Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pogovori z...bogom


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
298 komentarjev na to temo

#276 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 2. oktober 2005, 18:55

notranjo moč je treba iskat v sebi ne v drugih.....mogoče sem mal narobe povedov prej....včasih teško napišem to kar čutim.Vsak človek ima to notranjo moč in ko jo najde ne rabi nobenega boga in nikogar za tolažbo...ostane pa mu ljubezen tako do boga kot do okolice.

Tolažba razbremeni dušo ni kej, samo zakaj je sploh prišlo do problema, zakaj smo se pustili da nas tako podere situacija.Treba je ugovit v ns samih in počasi drset čez življenje z trezno glavo.

#277 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 2. oktober 2005, 18:56

<{POST_SNAPBACK}>no, Indigo, mislim, da je prav, da človek najde nekje svojo notranjo moč in motivacijo, ko je v težavah, da se dvigne. Pa čeprav so to nezemeljske stvari. Važen je rezultat zatekanja k višjim silam, ne pa višje sile same po sebi...ker na svetu smo zato, da naredimo iz sebe vse, kar smo zmožni, ne zato, da bomo preučevali, komu bi lahko rekli za pomoč, in ali bo pomagal ali ne...življenje bi pa steklo mimo nas...

tako, da Tanči, Alef in Klinar, Gooo for it x!x  xsrcx

A veš kaj ti povem, ko si na meji, nimaš kej dost izbire, če si take sorte, da se smilš sam sebi, se obesiš, zamamilčkaš, napiješ, zakadiš, kr češ, ampak, to ni rešitev. Ko se pogledaš potem v ogledalo, se obrneš okol, zagledaš tiste prestrašene vprašujoče otroške oči, se sam sebi zagraužaš, po domače povedano, takrat začneš jokat, se zaveš kaj delaš. Zakaj to delaš, moraš itak sebe vzeti pod drobnogled, ribarco in cif v roke pa ribat, ni druge. Ko poribaš, pozdraviš, da začneš sam sebe imet rad, se spoštovat in si zaupat, pogruntaš takrat šele, kaj je res prav in kaj je narobe. Ko to vzameš, potem se začne samozdravljenje na vseh ravneh. Čist enostavno, samo lahko pa še zdaleč ni. O življenje imamo radi, verjemi, da ga šele zdaj, ko smo to dali skoz znamo pravilno uživat.
Mej se !!

peace and love
Klinar

#278 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 2. oktober 2005, 19:04

Ni kaj dodati Verona, dve možnosti, ali tu ali pa tam, lekcije sledijo.... xsrcx x:)x :palec: :palec:

#279 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 2. oktober 2005, 19:07

:inocent: priporočam Reocid...našpricaš...mal pustiš pa potlej podrgneš...tud tisto ta staro gre dol z lahkoto, tako fajn zapečeno in zaoljeno dol spraviš....

prihraniš prste, pa konc koncev tud keš, Cashy kar ni zanemarljivo...glede na to da si Gorenc x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#280 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 2. oktober 2005, 19:11

<{POST_SNAPBACK}>notranjo moč je treba iskat v sebi ne v drugih.....mogoče sem mal narobe povedov prej....včasih teško napišem to kar čutim.Vsak človek ima to notranjo moč in ko jo najde ne rabi nobenega boga in nikogar za tolažbo...ostane pa mu ljubezen tako do boga kot do okolice.

Tolažba razbremeni dušo ni kej, samo zakaj je sploh prišlo do problema, zakaj smo se pustili da nas tako podere situacija.Treba je ugovit v ns samih in počasi drset čez življenje z trezno glavo.


Je en pregovor ki pravi:
Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal
Točno o tem govori tisti vic ki sem ga omenil v prejšnjem postu. Če sam ne storiš nič tudi Bog ne bo. xsrcx
Saj sploh ni pomembno odkod pride pomoč. Pomembna je vera.
Vera v Boga, vera vase, v ljudi, v uspeh, v življenje...karkoli xsrcx
In to je tisto kar te žene naprej, da iščeš rešitve, da živiš :flower:
In ko padeš, ko se zlomiš, ko si čisto na dnu, takrat šele ti življenje pokaže svojo pravo vrednost xsrcx
Samo moraš jo znati videt
In verjeti... xsrcx :flower:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#281 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 2. oktober 2005, 19:22

Bog se razodeva v vsem in v vsakem od nas je iskra Boga. Pravzaprav se pogovarjaš s svojimi višjimi stanji zavesti, saj se izza njih skriva ta iskra. Vsekakor je odnos človeka z Bogom odnos neskončno majhnega z neskončno velikim. Oboje pa je iste kvalitete.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#282 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 2. oktober 2005, 20:21

<{POST_SNAPBACK}>Bog se razodeva v vsem in v vsakem od nas je iskra Boga. Pravzaprav se pogovarjaš s svojimi višjimi stanji zavesti, saj se izza njih skriva ta iskra. Vsekakor je odnos človeka z Bogom odnos neskončno majhnega z neskončno velikim. Oboje pa je iste kvalitete.

:palec: kako lepo povedano xsrcx bravo kabalist x:Xx

#283 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 3. oktober 2005, 13:30

Lepo, da najdeva skupen jezik. Glede na tvoje prispevke sklepam, da si precej poetična duša in imaš poetični pogled na svet. :palec:
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#284 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 6. oktober 2005, 17:50

<{POST_SNAPBACK}>Bog je kul... x8Dx
Bog je zakon! x^x

sem tolk hepy, ker sva frenda (sory Bog, a si upam trdit da pac sva x^x).  xsrcx


"Povem vam, kdor ima ljubezen in uresničuje ljubezen, je Moj otrok, Moj sin, Moja hči, Moj brat in Moj prijatelj."

