Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

istospolna zaljubljenost?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
200 komentarjev na to temo

#76 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 29. september 2009, 14:53

in povrhu vsega še ocenjevat x:Dx


to je, po mojem mnenju, tisto, skozi katero se vsakršni problem definira. slabo/dobro... itd

#77 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 29. september 2009, 15:27

to je, po mojem mnenju, tisto, skozi katero se vsakršni problem definira. slabo/dobro... itd

to je tisto...kar probleme dela...saj problem nastopi šele ko je definiran x:Dx

#78 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 29. september 2009, 15:50

angleži poznajo dve besedi za spol. ena je sex in se nanaša na tisto kar nam visi ali pač ne visi med nogami in se gre za naravno pogojenost in v tem oziru razločujejo med male in female, druga je pa gender in se nanaša na družbeno pogojenost oz. obnašanje v njej, tj. ženske na splošno stopicljajo, so manj robustne, migajo z boki, bolj govorijo, so klepetave, zvedave itd., moški pa hodjo bolj "ornk", so zadržani, če se pogovarjajo se pogovarjajo bolj s pestmi, zanima jih samo neposredna okolica itd., no in v tem oziru razločujejo masculine in feminine. zdej, itak da smo tipi v tej dobi postmodernizma ratali v tem drugem smislu bolj poženščeni, ženske po drugi strani pa ravno obratno in stremimo za nekim unisexom. amapk vseeno se pri vzgoji dogajajo določeni transferji in prevzemanja, ki bi v primeru vzgoje dveh istospolnih staršev umanjkale. kje bi se to poznalo in kakšna družba bi postali v prihodnje, tega seveda ne vem. dejte mi dva jurja na mesc pa bom sam to proučvou naslednjih nekaj let. x:Dx ampak, da tako pišmeuhovsko rečemo, ja ok, pa naj majo froce itd., brez nekih globljih študij oz. testnih primerkov je pa po mojem le malo preveč naivno. sam osebno sem torej neopredeljen oz. zaenkrat še zadržan in če bi bil referendum bi zaradi nevednosti bil prisiljen obkrožit NE. to pa samo zato, ker se gre za osebo (otroka), ki ga je šele potrebno naredit človeka in ki je apriori nemočen. po drugi strani pa, navkljub vsemu čutnemu raznoterju, ki nas bombardira vsak dan, si človek s postavitvijo reda diskurza, ki ga dandanes veselo imenuje humanizem, liberalizem, gospodarstvo, človekove pravice in podobna jajca, to čutno raznoterje postavi razumsko in smiselno, vendar v svojem bistvu ni ničesar drugega kot zakon, omejitev, redukcija... na nekaj majcenega in nezaslišanega, napram celotnemu neskončemu a nerealiziranemu potencialu. tako, da ena takšna omejitev za istospolne družine ni nič v primerjavi z našimi umskimi omejitvami in sploh ne vem zakaj bi se kdo bunu. x:Dx apmak to je že racionalna razlaga in verjamem da povsem nezanimiva.
torej ordnung muss sein. x;)x

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#79 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 29. september 2009, 16:12

Otroci so zelo pogosto hudobni, sploh, če jih k temu ščuvajo lastni starši.
in da je nekaj narobe z mamo od Liu Channel Versace bodo hitro pogruntal.
Poglejte kako se vedejo do romskih otrok,
do drugačnih otrok(zadnjič gledal kako maltretirajo fanta z avtizmom)
Poglejte kakšen odnos se uspostavi do otrok iz socialno ogroženih družin, do Busancev...
Družba je takšna in ti otroci vsekakor ne bodo šli brez težav skozi.
Da ne omenjam homofobijo, ki je še kako prisotna v naši družbi.
vse to mora najprej dozoret in se spremenit, da bi lahko te moške posvojitve otrok šle skozi.


Drži.
Kot pravi en pregovor - kar se Janezek nauči to Janez zna.
Ampak dozorelo ne bo samo od sebe, če bomo le čakali na to "dozoretje".
Težave bodo otroci, posvojeni od homoseksualnega para verjetno imeli.
Pa ne zaradi njih samih in njihovih staršev, ampak zaradi predsodkov družbe.

