Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

istospolna zaljubljenost?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
200 komentarjev na to temo

#151 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. oktober 2009, 07:09

hja, čudna so pota gospodova... od krave belke (w. disney) pride človek do feminističnih člankov in do claude(tte) plumey. lahko njej (njemu) poveš, da ni nič kaj prijetna zadeva.... x:Dx
kolk enih predsodkov okoli spola, seksa. kaj si potemtakem mislite o ljudeh brez rok, brez nog, s šestimi prsti, slepih, gluhih, umsko prizadetih,...


Zanimiv članek. Všeč mi je,ker se omenjajo bistvene stvari,ki sem jih že jaz nekak nakazal v zgornjih mailih. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#152 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 4. oktober 2009, 10:53

in kaj bo tvoje naslednje prepričanje...ko se boš vseh idealov rešil x:Dx verjetno nič x:Dx


pol bom pa razsvetljen kot ti in bova lahku skupi mantrala
.
.
.
AAAUUUUUUUMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

x:Dx x:px

Je pridobljena prav tako kot heteroseksualnost. To je pa tudi vse, kar lahko rečemo. Kako točno to vzpostavlja socializacija, pa ni znano. Ali je pri moških problem, da ostane identifikacija z materjo? Ali gre za to, da oče posega v nego v najzgodnejšem obdobju? Pa koliko se mora določen dražljaj ponavljati, da je permanentno zapečen v fiziološki sistem? Tega ne vemo zagotovo. Imaš pa prav, kakorkoli že je, si ne moreš pomagati.


Najprej so bili hlapi in humorji, nato tenzija in ostale mehanske lastnosti živčevja, nato kemija, zdaj pa geni. Ni važno kaj je, pomembno je, da ne izhajamo iz empirije, ampak empirija iz idej, ki organizirajo našo zaznavo xDDx Drugače pa se antropologija bolj nagiba k Locku.


ja, dekartovi animalični duhovi. tudi sam imam homoseksualnost za družbeno in ne naravno dejstvo, ki spada med gender in ne sex. in s tem seveda ne dajem nobene ocene. je pa res, da je vzgoja že kot taka (pa čepravona tanajbolj ljubeča) predsodek oz. sama definicija predsodka. sam kako čemo to razložiti ljubeči mamici. xDDx

Ti, ki se rodijo z obema spolnima organoma spadajo pa pod sex (gene) in ne gender (prevzem identitete). čeprav stvari seveda niso ločene saj predstavlja fizično telo bistveno oporo pri konstituciji ega. Ker ego sam na sebi ni stabilen in absoluten, saj vendar ne obstaja, si to stabilnost jemlje pri fizičnem telesu. Povezava pa ni linearna. Človek bi si sicer želel, da z ugašanjem telesa ugaša tudi ego. Pa se mi zdi, da je energija ega veliko bolj kvantizirana in da se stvari odvijajo samo po silovitih preskokih. Ko v risankah... PUH, I'm gone. x:Dx

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#153 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 4. oktober 2009, 13:41

Spoštljivo do gejev, saj so dokaz za obstoj Boga!

(Posvečeno Nimbusovemu Idealizmu. Ne trdim pa, da je to njegova filozofija!)


Če trdimo, da je gejevstvo priučeno, potem logično moramo priznati tudi obstoj uma. Po tej teoriji je gejevstvo posledica nabranih vtisov iz življenja, kot naprimer v vrcu sem dobil več poljubov od fantov punce pa me niso imele rade in podobno. Vse lepo in prav bote rekli, saj smo našli teorijo, ki vse objasni.

A vrnimo se spet na začetek. Um, kot bi dejal Platon, je nekako moral ovrednotiti zunanje dražljaje. Če je um res tabula rasa (prazna tabla) kako je sploh možno ovrednotiti nekaj. Na primer ogledalo lahko samo odseva zunanjo sliko ne more pa slike ovrednotiti.

Tako mora še najboj zagrizen materjalist priznati, da morajo v umu obstajati ideje, s katerimi um ovrednoti vtise.

In ena izmed idej ali načinov delovanje uma, če to hočete tako poimenovati je tudi gejevstvo
. Pa pustimo na strani debato ali je ideja gejevstva v umu mladega človeka prisotna v potencialni obliki in se lahko razvije samo pod primernimi pogoji, kakor seme skije samo, če ima dovolj vode in hranil itd. Ali pa je gejevstvo prisotno kot ideja, ki se bo vedno razvila, kakor bo otrok vedno rastel, saj je takšna pot normalnega razvoja. Raje se vprašajmo od kod so prišle v um ideje?

