Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Visoka šola za Design In Naravoslovnotehniška fakulteta


  • Prijavi se, če želiš komentirati
26 komentarjev na to temo

#1 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 9. maj 2008, 19:34

Mamo mogoče tu gor kakega študenta te visoke šole? al pa študentko maybe?

ker rabim ene par informacij pa jih na njihovi spletni strani nea najdem :/


help :P

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#2 bebesota

bebesota
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 10. maj 2008, 21:51

js sm na visoki šoli za dizajn. ti mam dost za povedat. pa nč dobrga. dobr premisl predn zapravš 3850 e za tako šolo.

#3 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 10. maj 2008, 22:11

Povej, povej...tudi mene zelo zanima :irs:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#4 bebesota

bebesota
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 10. maj 2008, 22:14

lej ful je tega..ta tedn smo recimo u tork zvedla, da je izpit u četrtek. dobesedno jebejo nas u glavo. res bi loh ful napisala, raj me konkretno kej upraši, ker ne vem točno kaj te zanima:)

#5 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 10. maj 2008, 22:20

hm... x:)x
zanima me, kako deluje ena taka šola...ker poslušam pripombe o npr. likovni akademiji, ljudje, ki tam študirajo...in me zanima, kako potem ena taka šola funkcionira, ki ni državna...če je kaj boljšega?
kaj je plus, kaj je minus, kdo so predavatelji (nikjer ne piše)...mene res zanima bolj nasplošno, kako poteka stvar in kaj je dobrega/slabega, zato: ja, moje vprašanje je nasplošno...ker si sploh ne predstavljam, koliko ljudi je tam, koliko traja študij in predvsem, kdo uči in če so v redu.
Saj nima veze, ni nujno, če se ti da, pa kdaj opiši vse skupaj x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#6 bebesota

bebesota
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 10. maj 2008, 22:39

šola traja 3 leta pol lahko še dodatno uzameš +2. predavateljev jim večinoma primankuje, tko da se je zgodil, da nas je po 3 predmete učil peter ciuha, ki je drugač slikar. pogoji so...najprej smo bli na gerbičevi, stlačeni u par učilnic. potem so nardil nove prostore na gozdarskem inštitutu...js sm na smeri vizualne komunikacije, kjer je osnova to, da maš računalnik. klub visoki šolnini mamo tm ene cheap računalnike, k jih je čist premal za use. nas je u prvem letniku 10 na izrednem in ene 20 na rednem. na notranji opremi jih je skupi okl 60 na obeh. modne smeri letos ni blo ,ampak to so nam povedal 2 dni PO sprejemnih izpitih. js sm se hotla tja upisat in potem sm se mogla u 2h dneh odločt kam grem. mamo 9 predmetou, usi so obvezni za nadaljevanje. posod je prisotnost pogoj za izpit, nekje celo 100%. čista utopija. najbl zajeban je predmet ustvarjalnost kjer ti predava jan makarovič k je totalno zmešan(str ene sto let) in samo naklada nepovezane stvari. izpit je pa tko, da noben nima pojma, kaj te sprašuje, on te pa oceni kr tko...en nardi en ne...nekateri profesorji so fajn in se ful trudijo, samo velik dobri he zarad zelo slabih pogojeu šlo. večina projektorjeu ne dela, niamo zadost učilnic, oz so zaklenjene, tko da smo mel en izpit kr v jedilnici. na začetku ti lažejo ,kako bo fajn. da bomo mel izredni, ki usi delamo, samo 3 krat na tedn, nakonc mamo 5krat. da nas bojo takoj naučila delat v photoshpu itd. potem je to šele v 2. semestru in še to le par ur. s tem, da u prvem semestru že usi pričakujejo, da boš znau use!!!!js sm zlo razočarana nad to šolo. ampak zdej k sm že dala tok keša jo bom končala. prednosti?? trenutno sm preveč besna(in usi kolegi) da bi vidl kšno prednost. na informatiucu smo bodočim študentom prej tut povedal, kaj se dogaja, upam, da bojo razmisll o usm. uzamejo ti tok keša in u zameni te zajebavajo in noben ti nč noče povedat, samo izmikajo se. mamo recimo angleščino, k nej bi bla terminologijau tujem jeziku..učimo se na nivoju 4 razreda osnovne šole. in ti ne priznajo, tut dvema k sta živela u angliji niso.samo če maš že en faks prej narjen. js sm 11 let hodila privat na tečaj, pa mi ne priznajo ,ker ni bil berlitz..ker pri njih (kako ironično) privatne šole ne veljajo nič. glavna na šoli je tajnica miša, ki je največja hinauka. use kar je narobe zvali na nas. ne pove nam, kdaj so izpiti, na netu ni nč objaulen...če se prjavš na izpit prijave kr ni....in ti težijo. samo od dobre volke profesorjeu je odvisno, kako te bojo kej naučil. če sploh. zgodi se in to dostkrat, da predavanj kr ni al pa samo sedimo tm. nekateri se vozjo iz nm al od dal in jim je bedno zastonj hodil v lj po tem k so ceu dan delal.uglaunem šola je čist mimo in bojo mogl še dost stvari poraut, ker majo čist zgrešen sistem!se opravičujm za kšne napake v tipkanju:)upam, da ti kej pomaga ta odgovor...

