Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

aktivni teate reiki šolanje 1. stopnja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
18 komentarjev na to temo

#1 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 15. februar 2011, 10:55

DRUŠTVO POZITIVNO ŽIVLJENJE

GALLUSOVA 9

6000 KOPER

Vas vabi na tečaj aktivnega reikija 1. Stopnje po tradicionalni metodi z originalnimi tehnikami, ki jih je poučeval Mikao Usui. V njem se boste srečali tudi z delom z nihali, kristali in podobnim.

Program delavnice:

  • Zgodovina zdravljenja z dlanmi in začetki reikija
  • Ezoterična anatomija-avra, čakre, univerzalna energija
  • Kaj je reiki in kako učinkuje
  • Reiki simbol in mantra (kotodama) 1. stopnje
  • Polarnost -harmonija nasprotnih energij-yin / yang
  • Prehod v alfa stanje: dihanje - tehnike
  • Uporaba dlani (splošno), položaj telesa glede na strani neba
  • Položaji rok pri reikiju -osnovni
  • Te-ate tehnika spiralnih gibov in uporaba pri reikiju
  • Te-ate -usklajevanje energetskega pretoka celega telesa
  • Praktično delo - potek celotnega postopka-teorija
  • Praktično delo- prikaz z udeležbo vseh sodelujočih -medsebojno in na sebi
  • Posredovanje reikija drugemu, etična načela
  • Bolezni -soodvisnost fizičnega in ostalih teles
  • Reiki Iniciacija v 1. stopnjo
  • Sproščanje-doseganje alfa stanja, tehnike
  • Delo z nihalom (holistična radiestezija)-diagnostika čaker, transformacije, čiščenja...1.del
  • Kristali -minerali- uporaba pri meditacijah ...1.del
  • Vaja za stimulacijo medulle oblongate (achary yoga)
  • Skupna meditacija ali pogovor- po želji
Na koncu prejmete diplomo- potrdilu o prejeti inicijaciji ter precej obširen priročnik, v katerem je napisano vse kar je bilo našteto .

Tečaj se bo odvijal v nedeljo, 20.2.2011 in je celodnevni, od 9.00 predvidoma do 17.00 ure, cena je 100 evrov. Če imate nihalo, je zaželjeno, da ga prinesete s seboj, drugače pa je po dogovoru možen nakup le-tega pri meni.

Za tečaj se je potrebno najaviti na telefon: 041 884 447 Mojca, cena je 100 evrov. Možen je tudi nakup knjige Aktivni reiki Usui do, v kateri so opisane tudi nekatere tehnike, ki se jih na tečaju ne bomo učili. S sredino aprila so možne tudi vaje na naslovu društva, vendar boste o točnem datumu še obveščeni.


MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#2 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 16. februar 2011, 13:18

tole sem dobla na mejl - ljubljančani mate/mo zgleda ceneje x:o)x

***************


REIKI Tečaj 1. stopnje
Vabimo vas, da se udeležite tečaja reikija prve stopnje po Usuijevem sistemu naravnega zdravljenja in duhovnega razvoja.

Tečaj bo potekal v soboto 19.02.2011 od 10.00 do 18.00 ure.



Ø Z reikijem se samozdravimo in se duhovno razvijamo, obenem pa smo lahko v pomoč drugim.

Ø Preko posvetitev (iniciacij) vzpostavimo stik z univerzalno kozmično zavestjo. Z njeno pomočjo širimo tudi svojo zavest. S širjenjem smo bolj usklajeni z univezumom in s tem bolj zdravi, srečni, ustvarjalni, zadovoljni in predvsem polni ljubezni.

Ø Reiki pomaga raztapljati naše mentalne in čustvene zastoje. Če je prišlo do bolezni, nam jo pomaga sprejeti.

Ø Daje nam moč in pogum, da spremenimo svoje navade in življenjske vzorce tako, da smo bližje svojemu srcu - samemu sebi.

Ø Odpira nam oči do resnice o nas samih in o svetu, v katerem živimo.

