Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako do EKO elektrike?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
132 komentarjev na to temo

#76 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 24. februar 2010, 10:34

free, kaj ga že dolgo nis namočil, da maš izpade, al kaj?
Če si ti funkcionalno nepismen, ti jaz ne morem pomagat :sori:
govorim ti "kako", pa če ne znaš brat, ...
pol MARŠ nazaj v OŠ :vragec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#77 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. februar 2010, 10:35

a dej no... .lapas kr neki, pa ne znas tega argumentirat! Sorry.
Noces bloka 6, in pravis da moramo zmanjsat potrostnitvo. oK, torej KAKO ga po tvoje zmanjsat! Namrec ocitno imas nacin in vedeje o tem kako bos slovence prepricala da postanejo mansji potrosniki. x:o)x
in potem mi klele pises kako ti kao neki sparas z energijo x:o)x mislm....
ne vem, al se neumno delas ali pa se sploh nima smisla menit, ker ne dojemas.

Torej ce nimas alternative, ostane zgolj blok 6! Pa ce ti to pase ali ne. Itaq da nobemnu ne bo pasalo, ker bomo vsi to placevali! In dokler ne bomo kot druzba dovolj osvesceni, bomo pac rabili razne bloke 6 ipd megalomansko drage projekte, ker pac tako veliko trosimo. Ze sedaj, ko tule lapava trosiva elektriko.

free, kaj ga že dolgo nis namočil, da maš izpade, al kaj?
Če si ti funkcionalno nepismen, ti jaz ne morem pomagat :sori:
govorim ti "kako", pa če ne znaš brat, ...
pol MARŠ nazaj v OŠ :vragec:



#78 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 24. februar 2010, 11:28

tralala hopsasa, zgleda nas je več: http://www.finance.s...-6?src=pj240210

:frog:

dost žalostno, da kontradikorno pišeš (dej si enkat preber, kaj maš ti v podpisu, kaj pa dejansko produciraš na tem forumu), sicer pa, kaj se s tabo menim :fiju:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#79 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. februar 2010, 11:42

Ja in? A to je tvoj argument x:Dx anketa!
Alterantive bloku 6 so pa kje? Ocitno si zagovornik novega bloka jedrske elektrane al kako? Namrec od tebe se nisem slisal kaksnih predlogov razne tega da naj zmanjsamo potrosnistvo x:o)x pa se to ne znas napisat kako. Noces bloka 6, torej hoces kaj? Hoces kako? Tvoja argumentirana alternativa je? x:o)x
Ocitno je ni! Si zgolj le proti, brez da ponudis alternativno, kljub temu, da ves, da potrebujes/mo elektriko.

Tvojega argumenta torej se vedno od nikjer x:o)x Ocitno si proti, ker je vecina proti x:o)x
Kontradiktrono najbolj pises ti, s tem da si nekaj proti, pa ne ponudis drugacne resitve! to je zame bolj kontradiktorno kot pa zagovarjat blok 6 in videt da dejansko v slo. nismo sposobni kaj drugega (ocitno) narest. Vsaj izgleda tako.
Danes je ocitno nekaj ljudi proti mnogih zadevam, tudi proti bloku 6, toda ko zvecer prizgejo tv ali gredo na internet, se pa nihce ne vprasa od kje jim energija zato! Kaj sele da bi se bili pripravljeni odreci temu in rajsi brat knjige ob svecah recimo x:o)x Aha, zihr.

Torej je vprasanje bolj, zakaj se jaz menim z nekom ki je proti, a svoji nasprotnosti nima pravzarpav nikarksnega argumenta, kaj sele alternative ali kaksne logicne obrazlozitve! x:o)x :P

tralala hopsasa, zgleda nas je več: http://www.finance.s...-6?src=pj240210
dost žalostno, da kontradikorno pišeš (dej si enkat preber, kaj maš ti v podpisu, kaj pa dejansko produciraš na tem forumu), sicer pa, kaj se s tabo menim :fiju:



#80 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 24. februar 2010, 11:47

free, kaj ga že dolgo nis namočil, da maš izpade, al kaj?
Če si ti funkcionalno nepismen, ti jaz ne morem pomagat :sori:
govorim ti "kako", pa če ne znaš brat, ...
pol MARŠ nazaj v OŠ :vragec:


če tole ne bi bla glih kuki, k je zmeri tko simpatično odbita, bi še mislu, da ga ena dolg ni worenk fasala x:px x:)x x:Dx
drgač pa... jes ga tut že dolg nism namoču. x:o)x
pa k te je sama dobrota... a loh kej pomagaš? :vio: na old fešn bio kmečki način x:Ix ker... odkar mam traktor z vsemi priključki, samo še fukam na roke xcivx x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#81 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 24. februar 2010, 11:49

ti pa rad selektivno bereš, kaj x;)x
aja, ti sploh NE bereš, kaj pišejo/mo drugi, ker te to ne zanima, hkrati pa si vse preveč okupiran s svojimi pisarijami o "svem i svaćem", a v biti pojma nimaš x;)x
pravi mali ekofašistek x:Xx

p.s.
kako kaj prodaja anionskih vložkov :inocent:

če tole ne bi bla glih kuki, k je zmeri tko simpatično odbita, bi še mislu, da ga ena dolg ni worenk fasala x:px x:)x x:Dx
drgač pa... jes ga tut že dolg nism namoču. x:o)x
pa k te je sama dobrota... a loh kej pomagaš? :vio: na old fešn bio kmečki način x:Ix ker... odkar mam traktor z vsemi priključki, samo še fukam na roke xcivx x:Dx

