem, ko si omenil -le...kaj drugega v mislih...pa te nisem prav razumela....

 

Upam, da sem ti ga zdaj vsaj malo bolj približal smile.png

 

....Ja sej lahko razumem kaj si želel povedati ...te čisto razumem ...icon_smesko.gif

V bistvu je zdaj glavna dilema v tem..;

Praviš;

"Na voljo imamo veliko aktivnosti, ampak ne dajo vse aktivnosti enak rezultat, zato nas tudi vsaka aktivnost ne more izpolnjeno osrečit. Le služenje Šri Krišne nas lahko." 

Najbolj je v tem kar razpravljamo občutljiva točka v tem...ker tudi ti nisi še na koncu poti...zato ne moreš vedeti, če je ta pot edina in prava....

Ali v nič več ne dvomiš, ti nič več ne manjka?

Zdaj ali si se odločil sam...ali ti je ta pot bila blizu glede na prejšnja življenja in jo moraš prehoditi točno tako kot jo izpeljuješ...tudi dokončno ne veš....

Veš samo , da te osrečuje in ji zaupaš...(kar je seveda dober razlog )...

Ampak , če tudi sam nisi probal drugih možnosti...ne moreš zagotovo primerjati zakaj druge osrečuje drugačna izbira...in ne veš , da je zanje morda to v tistem trenutku potrebno...

In nobena bližnja debata na 4 oči z Bogom ti ni potrdila samo možnosti ene poti...

Res pa, da veliko učiteljev pravi...da ni dobro begati sem ter tja, ker potem si povsod in nikjer...in ker je Bog samo eden ...je morda iz tega gledišča rečeno...Le Sri Krishna je tisti, ki te popelje na pot večne sreče....ker ime je ime ...kot sva dognala za Boga je veliko imen...

 

Ne veš tudi kam pelje pot nekoga, ki se odloči častiti Shivo, Vishnua, , Jezusa...in ima svoje učenje, aktivnosti ter življenje obrnjeno tja...?

Kaj ti meniš napr. nekomu, ki bi rekel :"  Le čaščenje Shive je prava pot do resnice? "....

...Ker se s tem vprašanjem ukvarjaš tam, kjer si ti sam...te ne zanimajo toliko drugačne možnosti...zato tudi verjetno nimaš izkušenj in vedenja o tem kako to občutijo bitja, ki se učijo modrosti drugje...

Za tistega , ki čuti , da je na pravi poti ...je zadeva jasna....

Zato je tebi tvoja pot jasna zate....in je tudi prava zate....

 

Razumem, da bi si želel svojo izkušnjo deliti z drugimi, ker je v tebi vzgib deliti spoznanje in srečo....in nič ni narobe , da jo zmerno razdajaš še drugim....

Tistemu, ki lahko  razume in potrebuje ...icon_smesko.gif

 

Zdaj bom pa mal zakomplicirala debato ...tako na splošno za vse ....sssh.gificon1_thumbup.gif ..ker   ....mi dostikrat prihaja na misel ;

Razumem tudi in se nekako tudi strinjam , da iz svojega gledišča in spoznanja ne moreš pritrditi vsakršnemu učenju....zato te tam ni...in zato ne moreš bit v aktivnostih , ki tebe ne osrečujejo...

Kot sem že na začetku povedala...je glavna dilema v tem ali  se religije v svojem podajanju učenja med seboj razlikujejo glede načina učenja in vrednot...in kakšna družbeno-socialna ozadja so lahko za tem...oz. koliko so iskrena ...

 

Npr...v krščanstvu je vino Jezusova kri, zdajšna institucija slavi Božič s pečenim puranom...in to je prav goto razlika v tem kar uči Hare Krishna in nekatere druge religije ..spoštovanje do vsakega živega bitja...z načelom ne ubijaj...ne pit alkohola....itd...

 

Ali je družba in posamezniki skozi čas potrebovala agresijo, vojne in neuravnovešena , nestabilna stanja ljudi za svoje prikrite koristoljubne namene?

Ali je zato religija pozabila na prvotna božanska izročila...in ali se ljudje skozi stoletja premalo sprašujejo in raziskujejo resnico prvotnega izročila??

 

Razumem da, če si pošten poveš, da si pomirjen z ostalimi religijami...se pa z njihovim prenosom in načinom upoštevanja  božanske resnice ne strinjaš...

In kaj v tem kar sami trdimo , da je dobro...pomanjkljivega vidijo drugi?

V tem tudi sama čutim problem...

 

Je pa res , da v vsakem hramu in vsaki kulturi ...globoko v njej najdeš stične točke...in sama se posvečam bolj temu delu...kot razlikam...icon_smesko.gif ....

 

...Kot bitje se zavedam, da nisem tako kar v tri dni vržena na ta svet..in da energije krožijo, prehajajo iz ene oblike v drugo...torej ni tako enostavno reči samo sem...in ko umrem me ni...Tudi, če ne poznaš odgovora čutiš, da je za tem še kaj več...zato ne moreš ignorirati nerazumljenega in nevidenega za materialni svet...

 

Ampak ta- le...pa še vedno ostane v tem vprašljiv...če ni morda na svetu še kakšen nivo, ki ga presega...

Nobena človeška aktivnost do sedaj ni bila popolna....

V vsakem čaščenju, človeškemu videnju lahko tiči vprašaj...ki loči človeka od prave resnice....zato ne vemo zagotovo kaj je edino  verodostojno....

Vprašam se ...če ni vsakomur namenjeno ravno toliko in tisto...kar mora na določeni stopnički prehoditi....po drugi strani pa, če vzamemo, da je na svetu več laži in marketinške ponudbe kot resnice....je jasno, da ne moreš zaupati vsemu, kar se kot pojav utrjuje v tvoji bližini...

 

Zato mi je všeč nasvet Oshoja...ki pravi, da moramo ostati v vsakem trenutku aktivni, budni in raziskovati ....in da nič kar sam ne iskusiš zagotovo ne veš...

Umetnost je ostati resnicoljuben, radoveden, buden...in zaupati....in postati v tem sproščen ...

Največkrat tega ne znamo-združiti vse skupaj ...zato nismo v ravnovesju ....

 

Zaradi vsega tega sama dvomim v ta -le...je pa to kot ti praviš lahko to tudi v oviro...icon_smile_wink.gif ....

 

Ampak te pa po drugi strani tudi razumem...in po svoje si lahko srečen zase , da si lahko tako stabilen v tem prepričanju....

