Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Števci porabe kalorij


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
21 komentarjev na to temo

#1 Pametna16

Pametna16
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 1. april 2010, 20:00

Ker se bliža poletje in se je treba spraviti v formo z gibanjem se sprašujem kaj uporabljate kot pripomočke pri vašem gibanju ki vam kaže predvsem porabo kalorij. Uf bom morala kar pljuniti in se dati v roke da bom v bikinkah fit do poletja.

#2 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. april 2010, 20:37

E kalorije kaj je že to...jih ne štejem... x:Dx

Štetje kalorij je samo pranje možganov...kalorije iz sadja in zelenjavce niso iste kot od svinjine...kalorično mogoče ja, po sestavi pa ne...Če uživaš kao zdravo hrano kot jo priporočajo doktorji---polnozrnata, z malo maščobami, nerafinirana olja, z veliko balastnimi snovmi...bla...bla...bla....in če je to še pravilno kombinirano... x;)x ...potem velikih problemov ni.

Jaz lahko jem tortice, bureke, pomfrije... x:px ...pa se ne bom nič zredil...no ja mogoče za kakšno kilco dve...ker bo telo rabil malo več časa za izločanje odpadlih produktov in nekoristnih snovi iz hrane...Skratka nobenih problemov s težo, pa nisem noben športnik...sem pravi crnogorac...prvo ko vstanem je da se odmaram na stolici in tako preko celega dneva, potem sem pa zmatran od sedenja in moram malo da legnem. xg:Dx

Moj nasvet preštudiraj bukvice o zdravi hrani oz. pravilni prehrani in kombinaciji živil...športanje bo pa samo plus...za mišiče... xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#3 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 1. april 2010, 21:42

ti še nis slišala, da majo tipi radi konkretne babe x^x


ja pa si konkretne ženske niso všeč take kot so x;)x

seveda je odvisno od okusa vsakega posameznika...



#4 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 1. april 2010, 22:18

Ja saj vem.

Pa presliši tiste opazke x;)x Se bo že najdu tak taprav, k mu bo vse na teb in v teb... všeč x^x



#5 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 1. april 2010, 22:42

Pri men je pa odvisno na katerih mestih so bolj konkretne x;)x Najbolj mi je všeč, če je vse enakomerno porazdeljeno (tko kot pr men x8Dx )



#6 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. april 2010, 22:59

ma dej, boli me kurac... xrolleyesx x:o)x pač si tak kot si.


Še par takih pa bom mislil, da si mačkon... x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#7 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. april 2010, 23:22

kastriran... pa se izdajam za muco xflirtx

x:Dx


Cute...nice... xloveyx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#8 Pametna16

Pametna16
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 4. april 2010, 16:36

Joj fantje ste me nasmejali s svojimi predlogi in komentarji.
Drugače sem razmišljala o Pedometru. Uradna razlaga: http://en.wikipedia.org/wiki/Pedometer

#9 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. april 2010, 18:28

Smeh je pol zdravja...No , ker si pa ti toliko pametna, mi pa razlož kako ta napravca ve a ti hodiš al se samo gibaš, sediš v avtu...na kakšen način meri kilometrino. Pa še kaj ima hoja skupnega s kalorijami oz. porabo teh... x;)x

Za moje pojme je kilometrina in kalorije samo približna ocena...pri hoji bolj sodelujejo mišice, glukagen, glukoza...skratka spet je odvisno kakšen tip kalorij je v telesu...ne moreš metat kar vseh kalorij v isti koš...Pri takih napravcah je edina koristna zadevca ura, pulz, pritisk...pa še te vrednosti včasih niso 100% zanesljive...ura je pa edina točna stvar ki ti jo kaže. x:Dx

Čakam odgovore da se bom še jaz smejal. Največ kilometrine se pa naredi doma...iz sobe v kuhinjo...WC..soba...okol hiše. xg:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#10 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 5. april 2010, 08:53

...števci porabe kalorij pa pulzmetri so večinoma neuporabni vsaj za rekreativce na kratek rok, ker vzemajo prevec neke povprečne, spošne vrednosti in so remalo individualizirani... do neke mere pa postanerjo uporabni na dolgi rok, ko pogruntaš neke zakonitosti lastnega telesa in lahko napravo prilagodis telesu in ne obratno... večinoma so metanje denarja skozi okno-kot 99% podobnih gadgetov... ne da bi bili povsem neuporabni, samo relativno nepotrebni in vsekakor precenjeni...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#11 Pametna16

