Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vesoljni dnevnik LN Foruma


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
- - - - -
159 komentarjev na to temo

#51 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 22. november 2002, 01:00

quote:
andrej pravi:


Tyazi govoriš da je želja pomagati lahko samo sebična in ni prav nič duhovna. No, tukaj se ne morem strinjati s tabo.

In tukaj na forumu to zelo lepo deluje. In včasih lahko samo z lepo besedo nekomu polepšaš dan in zavrtiš njega in on lahko potem naprej druge.

Seveda pa se mi postavlja vprašanje kaj tebi pomeni izraz duhovnost. Kdaj pa potem si duhoven? Ko si v svojem svetu neodvisen od drugih in energetsko na visokem nivoju?



Zivjo Andrej Objavljena slika

Nisem rekel, da je zelja pomagati sebicna. Zelja je pristna.. tisti ki zeli pomagati ras zali pomagati.. ampak pravim, da nihce ne more pomagati drugim.. Nihce! Lahko mu pomagas narediti hiso.. ne mores pa mu pomagati resevati teh omejitev in narediti, da bo on srecen..
Ce je to rekel Nace.. in ce ti to pomaga.. ti pomaga dokler je on ziv. Ce on umre, ti bo to z vsakim dnem manj pomagalo. Jezes je tudi pomagal, dokler jih je vodil.. potem pa so naredili mafijo iz vsega tega. Nic mrtvega ti ne more pomagati.. nobena knjige. Samo sam sebi lahko.
V knjigi lahko izves.. kar koli.. ampak kaj ti bo to..?? To potem nalagas v sebe.. vse kar pa je v tebi, je se vedno v tebi.

To na forumu res deluje.. res te nekdo premakne in ti njega.. itd.. samo potem postanes odvisnik od foruma.. Ko resis nekaj, resis.. tudi ce te nekdo postavi sredi puscave, ko ni nicesar, ni nikogar, ki bi ti rekel lepo besedo.. moras biti se vedno enak. In dokler ti zunanji faktorji povzrocajo to sreco.. premike.. pomoc.. ni nic reseno v tebi.. ampak sproti nekaj dotaka in te hrabri.. Ko je ta pretok prekinjen.. KONEC. In samo ziv ucitelj lahko pomaga.. tako, da te vodi.. ampak vse cisto vse moras narediti sam.

Energije... ne vem.. ne vidim jih, samo cutim jih.. in vedno nekam grejo.. to deluje brez nase zavesti. Meni ni potrebno nic storiti, da pridejo energije.. niti da grejo. Samo SEM.

Kaj mi pomeni duhovnost? Vedeti, kdo si! Nic drugega..

... in bedasto je pricakovati, da bo zena ali pa moz kar iz nekega lufta vedela, kaj si mi zelimo, da nas bo toliko poznala, da bo predno bomo mi pomislili ze naredila to, ce se sami ne vemo, kdo smo.


In Marsa.. pravis, da to vsi vejo.. Ja in zdaj? To je spanje.. Vedeti in nekaj terati dalje.. kje je smisel?

In res je.. lahko ti nekdo hoce pomagati in ti pove, kje je Nizozemska.. ampak kaj ti bo to..? To ni nobena pomoc, ko prides tja.. vidis, da ti ni nihce nic pomagal. Sam si moral priti tja.. cetudi skupaj z nekom.. se vedno si bil v svojem potovanju SAM!


Tjazy

*** Svet je narejen preprosto! ***

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#52 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 22. november 2002, 01:00

quote:
Energije... ne vem.. ne vidim jih, samo cutim jih.. in vedno nekam grejo.. to deluje brez nase zavesti. Meni ni potrebno nic storiti, da pridejo energije.. niti da grejo. Samo SEM.