Ostani srečen....icon1_thumbup.gificon_smesko.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#29 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. maj 2013, 13:35

E domoljubka a še nisi ugotovila, da mora mgd najprej ugotoviti, da vsa imena Krišna, Jezus, Buda, itd. pripadajo enemu Bogecu...imena izražajo samo različne frekvenc (energije), ki prihajajo iz istega vira...ko bo to spoznal, imel izkušnjo, bo pa lahko govoril o enosti atme in ne vem kaj še vse...tralala...biggrin.png

 

Ko zemeljski človeček doseže razsvetljenje (ni več pod vplivom karme), obstaja 7. glavnih poti do konca evolucije, vsaka od teh ima pa še svoje odtenke po različnih delih vesolja...do "zemeljskega razsvetljenja" pa seveda itak obstajajo različne poti, pri vsaki poti je treba razviti iste kvalitete...tralala...In kaj je poanta, ko človek doseže vsaj pol tega "zemeljskega razsvetljenja" potem tudi ne govori več tako kot mgd...kaj že pravijo svete bukvice o slepilih in iluzijah...tralala...biggrin.png

 

Aja naslov je sound yoga...jaz pravim, da najbolj dogaja, ko se čuje muzika (zvok) na notranjih ravneh, to se pravi ne s fizičnimi ušesi...pa naj bo to v budnem stanju ali spanju...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#30 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. maj 2013, 16:35

(citati domoljubke v poševnem)

 

V bistvu je zdaj glavna dilema v tem..;

 

Praviš;

"Na voljo imamo veliko aktivnosti, ampak ne dajo vse aktivnosti enak rezultat, zato nas tudi vsaka aktivnost ne more izpolnjeno osrečit. Le služenje Šri Krišne nas lahko." 

Najbolj je v tem kar razpravljamo občutljiva točka v tem...ker tudi ti nisi še na koncu poti...zato ne moreš vedeti, če je ta pot edina in prava....

Ali v nič več ne dvomiš, ti nič več ne manjka?

 

Ne, ne dvomim in nič mi ne manjka.

 

Zdaj ali si se odločil sam...ali ti je ta pot bila blizu glede na prejšnja življenja in jo moraš prehoditi točno tako kot jo izpeljuješ...tudi dokončno ne veš....

Veš samo , da te osrečuje in ji zaupaš...(kar je seveda dober razlog )...

Ampak , če tudi sam nisi probal drugih možnosti...ne moreš zagotovo primerjati zakaj druge osrečuje drugačna izbira...in ne veš , da je zanje morda to v tistem trenutku potrebno...

 

Sem sprobal. Vse tri kategorije aktivnosti. 1. materialno grobo in subtilno uživanje (znotri česar maš pol neomejeno različic, sam vsebina je ista). 2. impersonalna osvoboditev od materije (grobe in subtilne). 3. služenje Šri Krišne.

 

Vem, da lahko nekoga na nekem nivoju tudi nekaj drugega "osrečuje", ampak to je le za nekaj časa. Za nekatere je potrebno le v tolk, da sproba, da to še ni to, kar si želi. 

 

In nobena bližnja debata na 4 oči z Bogom ti ni potrdila samo možnosti ene poti...

 

Ne pravim, da obstaja samo ena možnost, ampak da nas vsa živa bitja lahko izpolnjeno osreči le služenje našemu Izvoru, Šri Krišni. Je pa znotri tega služenja spet neomejeno možnosti, glede na različne oblike Šri Krišne in različne možne odnose z Njim. Vsak izmed nas ma svoj osebni unikatni odnos s Krišno in tudi Krišna ima z vsakim izmed nas osebni unikatni odnos.

 

Res pa, da veliko učiteljev pravi...da ni dobro begati sem ter tja, ker potem si povsod in nikjer...in ker je Bog samo eden ...je morda iz tega gledišča rečeno...Le Sri Krishna je tisti, ki te popelje na pot večne sreče....ker ime je ime ...kot sva dognala za Boga je veliko imen...

 

To je res, da v fazi prakticiranja določenega nivoja ni dobro begati sem in tja, ker ga drgač ne morš izpolnit in it na naslednjega, ampak tuki ni ta primer.

 

Res, da ma Bog neomejeno imen, ampak ni vsak zvok Božje ime, zato te ne more kar vsak zvok povezat z Njim. Če npr. govoriš voda voda voda, si ne morš potešit žeje, ker je beseda voda različna od stvari vode. Bog ima svojo voljo. On je Vrhovna volja. Le tisti, ki se preda Njegovi volji Ga lahko spozna in le ta je lahko izpolnjeno srečen. Taka oseba lahko loči Ime Boga od navadnega materialnega zvoka, pa naj bo iz goste ali fine materije. Le taka oseba lahko služi Boga z izgovarjanjem Njegovih Imen, ne kar vsak, ki Mu ni predan. Ker do Njegovega Imena tisti, ki Mu ni predan nima dostopa. Božje Ime sestopi do tistega, ki se mu preda, tj. sprejme svojo naravno pozicijo.     

 

Ne veš tudi kam pelje pot nekoga, ki se odloči častiti Shivo, Vishnua, , Jezusa...in ima svoje učenje, aktivnosti ter življenje obrnjeno tja...?

Kaj ti meniš napr. nekomu, ki bi rekel :"  Le čaščenje Shive je prava pot do resnice? "....

 

Vem kaj koga kam pelje. Čaščenje Šive ma dve obliki ali fazi. Delno in popolno. Delna te postopoma pripelje do popolne, ko ti Šiva sam razodene, da je Krišnov večni služabnik in, da je zate najboljš, da služiš Njega, Šivo pa kot Njegovega najdražjega služabnika. 

 

...Ker se s tem vprašanjem ukvarjaš tam, kjer si ti sam...te ne zanimajo toliko drugačne možnosti...zato tudi verjetno nimaš izkušenj in vedenja o tem kako to občutijo bitja, ki se učijo modrosti drugje...

 

Sem šel osebno čez, pa tudi druge poznam, ki so šli skozi te faze.

 

Za tistega , ki čuti , da je na pravi poti ...je zadeva jasna....

Zato je tebi tvoja pot jasna zate....in je tudi prava zate....

 

Razumem, da bi si želel svojo izkušnjo deliti z drugimi, ker je v tebi vzgib deliti spoznanje in srečo....in nič ni narobe , da jo zmerno razdajaš še drugim....