Če pogledamo metafiziko uma idej čustev itd., jim moramo priznati neko duhovno substanco. Samo zanikanje duhovne substance uma, vodi v nesmiselno trditev 1+1=3, ali pa v hipotezo, da je iz nič možno nekaj ustvarit. Torej je filozofsko korektno priznati obstoj neke duhovne substance.

Pojdimo naprej s svojim korektnim filozofskim sklepanjem. Ena izmed lasnosti duhovne substance, je tudi ustvarjanje novih idej, pojmov itd. Torej je svet poln žive duhovne substance, ki ustvarja! Tako je gejevsto pravzaprav odraz ustvarjene ideje. Tako so vse ideje pravzaprav ustvarjene! In kdo pa je ta, ki ustvarja? Odgovor leži na dlani!

BOG!!!

Tako je bog pravzaprav ta, ki je najvišja substanca - ideja iz katere izhajajo vse druge.

TOREJ SO GEJI DOKAZ ZA OBSTOJ BOGA!!!

LP

xwizardx



#154 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 4. oktober 2009, 15:39

Spoštljivo do gejev, saj so dokaz za obstoj Boga!

(Posvečeno Nimbusovemu Idealizmu. Ne trdim pa, da je to njegova filozofija!)


Če trdimo, da je gejevstvo priučeno, potem logično moramo priznati tudi obstoj uma. Po tej teoriji je gejevstvo posledica nabranih vtisov iz življenja, kot naprimer v vrcu sem dobil več poljubov od fantov punce pa me niso imele rade in podobno. Vse lepo in prav bote rekli, saj smo našli teorijo, ki vse objasni.

A vrnimo se spet na začetek. Um, kot bi dejal Platon, je nekako moral ovrednotiti zunanje dražljaje. Če je um res tabula rasa (prazna tabla) kako je sploh možno ovrednotiti nekaj. Na primer ogledalo lahko samo odseva zunanjo sliko ne more pa slike ovrednotiti.

Tako mora še najboj zagrizen materjalist priznati, da morajo v umu obstajati ideje, s katerimi um ovrednoti vtise.

In ena izmed idej ali načinov delovanje uma, če to hočete tako poimenovati je tudi gejevstvo
. Pa pustimo na strani debato ali je ideja gejevstva v umu mladega človeka prisotna v potencialni obliki in se lahko razvije samo pod primernimi pogoji, kakor seme skije samo, če ima dovolj vode in hranil itd. Ali pa je gejevstvo prisotno kot ideja, ki se bo vedno razvila, kakor bo otrok vedno rastel, saj je takšna pot normalnega razvoja. Raje se vprašajmo od kod so prišle v um ideje?

Če pogledamo metafiziko uma idej čustev itd., jim moramo priznati neko duhovno substanco. Samo zanikanje duhovne substance uma, vodi v nesmiselno trditev 1+1=3, ali pa v hipotezo, da je iz nič možno nekaj ustvarit. Torej je filozofsko korektno priznati obstoj neke duhovne substance.

Pojdimo naprej s svojim korektnim filozofskim sklepanjem. Ena izmed lasnosti duhovne substance, je tudi ustvarjanje novih idej, pojmov itd. Torej je svet poln žive duhovne substance, ki ustvarja! Tako je gejevsto pravzaprav odraz ustvarjene ideje. Tako so vse ideje pravzaprav ustvarjene! In kdo pa je ta, ki ustvarja? Odgovor leži na dlani!

BOG!!!

Tako je bog pravzaprav ta, ki je najvišja substanca - ideja iz katere izhajajo vse druge.

TOREJ SO GEJI DOKAZ ZA OBSTOJ BOGA!!!

