Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Transmisijska meditacija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
79 komentarjev na to temo

#51 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 17. december 2009, 19:13

Bral ze. Samo v zivljenu sem spoznal. da sem kar "mnogo" bral, pa malo res razumel, tako v praksi tudi. x:o)x
In ce mi reces "stanje duha" si lahko to predstavljam na veliko nacinov; se bolj ap nekdo ki zaide v to temo, k iap se sploh ni kaj dosti v takole poglabljal ali govoril s takim izrazoslovjem.
Recimo a je stanje duha odnos?
a je stanje duha nek zdrav odnos do sebe in okolice?
a je primerna scentriranost?
a je stanje duha pozornost, energija ki je locirana na pravem delu aure?
a je stanje duha da si vesel, umirjen, zbran, srecen?
da si pripravljen? da imas recimo visek energije? al pa da samo si in opazujes, brez napetosti?
mislm, a ni vedno stanje duha, samo v drugacni obliki?

a ni stanje duha odvisno tudi glede na stanje zavesti posameznika?
a je zavest prisotna v tukaj in sedaj? na pravi tocki?
a je stanje duha telo, um, custva in dusa povezana v tukaj?

a je to stanje duha, ce jst kle neki "pametujem"?

a ves? verjetn bi na tem mestu dobili toliko odgovorov kolikor je ljudi ali pa razlicnih pocutij teh ljudi.
vprasanje je tudi, ali si s tem ko vemo kaj je stanje duha lahko pomagamo? torej ali je to pomembno vedeti iz nivoja mentalnega razumevanja za posameznika sploh?
namrec mislim, da je pomembno predsvem to, da v sebi poznamo obcutek, stanje, razumevanje sebe na tak nacin, da vemo da kej je nas center. Center v katerega se lahko vedno vrnemo, kljub okoliscinam zivljenja, spominov, tezav, custevn, ipd, ki nas iz tega centra mecejo, da mi nismo predvsem to kar smo.
Iz tega vidika se mi zdi pomembno vedet ka jje nas center! In ce to pomeni "stanje duha", pa naj bo. saj vseeno kako imenujemo ne :8):

mislim pa, da bom najverjetneje "vse" to moral sam ugotovit. x:o)x
ker cetudi mi bos povedal "resnico", je ne bom razumel, dokler je ne bom tudi izkusil ane? ali pa bo zgolj trenutna resnica enega tvojeag momenta.

Malo čudno se sliši "stanje duha". S tem sem mislil koliko si v nekem trenutku v stiku s svojo resnično notranjostjo oziroma notranjim Jazom. Skratka koliko si v stiku s svojo dušo in še dalje v stiku z monado ali Bogecom. Pa saj si bral te strani o Share-u in si sigurno naletel na ta slovarček.
Slovar ezoteričnih izrazov xDDx



#52 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. december 2009, 19:40

Točno tako. Jaz pravim da preveč branja lahko celo škoduje,če človeček ne razume stvari. Skratka potrebna je še praksa in ne samo balast (teorija) za možgančke. x:Dx Na kratko povedano stanje duha je pa vse to kar si naštel in še več. Vse to gre v kompletu in težko je to jemat v posameznem kontekstu. Če boš vzel samo v enem kosu ne boš skapiral večjega dela in na koncu celote. Vse stvari so preveč prepletene med sabo. Za primer si pa lahko pogledaš naravo. Spremeniš recimo en dejavnik (temperatura) in s tem se začne spreminjat vse.

Želim ti veliko sreče pri učenju. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#53 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 17. december 2009, 20:21

Evo, tocno to tudi sam od vekomaj govorim! zato solh ne berem veliko. ce pa ze, pa kaksne bolj aktualne zadeve.
ker mu precej manjka prakse.
namrec ze ce bi vsi brali recimo samo biblijo, bi bil ze to velik izziv da zivimo tiste osnovna krepostna merila in vrline (ne lazi, kradi, delaj, ljubi itn...). seveda pa ker smo razmisljujoca bitja, zelimo vedet tudi zakaj x:Dx

hvala. enako. :palec: mi je fajn, da taksno bolj mirno, satvicno in zbrano energijo sem prinasas na forum.
grem zdej se un link tvoj pogledat. :vio:

aja, hotu sem rect se to, da so razlicni pristopi kako pridobivat znanje. jogiji bi temu rekli odvisno katero vrsto joge delate.
tako bi tudi jaz rekel da je tako, da imamo razlicne nacine kako spoznavamo in razumemo ter posledicno razlocujemo.