Tistemu, ki lahko  razume in potrebuje ...icon_smesko.gif

 

Potrebuje jo vsak, je pa res, da je nekateri še ne razumejo trenutno, ampak ščasoma jo bojo. Ker tud če nečesa trenutno še ne razumejo, tolk kokr je ljubezni v tem, se jih bo dotaknila in ta jim bo postopma razodela vse stvari.

 

Zdaj bom pa mal zakomplicirala debato ...tako na splošno za vse ....sssh.gificon1_thumbup.gif ..ker   ....mi dostikrat prihaja na misel ;

Razumem tudi in se nekako tudi strinjam , da iz svojega gledišča in spoznanja ne moreš pritrditi vsakršnemu učenju....zato te tam ni...in zato ne moreš bit v aktivnostih , ki tebe ne osrečujejo...

Kot sem že na začetku povedala...je glavna dilema v tem ali  se religije v svojem podajanju učenja med seboj razlikujejo glede načina učenja in vrednot...in kakšna družbeno-socialna ozadja so lahko za tem...oz. koliko so iskrena ...

 

Npr...v krščanstvu je vino Jezusova kri, zdajšna institucija slavi Božič s pečenim puranom...in to je prav goto razlika v tem kar uči Hare Krishna in nekatere druge religije ..spoštovanje do vsakega živega bitja...z načelom ne ubijaj...ne pit alkohola....itd...

 

Ali je družba in posamezniki skozi čas potrebovala agresijo, vojne in neuravnovešena , nestabilna stanja ljudi za svoje prikrite koristoljubne namene?

Ali je zato religija pozabila na prvotna božanska izročila...in ali se ljudje skozi stoletja premalo sprašujejo in raziskujejo resnico prvotnega izročila??

 

Različne religije učijo glede na različni nivo njihove ciljne publike. Prehod iz popolne sebičnosti do čiste ljubezni ma velik nivojev. Vsak je dober za tisto fazo in omogoča korak naprej. Je pa tud to res, da so se določene religije skozi čas tudi degradirale od svoje prvotne oblike.  

 

Razumem da, če si pošten poveš, da si pomirjen z ostalimi religijami...se pa z njihovim prenosom in načinom upoštevanja  božanske resnice ne strinjaš...

In kaj v tem kar sami trdimo , da je dobro...pomanjkljivega vidijo drugi?

V tem tudi sama čutim problem...

 

Je pa res , da v vsakem hramu in vsaki kulturi ...globoko v njej najdeš stične točke...in sama se posvečam bolj temu delu...kot razlikam...icon_smesko.gif ....

 

Le različni nivoji in oblike. Če lahko vidiš kaj je dobrega in progresivnega si lahko pomirjen.  

 

...Kot bitje se zavedam, da nisem tako kar v tri dni vržena na ta svet..in da energije krožijo, prehajajo iz ene oblike v drugo...torej ni tako enostavno reči samo sem...in ko umrem me ni...Tudi, če ne poznaš odgovora čutiš, da je za tem še kaj več...zato ne moreš ignorirati nerazumljenega in nevidenega za materialni svet...

 

Maš glino, ki se lahko preobrazi v vrč in iz vrča spet v glino. Energija ni nikol uničena, skos obstaja, le preobraža se iz ene oblike v drugo. To je ene vrste "večnost". Ampak glina se sama po sebi ne more preobrazi v vrč, za to potrebuješ lončarja, ki je kategorično različen od gline. Na podobn način, vsa materialna energija (gosta in fina) je različne kategorije kot mi, naš pravi jaz. Večnost materialne energije (stalno se spreminjajoča) je različna od večnosti atme, našega pravega jaza, ki se nikoli ne rodi, nikoli ne umre, je zavesten in naravno blažen. Nad nami, nad atmo, pa je Paramatma, ali Bog, Šri Krišna. Če ga služimo, smo lahko izpolnjeno srečni, ker je taka naša naravna pozicija. 

 

Ampak ta- le...pa še vedno ostane v tem vprašljiv...če ni morda na svetu še kakšen nivo, ki ga presega...

Nobena človeška aktivnost do sedaj ni bila popolna....

V vsakem čaščenju, človeškemu videnju lahko tiči vprašaj...ki loči človeka od prave resnice....zato ne vemo zagotovo kaj je edino  verodostojno....

Vprašam se ...če ni vsakomur namenjeno ravno toliko in tisto...kar mora na določeni stopnički prehoditi....po drugi strani pa, če vzamemo, da je na svetu več laži in marketinške ponudbe kot resnice....je jasno, da ne moreš zaupati vsemu, kar se kot pojav utrjuje v tvoji bližini...

 

Zato mi je všeč nasvet Oshoja...ki pravi, da moramo ostati v vsakem trenutku aktivni, budni in raziskovati ....in da nič kar sam ne iskusiš zagotovo ne veš...

Umetnost je ostati resnicoljuben, radoveden, buden...in zaupati....in postati v tem sproščen ...

Največkrat tega ne znamo-združiti vse skupaj ...zato nismo v ravnovesju ....

 

Že Šiva je povedal Parvati, da je v tem svetu veliko "gurujev", ki od svojih učencev odvzamejo denar, malo pa takih, ki od svojih učencev odvzamejo trpljenje. Človek je zmotljiv. Če hočeš spoznati brez dvoma, moraš priti v stik z Bogom, Šri Krišno ali Njegovim osebnim spremljevalcem in slediti njunim napotkom. Šri Krišna v Giti pravi, da če si nekdo res želi večne dobrobiti, ne bo nikoli prevaran. 

 

Zaradi vsega tega sama dvomim v ta -le...je pa to kot ti praviš lahko to tudi v oviro...icon_smile_wink.gif ....

 

Ampak te pa po drugi strani tudi razumem...in po svoje si lahko srečen zase , da si lahko tako stabilen v tem prepričanju....