LP

xwizardx


x:Dx x:Dx x:Dx

ok. sam kaj ko je že prvi stavek napačen. dedukcija gre vedno po nujnici. a la... če je A enak Bju in B Cju potem nujno sledi (implikacija), da je A enak Cju. načeloma upoštevaš dva zakona... zakon o identiteti in zakon o protislovju. tko, da je tvoja prva trditev izmišljena oz. doksa, mnenje.

idealizma se dotika v bistvu samo tretji odstavek in te ideje imenujemo kategorije. in unisex uma omogoča tudi gejem, da uživajo ob kantovem kopernikanskem obratu. x:px

obstoj boga. x:Dx to si mogu pa neke sholastike brat.

ampak kategorije s katerimi spoznavamo svet, nam je vsadil tisti, katerega večjega si misliti ne moremo. iz tega sledi v bistvu ravno obraten sklep, tj., da je bog dokaz za to, da geji sploh obstajajo. drugače bi imeli samo nerazpoznaven fluks čutnega raznoterja. x:px xDDx

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#155 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. oktober 2009, 18:11

moje mnenje je, da se v BISTVU ne ukvarjamo s takimi stvarmi, temvec so nam v bistvu pomembnejse drugacne okoliscine. ljubezen, dusnost, zavest, itn.
tako menim, da je zaradi neke hibe prikrajsana lahko zgolj osebnost in ne nase bistvo.
ce pa je pot tudi obratna je morda tudi mozno, vseeno pa mislim da ne.
torej menim, da so/smo vsvojem bistvu lahko (vsi) "srecni", osebnost pa je tista, ki je nezadovoljna.

Revija Soutripanje

NOTRANJI PROSTOR

Srce nikoli ne obledi in nikoli ni prizadeto; je sedež duše. Razum je tisti, ki vas zapelje na napačno pot. Mir, blaženost, sreča in milina so kvalitete srca. Ko se uskladite z občutkom srca, začnete ponovno doživljati svojo naravno nedolžnost, nedolžnost, ki ste jo imeli kot otroci. Vendar si srca ni treba predstavljati, saj je to le dejanje razuma, ki z baklo išče izvor luči.

Vsakdo potrebuje svoj "notranji prostor", kjer smer ne obstaja, kjer ti nihče ne pravi, kam naj greš in kaj naj delaš. Nihče te ne more voditi. Rodili ste se, da bi se zavedali sebe, da bi spoznali Mojstra v sebi. Vaš notranji prostor je posvečen. To je kraj, kjer se vse stvari, vsi problemi razrešijo. To je kraj, kamor greste, ko drugim poveste, da ste utrujeni, prestrašeni in naveličani, ko želite, da vas pustijo same, da bi našli svoj lastni prostor.

Ta prostor vam je dan zato, da bi razrešili zmedo okrog sebe. Nikoli ga ne smete predati nikomur, razen svojemu resničnemu jazu. Meditacija je v resnici potovanje nazaj v ta prostor, da bi našli mir in srečo.


Maitrejevo učenje
iz knjige Prihaja čas čudežev



...
mačka ja so lahko srečni ..ampak vedno se bodo v svojem bistvu počutili prikrajšani ...no saj taka je moje izkušnja ko sem nekaj časa delala z prizadetimi otroci ...pač z drugačnimi...( to mislim invalidi....)

Dobro men se več ne da tukaj razglabljat ..če me pač ne razumete ...oz . Ne želite razumeti tud prav . Al pa se jaz za vas čudno izražam... x:Dx
ne bo se svet podrel ....moje mnenje je tako kot je ...



#156 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 4. oktober 2009, 18:22

Mayita, nesmiselno se mi zdi karkoli ti pisat, ker itak že imaš zakoreninjeno mnenje in od tega ne odstopaš. Ne sprejemaš.

Zase vem kaj hočem, in delam na tem da bom to tudi imela. Imam srečo, da sem našla osebo, s katero želim živet v ljubezni. Pa čeprav je to oseba istega spola. To je pa tudi vse kar hočem povedat.

Lep pozdrav x:)x
Objavljena slika

#157 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 4. oktober 2009, 18:45

pol bom pa razsvetljen kot ti in bova lahku skupi mantrala
.
.
.
AAAUUUUUUUMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

x:Dx x:px

malo še HHHHHMMMMM mantraj...pa ti bo že AAAAAUUUUUMMMMMMM enkrat...prej ali slej bližje prišel x:Dx pol pa lahko kako rečema x:Dx

#158 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 4. oktober 2009, 19:12

malo še HHHHHMMMMM mantraj...pa ti bo že AAAAAUUUUUMMMMMMM enkrat...prej ali slej bližje prišel x:Dx pol pa lahko kako rečema x:Dx


ok, mojster
.
.
.
hvala za nasvet. x:Dx

HHHHMMMMMMMMMMMMMMMMMM x:px

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#159 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. oktober 2009, 20:59

a res ...kje sem pa trdila ...Breza sem vprašala naj mi pove človeka oz hermafrodita , ki je srečen ....?
In Brezo mi tega ni odgovovoril ....
Ampak je mislim odgovoril kdo so ti ljudje ...kot da tega ne bi vedli... xDDx in potem misteriozno utihnil...
Sem pa sama razumela njegov point tako ...da ljudje postavljamo meje kaj je ok in kaj ni ...in če teh meja ne bi bilo ...bi pač bilo vse sprejemljivo oz vse normalno ...