Namesto da se grozi z referendumom proti sprejetju zakona kot to počne vele(samo)cenjeni homofob Aleš Primc ali da se omenja zdravljenje, usmerjanje na pravo pot kot to vztrajno počne nek napiflan osebek tu notri, bi bilo treba več pozivati k sprejemanju drugačnosti in strpnosti.

Lahko pa seveda uberemo tudi drugačno pot.
Da odstranimo vse moteče, družbeno in moralno nesprejemljive, drugače verujoče in kakorkoli drugačne, da nam tako ostane klena in poštena slovenska družina čiste krvi.
Neka organizacija to počne že tisoč in več let.
Slabih 80 let nazaj se je tega v nekoliko manjšem obsegu lotil nek malar.

Izbira je naša.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#80 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 29. september 2009, 16:17

tako, da ena takšna omejitev za istospolne družine ni nič v primerjavi z našimi umskimi omejitvami in sploh ne vem zakaj bi se kdo bunu. x:Dx apmak to je že racionalna razlaga in verjamem da povsem nezanimiva.
torej ordnung muss sein. x;)x

xrainbowx


Tem družinam se gre za to, da bi ble po zakonu iste heterseksualnim, z vso zaščito in vsem kar pripada heteroseksualnim družinam. Želijo si spremeniti miselnost ljudi, da obstajajo tud drugačne formacije družin...in da je to normalno in na splošno sprejeto.

No bomo videli kako bo šlo vse skupi čez in da ne bodo zaradi tega res razpisali referenduma.



Kratek povzetek novega družinskega zakonika...

http://www.mddsz.gov...ek_povzetek.doc


Kopirano iz kratkega povzetka družinskega zakonika, kjer se dotika istospolnih partnerskih skupnosti.

Z družinskim zakonikom na novo in skladno z odločbo Ustavnega sodišča urejamo pravna razmerja življenjskih skupnosti istospolno usmerjenih partnerjev. Te skupnosti so sedaj urejene z Zakonom o registraciji istospolne partnerske skupnosti. Ustavno sodišče RS je v postopku za oceno ustavnosti 22. člena ZRIPS ugotovilo neskladnost te določbe z Ustavo RS. Glede na ugotovitve ustavnega sodišča, da gre v bistvenem za enake dejanske in pravne podlage življenjske skupnosti (istospolne skupnosti in skupnosti med žensko in moškim) ter da razlikovanje v pravni ureditvi obeh skupnosti, vključno s pravnimi posledicami teh skupnosti, ne temelji na neki stvarni, neosebni razlikovalni okoliščini, temveč na spolni usmerjenosti, predlog zakonika istospolno skupnost v vseh elementih izenačuje z zakonsko zvezo. S takšno pravno ureditvijo bo omogočeno tudi pravno priznanje posvojitev, ki so že danes izvedene v tujini s strani istospolnih partnerjev.




#81 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 29. september 2009, 16:34

Malo o biološkoj uvjetovanosti homoseksualnosti:
http://hr.wikipedia....Homoseksualnost - koliko je wikipedia pouzdan izvor, to ostavljam vama na odabir

Ja sam za to da se svakoga prihvaća bez ikakvih predrasuda. Lako je drugima držati prodike kada se ne moraju nositi s time.

#82 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 29. september 2009, 17:28

Drži.
Kot pravi en pregovor - kar se Janezek nauči to Janez zna.
Ampak dozorelo ne bo samo od sebe, če bomo le čakali na to "dozoretje".
Težave bodo otroci, posvojeni od homoseksualnega para verjetno imeli.
Pa ne zaradi njih samih in njihovih staršev, ampak zaradi predsodkov družbe.

Namesto da se grozi z referendumom proti sprejetju zakona kot to počne vele(samo)cenjeni homofob Aleš Primc ali da se omenja zdravljenje, usmerjanje na pravo pot kot to vztrajno počne nek napiflan osebek tu notri, bi bilo treba več pozivati k sprejemanju drugačnosti in strpnosti.

Lahko pa seveda uberemo tudi drugačno pot.
Da odstranimo vse moteče, družbeno in moralno nesprejemljive, drugače verujoče in kakorkoli drugačne, da nam tako ostane klena in poštena slovenska družina čiste krvi.
Neka organizacija to počne že tisoč in več let.
Slabih 80 let nazaj se je tega v nekoliko manjšem obsegu lotil nek malar.