še eden iz vrst fukfehtarjev :wOOt:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#82 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. februar 2010, 12:00

kaj, a ne mores ostat pri vsebini debate, ker nimas argumetnov al kaj! x:o)x Se vedno nisi podala alternative bloku 6 in odgovora na to, kako mislis slovence osvestiti da bodo manj potrosni! Si pa proti, ker je moderno al kaj x:o)x xrolleyesx
Ce sem karkoli izpustil (sigurno ne namenoma) mi lahko ponovnom napises? Samo mislim, da se izogibas odgovoru, ker ga enostavno ne ves!

ti pa rad selektivno bereš, kaj x;)x
aja, ti sploh NE bereš, kaj pišejo/mo drugi, ker te to ne zanima, hkrati pa si vse preveč okupiran s svojimi pisarijami o "svem i svaćem", a v biti pojma nimaš x;)x
pravi mali ekofašistek x:Xx


a te res zanima al kaj? kaj ima to veze s to temo? no, pac potrjujes da nimas argumetnov. kaj cmo, samo ne vem zakaj je tako tesko priznat to xrolleyesx

p.s.
kako kaj prodaja anionskih vložkov :inocent:



#83 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 24. februar 2010, 12:01

še eden iz vrst fukfehtarjev :wOOt:


ne ne...
prosu sem za pomoč in ne fuk x:Ix x:Dx
žal, moram it, pa tko luštn je ratal in tko sproščeno, k ne delamo škode naravi in smo na eko štromu. to pa je itaq že teren soli, tko da... o stane x:Dx
dejmo še njega mal jebat x:px x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#84 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. februar 2010, 12:02

no, tak nivo komuniciranja je vsekakor bolj podoben tebi. x:o)x :o|o: ocitno ti je tesko ostat pri vsebini teme.

Torej tvoji argumenti zakaj ne blok 6 in kaksna je zanj alternativa!? (razen tega da bi slovence prepricala da postanejo manjsi potrosniki) x:o)x je?

še eden iz vrst fukfehtarjev :wOOt:



#85 Malgaj

Malgaj
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 24. februar 2010, 12:40

Še vedno mislim, da je NEK najboljša rešitev. Tisto o sončnih celicah me ne more prepričati, saj v ceno le-teh ni všteta cena zemljišča kamor bi jih postavili (da o posegu v okolje sploh ne govorimo). Jedrski odpadki (visoko radioaktivni) tudi niso tak problem, glede na to da lahko ostanejo v bazenih dokler se ne zgradi tisto odlagališče. Mislim, da je res prišel čas da začnemo gledati tudi na izpust škodljivih plinov (ki je pri TEŠ neprimerno večji) in nehamo uničevati okolje.
Edini problem, ki ga vidim pri gradnji nuklearke je dolga doba izgradnje

#86 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. februar 2010, 12:58

S tem ne strinjam. Malo se pozanimaj koliko bo stal samo poizkusni reaktor ITER! x;)x
(cca. v celoti menda namenjeno cca. 10 miljard EUR).
S tem denarjem bi lahko uvedli veliko trajnostnega izkoriscanja obnovljivih virov energije.



Kako si pa prišel do te cifre. Jaz sem mislil bolj na preureditev JE Krško. Samo reaktor in določene dele bi bilo treba zamenjat. Če pa sešteješ koliko denarja se da za predelavo jedrskih odpadkov.....in vse kar je s tem povezano, se pa investicija splača. Mislim pa da bi bilo vse skupaj okoli 2-3. milijarde. Bi se pa na to zgoraj našteto hitro povrnilo. Sigurno prej kot v 10. letih. Drugače so pa rusi, indijci in kitajci dosti naprej pri tem in ne govorijo radi detajlov. To so pa države ki so po uradnih standardih še bolj revne. In kako si lahko one to privoščijo, če ni nekaj na tem kar multinacionalke nočejo da zvemo. x:Dx

Me pa zanima zakaj se američani toliko zanimajo za poizkuse Nikole Tesla in brskajo po njegovih raziskavah celo po Srbiji. Ena stvar ki jo je omenjal so tudi magnetna polja Zemlje in kako bi jih lahko uporabil za prevoz z javnimi sredstvi in to zastonj. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#87 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 24. februar 2010, 13:10

Ja in? A to je tvoj argument x:Dx anketa!
Alterantive bloku 6 so pa kje? Ocitno si zagovornik novega bloka jedrske elektrane al kako? Namrec od tebe se nisem slisal kaksnih predlogov razne tega da naj zmanjsamo potrosnistvo x:o)x pa se to ne znas napisat kako. Noces bloka 6, torej hoces kaj? Hoces kako? Tvoja argumentirana alternativa je? x:o)x
Ocitno je ni! Si zgolj le proti, brez da ponudis alternativno, kljub temu, da ves, da potrebujes/mo elektriko.


Kako zmanjšat potrošništvo /če je to sploh dobr, mislm, kar se, kva že, recesije tiče/, pravzaprav porabo štroma?

Podražit silno štrom nad določeno porabo. Če ta ukrep ne bo zmanjšal porabe, bo pa prinesel dnar za gradnjo alternativnih virov, recimo fotovoltaičnih central, novogradnjo in nadgradnjo hidrocentral in če k temu dodaš še že itak rezerviran dnar za te6, mislm, tko na prst, da smo pa že tle nek. Če del tega dnarja preusmeriš v izobraževanje o pomenu eko karkol /tud šparanja pri štromu in nasploh/ in v izobraževanje o pomembosti komunikacije v odnosih in njihovi dinamiki /ker zna ostat več cajta zanje, a ne/, se pa mrbit s tem že ustvarja osnova za presežke v proizvodnji štroma na mal daljši rok /a ti vidš, kva pomen kvalitetna komunikacija/. In to brez te6. Prihranki zarad manj bolniških /ker bi bilo okolje manj usrano, ljudje pa manj v stresu in s tem blj zdravi.../ so pa že čisti dobiček.