#54 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. december 2009, 20:59

hvala. enako. :palec: mi je fajn, da taksno bolj mirno, satvicno in zbrano energijo sem prinasas na forum.
grem zdej se un link tvoj pogledat. :vio:

aja, hotu sem rect se to, da so razlicni pristopi kako pridobivat znanje. jogiji bi temu rekli odvisno katero vrsto joge delate.
tako bi tudi jaz rekel da je tako, da imamo razlicne nacine kako spoznavamo in razumemo ter posledicno razlocujemo.

Hvala za kompliment. :palec:

Znanje se pa pridobiva na dva načina:
-zunanji---preko knjigic, satsangov, pesmic, raznih vaj,...
-notranje---preko intuicije, notranjega učenja na subtilnih nivojih (lahko zaslisiš kakšen notranji glas ki ti razlaga, se ti odvrti kakšen filmček, slikce,...)

Vse vrste jog pač spadajo nekam med te dve osnovni razdelitvi. Nekatere so bolj introvertirano usmerjene, druge pa ekstravertirano. Cilj je pa isti. Je pa od osebnosti človečka odvisen kaj ga bolj pritegne. A je bolj notranje ali zunanje usmerjen, struktura žarkov, stopnja zavesti in ostale podrobnosti. Je pa zanimivo, da ko se človeček spreminja, se spreminja tudi način učenja in metoda ki jo pri tem uporablja. Zato pa pravi guru nikoli ne bo dal iste metode dvem osebam. Ampak bo povedal samo osnovne glavne značilnosti, potem bo pa zadevco prilagodil posamezniku. Ali pa če je posameznik toliko pameten in če mu kaj ne ugaja da si sam prilagodi zadevce. Vsi guruji pa postavljajo služenje na prvo mesto, pred vsemi ne vem kako močnimi tehnikami in ostalimi zadevami. Kako si pa besedo "služenje" kdo razlaga je pa drugo vprašanje. Ampak to ti je itak že znano. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#55 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 17. december 2009, 21:30

ja, znano... :o|o: vsekakor premalo. namrec tudi sluzenje si lahko "naredimo" tako da "nam pasejo" okoliscine in nacin sluzenja x;)x :o|o: samo, a potem res govorimo se o sluzenju!? hm, mislim da vsak zase ze dobro ve.

#56 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. december 2009, 22:12

ja, znano... :o|o: vsekakor premalo. namrec tudi sluzenje si lahko "naredimo" tako da "nam pasejo" okoliscine in nacin sluzenja x;)x :o|o: samo, a potem res govorimo se o sluzenju!? hm, mislim da vsak zase ze dobro ve.

Tukaj je pa treba upoštevat tudi dejavnike kot so okoliščine v kateri živi tak osebek in seveda sposobnosti in zmožnosti osebka. Je pa dobro najprej poskrbet za svoje psiho-fizično stanje da je nekak v normalnih mejah, preden se lotiš služenja. Drugače lahko pregoriš, se izmozgaš ali iztrošiš.Sicer pa velja da na začetku "služenja" ima itak vsak osebek svoje razloge, skrite motive, pričakovanja, želje, mogoče to dela ker glih mora,...Skratka na začetku smo vsi egoisti. x:Dx Ampak tudi ta malenkostni pristop pomaga na poti srca. In bolj ko deluje srčni nivo manj je želja, pričakovanj,...in na koncu tudi tiste majhne želje, pričakovanja izginejo. Potem samo služimo brez pričakovanja da bomo karkoli dobili, skratka brezpogojno in s srcem. Do tega je pa dolga pot in bolj ko opuščamo želje tudi več znanja dobivamo. In na koncu se pač zavemo da več ko dajemo več dobivamo---več svetlobe in ostalih pozitivnih stvari. Skratka začnemo živeti tako kot učijo vsi guruji.

