Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Satje z medom


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
26 komentarjev na to temo

#1 Prvaj

Prvaj
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 7. januar 2009, 21:17

Pozdravljeni!

Zanima me, kje dobiti satje z medom? Našel sem satje v medu, vendar je v embalaži preveč meda, saj satje dobesedno plava v njem. Satje bi rad dobil, ker sem prebral, da se ga da žvečiti, da je zdrav in da deluje antiseptično na grlo; sem velikokrat prehlajen. Seveda imam tudi druga zdravila proti prehladu a bi res rad našel satje. Prosim za pomoč. x:)x

#2 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 7. januar 2009, 23:19

Pri kakem čebelarju. -)

#3 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 8. januar 2009, 08:55

sem velikokrat prehlajen.


Zakaj pa?
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2009, 09:08

Hoj. To dobis na vsaki trznici (oz. pri cebelarjih, kot prav tantra). :palec:

Sicer je ranvo tako ucinkovit (ce ne bolj) apikomplex (lahko medexov, ki je izvrsten, lohk pa tud podoben pripravek z drugim imenom, ki vsebuje vse to: med, cvetni prah, propolis in maticni mlecek).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 8. januar 2009, 09:42

Raje nabavim pri lokalnih domačih čebelarjih.
Imajo svoj med & produkte [nič uvoza iz Romunije, ...] -)

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2009, 09:48

jah, jaz mam tud naceloma rajs domaco robo (tako domaco domaco, kot domaco slovensko x:)x), sam v tem primeru mam rajs apikomplex, ker se mi zdi bolj pro narejen, cvrst, kompakten, zdrzi, nikol se ne naredi 'penca' in se ne pokvar. od domacih tovrstnih izdelkov pa je zelo pogosto tako, da mi propade (apikomplex mi se nikoli ni)... penca se naredi in nekak utekocini, da se mi potem mal grauza in ga recimo porabim za lase (za oblogo)...
tko da izjemoma mam rajs pol od firm, k tud obvladajo know how. tko da ni vse 'domace' res tud ultra kvalitetno.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 8. januar 2009, 09:56

Vidim, probam, če je všečno, vzamem. -)

#8 Teyonas

Teyonas
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 8. januar 2009, 13:10

ja saj fora domačega je ravno ta da nima tolk dodatkov ki umetno ohranjajo izdelke da dalj časa zdržijo :D
je pa treba prej porabit al pa stran vržt pač če se pokvari.

#9 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 8. januar 2009, 13:16

ja saj fora domačega je ravno ta da nima tolk dodatkov ki umetno ohranjajo izdelke da dalj časa zdržijo :D


Hja, al pa še več. Ni zmerej to, da je domače, tud dobr.

:sori:
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. januar 2009, 13:23

se strinjam, Butl - to je (bil) tud moj point. xyesx

teyonas - med je v bistvu strd in se praviloma naj ne bi pokvaril, itak - ze vse kar ima, ga nekako konzervira.
in ceprav mam sama rajs naravno, praviloma, tle recem pac, da je apikomplex boljsi (kot vecina k sem jih probala, pa nisem enga, k sem *meden* tip, ga v zdravstvene namene ful uporabljam in ga mam vedno doma, ne pa tud v prehrani - v caj ga recimo ne dajem, na kruh si ga ne mazem).
men je ta podatek dovolj: imam cca 3 *apikomplexe* (domace), k se jih vec ne dotaknem, vmes pa sem dokrajchila ze 3 apikomplexe (medexove) - postrgala.... xyesx x^x
cist nekaj druzga, druga struktura.
od enga domacega sem pa clo alergijo dobila, k je bil morda za koga boljsi (imel je vec cvetnega prahu, sodim)...

pac pa za propolis recem, da mi je ful bolj mega Danilov (kot recimo medexov)! ful dober propolis!! :palec:
kljub temu, da ima manj alkohola, je tko narejen, da prav tko razkuzi in je skratka fantasticen.
zdej ga ze leta nimam vec, ko pa so se cebelarji bli pri nas (ze dolgo jih ni, a sem zaradi koristnosti ze objavljenega pustila forum, kljub temu da ze tolk dolg ni vec dejaven), sem pa vedno mela Danilov propolis. x^x
(pa se kej njegovega, sam propolis je res ena A - tacga se nisem furala xyesx)

ne maram pa oporecnih stvari.
mam dober zelodec in svasta prenesem, lohk ko0nzumiram, a ce se mi videz (ali vonj) zagrauza, nimam pomislekov in ne uzivam pol. kot sem rekla, uporabim drugace, ce se le da.