A so argumenti dost dobri zate?

:8):

xDDx

U jebenti. Nisem pa upošteval, da bi moral vsi paraziti tud ostat brez svojih deležev. Nak, ne bo šlo. Žal.
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#88 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 24. februar 2010, 13:13

še enkrat, posebej za tumastega freeja, tokrat boldano

...
predvsem menim, da je treba potrošništvo (katerokoli) zmanjšat!
V praksi to izgleda tako, da večinoma pešačim, kolesarim, prisedem v avto, izjemoma se peljem s svojim skoraj 18 let starim Axlom z dokaj nizko porabo bencina (6L/100km-tako pravijo, merit nisem šla). Kupujem oblačila/obutev takrat, ko jih res potrebujem, iz kvalitetnih (naravnih) materialov. Jem pretežno lokalno (upam, da je tist radič res pridelan v SLO, zaupam pač svoji Primorki). Za vsak nakup se vprašam, ali je to zame res nujno in potrebno in ne morem živet brez tega. in s to filozofijo posiljujem okolico. Včasih si kej privoščim kar tako, ker je glih sreda x;)x (v smislu ni življenjskega pomena, kako drobno radost, ki razveseli oko, se pa trudim to zminimalizirat na letni kvartal). Ugašam luči, povsod mam našraufane varčne lampe. Ločujem odpadke, in okolico morim z doslednim ločevanjem. Pobiram pasje dreke in naključno odmetane smeti-čips vrečke npr, embalaža od Mcshita. Radiatorje mam odprte samo v spalnici in kopalnici, delno v dnevni, drugje so zaprti. Ne uporabljam klime (v pisarni, doma in v avtu je itak nimava. Pralni stroj pere ponoči. Redno odtaljujem zamrzovalni predal v hladilniku.
Se pravi, trudim se zmanjšat lastno porabo električne energije in to dotajčit/prepričat svojo okolico. To JE dovolj.
Ne kupujem high tech zadev samo zato, ker majo "vgrajene LED lučke in so A razred", če mi stara naprava dobro dela (odpadki!).
To je moj odgovor na tvoje drugo vprašanje x8Dx
...

sprememba pri sebi, lastnem delovanju in s tem vzgled/spodbuda ostalim.
Predvsem ne glumim gljive x^x

A ti je " želiš kaj spremeniti -> bodi sprememba" kaj znano :inocent:

***
za vložke pa: :sori:
bo pa kje drugje bolje :palec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#89 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. februar 2010, 13:23

Iz pogovora in casopisa.
No, glede na zgornji intervju. Ce bi bila zadeva res tako enostavna, bi preurejali tudi druge jedrske reaktorje, pa jih ne! So sli gradit novega, dragega. Poglej si intervju. Sicer pa pove precej pomembnih stvari. Tudi to, da je to energija za konec stoletja, ne pa sedaj!

Ja, menda zaradi blaznih stroskov so EU, Kitajska, ZDA, Rusija, itn, bili najprej skupaj v kapmaniji za izgradnjo reaktorja, americani so potem sli na svoje oz, menda druge tehnologije. Se pravzaprav ne spomnim vec tocno kaj smo se pogovarjali.

Ne vem. Tesla pa je bil itaq ze precej "napreden" :vio:

Kako si pa prišel do te cifre. Jaz sem mislil bolj na preureditev JE Krško. Samo reaktor in določene dele bi bilo treba zamenjat. Če pa sešteješ koliko denarja se da za predelavo jedrskih odpadkov.....in vse kar je s tem povezano, se pa investicija splača. Mislim pa da bi bilo vse skupaj okoli 2-3. milijarde. Bi se pa na to zgoraj našteto hitro povrnilo. Sigurno prej kot v 10. letih. Drugače so pa rusi, indijci in kitajci dosti naprej pri tem in ne govorijo radi detajlov. To so pa države ki so po uradnih standardih še bolj revne. In kako si lahko one to privoščijo, če ni nekaj na tem kar multinacionalke nočejo da zvemo. x:Dx

Me pa zanima zakaj se američani toliko zanimajo za poizkuse Nikole Tesla in brskajo po njegovih raziskavah celo po Srbiji. Ena stvar ki jo je omenjal so tudi magnetna polja Zemlje in kako bi jih lahko uporabil za prevoz z javnimi sredstvi in to zastonj. xDDx



#90 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. februar 2010, 13:31

Kaj pa gospodarstvo? Kako se bodo podjatja, industrija odzvala na podrazitve? x;)x Kako socialno ogrozeni?
Mislim, da nismo "tle". Zal. Seveda pa oba ugibava.

Izbrazevanje - strinjam zelo. Toda zal to ne more biti tako kratkorocen proces! Zal. Sicer pa izobrazevanja ze potekajo.

Hocem rect, eno je teorija, v praksi pa je stare kozle tesko spreminjat! x:o)x s posebej kadar govorimo o tem da se obdrzi cimvec delavnih mest, tudi tam, kjer procesi niso ravno ekolsko naravnani.
Torej stvari niso tolk CB, temvec zelo povezane med seboj. ce vzames tu, mora nekdo placat na drugem koncu. Tudi zato pa je politika in taksan kot je x;)x :o|o:

Niso. Vsaj dokler ne vidim konkretnih izracunov in predvidevanj, oziroma konkretno argumentiranih nacrtov uspesnosti! x^x :sori:

No, tudi to je lahko problem.