Izbira je naša.

:palec:


Ob tem ko prebiram, kakšne težave bodo imeli otroci, ki bodo živeli v družini z istospolnimi starši (ne gre nujno za posvojene otroke, lahko je eden od partnerjev starš), se mi nehote poraja v mislih, zakaj tolikšno poudarjanje težav ravno teh otrok. x?x Če malo pomislim nazaj v svoje otroštvo, se je vsak od nas moral soočati s takšnimi in drugačnimi problemi. Tiste na -ić se je že avtomatsko postavljalo v slabši položaj, kot manjvredne, tiste iz delavskih družin tudi, pa tiste ki so bili otroci samohranilcev, pa tiste katerih starši niso bili poročeni, pa piflarje, pa tiste iz bogatih družin, pa tiste ki so nosili očala, pa tiste ki so imeli kakšno bolezen, pa tiste malo bolj razgrajače, sej če tko pogledam, je blo vedno neko prepiranje kdo je boljši in kdo je slabši... Ampak vsi smo zrasli v odrasle osebe, nekateri uspeli preseči žalitve in kreganje, nekateri pa pač še zdaj ne morejo tega pozabit. Vendar je življenje tako, da se ravno s tem ko premagujemo težave in ovire, učimo in rastemo. Ko presegamo zamere iz otroštva in se začnemo zavedat, kdo smo v resnici. Ko nas ni strah bit to kar smo, in ne potrebujemo mask da bi ugajali družbi. Zato verjamem da lahko tudi otrok, ki bo živel v družini z istospolnima staršema, prav tako preseže težave z ostalimi otroci, če bosta starša znala spodbujat otroka in ga vzgajat, da bo ponosen nase, zato ker je tak kot je, zato ker je Človek, in ne tak kot pričakuje družba od njega. Otroka naj se ne ocenjuje po njegovih starših, ampak pa njemu samem. Vsak od nas je unikat, in vsak od nas je pomemben delček v mozaiku Vesolja.

Ko prebiram zgornji odstavek od alefa, da naj odstranimo vseh ki nas motijo, se spomnim na članek ki ga je prilepila Marsa v temi o protikadilskem zakonu, kjer bi rada ženska, ki jo motijo sosedi, te kar poslala v zapor, na koncu pa ostane sama in brez pomoči.
Objavljena slika

#83 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 29. september 2009, 18:45

ne gre se za to kaj bodo drugi otroci oz. sovrstniki govorili o njih. gre se zato kako bodo otroci posameznega spola (ali fant ali dekle) prevzela socializacijsko vlogo spola - gender. recimo ko imata dva pedra punčko ali pa dve lezbijki fantka. pa me spet lahko nazaj ja pa sej mamo samohranilke pa gor in dol. ampak tuki takoj dvignem roke in hočem dva jurja. šparuc mam tut js duma pa sem skos suh ko poper. x:Dx

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#84 poletje09

poletje09
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 29. september 2009, 19:05