sm mela tud 'domace naravne' svece iz cebeljega voska (k shizim), sam so se dimile in mi celo shtalo naredile. :€o:
je* pol domace, naravno. xrolleyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. januar 2009, 10:06

Hoj. To dobis na vsaki trznici (oz. pri cebelarjih, kot prav tantra). :palec:


Kar težko verjamem. To je "na razpolago" v obdobju točenja medu. Med potem kristalizira in ne vem, če ga kdo dlje časa pušča v satju. P Jaz satje z medom (delno) uporabim za pripravo medenega likerja, sicer pa satje stočim, saj je kot podloga za čebele (naviranje medu) uporabno večkrat.

la
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. januar 2009, 10:25

Mozno, ne vem tako podrobno, vendar kot se spomnim, sem veckrat in v razlicnih obdobjih to videvala po trznicah.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 12. januar 2009, 10:53

Na tržnici v Lj je med v satju bil v prodaji skozi celo leto, ...

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. januar 2009, 10:54

ja, men se tud tko dozdeva, po spominu, da sem *vedno* to vidla lohk. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 12. januar 2009, 11:12

Satje v medu je blo na centralni tržnici Lj vedno za dobit ...
Kako je pa zdaj, pa ne bi vedel. Gre se k čebelarju in se pozanima ...
Oz. se informira po telefonu ... Beseda ni "konj". -)

#16 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. januar 2009, 11:14

Na tržnici v Lj je med v satju bil v prodaji skozi celo leto, ...


Ne rečem da ne, ker sem kot čebelar še nekoliko zelen (od lani), se mi pa zi nenavadno.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#17 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 12. januar 2009, 11:16

Vsekakor dejavnost, katera mi zbuja simpatije. -)
Sem pa lenuh, zato se sam [še] ne spravim v čebelarjenje ... -)

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. januar 2009, 11:24

men tud - zbuja simpatije. x:)x

oh, jaz sem se vecji lenuh plus - a bi se cebele selile povsod z mano al kaksne vijevaje bi mela, da/ko/ce bi mela nekje en kao placek pa bi jih vozakala sem pa tja. xDDx x:px
k naju je hotel en od cebelarjev na vsak nacin prepricat, da nama podari en roj. xDDx (kao, sej ga mava lohk clo na balkonu x:px)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. januar 2009, 15:21

Vsekakor dejavnost, katera mi zbuja simpatije. -)
Sem pa lenuh, zato se sam [še] ne spravim v čebelarjenje ... -)



men tud - zbuja simpatije. x:)x

oh, jaz sem se vecji lenuh


Tud jst s'm lenuh in absolutno se mi ne ljubi čebelarit. To počnem zaradi sadnega drevja, katero je prazno, če ni čebel - daleč naokoli ni nobenega čebelnjaka. Pa še nažgale so me lani dvakrat, k prasca. Enkrat sem dobu v glavo in vrat tolk šusov, da je bla totalna kriza in sem meu ene pol ure totalno srčno aritmijo + nisem mogel refleksno dihati. Če bi me zgrabila panika, bi zelo verjetno guznil. Uspel sem se umiriti in dihati "z voljo", pol je pa čez cajt minil. In nakonc sem si seveda rekel - le kaj mi je tega treba ...
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. januar 2009, 16:09

stekam cist.. tko sm jaz bla skor prakticno *prisliljena* furat nekaksen vrt in sadovnjak nekoc. x:px xyesx
sej je blo lustn.
sam mene uni srseni pa slepci niso nc popikal.