Pametna16
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 6. april 2010, 17:51

Ne vem zakaj si žaljiv, ampak to je tvoj problem. Poraba kalorij narašča premosorazmerno z intenziteto gibanja (hoje, teka). Drugače se da dobit tudi v obliki ure zadevico. Ja za sebe vem kje največ km naberem, če maš pa ti znotraj hiše največ kilometrine je pa žalostno to zate.
Nisem šla v podrobnosti ker ne mislim zdravit kompleksov nekaterih fantičev
Lahko si pa malo tude prebereš o zadevi, je pa v ANG.pedometer

Bom pa kupila izdelek potem pa sporočim kako se obnese, če te zanima

Smeh je pol zdravja...No , ker si pa ti toliko pametna, mi pa razlož kako ta napravca ve a ti hodiš al se samo gibaš, sediš v avtu...na kakšen način meri kilometrino. Pa še kaj ima hoja skupnega s kalorijami oz. porabo teh... x;)x

Za moje pojme je kilometrina in kalorije samo približna ocena...pri hoji bolj sodelujejo mišice, glukagen, glukoza...skratka spet je odvisno kakšen tip kalorij je v telesu...ne moreš metat kar vseh kalorij v isti koš...Pri takih napravcah je edina koristna zadevca ura, pulz, pritisk...pa še te vrednosti včasih niso 100% zanesljive...ura je pa edina točna stvar ki ti jo kaže. x:Dx

Čakam odgovore da se bom še jaz smejal. Največ kilometrine se pa naredi doma...iz sobe v kuhinjo...WC..soba...okol hiše. xg:Dx



#12 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. april 2010, 10:52

Ne vem zakaj si žaljiv, ampak to je tvoj problem. Poraba kalorij narašča premosorazmerno z intenziteto gibanja (hoje, teka). Drugače se da dobit tudi v obliki ure zadevico. Ja za sebe vem kje največ km naberem, če maš pa ti znotraj hiše največ kilometrine je pa žalostno to zate.
Nisem šla v podrobnosti ker ne mislim zdravit kompleksov nekaterih fantičev
Lahko si pa malo tude prebereš o zadevi, je pa v ANG.pedometer

Bom pa kupila izdelek potem pa sporočim kako se obnese, če te zanima


Jaz nisem žaljiv, izražam se pa na malo bolj šaljiv način, ampak nekateri tega ne kapirajo oz. opazijo, ker so preveč resni in se ne znajo sprostit...in malo pošalit na svoj račun...To da se naredi največ kilometrov doma je pa pisalo celo v ženskih revijah, strokovnih revijah...so pač testiral več tisoč človečkov z nekimi takimi napravcami kot jo nameravaš kupit ti...rezultati so pač bili da tisti ki večinoma sedijo po službah in podobno več prehodijo doma in tudi ostali ki opravljajo stoječe delo niso dost zaostajal za njimi...

To da pa s tekom narašča poraba kalorij pa malo dvomim, ker jaz lahko tečem če jem samo sadje, pa ne bom nič lačen, samo žejen...bom pa prej lačen če bom dvigoval kaj težkega. Lahko pa tudi samo sediš in delaš kao na blagajni in premikaš robo ko ga povlečeš čez scaner pa porabiš več kalorij kot s tekom...skratka tudi če sediš lahko kuriš kalorije. Tako da to s tekom je zelo poenostavljeno povedano... x;)x

Ne vem zakaj ljudje mislijo da so samo kalorije problem, kaj pa holesterol HDL IN LDL in druge stvari....hrana niso samo kalorije...tukaj so še mikroelementi in makroelementi...brez nekaterih se maščoba sploh ne more presnavljat...pa lahko tečeš kolikor hočeš. Aja pozabil sem da tega v šoli ne učijo. Ti pa lahko povem da tudi tist kar učijo na zdravstveni šoli je pomankljiv...ampak tistega ki prehrana res zanima in hoče zdravje bo že preštudiral tudi bolj strokovno literaturo.