Ostani srečen....icon1_thumbup.gificon_smesko.gif

 

Ni težko bit stabilen, je naravno, prijetno in brez truda, ko enkrat spoznaš onkraj dvoma. Ob spoznanju lahko vidiš svoj um, oz. tistega, ki daje dvom. Tako ni dvoma smile.png



#31 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. maj 2013, 18:27

Res, da ma Bog neomejeno imen, ampak ni vsak zvok Božje ime, zato te ne more kar vsak zvok povezat z Njim. Če npr. govoriš voda voda voda, si ne morš potešit žeje, ker je beseda voda različna od stvari vode. Bog ima svojo voljo. On je Vrhovna volja. Le tisti, ki se preda Njegovi volji Ga lahko spozna in le ta je lahko izpolnjeno srečen. Taka oseba lahko loči Ime Boga od navadnega materialnega zvoka, pa naj bo iz goste ali fine materije. Le taka oseba lahko služi Boga z izgovarjanjem Njegovih Imen, ne kar vsak, ki Mu ni predan. Ker do Njegovega Imena tisti, ki Mu ni predan nima dostopa. Božje Ime sestopi do tistega, ki se mu preda, tj. sprejme svojo naravno pozicijo.     

 

Sem šel osebno čez, pa tudi druge poznam, ki so šli skozi te faze.

 

Baš si me nasmijao...biggrin.png

 

Če bi šel čez te faze, bi govoril drugače...s svojimi besedami in opisi...vsak "jogin", ki je res šel čez določene faze, razlaga te stvari s svojo osebnostno noto. Pri tebi tega ni zaznati. Vsako Božje ime lahko človeka poveže z Bogom...tudi če človek ponavlja "voda, voda voda" in ima misli usmerjene na "sveto podobico" se lahko poveže z Bogom...Moč uma je nad izgovorjeno besedo, če pa se izgovorjena beseda združi z mislimi je pa rastur...Čim se izgovori ime, zlasti pa če je pred njim besedica OM, kar jo vse vedske mantre imajo, se začnejo procesi, ki prikličejo energije tistega katerega se izgovarja...Pa pustimo tehnične detajle na miru....

 

Glede na to, da si prehodil samo okoli 1/3  zemeljske poti, se boš moral malo bolj potruditi, če boš hotel priti izpod "klasičnih" astralnih slepil, ker trenutno si glih sredi njih...Moj nasvet- začni preverjat to kar ti drugi pravijo, ne verjemi vsega in začni malo testirat svoje duhovne učitelje...icon_smesko.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#32 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. maj 2013, 19:59

Baš si me nasmijao...biggrin.png

 

Če bi šel čez te faze, bi govoril drugače...s svojimi besedami in opisi...vsak "jogin", ki je res šel čez določene faze, razlaga te stvari s svojo osebnostno noto. Pri tebi tega ni zaznati. Vsako Božje ime lahko človeka poveže z Bogom...tudi če človek ponavlja "voda, voda voda" in ima misli usmerjene na "sveto podobico" se lahko poveže z Bogom...Moč uma je nad izgovorjeno besedo, če pa se izgovorjena beseda združi z mislimi je pa rastur...Čim se izgovori ime, zlasti pa če je pred njim besedica OM, kar jo vse vedske mantre imajo, se začnejo procesi, ki prikličejo energije tistega katerega se izgovarja...Pa pustimo tehnične detajle na miru....

 

Glede na to, da si prehodil samo okoli 1/3  zemeljske poti, se boš moral malo bolj potruditi, če boš hotel priti izpod "klasičnih" astralnih slepil, ker trenutno si glih sredi njih...Moj nasvet- začni preverjat to kar ti drugi pravijo, ne verjemi vsega in začni malo testirat svoje duhovne učitelje...icon_smesko.gif

 

Ime Boga je Vsemogočno in te reši izpod vpliva uma. Takrat se tudi zaveš, da si Njegov večni sluga. 



#33 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. maj 2013, 22:44

Ime Boga je Vsemogočno in te reši izpod vpliva uma. Takrat se tudi zaveš, da si Njegov večni sluga. 

 

Resno vprašanje...

Ali si opazil da ima vsako božanstvo, vsaka deva, duhovni učitelj, celo človek svojo osebno noto (kot neke vrste zlog) in če jo človek zna pravilno izgovoriti ali pomisliti, lahko pred sabo prikliče to bitjece...Hare Krišna ni take vrste mantra...

Te stvari se človeku razotkrijejo sčasoma v meditaciji in ko je že nekako v zadni tretjini zemeljske poti...Duhovni učitelj lahko učencu poda določeno mantro s katero ga lahko prikliče v meditaciji ali vzpostavi telepatski stik...

 

Ali si kdaj izgovarjal različna imena- Jezus, Buda, Krišna, šiva...in pri tem opazoval vibracije, barve, žarke, občutke, misli...ali obstaja kakšna razlika...ali si opazil, da imajo različne notranje ravni različne zvoke, ali jih znaš nekaj našteti ali opisati...

 

Koliko poznaš simboliko indijskih svetih bukvic, recimo ime Narada, sedem "Kumaras", itd...zakaj glih 7. ki je sveto število, na kaj se nanaša...Ravno tako imajo svojo simboliko tudi nekatera druga imena...Glih zato se tistih bajk ne sme dobesedno razumevat...tukaj pa igra bistveno vlogo pojem  "razločevanje"...

 

In ne, jaz se nimam za slugo...beseda sluga nima iste vibracije kot božji sin, sodelavec, kolega, prijatelj...ne zvuči isto...Človek, ki gre čez določene faze tudi hitreje opazi na kaj se drugi, ki tega še ni prehodil ujame...In če že govoriš o "soundu" potem rabiš še kar dosti kilometrine. To kar omenjaš so namreč samo površinske plasti...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#34 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 7. maj 2013, 00:27

In ne, jaz se nimam za slugo...beseda sluga nima iste vibracije kot božji sin, sodelavec, kolega, prijatelj...ne zvuči isto...Človek, ki gre čez določene faze tudi hitreje opazi na kaj se drugi, ki tega še ni prehodil ujame...

 

A veš Brezo, da jaz tud ne maram te besede...čutim odpor do nje..

Ok ..priznam , da razumem , da sem nasproti Boga mčkena ...ampak si vedno predstavljam , da sem mčkena pikica...delček njega...tako ja, kot praviš nekako daljna sorodnica.....biggrin.png ...dokler se kaj ne skregam s samo seboj in tako tudi z njim...ma mu rečem , kaj me neki matraš zdej?icon26.gif  ....

(Tako pa si sluga ne more dovolit vprašat , ne? icon_smile_clown.gificon_smile_big.gif  )

 

Ali lahko spoštljivo gledamo na stvarstvo in se istočasno počutimo svobodni ? icon27.gif

 

Mislim, da je mgd hotel povedati, da ničesar kar počnemo, naredimo ali izrečemo... ne gre mimo božjega  programa ...in če se v vsem, kar počnemo, zavedamo najvišjega namena in posledic...ravnamo spoštljivo do podarjenega življenja samega...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#35 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. maj 2013, 07:49

A veš Brezo, da jaz tud ne maram te besede...čutim odpor do nje..