Ø Naša naloga v življenju je, da ugotovimo kdo smo in kaj so naše najmočnejše kvalitete in da le te potem brezpogojno in nesebično razdajamo in delimo tudi med ljudi in vsa druga bitja okrog nas. Reiki nam pri tem pomaga.



Vsak izmed nas ima možnost, da se nauči te metode samozdravljenja.

Kdaj: sobota, 19.02.2011, Ura: od 10.00 – 16.00 ure.

Kje: Center Premik, Neubergerjeva 9, 1000 Ljubljana
Cena: 60 EUR
Tečaj vodi: Nevenka Kamenik

S sabo prinesite armafleks in copate.



Prijave in informacije na: info@trijona.si, ali 041 798 195
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#3 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. februar 2011, 23:41

60. evrov je obični reiki...aktivni reiki ima pa fore iz tibetanske magije, budistične, japonske fore...po kvaliteti in moči bi pa rekel da je prva iniciacija aktivnega reikija podobna tretji po Usuiju- kakor jo učijo na zahodu in tudi pri nas...x:Dx

Pri aktivnem reikiju so originalne tehnike, ki jih je uporabljal Usui (budist)...to kar pa učijo pri nas je pa precej okleščeno...Hayashi je bil direkten učenec od Usuija, ker pa je bil krščan, je izločil vse kar ni bilo v skladu z njegovo vero. Potem je pa še Takata oklestila tisto kar je ostalo in mi smo dobili drobtinice...xg:Dx

Sem zvedel par dobrih foric, ki jih pri običnem reikiju ne učijo...spiralce prav trgajo gate, zlasti če se uporabi še kakšno hudo mantro...Pri aktivnem reikiju je zelo težko dobiti tretjo in učiteljsko stopnjo, ker mora biti učenec pripravljen na take zadevce...učitelj ponavadi energetsko prečekira učenca in mu lahko da tudi kakšne skrite lekcije da presodi o njegovi etiki in odgovornosti...tralala...xokkx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#4 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 17. februar 2011, 00:36

Brezo je lepo opisal razliko med aktivnim in pasivnim reikijem, jaz bi pa tole samo še malo dodala.Torej:
pasivni reiki je reiki, pri katerem se pacient uleže in terapevt ga fila z energijo. Vprašanje pa je, koliko gre na vzroke. Dolga leta sem delaal s tem reikijem, vendar sem ugotovila, da je s takim načinom mnogo stvari ostalo nerešenih.
Pri aktivnem reikiju pa se stvari spremenijo, terapija gre načeloma tudi na vzroke, tukaj sodelujeta oba: pacient in terapevt in stvar je precej močnejša kot pri pasivnem reikiju. Poznati je treba določene predpriprave, ki jakost energije še povečajo in tudi določene dihalne vaje, pri katerih večkrat sodelujeta pacient in reikist. Pri aktivnem reikiju je, kot je že brezo povedal, ogromno manter ,ki tudi povečajo moč energije ter še marsikaj drugega.
Aktivni reiki v Sloveniji poučuje malo ljudi in zato je dobro, da se to znanje širi naprej, ker je efektiven, precej bolj kot pasivni reiki.
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#5 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 17. februar 2011, 10:10

Če prav razumem Brezota, namiguje da za 60E človek dobi pasivni (kao, manjvredni) reiki, če pa scolaš 40E več, dobiš pa aktivni (ohinsplohtapravoriginal) reiki :inocent:

Brezo, kaj poznaš Nevenko Kamenik oz. "njen" tečaj reiki?
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#6 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. februar 2011, 11:48

Če prav razumem Brezota, namiguje da za 60E človek dobi pasivni (kao, manjvredni) reiki, če pa scolaš 40E več, dobiš pa aktivni (ohinsplohtapravoriginal) reiki :inocent:

Brezo, kaj poznaš Nevenko Kamenik oz. "njen" tečaj reiki?


