Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Denar in duhovnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
132 komentarjev na to temo

#51 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 13. maj 2004, 21:43

http://www.lunin.net...8&t=3589&st=100
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#52 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 4. oktober 2005, 14:55

DOBRO JUTRO, DOBER DAN DENAR V DUHOVNOSTI in OSEBNI RASTI

Malce sem se odločil obuditi tole temo, ker na mnogih temah naletim na mnenja usmerjena proti denarju v duhovnosti.

Namesto, da bi se spraševal ali denar ja ali ne v duhovni sferi se sprašujem naslednje:

Kakšna prepričanja ima nekdo, ki pričakuje, da mu mora nekdo nekaj zastonj dati?

Če bi šel h kovaču bi rekel "Prinesel sem ti železo, skuj mi podkev, nekajkrat udariš pa je. Kaj res misliš, da te moram zato plačati, saj si ti to naredil z lahkoto?"

Če bi šel k arhitektu bi rekel " Nariši mi načrt za lokal. Prinesel sem ti papir, potegneš nekaj črt pa je. Kaj res misliš, da te moram zato plačati, saj so ti ideje kar lile na papir?"

Če bi šel k nekomu na duhovno delavnico bi rekel "Prišel sem k tebi, zjebal sem si življenje, malce počaraj pa me osvobodi. Kaj res misliš, da te moram zato plačati, saj to niso tvoje energije?"

Kaj bi si mislili o takem človeku?

Problem tistih, ki menijo, da bi morali duhovne "storitve" prejemati zastonj je v tem, da mislijo, da obstajata vsaj dva svetova v katerih živimo.
Če je nekdo klepar, odvetnik, učitelj, kmetovalec, glasbenik, mizar.... to je en svet in oni ustvarjajo po čisto svojih zakonih in je pravilno, da za svoje delo računajo. Njihove ideje in stvari, ki jih delajo prihajajo od njih samih, izvirajo iz njihovega učenja, dela, truda in so zato lahko nagrajeni.
Za tiste pa, ki se ukvarjajo z duhovnostjo pa naj bi veljali drugi zakoni. Saj tisto kar delajo ne prihaja od njih, temveč le posredujejo. Oni bi to morali posredovati brezplačno.

Resnica pa je v tem, da ni dveh vzporednih svetov z drugimi zakonitostmi in čisto vse kar ljudje ustvarjamo in delamo prihaja iz istega vira in se manifestira skozi enake principe.

Tudi mizar ali odvetnik ali kdor koli drug, deluje pri ustvarjanju in delu po enakih zakonih kot tisti, ki se ukvarjajo z duhovnostjo.

Torej, boste od sedaj naprej vsi tisti, ki menite, da človek ne bi smel računati za tisto kar posreduje drugim, prejema pa od "vzgoraj" začeli opravljati zastonj svoje poklice?

Vse, ki kakršnokoli delo kvalitetno opravljate zastonj ali zastonj nudite uporabne kakovostne proizvode prosim za vaše naslove in kontakte! x;)x
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#53 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:03

definiraj prosim, kaj je zate uporabno

in kaj je zate kakovostno :o|o:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:09

<{POST_SNAPBACK}>
Vse, ki kakršnokoli delo kvalitetno opravljate zastonj ali zastonj nudite uporabne kakovostne proizvode prosim za vaše naslove in kontakte!  x;)x

http://www.lunin.net

:palec: xDDx x8Dx

*
le da ne nudim(o) izdelkov.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:10

<{POST_SNAPBACK}>definiraj prosim, kaj je zate uporabno

in kaj je zate kakovostno :o|o:


Povej kaj imaš ali kaj znaš, pa ti povem, če je zame dovolj uporabno in dovolj kakovostno, da bom zastonj vzel x:Dx x:Dx x:Dx
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#56 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:11

Keš je pika na i

#57 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:12

cash omogoca svobodo, zato je lohk cist kul.
drugac pa mam jaz... hecen... odnos do casha.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#58 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:13

<{POST_SNAPBACK}>http://www.lunin.net

:palec: xDDx x8Dx

*
le da ne nudimo izdelkov.