Ok ..priznam , da razumem , da sem nasproti Boga mčkena ...ampak si vedno predstavljam , da sem mčkena pikica...delček njega...tako ja, kot praviš nekako daljna sorodnica.....biggrin.png ...dokler se kaj ne skregam s samo seboj in tako tudi z njim...ma mu rečem , kaj me neki matraš zdej?icon26.gif  ....

(Tako pa si sluga ne more dovolit vprašat , ne? icon_smile_clown.gificon_smile_big.gif  )

 

Ali lahko spoštljivo gledamo na stvarstvo in se istočasno počutimo svobodni ? icon27.gif

 

S tistim gor je treba imeti malo bolj domač odnos...tako kot starejši- mlajši bratec...se prej pregazi določene destruktivne vzorce...v tem primeru je straejši bratec vzornik, bolj pametna oseba, ker ima več kilometrine, izkušenj...saj veš kakšne so majhni bratci, včasih delajo po svoje, jim nekaj pade na glavo, potem se pa bunijo. Ampak z leti (več življenji) postajajo tudi oni bolj pametni in podobni svojemu "starejšemu" bratcu...V primeru sluge se gre pa za strahospoštovanje, strah pa itak vemo, da je največja ovira...In kot sem že omenil, ta beseda ima za nas zahodnjake negativen prizvok...Na kratko povedano ljudje so na različnih stopnjah zavesti, zato obstaja več poti in različni odnosi...In če nekomu paše biti sluga naj bo, ni pa to edina smer...Isto kot se lahko doseže s petjem imena Krišna se lahko doseže tudi z drugimi imeni...V poreteklosti je bilo polno takih primerov in tako pravijo tudi tapravi gurudžuji...To kar se je mgd-ju že povedal ne vem kolikokrat, ampak on še zmeraj fura dalje svojo verzijo...mogoče jo bo pa v naslednjem lifeu nadgradil...

 

Odgovor na vprašanje je "yes"...ampak ne na celem prostoru v kozmosu, ampak v našem malem "dječjem vrtiču", ki je lahko planetek, osončje ali kaj več...odvisno še od drugih dejavnikov...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#36 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. maj 2013, 10:28

Resno vprašanje...

Ali si opazil da ima vsako božanstvo, vsaka deva, duhovni učitelj, celo človek svojo osebno noto (kot neke vrste zlog) in če jo človek zna pravilno izgovoriti ali pomisliti, lahko pred sabo prikliče to bitjece...Hare Krišna ni take vrste mantra...

 

Ja. Ker Hare Krišna Mahamantra te poveže z Vsemogočnim, katerega večni služabniki smo. Ko se po Njegovi milosti tega zaveš, jo začneš tudi okušati.



#37 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 7. maj 2013, 11:16

....

 

Ja. Ker Hare Krišna Mahamantra te poveže z Vsemogočnim, katerega večni služabniki smo. Ko se po Njegovi milosti tega zaveš, jo začneš tudi okušati.

 

...Hare Krishna mantra je  božanska mantra....in prav gotovo nas poveže ...

... Počutje ob petju...naravnost radostno in sproščeno...

 

Seveda so tudi druge mantre in kirtani božanske ....in vsaka ima svoj pomen in namen...

 

 

Resno vprašanje...

Ali si opazil da ima vsako božanstvo, vsaka deva, duhovni učitelj, celo človek svojo osebno noto (kot neke vrste zlog) in če jo človek zna pravilno izgovoriti ali pomisliti, lahko pred sabo prikliče to bitjece...Hare Krišna ni take vrste mantra...

 

Brezo kar se tega tiče...ti moram iz izkušnje povedat...da,če preživiš kakšne dve uri v meditaciji vrhunskega petja in glasbe te mantre, ki jo izvajajo vrhunski mojstri Hare Krishna...potem občutiš ta učinek in moč o katerem razlaga mgd...

Ti, ki rad eksperimentiraš ....v mesecu maju bo menda v lj. še eno zanimivo srečanje ...pa lahko probaš ta zvok....listen.gif .

Datuma še ni...ko bom kaj več vedela bom sporočila.....


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#38 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. maj 2013, 11:19

Ja. Ker Hare Krišna Mahamantra te poveže z Vsemogočnim, katerega večni služabniki smo. Ko se po Njegovi milosti tega zaveš, jo začneš tudi okušati.

 

"Povezati" še ne pomeni "priklicati"...Kar sem zgoraj omenil je da obstaja razlika ali se prikliče samo energije, ki jih neko višje bitje izžareva ali pa se prikliče kao njega osebno...In z osebno noto se lahko to ta drugo tudi naredi...ampak tega je sposobno zelo zelo malo ljudi pa še to morajo biti na res visokem nivoju, da se jim sploh razodenejo te stvari...lažje je priklicevat različne deve...

Hare Krišna mantra ni osebna nota, to je splošna mantra, ki prikliče energije Krišne...Ali se bo on tudi sam pojavil pred slednikom je pač njegova odločitev. Z osebno noto se ga pa dobesedno prikliče kadar hoče...to je pač razlika...

To je podobno kot če duhovni učitelj, da svojemu učencu neko številko na katero ga ta lahko pokliče, če ga res nujno rabi...to je podobno kot 112...te stvari se uporablja samo izjemoma...

 

Kdor vsaj malo pozna zadeve o "zvoku", pozna tudi določene teorije...preden pa teorije postanejo učinkovite v praksi je pa pač potreben čas...

 

Hare Krišna mantro se lahko okuša tudi če človek ni glih tak kot si opisoval gor...če v tem življenju tega ne prakticira, to še ne pomeni, da nima že od prej kakšne boljše veze tam gor...bhakti joga je pač samo ena pot, obstajajo še druge, ki so ji enakovredne...Torej se lahko to okuša tudi na druge načine in ne samo tako kot ti misliš...mogoče pa ne poznaš drugih načinov...flowers.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#39 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. maj 2013, 11:36

Brezo kar se tega tiče...ti moram iz izkušnje povedat...da,če preživiš kakšne dve uri v meditaciji vrhunskega petja in glasbe te mantre, ki jo izvajajo vrhunski mojstri Hare Krishna...potem občutiš ta učinek in moč o katerem razlaga mgd...