Nope, ne poznam...se da pa energetsko, intuitivno ali kako drugače zaznati določene stvari...in tudi zdrava kmečka pamet lahko včasih pove dosti...osem ur da običajni človek spozna čakre, energetske kanale, delovanje, položaje, varovalke, določene demonstracije in vaje v živo... itd...ena ura samo za iniciacije +odmori, kavica...Hm, to je za moje pojme prehud tempo, ki ga tudi jaz ne bi zdržal...Bi pa bilo to še kar izvedljivo, če se dobi teorijo napisano in mail za kasnejša vprašanja in razlago...cena pa ne igra bistvene vloge, 50. evrov gor ali dol...vsaj za moje pojme ne...x:Dx


Dam samo namig oz. primerjavo...pri pasivnem reikiju se nacrta simbolčke, položi roke in čaka...tralala...tak reiki deluje bolj iz nižjega astrala....Aktivni reiki pa uporablja simbole samo na začetku da se ljudje malo navadijo, potem se pa simbolov praktično sploh ne dela več, samo mantre, dihanje in neke druge čira čara...Če povem malo drugače pri pasivnem se lahko roke drži 1,5 ure in bo učinek podoben kot pri 15-20 min aktivnega...ma v bistvu nekaj takega velja za skoraj vse vrste bioterapij in ne samo za reiki...je pa seveda vse tudi odvisno koliko lahko prenese terapevt in koliko zdravljenec...xg:Dx

Reiki kot ga večino poučujejo na zahodu sploh ne sega do glavnih vzrokov...če pa ga uporabljajo v kombinaciji z dihalnimi tehnikami (kao rebirthing), določene budistične, jogijske al pa kakšne druge fore...potem pa to za moje pojme ni glih več pasivnost...to je samo malo namigov kako ločiti dobre zadevce od new age šare...to je samo moj pogled, v detajle se pa ne bi spuščal...

Lahko pa povem da je nekatere kao reiki mojstre pri nas dobesedno kurilo pri nekaterih čist osnovnih vajah iz tibetanske magije oz. pri mal močnejših vzhodnjaških zadevicah (pranayama, taoistične meditacije, joga...)...xokkx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#7 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 17. februar 2011, 12:12

Reiki kot ga večino poučujejo na zahodu sploh ne sega do glavnih vzrokov...če pa ga uporabljajo v kombinaciji z dihalnimi tehnikami (kao rebirthing), določene budistične, jogijske al pa kakšne druge fore...potem pa to za moje pojme ni glih več pasivnost...to je samo malo namigov kako ločiti dobre zadevce od new age šare...to je samo moj pogled, v detajle se pa ne bi spuščal...


Hojla Brezo

Če sem te prou zastopu;
če uporabljaš vzhodnjaške fore...je dobra zadevca,
če uporabljaš zahodnjaške fore...je new age šara.

A si tko mislu?

Objavljena slika
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#8 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 17. februar 2011, 12:13

aha, sem skoraj pomislila, da je lj.tečaj gubljenje novca i vremena, tisti koprski pa da je prava stvar - čak mal, pa sej traja enako dolgo :eek:

Še dobro, da si mi pojasnil, kako je s tem :palec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#9 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. februar 2011, 12:35

Za tist na KP koncu se mi ne sanja dosti ima pa podoben program kot nekdo ki to uči na LJ področju...sem parkrat celo osebno uletil do njega...pa se mi zdi da je delal še neke druge fore in ne samo tist kar je učil...je pa v kafiču po parih spitih kozarčkih in v dobri družbi pokazal tudi malo res hude magije...zanimive in opasne stavrčice...in valjda teh stvari se glih ne govori v javnosti...x:Dx

Zahodnjaške zadevce so večinoma izpeljanke vzhodnjaških zadevic...te zadevce smo pred več tisoč leti poznali tudi na zahodu...zaradi naših zahodnih zgodovinskih dogodkov se je pa na to znanje pozabilo (vojne, naravne katastrofe, cerkev, inkvizicija)...na vzhodu se je pa ohranilo, čeprav v malo popačeni obliki...so pa nekatere zadevce še v originalu...