Podražit silno štrom nad določeno porabo. Če ta ukrep ne bo zmanjšal porabe, bo pa prinesel dnar za gradnjo alternativnih virov, recimo fotovoltaičnih central, novogradnjo in nadgradnjo hidrocentral in če k temu dodaš še že itak rezerviran dnar za te6, mislm, tko na prst, da smo pa že tle nek. Če del tega dnarja preusmeriš v izobraževanje o pomenu eko karkol /tud šparanja pri štromu in nasploh/ in v izobraževanje o pomembosti komunikacije v odnosih in njihovi dinamiki /ker zna ostat več cajta zanje, a ne/, se pa mrbit s tem že ustvarja osnova za presežke v proizvodnji štroma na mal daljši rok /a ti vidš, kva pomen kvalitetna komunikacija/. In to brez te6. Prihranki zarad manj bolniških /ker bi bilo okolje manj usrano, ljudje pa manj v stresu in s tem blj zdravi.../ so pa že čisti dobiček.

A so argumenti dost dobri zate?

:8):

xDDx

U jebenti. Nisem pa upošteval, da bi moral vsi paraziti tud ostat brez svojih deležev. Nak, ne bo šlo. Žal.



#91 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 24. februar 2010, 13:38

Kaj pa gospodarstvo? Kako se bodo podjatja, industrija odzvala na podrazitve? x;)x Kako socialno ogrozeni?
Mislim, da nismo "tle". Zal. Seveda pa oba ugibava.

Izbrazevanje - strinjam zelo. Toda zal to ne more biti tako kratkorocen proces! Zal. Sicer pa izobrazevanja ze potekajo.

Hocem rect, eno je teorija, v praksi pa je stare kozle tesko spreminjat! x:o)x s posebej kadar govorimo o tem da se obdrzi cimvec delavnih mest, tudi tam, kjer procesi niso ravno ekolsko naravnani.
Torej stvari niso tolk CB, temvec zelo povezane med seboj. ce vzames tu, mora nekdo placat na drugem koncu. Tudi zato pa je politika in taksan kot je x;)x :o|o:

Niso. Vsaj dokler ne vidim konkretnih izracunov in predvidevanj, oziroma konkretno argumentiranih nacrtov uspesnosti! x^x :sori:

No, tudi to je lahko problem.


Zdej pa res vidm, da prebereš tist, kar hočeš prebrat in ne tist, kar piše. xnckrivx

Tud prou.

xDDx
xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#92 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. februar 2010, 13:46

zelo strinjam s lastno spremembno. To je meni precej jasno ze kaksnih 15-20 let, vsaj kar se ekologije tice. Ampak glede na debato, pa to pac ne bo dovolj ane, da bos ti s tvojim vzgledom dovolj mocno vplivala na prebivalce slo., da bo nasa poraba manjsa. O tem je bilo govora!
Bo treba gospodarko in politicni zastavit zadeve sedaj ko smo zamudili destletja. Smo precej v sosu, ker smo zelo odvisno od energije drugih drzav (spomni se dobave plina). Zato gre.

Osebno mislim, da je zmanjsanje potrosnistva sicer le en od nacinov, ki deloma lahko vpliva in ze tudi vpliva na zmanjsanje energije (ravno sem zasedil neke statistike, da smo v porabo zmanjsali), osvescanje ljudi dela svoje in tako je prav! :palec: je pa to se vedno mali del.
Tu pa so se vedno problemi prehodnega obdobja! Do takrat ko bo fotovoltaika cenejsa, do takrat ko bo vsako gosodinjstvo imelo svoje aparate za pretvorbo energije iz odpadkov ipd... recimo. Mislim, da nam znanost, znanje pri tem lahko zelo pomaga! Ampak zato potrebujemo elektriko. Za to prehodno obdobje, da pridemo do tja. Vmesna pot se mi zdi se najbolj pomembna.

Verjetno ni veliko slovencev, ki kupujejo modro energijo in s tem podpirajo rast novih slovenskih HE, pa bi jo lahko v vecjem merilu; temvec se vedno kupujejo standaradno energijo. O takih zadevah je dobro osvescati ljudi, se bolj pa ukrepati na politicni ravni! Vecje podpore obnovljivim virom E, in manjse neobnovljivim.
S tem pa graditi vedno vec HE in lokalno necentraliziran nacin oskrbe z elektricno energijo!
Toda pot do taj ni cez noc, in morda blok 6 potrebujemo da gremo do tja kamor zelimo.
Nihca od nas pa si ne zeli tako velikih stroskov ki bodo z blokom 6. Samo, morda so sedaj nujni!?
In zanima me vase mnenje ali je temu res tako! Torej kaskne so alternative bloku 6!? A sploh so?
in ce so, bi bilo fajn da se jih tudi argumentira primerno, sicer se lahko pogovarjamo zgolj o idejah, ki so lahko bolj ali manj realne.

