Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Dominanta v Chartu


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
8 komentarjev na to temo

#1 polycrab

polycrab
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

hojla,
Novi formu mi je zelo všeč!

ravno sem kolegu naredila horoskop in se pri njegovem Uranu v konjunkciji z ascendentom spomnila na to temo - dominantni planet v karti.

nekje sem brala, da pač vsaka astrološka šola zagovarja svoj način ugotavljanja dominante -
planet, ki je zelo aspektiran
ali nasprotno, tisti, ki 'diha' kot je nekje rekla Marsa
ali planet, ki je v konjunkciji s koti (ASC, IC, DC in MC)
ali pa, če je stelij v nekem znamenju se smatra za dominanto planet, ki vlada temu znamenju (npr. stelij v Dvojčku, dominanta je Merkur)...

Zanima me kaj vi mislite o tem, kako vi najdete in občutite dominanto.
Vem, da se nekje da to izračunati, vendar bi raje osebno mnenje.

No, pri tem kolegu je ta Uran na ascendentu res močan in opazen, poleg tega je tudi močno aspektiran (tip je res čudak )
Jupi - ali kdo drug - če se ti ljubi, a lahko pogledaš kje imam jaz dominanto in kje moj partner?
Če nimaš več podatkov:
jaz: 27.06.1977 ob 20.05 LJ, on pa: 17.08.1981, 4.07 LJ.

Domnevam, da je moja dominanta Saturn - saj jo tudi sama pogosto začutim Objavljena slika Je vladar ascendenta in tudi najbolj aspektiran), vendar imam hkrati Uran-konjunkcija-MC, Mars-konjunkcija-IC in Sonce-konjunkcija-DC!
Za partnerja pa nimam pojma - mogoče Neptun ki je najbolj aspektiran?

Hvala, pa sori, če težim x:Ix

#2 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Polycrab dominanten?
Najprej o pojmu - da vidim ce sem te razumela, torej isces planeta ki vlada nad vse druge planete in hise?
Pri hisah upostevas znak ki stoji na zacetku hise nato upostevas planet ki te pelje v drugo .... dokler ne vidis kater planet prevladuje
Naprimer merkur stoji v drugi hisi dvojckov, torej je tukaj vladar merkur
merkur je v konjukciji z venero tudi v dvojcku ker vlada venera nad tehtnico, pogledas v kateri hisi stoji tehtnica, nato kateri znak stoji na zacetku hise ce je to devica je zopet merkur vladar.
in tako dalje....
upam da je to to ??

zate bom ti povedala jutri
moram laufat na drugi komputer...
Jupi

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Polycrab - Uran na Asc je v mnogocem podoben Uranu na MC (ki pravis, da ga imas sama) - le da je na Asc se vecji poudarek na videzu, sami pojavnosti (npr. velike oci posebne barve, bleda koza, kaksna druga posebnost ali znacilnost, poleg - v obeh primerih - mocne individualnosti), MC pa odraza bolj podrocja in tudi dejavnosti, na katera smo to individualnost potem tudi prenesli oz. kjer smo jo -bolj ali manj uspesno, odvisno od drugih aspektov - sfurali... Npr. pocnes, ukvarjas se z necim "nenavadnim", ne povsem obicajnim...

Ta "dominanta" - tezko je reci.
Obstaja nacin, ki ga omenja Jupi, vendar sama nikoli ne ravnam po tem.
Takole se loti tega koncnega dispozitorja tudi softver...

Meni se zdi point interpretacije osebnega horoskopa ravno v njegovi indiviudalnosti in enkratnosti....
Tako redko sami s svojim, cloveskim cutom "dobimo ven taksno sliko" kot jo npr. poda racunalniska obdelava nasih podatkov.

Menim, da je najpomembneje pri izdelavi Charta najprej narediti podrobno analizo, iz nje pa SINTEZO, sicer bomo dobili samo kup nametanih podatkov - pomenili nam bodo nekaj samo tisti, ki se nam bodo v tem momentu poklopili v nase zivljenje ali nas bodo v tem trenutku najbolj zanimali - ostalo bomo preslisali in dali na stran, nasa glava in misli pa bodo obremenjene z nestetimi podatki.

Menim, da je zadeve najprej potrebno pregrociti (kot se je izrazil Douglas Adams), da jih potem lahko interpretiramo, iscemo potem v koncni fazi tudi te vladarje itd.

Sama imam npr. dober primer - stevilne Ribe, njihov vladar (najbolj aspektiran med vsemi planeti, prakticno ne diha) pa je v konjunkciji z ASC - torej - nedvomno v vseh analizah prevlada Neptun.
No, pa ni cisto tako.