New age šara je pa tako med zahodnimi kot vzhodnimi zadevcami...nekatere zahodne izpeljanke so zaradi našega načina življenja pač bolj primerne za nas kot vzhodnjaške zadevce...in tudi iz vzhoda prihaja šara, zakaj se ukvarjat z nečim kar je nam zahodnjakom čisto mimo oz. se nam sploh ne sanja o pomenu...bolje se je posvetiti tistemu kar razumemo in vidimo kako nam koristi pa ni važno al je iz vzhoda, zahoda al je pa izpeljanka iz pitaj Boga šta...važno da učinkuje in je človek zaradi tega bolj srečen, odprt, vesel...tralala...da pa to postane mora pa iz vse te krame poiskati tisto kar njemu ugaja...in niti dvema posameznikoma pač ne ugajajo iste stvari...xokkx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#10 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 17. februar 2011, 13:24

Tečaj lahko traja enako dolgo, vprašanje je, kaj se na tem tečaju uči...Skripte so čisto druge, kot pri pasivnem reikju...V Kopru se uči poleg osnov še druge zadevice, nauči se dela z nihalom kot osnovna diagnostika na začetku seanse, ki je zelo pomembna, tudi osnovnega dela s kristali, ki se lahko kombinira z reikijem....Pri svojem delu jih pogosto uporabljam....In kot je Brezo napisal, so tudi pravilno izgovorjene mantre simbolov recimo zelo pomembne.
Pri aktivnem reikiju med drugim dobiš tudi vpogled v realno zgodovino reikija, malo več izveš, kdo je sploh bil Mikao Usui, lahko rečem, da sem samo gledala, ko sem videla, kaj počenjajo ljudje pri pasivnem reikiju glede tega in našla mnogo odgovorov na vprašanja, ki jih prej nisem vedela.

Glede razlike med prej in potem pa ve vsak zase...Ker človek lahko prejme iniciacije in mantre, če pa jih ne uporablja, pa je to njegov problem. Odvisno je tudi, kake iniciacije in mantre prejme, iz katerega področja..... Tako da....Če človek dosti dela na sebi s tem, kar je prejel, se to pozna v njegovi notranjosti, prav tako pa v izražanju njegove energije navzven....
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#11 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. februar 2011, 16:32

Vsak si sebi najde najboljšo tehniko. Tudi Usui, je prišel do svoje. Ni vsak človek rojen za te stvari.
Meni je zanimiv en dober rek od človeka z pravo baterijo.. ¨"kaj ti bo vtičnica, ko pa v njej ni elektrike"

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. februar 2011, 18:47

:palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 17. februar 2011, 19:12

9. Tole moje tvezenje bom zaključil s številom 9


ampak res tveziš :vragec:
đaba teb vse to znanje, če pol tkole popizdiš in ne razumeš bistvenega. :vragec:
kuko ne štekaš, da je moytsa teb ena welika učiteljica? zakaj? zato, ker je jasno, da je butasta nakladaška njuejđerka, ki je tko not padla, da še res misli, da je neki oh in sploh, ampak ti bi to moral razumeti in jo hwaležno sprejeti, ker njen podpis velja, čepraw ga sama ne šteka. žou si padu na izpitu x:Ix
poleg tega... sem že 2x na tem forumu napisal in bom še tretjič.
takele delawnice so super in nujno potrebne. zakaj? da udeleženci vidijo, da takile nakladači ... ... so kar pač so.
in ko te isti ljudje še na drugi, tretji delavnici naletijo na podobne jajcarje (katerih je pri nas res v obilju x:)x ) se počasi začnejo sprašewat, če se pa mogoče ne bi sami vase obrnili. in to je pa to :palec:
tko... ko te jebe... sej si se mi sam za frenda uturil, zdej me pa še prenašej x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. februar 2011, 19:27

Sori za vmešavanje, ampak nekdo poglobljeno napiše poleg znanja in *nakladancije* še svoje osebne poglede in izkušnje...
In potem:

ampak res tveziš :vragec:
... ne razumeš bistvenega. :vragec:
... kuko ne štekaš...
... žou si padu na izpitu x:Ix
... poleg tega... sem že 2x na tem forumu napisal in bom še tretjič.