Kaj si pa ti pri tem misliš ....pa pač tvoja stvar. x:)x In kaj si zdaj iz tega mojega posta ven potegnila ....
mačka ja so lahko srečni ..ampak vedno se bodo v svojem bistvu počutili prikrajšani ...no saj taka je moje izkušnja ko sem nekaj časa delala z prizadetimi otroci ...pač z drugačnimi...( to mislim invalidi....)


Ja,misteriozen-s to lastnostjo sem se pa že rodil. Povedal sem pa samo osnovo.Nikoli ne povem preveč naenkrat,ampak od trenutnih dogodkov in komentarjev vidim koliko so ljudje pripravljeni slišat. Za resnično znanje je pa treba razrahljat ego,um in malo odpret srce.

Vprašanje je bilo naj povem kakšnega hermafrodita,ki je srečen. Odgovor je enostaven. Kdor je srečen v svoji notranjosti,ga zunanje stvari ne morejo ali težko vržejo iz ritma. Spol in seks pa tukaj ne igrata bistvene vloge.

Hm,delo s prizadetimi otroci in invalidi.Ali je bilo to iz dolžnosti,denarja ali je bil zraven tudi srce? In če je vključen srce se začne razvijat empatija,sočustvovanje,prijaznost,neobsojanje itd. Je pa že Free omenjal neke detajle oziroma bolj poglobljene stvari. Sem pa v kliničnem centru videl vse vrste zaposlenga kadra-od takih,ki so bili tam samo zaradi denarja in bi pustili pacienta dobesedno crknit,do prijaznih in ustrežljivih ljudi in seveda tudi nun v civilu. Kje si pa ti oziroma si bila na tej lestvici pa veš sama. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#160 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. oktober 2009, 08:42

Veliko govoriš in nič ne poveš .... x;)x to je misterioznost .... xDDx x;)x

Ocenuješ ...in sodiš ...poveš toliko kolikr je drugi vreden ..aha torej si ti učitelj , ki celo presojaš ..je dotični vreden odgovora ali ne ...
hm ..ja treba se je znebit ega in odpret srce .... x;)x
Tebi tud ego potem nagaja ...ker ti vidiš ..ti veš . xDDx

Jaz osebno sem takih "nakladačev" sita- ...sem jih pa poslušala kar dolgo .....
in zopet govoriš to kar je splošno znano... xDDx


Jaz se imam za učenca,imam pa dobre učitelje. x:Dx Z egom ima pa vsak človek probleme in jaz nisem nobena izjema.

Jezus je rekel "Ne dajajte biserov svinjam" oz. nekaj takega,govorim po spominu. Od mene ne pričakuj da ti bom prinesel vse stvari na pladnju oz. da ti bom govoril detajle. Sem določene stvari nakazal,potem pa naj vsak išče,če hoče vedet. Ljudje pač ne cenijo če kakšno stvar dobijo zastonj ali pa jim na easy way poveš določene zadeve.Ampak začnejo dajat protiargumente in lahko postanejo tudi sovražno razpoloženi. Če se morajo pa sami potrudit in nagarat je pa to dosti bolj vredno in tudi bolj cenijo.

Še nekaj o učiteljih.Tapravi učitelji govorijo zelo dvoumno,tako da se moraš tudi sam potrudit in raziskovat,če hočeš prokužit dejstvo.Zlasti kakšni Jezusovi stavki in drugi stavki v kakšnih duhovnih bukvicah imajo tudi globji pomen.Kot pri čebuli,ki ima več plasti.Kako bo pa to nekdo razumel je pa odvisno od njegove zavesti.Mogoče bo čez 10.let razumel drugače kot danes.