Glede okolice. saj otroci sami po sebi niso zlobni. veliko naredi vzgoja staršev in njihov vzgled. mislim, da majhni otroci največ predsodkov poberejo v familiji. poslušajo starše in vse vsrkavajo. če jih starši ljubeče vzgajajo in jim predstavijo več vidikov življenja, jim tudi družba ne bo mogla tako lahko vsiliti predsodkov.
glede posvajanja se malo strinjam s tistimi, ki jih skrbi za otroke, saj otroci v tem primeru nimajo možnosti izbire. ne gre več samo za 2 homoseksualni odrasli osebi ampak je vpleteno še življenje otroka. že odrasli se nekateri težko soočajo s predsodki in zlobnimi opazkami družbe, kaj šele otrok. po drugi strani pa kot pravi ale 74, se veliko otrok iz različnih razlogov sooča z raznimi opazkami...da o tem kaj vse se sliši in bere vsak dan, o zlorabah itd. pod idealom "normalne" družine, raje ne zgubljam besed. glede tega, ko nekateri opozarjajo, da sta za normalno funkcionalno družino potrebna oče in mati, se do neke mere strinjam. gre za razvoj otroka, npr. če pogledam prijatelje, ki so odraščali brez enega starša se vidi nek vzorec. seveda je pa odvisno od vsakega posameznika (otroka), njegovega karakterja in delovanja pod raznimi pritiski.
po drugi strani se mi pa zdi krivično, da jim onemogočijo posvojitev samo na podlagi istospolne usmerjenosti. nobene take družine ne poznam, zato ne vem točno kako se taki otroci počutijo ampak, razumem pa tiste, ki so to spremljali ali videli na lastne oči, da se potem borijo odločno za ali odločno proti. sama sem neopredeljena. dobre in slabe stvari se pa dogajajo v čisto raznolikih familijah, ja, tudi v "popolnih". nenazadnje je sreča otrok najpomembnejša in nihče ne more zagotovo trditi, da jim istospolna starša tega ne moreta omogočiti. se strinjam, da družba predstavlja problem. brezveze je utopično misliti in pričakovati, da bodo vsi sprejemali tako, kot nekateri posamezniki tule gor, kot berem. realnost je žal še vedno drugačna.
glede same homoseksualnosti pa nimam nekih predsodkov. vsak naj živi kot čuti, da mora. vsak izbira svojo pot in občudujem tiste, ki so zvesti sami sebi pa čeprav morajo zaradi neodobravanja svoje familije in okolice skozi marsikaj slabega. zato bi tudi svoje otroke verjetno vzgajali v duhu ljubečega sprejemanja kakršnekoli drugačnosti in toleriranja.
nasploh nekateri, ki imajo toliko za povedati čez take ljudi, se zamislim, da bi bil svet lepši, če bi se taisti tako goreče pobrigali za res slabe in tragične stvari, ki se vsak dan dogajajo na svetu. potem bi bil tale svet gotovo lepši kraj za bivanje vseh nas, takih in "drugačnih". se mi zdi, kot, da je tole borba proti ljubezni.. :sleeping:

#85 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 29. september 2009, 19:14

ne gre se za to kaj bodo drugi otroci oz. sovrstniki govorili o njih. gre se zato kako bodo otroci posameznega spola (ali fant ali dekle) prevzela socializacijsko vlogo spola - gender. recimo ko imata dva pedra punčko ali pa dve lezbijki fantka. pa me spet lahko nazaj ja pa sej mamo samohranilke pa gor in dol. ampak tuki takoj dvignem roke in hočem dva jurja. šparuc mam tut js duma pa sem skos suh ko poper. x:Dx

xrainbowx

xnckrivx
Ne vem če te prav razumem...

Sem že v postu ki sem ga pisala mayiti, napisala da poznam fanta, zdaj že odraslega moškega, starega blizu štirideset, ki je rasel v lezbični družini, pa je zrasel v čisto ok osebo. Pa rasel je v času ko je bila homoseksualnost še večji tabu kot je danes, pa je z njim vse ok. In se je javno vedelo v kakšni družini živi. Nekateri smo to sprejemali, nekateri še danes ne morejo. Vendar so se doma pogovarjali, je bil odprt odnos, če je imel težave se je imel s kom pogovorit doma. Jaz npr. se nisem imela doma s kom pogovorit o svojih težavah, sem pa imela na srečo vedno ljudi vseh generacij okrog sebe, katerim sem lahko zaupala. Lajf ni idealen, ampak je za vsakega posameznika zgodba zase. Kaj bo pa povlekel iz njega, je pa tudi njegova stvar.
Objavljena slika

#86 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 29. september 2009, 19:24

Pozdravljena na forumu. :palec:

Cel post je zanimivo napisan, tole bi pa izpostavila:

...se mi zdi, kot, da je tole borba proti ljubezni.. :sleeping:

...in borba ZA ljubezen. x:)x x;)x
Objavljena slika

#87 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 29. september 2009, 19:51

ja, ljubeča vzgoja. to pa je nekaj. to je šele idealistično.