Najtežje je pa začet. Potem pa polako step by step, dokler ne začnemo tako hitro hodit da lahko tudi stečemo,... Spet malo metaforike. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#57 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 17. december 2009, 23:59

ampak res zvenis kot nekateri ucitelji. x:Dx se vidi da meditirate. hoem rect, veje resnica iz tvojega pisanja.

ves, meni je beseda "poskrbet" precej nerazumljiva nekak, ker nimam cist razjanjenih pojmov kaj in koliko je potrebno zame kot osnova in koliko lahko dajem, ter ce je to kar dajem res dajanje. edini ki mi to lahko potrdi je moje pocutje in drugi ljudje, ter nek moj glas, vest, obcutek, miselne predstave ali celo prepricanja in vzorci. v praksi to nejverjetneje pomeni da ne meditiram dovolj oziroma predvsem da se verjetno premalo povezujem s samim seboj. sicer bi bolj in jasneje vedel. predvidevam.
zakaj pa ne pa je druga pesem. :o|o:

da. da. :palec:

tale step by step, je vcasih lahko tudi velik ovinek in prepuscanje odgovorosti. no, saj tudi to je ucenje ane. pac dosti manj modro in ekonomicno :o|o:

recimo tukaj na forumu vidim mnogo nas, ki se tudi prepuscamo pisanju tule, namesto da bi morda storili kaj morda "bolj" konkretnega. se vprasam torej kdo komu cas jemlje? jaz drugim, ali oni meni po moji izbiri? kaj ti mislis, je v temu precej resnice? x:Dx

Tukaj je pa treba upoštevat tudi dejavnike kot so okoliščine v kateri živi tak osebek in seveda sposobnosti in zmožnosti osebka. Je pa dobro najprej poskrbet za svoje psiho-fizično stanje da je nekak v normalnih mejah, preden se lotiš služenja. Drugače lahko pregoriš, se izmozgaš ali iztrošiš.Sicer pa velja da na začetku "služenja" ima itak vsak osebek svoje razloge, skrite motive, pričakovanja, želje, mogoče to dela ker glih mora,...Skratka na začetku smo vsi egoisti. x:Dx Ampak tudi ta malenkostni pristop pomaga na poti srca. In bolj ko deluje srčni nivo manj je želja, pričakovanj,...in na koncu tudi tiste majhne želje, pričakovanja izginejo. Potem samo služimo brez pričakovanja da bomo karkoli dobili, skratka brezpogojno in s srcem. Do tega je pa dolga pot in bolj ko opuščamo želje tudi več znanja dobivamo. In na koncu se pač zavemo da več ko dajemo več dobivamo---več svetlobe in ostalih pozitivnih stvari. Skratka začnemo živeti tako kot učijo vsi guruji.

Najtežje je pa začet. Potem pa polako step by step, dokler ne začnemo tako hitro hodit da lahko tudi stečemo,... Spet malo metaforike. x:Dx



#58 Daxa

Daxa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 41

Objavljeno: 18. december 2009, 10:06

Po mojem mnenju in iskušnjah, ljudje besedo "dajanje" razumejo nekoliko napačno - vsaj večina, ki jih poznam. Vsi jo vidijo v materiji. Velikokrat, je topla beseda, varna dlan, ali rama na katero se lahko nekdo nasloni vrednejša od premoženja. Dati nekomu nekaj - pomeni, vsaj meni - dati mu tisto, kar potrebuje v danih okoliščinah. Upanje, razumevanje, sprejemanje, morda samo iskren nasmeh in pozdrav - to so stvari, ki jih lahko damo vsakemu človeku, če le pozabimo nase in se ne utapljamo v svojih "problemih in težavah" in seveda, če imamo dovolj odprto srce, da začutimo, kaj nekdo potrebuje. Dati nekomu nekaj materialnega = je trenutna rešitev (čeprav včasih resnično potrebna), dati mu tisto, kar potrebuje njegova utrujena ali obupana notranjost = pa je lestev, po kateri lahko zleze na površje in ponovno zaživi polno življenje.

Prav tako sem velikokrat naletela na egoiste, ki so vztrajno ponavljali, da se samo "zavedajo sebe".
Med "zavedanjem sebe in svojih potreb" in egoizmom, pa je zelo tanka ločnica - hitro stopimo na drugo stran meje. Nekako tako, kot med genijem in norcem.
Lepo je če ljubiš,
še lepše je, če si ljubljen,
najlepše pa je, če si ljubljen in ljubiš!