#7 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 10. maj 2008, 22:46

o pizda :(

Kam te qurac pa naj zaj grem? :cry: Pa kje se naj to vse naučim??? :cry: :cry: :cry:

za NTF kemije nebom nikoli naredo :(

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#8 bebesota

bebesota
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 10. maj 2008, 22:55

lej sej če si prpraulen mal potrpet pa use zajebancije prenest pejt ane. sej važn je, da se ukvarjaš s tistm, kar te zanima. js useen usak dan na predavanja hodm, ker si to res želim končat in met tak poklic. zmer sm to hotla. nam zarad par ovir nehala. sej sam še eni 4je hodmo redno. te, k se ne damo kr tko. sej se razjezimo, pa komentirano, pa tko. ampak gremo pa do konca

#9 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. maj 2008, 08:01

Prou dramaticno se slis vse tole.... xrolleyesx
clovek zacne razmisljati, ce niso morda vse "privat" sole taksne?

kolikor vem je imela akademija za multimedijo oziroma tocno:
INŠTITUT IN AKADEMIJA ZA MULTIMEDIJE (v BTC) boljse okoliscine. Ucilnice so bile "normalne", menda pa tudi predavanja kar dobra.
Ce se spomnim Photoshopa (sem ga tudi ucil), so imeli kar dobre lekcije! Malce na hitro, toda vecina jih je Photoshop itaq ze poznala. Predvsem pa so(smo) menda predavali ljudje, ki tudi prakticno delajo v filmu, glasbi, oblikovanju... Jaz sem ucil le cca. 2 do 3 tedne, pa se to nisem bil sam, tako, da veliko ne poznam.
Odjemalci uslug so bili vecina ljudje, ki se prav tako vsakdanje ukvarjajo z eno od design tehnik na razlicnih podrocjih. Privatniki, iz televizijskih his, bodoci direktorji medijskih his, itn.

no, vec na tejlje strani: http://www.iam.si
Ravno jutri je INFORMATIVNI DAN! x;)x

Koliko se spomnim lahko na strani najdes tudi prakticna dela ucencev in imajo v programu ravno prakticnega dela veliko. kar je po moje zelo dobrodoslo!

veliko srece pri vpisu in studiju! :palec:

šola traja 3 leta pol lahko še dodatno uzameš +2. predavateljev jim večinoma primankuje, tko da se je zgodil, da nas je po 3 predmete učil peter ciuha, ki je drugač slikar. pogoji so...najprej smo bli na gerbičevi, stlačeni u par učilnic. potem so nardil nove prostore na gozdarskem inštitutu...js sm na smeri vizualne komunikacije, kjer je osnova to, da maš računalnik. klub visoki šolnini mamo tm ene cheap računalnike, k jih je čist premal za use. nas je u prvem letniku 10 na izrednem in ene 20 na rednem. na notranji opremi jih je skupi okl 60 na obeh. modne smeri letos ni blo ,ampak to so nam povedal 2 dni PO sprejemnih izpitih. js sm se hotla tja upisat in potem sm se mogla u 2h dneh odločt kam grem. mamo 9 predmetou, usi so obvezni za nadaljevanje. posod je prisotnost pogoj za izpit, nekje celo 100%. čista utopija. najbl zajeban je predmet ustvarjalnost kjer ti predava jan makarovič k je totalno zmešan(str ene sto let) in samo naklada nepovezane stvari. izpit je pa tko, da noben nima pojma, kaj te sprašuje, on te pa oceni kr tko...en nardi en ne...nekateri profesorji so fajn in se ful trudijo, samo velik dobri he zarad zelo slabih pogojeu šlo. večina projektorjeu ne dela, niamo zadost učilnic, oz so zaklenjene, tko da smo mel en izpit kr v jedilnici. na začetku ti lažejo ,kako bo fajn. da bomo mel izredni, ki usi delamo, samo 3 krat na tedn, nakonc mamo 5krat. da nas bojo takoj naučila delat v photoshpu itd. potem je to šele v 2. semestru in še to le par ur. s tem, da u prvem semestru že usi pričakujejo, da boš znau use!!!!js sm zlo razočarana nad to šolo. ampak zdej k sm že dala tok keša jo bom končala. prednosti?? trenutno sm preveč besna(in usi kolegi) da bi vidl kšno prednost. na informatiucu smo bodočim študentom prej tut povedal, kaj se dogaja, upam, da bojo razmisll o usm. uzamejo ti tok keša in u zameni te zajebavajo in noben ti nč noče povedat, samo izmikajo se. mamo recimo angleščino, k nej bi bla terminologijau tujem jeziku..učimo se na nivoju 4 razreda osnovne šole. in ti ne priznajo, tut dvema k sta živela u angliji niso.samo če maš že en faks prej narjen. js sm 11 let hodila privat na tečaj, pa mi ne priznajo ,ker ni bil berlitz..ker pri njih (kako ironično) privatne šole ne veljajo nič. glavna na šoli je tajnica miša, ki je največja hinauka. use kar je narobe zvali na nas. ne pove nam, kdaj so izpiti, na netu ni nč objaulen...če se prjavš na izpit prijave kr ni....in ti težijo. samo od dobre volke profesorjeu je odvisno, kako te bojo kej naučil. če sploh. zgodi se in to dostkrat, da predavanj kr ni al pa samo sedimo tm. nekateri se vozjo iz nm al od dal in jim je bedno zastonj hodil v lj po tem k so ceu dan delal.uglaunem šola je čist mimo in bojo mogl še dost stvari poraut, ker majo čist zgrešen sistem!se opravičujm za kšne napake v tipkanju:)upam, da ti kej pomaga ta odgovor...



#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. maj 2008, 10:27

Ciao bebesota! x:)x
Skoda k tole berem.
Je pa *zanimivo*, da ima moja frenda zelo podobne izkusnje s solo Famul Stuart (prav tko visoka solnina, pol pa neorganizirano, nobenga materiala in vsega boga, skratka, zelo podobno kot opisujes ti). :o|o:

Mas pa kul etitjud (k pravis, da ce se ze gres, pa hoces speljat do konca). :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 11. maj 2008, 12:45

Elektrotehnika-multimedia, ...
http://www.planetaud...?showtopic=1223

#12 bebesota

bebesota
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 11. maj 2008, 13:18

ja sej o famulu sm slišala že prej. poleg tega ni priznan od države, tko da ko končaš si ubistvu še vedno gimnazijski maturant...na VŠD maš potem saj diplomo.kar je tut cilj usga tega.itak potem pozabš al pa saj ignoreraš slabe spomine:) sam zdi se mi fer, da saj nekdo pove bodočim študentom kaj jih čaka.

#13 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 11. maj 2008, 13:50

lej sej če si prpraulen mal potrpet pa use zajebancije prenest pejt ane. sej važn je, da se ukvarjaš s tistm, kar te zanima. js useen usak dan na predavanja hodm, ker si to res želim končat in met tak poklic. zmer sm to hotla. nam zarad par ovir nehala. sej sam še eni 4je hodmo redno. te, k se ne damo kr tko. sej se razjezimo, pa komentirano, pa tko. ampak gremo pa do konca


:palec: :palec: :palec:

hvala za izčrpno razlago, prej gor...
v bistvu je zanimivo, da nekatere tudi zelo znane šole v tujini občasno počnejo take budalosti...
je pa res, da to kar si naštela vse skupaj malo dvigne pritisk še meni, kaj šele tebi.
za Famul sem slišala enako, slabo, ja...

hm!