No, to pa vsekakor ni res, še kako lahko te enrgije usmerjamo, kako in kam pa je odvisno od nas, od naših odločitev. Pa še kako morajo delovati z našo zavestjo, če ne, vprašaj Eleno kam jo je pripeljalo, celo do psihiatrov, pa tudi jaz nisem prišel ravno daleč. JA, PA ŠE KAKO JIH MORAMO ZAVESTNO USMERJATI, USMERJATI V DOBRO, ZASE IN TUDI ZA DRUGE!

Zo je ena tistih stvari, Tyazi, ki kot praviš ti jih ne more nihče pokloniti ali narediti za tebe. Lahko ti kdo pomaga do tega spoznanja, to že, dokler pa tega ne začutiš sam in se tega ne zaveš sam, ti ne more pomagati nihče. Pa tudi sam se moraš odločiti, če to sploh hočeš, ja, ker to je velika odgovornost. Lažje je reči, to samo teče jaz nič ne morem, nisem nič kriv, kar samo je šlo tja... Ja, to je dosti lažje, pa žal ni tako, naše so odločitve, naša je ODGOVORNOST.

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#53 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 22. november 2002, 01:00

quote:
Lahko mu pomagas narediti hiso.. ne mores pa mu pomagati resevati teh omejitev in narediti, da bo on srecen..


Tole bo kar lepa primerjava.

Lahko nekomu pomagaš graditi hišo. Naprimer jaz, ker sem arhitekt, je potem lahko ta hiša boljša kot če dela sam. Potem vključimo še pomoč moje prijateljice, ki obvlada feng shui, pa še kakšnega radiostezista in podobno.

In potem je tudi z našo pomočjo ta hiša zgrajena. In ker smo pomagali s svojim znanjem in energijo je ta hiša boljša. In stanovalci v njej se dobro počutijo in lahko iz tega dobrega počutja delajo naprej, kar v dnevni sobi lahko npr. meditirajo. Ker je hiša dobra ni potrebno prebivalcem ven na neko energetsko točko, npr. Tunjice, da bi lahko meditirali. Koliko privarčevanega časa in energije. A, razumeš, pa še kako lahko pomagamo!

Kaj pa vsak posameznik naredi s to pomočjo, pa je njegova stvar. Ali bodo stanovalci v dnevni sobi prijetno gledali TV ali pa bodo meditirali, no to je pa že njihova stvar. Pa tudi tu smo pomagali, saj smo z uporabo npr. feng shuja že pomagali, da se prebivalci raje odločijo za meditacijo kot za TV. To naredijo energije!

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. november 2002, 01:00

O, andro je v svojem momentu in elementu danes...
Kaksne pametne besede in dobre primerjave... :))

Marsa

Cas ni ovira, temvec sredstvo za uresnicitev moznega. I CHING
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 22. november 2002, 01:00

Objavljena slikaSem si rekel še počakam, da Tyazi malo kometiraObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika, pa me Marsa preseneti, hvala.

Sem pa res kar notr padu v debato. Končno sem tudi jaz deležen Tyazijeve debate, ponavadi sva se vedno strinjala, tokrat pa greva bolj na ostroObjavljena slika. Prav dobro, s tabo, Tyazi, nič ne ostane nedorečeno, in to je dobro, četudi se kdo ne strinja s tabo, mora svoje nasprotno stališče izpiliti in razmisliti do konca, prej ne daš miruObjavljena slika ... in prav je tako, vsaj vemo za KAJ SE BORIMOObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

No, zdaj pa grem na vikend.... Vsem skupaj en lep vikend po mrku, tak bolj umirjen Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#56 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 22. november 2002, 01:00

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Objavljena slika "Jok, brate, odpade!" Objavljena slika

Bo Objavljena slika ŽUR Objavljena slika do jutranjih ur!