...

... 2 vprašanji:
prvič: a ti maš čez izpite? mislim, daješ štemplje pa to?
in
drugič: a ti si ga naredil - izpit?
(mislm ker če smo glih na/pri izpitih)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 17. februar 2011, 19:31

Janko, se ne strinjam s tabo pri opisu moytse, bom pa vseeno svoj opis zadržal zase. In moje nakladanje ni letelo osebno na njo, ampak na splošno. Podal sem le svoje mnenje. Nisem tu, da bi rušil svetove ampak zato, da ustvarjam nove..


ni potrebno, niti je to verjetno.
vsak ima swoj praw. in wsak tudi res ima praw. vsak swojemu nivoju zawesti primeren.
torej, da te mal zjezam.... moytsa ima vse praw- na njenemu niwoju zavesti x:px x:)x x:Dx
okoli rušenja swetow... prijatu... da skrajšam... spet se ti z mano ne bi strinjal x:Dx
ampak oba bi pa imela praw. vsak na swojem niwoju zawesti. x:)x
a ni lajf žurka no? x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#16 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. februar 2011, 19:31

Sori za vmešavanje, ampak nekdo poglobljeno napiše poleg znanja in *nakladancije* še svoje osebne poglede in izkušnje...
In potem:


... 2 vprašanji:
prvič: a ti maš čez izpite? mislim, daješ štemplje pa to?
in
drugič: a ti si ga naredil - izpit?
(mislm ker če smo glih na/pri izpitih)



Mogoče pa mu kakšen tečaj pomaga pri vsem tem xrolleyesx xrolleyesx ,kakšna peta stopnja x8Dx

#17 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 17. februar 2011, 19:36

Sori za vmešavanje, ampak nekdo poglobljeno napiše poleg znanja in *nakladancije* še svoje osebne poglede in izkušnje...
In potem:


... 2 vprašanji:
prvič: a ti maš čez izpite? mislim, daješ štemplje pa to?
in
drugič: a ti si ga naredil - izpit?
(mislm ker če smo glih na/pri izpitih)

hehehehehe.
to okol izpitov je blo u žargonu med frendi x:Dx kdor hoče, lahko zastopi kaj je blo mišljeno.
na izpitih tut jest redno padam, pa kljub temu mam nekej diplom. npr. reiki ti pomoje tut loh nardim. s štemplom x^x al pa ga kje za kšn špricar dobim.
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#18 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 17. februar 2011, 23:59

Toliko gluposti, kot sem tu not prebral, pa že dolgo ne xrolleyesx

1. Reiki je božanska energija, inteligentnejša kot mi vsi skupaj. Že na tej točki se vse vaše teorije podrejo kot hiša iz kart na vetru. Izrazi kot aktivni, pasivni reiki so le plod ega in truda, da bi se nekaj prikazalo "boljše" kot drugo, da bi nekdo zaslužil 100€.

Govorimo o bistveni razliki, ki sem jo jaz občutila...Tudi recimo iskalci zaposlitve so aktivni in pasivni. Pasivni molijo boga, da ne dobijo službe, aktivni pa jo intenzivno iščejo in pišejo prošnje in hodijo na razgovore.

2. Vsak, ki Reiki živi, vam bo znal povedat, da so vse te fore s polaganjem rok tako ali drugače eno totalno sranje in so namenjene le temu, da človek "nekaj počne" z namenom, da bi lažje sprejel odprte kanale. Večina ljudi namreč "ne verjame", da se kaj dogaja, če ne vidi, da nekdo pleše okrog njih in kriči hare krišna ali karkoli pač. Pri drugi stopnji namreč "zdraviš" na daljavo in ni nobenega polaganja rok.