Daxa Objavljena slika

#59 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. december 2009, 12:56

Strinjam, da to kar omenjas ni odvec, je potreba.
Odvisno pa je tudi kaj kdo potrebuje v dolocenem trenutku, obdobju.
Ce gledamo ezotericno, bi lahko rekli da odvisno na katerih nivojih nekdo potrebuje podporo ter na kaksen nacin. Namrec podpora ni vedno samo v prijazni obliki, je lahko tudi v trdnejsi, recimo tako, da mu ne pomagas, da cloveka prizemlji, da se morda zave, da ima sam moc resevat tezave ipd. recimo.

Trenutno mnogi ljudje potrebujejo sluzbo, delo, varnost, hrano, prezivetje. Tega je vedno vec.
Ljubeznivost in pomoc v obliki kot si jo podal pa ob tem ponavadi ni odvec, oziroma naj bi bila mogoce celo "normalna" v nacinu bivanja cloveka in odnosov znotraj tega bivanja. pomoje.
In tudi res mas, da brez primerne "motivacije" clovek ne more bivat v tem okolju, cetudi ima dovolj za prezivetje. Motivacijo daje tudi prezivetveni nagon do neke meje.

Sem se pa spomnil ob prebiranju napisanega, da je tesko kaj dat ce nic nimas. Bolan clovek brez energije bo bolj tesko toleranten, ker sam vec potrebuje kot lahko da.
In smo spet pri osnovi za bivanje cloveka: hrana, voda, streha nad glavo, izobrazba in se delo oziroma moznost sluzenja in prizemljevanja energij! - Ce tega ni, kar tudi dejansko ni v tem svetu dovolj, primerno razdeljeno, in tudi dejansko ne ukrepamo v smeri resevanja teh tezav, potem tesko govorimo o podpiranju z lepimi besedami in zeljami, ceprav so tudi del vsega tega resevanja v kolikor so "na mestu".
Tako tudi kakrsenkoli razvoj cloveka ne more iti naprej v kolikor nima zagotovljenih osnovnih potreb za bivanje. Verjetno tudi zato narasca potreba po sluzenju, bolj kot se nekdo razvija!

Ja, res. jst sm tut egoist. hocem rect vsi se zavedamo sebe in tisti egositi so imeli v eni meri prav. samo, koliko se zavedajo/zavedamo sebe, ter kaj bomo storili z zavestjo, pa je druga stvar ane.

#60 Daxa

Daxa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 41

Objavljeno: 18. december 2009, 13:26

Načeloma bi se strinjala skoraj z vsem - razen -

Sem se pa spomnil ob prebiranju napisanega, da je tesko kaj dat ce nic nimas. Bolan clovek brez energije bo bolj tesko toleranten, ker sam vec potrebuje kot lahko da.

Tudi bolan človek ima veliko, kar lahko nesebično podeli z drugimi - svoje iskušnje ob prestajanju bolezni, potrpežljivost do ljudi, ki mu stojijo ob strani in še marsikaj.

Vsekakor pa se strinjam, da je včasih potrebno tudi komu "prisoliti krepko zaušnico", da ga prestavimo iz neke otopelosti ali samopomilovanja na trda tla.

Največkrat premalo cenimo tiste "drobne" skoraj neopazne geste, ki naredijo bivanje v tem "peklu" znosnejše.

Res je, da smo do neke mere vsi egoisti, ponavadi se tega naučimo že zelo zgodaj, vendar pa nas življenjske izkušnje in dogodivščine marsikaj naučijo, če smo le pripravljeni temu prisluhniti in na sebi tudi kaj narediti. No ja - ni pa vsak za vse - to pa je druga resnica. x;)x
Lepo je če ljubiš,
še lepše je, če si ljubljen,
najlepše pa je, če si ljubljen in ljubiš!