z vzgojo se prevzame identiteta. zato pa ravno z vzgojo, tj. s prevzemom identitete že po defaultu prevzamemo predsodke. ravno zato, ker se identiteta gradi na megli. ne obstaja ničesar takšnega kot je ljubeča vzgoja brez predsodkov. gre se samo zato, da otroci prevzamejo identiteto (iluzijo) s katero so sposobni živeti v družbi in niso lačni duhovi, ki bi neprenehoma udrihali po drugih. in so sposobni človeške/telesne ljubezni do nasprotnega spola in se reproducirajo.

predsodki so bistvo človeka. pokaži mi človeka brez predsodkov in ga takoj vzamem za svojega mojstra. x;)x

no, da normalno funkcionirajo pol potem pa v redu. sej pravim, ne vem. ampak zdej se vsemu dopušča vse. permisivna vzgoja otrok brez kazni brez spoštovanja itd.

kot pri alamutu
.
.
.
vse je dovoljeno,
nič ni resnično.

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#88 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 29. september 2009, 20:32

Gledala sem preverjeno na POP tv.
Razmišljanje slovenclnov je še vedno pol pol.

Sam sem pa vesela da se je vsaj premikat začel.
Preden priedemo do uradnega zakona, pa mislim da bo Sana nazaj začela teči.

Kot je povedala zadnja strokovnjakinja.
V vseh letih niso v zavod sprejeli nobenega otroka, ki bi bil iz istospolne družine.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#89 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 29. september 2009, 20:40

Ljudi moji, djevojka koja je pokrenula temu pita za konkretan savjet. Čemu onda rasprave o posvajanju djece i slično? x:)x :inocent:

#90 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 29. september 2009, 20:52

Ljudi moji, djevojka koja je pokrenula temu pita za konkretan savjet. Čemu onda rasprave o posvajanju djece i slično? x:)x :inocent:


To je tako kot v življenju, ko si namenjen nekam pa se potem obrne in prideš oz. greš čisto nekam drugam...

Kot vidiš Minnie je začetnica teme skrivnostno izginila, tako kot njeno vprašanje.

A tema je trenutno vroča, skoraj najbolj na forumu ta hip.



#91 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. september 2009, 21:30

se eno mnenje: http://dnevnik.si/no...nost/1042303048

#92 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 29. september 2009, 21:48

To oddajo sem tudi jaz gledala, zanimivo.
Sama sicer nikoli nisem čutila kakšne privlačnosti do žensk, me pač ne mikajo. Sploh ko pa vidiš kakšno javno stranišče te vse mine :sick:

#93 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 30. september 2009, 01:06

Ljudi moji, djevojka koja je pokrenula temu pita za konkretan savjet. Čemu onda rasprave o posvajanju djece i slično? x:)x :inocent:

I ja se to pitam.

Mislm, da bi Marsa lahko premaknila vso to debato v drugo temu primerno temo.



Kot vidiš Minnie je začetnica teme skrivnostno izginila, tako kot njeno vprašanje.

Ja sej ni čudn, da je zginla, verjeten še ne razmišlja, da bi posvojila otroka s svojo istospolno partnerko - ker mora najprej le-to dobit, še prej pa si razčistit, če to sploh hoče.
Tuki ste za neki svetlobnih let prehitel izhodišče te teme.

#94 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 30. september 2009, 06:58

ja, ljubeča vzgoja. to pa je nekaj. to je šele idealistično.

z vzgojo se prevzame identiteta. zato pa ravno z vzgojo, tj. s prevzemom identitete že po defaultu prevzamemo predsodke. ravno zato, ker se identiteta gradi na megli. ne obstaja ničesar takšnega kot je ljubeča vzgoja brez predsodkov. gre se samo zato, da otroci prevzamejo identiteto (iluzijo) s katero so sposobni živeti v družbi in niso lačni duhovi, ki bi neprenehoma udrihali po drugih. in so sposobni človeške/telesne ljubezni do nasprotnega spola in se reproducirajo.

predsodki so bistvo človeka. pokaži mi človeka brez predsodkov in ga takoj vzamem za svojega mojstra. x;)x

no, da normalno funkcionirajo pol potem pa v redu. sej pravim, ne vem. ampak zdej se vsemu dopušča vse. permisivna vzgoja otrok brez kazni brez spoštovanja itd.

kot pri alamutu
.
.
.
vse je dovoljeno,
nič ni resnično.