Včasih sem nekaterim povedal skoraj vse kar sem vedel o določenih zadevah.In potem so oni meni začeli z raznimi svojimi argumenti,vsebinami ki se učijo v šoli in drugo filozofijo.In sem moral spet vse dokazovat,se kregat ipd.Dost imam tega.Povem osnovo,nakažem smer in naj se človek sam zaj.....dalje. In če se človek poglobi bo tudi določeno vprašanje postavil drugače in takoj se bo videlo, da je tudi sam delal na tem.Potem sledijo pa detajli.

Ja,to so pa mene naučile izkušnje. Zato pa sedaj nekak razumem zakaj modreci molčijo in samo čakajo,kdaj bo človek postal dovolj pameten in pridobil določene izkušnje,da mu lahko razložijo še globje stvari. Potrpežljivost še ena vrlina,ki je pomembna in ki se jo lahko naučiš pri borilnih veščinah poleg ostalih. In kdo je najmočnejši človek? Tisti,ki premaga sam sebe-svoj ego. In ja,imam dneve ko se Jaz in moj ego pošteno fight-ata in na koncu vem da bo Jaz zmagal.Kajti iz vsake borbe pride močnejši,pametnejši,iznajdlivejši ipd. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#161 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 5. oktober 2009, 08:47

x:Dx x:Dx x:Dx

ok. sam kaj ko je že prvi stavek napačen. dedukcija gre vedno po nujnici. a la... če je A enak Bju in B Cju potem nujno sledi (implikacija), da je A enak Cju. načeloma upoštevaš dva zakona... zakon o identiteti in zakon o protislovju. tko, da je tvoja prva trditev izmišljena oz. doksa, mnenje.

idealizma se dotika v bistvu samo tretji odstavek in te ideje imenujemo kategorije. in unisex uma omogoča tudi gejem, da uživajo ob kantovem kopernikanskem obratu. x:px

obstoj boga. x:Dx to si mogu pa neke sholastike brat.

ampak kategorije s katerimi spoznavamo svet, nam je vsadil tisti, katerega večjega si misliti ne moremo. iz tega sledi v bistvu ravno obraten sklep, tj., da je bog dokaz za to, da geji sploh obstajajo. drugače bi imeli samo nerazpoznaven fluks čutnega raznoterja. x:px xDDx

xrainbowx




Sem samo predstavil še idealistično filozofijo. ker si se izrazil da sem jo prej pozabil.

Srečno pa mnogo zdravja!

xDDx


#162 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 5. oktober 2009, 10:20

ok, mojster
.
.
.
hvala za nasvet. x:Dx

HHHHMMMMMMMMMMMMMMMMMM x:px

xrainbowx

vsak se po svoje mantra...z neskončnim učenjem sebe x:Dx in iluzijo mojstrstva x:Dx

#163 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 5. oktober 2009, 11:46

Zanimivo, da v tem sestavku vidiš trditev, da je homoseksualnost pridobljena. Tega namreč ne trdim, niti na to ne namigujem.


:vio:
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#164 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 8. oktober 2009, 18:27

Mayita, nesmiselno se mi zdi karkoli ti pisat, ker itak že imaš zakoreninjeno mnenje in od tega ne odstopaš. Ne sprejemaš.

Zase vem kaj hočem, in delam na tem da bom to tudi imela. Imam srečo, da sem našla osebo, s katero želim živet v ljubezni. Pa čeprav je to oseba istega spola. To je pa tudi vse kar hočem povedat.

Lep pozdrav x:)x


poglej, moje izkušnje so mi pokazale drugačno pot kot tebi ,oziroma mnenje.jaz si samo želim da bi se ljudje veseli življenja ki ga živijo, da ga znajo ceniti kot posameznik.,ne pa to da zdaj ljudje razglašajo da jih stvari ali osebe, ki si jih želijo in ki jih sploh še nimajo delajo srečne.uživaj današnji trenutek in ne izgovarjaj se da zaradi drugih ne živiš popolnega življenja, če do zdaj nisi našel svoje sreče je tudi s posvojenim otrokom ne boš, oziroma zelo redkokdaj se to zgodi.
vseeno me pa zanima ali ima tisti mož, ki si ga omenjala v prejšnem postu, družino, svojo družino mislim.ali je še vedno sam? xrolleyesx
lep pozdrav tudi tebi, tudi če mi ne odgovoriš več. x;)x xrolleyesx