- Vlozki - off topic (zaradi tvoje skodozeljnosti v namisljenih zadevah):
prodaja gre, ceprav ne iz moje strani, ker se s tem ne ukvarjam kaj dosti. Smo pa naredili nov letak :vio: :palec: Gre bolj pocasi, ker mora biti del odobritve s strani podjetja iz Romunije (za celotno EU) preko katerega poteka uvoz v Slovenijo. Koliko bo bo, ce ne pa pac ne. Pravzaprav nisem bil nikoli kaj dosti vezan na ta posel kot nekateri drugi; ceprav si izgleda ti predstavljas drugace. Zadeva je na zacetku, in ce se hoce speljat, bo treba najprej kaj vloziti. Druga zadeva pa je ekoloskost produktov - v tem je tudi meni nekaj spornih okoliscnin. Sem o tem ze pisal v temu namenjeni temi.
Ocitno ti od nekje neki podatki, ki pa so pac interpretirani po tvoje ali tistega ki ti jih je podal. Rekla kazala. x:o)x Torej, ce imas probleme z vlozki, si lahko tudi bolj konkretna z vprasanji v to nemenjeni temi.
Dejstvo se vedno ostaja: ne poznam niti ene zenske, ki jih je probala in rekla da niso dobri, temvec so vse rekle da so super! In ostaja dejstvo, da so nekaterim zenskam dejansko pomagali k boljsemu zdravju oziroma dolocenih zdravstvenih tezavah. Predvsem vnetja in kozne bolezni. Kolikor je meni znano.

še enkrat, posebej za tumastega freeja, tokrat boldano

sprememba pri sebi, lastnem delovanju in s tem vzgled/spodbuda ostalim.
Predvsem ne glumim gljive x^x

A ti je " želiš kaj spremeniti -> bodi sprememba" kaj znano :inocent:

***
za vložke pa: :sori:
bo pa kje drugje bolje :palec:



#93 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. februar 2010, 13:59

Ja, ok, sem prvi stavek na hitro prebral, ko si rekel, podraziti energijo (brez da bi videl nad doloceno porabo).
Sicer pa vseeno, milsim, da so tvoje ideje so zal pomoje prevec nerealne. Sorry, samo tako je moje mnenje. Bi pa bil vesel da imas prav. Visanje cene nad doloceno porabo, pomoje ne more prinest dovolj denarja. Sicer pa dobra ideja, ki bi jo itaq bilo dobro speljat. Samo ostaja vprasanje koliksna je meja in kdo bo dolocal mejo porabniku!? Kaj bi to potegnilo za seboj? Ce gre za industrijo in proizvodne procese je omejevanje se toliko tezje. Kar pa se tice individualnih porabnikov oz. gopodinjstev, pa bi to morda lahko storili, toda nisem siguren, da bi govorili o nekih blaznih zneskih.
Ce pa imas prav, pa super, veselo na delo! Predlagaj parlamentu! x:)x :palec: :palec: Se prej pa nekomu, da izracuna ali je ideja prakticno utemeljena ali ne.

Ok, zdej sem klical elektro Lj. in so mi povedali, da to ze obstaja, da se placa vec nad doloceno porabo.
Hkrati, da smo slovenci zelo potratni (nic novega sicer) in da sicer ne vedo akj bi se lahko zgodilo, ce bi se cena ze dodatno zvisala za vecje porabnike. Bi pa ocitno do bilo dobro, ker energije ne znamo cenit dovolj. Bistvo pa je, da moramo sedaj energijo na veliko uvazati in je vprasanje koliko to stane in koliko bo stala izgradnja novega bloka 6 v primerjavi!
Raba energije je zgolj del problema in ne verjemem, da z osvescanjem lahko v toliko zmanjsamo rabo, da nobega bloka 6 ne bomo potrebovali.
Ce imam prav pa ne vem. Mislim ,da potrebujemo nove tehnologije in zacasno bloh 6.

Ok, zdej sem klical se na ministrstvo. Veliko tega mi je povedala oseba tam. :palec:
75% porabe v slo. je v gospodarstvo, ne gospodinjstva.
Pravi, da so nekateri ukrepi ze taksni da uvajajo manjse potrosnistvo, hkrati pa, zakaj bi podjetja ki nam dobavljajo energijo hotela, da mi trosimo manj energije x;)x jim ni v interesu! Razen, ce drzava placa vec zato, da nas osvescajo o manjsi rabi, kar se tudi dogaja, preko nekaterih akcij. Recimo ker je Gorenje del GENi energije, so imajo akcijo, da dobis v kolikor kupis haldinik Gorenje dobis palcane poloznice za elektriko nekaj mesecev. Itn.
Pravi pa tudi, da se bo elektrika podrazila in da ce bi hoteli realno, bi se mogla podrazit vsaj za 100%!
Namrec ce primerjamo storitve kot je internet, tv, ipd... so dosti drazje, elektriko pa porabljamo po mili volji, ker je zelo poceni! In res je v primerjavi s cenami.

Glede na tvoj predlog so podobno ze poizkusali, pa je prislo do trenja z uporabniki, ker je nkej zivelo vec ljudi kot drugje in poraba ne more biti povsod le do dolocene mere. Da pa bi sli kontrolirat koliko je v nekem stanoanju oseb, pa je po njihovo nesmisel.
V tem je tvoj predlog ocitno neprimeren, ker ocitno se zdi to prevelik zalogaj, racunt porabo na gospodinjstvo glede na stevilo oseb in kvadraturo hkrati. :o|o:


Cena elektrike verjetno ne bo drazja zaradi bloka 6, ker je ponudnikov vec (v tujini) in morajo bit nase cene tudi konkurencne (kot sem razumel), bomo pa placali samo izgradnjo, seveda iz davkoplacevalskega denarja!
Okoljske takse na poloznicah pa so tudi ze, in jih je vedno vec.... s temi pa se finacnira kaj?
Pri zeleni in modri energiji gre denar za izgradnjo novih HE, kaj pa pri drugih, normlanih, kam gre denar?