Objavljena slika Elena Objavljena slika

Helena


#57 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 22. november 2002, 01:00

[?]Tjazy nič te takšnega nismo navajeni...pa saj je prav. V življenju si vedno sam. Vedno.Objavljena slika

AmpakObjavljena slika....jutri je nov dan....Moj Dan. In mojega kritičnega leta konecObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#58 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. november 2002, 01:00

Ja, Nataly - Sonce se je danes okoli 13h premaknilo v "tvojega" Strelca.
Objavljena slika (<-------- zame, sorchy)
No, tolazim se s tem, da je se vedno moja prva hisa - ce pa se moram ze odlocit, pa imam raje obdobje Sco kot Sag.
Ker v Sco vsaj intenzivno ptem nekam usmerim... Ko pa Sag pa razbacivam energy in sem se bolj hiperaktivna kot sicer, torej ultra ali megaaktivna.. :)))

Marsa

Cas ni ovira, temvec sredstvo za uresnicitev moznega. I CHING
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#59 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. november 2002, 01:00

megaaktivna :)))

Tyazy hvala, da si izrazil tudi en del mene.
sedaj pa mislim, da je zadeva tudi o percepciji
posameznika.
Morda imas ti veliko energije?? kot se mi zdi.
Sicer ne bi bil v stanju zagrenjenosti, jeze
kritiziranja, poriva, ipd... temvec apatiji? morda.
ZAKAJ?? zakaj?? zakaj??
Ja in v mnogem napisanem se strinjam. ne pa vsem!;
kajti vcasih lahko pomaga samo ena beseda, ki premakne.
Razlicni so pristopi k zdravljenju... menda naj bi
nekatere energije so v osnovi trde, navzven pa delujejo blago;
druge so mehke in navzven delujejo trdo. morda.
(pa kaj ti bo sedaj ane, ko pa ti vidis realno, pa so
taksni begi v duhovnost in ezoteriko le bezanje...)
Vcasih sem rabil tudi, take, ki delujejo blago, v daljsem
obdobju, pocasi, ki spodrinejo iz podzavesti vzorec oz. ga
pocasi zamenjujejo z 'pozitivnim'. (spet bezim iz realnosti
trdih tal in dejstev, ane)...
vcasih pa nas ucijo energije trdneje, z mocjo, z srdom,
ki se vzbuja ? in tako nekako kot speci vulkan, ki ozavesca ozavesca... nato nastane ali si ustvarimo obcutek ali dobimo 'uvid'
krivice. da se godi krivica. nekdo potem vzburjen vstane in se ubrani,
zeli spremeniti, cuti potrebo spremeniti, izboljsati... nekateri
drugi tudi, toda usmerjeno skozi tisto kar so izbrali. nekateri so
zmedeni. nekateri zbezijo pred odgovornostjo. kaj je 'res' tyazy??
Ja, strinjam se s teboj, mnogi zbezijo-mo.
Morda 'delujemo' drugace, nekateri bolj mocno in blago, nekateri
mehkeje in z orkanom... (evo ze 3 bezim od tal in realnosti ;)))
Ampak cetudi zbezimo, zakaj obsojati, ce drugi si ne dopustijo,
ce zbezijo in se ne oprimejo misli, ali potrebe, ali ljubezni
ali vedenja ali tega kar jim vest veli?
Vcasih je morda potrebno pripraviti in vzpodbujati... saj ves.
-ravnotezje-
aja, pa se to: resnost naj bi menda bila obratnosorazmerna z odgovornostjo.
in 'pravi duhovnez', ki zbezi iz realnosti v samopomilovanje...
in si najde teorijo, ki mu pomaga, da zbezi od dejstev... ane?
ja, menda konkretna akcija pritegne najvec ljudi...besede pa le
tiste, ki jih potrebujejo, da najdejo izgovor. ane? Objavljena slika

Hvala Tyazy

:: What use is a belief if you have no faith in it? ::