#165 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 8. oktober 2009, 19:11

poglej, moje izkušnje so mi pokazale drugačno pot kot tebi ,oziroma mnenje.jaz si samo želim da bi se ljudje veseli življenja ki ga živijo, da ga znajo ceniti kot posameznik.,ne pa to da zdaj ljudje razglašajo da jih stvari ali osebe, ki si jih želijo in ki jih sploh še nimajo delajo srečne.uživaj današnji trenutek in ne izgovarjaj se da zaradi drugih ne živiš popolnega življenja, če do zdaj nisi našel svoje sreče je tudi s posvojenim otrokom ne boš, oziroma zelo redkokdaj se to zgodi.
vseeno me pa zanima ali ima tisti mož, ki si ga omenjala v prejšnem postu, družino, svojo družino mislim.ali je še vedno sam? xrolleyesx
lep pozdrav tudi tebi, tudi če mi ne odgovoriš več. x;)x xrolleyesx

Glej, znala sem bit srečna ko sem bila sama, še bolj sem srečna zdaj ko sva v dveh. In mogoče bi bila srečna tudi če bi bili trije. Ne vem. Uživam v tem kar imam zdaj, in imam odprta vrata za prihodnost, karkoli me tam čaka. Življenje me je ogromno preizkušalo, na različnih področjih, in me tudi veliko naučilo. Verjamem (oz. vem) pa tudi, da me čaka še veliko preizkušenj in izkušenj na moji poti. Ampak o tem nočem preveč razmišljat, raje sproti rešujem karkoli mi pač pride na pot.

Ne iščem sreče v posvojenem otroku, že to kar imam zdaj, me navdaja z neizmerno srečo in ljubeznijo.


Se mi pa zdi pošteno do tistih otrok, ki že živijo v takšni družini, da se jim da iste pravice kot ostalim otrokom. In zdi se mi pošteno, da se izenači pravico do poroke in dedovanja.

***
Glede unega fanta --- sam ni, družine (otroka mislim) pa tudi še nima. Niti ni poročen. Kar pa ne pomeni da še ne bo. Eni prej, eni pozneje. :)

LP
Objavljena slika

#166 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 8. oktober 2009, 19:36

Pozdravljeni!

Že nekaj časa prebiram prispevke na tem forum, tokrat pa sem se prijavila, ker bi vas rada vprašala za mnenje. Stara sem 23 let, že več let imam resnega fanta in na splošno me od vedno privlačijo moški. Zgodilo pa se mi je, da sem se nekako zagledala v sošolko. Ne morem odvrnit oči od nje, sanjarim, da bi bila v njeni družbi, da bi bili prijateljici, da bi jo objela, da bi tudi ona mene videla kot nekaj posebnega, tako kot jaz vidim njo... Zdi se mi enkratna, vznemirljivega temperamentna, iskriva, polna neke magične moči - skratka čudovita!
Ni mi jasno, zakaj je tako, ampak vsi znaki kažejo na to, da me je zadela amorjeva puščica. Kaj mislite, da to pomeni. A sem biseksualka? A se to tudi vam dogaja - da se kdaj zaljubite v isti spol? Mislite, da bi bilo dobro, da ji to povem, ali je bolje da obdržim zase? Še nikoli me ni tako privlačila neka punca. Ne vem, kaj naj s tem čustvom!
Že vnaprej hvala za odgovore.

Kašmir


Kašmir

Pa bodi zaljubjena.

Te dni sem na National geographic gledal film, kjer je mladi gepard (ženskega spola) ubil menda največjega sovražnika - orangutana.
Ko ga je vlekla na drevo, se je rodil mladi orangutan.

Gepard je pustil svoj ulov in pazil na mladega orangutana kot bi bila njen mladič.
Seveda mlada muca ni znala in mogla prehraniti drobcenega bitja, toda kako naj vemo 'kaj gre' in kaj ne in za koga....


Menim, da svoja čustva do drugih ljudi vse prevečkrat kvalificiramo kot 'spolna'. V moji mladosti je bilo povsem normalno, da smo se ob nogometu ali med drugimi igrami objemali tudi fantje, da smo radi bili skupaj, pa nismo razmišljali o tem, da bi nam ne bile všeč punce ali, da bi šli živet s fanti.