zelena energija >

Zdej pa res vidm, da prebereš tist, kar hočeš prebrat in ne tist, kar piše. xnckrivx

Tud prou.

xDDx
xsrcx


Sem pa hotel poudarit se eno zadevo, pa cakam cookie, da se kaj pove! x:Dx
Namrec ce je raba gospodinjstev zgolj 25%, lahko ljudi precej ozavescamo kar se rabe energiej tice, pa ucinek ne bo pomopozen. Ce pa jih zelimo osvescat v vecji meri, potrosnji nasploh, pa to ne moremo storiti cez noc! Hkrati pa bomo v tem casu se vedno potrebovali energijo! Ce za drugega pa rabo racunalnikov in televizij, ki jo tako radi gledamo x:Dx x:o)x

#94 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 24. februar 2010, 14:14

Niti ne, samo tvoje ideje so zal pomoje prevec nerelane in premalo kratkorocne. Sorry, samo tako je moje mnenje. Bi pa bil vesel da imas prav. Visanje cene nad doloceno porabo, pomoje ne more prinest dovolj denarja. Sicer pa dobra deja, ki bi jo itaq bilo dobro speljat. Samo ostaja vprasanje koliksna je meja in kdo bo dolocal mejo porabniku!? Kaj bi to potegnilo za seboj? Ce gre za industrijo in proizvodne procese je omejevanje se toliko tezje. Kar pa se tice individualnih porabnikov oz. gopodinjstev pa bi to morda lahko storili, toda nisem siguren, da bi govorili o nekih blaznih zneskih.
Ce pa imas prav, pa super, veselo na delo! Predlagaj parlamentu! x:)x :palec: :palec: Se prej pa nekomu, da izracuna ali je ideja prakticno utemeljena ali ne.


x:o)x

Spregledal si najblj pomemben del sporočila, zapiču si se pa v brezvezne detajle /ki sploh niso brezvezni, še manj pa nerealni sami po seb in so čist ustrezen argument proti te6/.

Kva je v mojih očeh taprav problem? Dilema, kako čimveč pajsnt v svoj žep v čimkrajšem času, oziroma v tem času, ko to lahko nardim. Pa tud če pol trava ne raste več.

In dokler bo ta dilema aktualna, zajebi eko, zajebi alternativo...ker to ni važn sploh.

:vio:
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#95 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 24. februar 2010, 14:18

zelo strinjam s lastno spremembno. To je meni precej jasno ze kaksnih 15-20 let, vsaj kar se ekologije tice. Ampak glede na debato, pa to pac ne bo dovolj ane, da bos ti s tvojim vzgledom dovolj mocno vplivala na prebivalce slo., da bo nasa poraba manjsa. O tem je bilo govora!
Bo treba gospodarko in pliticni zastavit zadeve sedaj ko smo zamudili destletja. Smo precej v sosu, ker smo zelo odvisno od energije drugih drzav (spomni se dobave plina). Zato gre.

Osebno mislim, da je zmanjsanje potrosnistva sicer en od nacinov, ki deloma lahko vpliva in ze tudi vpliva na zmanjsanje energije (ravno sem zasedil neke statistike, da smo v porabo zmanjsali), osvescenaje ljudi dela svoje in tako je prav! :palec:
Ti pa so se vedno problemi prehodnega obdobja! Do takrat ko bo fotovoltaika cenejsa, do takrat ko bo vsako gosodinjstvo imelo svoje aparate za pretvorbo energije iz odpadkov ipd... recimo. Mislim, da nam znanost, znanje pri tem lahko zelo pomaga! Ampak zato potrebujemo lektriko. Za to prehodno obdobje.

Verjetno ni veliko slovencev ki kupujejo modro energijo in s tem podpirajo rast novih slovenskih HE, temvec se vedno kupujejo standaradno energijo. V takih zadeva moramo osvescati ljudi, se bolj pa ukrepati na politicni ravni! Vecje podpore obnovnljivim virom E, in manjse neobnovljivim.
S tem pa graditi vedno vec HE in lokalno necentraliziran nacin oskrbe z elektricno energijo!
Toda pot do taj ni cez noc, in morda blok 6 potrebujemo da gremo do tja kamor zelimo.
Nihca od nas pa si ne zli tako velikih stroskov ki bodo. Samo, morda so sedaj nujni!
In zaniam me vase mnenje ali je temu res tako! Torej kaskne so laternative bloku 6!? A sploh so?
in ce so, bi bilo fajn da se jih tudi argumentira primerno, sicer se lahko pogovarjamo zgolj o idejah, ki so lahko bolj ali manj realne.

- Vlozki - off topic (zaradi tvoje skodozeljnosti v namisljenih zadevah):
prodaja gre, ceprav ne iz moje strani, ker se s tem ne ukvarjam kaj dosti. Smo pa naredili nov letak :vio: :palec: Gre bolj pocasi, ker mora biti del odobritve s strani podjetja iz Romunije (za celotno EU) preko katerega poteka uvoz v Slovenijo. Koliko bo bo, ce ne pa pac ne. Pravzaprav nisem bil nikoli kaj dosti vezan na ta posel kot nekateri drugi; ceprav si izgleda ti predstavljas drugace. Zadeva je na zacetku, in ce se hoce speljat, bo treba najprej kaj vloziti. Druga zadeva pa je ekoloskost produktov - v tem je tudi meni nekaj spornih okoliscnin. Sem o tem ze pisal v temu namenjeni temi.
Ocitno ti od nekje neki podatki, ki pa so pac interpretirani po tvoje ali tistega ki ti jih je podal. Rekla kazala. x:o)x Torej, ce imas probleme z vlozki, si lahko tudi bolj konkretna z vprasanji v to nemenjeni temi.
Dejstvo se vedno ostaja: ne poznam niti ene zenske, ki jih je probala in rekla da niso dobri, temvec so vse rekle da so super! In ostaja dejstvo, da so nekaterim zenskam dejansko pomagali k boljsemu zdravju oziroma dolocenih zdravstvenih tezavah. Predvsem vnetja in kozne bolezni. Kolikor je meni znano.

pomoje je skrajni čas, da se nehamo pogovarjat, dogovarjat, koordinirat, usklajevat,... in da je čas za akcijo.
Vsak pri sebi.