#60 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

No, pa sem preživela:)) Madonca, kaj posluša ta "mladina". Še diskači niso več to, kar so včasih bili:)))Joj, kar ušesa so me bolela. Če bi še enkrat slišala Stavrosa, bi se mi zmešalo. Grem stavit. Tako prefinjenega mučenja si še Hitler ni mogel zmisliti. Objavljena slika
No, danes sem nekam bolj "mirna". hmmmm

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#61 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 25. november 2002, 01:00

Take dneve imam najrajsi. Objavljena slikaObjavljena slika Ko si fizicno utrujen in bi sel samo se spat, v bistvu imas pa toliko energije.Objavljena slika Koncno spet delam stvari, ki me veselijo in izpolnjujejo!Objavljena slika


Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#62 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 25. november 2002, 01:00

Ravno v Objavljena slika * 9 Qi-tipov * Objavljena slika,
so ob mojem imenu Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika rdeče zvezde zasijale,
Objavljena slika ki v spominu, tudi po Tjazyevi zaslugi, večno bodo ostale Objavljena slika.

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika


Objavljena slika Elena Objavljena slika

Helena


#63 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. november 2002, 01:00

Objavljena slikaObjavljena slika

Marsa

Cas ni ovira, temvec sredstvo za uresnicitev moznega. I CHING
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#64 zmilena

zmilena
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 26. november 2002, 01:00

Član sem šele postala, zato malo preglejujem tele forume.Tale dnevnik mi je všeč, pa bi še jaz povedala, kaj sem slišala včeraj na radiu, pa se mi je ful dopadlo: rečeno je bilo, meni vedno sije sonce, včasih tudi pod oblaki, pa vendar mi vedno sije. Pa sem si rekla, presneto, tako se mu godi kot meni, tudi meni vedno sije sonce.Sploh še dopoldnevi so skoraj vedno brez oblačkov. Popoldne se že naredi kateri, ampak dopoldne je superObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#65 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. november 2002, 01:00

Hojla, Milena! Dobrodosla! Objavljena slika Kar primerno si uletela za uvodek. ;)

Res je... o soncu... in ceprav morda tale misel sploh ne sodi semle, ker pravis, da ti vedno sije sonce, naj vseeno tule navedem en citat, ki mi je ob tvoji objavi prisel na misel in ki sva ga imela v enem od LK-jev:
"Kako naj moje sonce sije zmeraj, ce se pravo se kdaj skrije?" - W. Shakespeare...

Marsa

Cas ni ovira, temvec sredstvo za uresnicitev moznega. I CHING
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#66 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 26. november 2002, 01:00

Ha, punce. Meni pa je všeč tale želja:"Naj sije sonce v tvojem srcu, tudi če zunaj dežuje"!

Naj velja ta želja vsem forumovcem in sploh vsem ljudem!

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Naj vam bo vsak dan najboljši dan!


bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#67 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 26. november 2002, 01:00

Andrej.. to kar si navedel, je lahko res. Hipoteticno je lahko res. Sem pa napisal nekaj v temi 9Qi.. Kot odgovor.. in v spekulaciji uma.

Pomoc...?! razsvetlenje ne mores doziveti ob pomoci drugih. Nihce ti ne more pomagati.. Lahko hodis k uciteljem.. in delajo nekaj.. kar koli ze.. ne vem.. kaj lahko delajo. Edino kar lahko koristnega naredijo je to, da ti kaj povejo.. Taksna pomoc je mozna. Ce je clovek religiozen.. te tezavice vsakdanje lahko resi sam.. ker to ni nekaj zakompliciranega. Samo pogledas preteklos.. poberes ce je kaj vrednega.. pozabis.. in spet zivis ZDAJ! Ne vem, kaj je lahko takega, kar ne bi nekdo mogel resiti sam, ce hoce. Potem v nadaljevanju pa itak ni mozna vec nobena pomoc. Ce je nekdo pripravljen 24 ur na dan pomagati drugim je to samo zato, da se mu ni potrebno ukvarjati s svojimi tezavami. Nekoc sem hotel tako pomagati.. cutil sem se potrebnega.. in me je moja partnerica precitila v susu, zakaj zelim to delati.. Tocno mi je povedala, kar jezen sem bil, da me je nekdo tko zbil. Ti je sekundarni EGO.