Sam se sebe spomnim kot 20-letnika, kjer sva s sodelavko (ki je imela takrat kar nekaj čez 50 let) veliko 'previsela' skupaj, ob kavi, se pogovarjala in to tako, da jo je videl tudi njen mož (ki ga je ljubila). Pa tudi nisva razmišljala, da bi živela skupaj, da bi imela spolne odnose ali kaj podobnega. Bilo je lepo, veliko sva si imela povedati, rada sva bila skupaj in za vse je bilo življenje lepše.

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#167 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 9. oktober 2009, 12:18

Prosim da tole popraviš v imenu National geographica.
Prvo, gepardi živijo v Afriki
Orangutani pa v Aziji.
Ni teorije, da bi kak turistični gepard, nezadovoljen s hotelsko postrežbo v Borneu ali Sumatri, si zaželel priboljška in skočil na drevo po slednjega.

Gepardi ne skačejo po drevesih temveč to počno leopardi.

Torej gre v tvojem primeru za leoparda.

Torej bodimo prosim natančni pri omembi primerov iz živalskega sveta, četudi nam se to zdi povsem irelevantno, kajti predstavljaj si, da bi nekdo zamešal delfina z morskim psom, kakšen incident bi iz tega nastal


Hvala za dopolnilo, Porny.

Sedaj si že ti strokovno popravil in bi bil moj popravek v originalu nekako odveč.
Lahko pa napišem 'velika mačka' in 'velika opica', ker si pač živalske vrste nisem zapomnil.

Dogodek se je zgodil in NG ga je posnel v Afriki. To sem si zapomnil zagotovo pravilno.

Hvala še enkrat,

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#168 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 9. oktober 2009, 12:56

Pa opica, ki je "nasprotnik" leoparda, je pavjan ;)

#169 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 9. oktober 2009, 13:27

Pa opica, ki je "nasprotnik" leoparda, je pavjan ;)



Evo, opice in leopardi rešeni!

Kako pa je zdaj z istospolno zaljubljenostjo naše kolegice?

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#170 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 9. oktober 2009, 13:52

Kako pa je zdaj z istospolno zaljubljenostjo naše kolegice?

verjetno še vedno zaljubljena...podobno kot tudi drugi naši raznospolni kolegi in kolegice x:Dx

#171 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 9. oktober 2009, 15:06

:zoro: xwizardx

Na to vprašanje pa žal ne morem odgovoriti. Je pa zanimivo, da je padla definicija...

#172 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 14. oktober 2009, 18:26

Evo še nekaj o VZROKIH za homoseksualnost. To je odlomek iz knjigice Alice Bailey-Esoteric healing. Je zelo zanimiva,koliko jo pa kdo razume je pa drugo vprašanje.

Danes je eno od velikih vprašanj, za psihologe in v manjši meri za zdravnike, naraščanje homoseksualnosti, tako moške kot ženske. Na dan prihajajo s slepilnimi argumenti, s katerimi hočejo dokazati, da je ta nenormalni razvoj (in posledično zanimanje za to bolestno težnjo) pripisati dejstvu, da rasa počasi postaja androgina in da se počasi pojavljata androgina moški in ženska. To, še enkrat, ni res. Homoseksualnost je »preostanek« seksualnih ekscesov v lemurijskih časih, nasledstvena okvara, če hočete. Egi, ki so se individualizirali in inkarnirali v tem velikem časovnem obdobju so tisti, ki danes izkazujejo homoseksualne težnje. V tistih časih je seksualni apetit tako pritiskal, da normalni procesi v človeških spolnih odnosih niso potešili nenasitne želje naprednega človeka tiste dobe. Sila duše, ki je dotekala pri procesih individualizacije, je služila za stimulacijo najnižjih centrov. Zato so prakticirali prepovedane oblike. Danes je v inkarnaciji veliko število tistih, ki so jih prakticirali, in starodavne navade so za njih premočne. Do danes pa so dovolj napredovali na evolucijski poti, tako da je zdravilo v tem času nared – če se le odločijo za njegovo uporabo. Brez večjih težav lahko prenesejo seksualni impulz v grleni center in tako postanejo kreativni v višjem smislu, energijo, [63] ki kroži in jo čutijo, lahko uporabijo na pravilen in konstruktiven način. Številni med njimi so to začeli delati samodejno. Kakorkoli že, je dobro znano, da je med tako imenovanimi umetniškimi tipi, homoseksualnost zelo razširjena. Pravim »tako imenovanimi«, ker resnično kreativen umetnik ni žrtev teh davnih, bolestnih nagnjenjskih navad.