Kje točno pa sem ti privoščila škodo?

Butl, :palec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#96 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. februar 2010, 17:44

ja, kaj je tebi pomembno je pac tebi. Bistveno sem povzel in tudi preveril tvojo teorijo na elektro lj. in ministrstvu za energetiko.
Torej to ze pomeni, da se mi tvoj predlog ni zdel ravno brezvezen, kajne! Kakor sem tudi napisal. Se mi je pa nerealno zdelo tisto, kar si zraven pisal - o tem koliko denarja bi dobili in kaj vse investirali in zato ne potrebovali bloka 6.
Jst sm svojo zmoto o tem, da sem izustil del tvojega besedila priznal. Hkrati pa dodatno preveril tvoje trditve. Vlozil dodano vec casa zato.
No, torej, ce se ti zdi tvoj predlog realen, seveda morda lahko pricakujemo od tebe, da bos primerno ukrepal tudi ti!?

Energetika je tvoj predlog ocenila, da nima realne podlage v ekonomskem merilu, kot si mu ga pripisal. Zal. Vsaj glede na pogovor, ki sem ga imel.
Zdi se jim nerealno da bi reverjali vsako gospodjinstvo posebej in ocenjevali nivo primerne porabe.
Ce mislis da je temu vseeno ni tako, bos verjetno apeliral na ministrstvo s tvojim predlogom in jih z argumenti preprical da imas prav! Je tako!?

Si proti bloku 6, hrkrati pa kaj? Ali bos gledal kako ga postavljajo ali ne? Ali si torej "sokriv"?

No, jaz ne mislim da je samo v tem problem! Problem, glavni problem, je po moje v zavesti, razmevanju. Tudi pomanjkanju informacij.

Jaz sem ravno zato to debato (blok 6) podal v to temo, da izvem vec kot vem. Nisem bil zagovornik novega bloka 6, toda po razih objavah v video obliki, sem zacel dvomit da morda zadeva vseeno ni neutemeljena oz. mislil, da je morda trenutno edina realna moznost. Obenem pa je predvsem pomembno kaj bomo storili v casu, ko bo blok 6 obratoval za prihodnost!
- Glede na to, da si ti preprican da blok 6 ni primerna varianta, in ce ne ukrenes nic, je v koncni fazi prav vseeno tudi ce se strinjas. x:o)x

Mene pa nisi preprical da imas prav, kaj sele koga drugega.

x:o)x

Spregledal si najblj pomemben del sporočila, zapiču si se pa v brezvezne detajle /ki sploh niso brezvezni, še manj pa nerealni sami po seb in so čist ustrezen argument proti te6/.

Kva je v mojih očeh taprav problem? Dilema, kako čimveč pajsnt v svoj žep v čimkrajšem času, oziroma v tem času, ko to lahko nardim. Pa tud če pol trava ne raste več.

In dokler bo ta dilema aktualna, zajebi eko, zajebi alternativo...ker to ni važn sploh.

:vio:



#97 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. februar 2010, 17:51

Ti kar ce ti pase. Meni se zdi primerno pogovarjat do ene meje, v toliko, da si morda malo bolj razjasnim kaksno okoliscino.
Ampak brez da se (kot ti) spuscam/o na osebni nivo, v katerem se govori o stvareh, ki se te teme sploh ne tice (vlozki), kar potrjuje tvojo nemoc argumentiranja v tej debati, kot tudi z zmerjanjem z raznimi ekofasisti, govort nekomu, da mu primanjkuje sexa, govort nekomu da je fukfehtar, govort o dvolicnosti nekdo, ki uporablja amoniak za pranje perila itn. Hkrati pa ob tem nisi niti toliko samokriticna, da si priznas tvoje vzgibe in reagiranja v pomanjkanju argumentov oz. odgovorov na vprasanja. Skratka tudi zelo nespostljivo do mene, drugih ljudi, ki tem oberejo in foruma, ki mu s tem znizujes kvaliteto in namen.
In ce ob tem kao "pomilujoce" v bistvu pa "noz v hrbet" meni govoris o ne prodaji vlozkov, kaze na tvojo skodozeljnost (in tvoj komentar "sej bo"), ki pa je itaq sploh neumesten, ker vlozki SE prodajajo. In taki osebni izgredi kvarijo teme in odnose tule na forumu.
In ce je to zate primerna komunikacija bog pomagaj.

In tipici primer komunikacije, ki jo zastops v tej temi, potruje tako veliko mojega pisanja tule.

Akcija pa da, seveda, skrajni cas. :palec: Se strinjam. In ce ze govoris o akciji - si proti bloku 6, kaj bos storila? Ali pa si pac proti in kaj potem. x:o)x A nisva potem v koncni fazi na istem, neglede na najino trenutno mnenje?