Kar se pa pedometra tiče je pa Samson dal dost dobro razlago...Sicer pa nima smisla zgubljat živcev s takim norcem in fantkom kot sem jaz... x:Dx ...Si pač kupi to zadevco, pejt laufat...pa čez 3. mesece povej kakšen bo rezultat... xg:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#13 Pametna16

Pametna16
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 8. april 2010, 17:30

Ni panike, ti ne zamerim, samo malo čudno se izražaš; no doubt.

Jaz nisem pač ženska morda tipična za nekatere stvrari.
Eh te raziskave so pa tko ali tko podrte z denarjem kapitala in temu primerno so rezultati prikrojeni v eno ali drugo smer. To je kar se tiče raziskav. Menda celo več kalorij porabimo za prebavo jabolka kot je njegova ener.vrednost.

Pri teku je glavno da je pulz dovolj visok in da je dalj časa trajajoč (45 minut plus nad 140).

Ti sporočim, rezultate in bodo vidni že cez mesec, ker grem na ketonsko, ni panike

Jaz nisem žaljiv, izražam se pa na malo bolj šaljiv način, ampak nekateri tega ne kapirajo oz. opazijo, ker so preveč resni in se ne znajo sprostit...in malo pošalit na svoj račun...To da se naredi največ kilometrov doma je pa pisalo celo v ženskih revijah, strokovnih revijah...so pač testiral več tisoč človečkov z nekimi takimi napravcami kot jo nameravaš kupit ti...rezultati so pač bili da tisti ki večinoma sedijo po službah in podobno več prehodijo doma in tudi ostali ki opravljajo stoječe delo niso dost zaostajal za njimi...

To da pa s tekom narašča poraba kalorij pa malo dvomim, ker jaz lahko tečem če jem samo sadje, pa ne bom nič lačen, samo žejen...bom pa prej lačen če bom dvigoval kaj težkega. Lahko pa tudi samo sediš in delaš kao na blagajni in premikaš robo ko ga povlečeš čez scaner pa porabiš več kalorij kot s tekom...skratka tudi če sediš lahko kuriš kalorije. Tako da to s tekom je zelo poenostavljeno povedano... x;)x

Ne vem zakaj ljudje mislijo da so samo kalorije problem, kaj pa holesterol HDL IN LDL in druge stvari....hrana niso samo kalorije...tukaj so še mikroelementi in makroelementi...brez nekaterih se maščoba sploh ne more presnavljat...pa lahko tečeš kolikor hočeš. Aja pozabil sem da tega v šoli ne učijo. Ti pa lahko povem da tudi tist kar učijo na zdravstveni šoli je pomankljiv...ampak tistega ki prehrana res zanima in hoče zdravje bo že preštudiral tudi bolj strokovno literaturo.

Kar se pa pedometra tiče je pa Samson dal dost dobro razlago...Sicer pa nima smisla zgubljat živcev s takim norcem in fantkom kot sem jaz... x:Dx ...Si pač kupi to zadevco, pejt laufat...pa čez 3. mesece povej kakšen bo rezultat... xg:Dx


To temo je popravil/a Pametna16: 8. april 2010, 17:31


#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. april 2010, 18:42

... zredila sem se...
eno kilo stevcev prosim! xDDx x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. april 2010, 22:18

dobr al slabo? :inocent:
jst sm s tut zredu odkar sem 'doma'. :vio: :palec:

#16 TajaP

TajaP
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 9. maj 2010, 20:36

Ne glede na to ali se ostali strinjate ali ne, se mi zdi merjenje porabe kalorij zelo smiselno. Sama sem na tak način zgubila kar nekaj kilogramov. Je pa seveda vse stvar samodiscipline (prehrana in miganje). Lani sem začela s tekom, in ker si nisem predstavljala, koliko hitro tečem, kakšno razdaljo pretečem in koliko kalorij porabim, sem si omislila urco, ki mi vse to pokaže. Uporabljam pedometer znake SILVA (www.silva.se), ki mi super služi, pa tudi cena se mi je zdela primerna (sploh v primerjavi z urami, ki imajo vgrajene še GPS naprave in dosegajo vrtoglave vsote). Pametna 16, predlagam, da preizkusiš!