xrainbowx


Idealistično gor al pa dol, ampak glih od tastarih je odvisn, kakšni bojo otroc. In ja, obstaja ljubeča vzgoja in ja, ljubeča vzgoja ni enako permisivna vzgoja, kar eni tko radi enačte.

x:)x
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#95 poletje09

poletje09
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 30. september 2009, 08:18

ja, ljubeča vzgoja. to pa je nekaj. to je šele idealistično.

z vzgojo se prevzame identiteta. zato pa ravno z vzgojo, tj. s prevzemom identitete že po defaultu prevzamemo predsodke. ravno zato, ker se identiteta gradi na megli. ne obstaja ničesar takšnega kot je ljubeča vzgoja brez predsodkov. gre se samo zato, da otroci prevzamejo identiteto (iluzijo) s katero so sposobni živeti v družbi in niso lačni duhovi, ki bi neprenehoma udrihali po drugih. in so sposobni človeške/telesne ljubezni do nasprotnega spola in se reproducirajo.

predsodki so bistvo človeka. pokaži mi človeka brez predsodkov in ga takoj vzamem za svojega mojstra. x;)x

no, da normalno funkcionirajo pol potem pa v redu. sej pravim, ne vem. ampak zdej se vsemu dopušča vse. permisivna vzgoja otrok brez kazni brez spoštovanja itd.

kot pri alamutu
.
.
.
vse je dovoljeno,
nič ni resnično.

xrainbowx


ljubeča vzgoja idealistična? nebi rekla...ljubeča vzgoja ne pomeni to, da otroku pustimo vse, tako imenovana permisivna vzgoja. mislila sem na to, da ga vzgajamo ravno, da spoštuje druge ljudi ne glede na priimek, barvo kože, spolno usmerjenost itd.
sploh v prvih letih otroci vse pobirajo od staršev in kaj misliš, ravno zadnič je bila ena afera, da v nekem vrtcu otroke razdelijo v skupine glede na priimek. otroku je pa ja vseeno, če se njegov prijateljček piše na ić. če pa bo doma vseskozi poslušal starše, tudi samo njune pogovore npr. da so južni manjvredni, posmehovanje priimkom, itd. bodo tud oni začeli postrani gledati, ker sta tako rekla ati in mami aveš. če pa jim starša na lep način povesta in predstavita za kaj se gre, otrok ne bo začel gojiti neke nepotrebne nestrpnosti.

če to imenuješ iluzija, ok, pa naj bo.

predsodki pa mislim, da so slabi in tud dobri...npr. neka mera previdnosti do določenih stvari včasih koristi. nevem pa, če bi to imenovala ravno predsodek.

človeka popolnoma brez predsodkov pa ne poznam. poznam pa veliko odprtih in strpnih ljudi, ki ne ustvarijo zida pred določenimi ljudmi samo zaradi njihove drugačnosti.

sicer pa ja...tema je zašla. upam, da koga ne moti preveč.

#96 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 30. september 2009, 08:27

Idealistično gor al pa dol, ampak glih od tastarih je odvisn, kakšni bojo otroc. In ja, obstaja ljubeča vzgoja in ja, ljubeča vzgoja ni enako permisivna vzgoja, kar eni tko radi enačte.

x:)x

:palec:

in dokler se bomo izgovarjali na to, da družba še ni pripravljena... gremo lahko nazaj v jame živet.
Otroci v vrtcu in OŠ opazijo vsako razliko, od tega, da ima en lepšo in modernejšo igračko, do tega, da ma boljše obleke, do tega, da še ne zna narisat kužka, ko ga že vsi znajo pa da ne nosi s sabo Pokemonov, do tega, da enga od otrok hodi ves čas babica iskat v šolo in ne starši, do tega, da se fotr od tamalga v šolo pripelje z mercedesom, do tega, da ima sošolka krive zobe pa da nosi očala, do tega, da ma taml še 9 bratov in sester in ja, to je v bistvu ful čudno, drugačno in zato krasna priložnost, da se lahko mal norca delajo, ko nima placa na papirju, da bi celo familijo narisal...
odgovornost ljbečih staršev je pa, da otroke pripravijo na to, jim povejo kako je vsak malo drugačen in ima vsak svoje posebnosti, ampak da smo vsi fajn in tko naprej..
pri meni argument, da družba še ni pripravljena ne zdrži. Kdaj pa bo? A počakamo še 5 let? Mogoče bodo pa takrat vsi noro navdušeni, ko bodo dva očkata na ulici srečali.. In vzgojiteljica v vrtcu ne bo ostala brez besed, ampak bo rekla, ja, seveda, kar pridta oba očkata na uvajanje, saj ne bosta prva... in potem samo še sprejmemo zakon, da bo pač še legalno vse, ko se bomo Slovenci že prej vse tko fajn zmenili med sabo...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#97 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 30. september 2009, 10:15