Daxa Objavljena slika

#61 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 18. december 2009, 14:52

ampak res zvenis kot nekateri ucitelji. x:Dx se vidi da meditirate. hoem rect, veje resnica iz tvojega pisanja.

ves, meni je beseda "poskrbet" precej nerazumljiva nekak, ker nimam cist razjanjenih pojmov kaj in koliko je potrebno zame kot osnova in koliko lahko dajem, ter ce je to kar dajem res dajanje. edini ki mi to lahko potrdi je moje pocutje in drugi ljudje, ter nek moj glas, vest, obcutek, miselne predstave ali celo prepricanja in vzorci. v praksi to nejverjetneje pomeni da ne meditiram dovolj oziroma predvsem da se verjetno premalo povezujem s samim seboj. sicer bi bolj in jasneje vedel. predvidevam.
zakaj pa ne pa je druga pesem. :o|o:

da. da. :palec:

tale step by step, je vcasih lahko tudi velik ovinek in prepuscanje odgovorosti. no, saj tudi to je ucenje ane. pac dosti manj modro in ekonomicno :o|o:

recimo tukaj na forumu vidim mnogo nas, ki se tudi prepuscamo pisanju tule, namesto da bi morda storili kaj morda "bolj" konkretnega. se vprasam torej kdo komu cas jemlje? jaz drugim, ali oni meni po moji izbiri? kaj ti mislis, je v temu precej resnice? x:Dx


Jaz se imam bolj za učenca in še to bolj lenega. x:Dx Jaz pač ne visim toliko po forumih, ampak včasih padem v kakšno igrico in sem cele dneve pred computerom. Pridejo pač obdobja nihanja gor-dol. Ampak recimo temu kao ukvarjanje s športom. Če ne drugega vsaj par prstkov malo razgibam. Tako da imej bluzenje po forumih kao preživljanje prostega časa. Drugače pa pol ure služenja na dan je dosti da počasi vodi do sprememb.

Zdaj pa nekaj kar ne govorim vsakemu. Služenje je lahko na fizičnem ali nefizičnem nivoju. Ampak ker se večinoma ne zavedamo subtilnih svetov, pač ljudje mislijo da obstaja samo služenje na fizisu. Ker tudi jaz ne poznam dosti teh stvari bom dal samo en primer, ki ga skoraj vsi poznajo in ki ga tudi duhovni učitelji priporočajo---molitev za druge. O molitvicah pa ne bom nakladal. Poudaril bom samo da je važno kje je pozornost in še drugi detajli ki sem jih že drugje omenil. Ali se deluje iz čustvenega nivoja ali iz srca. Tako da lahko tudi revež veliko naredi če hoče.

Če pa res daješ pa občutiš po nasmešku na obrazu, sreči in zadovoljstvu. Nekateri bolj občutljivi celo začutijo toploto na področju srca ali pa kot da bi se srce odprl in začel žaret. Seveda v zameno ne pričakuješ nič,ampak samo prepustiš zadeve višji sili in karmi. Zvuči simpl. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#62 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 19. december 2009, 18:42

O.: Preden bo Maitreja stopil pred

ljudi, bodo ljudje na nebu videli veliko,

svetlo zvezdo, ki bo vidna vsem. Ta

"zvezda" bo ogromno vesoljsko plovilo

z Marsa.

Zdaj pričakujte največji čudež med čudeži. Zelo kmalu se bo na nebu pojavila velika svetla zvezda, ki jo bodo videli vsi po svetu, ponoči in podnevi.

Citati mojstra Benjamina Crema ustanovitelja TM.

Po mojem leži razlog da, BC tako intenzivno trobi zadnje čase, da bo Maitreja tako kmalu prišel v roku enega leta, vsak čas...v tem, da je BC že 87 let star. Tako bo kmalu pokojen in mu nebo treba odgovarjati na vprašanja zakaj pa letos res, vsak trenutek, vsak čas, pej kot si misliš, Maitreja ni prišel.

xsmx

POGLEJTE SI LJUDSTVO KRANJSKO, TO JE PRAVI BENJAMIN CRAME!

Objavljena slika

LJUDJE POZOR MARS NAPADA,

astronomi napeto ščulijo v nebo a zvezde vidne tudi podnevi s celega sveta na nebu ni ni, in ni.

PS

Ne veš ali bi se smejal ali jokal?

x:Dx x:Dx x:Dx :xx!: :xx!: :xx!:




#63 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 24. december 2009, 00:31

LJUBI SLOVENCI POZOR!

Preberite si članek o tem kako avtor transmisijske meditacije pravi, da se bo zgodil te dni božični čudež.