In kot pravi free.. (ti imas ze nick tak, da moras biti free) je ta duhovnost eno samo bezanje pred seboj. Ne mores se iti nic kar spominja na religijo, dokler imas EGO. Dokler imas EGO, ne mores pomagati drugim.. Kako bos pomagal drugim, ce se zase ne ves kdo si?
Vsi recemo.. lahko pomagam drugim, sebi ne morem. To je LAZ!! Ravno obratno je. Ne mores pomagati drugim, dokler sebi ne zmores. Ker kako si to predstavljate.. Slepec bo pomagal slepcu in slepec bo pomagal slepcu.. in ker sta oba slepa itak ne vidita, da ni nihce pomagal nikomur. Pomoc ne imenujem to, ko te nekdo za eno uro pripravi do vzhicenja.. ker te je spravil iz negativnega custva v negativno custvo, ceprav se zdi, kot bi to bila sreca. ce bi bila sreca.. se ne more kar tako spremeniti v ne-sreco. To ni mogoce.
OK.. mnogo slepcec skupaj, ki se drzijo za roke.. morda lahko najde pot.. na slepo lahko zadenejo.. mogoce.. ampak se vedno so slepi. Nekateri morda niso tako slepi in gledajo, ampak ne vidijo.

Free.. tvoj zorni kot se mi zdi zelo dober.. in mogoce imas prav. Morda je za nekoga nekaj pomoc, kar za drugega ni..
Clovek sam sebi ne da prilike, da bi bil lahko malo sam.. vedno najde nekaj, kar ga zaposli.. in ljudje ki so zelo zaposleni.. vedno imajo toliko stvari za postorit in nikoli casa.. za brez ciljen smeh s prijateljem strahotno bezijo pred seboj.
Se mi zdi, kot da kdo misli, da bo izpadel bolj pomemben in bolj koristen, ce bo veckrat povedal, kako malo casa ima. Kako idiotsko!

Zakaj je toliko problemov.. toliko bede.. ker clovek nikakor ne dovoli, da bi ta samost prisla v zavest in v tem je vsa skrivnost. In potem bezis pred seboj in pri resevanju enega problema jih clovek ustvari se 10 vec. Utaplanje v lastni kreaciji problemov.. in potem se vprasas.. Zakaj je toliko trplenja?? .. kot bi imel kdo odgovor na vse to.. Ja pa jih ima.. in to si TI! Edini, ki si lahko pomagas. Do tukaj lahko nekomu pomagas.. potem nic vec..

Hvala tebi free.. ker si dopolnil to.. predvsem bezanje..

Zdaj pa se o soncku.. Sonce nas lahko nauci.. kako ljubiti.. ker sonce vse na enak nacin obsije.. nezno in toplo. Na nikogar ne sije bolj mocno.. nikomur ne nameni vec ljubezni.. Sonce je tisto, ki lahko ljubi vse in brez-pogojno in nas uci tega. Vsako jutro pride ta ucitelj, in ga mnogi sploh ne opazijo.. on pa se kar pride.. in gre in nikoli nas se ni pustil na cedulu.. Nikoli se ni reklo.. "Prevarali ste me.. niste me opazali, zato danes ne bom sijalo!" Vedno sije. Nikoli ni ljubosumno na noc, ki ravno tako pride.. Eden drugega spostujeta.. in nista ljubosumna.. lepo se izmenjujeta v ravnovesju. Popolna sta. To je Bog.. zivljenje.. ce bi vsi svojega hipoteticnega boga zamenjali za sonce, moc, naravo, zivljenje.. bi cel svet lahko bil kot sonce in noc.