Ti, ki rad eksperimentiraš ....v mesecu maju bo menda v lj. še eno zanimivo srečanje ...pa lahko probaš ta zvok....listen.gif .

Datuma še ni...ko bom kaj več vedela bom sporočila.....

 

Meni je dovolj kakšnih 15 min, lahko tudi manj ali več, odvisno od počutja, da okusim, ne rabim dve ure...biggrin.png

Sem šel čez te faze...to kar mgd omenja sem jaz dal skozi že v preteklih lifeih, sedaj sem se samo spomnil nekaterih stvari...again...zato tudi takoj opazim določena slepila...tralala...ampak notranji zvok pa še vseeno bolj raztura...Moram rečt da občutek ni isti ali se to sliši s fizičnimi ušesi med poslušanjem bhadžanov ali pa med spanjem ali v meditaciji z nekimi drugimi čuti...v drugem primeru je zavest ponavadi bolj višje in zato malo bolj dogaja...biggrin.png

 

Moja magična kugla pravi...najbolje je peti različna imena, zato da se človeček zave, da vsa imena pripadajo istemu očetu...tako se človeček tudi izogne pasti, da neko religijo ali ime poveličuje, druge pa ponižuje...tralala...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#40 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 7. maj 2013, 13:24

...

 

 

Ne mi zamerit mgd...sej verjamem, da je to zate tako....ampak za ta -le , ki si ga omenil...pa ne bi bila tako prepričana....

Veš , veliko je poti , ki te lahko privedejo do željenega cilja....toliko kot je različnih živih bitij...

Kljub temu, da smo v svoji biti eno....ista atma...ki si želi eno....pa menim, da ni tako enostavno

Mislim, da ni vsakomur dana samo takšna pot kot tebi....sicer ne bi imeli toliko raznolikosti po svetu....

Vsak ti bo iz svojega gledišča in življenja lahko povedal kakšno takšno izkušnjo kot jo imaš ti sam....

Če deliš ljudi na tiste, ki po tvojem nimajo pravi prijem , pravega boga, pravo pot....potem ni združenja v enem...ker deliš ...

 

Bistvo je, da dojameš to raznolikost v enem...in poiščeš zase v tej raznolikosti svojo enost...in mir z drugimi.

 

Moj učitelj spoštuje vse religije vse vere...Pa veš zakaj?

Ker ga ne obremenjuje strah pred tem , da mora poveličevati svojo ....ker Bog je eden za vse enak....

Uči tisto kar je njemu dano, kar je njemu blizu....in če je tebi tudi...si tam...in se v to poglabljaš...

Ampak istočasno se na istih, podobnih ali različnih nivojih odvijajo resnice tudi drugje...

Ti iščeš in slediš svojo ...in spoštuješ vse kar ti pride v učenje naproti...

Meni je najlepša njegova primerjava s tem , ko pravi...da lahko nastaviš  različne skodelice z vodo pod luno...in v vseh se bo zrcalila ista luna....

Torej lahko je Krishna...lahko je Alah, lahko Jezus....

Dobro se je zavedati tega spoštovanja in se znat prilagajati in raziskovati svojo pot, ki si jo je izbralo tvoje bitje in bivanje ...

Vedno si izbereš zase tisto kar čutiš in tisto kar moraš še dojeti, se naučiti, razumeti...

Ja in lepo je čutiti Krishno...se strinjava v tem ....

Zato sem sproščena kamorkoli grem in stopim...povsod je hram , kjer lahko začutiš božanskost ...če le nisi v strahu, da vse ostalo ni pravo...

Včasih stopim v cerkev in poslušam mašo, lahko grem neizmerno vesela meditirat na Hare Krishna mantre ali pa k nam na bađane na satsang....

To ne pomeni , da sem izdala svojo pot...pomeni le, da sem združila vedenje...

Povsod je lahko sreča in veselje...ker človek se premika v različnih okoliščinah in ta -le , ki si ga postaviš lahko tudi omejuje..in postavlja zid nerazumevanja  med ostala bitja...

Ne vem...morda imaš pa ti s tem, ko si omenil -le...kaj drugega v mislih...pa te nisem prav razumela....

 

Bodi lepo še naprej....rainbow.gifhypnodisk.gif

 Spet jes.

 

Ljuba draga moja duša čista.

Tvoj učitelj NE spoštuje vseh ver, recimo Islama in Krščanstva niti pod razno ne (čepra deklarativno seveda nikjer tega ni izjavil)

 

 V enem od intervjujev, se je glasno zgražal nad katoliškim proselitizmom v Indiji, stršno so mu v nos šle misijonarke matere terezije in njej podobne..

Tko da je v tem konteksti Bhaktivedanta Prabhupada bil veliko bolj dosleden.



Moram pa dodat svoje empirično razmišljanje.

samo v Sloveniji je lahko Sound Yoga bl obiskana od naked yoge, kar se seveda kaže v padanju natalitete, predvsem pa v  vsevobči galami in kakofoniji, ki jo proizvajajo razni sound mejkerji yoga in ostalega tipa.

Rekel sem!


prenos.jpg


#41 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. maj 2013, 14:09

"Povezati" še ne pomeni "priklicati"...Kar sem zgoraj omenil je da obstaja razlika ali se prikliče samo energije, ki jih neko višje bitje izžareva ali pa se prikliče kao njega osebno...In z osebno noto se lahko to ta drugo tudi naredi...ampak tega je sposobno zelo zelo malo ljudi pa še to morajo biti na res visokem nivoju, da se jim sploh razodenejo te stvari...lažje je priklicevat različne deve...

Hare Krišna mantra ni osebna nota, to je splošna mantra, ki prikliče energije Krišne...Ali se bo on tudi sam pojavil pred slednikom je pač njegova odločitev. Z osebno noto se ga pa dobesedno prikliče kadar hoče...to je pač razlika...

To je podobno kot če duhovni učitelj, da svojemu učencu neko številko na katero ga ta lahko pokliče, če ga res nujno rabi...to je podobno kot 112...te stvari se uporablja samo izjemoma...

 

Hare Krišna mantra je direktna št. Krišne in Vse Njegove energije. 

 

Hare Krišna mantro se lahko okuša tudi če človek ni glih tak kot si opisoval gor...če v tem življenju tega ne prakticira, to še ne pomeni, da nima že od prej kakšne boljše veze tam gor...bhakti joga je pač samo ena pot, obstajajo še druge, ki so ji enakovredne...Torej se lahko to okuša tudi na druge načine in ne samo tako kot ti misliš...mogoče pa ne poznaš drugih načinov...flowers.gif

 

Vsak jo lahko okuša, v skladu s svojim odnosom do nje. Ampak izpolnjeno osreči te pa lahko le ko jo izgovarjaš Zanj. 