Folk se zacenja pocasi zbujat, potem ko so celi lajf svinjali. Itaq, fajn da sploh se. Zdej, ko je problemov dosti vec, pa mislijo, da je to dovolj ce se ukvarjao s samim seboj. Osebna ekoloska higiena se zdalec ni dovolj v tem casu! Je pa seveda veliko. Odvisno za koga.
Je pa to precej sirok pojem. Ce clovek reciklira, ob tem pa ima se vedno veliko odpadkov, to se ne pomeni, da ekolosko zivi. Zivi le deloma ekolosko. Recimo.

pomoje je skrajni čas, da se nehamo pogovarjat, dogovarjat, koordinirat, usklajevat,... in da je čas za akcijo.
Vsak pri sebi.

Kje točno pa sem ti privoščila škodo?

Butl, :palec:



#98 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 25. februar 2010, 09:28

xrolleyesx
free, karkoli že žreš, nehaj, ker ti škoduje x;)x
besede sogovornika sprevračaš, kot tebi pašejo, obnašaš se kot alterego Belcebuba.
Tvojih žaljivk ne bom naštevala, jih je preveč, tvoje nespoštljivosti, prav tako ne.
Kar se vložkov tiče; zgleda da pa le ne laufa tako, kot si si ti zamislil, glede na tvoje razvlečeno pleteničenje; lahko bi rekel dobro, slabo ali kaj te briga xcivx namesto tega pa meni podtikaš svoje slaboumnosti xrolleyesx
Poleg tega, da si funkcionalno nepismen (oz.prebereš le tisto, kar tebi ustreza), si jemlješ pravico, da v imenu "vseh" (katerih le? s KOM iz Energetike si se pa pogovarjal? Pa ne s samim Draškovičem? Verjetneje prej s kakim vratarjem x:o)x ) odločaš kaj je prav in kaj narobe.
Opažam, da si jemlješ ekskluzivno pravico do tega, kar je ekološko prav in kaj narobe in obenem vsakogar, ki ne deli mnenja s teboj, omalovažuješ :xx!: Bohnedej, da v ekološke teme kdo kdaj kaj prej objavi xrolleyesx
Obnašaš se kot diktator; "kdor ni z nami je proti nam" Sam objavljaš kilometrska pisanja (kvantiteta ti je pred kvaliteto), celo podajaš linke v angleščini; ko pa kdo drug napiše cele litanije, naenkrat nimaš časa/volje brat, ali pa ko kdo drug objavi angleške linke, naenkrat ne znaš več angleško in terjaš prevod?
Obnašaš se kot tepec in temu primerno boš tretiran x8Dx
Si enostavno neverodostojen x^x

p.s.
da tvojih zidarskih posegov niti ne komentiram xrolleyesx ti boš meni pamet solil o odpadkih :o|o: Je Dancerka veliko bolj usposobljena :palec:

Ti kar ce ti pase. Meni se zdi primerno pogovarjat do ene meje, v toliko, da si morda malo bolj razjasnim kaksno okoliscino.
Ampak brez da se (kot ti) spuscam/o na osebni nivo, v katerem se govori o stvareh, ki se te teme sploh ne tice (vlozki), kar potrjuje tvojo nemoc argumentiranja v tej debati, kot tudi z zmerjanjem z raznimi ekofasisti, govort nekomu, da mu primanjkuje sexa, govort nekomu da je fukfehtar, govort o dvolicnosti nekdo, ki uporablja amoniak za pranje perila itn. Hkrati pa ob tem nisi niti toliko samokriticna, da si priznas tvoje vzgibe in reagiranja v pomanjkanju argumentov oz. odgovorov na vprasanja. Skratka tudi zelo nespostljivo do mene, drugih ljudi, ki tem oberejo in foruma, ki mu s tem znizujes kvaliteto in namen.
In ce ob tem kao "pomilujoce" v bistvu pa "noz v hrbet" meni govoris o ne prodaji vlozkov, kaze na tvojo skodozeljnost (in tvoj komentar "sej bo"), ki pa je itaq sploh neumesten, ker vlozki SE prodajajo. In taki osebni izgredi kvarijo teme in odnose tule na forumu.
In ce je to zate primerna komunikacija bog pomagaj.

In tipici primer komunikacije, ki jo zastops v tej temi, potruje tako veliko mojega pisanja tule.

Akcija pa da, seveda, skrajni cas. :palec: Se strinjam. In ce ze govoris o akciji - si proti bloku 6, kaj bos storila? Ali pa si pac proti in kaj potem. x:o)x A nisva potem v koncni fazi na istem, neglede na najino trenutno mnenje?

Folk se zacenja pocasi zbujat, potem ko so celi lajf svinjali. Itaq, fajn da sploh se. Zdej, ko je problemov dosti vec, pa mislijo, da je to dovolj ce se ukvarjao s samim seboj. Osebna ekoloska higiena se zdalec ni dovolj v tem casu! Je pa seveda veliko. Odvisno za koga.
Je pa to precej sirok pojem. Ce clovek reciklira, ob tem pa ima se vedno veliko odpadkov, to se ne pomeni, da ekolosko zivi. Zivi le deloma ekolosko. Recimo.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#99 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 25. februar 2010, 15:36

Ooooo cookie x:Dx otroski vrtec! bravo! :palec:

-
Ti more bit pa res tesko zivet s toliko obsodb in nesprejemanja. :sori:
Skratka hudo hudo negativna energija. Sem zelo zacutil tvojo negativno energijo. Obilno razdirajoce. Bog ti pomagaj zato kar siris od sebe.

#100 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 26. februar 2010, 08:07

opa, nič o pomanjkanju notranje svetlobe :inocent:
A to ni več IN :8):

x:Dx x:Dx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0