Sem včeraj lih na to naletu, pa se nate spomnu, oziroma to tvojo izjavo. x:)x
Upam, da te ne mot, ker je citat. x;)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#285 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. oktober 2005, 00:01

Saj me ne moti citat. nekatri pač ne znajo svojih občutkov, misli, izpovedati s svojimi besedami.
Bog ni niti "kul", niti "zakon", ker tega ne potrebuje. Mi smo tisti, ki kričimo o bogu, a Bog se zgolj razodeva skozi neštete pojavne in nepojavne oblike vesolja. Bog ne potrebuje nikogar uslišati, temveč se moramo mi nastaviti na "božjo frekvenco".
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#286 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 7. oktober 2005, 08:40

<{POST_SNAPBACK}>Saj me ne moti citat. nekatri pač ne znajo svojih občutkov, misli, izpovedati s svojimi besedami.


Gre za to, da začutiš Besedo in veličino božanskaga, vsak posebej, vsakdo ima svoje občutke, tega ne morem nikomur dat. Da Beseda v človeku oživi in ga obudi ter razsvetli.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#287 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 7. oktober 2005, 09:03

<{POST_SNAPBACK}>Bog ni niti "kul", niti "zakon", ker tega ne potrebuje. Mi smo tisti, ki kričimo o bogu, a Bog se zgolj razodeva skozi neštete pojavne in nepojavne oblike vesolja. Bog ne potrebuje nikogar uslišati, temveč se moramo mi nastaviti na "božjo frekvenco".


Glej, kako si v trenutku navdiha tole lepo napisu;
"Veselite se in užijte sok mojega razodetja! Vsi, ki ljubite Boga, slišite pesem radosti."

To, kar pa sedajle pišeš, je pa čist nasprotje, brez navdiha, hladno naučen.
Ljubezen se vedno veže z ljubeznijo.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#288 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. oktober 2005, 09:36

Ne moreš ves čas pisati poezije, niti ne moreš ves čas ostati hladno logičen. Vsaka duhovna dogodivščina pusti neko sled. Včasih je samo potrditev ali dodatna osvetlitev neke precej banalne stvari, a drugič je zo poezija, saj naštevanje dejstev ne zmore predstaviti pravega opisa. Dejansko je večkrat težko sploh opisati dogajanje.
Vendar vedno uporabljam, pa naj bo hladen razumski ali poetični jezik, zgolj svoje besede. Ako citiram, natančno navedem vir. Sicer se citatov izogibam.

Da Beseda v človeku oživi in ga obudi ter razsvetli

Vidiš, zakaj potem namesto citata raje ne napišeš svojih občutkov?
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#289 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 7. oktober 2005, 10:54

<{POST_SNAPBACK}>Vidiš, zakaj potem namesto citata raje ne napišeš svojih občutkov?


Kaj naj drugi z mojimi občutki, saj ima vsakdo svoje.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#290 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. oktober 2005, 12:12

Kaj naj drugi z mojimi občutki, saj ima vsakdo svoje.

To so tvoje izkustvo. Meni osebno je neprimerno dragocenejši poskus opisa lastnih občutkov, pa najsib še tako nerodno opisano, kot veličastne besede nekoga drugega.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#291 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 4. september 2006, 15:15

http://www.apple.com...sationswithgod/
Possible—but highly unlikely.

#292 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 5. september 2006, 10:34

hm, zanimiva stran, dasiravno me ni ne vem kako pritegnila. Ampak cenim vsak napor širjenja duhovnosti.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#293 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. september 2006, 07:19

Pobeg v samostan ne bo zaprl kurbenhausa.
Possible—but highly unlikely.

#294 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 13. september 2006, 11:34

Jaz se z Bogom pogovarjam vsak dan ... če ne drugega, se vsaj prekrižam (kadar sem preveč utrujena) preden zaspim in mu rečem: "Hvala, ker si bil cel dan ob meni, prosim bodi tudi jutri." Rada grem tudi k maši, pa ne zato, ker so me tako "naučili", ampak ker se tam počutim varno, kot bi me nekdo držal v objemu ... tudi, ko sem zelo zelo žalotna, objokana, grem k maši, prosim Boga, naj vzame to pretežko breme z mene vsaj za trenutek, naj mi vsaj za nekaj časa obriše solze ... in dejansko neham jokati ... v srce mi pa Bog položi novo upanje ali pa odgovor na kakšno vprašanje, ki ga nosim v sebi in mi s tem da spoznati, zakaj je do nastale situacije prišlo, tako da del bremena dejansko pade dol z mene ... Ne hodim k spovedi, ker se za vsako stvar, za katero mi je žal, da sem jo izrekla ali storila in podobno, Bogu opravičim in ga prosim, naj mi pomaga, da se to ne bo več zgodilo ...

Men je pa tvoj način všeč x:)x

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#295 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 13. september 2006, 22:36

Pobeg v samostan ne bo zaprl kurbenhausa.

Zato pa zavračanje krščanstva odpira kurben hause :sori:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#296 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 14. september 2006, 08:14

Zato pa zavračanje krščanstva odpira kurben hause :sori:

Si kdaj bral Markiza de Sada? xrolleyesx
Possible—but highly unlikely.

#297 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 14. september 2006, 08:17

Si kdaj bral Markiza de Sada? xrolleyesx

sem ja...bolj zanimivo kot krščanstvo x:Dx

#298 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 14. september 2006, 08:27

Ali če rečemo drugače: druga plat krščanstva. x:Dx
Possible—but highly unlikely.

#299 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 14. september 2006, 08:42

ja...vidim da je zelo večplastna zadeva....to krščanstvo x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0