in to zna bit grozn (sem bla kot majhna alergik in nekoc sem dobila nekaksno koprivnico na seno ali zdravila ali na bogve kaj in sem se skor zadusila ponoc, sproti med tem sem pa nekak sanjala, da me je cebela picila v grlo <pa me ni>), tko da iskreno socustvujem in dbest da si tok super *ravnal* :palec: (tko k je treba xDDx) in da je vse ok.
mas pa totalen plus! xokx cepil si se totalno, zdej te morda magari osa al pa srsen pic, pa te nou zvil. x8Dx xDDx

mojga frenda je, ko je bil majhen, picila osa in mu je pomodrela cela noga in zatekla!! x:Ox (predtem ocitno ni nikol prislo do tega, skratka, ni vedel, do tedaj, da je alergicen!)...

no in si skratka zdaj cepljen. xDDx to je pa tud ok. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 12. januar 2009, 20:27

Zaščitna čebelarska oprema
http://www.logar-tra...klasid=10550000
http://www.logar-tra...=...0000&stran=

#22 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. januar 2009, 21:23

mojga frenda je, ko je bil majhen, picila osa in mu je pomodrela cela noga in zatekla!! x:Ox (predtem ocitno ni nikol prislo do tega, skratka, ni vedel, do tedaj, da je alergicen!)...

no in si skratka zdaj cepljen. xDDx to je pa tud ok. x:)x


Ne vem, če je glih tko. Ko se mi je "tisto" zgodilo, sem šel potem k zdravniku, da mi da za kak tak slučaj kaj zares močnega. Pa je rekel, da je možno, da sem dobil tolk strupa, da mi sedaj tableti ne bodo prijeli. Torej, ne da sem cepljen, ampak obratno, da je možno, da bo še večja pizdarija.


Zaščitna čebelarska oprema
http://www.logar-tra...klasid=10550000
http://www.logar-tra...=...0000&stran=


Zaščitno obleko imam in vse do avgusta nisem imel s čebelami nobenih problemov - delal sem z njimi brez rokavic, Problem je nastal konec avgusta, ko je bilo treba iz satov pobrati zdravilo proti varoji. Takrat nimajo paše in so itak tečne, ampak pr men so ble pa kakih 10 dni prou penaste. Ko sem recimo umaknil dvgnil sat, je bilo na meni v hipu vsaj 500 čebel (verjemi, da ne pretiravam). Naenkrat sem čutil, da mi lezejo po glavi in vratu (zaščitna mrežica ima eno elastiko, ki ne dihta čist) in takrat sem le še zašibal proti bajti in v kopalnico. Preden sem se slekel in stopil pod tuš, sem jih že orenk fasal.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. januar 2009, 21:29

Ne vem, če je glih tko. Ko se mi je "tisto" zgodilo, sem šel potem k zdravniku, da mi da za kak tak slučaj kaj zares močnega. Pa je rekel, da je možno, da sem dobil tolk strupa, da mi sedaj tableti ne bodo prijeli. Torej, ne da sem cepljen, ampak obratno, da je možno, da bo še večja pizdarija..

mozno, ja, zal, sem tud sama kasnej na tocn to pomislila; da si preprosto dobil ze tok tega strupa, da bo vse cez mero... (oz. bi blo ob morebitnem ponovnem gajstnem piku). :||

No upam da do tega ne bo prislo. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 13. januar 2009, 08:58

Jaz sem si celo življenje želel biti čebelar.
Evo kljub pikom in aritmiji, Nosorog, sedaj lahko rečem da ti zavidam. :C:


Mislim, da se zajebavaš. Če bi blo tole res, bi zraven prislonil zelenega smeška. Vsak otrok ve, da je zavist zelena ...

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#25 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 13. januar 2009, 10:36

http://www.cebelarst...rote/strup.html
"Zdravilni učinki čebeljega strupa
Splošno znane ugotovitve iz ljudskega zdravilstva, pa tudi izkušnje številnih zdravnikov kažejo, da ima čebelji strup določene zdravilne lastnosti.
Način delovanja še ni dovolj dobro raziskan, potrjeno pa je, da čebelji strup v določenih primerih zmanjšuje in odstranjuje bolečine,
znižuje krvni tlak,
zmanjšuje količino holesterola v krvi,
povišuje splošno napetost mišičnega tkiva in
povišuje delovno sposobnost organizma."
http://www.cebelarsk...ebeljistrup.php




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0