Preden bo Maitreja stopil pred

ljudi, bodo ljudje na nebu videli veliko,

svetlo zvezdo, ki bo vidna vsem. Ta

"zvezda" bo ogromno vesoljsko plovilo

z Marsa.

Zdaj pričakujte največji čudež med čudeži. Zelo kmalu se bo na nebu pojavila velika svetla zvezda, ki jo bodo videli vsi po svetu, ponoči in podnevi.

Članek o božični zvezdi.

AMPAK TO SE NE BO ZGODILO, SA JE BENJAMIN CRAME NAVADEN SLEPARČEK!

Že v roku par dni, se bo pokazala njegova lažnjivost.

xsmx









#64 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. december 2009, 09:57

LJUBI SLOVENCI POZOR!

Preberite si članek o tem kako avtor transmisijske meditacije pravi, da se bo zgodil te dni božični čudež.

Preden bo Maitreja stopil pred

ljudi, bodo ljudje na nebu videli veliko,

svetlo zvezdo, ki bo vidna vsem. Ta

"zvezda" bo ogromno vesoljsko plovilo

z Marsa.

Zdaj pričakujte največji čudež med čudeži. Zelo kmalu se bo na nebu pojavila velika svetla zvezda, ki jo bodo videli vsi po svetu, ponoči in podnevi.

Članek o božični zvezdi.

AMPAK TO SE NE BO ZGODILO, SA JE BENJAMIN CRAME NAVADEN SLEPARČEK!

Že v roku par dni, se bo pokazala njegova lažnjivost.

xsmx






Eno glupo vprašanje- kakšne veze ima to z meditacijo. Se pa začenjam spraševat ali si vsaj malo pismen- Benjamin Creme NI avtor te meditacije. Ta meditacija je obstajala še preden se je on rodil.

Imaš pa par drugih strani o Maitreji in zvezdi pa tam izlij svojo napetost, jezo, komentarje. Ne pa da dobesedno "posvinjaš" par strani z istimi komentarji ki imajo bolj malo veze z njim. Potem morajo pa smečari pospravljat za tabo. x:Dx A ne znaš metat odpadkov v koš. Pa taka kultura. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#65 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 24. december 2009, 14:35

Eno glupo vprašanje- kakšne veze ima to z meditacijo. Se pa začenjam spraševat ali si vsaj malo pismen- Benjamin Creme NI avtor te meditacije. Ta meditacija je obstajala še preden se je on rodil.

Imaš pa par drugih strani o Maitreji in zvezdi pa tam izlij svojo napetost, jezo, komentarje. Ne pa da dobesedno "posvinjaš" par strani z istimi komentarji ki imajo bolj malo veze z njim. Potem morajo pa smečari pospravljat za tabo. x:Dx A ne znaš metat odpadkov v koš. Pa taka kultura. xDDx



A po gospe Blavatski, ki je trdila, da je Jude ustvaril zli čarovnik? xDDx


#66 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. december 2009, 18:29

A po gospe Blavatski, ki je trdila, da je Jude ustvaril zli čarovnik? xDDx

Sorry, o Blavatski ne vem skoraj nič. Dvomim pa da bi kaj takega izjavila.

Mogoče so jih pa ustvarili raelijanci z genetskim inženiringom. Zakaj ne vprašaš njih? Saj trdijo da so nas vse ustvarili raelijanci. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#67 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 25. december 2009, 12:54

Sorry, o Blavatski ne vem skoraj nič. Dvomim pa da bi kaj takega izjavila.

Mogoče so jih pa ustvarili raelijanci z genetskim inženiringom. Zakaj ne vprašaš njih? Saj trdijo da so nas vse ustvarili raelijanci. x:Dx


Hi,

SREČEN BOŽIČ,

koliko teh TM pa je. sem prav malo zmeden. Teozofi trdijo da so oni starterji, poten je tu share in benjamin crame pravzaprav učenec ob teozofov s svojo TM, kateri opciji pa ti pripadaš?

Prosim za malo komentarja. Kdo je idejni oča ali mati TM, ali je več smeri teozofska in kakšna druga.

LP


#68 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 26. december 2009, 20:17

koliko teh TM pa je. sem prav malo zmeden. Teozofi trdijo da so oni starterji, poten je tu share in benjamin crame pravzaprav učenec ob teozofov s svojo TM, kateri opciji pa ti pripadaš?