Bi človek odprl kar svojo šolo, še najboljše xDDx x;)x

moja prijateljica ki dela modno oblikovanje na biotehniški, je tudi dokaj v škripcih občasno,
ampak je pa res, da imajo vsaj par dobrih profesorjev in dobre možnosti izmenjave...
da vsaj malo pregledaš širšo sliko.
Glede bedastih predmetov, ki se jih moraš učit, kot bodoči modni oblikovalec, pa ne bi zgubljala besed...
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#14 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 11. maj 2008, 17:35

moja prijateljica ki dela modno oblikovanje na biotehniški, je tudi dokaj v škripcih občasno,
ampak je pa res, da imajo vsaj par dobrih profesorjev in dobre možnosti izmenjave...
da vsaj malo pregledaš širšo sliko.
Glede bedastih predmetov, ki se jih moraš učit, kot bodoči modni oblikovalec, pa ne bi zgubljala besed...

Misliš na naravoslovnotehniški? :P
Moja sestra diplomirala na biotehniški, tam so sam gozdarji, kmetovalci, biologi pa mikrobiologi :P hehehe

Ja, glede bedastih predmetov, saj nikoli ne veš kdaj ti bodo prišli prav ;) Ok, kakšno ujemanje barv naprimer, se mi zdi povsem logično da človeško oko že samo zazna kaj paše skupaj in kaj ne, tak da to mislim da ravno nebi moral bit poseben predmet, omenit bi morali samo nekaj glede barvnih kombinacij :P

Kakšne probleme pa ma, če lahko vprašam?

Aja, pa prosil bi te še, če lahko vprašaš kašne sprejemne je imela, zaj me ma, da bi pod prvo mesto napisal
NTF-> oblikovanje tekstilj in oblačil.
Saj mi je bebesota če povedla, samo se vseeno sprejemci razlikujejo med faxi :)
Tnx mwa*

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#15 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 12. maj 2008, 07:59

ja, NTF x:o)x
sprejemci pa ne vem, če so sploh bli...


ujemanje barv se mi zdi bolj smiselno kot blazno neke kemije in matematike, če smo že pri designu...se da več povedat o tem!
problemi so klasični:
stari učitelji, premalo facilitet, premalo svobode, premalo eksperimenta...itd
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. maj 2008, 09:31

Čisto tako mimogrede, ne si delati utvar, da na drugih fakultetah se pa ne boste učili butastih predmetov, nepotrebnih za delo.
Povsod je ogromno balasta, ne glede na smer.

xyesx
(to se js oglasam, k mam 5 faxov narjenih :vragec: x:Dx x;)x)

sam po 2. strani pa nam vse, kar se naucimo oz. znamo, lohk nekoc prav pride. x8Dx

Behy, si dodal v naslovu, vidim.
Morda bi blo bolje posebej odpret. No ampak zdej si ze sem dodal. Bo ze v redu, najbrz. xDDx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 12. maj 2008, 15:29

sicer te nisem čisto razumela, ampak jaz sem definitivno lažje naredila faks kot srednjo šolo.
to sem pripisala tem faktorjem:

nisem bila več tako podivjana

delala sem nekaj, kar me je dejansko zanimalo (KONČNO!!!!)

sama sem plačevala študij in verjetno zato diplomirala v roku


njapomembnejša je bila 2. točka.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#18 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 15. maj 2008, 18:19

Ja čujte, saj jaz se zavedam da je na vsakem faxu nekaj sranja, pač nekaj mora bit, da malo urnik zapolnijo :P hehe

Pa saj sem se navadil že, jaz kot nek tehnik zdr.nege bodoči glih ne vem kje bom moral vedet kako analizo stavkov al pa kdaj je kter pesnik vmrl (dol mi visi), al pa kakšne polinome, logaritme.... :/ Za zgodovino še štekam, biologijo pa to, samo za kako slovenščino pa matematiko mi ne stopi :S

Samo da nas jebejo xsuperx

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#19 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 18. maj 2008, 11:39

Pa še nekaj bi vas vprašal, če lahko :)

Kaj na NTF bodo nas naučil šivat? Sem gledal predmetnik in opis predmetov, pa pod predmeti oblikovanje oblačil ali pa tekstilj ni nič omenjeno kakšna konstrukcija oblačil, ali pa izdelava :sori:

Ma mogoče kdo kakšne informacije? :P
Hvala

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#20 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 18. maj 2008, 13:41