Radi vas imamo, tudi zato ker ste zastonj. Upam, da boste še dolgo let preživeli na tak način, da bomo imeli zastonj zabavo. :vragec:
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#59 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:14

<{POST_SNAPBACK}>Radi vas imamo, tudi zato ker ste zastonj.

vem. xDDx
predvsem zato, pravzaprav. xDDx

*

najbrz ja, z gotovostjo pa ne moremo vedet nicesar. :vio: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#60 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:16

<{POST_SNAPBACK}>Povej kaj imaš ali kaj znaš, pa ti povem, če je zame dovolj uporabno in dovolj kakovostno, da bom zastonj vzel  x:Dx  x:Dx  x:Dx



:o|o: zate nič...si preveč ohol x;)x x:Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#61 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:16

Kdor ne mara denarja naj vsega takoj nakaže na moj račun! x:Dx x:Dx x:Dx
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#62 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:18

<{POST_SNAPBACK}>:o|o: zate nič...si preveč ohol x;)x  x:Dx


To je pa res :palec:

Mnogi so mi že rekli, preden so me pobližje spoznali, da so si to mislili o meni. x;)x
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#63 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:21

xpresentx :flowers: tu maš eno rožico...tok mam na računu pa ti vse dam x;)x

:vio: eden da zlatnik, pa da malenkost od svojega bogastva, drugi da pa tolar in da vse kar ima x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#64 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:24

<{POST_SNAPBACK}>
:vio: eden da zlatnik, pa da malenkost od svojega bogastva, drugi da pa tolar in da vse kar ima x;)x

xyesx :palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#65 dejan

dejan
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:24

Resnica pa je v tem, da ni dveh vzporednih svetov z drugimi zakonitostmi in čisto vse kar ljudje ustvarjamo in delamo prihaja iz istega vira in se manifestira skozi enake principe.

Kolega, nikar tako suvereno o stvareh, ki jih ne poznaš...
AOV

#66 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:26

:inocent: pazljivo dejan, kolega je strokovnjak :o|o:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#67 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:29

<{POST_SNAPBACK}>...Kakšna prepričanja ima nekdo, ki pričakuje, da mu mora nekdo nekaj zastonj dati?...

Pojem dajati pa res ne povezujem s plačilom.
Po drugi strani pa nič ni zastonj. Vsega se pač ne da meriti z denarjem.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#68 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:34

je nasmešek, hvaležnost, stisk roke plačilo? bogata sem ;)
torej Bern, Mihela, Marsa, ElNino, Oona, Contesa, Amis, Mateja, pa še kdo ne cenijo svojega dela?
Povej kaj imaš ali kaj znaš, pa ti povem, če je zame dovolj uporabno in dovolj kakovostno, da bom zastonj vzel ?
Imam srce, znam prisluhniti, čutim človeka- verjetno zate ne dovolj kakovostno ?

#69 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:35

<{POST_SNAPBACK}>Kolega, nikar tako suvereno o stvareh, ki jih ne poznaš...



Kolega, povem ti, ne veš kam te lahko pripelje uporaba besede za katere ne veš kam vodijo...
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#70 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:37

<{POST_SNAPBACK}>xpresentx  :flowers: tu maš eno rožico...tok mam na računu pa ti vse dam x;)x

:vio: eden da zlatnik, pa da malenkost od svojega bogastva, drugi da pa tolar in da vse kar ima x;)x



Hvala za rožico x:)x

Jaz ti pa poklanjam xpolzx , ti prinese energijo vztrajnosti v tvoje življenje, če želiš.
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#71 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:38

<{POST_SNAPBACK}>...

Če se to nanaša na moj post, ga ne razumem. Ali pa ne razumem glagola dajati.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#72 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:43

<{POST_SNAPBACK}>je nasmešek, hvaležnost, stisk roke plačilo? bogata sem ;)
torej Bern, Mihela, Marsa, ElNino, Oona, Contesa, Amis, Mateja, pa še kdo ne cenijo svojega dela?
Povej kaj imaš ali kaj znaš, pa ti povem, če je zame dovolj uporabno in dovolj kakovostno, da bom zastonj vzel ?
Imam srce, znam prisluhniti, čutim  človeka- verjetno zate ne dovolj kakovostno ?



Seveda si bogata.

Vendar danes nisem želel govoriti o to vrstnem obilju, čeprav ga imam zelo rad v življenju, temveč prav o denarju.

Ti je neprijetno pogovarjati se o denarju?
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#73 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:44

Pikec, sem morala tiste ... pikice najprej dešifrirat - a zdej tko citiramo? sej lahko napišeš, moje ime x;)x
ne, ni se nanašalo na tvoj post, ok?

#74 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:45

<{POST_SNAPBACK}>Pojem dajati pa res ne povezujem s plačilom.
Po drugi strani pa nič ni zastonj. Vsega se pač ne da meriti z denarjem.


Jaz tudi ne enačim dajanja in plačila, pa vendar me zanima, ali na splošno v življenju pričakuješ, da moraš prejemati dobrine in storitve brezplačno?
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#75 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:46

Če bi moral recimo El Ninu, 5rci, Mantis in še komu plačati z denarjem za vse, kar so naredili zame, bi me tudi Gatesovo bogastvo ne rešilo bankrota x;)x
hvala vam, zlati ste xsrcx
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0