Prosim za malo komentarja. Kdo je idejni oča ali mati TM, ali je več smeri teozofska in kakšna druga.


Kot jaz vem je samo ena oblika TM, obstaja pa še neka trikotniška meditacija ki je bila kao predhodnica TM pred pojavitvijo na zahodu. Kdo je kao idejni oče- mati pa nimam pojma. So pa te človečki ki jih kao imenujejo starterji samo prenesli določeno ezoterično ali skrivno znanje na zahod.

Po mojem je pa stvar podobna kot pri krščansvu. Izvor, ideja in namen je ena. Potem so se pa človečki malo skregal med sabo in je pač vsak začel propagirat svojo verzijo in razlage. Tako kot krščani med katere pa spadajo rimokatoličani, pravoslavci, protestanti,...

Jaz se nimam za nobenega pripadnika nobene smeri. Mi je pa najbližje Share Slovenija, ker kao pišejo članke,izdajajo knjigice, neko revijo,... z ezoterično vsebino in kako so vse stvari med sabo prepletene in to v slovenščini. Z angleščino se mi glih ne da preveč zaj...... s tistimi izrazi ki jih ni niti po slovarju. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#69 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 27. december 2009, 12:54

Kot jaz vem je samo ena oblika TM, obstaja pa še neka trikotniška meditacija ki je bila kao predhodnica TM pred pojavitvijo na zahodu. Kdo je kao idejni oče- mati pa nimam pojma. So pa te človečki ki jih kao imenujejo starterji samo prenesli določeno ezoterično ali skrivno znanje na zahod.

Po mojem je pa stvar podobna kot pri krščansvu. Izvor, ideja in namen je ena. Potem so se pa človečki malo skregal med sabo in je pač vsak začel propagirat svojo verzijo in razlage. Tako kot krščani med katere pa spadajo rimokatoličani, pravoslavci, protestanti,...

Jaz se nimam za nobenega pripadnika nobene smeri. Mi je pa najbližje Share Slovenija, ker kao pišejo članke,izdajajo knjigice, neko revijo,... z ezoterično vsebino in kako so vse stvari med sabo prepletene in to v slovenščini. Z angleščino se mi glih ne da preveč zaj...... s tistimi izrazi ki jih ni niti po slovarju. x:Dx



Hi,

ja potem pa imam prav, da je TM delo ufološke mati prednice šjore Blavatske, ki je trdila, da so židi produkt zle sile. Pa me greš kritizirat. Poglej si malo zgodovino, pa boš videl od kje izvira TM. Če ti je blizu share, potem moraš priznati, da ti je blizu ali pa ti share turi to idejo v glavo, da mars napada.

LP


#70 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. december 2009, 21:29

H.P.B. - citati >

Sorry, o Blavatski ne vem skoraj nič. Dvomim pa da bi kaj takega izjavila.

Mogoče so jih pa ustvarili raelijanci z genetskim inženiringom. Zakaj ne vprašaš njih? Saj trdijo da so nas vse ustvarili raelijanci. x:Dx



#71 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 27. december 2009, 22:09

H.P.B. - citati >

Kaj pa kakšna knjigica SECRET DOCTRINE v slovenščini ali bivšem YU jeziku. Al je samo v angleščini. Vem pa da je pri nas izšla full skrajšana verzija tega, v kateri sploh ni preveč zanimivih stvari. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#72 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. december 2009, 22:21

ne poznam.. mi je pa zanimivo, da je pisala (in kanalizirala) o nekih stvareh ze v dve in pol stoletji nazaj x;)x
H.P.B. (1831-1891)

#73 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 27. december 2009, 22:45

ne poznam.. mi je pa zanimivo, da je pisala (in kanalizirala) o nekih stvareh ze v dve in pol stoletji nazaj x;)x
H.P.B. (1831-1891)

Meni so rekli da je v tej knjigici opisanih par stvari o Lemuriji, zanimive stvari o Atlantidi- zakaj imamo toliko probleme s čustvi, vojne na subtilnih ravneh med črnimi in belimi silami, zlorabo moči iz tistega obdobja, lastnosti posameznih ras in podras, ter duge zanimive stvari ki jih ni v nobeni knjigici. Znanje in razumevanje o teh zadevcah pa imajo res razviti guruji in razni budistični menihi na visokih položajih.