No behi nisem lih taprava , ker moje info. so že po moje zastarele, ne kar so. Pa vendar lahko ti povem da včasih so šivali svoje lastne kreacije. da ne govorim o tiskanju , različnih vzorcev. Tudi izdelovali so sami šablone za tiskat. Skratka ...zanimivo.
zdaj pa ne vem točno kako in kaj ..sem že kar nekaj let zunaj. Pa saj bo informativni dan ...pa se mal pozanimaj . tam boš dobil informacije iz prve roke.

aja? Sliši se zanimivo :) Ufff, mam take ene par idej glede vzorcev :P mmmmm
Ja saj ok, saj če ne pa bom šel na tečaj šivanja pa je to to :P

Samo mi je pa ful žal, ker na visoki šoli za dizajn maš siplomo tako, da oblikuješ in zašiješ stranki obleko, ki ti jo univerza določi, škoda da tu ni tak, tu pa je sam teorija :S
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#21 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 18. maj 2008, 13:58

Oh, tnx za info ;) eh saj kemijo meni ni problem zastopit, se jo hitro naučim :) Tak da to meni nebo problem ,hehe:P
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#22 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 18. maj 2008, 16:42

šivat te res ne učijo, ampak imaš pa priložnost naredit svoje kreacije, ker so modne revije...
predmeti pa:
imaš modno risanje,
pa risanje krojev, pa krojenje, itd...ostalo v principu lahko naredi šivilja, ampak veliko ljudi se nauči samih šivat. je pa res, da je za to, da je stvar dobro narejena, potrebno dobro zašit in zato najamejo šivilje.
po drugi strani pa neki komplicirani kroji potrebujejo tvoje vodstvo in tam rabiš bit zraven, ko šiva, da ji razložiš. vse ostalo pa se naušiš tam, od tkanja do tiskanja in sitotiska in vse sorte....kar dovolj, bi rekla!
v resnici bi se za šivanje lahko izobraževal še nekaj let...ker to je znanost zase x;)x
zato tega ni v tem programu, je pa plus, če znaš (tudi cenovno), čeprav spet porabiš na tone časa za šivanje,
če sam šivaš- odvisno torej...
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#23 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 23. maj 2008, 17:26

šivat te res ne učijo, ampak imaš pa priložnost naredit svoje kreacije, ker so modne revije...
predmeti pa:
imaš modno risanje,
pa risanje krojev, pa krojenje, itd...ostalo v principu lahko naredi šivilja, ampak veliko ljudi se nauči samih šivat. je pa res, da je za to, da je stvar dobro narejena, potrebno dobro zašit in zato najamejo šivilje.
po drugi strani pa neki komplicirani kroji potrebujejo tvoje vodstvo in tam rabiš bit zraven, ko šiva, da ji razložiš. vse ostalo pa se naušiš tam, od tkanja do tiskanja in sitotiska in vse sorte....kar dovolj, bi rekla!
v resnici bi se za šivanje lahko izobraževal še nekaj let...ker to je znanost zase x;)x
zato tega ni v tem programu, je pa plus, če znaš (tudi cenovno), čeprav spet porabiš na tone časa za šivanje,
če sam šivaš- odvisno torej...

ajaaaaa :D Samo res, saj modni kreator ni za šivanje, je za oblikovanje :P
Samo meni je vseeno v interesu da se naučim šivat, ker večina dizajnerjev sami delajo in šivajo obleke, pa še ti najbolje poznaš svoje skice, tak da ni potrebnega klicarjenja in pizdenja: Kak pri kurcu naj to zašijem?!?!?! :P heheh
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#24 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 23. maj 2008, 20:38

ta komentar spada v temo risanje in slikanje, sam tam se mi posti kombinirajo in lahko sam največ 2 sliki objavim:

Objavljena slika Objavljena slika
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#25 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 25. maj 2008, 09:23

Aja, pa kaj to je res da je na NTF ful težko not prit?!?!?!?!?! :blink:

Ker zaj mi je mati pravla, naj se raj spravim učit rišat, ker če mam namen not prit, potem so te skice zanič, ker je moja mrzla sestrična šla na sprejmne, ko riše tak lepo da da crkneš, pa ni bila sprejeta :blink: :sori:

Ufff, pizdarija :/

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0