V glavnem Bog blagoslovi vse lezbijke in biseksualke, prav bi bilo da so vse ženske s to komponento, potem bi nam moškim bilo dost bolj fajn na svetu, ker bi blo vse tako čutno nežno in rajcig, ne pa te straight brkate možače, k se jih ustrašiš, k so take dlakave pa mišičaste pa z baritonom.


Čuj, ne moraš odobravati homoseksualno ponašanje. Ne odobravam ga niti ja. Ali, kad govoriš o ljudima ne možeš pričati o njima i ponašati se prema njima kao da ih je vrag poslao.

#98 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 30. september 2009, 10:27

in dokler se bomo izgovarjali na to, da družba še ni pripravljena... gremo lahko nazaj v jame živet.

TO je TO! :palec: :palec: :palec:

To, da je "čudno videti 2 očka skupaj"... najboljše je, da se zaklenete v eno klet in zamižite.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#99 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. september 2009, 10:51

:palec: jp - iz danes za jutri!

zanimivo je ce malo povezemo tale intervju v nekaterih razmisljanjih... lahko ugotovimo kako nekatere korenine nesprejemanja "drugacnih" pridejo iz ne-spostovanja samega sebe. Naposled pa se to nesprejemanje skrije za in s krititiko drugacnih.

:palec:

in dokler se bomo izgovarjali na to, da družba še ni pripravljena... gremo lahko nazaj v jame živet.
Otroci v vrtcu in OŠ opazijo vsako razliko, od tega, da ima en lepšo in modernejšo igračko, do tega, da ma boljše obleke, do tega, da še ne zna narisat kužka, ko ga že vsi znajo pa da ne nosi s sabo Pokemonov, do tega, da enga od otrok hodi ves čas babica iskat v šolo in ne starši, do tega, da se fotr od tamalga v šolo pripelje z mercedesom, do tega, da ima sošolka krive zobe pa da nosi očala, do tega, da ma taml še 9 bratov in sester in ja, to je v bistvu ful čudno, drugačno in zato krasna priložnost, da se lahko mal norca delajo, ko nima placa na papirju, da bi celo familijo narisal...
odgovornost ljbečih staršev je pa, da otroke pripravijo na to, jim povejo kako je vsak malo drugačen in ima vsak svoje posebnosti, ampak da smo vsi fajn in tko naprej..
pri meni argument, da družba še ni pripravljena ne zdrži. Kdaj pa bo? A počakamo še 5 let? Mogoče bodo pa takrat vsi noro navdušeni, ko bodo dva očkata na ulici srečali.. In vzgojiteljica v vrtcu ne bo ostala brez besed, ampak bo rekla, ja, seveda, kar pridta oba očkata na uvajanje, saj ne bosta prva... in potem samo še sprejmemo zakon, da bo pač še legalno vse, ko se bomo Slovenci že prej vse tko fajn zmenili med sabo...



#100 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 30. september 2009, 11:18

meni se zdi da si ti neka nepriznana sestra od Amber, nekako po dojemanju napisanega sklepam.

Ja za razliku od tebe potpuno odobravam homoseksualno ponašanje, prema tome, pokušaj pročitati još jednom šta sam napisao, ili mi molim stavi copypaste mog posta, koji ti je dao do znanja, da ne odobravam homoseksualce, da ga zajednički proanaliziramo.


Ja i Amber sestre? xDDx Nije li se možda u tvojoj glavi izrodila još pokoja teorija zavjere?

Ok! Ja se ispričavam! Samo mi je tvoj zadnji komentar zvučao poprilično ironično.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0