Človek, ki je senzibilen, ne rabi človečka, ki kriči hare krišna in pleše indijanski ples okoli njega, ampak energijo tudi občuti, je pa res, da nekateri ljudje potrebujejo tudi to, ampak tale reiki žal ni namenjen temu. Reiki je stil življenja, zdravljenje je pa samo del tega stila.

3. Vsak, ki dela z Reikijem vam bo povedal tudi, da nima osebnega vpliva, da je dovolj, da na Reiki pomisli in se le ta sama pojavi, steče ter opravi, kar je za narediti.

Ker je reiki božanska energija, in je vsepovsod okoli nas, ne vem, zakaj pomisliti na to, ker se energija itak nonstop pretaka po telesu. Pomisli se nanj samo takrat, če se intenzivno lotiš neke zadeve, pa še takrat moraš imeti dovoljenje od vmešanih osebkov in upoštevati svobodno voljo, če vplivaš na okolico, za bolj intenziven pretok reikja pa moraš biti v alfa stanju.

4. Vsi ti enodnevni tečaji so totalni bullshit in večina ljudi, ki so tak tečaj opravili iniciacije sploh ne prejme oz. prejme nekaj povsem drugega, ostane pa brez 100€. Posledično je potem tem ljudem treba skinit vse živo in začuda se jim šele takrat odpre, karkoli pač.

Povej mi, kdo to dela, mu grem lastnoročno zavit vrat!!! Takile ljudje nimajo pojma o etiki in odgovornosti, vem pa, da se to dogaja, še posebej pri iniciacijah preko interneta... Že na prvi stopnji reikija, pa kakršnegakoli že, je predavanje o etiki...Zato mi povej, kdo so tile osebki, ker to tako ne gre... Jaz osebno sem ljudem na voljo tudi po iniciacijah in me lahko pokličejo, če se jim karkoli dogaja po uglasitvi in tudi pomagam.

5. Ti in oni šarlatani vam poleg iniciacije obljubljajo tudi znanje o kristalih, nihalih etc. Jaz sam sem imel osebnega učitelja, ki me res pozna in trajalo je cca. 2 leti rednih obiskov, da sva predelala pojem kristalov. Kristali so zajebana stvar in niti nočem vedet, kaj se nekomu natvezi tak by the way, ob "glavnem" tečaju v pol urce. Za primer vam lahko dam osebno izkušnjo, ko sem prišel v neko hišo, naletel na nek mali kristalček in ga po lastni neumnosti seveda taknil. Posledica? Samo taknil sem ga in sem imel na obeh prstih vidno mehurasto opeklino, dobesedno ocvrl me je, čeprav je bil normalne temperature. Zakaj? Ker se je v njem več let nabiralo sranje in je le to z "veseljem" preskočilo name in mi poškodovalo sistem. Seveda je za tem cela štorija, saj je bil tja postavljen z namenom, da v hiši zadržuje entiteto, ki se je pridno hranila s človečki, ki so skakali po hiši. Vrhunsko nastavljen sistem, narejen z namenom, da "uniči" vsakega, ki bi ga poskusil odstranit. Če vprašate mene, bi vam na tem "enodnevnem" tečaju morali rečt le to, da se spoberite proč od kakršnihkoli kristalov, dokler vam ni krepko jasno kaj sploh počnete.

Na tem tečaju se nauči samo čiščenje kristalov, tečaj o njih in spoznavanje le-teh pa zahteva lastnoročno angažiranost in študiranje doma, tudi Tadej Pretner pokaže na svojih tečajih samo osnove, doma se pa moraš učit sam. Če pa kaj ni jasno, kontaktiraš predavatelja.
Kristali so kot rože, potrebno jih je vzdrževati, redno negovati in tudi redno čistiti.
Je pa zanimiva izkušnja, ki si jo ti doživel...Na tečajih društva se pa glede nihala nauči samo diagnostiko čaker in uporabo pri čiščenju kristalov. Za ostalo obstaja tečaj radiostezije.