Ni mi fajn, ko vidim, kam svet drvi.. Preprosto se zaves nekoc.. in potem vidis.. Ne ves ali si srecen ali ti je zal. bolje je biti slep. In ko vidis, nekako razmisljas idiotsko, da tudi drugi vidijo. Tako mi je vsec morje, hribi, narava.. zvezdice.. da mi ni fajn, ce bi se vse to unicilo... kam se bom potem prihajal igrat zivljenje?? Nihce nima te pravice, da unici svet.. in ni vse dobro! To je bluzenje.. to je bezanje.. to je bezanje pred lastno nesposobnostjo videti in lastno idiotsko bedo in trplenjem. Ni nam potrebno biti v tem krogu.. Nikomur!!

In kjer koli se bom pojavil.. povsod bom ZA svobodo.. in kritiziral bom vse idiotske religije.. vse dusevno bolne svetnike, ki so dozivljali halucinacije in se proglasali za Boga. Bog oce, sin in sveti duh.. Cudna druscina je to. Nikjer ni zenske. Kako to nikomur ni cudno? Kako lahko tako bedno halucinacijsko polnijo cerkve???.. ce je pa narava tak lep tempelj. Moski lahko naredi hiso, ne more pa narediti doma.

In ne bom odnehal kritizirati degenske, idiotske, hudiceve, sadomazohisticne, mafijsko-magicne, fasisticno-nacisticne, zaostale religije in politiko. Ne bom odnehal.. vedno bom pisal o svobodi.. vedno bom jezil ljudi, ki so ozigosani za kakrsnokoli organizirano religijo.. posiljal bom pisma skofom in tistemu nezaslisano idiotskemu smrdljivemu papezu.. ceprav ni odgovora.. ampak jezil jih bom kjer in kolikor bom uspel.
Kako naj drugace ustvarimo cloveka, ki je polje vedrosti - miru tisine ljubezni in ekstaze, ce ne tako, da se zrusijo vse religije ki obstajajo v nasem umu.. drugje jih tako ni... in so edino ZLO na tem svetu.

Shit!



Tjazy

*** Svet je narejen preprosto! ***

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#68 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 26. november 2002, 01:00

Joj Tjazy, koliko jeze, ali kaj. Da ne boš jutri spet brisal kar si napisal. Praviš, da lahko pomagaš samo sam sebi in nihče drug ti ne more pomagati. Kakšni pa so potem tvoji nameni povsod tako energično z gnevom kritizirati vse kar kritiziraš tukaj.

Kaj ti bi pa pomagal kar celemu svetu, da bi spregledal svojo neumnost?

Ja, no, se mi zdi, da tole ne morejo biti tvoja zadnja stališča, temveč le postaja na tvoji poti, ali pač?!? In, ne sploh ne mislim prepričevati, da nimaš prav, ker imaš prav v svojem svetu.


___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#69 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Mogoče so pa kakšni čudni aspekti kje? Bo Marsa vedela...ker je mene tudi danes neka jeza kuhala. Razkurila sem se že, če mi je kdo pokazal prst...skoraj dobesedno. Pobesnela sem dobro v Mercarorju, ker mi niso hoteli vrniti denarja( hčerki sem kupila hlače, žal premale in mi tista ošpica tam ni hotela vrniti denarja..in sem potem na silo neke druge brez vezne hlače vzelaObjavljena slika. Še zdaj sem jezna!) pa na boljšo polovico..ker je spet težil....in me spravljal ob pamet z...on že ve s čim. Pol pa berem Tyazija in si mislim svoje.