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. maj 2010, 11:38

Ne glede na to ali se ostali strinjate ali ne, se mi zdi merjenje porabe kalorij zelo smiselno.

posteno. tako je tudi prav. x8Dx x;)x
(da poslusas sebe in uporabljas in izkoristis nekaj, ce ti je kul x:)x)

Sama sem recimo proti tehtanju, stetju kalorij in vsemu podobnemu, po drugi strani pa tudi mene zanimajo tele cifrce, razne mere in podobno, pa sem si, ko se mi je po dvajsetih letih spet povisal pritisk (in tudi pospesil utrip - tahikardija) in ker se sama zdravim, ko/ce je potrebno, sposodila od frende merilec pritiska in utripa. In najprej mi je se dodatno nabijalo vse, ko je tam stiskalo in civkalo xDDx, potem pa sem se naucila z dihanjem in sproti to uravnavat. Zelo zanimivo.
Tako da kaksen instrumentek vcas tudi ne skodi. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 TajaP

TajaP
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 14. maj 2010, 00:03

Marsa, strinjam se, da je takšno početje najbolj smiselno, celo priporočljivo iz zdravstvanih razlogov in kapo dol, da si se lotila tega. Jaz sem res urco kupila zaradi tega, ker sem želela zgubiti nekaj kilogramov, pa tudi zato, ker imam zelo nizek pritisk in moram tudi sama malce paziti na pulz. So me pa pri ostalih urah blazno motili pasovi za merjenje srčnega utripa....ves čas sem imela občutek, da me nekaj tišči. Ta urca mi je super, ker pri njej pasu ne rabiš.

Res je tudi, da je pri vadbo zelo pomembno dihanje...meni pomaga dihanje po principu: 1 vdih in 2x daljši izdih. S takim dihanjem krcis in sproscas vse misice in hkrati porabiš tudi več maščob.

#19 TajaP

TajaP
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 14. maj 2010, 18:27

Se strinjam :) sej ponavadi res kopica razlogov pripelje do tega, da se odločiš za uporabo. Se mi pa zdi, da tudi brez zdravstvenih težav včasin ni neumno malce spremlajti svojega pulza. Ne rečem, da je to treba početi redno, ampak za občutek na začetku se mi to res ne zdi napačno. Sploh kakšni bolj trmasti in neučakani, ki želijo v enem mesecu doseči hude rezultate so kritični, da gredo kdaj čez mejo.

#20 Pametna16

Pametna16
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 18. maj 2010, 20:46

Hvala punce za podporo.
Ja pridno vadim, migam in sem na splošno v gibanju. Pazim na prehrano in rezultati so vidni na postavi. Zelo sem zadovoljna.
Drugače pa ja sem kupila pedometer Silva.
Nikoli si nisem mislila, da pri nadpovprečnem gibanju naredimo toliko korakov in porabimo toliko kalorij.
Punce priporočam, ker fantje so itak skeptiki, razen pri laškem in unionu.

#21 bonika

bonika
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 21. maj 2010, 09:22

Take naprave se mi zdijo fajn, če jih znaš uporabljat in poznaš svoje telo. S tem mislim, da se pri vadbi vsako telo malo drugače odziva in je treba biti na to pozoren. Drugače pa pravilna in zmerna prehrana in vadba in to celo leto, ne samo pred poletjem. V dveh mesecih ne narediš dovolj, sploh, če se jeseni vrneš na stara pota.

#22 Pametna16

Pametna16
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 9. junij 2010, 12:54

Take naprave se mi zdijo fajn, če jih znaš uporabljat in poznaš svoje telo. S tem mislim, da se pri vadbi vsako telo malo drugače odziva in je treba biti na to pozoren. Drugače pa pravilna in zmerna prehrana in vadba in to celo leto, ne samo pred poletjem. V dveh mesecih ne narediš dovolj, sploh, če se jeseni vrneš na stara pota.

Se strinjam z napisanim. Sem brez pripomb.

Drugače pa grem bušija in nogice kazat na morček zdajle. Pedometer bom tudi na obalo s seboj vzela, da greva zjutraj mal potečt tam po obali.
P.S.
No pain, no game.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0