 

Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare



#42 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 7. maj 2013, 14:45

 Spet jes.

 

Ljuba draga moja duša čista.

Tvoj učitelj NE spoštuje vseh ver, recimo Islama in Krščanstva niti pod razno ne (čepra deklarativno seveda nikjer tega ni izjavil)

 

 V enem od intervjujev, se je glasno zgražal nad katoliškim proselitizmom v Indiji, stršno so mu v nos šle misijonarke matere terezije in njej podobne..

Tko da je v tem konteksti Bhaktivedanta Prabhupada bil veliko bolj dosleden.



Moram pa dodat svoje empirično razmišljanje.

samo v Sloveniji je lahko Sound Yoga bl obiskana od naked yoge, kar se seveda kaže v padanju natalitete, predvsem pa v  vsevobči galami in kakofoniji, ki jo proizvajajo razni sound mejkerji yoga in ostalega tipa.

Rekel sem!

 

...Ja kaj ti pa spet ne dela Merandula...merandulast...da si  z nedeklariranim mnenjen zavil na desno...

(pišuka teb nikakor človek ne more siknt, da si lev icon_smile_tongue.gif )... in užalil  nekoga, ki ti nič noče.....icon_smile_evil.gif  tongue.png ...še posebej pa  tvojo drago dušo čisto...icon1_sneaky1.gif

 

Sej men je vseeno kaj izjavljaš ..in sama že vem kako moj učitelj spoštuje krščanstvo in Islam....o tem smo že tud deklarirane zadeve objavljali...sam si ti šprical snov...bi Cigančica rekla ...sedi ena.....icon_smile_big.gif ....

Ampak pomisli malo na energijo, ki jo puščaš z zvokom naokli....tukaj v temi sound yoge ...energija karme hitro potuje...efekti pa še hitreje...

...kar Brezota vpraš...on je dal že vse faze in duhce čez...griny.gifwhistling.gif ....

 

Kukr vem...pa ne nardiš nič za to , da bi neked yoga zacvetela.....A si dobil new agerski predlog, da objaviš svoj avto naked portret...al nisi?...

Inu polej?....

No ko boš...bomo pa kakofoniji preselili vseobčo galamo na drugo zvrst yoge...icon1_wink.gif

..Sam ne se potem spet zgovarjat s kakšnim postranskim poslanstvom dvigovanja slovencljske natalitete...češ sem sina vmes delal...pa ponavlat stare prenapihnjene fore o tem kaj se je tebi zazdelo, ko si enkrat neki nekje slišal.....icon_smile_clown.gif ...

 

Jup...rekla...!


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#43 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. maj 2013, 14:49

Hare Krišna mantra je direktna št. Krišne in Vse Njegove energije. 

 

Hm, kaj je pa potem gayatri mantra...še ena privat številka...biggrin.png  

 

Mislim, da še zdaleč ne razumeš kaj je osebnostna nota, to je tako kot prstni odtisi...No ja, lahko pa pokličeš tja gor in vprašaš...mogoče celo dobiš odgovor...v bistvu bi potem lahko spraševal za vse kar ti ni jasno, pa bi ti tisti lepo po telefončku razlagal, ti sploh ne bi bilo treba knjig brat in hodit naokoli poslušat razlage. Lepo v posteljo, telefonček in halo Krišna...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#44 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. maj 2013, 14:56

Ampak pomisli malo na energijo, ki jo puščaš z zvokom naokli....tukaj v temi sound yoge ...energija karme hitro potuje...efekti pa še hitreje...

...kar Brezota vpraš...on je dal že vse faze in duhce čez...griny.gifwhistling.gif ....

 

Ko pade bomba sa neba, se zaiskri, šrapneli poletijo, zvok se pa šele kasneje zasliši...tako da tehnično gledano bi udarna sila prej spravila človečka na oni svet kot bi ta zaslišal zvok...biggrin.png

 

Nisem trdil, da sem dal vse faze čez, ampak določene...od oka rečeno recimo kakšnih 60% zemeljske šole...ampak to nobenemu nič ne pomeni, meni pa to pove na kakšni duhovni stopnji je človeček...seveda je treba malo pretolmačit, ampak pustimo detajle na miru...to je za pismene ljudi...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#45 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 7. maj 2013, 15:27

Ko pade bomba sa neba, se zaiskri, šrapneli poletijo, zvok se pa šele kasneje zasliši...tako da tehnično gledano bi udarna sila prej spravila človečka na oni svet kot bi ta zaslišal zvok...biggrin.png

 

Nisem trdil, da sem dal vse faze čez, ampak določene...od oka rečeno recimo kakšnih 60% zemeljske šole...ampak to nobenemu nič ne pomeni, meni pa to pove na kakšni duhovni stopnji je človeček...seveda je treba malo pretolmačit, ampak pustimo detajle na miru...to je za pismene ljudi...biggrin.png

 

...ok...icon1_blush.gificon_smile_big.gif ....


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#46 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. maj 2013, 08:56

Hm, kaj je pa potem gayatri mantra...še ena privat številka...biggrin.png  

 

Mislim, da še zdaleč ne razumeš kaj je osebnostna nota, to je tako kot prstni odtisi...No ja, lahko pa pokličeš tja gor in vprašaš...mogoče celo dobiš odgovor...v bistvu bi potem lahko spraševal za vse kar ti ni jasno, pa bi ti tisti lepo po telefončku razlagal, ti sploh ne bi bilo treba knjig brat in hodit naokoli poslušat razlage. Lepo v posteljo, telefonček in halo Krišna...biggrin.png

 

 

V skladu z vedskimi svetimi spisi, ki so navodila Vsevišnjega Gospoda Šri Krišne, Gayatri mantra ni za javno razglašanje. Je le za tiste, ki jo prejmejo od verodostojnega duhovnega učitelja.  



#47 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 8. maj 2013, 11:03

...

 

V skladu z vedskimi svetimi spisi, ki so navodila Vsevišnjega Gospoda Šri Krišne, Gayatri mantra ni za javno razglašanje. Je le za tiste, ki jo prejmejo od verodostojnega duhovnega učitelja.  