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#70 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Ugotavljam, da tale luna v levcku res vpliva Objavljena slika. Sem si sla sele zdajle brat tisto o luni v levu, pa sem ugotovila, da sem ze dva dni v rdecem puloverju (kar sicer ni moja navada..), pa aventurin nosim s sabo, kar sem tud prvic naredila. Kar prijela sem ga vceraj zjutraj in dala v torbo, danes sem se pa cel cas na faksu igrala z njimObjavljena slika Hmmmm....
Men je bil pa cist v redu dan, sploh vecer je bil zabaven. Na vaji smo en del teksta brali z malo drugacnim pomenom, kot je v resnici in smo se pol ure skupaj rezali kot zmesaniObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika. Preberemo en stavek in Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika, pa drug stavek in spet Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika...nismo prav dalec prisli Objavljena slika..

Nocko!

Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#71 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Nataly - mimogrede - malo bolje je treba poznati Zakon o varstvu potrošnikov! Trgovec ti mora na tvojo zahtevo vrniti denar za blago, ki ga vrneš (seveda nepoškodovano). No, boš vedela za drugič. Pa ne se preveč jezit. Objavljena slika

Tamara

*******************

#72 zeta

zeta
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Tjazy...jeza je zanimivo čustvo, vendar večinoma neuporabno.
Dobro je, da ta čustva daješ ven, jih ozaveščaš...politika je za v en k....religija je za v en k....folk je za v en k....ma cel planet je za v en totaln k....super...čudovito...in cilj je odgovor.Zanimivo.Kakršenkoli.Še bolj zanimivo...

Zakaj pravijo, da je previdnost mati ( ali pa teta...sploh nima veze...)modrosti ?...ZAKAJ...(hec...) bla bla bla

Skratka, malo bluzim...ali pa tudi ne.

Biti dober politik, duhovnik, poslovnež, finančno zelo dobro situiran,vpliven, morda tudi slaven, biti ljubimec, mož, oče, biti duhovno razvit, predvsem pa biti ljubljen...pomeni realizirati vse potenciale, ki daleč presegajo vse prepreke, ki jih postavlja človek sam z neverjetno omejenim zaznavanjem.

Kaj tudi že pravijo, da so ljudje okrog tebe, okolica okrog tebe...TVOJA zrcalna slika...dejanja ljudi okrog tebe...zrcalna slika TVOJIH dejanj ( ki pa so lahko tudi zelo zelo dobra )...Ne vem, a res pravijo tako ? Zanimiiiiivo.

Ko živiš vseh dvanajst zodiakov, ko presežeš vse etikete, s katerimi nas predalčkajo...takrat enostavno si Mojster...si vse, kar si. Ključ je REALIZACIJA - MALKUT. V tej besedi je združeno vse znanje za življenje v tretji dimenziji ( dodana so celo navodila za vstop v višje dimenzije! Hec...ali pa tudi ne), tu na planetu Zemlja, kjer trenutno začasno bivamo...

Včasih so mornarji radi žvečili tobak. Ja res sem to nekje slišala. Častna ! In pravijo da so imeli tisti mornarji, ki so bili najbolj nadarjeni prežvekovalci, tako rjave zobe, tako grozen zadah, da ....bljak...uf fuj...! hec...

Ključna beseda : iiiiiiiiiiizzzzzzzzzzzzzzzppppppppppppppllllllllllllllllljjjjjjjjjjjjjjjjjuuuuuu
uuuuuuuunnnnnnnnnnnnnnnnniiiiiiiiiiiiii !

Naše mame so nas učile...Po tleh se ne pobira !!!! Ja mami no, saj to je Orbit - dober za otroke... sicer prežvečen ampak za otroke še vedno primeren ( zobozdravniki priporočajo )....a naše mame so modre in pravijo... daj no otročiček moj, greva v Mercator, ki je naš najboljši sosed, bova tam kupila Orbit new look. Ja, mamica moja. Joj, kako je priden otročiček moj, to ima pa po meni...

Skratka,Tjazy...si faca in te popolnoma spoštujem. Ker me poznaš (en del), veš, kaj in zakaj sem to napisala. Zakaj tako ? Ker sem pač igrivo dekle.