Ponavadi se ti vplivi vladarjev itak prepletajo in delujejo z vzajemno mocjo ali pac enkrat, v tej in tej situaciji (ki se, jasno, sklada tudi s polozajem na nebu) obnasamo in delujemo tako, drugic spet drugace - enkrat deluje planet z bolj izostreno mocjo, drugic spet pa se njegov vpliv prepleta z drugim, ki je trenutno najbolj mocen.
Pa smo tako pri tranzitih itd...

Mislim, da si enkrat ze nekje omenjala tega Saturna in sem ti rekla, da si tipicen primer prikritega delovanja mocnega Saturna... A tedaj sploh nisem vedela, da si tudi v ASC Kozorog.
Potem je ta vpliv jasno se mocnejsi.

Morda te bo zanimalo, kako te jaz vidim, ki te ne poznam in ne poznam tvojih polozajev... razen rak, asc kozorog in luna v skorpijonu... in te polozaje, ki jih sproti omenis (npr. Uran na MC itd)...

Menim, da imas zelo mocno delujoco os Rak/Kozorog (* in to se tudi poklopi s tistimi vozli tam, ko sva s parimi besedami se dotaknili.
Mislim, da je precej mocen tudi Uran (morda se posebno v tem, zadnjem casu), pa tudi Pluton ti dela ravno tako mocno, da ti poleg Saturna tudi on vcasih kaksno zagode.
Sicer si tudi precej Lune in merkurja :), morda pa imas tudi kaksen pomemben kot z Jupitrom.


Mislim, da so najpomembnejsi in nabolj opazni vplivi konjunkcij s koti (s tem mislim predvsem asc in mc) in Soncem in Luno.
Nadalje so najpomembnejsi seveda steliji (tu gre pac za se vec tock, ki so vkljucene), potem pa seveda tudi ostali aspekti - poudarek je predvsem tudi na tocnosti aspektov - najbolj precizni delujejo z ekstremno mocjo, nekaj pa vpliva tudi to, ali se planet priblizuje v konjunkcijo ali odhaja iz nje.
Spet pa je te aspekte potrebno obravnavati individualno, iz primera v primer - saj smo ugotovili, da je lahko tisti planet, ki sploh ni aspektiran, zelo mocno delujoc, ker diha, je sproscen.
Imas tudi planete, ki delujejo z vzajemno mocjo (mutual dispositors).

O tem (o teh moceh planetov, kaj najbolj izstopa, kaj je najbolj opazno ipd...) smo v zacetku ze precej govorili (*tudi zato se zdaj ne pridruzim cisto vsaki taki debati).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 polycrab

polycrab
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

hvala hvala hvala obema!
LP

#5 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

polycrab pri tebi je to venera
pri omenjenem fantu pa sonce in merkur
lep pozdrav
Jupi

#6 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 14. oktober 2002, 01:00

Saj res, kako pa kaj luninsoftver, kako pa ta racuna dominanto?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. februar 2004, 18:42

*LN astrosoftver je zdaj drug, kot ta, ki smo ga tu omenjali (*v casu, ko je bila aktivna tale tema) - tedaj je bil najet, zdaj pa je avtorski - tako teh nadgradenj se nisva sprogramirala... :)

Bo pa seveda tudi to...
Ima pa vsak softver, vsak astrolog, nekako svoj sistem opredeljevanja 'dominantnosti' oz. kljucnih dejavnikov Charta.
Ne dvomim, da bo tudi tu se kdo kaj dodal. :) :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 11. februar 2004, 20:17

Ohja jst morem met zadno besedo tko da... :) dodam dodam dodam, do dam do dam do dam, ti dam do dam tidam dodam.... :) kot smrketa... ejha, se eno vprasanje, mislim da iz ene druge aah jebat ga grem rajs tja pisat, od kar ni vec svobode govora (da naum kake buske spet dobil)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#9 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 11. februar 2004, 20:21

ker pa ocitno ne najdem (najbrz k ne znam prav napisat) najvisji kulminalni planet ja, ajd rekla si da ga nimam, kul, se strinjam, razlicni softverji, mi kazejo kot ta nad planet, luno, k je najblizje mcju.. .( v 12 hisi) zato seveda pameten astrolog rece da tega nimam k je predalec, ampak nekaj drugega me pa res zanima, recimo da mas chiron, cist na vrhu, na mcju, a je potem to tvoj najvisji planet, kulminalni planet (kako se to napise.... damn ta merkur retro)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0