 

Ali ni gayatri mantra kot  zelo cenjena mantra bila zapisana že v Rig-Vedi, v najsatarejših vedskih svetih spisih?

To pa je nasploh eno najstarejših ohranjenih besedil na svetu, staro več tisoč let, zapisano v Sanskrtu.

 

Veliko je napisanega glede gayatri mantre...npr.;

http://gvyintheworld.blogspot.com/


Pa še to sem našla;

The Gâyatrî Mantra is first recorded in the Rig Veda (3, 62, 10) which was written in Sanskrit about 2500 to 3500 years ago, and by some reports, the mantra may have been chanted for many generations before that.


Widely acclaimed in India and by Hindus, the Gāyatrī Mantra's supreme status is further enhanced by Lord Krishna's proclamation in his spiritual discourse, the BhagavadGita, that among the mantras he is the Gāyatrī.

The Gayatri Mantra is proclaimed in the Gita as a Universal Prayer, irrespective of a person's caste, creed or sex. It is a prayer meant to protect every individual and when uttered with immense devotion and concentration will protect the person.


Just like the Sun annihilates darkness, so does the Gayatri Mantra destroy ignorance. The Gayatri Mantra invokes the power and radiance of the Sun to energize all earthly life, to destroy our sins and to reveal the Supreme Self to us. Krishna in the Bhagvad Geeta says: " Amongst  the Mantras,  I am the Gayatri"


There was once a time when the Gayatri Mantra was not spoken outwardly, it was repeated only in silence or whispered on the tip of the tongue. This method of chanting is a very subtle and powerful way to repeat the mantra. There was a time when women did not chant the mantra. There was also a time when only the *Brahmin priests and no others chanted the Gayatri Mantra.  It seems that the change came when the world events began to turn towards a darker time. Now millions of men and women from every walk of life repeat and chant this beautiful and powerfully precision invocation. Because of its universal appeal and content, this mantra cannot rightfully be associated with a particular religion. The Hindus were the guardians of the Gayatri. It was they who taught it and propagated it throughout the world. You could say that the Gayatri Mantra is their gift to the spirit of humanity and the awakening of the planet. However the scope of Gayatri's invocation is universal and transgresses all borders.


Om: The primeval sound


Bhur: the physical
world

Bhuvah: the mental
world

Suvah: the
celestial, spiritual world

Thath: That; God;
transcendental Paramatma

Savithur: the Sun,
Creator, Preserver

Varenyam: most
adorable, enchanting

Bhargo: luster,
effulgence

Devasya:
resplendent,supreme Lord

Dheemahi: we
meditate upon

Dhiyo: the
intellect,understanding

Yo: May this light

Nah: our

Prachodayath:
enlighten,guide,inspire


May there be peace

on Mortal, Immortal, and Divine Plains

As we meditate upon the brilliance of the Sun

May it stimulate our intellect to bring us

The Right Action at The Right Time


We contemplate the glory of Light illuminating the three worlds: gross, subtle, and causal.

I am that vivifying power, love, radiant illumination, and divine grace of universal intelligence.

We pray for the divine light to illumine our minds.


Oh God! Thou art the Giver of Life,


Remover of pain and sorrow,

The Bestower of happiness,

Oh! Creator of the Universe,

May we receive thy supreme sin-destroying light,

May Thou guide our intellect in the right direction.


We meditate on the glory of the Creator;

Who has created the Universe;

Who is worthy of Worship;

Who is the embodiment of Knowledge and Light;

Who is the remover of all Sin and Ignorance;

May He enlighten our Intellect.



 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#48 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. maj 2013, 11:19

...

 

 

Ali ni gayatri mantra kot  zelo cenjena mantra bila zapisana že v Rig-Vedi, v najsatarejših vedskih svetih spisih?

To pa je nasploh eno najstarejših ohranjenih besedil na svetu, staro več tisoč let, zapisano v Sanskrtu.

 

Rig Veda je vedski spis ja. Piše tud komu je Gayatri razodeta in kako. Če ne slediš postopka, ne dobiš pravega efekta.



#49 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. maj 2013, 12:48

V skladu z vedskimi svetimi spisi, ki so navodila Vsevišnjega Gospoda Šri Krišne, Gayatri mantra ni za javno razglašanje. Je le za tiste, ki jo prejmejo od verodostojnega duhovnega učitelja.  

 

Kot sem že zgoraj omenil...teorija je nekaj, praksa je drugo...meni se je glih z gayatri začel dogajat svašta...poleg ostalih tralala, ki jim nekateri rečejo mantre i bhadžani...In če moj beli duhec (gurudži) pravi da je  ta mantra namenjena vsem, ne samo svečenikom, potem je to tako in basta...pa me prav boli đoko kaj piše v vedskih spisih, itak sem polupismen...biggrin.png

 

Se pa tukaj pojavi določena nelogičnost, zgoraj trdiš, da če se predaš Bogu (Krišni), da je možno vse. Tukaj pa govoriš o nekih svetih spisih...In kot sem že omenil, obstaja tudi poučevanje na notranjih nivojih. Torej je tudi tam možno dobiti navodila pa če se človeček tega zaveda ali ne...biggrin.png

 

In pri vseh mojih glavnih čira čara mora biti obvezno zraven še gayatri...šele potem začne res rulat...skratka mene in bele duhce prav boli đoko kaj drugi pravijo o tej mantri, kdo naj bi jo izvajal, itd...me pa na vsake toliko časa preseneti, ker se vedno prikaže neki skriti vidik, ki ga do takrat nisem opazil...In valjda pa đe ste videli crnogorca da pjeva, to radi hi-fi, crnogorac se samo odmara i sluša...in ko ga odnese v višje sfere, gre pač na kafico z angelčki...mogoče vas pa niso naučili, da je možno tudi mentalno sledenje mantri ob poslušanju CD-ja...in če je človeček, ki poje res high, potem je možno svašta...sci fi bajke...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#50 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. maj 2013, 20:40

Se pa tukaj pojavi določena nelogičnost, zgoraj trdiš, da če se predaš Bogu (Krišni), da je možno vse. Tukaj pa govoriš o nekih svetih spisih...

 

Vedski sveti spisi so dani od Krišne. 


Domoljubka, naslednji Yoga is music v Lj bo 31. maja ob 20h, sam kraja pa še ne vem smile.png

 

Jutri ob 9.30h spet prenos Sound yoge, tokrat iz Francije na www.justin.tv/tirthagovardhan Vabljeni :)






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0