6. Zakaj bi bilo kakorkoli pomembno, da se na tečaju učiš o zgodovini Reikija? A ni bolje tega časa posvetiti razlagi o poseganju v svobodno voljo etc.? Mi smo tukaj zdaj. Usmerjanje energije v preteklost je le izguba energije. Isto kot je teh 100€, ki jih daš za tečaj enako, kot da bi jih zalučal v Dravo. V bistvu je celo bolje, da jih zalučaš v Dravo, ker si prihraniš obilo sranja.

Zgodovina vpliva na splošno razgledanost človeka in obsega kake pol ure, da se razjasnejo stvari, ki so bistvene za razumevanje reikija, njegov nastanek in izvor in čisto nič drugega. Glede svobodne volje in poseganja vanjo, je pa tema, ki se jo na tečaju ne sme spregledati, je eden izmed bistvenih dejavnikov dela na drugih in na sebi, zato je temu pri učenju reikija namenjeno posebno poglavje.

7. Energije posegajo v sisteme ljudi, govorim seveda o manipuliranju z njimi. Kljub temu se "zdravitelji" gredo množične iniciacije, se oglašujejo preko forumov etc., kar pomeni, da tečajnika vidijo, ko jim prinese 100€ in potem več ne, razen če spet prinese 100€. Ne poznajo ga, nimajo pojma kdo je, nič. Dragi "učitelji", kaj pa osebna odgovornost? In dragi učenci, a bi dali kar nekomu, da na vas opravi operativni poseg? Ali greste raje h kirurgu, ki se je več let izobraževal? Razmislite in se za teh 100€ raje napijte v kakem lokalu, bo več haska.

Imaš prav :palec:. Glede tega je bilo zgoraj kar precej govora in tudi jaz se strinjam s teboj, da se tega ne sme delati. Itak se vse vrne takim ljudem nazaj. Glede pitja in zapijanja v lokalu pa lahko povem, da se človeku v alkoholiziranem stanju avra odpre in je bolj dovzeten za slabe misli, čustva in entitete iz okolja. Isto se zgodi pri kajenju trave in jemanju drog.

8. Če omenim sebe, dan mi je bil naziv človek s soncem v očeh, mojster Reikija. Do tistega trenutka sem bil več let deležen tega in onega učenja, doživljal vse živo. Nobena iniciacija me ni stala nič, pravi učitelj od vas ne bo nikdar zahteval denarja, to si zapomnite za vedno. Kaj sem se v vseh teh letih naučil? Marsikaj, predvsem pa to, da ljudje ne zdravijo, zdravi bog. Mi smo le kanali, bolj ali manj odprti in vse, kar naredimo mi je, da se pojavimo, kjerkoli pač. Vse ostalo se zgodi samo, brez našega vpliva.

Bog deluje skozi posrednike(duša terapevta, duša pacienta in višje razvita duhovna bitja), ker človek ne bi prenesel direktnega šusa od njega. Glede denarja: iniciacija ponavadi ne stane nič, stane izobraževanje, ki pa se cenovno lahko prilagaja sposobnostim in zmožnostim individuuma.

9. Tole moje tvezenje bom zaključil s številom 9. V Crowleyevem tarotu je 9 karta puščavnika, ki ob sebi nosi še 4 karte ---> duhovno moč, čustveno veselje, materialni dobiček in duševno krutost do samega sebe. Obisk takega tečaja največkrat prinese slednjo, čeprav na videz zgleda, kot da ste prejeli prve tri.
Pamet v glavo, denar pa žep, to je moj nasvet..

Kar se tiče duševne krutosti: če je človek seznanjen s tem, kar dela in s tem, kar se pri njegovem delu lahko zgodi, potem je tvoje svarilo odveč. Se pa strinjam s teboj, ko praviš, da je treba biti pri poplavi mojstrov previden in izbrati nekoga, ki je resnično kvaliteten, to pa človek presodi sam pri sebi.


To temo je popravil/a moytsa: 18. februar 2011, 00:01

MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#19 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 18. februar 2011, 16:09

Razen grožnje me ni nič od napisanega premaknilo niti za milimeter. Včasih je bolje kot z modro pisati modro xrosex


kake grožnje?
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0