Drugače pa je napisala še par zanimivih knjigic. Zanimivo pa je da duhovna univerza uči duhovne zadevce prav iz teh virov. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#74 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 28. december 2009, 01:16

Pa mi povejte kateri šoli TM pripadate. Pa valjda niste pobrali idejo TM kar iz lufta. Verjetno ste prebrali kako knjigo ali pa šli na kak tečaj, in avtor te knjige je imel učitelja....

Četudi sem skoraj 100% da pri TM vse poti vodijo k šjori Blavatskij in njenim teozofom. Kar se pa Judov tiče po tej mali naci šjori blavatski so aboriđini, afričani, neka kitajska plemena... polljudje, potomci potopljenega....če mene prašaš njenega zablojenega uma. Sicer ni zagovarjala genocida,

Saj se bo v kao novi dobi genocid nad manjvrednimi pripadniki nearijskih in degeneriranih arijskih plemen zgodil kar sam od sebe, saj bo kmalu prišlo do cikličnega očiščenja in nove dobe...

Sicer Blavatska ni direktna nacistka, vendar je zelo blizu, tako blizi, da so nacisti ponucali njeno teorijo, da so upravičevali svoja grozodejstva... Sicer ne moremo direktno obkriviti blavatske za genocid, lahko pa se prašamo, če je res tako duhovno aboriđine primerjati z kosmatimi plljudmi.

LP


#75 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. december 2009, 18:18

Pa mi povejte kateri šoli TM pripadate. Pa valjda niste pobrali idejo TM kar iz lufta. Verjetno ste prebrali kako knjigo ali pa šli na kak tečaj, in avtor te knjige je imel učitelja....

Četudi sem skoraj 100% da pri TM vse poti vodijo k šjori Blavatskij in njenim teozofom. Kar se pa Judov tiče po tej mali naci šjori blavatski so aboriđini, afričani, neka kitajska plemena... polljudje, potomci potopljenega....če mene prašaš njenega zablojenega uma. Sicer ni zagovarjala genocida,

Saj se bo v kao novi dobi genocid nad manjvrednimi pripadniki nearijskih in degeneriranih arijskih plemen zgodil kar sam od sebe, saj bo kmalu prišlo do cikličnega očiščenja in nove dobe...

Sicer Blavatska ni direktna nacistka, vendar je zelo blizu, tako blizi, da so nacisti ponucali njeno teorijo, da so upravičevali svoja grozodejstva... Sicer ne moremo direktno obkriviti blavatske za genocid, lahko pa se prašamo, če je res tako duhovno aboriđine primerjati z kosmatimi plljudmi.

LP

Koliko šol pa obstaja? Jaz ne poznam nobene.

Kako sem pa jaz prišel do tega je pa zanimiva zgodba. Enkrat sem se šetal po ezofestu. Avtomatsko zavil na nek predavanje, čeprav še sam nisem vedel zakaj glih tja. In potem je pač nek tipček začel razlagat o žitnih krogih, NLP-jih, mojstrih,...Zanimivo je bilo da sem takoj prepoznal en Atlantidski simbol na sliki in da so se mi pojavile določene slikce o jogijih in energijah in seveda dobil sem potrditev tistega kar sem samo predpostavljal. In ko sem prebral na nekem listku o TM, se sploh nisem več spraševal dalje. Seveda so taprave informacije začele prihajat šele čez čas. Takrat pač nisem vedel še nič o nobeni Blavatski.

In če bi si malo bolj prebral o tem bi ugotovil da za to ne rabiš nobenega tečaja. Sem pač hodijo ljudje različnih ver, miselnosti,...samo z enim ciljem. Cilj je pa to kar priporočajo vsi duhovni učitelji. Ta beseda je bila pa že dostikrat povedana.

Sicer pa Blavatska je povedala določene stvari iz zelo visokega nivoja. Samo večina ljudi tega sploh ni razumela ali pa ni hotela. Seveda so si pa določene stvari nekateri osebki po svoje prikrojili. To je kot z znanjem o cepitvi atomov. Od etike in vesti posameznika je odvisen kako bo te zadevce uporabil. Ali za miroljubne namene in kao pridobivanje energije iz vode ali pa bo naredil A-bombo in hasta la vista baby. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0