Tebi in vsem ostalim pošiljam mavrico žarkov,naj vstopijo v vsa bitja, ki so kdaj obiskala ta forum. Yehi or ! ZDAJ !

#73 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Tamara! Thanks! Seveda so bile hlače ok. Itak jih je samo sprobala...
Bom vedela za drugič...Objavljena slika

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#74 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

quote:
Tjazy pravi:
Zdaj pa se o soncku.. Sonce nas lahko nauci.. kako ljubiti.. ker sonce vse na enak nacin obsije.. nezno in toplo. Na nikogar ne sije bolj mocno.. nikomur ne nameni vec ljubezni..

Sonce je tisto, ki lahko ljubi vse in brez-pogojno in nas uci tega. Vsako jutro pride ta ucitelj, in ga mnogi sploh ne opazijo.. on pa se kar pride.. in gre in nikoli nas se ni pustil na cedulu.. Nikoli se ni reklo.. "Prevarali ste me.. niste me opazali, zato danes ne bom sijalo!"

Vedno sije. Nikoli ni ljubosumno na noc, ki ravno tako pride.. Eden drugega spostujeta.. in nista ljubosumna.. lepo se izmenjujeta v ravnovesju. Popolna sta. To je Bog.. zivljenje.. ce bi vsi svojega hipoteticnega boga zamenjali za sonce, moc, naravo, zivljenje.. bi cel svet lahko bil kot sonce in noc.



Objavljena slika Dragi Tjazy! Objavljena slika

Tvoja zgornja misel o soncu mi je resnično všeč! Objavljena slika.

Saj narava sama je itak največji čudež, ali kot jo imenuješ Bog.
Kako so v naravi urejene stvari, vse poteka v točno določenem ritmu,
od imenjevanja dneva in noči,
kot lepo praviš ti,
do menjave letnih časov!

Vsako leto pomlad naravo prebudi,
poletje jo otopli,
jesen njene plodove daje nam
in nato prijazna zima s snežinkami pride k nam!

Ja, rada jo imam, to prekrasno naravo,
še posebej pa Objavljena slika Sonce Objavljena slika,
ki vseskozi sije nam,
pa tudi če zunaj dežuje,
v naših srcih sije,
kot lepo pravi BIGm!

Tudi sama ga imam v čislih, gesla na računalniku imam večinoma sonce Objavljena slika.

Še bolj všeč mi je pesmica, ki govori o njem!
In gre takole:

Na svetu si,
Objavljena slika da gledaš sonce Objavljena slika,
na svetu si,
Objavljena slika da greš za soncem Objavljena slika,
na svetu si,
Objavljena slika da sam si sonce Objavljena slika
in
Objavljena slika da s sveta odganjaš sence! Objavljena slika

(Tone Pavček)


Objavljena slika Tjazy! Objavljena slika

Želim ti,
da Objavljena slika v tvojem srcu
večno sije,
četudi kdaj prav nagajivo
se za oblake skrije! Objavljena slika Objavljena slika

Me res veseli,
da zlatorumeno sonce
tudi tebi duha otopli! Objavljena slika


Objavljena slika Elena Objavljena slika

Helena


#75 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Danes sem se prvic zaletela. :)
Ful dobra izkusnja.
Vsec mi je, ker se celo ce se zaletim, brez praske (tako jaz kot oni) odidem in pridem pravocasno na cilj. Objavljena slika
Odreagiram pravilno, vse nanese kul, pa ceprav je to ob 7:40 in to na Celovski cesti (!!! :)))) )
Ck, ck - okej, zbogom!
Pred solo 7:51. Vse kul.
In spet se mi potrdi - res imam sreco! Objavljena slika
In se nekaj se mi potrdi - kakor vcasih kokosh, v kljucnih momentih niti malo panik.
Reagiram pa res - bravo jaz! Objavljena slika

Marsa

Cas ni ovira, temvec sredstvo za uresnicitev moznega. I CHING
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0