Izpostavimo lahko, da je homoseksualnosti treh vrst:

1. Tista, ki je rezultat davnih bolestnih navad. To je danes glavni vzrok in kaže na:

a. Individualizacijo na tem planetu; saj tisti, ki so se individualizirali na lunini verigi, niso dovzetni za te nevarne značilnosti.

b. Na sorazmerno napredno stopnjo na evolucijski poti, ki so jo dosegli lemurijski egi, ki so podlegli temu zadovoljevanju želje.

c. Temu sledeči študij magije seksa in še stalen, nenasiten fizični seksualni gon.

2. Posnemovalna homoseksualnost. Določeno število oseb iz vseh družbenih razredov je posnemalo boljše od sebe (če smem uporabiti tako paradoksen izraz) in tako razvilo bolestne navade v spolnih odnosih, katerih drugače morda ne bi imeli. To je danes eden od prevladujočih razlogov pri številnih moških in ženskah in temelji na preveč aktivni domišljiji ter na močni fizični ali seksualni naravi in na polteni radovednosti. To govorim s premislekom. Veliko homoseksualcev in lezbijk spada v to kategorijo.

3. Redki, zelo redki, maloštevilni primeri hermafroditizma. Ti ljudje, ki v sebi združujejo oba vidika spolnega življenja, se soočajo z resničnim problemom. Ta problem še močno povečuje človeška nevednost, človeška nepripravljenost soočiti se z dejstvi, napačna zgodnja vzgoja in izobraževanje, [64] in zelo razširjeno napačno razumevanje. Te primere lahko v majhnem številu srečamo vsepovsod, čeprav je njihovo število glede na svetovno populacijo še vedno zanemarljivo. Da pa obstajajo je resnično zanimivo za medicinski poklic in so deležni globokega pomilovanja in sočustvovanja človekoljubnega in razumevajočega psihologa. Res jim ni lahko.Nekoliko sem obdelal to temo, ker je koristno, da poznate taka dejstva, informacija ima vrednost. Pomaga osvetliti problem, s katerim se mora soočati vse več ljudi. Psihologi, socialni delavci, splošni zdravniki in vsi tisti, ki se ukvarjajo s skupinskim usposabljanjem, se stalno srečujejo s tem problemom, in je dobro, da tudi razlikujejo med tipi, ki jih je treba obravnavati in tako razjasnijo problem. * The problem of Sex str. 268-307 Razprava o sedmih žarkih I. knjiga.

V teh navodilih boste našli veliko namigov, ki jih ne moremo uvrstiti med navodila za zdravljenje, pa vseeno padejo v to kategorijo, ker bodo bralcem omogočili boljše razumevanje.V zgornjem boste tudi opazili, kako ima ta okvara, kot morda pričakovano, svoje korenine v astralnem ali čutnem telesu, telesu občutkov. Iz tega razloga sem to vključil. xDDx


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#173 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 15. oktober 2009, 07:38

O Brezo

Tale Alice nima pojma.

Men je Konfuzij, moj prijatelj, povedal, kaj je vzrok homoseksualnosti in jst mu čist verjamem.

Skratka, zadeva je dost enostavna:

Vzrok homoseksualnosti je mal preveč živčen zelen odtenek rdeče barve, samo v levo.

A je zdej jasno? Je? Tud prou.

A ni? Jebiga pol. Enkrat boš zastopu rajtam.

:2src:
xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#174 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. oktober 2009, 13:42

Da še enkrat na kratko povem v enem stavku kar je gor napisan---vzroki za homoseksualnost izvirajo iz preteklih življenj.

In da še enkrat omenim kdor ne verjame v inkarnacijo,karmo itd. najbolje da spusti nekatere moje komentarje. Notranji organi kot so jetra in želodec,ter tudi kakšen drug bodo zelo hvaležni. Kajti jeza,bes,srd,agresivnost najbolj udarijo na jetra. Če pa koga zanimajo detajli o čustvih in organih pa naj gleda kitajsko tradicionalno medicino ali pa kaj podobnega. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#175 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 15. oktober 2009, 14:06

Da še enkrat na kratko povem v enem stavku kar je gor napisan---vzroki za homoseksualnost izvirajo iz preteklih življenj.


A to kt izkušnja duše al kt bolezen, kot sem razumel da je prepričana Alice?

:8):
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0